Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 8. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
pusu
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 213

İletiTarih: Cmt Ekm 23, 2004 3:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Haklısınız. Zaten Fethullah Hocanın neyin cıkarını dusundugunu herkes biliyor.... O kendi capında Turkluge hizmet ettigini zannediyordur zaten.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder AIM MSNM
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Cmt Ekm 23, 2004 5:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fethullah'ın Türklüğe hizmetini bırakın Türklükle alakası yok.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Pzr Ekm 24, 2004 10:33 am    ileti konusu: eyvallah Alıntıyla Cevap Gönder

eyvallah liselim. Önemli değil kardeş. Gazibaba kardeş ben haydar baş hoca bir şey demiyorum. Fethullah gülen e göre şiddete başvuran herkes teröristtir ve ateistten beterdir. Bunu en son Nuriye Akman ile yaptığı ve Zaman gazetesinde yayınlana röportajında söyledi. Ne mi oldu? Hiç canım ülkücülerin 12 Eylül öncesindeki şehitleri bu açıklamaya göre şehit falan değil düpedüz Terörist. Kararınızı siz verin. Ben bişi demicem
canimvatanim
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Pzr Ekm 24, 2004 6:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim Yigit gardaslarim bu fetullah konulari neden hep ülkücülerin sitelerinde tartisiliyor bence bu adami tartismaya bile deymez adam tam türk düsmani kendi yurt ve okullarinda yenicag gazetesini bile okutulmasi okumasini yasakliyan zihniyetin sahibi ama adamlar isi biliyor icimizden satilmis gardaslar bunlarin saflarinda en iyi cekebilecekleri kendilerine kolay adapte edebilecekleri kisileri ülkücüleri sectiler ve basariyorlarda bak hepimiz bu adami tartisiyoruz birakin ne isi varsa halletsin ülkücü gardasim uyanik olmali uyanik
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder YIM MSNM
Sungurtekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Çar Ekm 27, 2004 3:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

............
Fethullah Gülen'in Türklüğe hiç bir hizmeti olmadığı hatta Türklükle alakası olmadığını söylemek bence büyük yanlış. Bir kere bir kişinin Türklükle alakası olmadığı ağır bir itham. İnsanları yargılarken daha dikkatli olmalıyız.
Gülen cemaatinin Türklüğe hizmetinden kasdım Türkistan'da kurulan liseleri... Bu liseler Türk ülkeleri arasındaki ilişkilerde önemli yer tutuyor. İleride Türk Birliğini sağlamamızda bu okullardan yararlanmamız gerekir. Bu nedenle nurculara cephe almak yerine onlara yaklaşmamız gerekir.
Yeniden belirtelim Fethullah Gülen'i ve nurcuları tartışırken, Turan Davamız için ileride manevra alanımızı kısıtlayacak bir konumda olmamalıyız. Bu konuları bizbizeyken tartışalım ancak başka kesimlerle tartışırken nurcu düşmanlığı sadece gereksiz değil aynı zamanda anlamsızdır
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Çar Ekm 27, 2004 5:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ya arkadaşım;
Fetullah ve müritleri bize kafir papaz gözüyle bakarken biz onlara mı yamanalım kasdedilen şey bu ise bırakın Türk'lüğü bu insanlığa dahi yakışmaz
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Ekm 27, 2004 9:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu Fethullah hoca lafından gına geldi artık.Yazmayayım diyorum ama olmuyor.Bakıyorum adam gene gündemde.Bu cemaatlerin,Türklüğe bakış açıları belli.Türk devletini yıkıp nasıl bir idare kurmak istedikleri belli.Allahaşkına biri çıkıp da söylesin.Kuran-ı Kerimin hangi ayetinde,idare şekliniz şu olacak,bu olacak diye bir emir var?Adam gibi,ard niyetsiz okuduğunuzda,İdeal sistemin Allah Cumhuriyetin de olduğu belli değil mi?Tarif edilen,insanlardan istenilen hangi konu Cumhuriyet ile çelişiyor?Cumhuriyet kötü eller tarafından idare edilebilir.Temel esasları sulandırılmış olabilir.Böyle olması ortadan kaldırılmasını mı gerektirir?Bu cemaatlerin alayının,bu idareyi yıkmak için çalıştıkları,bunun için de dış güçlerle irtibatta olduklarını sanki bilmiyormuşuz gibi bunları savunuyoruz.Bu ülke için 19 da bağımsızlık mücadelesini başlatanlar,Amerikaya,Almanya ya kaçıp oradan mı bu işe kalkıştılar?Ülkeyi kurtarmak isteyen adamın abd de işi ne?Bunların nesini karşına almayacaksın?Bu adamların bu davalarından dönmeyecekleri belli değil mi?Yanında olsa ne olur karşına dikilse ne olur?Adam seni çapulcu olarak görüyor.İşte bugün biri çıkıp yazmış.Sizden bi şey olmaz ortalığı karıştırıyorsunuz diye.Memleket elden gidiyor.Varmı bunlardan bir şikayet?Bir tanesi çıkıp da Bu akepe bizi satıyor diyeni var mı?Peygamberin resmi basılıyor,tepki koyanı var mı?Misyoner siteleri,radyoları bangır bangır ötüyor bunlardan şikayet edeni var mı?Ben defalarca iddia ettim.Gene tekrarlıyorum.Bu memlekete seriatı getirmek isteyenler,şeriat gelirse ilk isyan edecek olanlardır.Adamlar baronluklarını kurmuşlar rahatları iyi.Allahın emirleri nerede bunlar nerede?iŞTE O SÜRGÜNDEKİ BİR ZİBİDİ GEÇENLERDE İŞİ BİTİNCE,PAKETLENİP GÖNDERİLDİ TÜRKİYEYE.Artık biraz akıllı olun.Gelin adam gibi şu ülkeyi düzeltelim.Yıkacaklar da yerine ne koyacaklar?Şu ortadoğuya bir bakın.Araplara bir bakın.Hepsinde şeriat var güya.Ne şeriatı.Kiralık adamlar yönetiyor hepsini.Karıları bile yabancı.Alayı ajan.Bize sayı lazım değil.Bize bu ülkeyi seven,kayıtsız şartsız seven,hiçbir manda ve himayeyi kabul etmeyen,ülkesini canından çok seven,bu topraklar için gözünü kırpmadan çarpışacak insanlar lazım.Türk olduğunu iftiharla söyleyen,büyük millet olduğuna inanan,bayrağına aşık insanlar lazım.Kaç milyonuz biz.Yüzde 17 mi?Bu da yeter bize.Bakın tarihi iyi okuyun.Büyük Yavuz Çaldıranda önce kendi içindeki bozguncuları tepeledi.Biz onları kayıtsız şartsız bu bayrağın altına davet ediyoruz.Türkiye bir konfederasyon değildir.Bu ülke kurtarılacaksa,cemaatmidir,grup mudur birlikmidir adı ne ise gelir kayıtsız şartsız ülkesi için çalışır.Ülkemize saldırı olursa da düşmanın karşısına dikilir.Ya bunu yapar,ya da işbirlikçi olarak akıbetine razı olur.Bu sistemi çığrından çıkarıp da ülkeyi yahudiye satanlar bunların ta kendisidir.Çünkü mevcudiyetlerini korumak için,liderleri yahudi ve bunların uşakları siyasetçilerle oy karşılığı pazarlık masasına oturmuşlardır.Hiç düşüneniniz var mı?Neden islam birliği kuracağım iddiasıyla yola çıkan Erbakan dururken(onun ki de laf tabii) bunlar Demireli,Özalı,Eceviti desteklediler.Bu oyunu artık görün.Mesele bunlar için din falan değildir.Kimseyi karşımıza alıp saldırmıyoruz.Ama Ülkücü de enayi değildir.Kimse de bizi bu gözle görmesin.Ben onların hiçbir sitesine girmiyorum.Kayıt olmadım yazı yazmadım.Ama görüyorum ki onlar bol bol burada.Bunlardan hangi biri çıkıp da bu ülkede şu yolsuzluk var,buradan şu götürülüyor,bu anlaşmalar bizi bağımsızlığımızdan ediyor,bu üniversitelerde okullarda doğru dürüst adam yetiştirilmiyor,madenlerimiz peşkeş çekiliyor,ülkemiz yabancı sermayenin açık pazarı oluyor gibi laflar ediyor?Hepsi bir türkü tutturmuş gidiyor.Bol bol hadis rivayet ederler.Neden"ümmetim 73 fırkaya bölünecektir.Ancak birisi hak yolundadır" hadisini söylemezler.Birbirlerinin kuyruğuna da basmazlar.Artık bunları görün.Ve mümkünse şu Fethullah hoca lafını bitirin.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Sungurtekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Ekm 28, 2004 10:40 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

........
Kimseye yamanmak bize yakışmaz. Ancak siyasî açıdan başka kesimlerle ilişki kurmak gayet tabi bir hareket tarzı olur. Nasıl ki zamanında Rahşan Hanım'ın çok terbiyesiz beyanatlarına rağmen bir hükümet kurduk, Fethullah Gülen cemaatiyle de bazı konularda işbirliği yapabiliriz. Kaldı ki Fethullah Gülen Rahşan Ecevit'le kıyas kabul etmez. (daha önce Türklük açısından yararını açıklamıştım)
Bu arada kadir_21'in de belirttiği Fethullah Gülen'in abd'de ikameti ve seçimlerdeki hareket tarzları bence de hatalıdır. Zaten benim teklifim de bir kesime körükörüne bağlanmak değil. Amaçlarımız istikametinde yapacağımız bütün birlikteliklerde her an gözü açık olmalıyız. Bu konuda geçmişten ders almalıyız.
Son olarak her şeye rağmen bazı konularda işbirliğini mümkün görüyorum. Başka türlü düşünen davadaşlarıma da saygı duyarım. Bu konuyu daha da uzatmakta fayda görmediğimden herşeyin Türklüğün çıkarlarına olması dileğimle bitiriyorum.
Hakanturan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 43

İletiTarih: Per Ekm 28, 2004 8:46 pm    ileti konusu: Fettullah gülen ve cemaati Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar kardeşler bunların iç yüzerini bir bilseniz bunlar hristiyanlardan yahudilerden daha büyük tehliksdir nedenmi
yahudi ve hristiyan en azından mert düşman yani açık açık belli ediyo kendini bunlar ise namert dost içimizden yiyip bitiriyorlar ülkeyi her yere sızıp dini kullanıp devleti ele geçirmek ve insanların ceplerini sömürmek istiyorlar ayrıca cia mossad bnd gibi istihbarat örgütlerinin taşeronluğunuda yapıyorlar herkesin Necip hablemitoğlunun KÖSTEBEK kitabını okumasını isterdim bunların bütün pisliklerini belgeleri ile ortaya koyuyor
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Sivasi
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Ekm 29, 2004 2:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

s

En son Sivasi tarafından Çar Arl 01, 2004 12:52 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 61

İletiTarih: Cmt Kas 06, 2004 11:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazılanları dikkatle okuyup , yaş itibarı ile 35'i biraz aşanlar olaylara biraz daha farklı görüyor olmalılar.

1973 yıllarında Hocaefendinin Kır sohbetlerine katılanlar , 1980 öncesi sohbetleri takip edenlerin gözlerinden kanlı yaşlar dökülmemesi elde değildi. Hazreti Allah lutfetmiş ihlas vermiş bir baba iki oğlunu teheccüde kaldıramaz iken O zat tüm cemaati teheccüde kaldırıyor Demişti bir muhterem zat Fethullah Hoca için.

Peki ne oldu da bu duruma gelindi. Neden Rahmeti ilahi çekildi , hal ve hareketler ahkama ters düşmeye başladı. Herşey finans kurumları ve faize bulaşarak başladı. Osmanlının çöküşü gibi büyük bir cemaat Huzuru Rahmandan adeta kovulur gibi uzaklaştı.

Daha sonra TesettüreTeferruat dendi Neden ? Çünkü bu saatten sonra küçülmek değil büyümek gerekli idi . Mevlana misali herkes gelmeli idi.

Büyümek o duruma geliyordu ki , Yurtdışı okullarının daralmaması için Hristiyanlarla da iyi ilişkiler kurulmalı idi. Bu nasıl olacaktı , Dinlerarası diyalog ile büyüme globalleşecekti.

Amaç gitgide yerine geldi ama verilen tavizler o kadar büyük idi ki , Birden Daire-i Saadet dışına çıkıldığı farkediliyordu ama geriye dönmek mümkün değildi. Nasıl olsa Hazreti Rahmanın çok affedici idi.

Neden dönmüyor ABD den ? Cevabı bilen çok iyi biliyor. Öyle vaatler verildiki , atılan her adım izin dahilinde idi. Cüz-i irade artık cemaat liderinin elinden çıktı.

Üzüldüğüm tek konu bizler gibi yolun içinden gelip kopamayanlar. Sevipte gözü kör olanların durumu. Bu kardeşlerin her yazdıklarına öylesine Hak veriyorumki kimisi Malını kimisi Canını vermeye Halen Hazırdırlar. Niyeti Halisanelerinden zerre kadar şüphem yok. Lakin onlar için duadan başka yapacak hiçbir şeyimizde yok maalesef.

Rabbimiz lütfuna nail olanlardan eylesin hepimizi , sevdiklerini bize de sevdirsin. Razı olduğu işleri bize kolaylaştırsın. Zatına Kul Habibine ümmet eylesin. Yoksa kendi aklımızla çözülebilecek mevzular değil bunlar. Herkes Nasibi kadar yol alıyor.

Sonuç olarak şu konuda taviz verilemez :

Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki şeref ve kudret tamamen Allah’a âittir.” (Nisâ: 139)
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Kas 06, 2004 11:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...

En son dagdeviren tarafından Cmt Kas 06, 2004 11:20 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Kas 06, 2004 11:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

...
liselim
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 83

İletiTarih: Cmt Kas 13, 2004 2:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

her şeyi açıkladın dağdeviren..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder ICQ
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 8. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız