Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kızılbaş Türklüğü
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 3. sayfa (Toplam 10 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Arl 02, 2004 12:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alevilik bir din değil,bir yaşam tarzıdır.600 küsur yıl önce olmuş islam için bir felaket niteliğini taşıyan bir olayın,istismar edilerek;bir dinin esaslarından sapılması,kin üzerine inşa edilen ayrılıkçı ve muhalif bir hareket tarzıdır.Bugün islam alimi geçinenelere sorduğunuzda,ne şiş yansın ne kebap misali,iki tarafın da haklı
olduğuu,Allah huzurunda mesuliyeti olmadığını yazarlar.Yani iki taraf ta islam adına davranmıştır.Bundan daha saçma bir laf olamaz.İlahi huzurda;iki taraf da yaptıklarının hesabını verecektir.Hz Ali ve oğullarına yapılanlar son derece yanlış ve edep dışıdır.Ama bunu bahane ederek okun yaydan çıkması gibi islamdan
sapanların yaptıkları da en az onlar kadar yanlıştır.Neticede iki taraf da fitne ateşini yakmış,islamı bölüp atmıştır.İslamın bütün değerlerini bir tarafa bırakarak,apayrı bir ibadet tarzı benimsemiş alevilerin islam olduğunu iddia etmek güçtür.Tevhid inancını dahi bölüp ortaklık müessesesi getirmişler,bazı guruplar Ali'ye uluhiyet isnat edecek derecede ileri gitmişler,bazıları asıl peygamberin Ali olduğunu idddia etmişlerdir.
İslamın en büyük şartı olan tevhid(birleştirme,tekile indirme) bir kez sakatlandımı başka bir şey aramayın.
O insanlar artık hak yolunda değildir.Bir kısmı namaz gibi dinin ana direğini bırakmış,işi toplantı salonunda
tefli dümbekli müzikalle dökmüş bunu da ibadet saymıştır.Ramazan inkar edilmiş,bazıları sadece muharrem aylayında 14 gün oruca kalkışmıştır.30 güne ve ramazana korkunç muhalefet vardır.Şimdi bu adamların islam adına yaptığı ne iş var?Fikirleri bu.Zikirleri de tv lerde gösteriliyor.Bunun nesi islam,vicdanlara soruyorum.Hadi onu anladık.Anadoluyu yıllarca neden
fokur fokur kaynayan kazana dönüştürdüler.Anadoluda Hacı Bektaş Veli gibi bazı unsurlara sızarak;osmanlıyı anadoludan atmak isteyen iranın sahte şeyhlerinin peşine neden takılıp,huzuru bozup durdular?Bunları bu tarikatlara sızmaları için iran şahları gönderdi.Sen bu ülkede yaşayacaksın,iran şahlarına methiyeler döktüreceksin,boyuna kazan kaldıracaksın.Buna hangi devlet katlanır?Girdiği her yerde korkunç bir hoşgörü ile,halkı inançlarında serbest bırakan osmanlı,bunları neden tepeledi onu düşünen yok.Bunlara sorarsan,Türk olmadığı için.Utanmasalar islam olmadıkları için diyecekler.Edebalinin yol göstericiğiyle kurulan osmanlıya,o ertuğrulun ocağına çamur atmak hangi vicdansızların işi?Siz osmanlıyı sevseniz ne olacak sevmeseniz ne olacak.O tarihe şanlı adını yazdı bir kere.Hala dünyada o gelecek korkusu var.
Bir gün gene gelecek.Siz solla işbirliği yaparak,Türkiyeyi 12 eylül öncesi mahvettiniz.En hızlı solcular alevilerden çıktı.Neden Baykalın alevi olduğunu yazmıyorsunuz?Deşifre oluruz diye mi korkuyorsunuz?
Enteliz,farklıyız ayaklarında,en büyük koministler,ayrılıkçılar,teröristler aranızdan çıkmadı mı?Camilere bomba sallamadınız mı?Geçmişte iranın ayaklarını öpüyordunuz,sonra rusyanın,şimdi de amerikanın.Mesele ne
?Mesele şu ağzınızda gevelediğiniz şu.Biz gerçek Türküz idare bizimdir.Yok öyle yağma.Ertuğrulun ocağı sönmedi.O ocak sönmedikçe de siz bu işi yapamazsınız.O kazan hala kaynıyor.Yemek veriliyor.Anadolunun her yerinde,islam uğruna çarpışırken can veren ,baş veren horasan erleri yaşıyor.Onlar şehit ölü değil.Yunuslar,mevlanalar,şehit kesikbaş fethi beyler,hepsi yaşıyor.Sizin entel prfesör bozuntusu lideriniz yırtınıp dursun,hiyanet işleri başkanlığında temsilcilik istesin,solculuk yapıp dursun.Vız gelir tırıs gider.
Burada milleti kandırıp durmayın.Sizin ne Türklük ne islam adına koyduğunuz olumlu bir şey yok.Ancak dışarı ile işbirliği ve ihanet.İşiniz bu.Satın bakalım ülkenizi.Dün şah bozuntusu köpeklere sattınız,bugün başkalarına.Devlet ne zaman zaafiyet gösterse kudurmaya başlarsınız siz.Ama yavuzun palası,4.muradın topuzunu kafanıza yedinizmi tırsarsınız.Saf kan Türkler sevsinler sizi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Arl 02, 2004 12:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kendini Türkçü zanneden bazı insanların,son zamanlarda ilginç yorumlarına tanık oluyoruz.
Türkçülüğü,yakın tarihimizdeki bazı kişilere dayandırıp,yeni milatlar icad etmeleri bir yana
düşüncelerine suni dayanak bulabilmeleri için tarihi,kasıtlı olarak saptırmaları artık günlük olaylar haline geldi.
Dikkat edin;bu saptırma yapılırken;kominist,alevi,Türk düşmanı,kim olursa olsun ayni ağızları kullanıyor.
Organize bir kutsal ittifak var.Amaç;milletimize yarım yamalak hatırladığı tarihini unutturmak,geçmişle ilgisini koparmak,
arkasından,kendi kafalarına ve dayatmacı düşüncelerine göre yeni bir Türk tipi oluşturmak.
Fakat bu sahte Türkçülerin bilmediği,farkında olmadıkları bir şey var.O da Türkçülüğün
bir refleks olduğu,ve damarlarda dolaşan kan'ın niteliği.Batı bunun farkına vardı da adamlar
kan örneklerini inceleyip nasıl yapar da bunları bu özelliklerinden arındırırız diye uğraşırken
içimizdeki;aslına göre değil kafalarına göre Türkçü olanlar;ne yaparız da bu milleti tarihi ile
dininden uzaklaştırabiliriz çabalarında.Fransız ihtilalinin,sözde insan haklarının etkisinde kalarak
bir takım düşünceler ileri süren,kendine hayrı olmayan insanları burada uzun uzun methedip
Türkçülüğün babası falan ilan edecek kadar şaşırmış,kafaları karmakarışık insanlar var.
Bu artık özenti,akdemisyenlik sınırlarını aşmış,yıkıcı bir hal almaya başlamıştır.Binlerce
yıllık Türk tarihi,yokmuşcasına,bu yeni konulan milatlar bir kaç saf inanan dışında,gayet organize
bilinçli,yıkıcı odakların son senaryosudur.Din'i berbat edip kamplara böldükten sonra,geriye elde tek kalan
en büyük özelliği olan Türk olma ayrıcalığını,da mahvetme çabalarıdır.
Kardeşlerime şunu belirtmeyi görev sayıyorum.Eğitimle Türk yetişmez.Ancak Türklük korunur.
Türklüğü,marksist düşünce gibi,bir takım sloganların,teorilerin,kuralların içine hapsedemezsiniz.
Bu genetik bir olaydır.Doğumla birlikte gelen,yaradılış özelliğidir.Bakın bu iş eğitim ile olsaydı;
bugün batı milyonlarca Türk eğitir,karşımıza diker ve bizi çoktan tepelerdi.
Eğitim ancak,doğuştan var olan bu özelliklerin korunmasına yardımcı olur.Eğitim ile bir Türk ırkı yaratamazsınız.
Hangi ırk için olursa olsun bu geçerlidir.Bu konudaki zorlamalar,marksizmin tek tip insan yetiştirme
budalalığından başka birşey değildir.Kaldı ki başarılı da olamamışlardır.Laf üretip,sıkıcı
akademik sloganlar ile Türkçü yetiştirilmez.Bu işe girişen İsmet'in köy enstitülerinde,
bu gün babamız dedikleri adamın fikirlerini okutup,o da yetmedi çaktırmadan marksizm takviyesi ile yetiştirilen
· insanların,ülkeyi ne hale getirdikleri ortadadır.Bir takım el becerileri kazandırdıkları doğrudur.
Ama Rusyada da el becerisi olan insanlar var,amerika ve almanya da da.
Bir milletin manevi ve moral değerlerini,düşünce safsataları içerisinde yönlendirmeye kalkanlar,
Hitler,mussolini,stalin,marx ne kadar başarılı olduysa o kadar olmuşlardır.Anadolu halkı ile
dille dahi anlaşmayı beceremiyen ona yaklaşamayan sırça köşklerin,entel ve akıl hocalarıyla
bu millet daha fazla Türk yapılmaz.Bu kelimenin en hafif tabiriyle safdilliktir.Kahveye gideceksin.
Halkımın anladığı dili konuşacaksın.Onu dinleyip açmazlarını,sıkıntıların göreceksin.
Ondan sonra ona çare olmaya kalkışacaksın.Oturun burada saatlerce yazın,iri iri akademik laflar edin
hakla hiç iç içe olmamış insanlara bu sizin babanız,işte bu da teorileri,belleyin de Türkoğlu Türk olun deyin
bu millet size güler.Bu millet padişahlarına rum diyene,Yavuza dil uzatanlara da
hoş bakmaz ve cevabını verir.Bu gün gidin bir köy kahvesine ve sorun bakalım o meşhur Türk babaları filozofları
kaç kişi tanır.Herşey millet içindir.Millete rağmen olmaz.Bu milleti gerçekten seven,ona iner onunla bütünleşir.
Milletten onay alamayınca,cahil millet ne olacak diyen entel takımı herzaman heryerde rezil
olur,ömrünü de boş yere anlaşılmayı bekleyerek tüketir gider.Kendisinin bir hiç olduğunu
bilmeden,bir matah şey sanarak bu hayatı tüketir gider.Geride kalan birkaç zırva iddiası ve
halkıyla atalarına ettiği küfürdür.Onu da çok kimse bilmez.İyi Türk olmak için önce iyi insan olmak zorundasınız.
Bu meslekler için de böyledir.İyi değilseniz,hiç bir konuda iyi olamazsınız.Bugün ortalıkta irili ufaklı bir çok firavun
bu milleti bölmek için yarış halindedir.Ama bu millet onları dinlemiyecek,onlar bozguncu olarak ettikleriyle kalacaklardır.
Biz alışıkız.Hainleri temizlemeyi de severiz.Artı işin ilahi adalet kısmı da var.
Bir kurban bayramı günü,güya cihat ilan ederek Milletin başını belaya sokan Enver,işe bakın ki,yine bir kurban bayramı birinci
günü bir dış elde,düşman kurşunu ile gitmiş,çerkez talat da avrupada ayni akıbete uğramıştır.
Mustafa Kemalin hareketlerini asla tasvip etmediği insanları, yurda almadığı insanları methedenler bunları

unutmasın.Sen mason olacaksın,devleti başka bir ülkenin emrine sunacaksın(enverland ülkesi diyorlardı bize)
kazanamıyacağın savaşa sokup sevri getireceksin,ülkeye giremeyince de türkistana gidip dini kullanıp
hareket yapacaksın.Bu makam manyaklığından ,baş olma hevesinden başka birşey değildir.
Çanakkalede,komutayı von sanderse veren bu enver değil mi?Haketmediği halde damat olarak ordunun başına geçen bu enver değil mi
Genelkurmayı basıp,komutanı öldürüp başa geçen ülkeyi karıştıran bu enver değil mi?Bakın ey tarih bilmeyenler.
MUSTAFA KEMAL İttihadın içinde bir asker olarak yer almış ve verilen görevleri yapmıştır.
Ama hatıralarını okursanız asla bunları onaylamamştır.İttihatçıları Mustafa Kemal ile karıştırmak,sapla samanı birbirine karıştırmaktır.
Ülkeyi batıran ittihatçılar,kurtaran Mustafa kemal ve kurduğu kuvvadır.İranda humeyni taraftarlarının yaptığı gibi,ordunun yetişmiş paşalarını
temizleyip acemilere teslim eden Enveri bana methetmeyin.Tarihi iyi biliyorsanız konuşun bilmiyorsanız susun.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pts Arl 06, 2004 10:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Asena dersine gene iyi çalışmamışsın.Ben sana ne anlatıyorum sen bana ne cevap veriyorsun.Benim yazdıklarımın saidi nursi,ahmet naim in yazdıkları ile ne alakası var?Sen bakmak istediğin gözlükle
beni öyle görüyorsun.Ben bu sitede bir defa olsun saidi nursi veya başka bir görüş sahibi için
tek lehte laf yazdım mı?Mustafa Kemali bir kez bile eleştirdim mi?Ben kıvırmam.Meramım neyse
kestirimden yazarım.Özala yazdım,rte ye yazdım,ittihatçılara yazdım,masonlara yazdım,senin
belki de hiç tanımadığın ismete de yazdım.Celal e yazdım,hatta kısmen menderese de dokundurdum.
Allah aşkına saçmalamayı bırak.Zahmet et iletilerim orada duruyor.Ben nasıl seninkileri okuduysam
sen de lütfet oku da sonra ne ile suçlayacaksan suçla.Senin kafan iyice karışık.Orada o iletiler
durmasa hadi bu çamuru at.Ama bunlar orada duruyor.Ağzından Allah kelimesi çıkan her adama
bu çamuru atmak senin uzmanlık alanın mı oldu?Bu memleketin başına bela olan her ayrılıkcı güç,
her bozguncu benim düşmanımdır.Bu tarikatlara,din baronlarına yazdıklarımı okumuyormusun sen?
1-alevilere azınlık demedim.Bak söylemediğim şeyi söylüyor,12 eylül savcıları gibi,havada bulut hikayesinden adamı ördek yapıyorsun.Alevilik din değil dedim.Görüş dedim.Nereden çıktı bu
azınlık lafı?Arkadan devam ediyorsun kardeşi kardeşi kırdırıyorsun diye.Sen bu kadar sünniye
sünni kafalı diye hitap ederken masumsun.Biz hayır öyle değil derken bozguncuyuz öyle mi?
Sen osmanlıdan gelen bunca insanın atalarına dil uzatıp Türklüğü tekeline alırken çok birleştiricisin
öyle mi?
2-Ancak senin gibi düşünmeden konuşanlar,halifelik konusunda saçmalar.Sen Yavuz u hangi akılla
değerlendiriyorsun?Senin onun işlerine aklın ermez.O makam semboliktir.Politiktir.Tüm islam
ülkelerinin bu gün sözde yapmaya çalıştığı dayanışmayı,o bir tek bu kararla yapmış,osmanlı
asyadan afrikaya kadar yıllarca uzanamadığı yerlerde dahi sözünü dinletebilmiştir.Bu sayede
bugünün amerikası gibi dünyada yapayanlız sevensiz kalmamıştır.Amerika 200 yıl da çuvallarken
osmanlı 600 yıl dimdik durmuştur.Bu gün vatikanın veya ortodoks birliğinin ne gücü var da
senin başbakanının karşısına bu herifler dikiliyor?Bunlar süper silahlara sahip güçler mi de
tüm hristiyan alemine lafları geçiyor?Mustafa kemalin halifeliği kaldırmasında en büyük etken,
ingilizlerin tohumlarını attığı ayrılıkçı hareketi,trablus,filistin ve arabistanda çarpışırken
görmüş,artık bu birliğin,islam birliğinin iflah olmayacağını anlamasındandır.O oralarda çarpışırken
ingilizlerin arap kabilelerini nasıl hakimiyet altına aldığını görmüştür ondan bu işi yapmıştır.
İnsanlar dini liderlerinin sözlerini tüm dünyada dinlerler.Ateistler hariç.Daha bunu bile öğrenememişsin.
3-31 martı hala iyi anlamamışssın.Sana açık açık yazdık.O dini ayaklanma değildir.Şu tarihi
otur doğru dürüst öğren.Git yanlı olmayan tarihçilere de sor.Bu bir tezgahtır.Abdülhamiti indirmek
için gerekçedir.Sen 86.sınıf figuranların laflarını bana delil olarak getirme.Bu resmen ittihatçıların tezgahıdır.
Bana aksini ispatla biliyorsan.İttihatçıları sevmiyorum.Ülkeyi batıranların nesini seveyim.
Başkomutan olacak o enverin,büyük taktik ustası Karabekir kazımın 3.ordu komutanı olarak lafını dinlemeyip
kış günü sarıkamış Allahuekber dağlarında 30.000 fidanı düşmana tek mermi bile atamadan katleden
bu geri zekalı psikopatın nesini seveyim.30000 gençten bahsediyorum hanımefendi.Sen savaşta kaç oğlunu
kaybettin?Sen askerlik yaptın mı?Sen bir can ne haberin var mı?O insanlar senin gibi sıcak odalarda klavye başında şehit olmadı.Üstlerinde elbise yoktu.Ayaklarında postal da yoktu.Çarıklarıyla yapıştılar zemine.Sen bunu ne
bileceksin?Sana diyorum ki toplarımız sırplara geçti,sana diyorum ki yetşmiş rumeli birlikleri terhis edildi
sana diyorum ki deneyimli paşalar suikastla azledildi.Sen kalkmış avam laflarla derviş bilmem kimden
bahsediyorsun.TALAT,enver,cemal cuntasını bana savunuyorsun.Neymiş Türkçüymüş.Ne güzel istanbul
değil mi?Git o kadar seviyorsan heykellerini dik.
4-Bu sitede dafalarca yazdığım yazılarda,islamın sulandırıldığını,artık bunun birleştiricilik unsurunu kalmadığını söyleyerek,burada senteze karşı çıkan bir insana sen ne hakla dil uzatıyorsun?
Geriye kalan,bizi koruyacak olan tek şeyin türkçülük olduğunu yazarken,tek çatıda mhp de birleşmeyi savunan birine nasıl bu iftiraları atabiliyorsun?Beni bilen bilir asena hanım.Seni de öğrendiler.
Tarihi misallerinin hepsi yanlı kaynaklardan ve yanlış.Peçenekleri uz ları bile osmanlı yabancılaştırdı gibi ipe sapa gelmez iddiaları nereden bulup çıkarıyorsun anlamıyorum.Neredeyse bugün türklükten çıkan insanların
faturasını da osmanlıya keseceksin.Osmanlı geldiğinde o kavimler çoktan benliklerini kaybetmişti.
Orta asyada bile çinlilere benzeme hastalığından kaç kez yıkıldık senin haberin yok mu da hemen osmanlıyı
asimilasyonla suçladın.Hangi ırkı hangi devleti asimile etmiş osmanlı?Bu kadar yanlı görüş ancak sen de olur.
Asena hanım.Tarih senin işine geldiği şekilde algıladığın,sıradan olaylar değildir.Senin için iki seçenek var.
Ya bu tarihi doğru dürüst öğren yansız bir şekilde yaz,ya dabu işi bırak.
Yanlı insanların görüşlerini,buraya Türkçülük adına taşıma.Sen sabahlara
kadar ziya gökal bi yaz ses çıkarmam.Çıkarmadım da.Amma osmanlıya dil
uzatma.Osmanlıda eleştirilecek çok padişah varken,senin selim han'a saldırman hiç de iyi niyet belirtisi değildir.Benim karşı çıktığım konu,senin tekelci,kendi düşüncenden olmayan insanları türk olmamakla suçlamandır.
Burada ayrımcılığı yapan bizzat sensin.Ben yaşadığım hayat boyunca,şu milletin aleyhine zerre kadar çalışmamış.devleti,ve malını tüm hainlere karşı korumuş bir insan olarak Türkçülüğü ne senden,ne de ziya gökalpten öğrenecek adam değilim. hayatımın her dönemini Türk milletinin yüksek menfaatleri için elimden geleni yapmış bir insan olarak alnım açık.Ve huzurluyum.Çünkü bu devleti herzaman savundum korudum kolladım malını çaldırmadım.Senin sloganların var benimse geçmişte bıraktığım halen de devam eden mücadelem.Senin beni ne gözle gördüğün umurumda bile değil.Çünkü ben kendimi biliyorum.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal Arl 07, 2004 8:49 am    ileti konusu: düzeltme Alıntıyla Cevap Gönder

büyük bir yanlışlık yapmışım.yukarıdaki ileti yazıldığında gecenin geç saatiydi.saıkamıştaki şehit sayımız maalesef 80.000 dir.bu apo itinden ağzımız 30 lafına alışmış.okuyuculardan özür dilerim.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal Arl 07, 2004 8:51 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şu Türkcülük konusuna biraz açıklama getirelim.Yabancı dil bilmenin meziyet sayldığı bu günlerde,
bildiği yabancı dil sayısına bakılarak,süper uzman olarak gösterilen,ve her söylediğinin doğru
kabul edilmesi gerektiği iddia edilerek kaynak gösterilen bazı insanlar için diyorum ki,ne diye aslı varken
taklidine inanıyorsunuz ki.Sırf dil sayısına bakarak birine inanacaksanız şeytandan iyisini bulamazsınız.
Onun bilmediği dil mi var yeryüzünde?Çocuk dilini bile biliyor.
Bakın arkadaşlar.Mason localarına kaydolarak,faaliyetlerde bulunmuş hiçbir insanı,burada türkçü,
ya da Türklüğe hizmet etti diye savunamazsınız.Bir Türk ya da Türkcü,ne gerekçeyle olursa olsun,
kökü dışarıda bir menfaat şebekesine kaydolamaz.Dışarıdaki bir derneğin üyesi olan insan,büyük Türk milleti'nin
yüksek menfaatlerini savunmaz.O başka şeyleri savunmak için,başka şeyler adına yemin etmiş,
ruhunu artık satmıştır.On' da Türk ruhu kalmamış,Türkün tüm sıfatlarından soyunmuştur.
Artık Türk oğlu Türk değil,soysuzun ta kendisi olmuştur ki ne sözü dinlenir ne de tanıklığı kabul edilir.
Tek istisnası, gerçekten işi bilim olan derneklere üye olmaktır.Masonluk,rotaryenlik gibi derneklere
üye olduğu kesinlik kazanmış insanların,Türk milleti için çalıştığını söylemek mümkün değildir.Bu ülkeyi
satmış bir sürü yahudi işbirlikçisinin ismlerinin,stadyumlara,büyük caddelere,alanlara,isimleri boşuna
verilmemiştir.Bu bir özendirme kampanyasıdır.İslamı kötülüyerek"gökten indiği sanılan kanunlardan,
daha efdaldir bizim kanunlarımız" diyecek kadar din düşmanlarının , önemli tesislerimize adının
verilmesinden son derece rahatsızım.Bu sözü chp nin eski kodamanlarından bir bakan söylemiştir.
Bu adamlar osmanlı'ya sızdıktan sonra artık huzur falan kalmamıştır ülkede.Maalesef bir veliaht
dahi bu şebekeye üye olmuş,sadrazamlar hatta şeyhülislamlık yapanlar çıkmıştır aralarından.
Kuran-ı tefsir etmeye kalkanlar,filozoflar,şairler,aydın geçinenler çıkmıştır aralarından.Bunların alayı,
Türklüğe değil ben-i israile hizmet eden soysuzlardır.Nitekim Mustafa Kemal yaşadığı süre içerisinde
bunlara izin vermemiş,tüm faaliyetlerini yasaklamış,gene de haklarından gelememiştir.Bunların kurduğu
bu düzen bu gün de aynen devam ediyor.Onun için bu ülke ayağa kalkamıyor.Bu ülkeyi hala 10 15 bin
azınlık idare ediyor.Artık uyanın.Bizim değişsin dediğimiz bu deve düzenidir.Yoksa kimsenin Cumhuriyet ile
bir problemi yok.Cumhuriyeti yıkmaya çalışanlar da bu şebekenin üyelerince el altından desteklenen
piyonlardır.Onların paralı askerleridir ve onlardan beslenmektedir.İşte son örneği bugünün siyasetinde
apaçık meydanlarda.Türkiye cumhuriyeti,10 15 bin eşeğin çekip götürdüğü bir deve sürüsü olmamalıdır.
Uğraşımızın anlamı bu.Mustafa Kemal'in yaptığı,bu milletin ruh_u asliyesinde(bizzat kendi deyimidir,arapca merakımdan yazmadım) varolan o mücadeleci,özgürlükcü,inançlı,kendine güvenli cevheri millete göstermesidir.Nitekim kendisi de herşeyi bu millet yapmıştır demektedir.Bir Türk dünyaya bedeldir derken
o özgüveni kazandırmaya uğraşmıştır.İngilizin üstüne yemek döken garsona"bu millete uşaklığı öğretemedim"veciz lafını ingilize kasten söylemiştir.Bizim içimizde taşıdığımız zaten var olan bir cevher dir
bu.Askerken gırtlağımızı parçalarcasına haykırdığımız"Türklüğün öz cevheri taşar temiz kanından,yedeksubay ölür de dönmez er meydanından"diye nakarat kısmı olan yedeksubay marşı bunun ne güzel anlatımıdır.Ben osmanlıda,Türklük kayboldu,bunu da ittihatçılarla ziya gökalp gibiler ortaya çıkardı da uşaklıktan kurtulduk diyenlere gülüyorum.O zaman bugün ortada itihatçılar yok,ziya bey de yok.
Mustafa Kemal hiç yok.Biz bittik öyle mi?Bu milleti ümitsizliğe düşürmenin,biz adam olmayız diye
karamsarlığa kaptırmanın ta kendisidir.Dünyada tek bir Türk kaldığı,tek bir ocağın tüttüğü sürece biz
hep ümitvar olmalıyız.Bugün bize uşak muamelesi yapanlar,fazla beklemiyeceksiniz yeniden ayaklarımıza
kapanacaklar.Saltanatlarını kurtardığımız dünün ezik bugünün mağrur fransuvarları yakında Türk milletini
görecek.Ölüm kalım savaşından daima zaferle çıkmış bu millet,yeni zaferler kazanmaktan aciz değildir.
Bunu şartı,peşinden gideceğiniz insanlara dikkat etmektir.Bu masonları,Türkiye siyasetinden,ve iş
dünyasından attığımız,yandaşı,yeşil sermayeyi bitirdiğimiz gün ancak istklal harbi kazanılmış olacaktır.
Methettiğiniz insanların soy ağaçlarını didikleyip duranlar,otursun önce mason mu değil mi bunu araştırsın.
Hiçkimse ülkeyi belanın kucağına atan,dış cemiyetlere kayıtlı adamların Türklüğünden ve hizmetlerinden
bahsedemez.Bu adamların fikirlerine,ve kendilerine hiçbir değer vermiyorum.Satılık adamlarla işim yok benim.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal Arl 07, 2004 2:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çirkinlik senin kafanda.Bu işi başlatıp burada alevilik propagandası yapan da sensin.Site site dolaşıp ona buna dalaşmayı da iş haline getirmişsin.Bu konuyu burada keselim lafın,söylediklerinin içinde tek doğru olanı.Çünkü burada bana istemediğim şeyleri yazdıracaksın.Tüm sözlerin yalan ve polemik.Tarihi de hiç bilmiyorsun okuduklarını da anlamıyorsun.Sana mason dergisinden yazı verdim daha ne ispatı istiyorsun.Sicil numaralarını mı vereyim yani?Beni bazı kurallarımı bozmaya zorlama ve bana sakın laf atma.Haddişni de bil.Senin gibi yalancı ,kimliğinive düşüncelerini saklayanlar benim muhatabım değildir.Sakın bir daha haddi aşma.Cevabını kötü alırsın.Ne yazacaksan da yaz.Senin gibileri iyi bilirim.Ama sakın osmanlıyı kötüleme bu sana son uyarım.Ben ömrü hayatımda ilk kez osmanlıyı kötülüyen,sahip çıkmayan bir türkçü duydum.
Senin artık ne olduğun ortaya çıktı.Şansını zorlama.Bak tekrar uyarıyorum haddini bil bunu burada kes bayansın faln diye acımam.Haberin olsun.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal Arl 07, 2004 6:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dalaşacak hiçbir şey bulamadığı zaman,alternatif tıbba itraz ederek onla bunla takışacak kadar
polemik hastası bir insan var aramızda.Hızlı bir türkçü görünümünde yazıyor da yazıyor.Okuduklarını
anlamaktan o kadar yoksun ki,özetleyeceğine,yapıştırıyor gitsin.Kendisi bir türk değil,alevi milliyetcisi.
Dedelerin,babaların,erenlerin kitaplarını okuyor.Okuya okuya da ermiş gitmiş.Anlatsa özetlese gene iyi.
Kopyala yapıştırla işi hallediyor.Bunun adı da cevap oluyor.Cevap dedikleri,onun bunun şunun
lafları ve görüşleri.Sorduğum soruların hiçbirine cevap yok.Kafasındaki şartlanmış alevi milliyetçiliğinin
gereği klişeleşmiş laflar,yalanlar,ithamlar ve saldırılar.Sıkıştı mı da kalkan hazır başbuğ.Sen eğer
Başbuğun partisine hayatta bir kez oy verdiysen,ben bugün bu yazılarımı kesiyorum.O ayrılıkcı kafası,
o kadar şartlanmış ki;ne kadar alevi ileri geleni varsa,doğru yanlış düşünmeden hepsine sahip çıktı.
Onların ağzından çıkan her laf,bunun amentüsü olmuş.Bu yobazlığın en büyük delilidir.
Sünnilerden nefret ediyor.Bu kinini her fırsatta kusuyor.Bunu da Türkçülük adına yapıyor.
Çünkü sünniler Türk değil bunun kafasına göre.Ben inançları bize uymayan çok alevi tanıdım.
Ama kendini bu kadar bir matah sananını ve yobazını görmedim.Tahsilini bilmiyorum nedir.
Ama pozitif bilimle zerre kadar alakası olmadığı kesin.Mantığı sakat,görüşü yanlı,dediğim dedik
biri.İşte insanlar kendilerini ele veriyor böyle.Bu topraklara 6 asır hükmetmiş bir tarihi görmezden
gelecek kadar gözü dönmüş,hala şah ismailin peşinde bir mürit..Açıktan methediyor.
Burada alevi milliyetçiliğinin tetikçiliğini yaparken,en büyük ırkçılığı kendisi yaparken,gidip başka siteleri
ırkçılık ve faşistlikle suçluyor.Senin burada yaptığın ne?Kalkmış salat yerine namaz,şu yerine
bu kullanıyorsunuz diye saçmalamış.Peki bugün senin kullandığın dil ne?Nerede ses uyumları.
Nerede türkçede olmayan harflerin alfabelerinde işi.Yakında w,x,y de gelecek.Otogar tren,,restaurant,dans vs.... hangisi türkçe bunun da sen farsçadan alınanları eleştiriyorsun.
Biz bunlara iyi mi diyoruz ki bunları satırlarca yazıyorsun.Salat,namaz,ismi ne olursa olsun türkcesini
ortaya koyamadıktan sonra ne farkeder.Amaç Allah'ın huzuruna durup ibadet değil mi?Başbuğ,
tanrı demiş olabilir.Ama o elhamdulillahi rabbil alemin de dedi.Sen diyormusun?Günde 5 kez
huzurda duruyordu,senin böyle bir alışkanlığın var mı?İnsanlardan kopuk kopuk kesitler alıpda
kendi çarpıtılmış fikirlerini desteklemek için kullanmak hangi sakat kafanın işi?Allah'ın bir tek ismi yok ki.
rab,rahman,hu,bir sürü ismi var.Ama tanrı diye bir adı yok.Bir kez Allah de bakalım.Demiyeceğim diye inat ediyorsun.Allah benim içimi bilir,sen bir kez Allah de,ben tanrı diyeceğim.Varmısın?Kim bağnaz,kim yobaz
hadi meydan.Sana bu kelimeyi bir kez söyletmek için ben tanrı diyeceğim.Hadi buyur.Ama diyemezsin.
Tarih dediği şeyler,alevi erenlerinin ya fikirleri,ya günlükleri,ya mektupları ya şiirleri.Sen bana şu Enverin
80000 kişiyi,kaprisi uğruna harcamasının bir hesabını versene?Köy yanar kahpe taranır misali,istanbul
işgal altında inlerken,gül zil şal ole diye ya da sana yedi tepeden baktım aziz istanbul diyen Yahya kemali
açıklasana.Dönersem kahpeyim millet yolunda bir azimentten diyen namık kemalin nasıl mason olup ülkeyi sattığına cevap versene.Padişaha suikast yapan ermeniye bir lahza-i tehhür adlı şiirinde selam sana ey şanlı avcı diyen
fikreti savunsana.Osmanlı maliyesinin anasını ağlatan derwişin büyük dedesi (kellesi padişahça alınan bu itin
bir başı imroza,diğeri bozcaadaya gömülmüştür)hamit paşanın isminin kütüphanelere verilmesini bir
açıklasana.Çerkez talatin elinde silah bab-ı ali'yi basarak,genelkurmay başkanını katletmesini enver ile 3 lü
çete ile birlikte açıklasana.Bir terzinin nasıl paşa olduğunu bana izah etsene.Hangi siyaset okulunu
hangi harp akademilerini bitirmiş bu terzi de paşa olmuş talat paşa diye.Almanyadan alınan toplarımızın
nasıl sırpların eline geçip de,kendi silahlarımızla nasıl vurulduğumuzu açıklasana.Utanmadan Türk komutasını
nasıl almanlara verdiklerini bir açıklasana.Uçan kuştan haberi olan ittihatçıların,selim sırrı tarcanın
tahriklerrine neden ses çıkarmadıklarını açıklasana. BaZI HATALARI OLABİLİRMİŞ.Ben hangisini yazayım burada.Senin o bazı dediğin hatların bedelini,benim dedelerim yemende,çanakkalede,galiçyada binlerce
şehidin kanlarıyla ödedi .Benim ordularım ülkesini savunmak için değil,alman ordusunun güvenliği
için avrupa içlerine sürüldü.Benim tepemi attırma da bunlara cevap ver.Senin erenlerin bunları bilmez,görmez
duymaz.Otur bunlara cevap yaz bilmiyorsan sus.Bu yazdıkların benim sorularımın cevapları değil.
Burada münazara ya da bilgi yarışması yapmıyoruz.Senin dedelerinin fikirlerini öğrenmek ve katılmak zorunda değilim.Ben sorularıma cevap arıyorum.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Arl 08, 2004 7:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

haklısın ülküdaşım zaten burada kesiyorum değmez.anlayan anlamıştır sanırım.
AliMirza
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Per Arl 09, 2004 1:27 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Söyle bir sey var...Sah Ismailin Türkmen Kizilbas Ordusu 80 bin.....
Yavuzun Osmanli Ordusu 200bin ve top tüfekli zamanin en iyi Ordusu...

Sah Ismailin Ordusunda ise tüfek kullanmak top kullanmak türkler arasinda namertlik sayildigi icin Caldiran savasinda Kizilbas ordusu sadece kilinc kullanmistir....

savasin ilk gününde sah ismailin ordusu basarilar elde etmis...ve ilerlemistir osmanli ordusunun icine dogru....bunun üzerine osmanli sayica fazla olmasina ragmen tüfek ve top kullanmistir.... savas 3 gün 3 gece sürmüstür...ve top tüfek kullanan osmanli bu avantajin neticelerini almis....türkmen kizilbas ordusu bu yeni silaha karsi yigitce karsi gelmesine ragmen elinden bir sey gelmemistir....

Osmanlinin tek yikamadigi Imparatorluk Safevi Türk Kizilbas imparatorlugudur...

Hatta sah abbas sonradan Osmanliyi kars ve Hamdanda yenip Karsa girmis ve Istanbul baris antlasmasi imzalanmis ve simdiki iranla olan sinirlarimiz cizilmistir....

Türk Kizilbaslar Yavuzu sevmezler...onlar Yavuzun Safi sünni Kürtlerle ittifak kurup Türk katliami gerceklestirdigini iddia ederler...bu katliaminda bir cok aci nezicesi olmustur Türk Alevilerinde....Bir cok Sah Ismail taraftari Türkmen Kizilbas boylari Yavuzun türk katliamindan kacip daglara siginmistir...ve orda kürdüz demis kamufle olmak icin...

Bildigimiz kürt alevileri...yavuzun serrinden kacip daglara siginip kürtceyi ögrenen türkmen boylaridir....

Hala ibadet dili türkcedirler...ve türklerle kürtlerden daha iyi anlasirlar...

Kürt alevilerin aslida türktür yani....cünki kürtten alevi cikmaz...alevilik Türklerin haci bektas vs....islama getirdikleri anadoluya öz bir yorumdur
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Per Arl 09, 2004 12:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Bildigimiz kürt alevileri...yavuzun serrinden kacip daglara siginip kürtceyi ögrenen türkmen boylaridir....

Alıntı:
Kürt alevilerin aslida türktür yani....cünki kürtten alevi cikmaz...alevilik Türklerin haci bektas vs....islama getirdikleri anadoluya öz bir yorumdur

Bu tür saçmalıkları kendinize saklayın.kürtler TÜrkmüş vay be....

İkincisi Osmanlı askeri sizin dağlara kaçan boylarınızın türk olup olmadığını anlayamıyacak sanki

Son olarakta kürt bir alevinin yüzüne baktığımda nedense Türklük göremiyorum Yorum size kalmış
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Arl 09, 2004 6:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"Ziya Gökalp Türkçülüğün babasıdır. Ama Ziya Gökalp şöyle der:
"Türkçülerin ilk babaları Ahmet Vefik Paşa ile Süleyman Paşa'dır. Türk Ocakları'nda ve başka Türk kurumlarında bu iki Türkçülük kılavuzunun büyük boy resimlerini asmak değerbilirlik gereğidir."

İşte şu lafa bakın.Bozacının şahidi şıracı.Ziya efendi başka bir referans verseydi şaşardım.Anlı şanlı masonlar bakın nasıl koltuk çıkıyorlar birbirlerine.Şu masonlar derneği sitesi yaım aşamasındaymış.Acılsın bu heriflere yazıp bu ikilinin masonluğunu bazılarının kafasına çarpacağım.Dergilerine yazdıklarını bana cevap olarak da yazacaklar mı bakalım.Asenanın yazdıklarına hiçbir cevap vermeyeceğim.Beni bilen bilir.
Bu site dışında tanıyanlar da bilir.Yanlız şunu söylemeden geçemiyeceğim.Damarlarındaki kandan şüphesi olanlar,kendilerine soy ağacı ararlarken,"gerçi ben türk olduğumu öğrendim ama,olmasaydım da önemli değil türk sayılırım,çünkü yaptığım sosyolojik araştırmalar,türklüğün eğitimle oluştuğunu göstermiştir"" Akıla bak.Al o zaman bir <zenciyi veya başka birini ver eğitimini olsun Türk.Dikkat edin
bu lafların üç aşağı beş yukarısını apo da aynen söylüyor.Zaten bunlar birbirinin aynıdır.Hepsi aynı kuyunun suyudur.Daha fazla girmek istemiyorum işin içine.Benim kimliğimden ve damarlarımdaki kandan çok şükür kuşkum yok.O kendilerine soy ağacı arayıp durmak için birşeyleri karıştıranların problemi.Ben bu konuda üzerime düşeni yaptığıma inanıyorum.Burada birinin maskesini çıkarıp suratına fırlattım.Arkadaşlar,size son olarak bu konuda söyleyeceğim şey şudur.
Önünüze,babamız,vatansever diye çıkarılan insanları iyice araştırın.
Ben size diyorum ki bu dolmaları yutmayın.Yazık oluyor.Yahu adamın yaptığı işi anlatıyorum.Ülkeyi satmış,savaşa sokmuş,kaybetmiş.Anlaşma imzalamış teslim anlaşması.Aynı gün yurtdışına kaçıp,tahta geçen vahdettine bir enkaz bırakmış.Kızcağız hala bana bunları vatanperver diye yutturacağım diye çalışıyor.Benim laflarımdan tefsir yapacağına bunlara cevap versene.Ondan sonra da başlıyor vahdettine küfretmeye.Peki bu ittihatçılar nerede bu anlaşma yapıldığında.Vahdettin zorlamı geçti tahta.Darbe mi yaptı.Bırakıp tüymüş bu itler ortada yok.Ne lider kalmış ne baş.Artık bunu nesini savunuyorsun.Nereye sığınmışlar.Agabeyleri fransaya.Git Allahaşkına daha ne ispat arıyor sun ağustos böceği gibi zır zır ediyorsun.Size 50 misal verdim arkadaşlar.Din reddeden,kanunlarımız efdaldir gökten indiği sanılan kanunlardan diyen şükrü saracoğlu stadyumlarda,hamit paşa kütüphanelerde,talat izmirde caddelerde yaşıyor.Binlerce it baştacı edilmiş.Bırakın Allahaşkına.Bu memleket için vuruşanlar,hapislerde,toprağın altında,isimlerini camia dışında bilen anan yok,itlerin isimleri meydanlarda stadlarda.İşte bunu savunanlar yahudinin
ta kendisidir.Size şunu söylüyorum son olarak,burada gerçekleri kim çarpıtıyor,haklkatı değiştiriyorsa,yahudi odur.Allahın laneti de o soysuzların üzerine olsun.İsraile toprak satmayan filistini satmayan osmanlıya küfret,osmanlıyı sattıktan sonra toprağını satan filistinliye ağıt yak.Hakettiler diyene de yahudilik damgasını vur.Biz millet için buna da katlanırız.Duyacağımız bir haksız itham, bu ülke için göz kırpmadan vereceğimiz canın yanında bir hiçtir.Biz burada yazıp da arkadaşlarımıza doğruları göstermeye çalışırken kelleyi de koltuğa aldık.Arı kovanına çomak soktuğumuzu bilecek kadar da akıllıyız.Biz bazıları gibi birilerini kışkırtıp da hadi yürüyün deyip ortadan savuşanlardan da değiliz.Biz arkadaşımız iöin davamız için ölüme bayrama gider gibi gideceklerdeniz.
Amacımız da kimseyi tahrik değildir bazıları gibi.Cırtlak cırtlak gidin orayı dağıtın da demiyoruz.Bekleyin.Zamanı var diyoruz.Şu aşamada dostunuzu düşmanınızı tanıyın diyoruz.Birleşin dağılmayın diyoruz.200 ylldır bu martavallarla sizi uyuttular artık uyumayın diyoruz.Türk milletinin haline baktikca aklıma hep çok sevdiğim şu şarkı gelir.Sevgiliye sitem içi n yazılmış bir şarkı.
sabah oldu uyansana
gül yastıkta doğrulsana
seviyorum inansana
uyan yarim sabahlar oldu
sabah yıldızları doğdu
ne uyursun ne uyursun
bu uykuda ne bulursun
uyan artık ne olursun
uyan yarim sabahlar oldu
sabah yıldızları doğdu.
Umarım, sevgilimiz Türkiyenin uyanmasına zerre kadar katkımız olur.
Okyanusta bir zerre misali.Allah herşeyin sahtesinden ülkemi sakındırsın.Özellikle türkün sahtesinden
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Per Arl 09, 2004 8:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asenaturk kardes senin derdin ne? alevimisin? Aleviysen bize ne?
Türksen eger bir Türke yakisir sekilde, ülkücüysen ülkücüye yakisir sekilde davran. Alevi propagandasi yapip durma burda yeter ya biktik!
Osmanliya karsi kinini ve nefretini burda kusup durma, dikkat et!!!
Yok efendim kürtlerin alevileri aslinda Türkmüs, bu sacmaligi kim söyledi size? Tip olarak uzaktan yakindan alakasi yok bir kere! Ikincisi adamlar kürtcülügü savunuyor, Türklügü hicmi hic benimsemiyor, cünkü TÜRK degiller! Düsman olarak bakiyorlar bize, sen gelde simdi bunlara Türk de. Olacak seymi bu yaw? Yani kendileri bile bilmiyor ama siz biliyorsunuz bunu öylemi? Bak bizim burda kürt alevileri birsürü var, karsima cikipta aslinda biz Türküz diyen kimseyi görmedim simdiye kadar? Vaybe sen arastirip bunlari ortaya cikardinda, bunlar aslini arastiramamis yazik.

asenaturk sen bunu bir alevi kürde söylesene, ona kürt olmadigini TÜRK oldugunu söylesene gurban? Tepkisi ne olacak merak ediyorum.

Cok sacmaliyorsun coook! Ordan burdan sacma sapan yazilari kopyalama buraya. Bu seni hakli cikarmaz! Tarihi saptirma, osmanliya laf atma birdaha!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Gulumser
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Per Arl 09, 2004 9:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kızılbaşlık ne demektir?

CEVAP:Kızılbaşlık, Anadolu Aleviliği için en çok kullanılan ve Alevilerce genel anlamıyla benimsenen isimlerden biridir. Bu kelimenin kullanımı on beşinci ve on altıncı asırlara kadar uzanır. Aleviliğe bu adın verilmesi ile ilgili değişik görüşler ileri sürülmektedir:

Birincisi: Hz. Peygamber, Uhud Harbinde Mekkeliler tarafından yaralanınca, akan kanlar başını tamamen kızıla boyar. Adeta bu hatırayı yad etmek isteyen Hz. Ali, iştirak ettiği diğer savaşlarda başına kırmızı bir taç takar. Kızılbaş tabiri de bundan ötürü verilmiş ve kullanıla gelmiştir.(1) Bu rivayetin değişik bir varyantını da diğer bir alevi yazar şöyle dile getirir: “Uhut’ta Hz. Muhammed’in yaralarından akan kanı Ali, başına sürerek yere damlamasını önlemiştir. Ali, Uhut’ta kendisini Peygamber’e siper etmiş, herkes kaçarken, Peygamberi korumuştu. Bu çarpışmada tam 16 yerinden yaralanmış, eli, yüzü kan içinde kalmıştı. Başlığı da kandan kıpkızıl olduğu için Ali’ye “Kızılbaş” denilmiştir.”(2)

İkincisi: Şah İsmail, II. Bayezid ile bir anlaşma yaparak, askerlerini Anadolu’dan Suriye’ye geçirir. Bu askerlerin başlarında kırmızı takkeler bulunmaktadır. Bundan dolayı Şiilere Kızılbaş adı verilirken, Anadolu Alevileri de Kızılbaş adını almışlardır.(3)

Üçüncüsü: Bu görüş de yine Şah İsmail’in askerleri ile ilgilidir. Şah İsmail’in Şii olan askerleri, diğerlerinden farklı olarak başlarında kırmızı bir külah taşımaktadırlar. Onlara izafeten Anadolu Alevilerine de Kızılbaş denilmiştir. (4)

Dördüncüsü: Müslümanlık’tan önce Şamanlık dinine mensup olan ve daha sonra Aleviliği kabul eden Türkmenlerin dini ayinlerini idare eden Şamanlar, başlarına kırmızı bir külah giyerlerdi. Alevi dedeleri de, başlarına kırmızı külah giyerek derneklerini idare ettiklerinden dolayı Sünni Türkler tarafından Anadolu Alevilerine Kızılbaş ismi verilmiştir. Bu nedenle şu dörtlüğü dile getirmişlerdir:( 5)

Melikoff’a göre, Kızılbaş kelimesinin Osmanlı belgelerinde kötüleyici bir anlam yüklenmiş olmasının sebebi, bu toplumun isyanlara karışmış olmalarıdır.(6)

Sonuç olarak şunu söyleyelim: Her ne kadar bazı kimseler Kızılbaş ismini bir hakaret ifadesi olarak ele alsalar da, bir grup Aleviler bunu bir iftihar vesilesi olarak algılamaktadırlar. Konuyla ilgili Zelyut şöyle der: “Aleviler, Kızılbaş olmaktan utanç ve küçüklük duymazlar. Onlar; karşıt insanların bu sözü hakaret anlamında kullanılmasına kızarlar. Hatta, “Kızılbaşlık gibi unvanımız var” diyerek Kızılbaş olmaları ile övünürler... Aleviler, Kızılbaşlık olayını Hz. Ali’ye bağlarlar.” (7)

Bu dört görüşün dışında iki ayrı görüş daha bulunmaktadır. Bize göre, bu iki görüş diğerlerinden isabetli görülmektedir. Bunlardan biri, kırmızı börk veya başlık giyen Türkmen boyları ile alakalıdır. Türkler arasında başa takılan başlıklara izafeten, urug, boy ve oymak isimlerine rastlanmaktadır. Mesela, siyah başlık (papak, kalpak) giyen bir Türk boyunun adı “Karakalpak” veya “Karapapak” tır. Buhara Mektebine mensup bir sünni tarikatı da “Yeşilbaş” olarak adlandırılmaktadır. Türkiye’de “Karabörk”, “Karabörklü”, Kızılbörklü”, “Akbaşlı” ve “Akbaşlar” isimleri ile pek çok köy bulunmaktadır. (8)

Aşıkpaşaoğlu Tarihi’nde bu hususla ilgili olmak üzere, şu örnek bulunmaktadır: Orhan Gazi, babası Osman Gazi gibi kızıl börk giyiyor ve askerine de giydiriyordu. Kardeşi Alaaddin Paşa, bu konuda kendisine şu öğüdü verir: “Hanım! Senin askerine bir alamet koyalım ki, başka askerlerde olmasın.” Orhan Gazi’nin, “Kardeş! Her ne ki sen dersen ben onu kabul ederim.” demesi üzerine Alaaddin Paşa, “Etraftaki beylerin börkleri kızıldır. Seninki ak olsun.” diyerek teklifte bulunur. Bunun üzerine Orhan Gazi Bilecik’te ak börk işlenmesini emretmiştir. (9)

Kızılbaş isminin menşei ile ilgili olarak bir diğer görüş de şöyledir: Erdebil tekkesi şeyhlerinden Şeyh Haydar (894/1488), on iki dilimli kızıl bir taç giymiş ve kızıl sarık sarmaya başlamış ve derecelerine göre müritlerine de aynı tacı sarıklı veya sarıksız olarak giydirmiştir. Bu nedenle Erdebil Tekkesi mensuplarına “Kızılbaş” adı verilmiştir. (10)
Kaynaklar:
1- Enver Behnan Şapolyo, Mezhepler ve Tarikatlar Tarihi, İstanbul 1964, s. 254.
2- Zelyut, Alevilik., s. 82.
3- Şapolyo, Mezhepler ve Tarikatlar., ss. 254.
4- Şapolyo, a.g.e., ss. 255.
5- Şapolyo, a.g.e., ss. 255.
6- İrene Melikoff, “Alevi-Bektaşiliği Tarihi Kökenleri Bektaşi-Kızılbaş (Alevi) Bölünmesi ve Neticeleri”, Tarihi ve Kültürel Boyutlarıyla Türkiye’de Aleviler Bektaşiler Nusayriler, İstanbul 1999, s.23.
7- Zelyut, a.g.e., s. 82.
8- Mehmet Eröz, Türkiye’de Alevilik Bektaşilik, Ankara 1990, ss. 81-82; Ethem Ruhi Fığlalı, Türkiye’de Alevilik Bektaşilik, Ankara 1989, ss. 9-10; Şapolyo, a.g.e., s. 255.
9- Aşıkpaşaoğlu, Tevarih-i Al-i Osman, Atsız Neşri, İstanbul 1949, s.117.
10- Fığlalı, Türkiye’de Alevilik Bektaşilik, s. 12; Bekir Kütükoğlu, Osmanlı-İran Siyasi Münasebetleri, İstanbul 1993, s. 2; CL. Huart, “Haydar”, İ:A:, İstanbul 1993, V, 387; Abdülbaki Gölpınarlı, “Kızılbaş”, İA, cilt 6, s.789; Sayın Dalkıran, İbn-i Kemal ve Düşünce Tarihimiz, İstanbul 1997, s. 20; Osmanlı Devleti’nde Ehl-i Sünnet’in Şii Akidesine Tenkidleri, İstanbul 2000, s. 9.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Arl 10, 2004 12:06 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Araplara olmadık şekilde hakaretler yağdırıp,hele sünni adını duyunca çıldıranlar,filistin hamisi kesildiler birdenbire.Başkalarını sol ile suçlayan kafaların ne kadar boş olduğu ve birşey bilmedikleri şuradan
belli.Filistini ilk savunanların,halklara özgürlük sloganı ile birlikte,yaşasın filistinin kurtulış mücadelesi
diye bağıran dev gençliler olduklarından haberleri yok tabii.İkinci kesim de şu meşhur dilipak gibi
arap milliyetçileri.Ben israilin yaptıklarını savunmuyorum.Söylediğim,ihanet bedeli ödeyen ve osmanlıyı
arkadan vurduktan sonra toprak satan arapların bu cezaya müstehak olduklarıdır.Bu cezayı da Allah kesmiştir onlara.Nasıl israil isyanından sonra çöllerde 40 yıl başıboş dolaşmışsa,bunlar da cezalarının
biteceği günü bekleyeceklerdir.Herkes önce kendi bahçesine baksın.Bu ülkede 80 li yıllarda bir nesil
birbirine kırdırıldı.Bebek katili 30000 kişinin katili it ağırlanıyor.Sen önce kendi
ülkende olanlara bak,filistin avukatlığı yapacağına.Senin asıl soydaşların kıbrısta koyun gibi boğazlandı.
Bulgaristanda olmayacak mezalime maruz kaldı.Ortaasyada ruslar soykırım yaptı.Sen onların avukatlığını yap.
Birilerine çamur atmak için birden arapların hamisi mi oldun?Sen iyice zırvalamaya başladın.
Sen evcilik oynarken,biz bu olayları yaşadık.Biz kim sol kim sağ ağızlı biliriz.Sen yakın tarihini bilmiyorsun ki
200 sene ve daha gerisini ne bileceksin?Takılmışssın birilerinin peşine yaz babam yazBen vahdettini savunmuyorum ama bunca berbat yönetimden sonra osmanlıyı büsbütün batırıp,askeri siyasete bu kadar
bulaştıran adamları,mütareke imzalandığı gece ülkeden sıvışanları bırakıp vahdettine bindirme yapıyor
ve bu kadar rezaletin faturasını garibana kesiyorsun.Adamda biraz insaf olur be.Batıranlar kahraman,enkaz
devralanlar hain.Bu adalet mi?Diyeceksin Mustafa Kemal neden vahdettini gönderdi?O zaman tarihe bak.
Yıkılan hiçbir devlet,aynı ad ve sistemle tarihte ikinci kez yer almaz.Osmanlı sevr ile artık tarih olmuş,
ve bu tasdik edilmiştir.Olay budur.Şu hainleri ve masonları burada methedip durma artık.Milletin benimsemediği,adını sorsan neredeyse yüzde 90 insanın hatırlamadığı adama sen kalkmış babamız diyorsun.
Böyle zorlama ile baba olunmaz hanımefendi.Babalık ünvanını millet verir.Sen ben o değil.Sen önce bunu öğren.Ağzıma anadolu lafını almamı gerekçe gösterip beni solcu da yaptın ya.Anadolu kuvvacıların
kullandığı deyimdir.Sen bana saldırırken onları da sol ile itham ettin.Anadolu hükümeti adı varmıydı.
Yazışmalarda geçmiyormuydu.Sen niye bu kelimeden rahatsız oluyorsun ?Ben taşrada yaşayan anadoluda yaşayan bir insan olarak gurur duyuyorum.Bundan senin gibi entellektüel sahte türkçüler rahatsızlık
duyar ancak.Allah bilir daha bir köye bile yolun düşmemiştir senin.Türk halkı öncelikle köy kökenlidir.
Köylünü anlamazsan bu milleti hiç anlamaz,böyle kendi kendine konuşur durursun.Köylüyü tanımadan
onun dilini anlamadan onun sıkıntılarını bilmeden köy kent gibi abuk subuk projeler ortaya atanların
başına kasket giyerek köylüyle iletişim kuranların oy sandıklarında aldığı cevap ortadadır.
Anadolu lafı sana batmasın.Ben Ziya Gökalbin Türkçülükle ilgili hiçbir fikrine katılmıyorum.
Turan ve kızılelma ülküsünü de o icad etmemiştir.Onu kimin baştacı yaptığı da benim umurumda değil.
Ben akıl ve mantık süzgecime ters düşen hiçbir kişiye destek vermem.Şüpheli işlere ve şahıslara da asla yaklaşmam.Ziya gökalbe chp kodamanlarının verdiği aşırı destek beni uyuz etmişti.Araştırdım.
Alacağımı aldım.Kesinlikle fikirlerine katılmıyorum ve bunu söyleyecek kadar da yürekliyim.
İstersen ben de oturup bir sürü laf salatası yapayım türkçülükle ilgili.Kimbilir belki bir gün beni methedersin bu kafanla.Bakın bu millete bir şeyi dayatanlar cevabını sandıklarda,fikirlerde her yerde aldılar.
Sen kim oluyorsun da senin dayatmaların ve uyduruk tezlerin taraftar bulacak.Böyle sitelerde falan yazma.Gir halkın içine;şu antika fikirlerini açıkla.Seni yuhalayıp kovarlar.Siz bu milleti daha bilmiyorsunuz.
Bu millet senin ve senin yapındaki insanların sandığı kadar saf olsaydı,şimdiye kadar ya kominist ya
da şeriatla idare edilen bir ülke olmuştu.Ya da tamamı alevi olmuştu.Benim halkımın başını,omuzundan
düşürürsün ama,inandığı davadan döndüremezsin.Bu milletin 30 yıllık hizmetkarı olarak bizler bunu biliriz.
Ama senin gibi halkından kopuk salon Türkçüleri bunu bilmez.Salon devrimcileri de öyle.Siyaset de,davalar
da,hizmetler de ancak millet içindir.Herşey onun mutluluğu ve huzuru içindir.Yüzyılların meselelerini
buralara taşıyarak millete bazı milatlar dayatamazsın.Bu millet bilmem kaç bin yıllık tarihinden beri değil,
taaaaa ruhlar aleminden beri hürdür.Senin inancın da bunu anlamaya yetmez.(gene çarpıtma sakın alevilerin demiyorum senin inancın).Fransız ihtilali,ve bolşevizm ile ilham bulmuş kafaları burada bu büyük millete
lahana dolması gibi babamız,miladımız,esin kaynağımız diye yutturmayın.Bu milletin bunca yıl yutmadığı bu dolmayı,hangi akla hizmet bu kadar uyanmışken dayatıyorsunuz anlıyamıyorum.Sizde hiç akıl yok mu?
Çok şükür bugün ziya efendiyi karşısına dikip de ders verecek kadar ülkücü ve tükçüler var ülkemizde.
Seninki gibi alaylı değil bunlar.Hepsi de mektepli,ve bilimsel niteliğe sahip insanlar.Yaralı olacaksan,
amacın üzüm yemekse otur onları yaz.Eğitimle türk olunurmuş.Yahu al sana materyalizmin,Allahsız ilimin
seçmece lafı.Adam genetik bilimi yapıyor.Mendell kanunları diye birşeyler var,senin kan örneklerini incelemeye alıyor.Seninki yaratılış kanunlarını genetiği inkar edip eğitimle türk yaratmaktan bahsediyor.
Forumu izleyen arkadaşlar.Lütfen idarei maslahatçılık yapmayın.Adamı tanımadan da bu kefildir
diye bir adamı buradan haketmediği yerlere çıkarmayın.Biraz düşünün.Yahu türk yaratılmaz kaç kere söyleyeceğiz.Türk anadan doğar:Sözüm bu kişiyi savunanlara.Siz yaratılış kanunlarını inkar mı ediyorsunuz.
Adam kalkmış bugün dünyada asimilasyon diye tarif edilen,nefret edilen olayın savunuculuğunu yapıyor ve
buna da sosyolojik araştırma diyor.Yani eğitimle asimile etmek.O şekilde türk yapmak.Bu olmaz denilince de
vay eğitime karşımısın.Bakın bu ne demektir biliyormusunuz?Allah dünyaya yollar karışmaz.Hiçbir özellik
de vermez.Herkes aldığı eğitimle ne olacaksa olur.Adamın dediği bu.Bu felsefeyi dünyada hangi ekolün
savunduğunu düşünün ondan sonra bu türkoğlu türk deyin.Yapmayın arkadaşlar.Bu ancak kanından şüphe duyan adamın lafıdır.Ben aksini iddia ediyorum.En kötü türk,en iyi yabancıdan iyidir.Ne kadar kötü eğitimle
onu dejenere edersen et,özelliklerini tamamen bitiremezsin.Aksi tıbbı inkar olur.Bunlar kendine kök arayan
bir insanın heyezanlarıdır.Aslından,kökünden şüphesi olmayan insan bunları söylemez.Gidin genetikçilere
danışın.30 yaşından sonra bu beyinden hergün 100000 hücre ölüyor beyler.Varın kalanların sayısını siz hesap edin.Bu hücreler hiçbir özellik taşımıyor,anadan babadan birşey geçmiyor,eğitimle türk olunuyor.
Artık bu laftan sonra da bu adama türkoğlu türk derseniz helal olsun size derim.
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 3. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız