Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kızılbaş Türklüğü
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 5. sayfa (Toplam 10 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
cellllat
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Per Arl 30, 2004 8:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Burda halen alevilik mi tartisiliyor?!
Ben sadece sunu deyimki, Alevileri sevmeyen türk olamaz, Türk olmayanda Ülkücü hic olamaz.

Alevileri sevmeyen beni sevmez bende onu hic sevmem ve cani cehenneme kadar derim ancak !!!

hadi bay bay millet
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
motuntuman
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 137

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 1:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vahdettin vatan haini degildir fevzi çakmagın karabekirin anılarını okuyun atayı kim gönderdi anadoluya
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 2:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

cellllat demiş ki:
Burda halen alevilik mi tartisiliyor?!
Ben sadece sunu deyimki, Alevileri sevmeyen türk olamaz, Türk olmayanda Ülkücü hic olamaz.

Alevileri sevmeyen beni sevmez bende onu hic sevmem ve cani cehenneme kadar derim ancak !!!

hadi bay bay millet

Saçmalık; Alevileri sevmeyen Türk olamaz mış Türklük düsturunda böylemi yazıyor?

Alıntı:
Türk olmayanda Ülkücü hic olamaz.

Ona katılırım.

Alıntı:

Burada kimse senin için ölmüyor gitmek istersen güle güle seni zorla tutan yok.

Ayrıca ''bay bay'' 'la tay tay'la Türklük olmuyor.Önce Türkçe öğren.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 10:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asenaturk demişki:

Vahdettin ile ilgili düşündüklerimi Atatürk'ün sözlerini de ekleyerek yazmıştım. Vatana ihanet eden bir adamın neyini savunduğunuzu hiç anlamıyorum.

Ülküdaşım bacım zaten sorun burdan kaynaklanıyor. Sence vatan haini olan vahdattin bence vatan sevdalısı.

Orkun Dergisi, Nisan 2002, Sayfa 28'de Celadet MORALIGİL'in dediği gibi "Sultan Vahdettin, düşman gemisi ile kaçmak suretiyle VATANA İHANET ETMİŞTİR." Böyle bir hainin neyine hayransınız? Haine hayran olanlar da hain olmaz mı?

Ülkadaşım vahdettin asla Türkiyeyi kendi istegiyle terketmemiştir. Kurulan ilk TBMM onu vatan haini ilan etmiş. Ve sürgüne gönderilmiştir. Dikkatli bir araştırma yaparsan sürgüne gönderildigini ögrenirsin.

alıntı

17 Kasım 1922 Cuma günü Dolmabahçe Sarayı'ndan Malaya harp gemisi tarafından alınıp Malta adasına götürüldü. Oradan Melik Hüseyin'in daveti üzerine Mekke'ye gitti. Oradan da İtalya'daki Sen Remo şehrine giderek orada ikamet etti. Vahideddin Han, acı ve sıkıntı içinde geçen bir sürgün hayatından sonra, 16 Mayıs 1926'da İtalya'da vefat etti. Cenazesi Şam'a getirilerek Sultan Selim Camii kabristanına defnedildi.

Bu bilgi www.biyografi.net adresinden alınmıştır.

HAİN Vahdettin Atatürk'ü Anadolu'ya sürmüştür, görev vermemiştir. Türkiye'nin kuruluş fikrini Atatürk'e veren ve bununla görevlendiren VAHDETTİN değildir. Öyle olsaydı kendi ihanet etmezdi. Önceden de yazdım, Atatürk bunları daha 1908'de planlıyor.

Alıntı:

İşgal altındaki İstanbul'dan vatanın kurtarılmayacağını anlayan Vahideddin Han, güvendiği kumandanları Anadolu'ya göndermek istedi. Ancak bunlar; "Dış dünyaya karşı harp edilmez. Bu iş olmaz." diyerek gitmeyi reddettiler. Sultan'ın kurtuluşun Anadolu'dan gerçekleşeceğine ümidi tamdı. Bir ara kendisi gitmeyi düşündü ise de, İngilizler "Eğer Anadolu'ya geçersen İstanbul'u Rumlara işgal ettirir, taş üstünde taş bırakmayız." diyerek engellediler. Bunun üzerine bir gün saraya çağırdığı Mustafa Kemal'i; "Paşa paşa şimdiye kadar devlete çok hizmet ettin. Bunları unutun. Asıl şimdi yapacağın hizmet hepsinden mühim olabilir. Devleti kurtarabilirsin!" sözlerinden sonra, büyük yetkilerle Anadolu'ya gönderdi. Böylece İstiklal mücadelesi başlamış oldu.

Bu alıntıda biyografi.net den

Osmanlı'nın Türk-İslam devleti olduğundan hiç kimsenin kuşkusu yok. Bazı solcular "Osmanoğullarının Kayı boyundan olmadığı" konusunda yazılar yazmıştır, ki bu zavallıların yazdıklarının hepsi saçmalıktır. Yani Osmanoğulları Kayı boyundandır ve Türk'tür. Bunun aksini söylemiyorum. Benim yazdığım konu DEVŞİRMECİLİK zihniyeti ile ilgili. O konuda yazdıklarımı okuduysan anlamışsındır. Yine bazı solcular Osmanlı'nın "şeriata göre yönetilmediğini de" yazmıştır, ki bu yazdıkları da saçmalıktır. Kısaca Osmanlı devleti Türk-İslam devletidir, benim derdim DEVŞİRMECİLİK zihniyeti. Osmanlı'nın Türk devletlerinin izini taşıdığını yazmışsın. Eski Türklerde devlet idaresinde "babadan-oğula" yönetim söz konusu olmamıştır, bunu sen de biliyorsun., Ayrıca eski Türkler'de bile kurultay vardır. Oysa Osmanlı'da başa gelen "ASAR, KESER" ne derse olur. Osmanlı hukuku bile olmayan bir devlet. Hukuk demek, padişah demek, padişah ne derse o oluyor

asenaturk Padişahın yönetiminde hukuk olmaz gibi bir düşünceyi sana yakıştıramadım . İngiltere ve şuan adını bile anmak istemedigim bir çok ülkede hukuk vardır. Monarşi krallık veya saltanatta hukuk yoktur diyemeyiz osmalı hukuku hakkında bilgi almak istiyorsan

www.osmanli700.gen.tr adresinden bilgi alabilirsin

Ülkadaş benim ve başka birinin seni etkileyemeyecegini yada degiştiremeyecegini düşünüyorum. Kişi ancak kendi bilgi hazinesindeki degişikligin çakışması ve bunu kendi benliginde sorgulamasıyla degişir.

Senden bir istegim var. Osmanlı bence çok önemli bir konu bu konuda tekrar bir inceleme yaparsan sevinirim ben burdaki alevilik tartışmalarından sonra. Aleviligi şuan tekrar inceliyorum sadece sevdigim yazarlar degil cumhuriyet gaztesinde bile ne yazdıgına dikkat ediyorum. Sanal alemde gördügüm kadarıyla araştıran tartışan birisin bence böyle biri osmanlıyı iyi tanımalı. Kültürümüzü yozlaştırmak isteyenler bu konuda gerçekten iyi çalışıyor saglam ülküdaşların bile kafası karışıyor. Bir ülkenin gençleri geçmişini atalarını kötülerse o ülke bir nevi fetedilmiştir. Bu sebeble osmnalıyı daha iyi araştırmanı rica ediyorum. Ayrıca daha önce söyledigim gibi Alevilik konusunda namaza inanan oruca inanan dinimizdeki 600 e yakın farzı yapmasa bile günah olduguna inanan her alevi kardeşimdir. Eger alevilik hz ALiyi sevmekse en kral alevi benim.Alevilik dini bir meshep tarikat veya tarz olamaz. İnsanların iyiye dogru giden yolda yürümesine ışık tutan bir felsefe olabilir. Yani dini bir tercih veya ayrım degilde felsefe olarak bakılırsa alevilik çok anlamlı ve güzeldir diyorum.

Allah ülküdaşlarımızı korusun İyi günler
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 10:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asenaturk e

Sultan Vahdettinin hayatı umarım tarafsız olarak okursun.İyi günler ülküdaşım

Mehmed(6.) Vahdettin

Otuzaltıncı ve son Osmanlı padişahı, yüzbirinci İslam halifesi.

Saltanatı: 1918-1922
Babası:Sultan Abdülmecid Han - Annesi: Gülistu Kadın Efendi
Doğumu: 2 Şubat 1861 Vefatı: 16 Mayıs 1926

Sultan Abdülmecid Han'ın en küçük oğludur. Küçük yaşta anne ve babasını kaybettiğinden, ağabeyi II. Abdülhamid'in himayesinde yetişti. Çok zeki olup fıkıh bilgisinde pek ileriydi. 4 Temmuz 1918'de ağabeyi Sultan Reşad'ın vefat ettiği gün padişah ve halife oldu. Saltanata geçtiğinde I. Dünya Savaşı'nın korkunç neticeleri alınmak üzereydi. Nitekim 30 Ekim 1918'de Mondros mütarekesi imza edilerek, Birinci Dünya Harbi mağlubiyetimizle bitti. Vahideddin Han bu mütarekeye imza koyan delegeleri kabul etmedi. Mütarekeden hemen sonra Osmanlı Devleti'ni sebepsiz yere savaşa sokan, milyonlarca vatan evladını cephelerde eriten Talat, Enver ve Cemal paşalar yurt dışına kaçtılar.

İttihatçı liderlerin baskısından kurtulan Sultan Vahideddin'in elinde ancak düşmanlara teslim edilmiş bir milleti idare etmek kaldı. İstanbul, 16 Mart 1920'de İtilaf devletleri tarafından işgal edildi. Yunanlılar İzmir'e, İtalyanlar güney batıya, Fransızlar da Güney Anadolu'ya girdiler. Vahideddin Han 11 Mayıs 1920'de düşmanların hazırladığı ve Anadolu'nun işgalini ihtiva eden Sevr antlaşmasını bütün baskılara rağmen imzalamadı. Osmanlı ordusu tamamen lağvedildi. Medine muhafızı Fahri Paşa, on ikinci ordu kumandanı Ali İhsan Paşa ve harbiye nazırı Mersinli Cemal Paşa gibi değerli kumandanlar Malta'ya sürüldüler. Padişah'ın şahsını korumak için yalnız yedi yüz kişilik maiyyet-i seniyye kıtası bırakıldı. Sultan bu taburu, Ayasofya etrafındaki sipere sokup camiye çan takmak veya müze yapmak isteyenlere ateş etmeleri emrini verdi.

İşgal altındaki İstanbul'dan vatanın kurtarılmayacağını anlayan Vahideddin Han, güvendiği kumandanları Anadolu'ya göndermek istedi. Ancak bunlar; "Dış dünyaya karşı harp edilmez. Bu iş olmaz." diyerek gitmeyi reddettiler. Sultan'ın kurtuluşun Anadolu'dan gerçekleşeceğine ümidi tamdı. Bir ara kendisi gitmeyi düşündü ise de, İngilizler "Eğer Anadolu'ya geçersen İstanbul'u Rumlara işgal ettirir, taş üstünde taş bırakmayız." diyerek engellediler. Bunun üzerine bir gün saraya çağırdığı Mustafa Kemal'i; "Paşa paşa şimdiye kadar devlete çok hizmet ettin. Bunları unutun. Asıl şimdi yapacağın hizmet hepsinden mühim olabilir. Devleti kurtarabilirsin!" sözlerinden sonra, büyük yetkilerle Anadolu'ya gönderdi. Böylece İstiklal mücadelesi başlamış oldu.

İstiklal harbi zafer ile neticelendikten sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi hükümeti 1 Kasım 1922'de hilafet ile saltanatın ayrıldığını ve saltanatın kaldırıldığını bir kanun ile ilan etti. Vahideddin Han'ın adı hutbelerden kaldırıldı. İstanbul ve Anadolu basınında aleyhinde yazılar çıkmaya başladı.

17 Kasım 1922 Cuma günü Dolmabahçe Sarayı'ndan Malaya harp gemisi tarafından alınıp Malta adasına götürüldü. Oradan Melik Hüseyin'in daveti üzerine Mekke'ye gitti. Oradan da İtalya'daki Sen Remo şehrine giderek orada ikamet etti. Vahideddin Han, acı ve sıkıntı içinde geçen bir sürgün hayatından sonra, 16 Mayıs 1926'da İtalya'da vefat etti. Cenazesi Şam'a getirilerek Sultan Selim Camii kabristanına defnedildi.

Vahideddin Han, çok akıllı ve çabuk kavrayışlı idi. Arada Sultan Reşad olmayıp da, II. Abdülhamid Han'dan sonra tahta çıksaydı, belki devletin başına böyle bir bela gelmezdi. Çünkü O, İttihat ve Terakki hükümetinin hatalarını önleyip, felaketlerin önüne geçebilecek kudret ve irade sahibi bir kimseydi. Çok sevdiği vatanından koparken yanında şahsi ve pek cüzî mal varlığından başka bir şey götürmediği, ülkesinden ayrılmasının üzerinden henüz dört yıl geçmeden vefatında kasaba, bakkala ve fırına olan borçlarından dolayı 15 gün tabutunun kaldırılmamış olmasından da anlaşılmaktadır.

Vahideddin Han'ın vatanının ve milletinin uğradığı felaketler karşısında neler düşündüğü ve neler hissettiği kayıtlara geçmiş şu hadiseden çıkarılabilir. 1919 senesi Ramazanında bir sabah Yıldız Sarayı'nda yangın çıkar. Kısa zamanda büyüyen alevler, Sultan'ın geceleri kaldığı daireyi de sarar. O geceyi tesadüfen Cihannüma Köşkü'nde geçirmiş olan Vahideddin, yangını haber alınca, üzerine pardesüsünü giyerek dışarı çıkar. Köşkün önünde hiç telaş göstermeden yangını seyrederken çevrede ağlayanları görünce gözleri yaşararak; "Benim vatanım ateş içinde, onun yanında bunun ne kıymeti var." demekten kendini alamaz.
motuntuman
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 137

İletiTarih: Pzr Oca 02, 2005 2:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yeni bir rejim kuurlurken eski rejim kötülenmelidir ki yeni rejim vatandaşlar arsında tepki dogurmasın atatürk de nutkunu cumhuriyet kurulduktan bir müddet sonra söylemiştir
YANLIZ_KURT84
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Çar Oca 05, 2005 10:55 am    ileti konusu: SELAM Alıntıyla Cevap Gönder

HEPINIZ BOS KONUSUYORSUNUZ GARDASLAR SIZ TARIHI HIC BIR ZAMAN YARGILAYAMAZSINIZ YARGILAMAYA KALKTIGINIZ ZAMAN ISTE BOYLE BIRBIRINIZE DUSERSINIZ NEYSE ALEVLIK KONUSU HEM DINI HEM SU GUNLERDE SIYASIYE KACAN BIR KAVRAM MUSTAFA KEMAL 'IN YAPMIS OLDUKLARINA GELELIM M.KEMAL GERCEKTEN COK AKILLI ELI OPULESI BIR INSANDIR GUNUMUZEKADAR ONU KOTULEYENLER ZAMANIN DA ONUN ULKESI ICIN YAPTIKLARINDAN NASIPLENEN INSANCIKLARDIR. SIMDI SORUYORUM HEPINIZE O ZAMANLARDA RUHBANLIK OKULLARINI 1 GECE ICINDE KAPATTIRAN KIMDI, TURKIYE ICINDE BOLUCULUK YAPANLARIN HESABINI GOREN KIMDI KISACASI SIZIN SIMDI BURDA RAHAT RAHAT KONUSUP HIC BIR KORKUNUZ OLMADAN YASAMANIZA VESILE KIMDIR. GELIN HADDIMIZI KIYMETIMIZI BILELIM VE BIRLESELIM aLLAH'A EMANET OLUN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Oca 07, 2005 3:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardaş lafın büyükte manan dar. Bur da tarih yargılanmıyor. Tarihimiz hakkında aydınlıga erme mücadelesi veriyoruz. Dün ki atalarımız bu gün vatan haini muamelesi görüyor. Bunu düzeltmeye çalışıyoruz.Atatürk gerçek iyi bir insan ama benim anlayamadıgım ve hakveremedigim atatürkçü zihniyet. Atatürkün yanlışlarını söylemeye hakmız yok ama vahdettine fatihe osmanlıya hain demeye özgürüz kimse kusura bakmasın. O şanlı imparatorlugu karalama yapmaya izin vermem. Atatürkede yapmadıgı suçu söyletmem. Vahdettinin hatası vardır kabulum ama ihanetle isimlendirmek saçma . Atatürk de insan dini konularda onun da hataları vardır. Nasıl vahdettin bu ülkenin yıkılışını geciktirip bu vatana büyük hizmetler verdiyse atatürkte askeri başarıları ve ülkemiz tekrar kurulduktan sonraki inkilap ve sanayileşme politikasıyla saygı deger bir atamızdır. Okada..........................................
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 11:53 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asenatürk

Atladıgin çok önemli bir şey var hep kendi arşivlerinde veya buldugun yazıların dogruluguna inanıyorsun. Sana bir örnek hala nerdeyse bir çok konuda örnek gösterdigimiz sözlerinden alıntı yaptıgımız . Geçmiş zamanlarda yaşayan yüzlerce felsefeci var. Ama hepsi maddenin özü konusunda farklı yaklaşımlar sergilemiş ve bir birine çok zıt tahmini olarak 251 adet maddenin özü yargısı vardır. Lakin böyle bir yargının tek oldugu ispatlanmıştır. Bir devrin en büyük beyinlerinin 251 ayrı kara verdigi ve bunlardan hiçbirinin dogru olmadıgı düşünülürse. Demekki her yazar her araştırmacı her konuda dogru söylemiyor olabilir. Bu konuda bize düşen olayları tek tip insanlar veya sadece bir kaç kişi degil herkesimden kaynaklar araştırarak. Ve özellikle eger ülkücüysek ülkücü kaynaklarla son bir karşılaştırma yapıp öyle karar vermek bize şarttır. Asenatürk eger araştırmalarını yaptıktan sonra Partimiz ve ülkümüzde ki kaynaklarla bunu karşılaştırır san doğruyu bulursun. Unutma Her iyi insan her konuda dogru söyleyemez. Ve son olarak atalarımıza sahip çıkmalı varsa yanlışlarını da söylemeli lakin Atatürk için yaptıgımız gibi dogrularını ön plana çıkarmalıyız. Bir nesil atalarına sahip çıktıgı müddetçe gelecegine sahip çıkmıştır.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 12:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim kastım bu degil sorum bu degil. Senin yazdıkların yada benim yazdıklarım ikisinden biri yanlış ama ben ocaktan mhp den ve diger araştırmalarımdan yola çıkarak yazdım. Buna ragmen eksik yönleri bazı atlanmış ayrıntılar olabilir ama yanlış olamaz davanın özünden ülküocaklarının resmi sitesinden okuduklarımı yazıyorum . Ve emin ol burda veya başkasitelerde kitap dergi ve gazetelerde bana zıt gelen bir haber olursa o konuyu elimden geldigi kadar araştırıyorum. Sende artık bu kalıplaşmışlıktan çık osmanlının biz bizim osmanlı oldugumuzu Türk olarak dünyaya geldigimiz için Allaha bin şükür dilememiz gerektigini ve bununla övünüp onurlanmanın yanında asıl yaratılış gayemizin ırk degil Din oldugunu . ve bu kutlu davanın dinimizle öz bir kültürden gelen Şanlı türk neslinin soyunun Türk ve islam bayragı altında Dünyaya müslümanlıgı ve adaleti getirmek gibi mukaddes bir görev bilinciyle geldigini artık anla istersen.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 12:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayrola neresi ters geldi Türk İslam Ülküsünün.........................
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 12:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Anlamıyorsundur insallah. Offffffffff dedigin yazıda . Türk islam ülküsü şuurundan bahsetmiştim. OFffffffffffffff la geçiştirdigin yazı bence önemliydi.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 12:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bunda of diyecek ne var burada herhalde görüşlerimizi paylaşmak için bulunuyoruz yanlışsa söyle dogruyu göreyim dogruysa benimsede şükür edeyim
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 1:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ozan arif

Bilmek ve Yaşamak

İnsan büyük laf edip küçük hayat sürmemelidir
Ülkücüde ülkücülüğünü lafta değil hayatında göstermelidir
Bu sebeple bu destanı önce kendime
sonra size duyurmak istiyorum

Ülküdaşım dinleyin;Sitemim var sizlere
Siz biz diye birşey yok hepimize bizler
Çünkü bende dahilim söylediğim sözlere
Ülkücü davasını yaşamalı bilmeli
İktidara gelirse hak ederek gelmeli

Ülkücüyüz güçlüyüz tamam iyi güzel hoş
Tamam iyi güzelde şu gerçek biraz nâhoş
Yaşamaya geldi mi çoğumuz maalesef boş

Teşkilat fikir lider kafama başka girmez
Ülkücü olan insan bunlardan taviz vermez
Verenden de bu dava kıl kadar hayır görmez

Teşkilat, teşkilat kışla demek kışlasız durulamaz
Kışla olmazsa eğer orduda kurulamaz
Ordusuzda menzile hedefe varılamaz

Fikir ne dokuz ışık başbuğ der biz duyarız
Şimdi saymaya kalksak kaç tanemiz sayarız
Hep altınız altında biraz düşük ayarız

Teşkilat fikir varsa orada lider olur
Lokomotif olmazsa vagonlar yolda kalır
Herkes de lider olmaz lideri zaman bulur

Liderlik taslayanı kızmasınlar gördüm ben
Kendini meşe sanan ne yosunlar gördüm ben
Sonunda düve çıktı ne tosunlar gördüm ben

Dava nizamı alem yani davamız haktır
Allah’ın nizamını tüm dünyaya yaymaktır
Başarının sırrı da bu davaya uymaktır

Yanılmıyorsam eğer şu şekilde bir söz var
İnandığı davaya inan mayan insanlar
Yaşadığı davaya inanmaya başlarlar

Yaşamaz ülküdaşım imkanı yok yaşamaz
Yaşanmayan bir dava başarıya ulaşamaz
Ülkücü aylak aylak gezemez dolaşamaz

Türküz ve Müslümansız elhamdülillah evet
Ülkücülük bu ise oh ne ala memleket
Hani nerde çalışmak hani nerede ibadet

İbadet edince de kaçmaya kalkıyoruz
Teşkilattan davadan geçmeye kalkıyoruz
İki rekat kıldık mı uçmaya kalkıyoruz

Yalan mı arkadaşlar bazımız var kasılır
Gençleri tenkit eder sevimsizce asılır
Şeriat tamam değil tarikatçı kesilir

Bize yeni ısınan kalpleri körlemeyin
Kılmayan kılar bir gün onları horlamayın
İslam’ın emri zaten sevdirin zorlamayın

Ülkücü her iyi insana uzanan insan demek
Hoş görü ve sevgiyle bezenen insan demek
Gönülleri fetheden kazanan insan demek

Kızmamak lazım gardaş gerçeklere kızmamak
Marifet yapmak ama yaparken de bozmamak
Bir eksik de şu bence okumamak yazmamak

Okuyan az yazan az acı ama biz buyuz
okumazsak arkadaş muvaffak olur muyuz
Üstelik ikra diyen oku diyen bir dinin mensubuyuz

Şehitler ve gaziler mazimizi süslüyor
Azerbaycan Türkistan, Kerkük bizi sesliyor
Müslüman Türk dünyası bize ümit besliyor

Bu kürek bu karları kürümez ülküdaşım
Bu ateşle bu dağlar erimez ülküdaşım
Lafla peynir ekmek gemisi yürümez ülküdaşım

Hak etmeden geleni görüyorsun şahitsin
Hayırsız iktidarlar dönemi artık bitsin
Biz böyle olacaksak Allah bizi kahretsin

Yaşayanlar var elbet maşallah görüyoruz
Göğsümüz kabarıyor göklere eriyoruz
Onların duasıyla ayakta duruyoruz

Allah var şu da gerçek çalışan çalışıyor
Tertemiz pırıl pırıl kadrolar oluşuyor
Hareket günden güne büyüyor gelişiyor

Kimse OZAN ARİF'i çok hayalci bulmasın
Davayı yaşamayan tek ülkücü kalmasın
Biz o gün iktidarız hiç şüpheniz olmasın
İktidara gelirse ALLAH İÇİN GELMELİ
ALLAH İÇİN GELMELİ

OZAN ARİF
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 5. sayfa (Toplam 10 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız