Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 12. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 9:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yahyaoglu nurcuların bugün bulunduğu durum 80 yıılık bir birikimin neticesidir. sait nursinin kastomonu lahikası sayfa 79 ve 192 ve emirdag lahikası 53 ve 179 deki yazısını iyi oku belki daha iyi anlarsın.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 10:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdaşım en kısa zamanda okurum.Ama neyi anlayacagımı sanıyorsun bunu anlayamadım. Ben nurcuları övmüyorum içinde 12 sene bir fiil kalmış biri olarak çokta iyi şeyler görmedim. Ama bu onların şeyhinin veya genel olarak hepsinin kötü olduguna gelmiyecegini söylemeye çalışıyorum.Süleymancı arkadaşların lideri demişki faiz helaldir bence o insanın katli vaciptir ama bunu bütün sülaymancılara mael edemem.....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
ata_ocaklari
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Cmt Oca 01, 2005 1:02 pm    ileti konusu: Türk'e Türk'ten Başkası Yabancıdır Alıntıyla Cevap Gönder

Yahyaoğlu, kardeş Said Nursi, daha önceden adı "Said Kürdi" değilmiydi... Said Nursi'yi biraz iyi incele... Yazdığı kitapların dilinden sadece kendi anlıyor, Allah aşkına söyle alıp eline okuduğunda birşey anlayabiliyor musun? Onun kitaplarını okuyanlar da "Said Nursi (Said Kürdi) yazdığına göre kutsaldır, ona laf söylemek günahtır" diyerek ne yazdığını anlamadan okuyor, sonuç sıfır...
Bu konuda "http://www.nihalatsiz.org" adresinden, Üstad Nihal ATSIZ'ın "Nurculuk Denen Sayıklama" adlı makalesini okumasını rica ediyorum tüm gönüldaşlarımızdan, Türk'e Türk'ten başka görüş yasaktır...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Oca 01, 2005 1:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli arkadaşlar bu konular hakkında net bilgilere sahibim.
Çok enteresandır ki; Şu anda dünyanın dört bir yanında fetullah gülenin açmış olduğu okullar aslında ABD'nin sermayesiyle kurulmuştur. Hele orta asyada açılan okullar ABD'nin yüzyılda yapamayacağı bir yerleşme harekatıdır. Mesela bu okullarda ABD'li eğitmenler çalışmaktadır.
Ve gene İngiltere kraliyet ailesi fetullah gülen için tam misyonumuz için konuşan değil bizzat yaşayan insan ifadesini kullanmıştır.
VE enteresan bir bilgi Risalei nur enstitüsüni İngiliz hükümeti kurdurmuş olup Risalei nur kitapları Sheel firması tarafından bastırılıp dünyanın dört bir tarafına gönderilmektedir.
Bir hatırlatma Ortadoğunun elimizden çıkmasına sebep olan itikadi yozlaşmanın ürünü olan abduh, efgani ingiliz patentli fikirlerle bu islam ümmetinin parçalanmasına sebeb olmuştur. Elimizde kalan son anadolu topraklarıda sait nursi tarafından adeta yabancılara teslim edilmektedir.
Bu konuda isteyen arkadaşa bununla ilgili çok geniş bir açıklama ve güncel bilgilerin olduğu Cd gönderebilirim.
Cd'de sait nursi fetullah gülen ve papa harekatının nerelere dayandığı kimlerin finanse ettiği, itikadi ve ameli neticeler ve müslüman cübbesinin içindeki haçın ne anlama geldiğini çok detaylı bir şekilde açıklamaktadır.
Bu cd'lerden Hüseyin gülerceye, ahmet şahine, gönderdim,
tunga1453
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Cmt Oca 01, 2005 6:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bunlar her yeri sarmışlar arkadaşlar devir onların devri gün olur devran döner elbet
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Oca 01, 2005 8:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bakınız Zaman’dan Müslüman kılıklı Ahmet Şahin, Fetullah Gülen’in anlattıklarında neler naklediyor: Diyalog ve hoşgörü adına değişik kiliselere gidilip “Gelin Kur’an’ı beraber okuyalım.” deniliyor. Değişik yerlerde “Siz de bizim İncil derslerimize iştirak edin.” diyorlar. Bu, karşılıklı olur (Zaman, 21 Nisan, 2004)

Yanlış okumadınız, Gülen’in takımı diyalog namına İncil dersleri alıyor, aldırıyor.

Hatta bu “papalık misyonu” bağlamında yabancı ülkelerdeki öğrenciler, Türkiye’ye getirtilip başta şu “İstanbul Konstantin’dir, ben de Konstantin merkezli ekümenik patriğim ve yeni Roma’nın lideriyim” diyen ABD destekli Bartholomeos papazı olmak üzere pekçok papaza ve hahama getiriliyor, ziyaret ettiriliyor. Kendi ifadeleriyle “tabuları yıkan seyahet”ler yapılıyor; aynen Müslüman kadınları sünnetsiz Hıristiyan erkeklere nikahlayıp “bu bir devrim” (Zaman, 17 Nisan 2000) diye manşete çıkardıkları gibi...

Yabancı ülkelerden öğrenciler, bakınız, nasıl papazların kucağına sürükleniyor. Müslüman kılıklı diyalogcuların Viyana’daki ağabeylerinden Tercan Ali Baştürk anlatıyor “tabuları yıkan seyahat” diye... (Bkz, Avusturya–Çağlayan dergisi, Nisan 2000, s.31-36).

2000 yılının Nisan ayında Avusturya’dan bir grup genç, “dinlerarası diyalog perspektifli bir gezi” ile Türkiye’ye gidiyoruz. 21 Nisan Cuma sabahı İstanbul’da bir otelde misafir ediliyoruz... gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’na kahvaltı yapmaya gidiyoruz. Başkan Harun Tokak ve yardımcısı Cemal Uşşak bizi ağırlıyor. Diyalogun ilk nişanesi olarak üç ilahi dinin usulü ile yemek duası yapılıyor...

13:30’da vakıf yetkilisi Cemal beyle Vatikan İstanbul temsilcisi papaz Marotvich’e götürüyor. Kapıda karşılıyorlar. Marotvich, kendinden önceki papaz Papa Ron Calli’yi anlatıyor. Marotvich’in anlattıkları bizde o salih insana karşı sevgi hisleri oluşturuyor. Ardından Marotvich’in önderliğinde beraberce Cevşen’den bölümler okuduk ve Hıristiyan usulü dualar ettik. (Marotvich de Nurcu papaz ya; bu sebeple Cevşen’i balıkçının olta yemi gibi yanından eksik etmiyor)... Tabular sarsılıyor, önyargılar kırılıyor, sabit fikirler dağılıyor... Hediyeleşmek faslından sonra “cennette buluşmak üzere” diye ayrıldık...

Sonra Zaman gazetesinden Abdullah Aymaz’la görüştük. İlahi dinlerin salikleri olarak bu kadar birlerin arasında niçin ayrı duralım, tavsiyesini içeren sohbet dinledik...

22 Nisan Cumartesi günü ise Ortodoks patriği 2. Bartholomeos’a gittik. Saat 13:00’tü. Genç papaz Stefanos bizleri kapıda karşıladı. Bartholomeos, nasihatlerde bulundu...

Neticede şu ortak kararları aldık: Belli zamanlarda ortak mekanlarda ortak ibadet için buluşacağız. Orada beraber bir hafta Allah’a ibadet edeceğiz.

İşte diyalog... İşte yerli yabancı öğrencilerin nasıl papazların hahamların kapısına taşındıklarının canlı örneği.

Bu misyonerlik değil öyle mi? Bal gibi misyonerlik... Bu kabil dinlerarası diyalog çalışmalarını, misyonerlik kabul etmeyenin ya aklı yok, ya da imanı.

Şimdi anladınız mı, Milliyet’in “Burası cami değil kilise” diye sevinçle manşetten verdiği 24 Aralık Noel kutlamalarında kiliseleri dolduran başörtülülerin kimlerin meyvesi olduğunu, kimlerin çalışmasının mahsulü olduğunu.

“Papalık misyonunun bir parçası olduğunu” Papa’nın huzurunda ilan eden Fetullah Gülen’in ve diyalogcu avanesinin himmeti ve hizmeti efendiler bunlar... Papazlarla, hahamlarla, Marotvich’le ve Bartholomeos’la beraber haşr olmayı dileyenler bu hizmete devam etsin.

Alemlere rahmet Hz. Muhammed’le haşr olmak isteyenler beri gelsin!

Bunları CIA,Mossad ve M15 kullanıyor biraz akıllı olan anlar
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Cmt Oca 01, 2005 11:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar her yazlana saygılıyım her gurupta yanlışlar olur ben nurcu degilim sadece zaman zaman içlerinde bulundum okullarında okudum takdir edersinizki okulumu ailem seçti. Ben içlerinde vatana ihanet veya masonlukadına bir şey görmedim. Kimseye git nurcu ol demem ama bir şey iyi degilse kötü olacak diye bir şey yok bence . Gidip pkk ya katılacagına veya sahte tarikatlarla allak bullak olacagına onlara takılsınlar daha iyi diyorum. .....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pzr Oca 02, 2005 7:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gazibaba da yahyaoğlu da ayrı ayrı haklıdır.Ben aylar önce yazdığım yazılarda,abd nin denetimi olmadan fethullahın orta asya da bu okulları kuramıyacağını yazmıştım.Gazibabanın söylediklerinin hepsi de kelimesi kelimesine doğrudur.Ancak yahyaoğlu da gerçeğin ta kendisini ifade ediyor.Gerek nurcuların,gerekse fethullahçıların içinde,bir kaç ard niyetli ve buralara sızmış görevli insanların dışında diyebilirim ki belki de %99 oranda insan, kimin peşinden gittiğinin farkında değil.Kaldı ki yahyaoğlu arkadaşımız aralarında yaşadığını söylüyor.Benim bunlardan ayrılmış arkadaşlarım da aynı şeyleri söylüyor.Bunların liderlerinin suçunu bu insanların üzerine yıkamayız.Bu nedemektir biliyormusunuz?Bu memlekette kaç milyon hain var demektir ki,bu doğru bir yargı değildir.Bakın,yaşı genç olanlar bilmez.Nurcuların,davalarına bakan avukatlarının hain bir köpek olduğu saidi nursinin ölümünden sonra ortaya çıktı.İsmi Rıza mı neydi şim tam hatırlayamadım.Adam ajan çıktı.Derin devletin adamıydı ve abd hesabına çalışıyordu.Bizim halkımız saf ve temizdir.İnandığı adama tam bağlıdır ve sonuna kadar arkasındadır.İş zaten burada karışıyor.Ben bahsettiğim casuslar dışında,bir tane fethullahçının ya da nurcunun bu devlete kastettiğine,ülkeyi abd ve ingilize teslim etmeyi dilediğine inanmıyorum ve biliyorum.Bunların ülkücüleri sevmemesi,hainliklerinden değil,başındaki adamların;onları o şekilde yönlendirmesindendir.Zaten bunların bu kadar pısırık olmaları,kafalarının karışık olmasındandır.Tarikatçılık bizim insanımıza göre değil.Tasavvuf da herkesin işi değil.Bunlar doğru dürüst çalışsaydı,ortalık yunus'dan,Mevlanadan geçilmezdi.Halbuki gerçeğe baktığımızda;gördüğümüz, sadece çıkar birliği oluyor.Bizim de eksik taraflarımız var.Biz de mükemmel değiliz.Zaaflarımız var.Ülke gerçeklerle karşı karşıya gelince,bu arkadaşlar da bizimle saf tutacaklardır.Evet bazen ben de bu kadar kör olmalarına kızıyorum;ama herkesten aynı anlayışı bekleyemezsiniz.Ben ülkücüyüm.Şimdi bugün diğer cemaatlere baktığımda,Haydar hoca ile Ömer öngütü diğerleriyle bir tutmam.Neden?Haydar hoca bu işler kızıştığından beri abd ye tavır koymuştur.Türk' lük kavramından da taviz vermiyor.Son seçimler hariç Ömer Öngüt grubu Başbuğ zamanında özellikle,mhp ye büyük destek vermiştir.Resmen oy vermişlerdir.Bundan önceki Devlet beyin oy patlaması yaptığı sıralarda bazı süleymancılar da mhp ye oy vermiştir.Tüm bunlar gösteriyor ki,iyi projelerle ortaya çıkarsanız bunları da arkanıza alabiliyorsunuz.Onun için lütfen bu tartışmaları bırakın.Bizim dine de gerçek alimlere de saygımız sonsuz.Bu ülke yakında bir istiklal harbi daha verecek.O gün geldiğinde bu kardeşlerimiz de bizimle beraber olacaklar.Neticede aynı Allah'ın kullarıyız.Kimse şunu unutmasın ki,kimsenin elinde hidayet verme imkanı yok.Ne onlar bizi düşünce ve davalarımızdan çevirebilir,ne biz onları.Zamanı geldiğinde,kim haklıysa,onun yanında saflaşma olacaktır.Ama bu söylediklerim tüm bu cemaate bağlı arkadaşlar için de geçerli.Onlar da akıllarını beğenip ülkücüleri hor görmesinler.Gittikleri istikamete iyice bir baksınlar.Doğruyu bulmak için sadece iki yol vardır.Biri akıl diğeri vicdandır.Herkes inandığı adamlara değil,önce bunlara danışsın.Peşinizden gittiğiniz insanlar,sizi herzaman yanıltabilir,satabilir;ama aklınız ve vicdanınız size hiç yanlış yaptırmaz.Tüm bu mücadelenin aslı,iyilikle kötülüğün savaşıdır.Herzaman söylüyorum.İyi insan değilseniz;hiçbir şeyin iyisi olamazsınız.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ata_ocaklari
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pzr Oca 02, 2005 1:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yahyaoğlu kardeşim, senin söylemek istediğini anlıyorum ama ne pkk, ne nurcular... Bunlar Türklük değerleriyle asla bağdaşmayan örgütlerdir. İslam'a asla karşı değilim, yanlış anlama ama asıl mensubu bulunulması gereken kuruluşlar, "Türkçü-Turancı Kuruluşlar"dır. Türk soyu, sadece bu şekilde dünya üzerindeki varlığını koruyabilir...
En mukaddes değer Türk olmaktır ve Türklüğümüzün önüne hiçbir şey koymamalıyız, zira öyle bir değer yoktur da...
Yahyaoğlu kardeşim, umarım anlamışsındır, benim de nurcu arkadaşlarım var ve sorduğum bir çok soruya cevap veremiyorlar ve veremeyeceklerdir...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pzr Oca 02, 2005 10:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli arkadaşlar. yeni üyeyim.konu ile çoğu yazıları okudum.
bende yıllardır işim gereği her görüşten arkadaşlar ile arkadaşlık ettim.her gurubun içinde mükemmel insanlarda vardı. ne yazıkkı kendi çıkarlarını ön planda tutanlarda.sanıyorum günümüzde insanları artık iyiler ve kötüler diye ayıramız gerekiyor. yoksa ufak görüş farklılıklarıyla birbirimizden koparsak.avrupa ağzını açmış bir timsah gibi bizi bekliyor.
şöyle bir bakınız bu güzelim milletin örf adetlerini ahlakını ne idüğü belirsiz ab destekli magazin programları ile nasıl bozmaktalar ben bunları bilhassa izliyorum. o bacımız dediğimiz 20-25 yılönce birbirimizi gördüğümüzde yüzümüzün kızardığı o nadide türk kızlarımız nerde?
ya erkeklerimiz? o anadolunun bağrından gelen yolda zor durumda kalan bir bacısını karnını doyurduktan sonra ana babasına teslim edecek kaç babayiğit kaldı. varmısınız? o eski günlere geri dönmeye ..
ha !! BİR ŞEYİ DE UNUTMAYALIM.ÖNCE TÜRKÜZ..
TARİKATLAR İNANÇLAR İNANIŞLAR YAŞANTIMIZIN RENKLERİDİR.
BAŞKALARINA ZARAR VERMEDİĞİ SÜRECE.. AVRUPALI 1915 'ÇANAKKALE'NİN RÖVANŞINI ALMAK İSTİYOR. DİKKAT EDELİM!
HEPİNİZE SAYGILARIMLA...
ata_ocaklari
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Oca 03, 2005 12:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında asıl büyük tuzak batı özenticiliğidir... 80 öncesi komünizm ne ise, şimdi de batı özenticiliği o kadar, hatta daha büyük bir tehlikedir... Türk gençliğini, kendileri gibi soysuzlaştırmak istemektedirler... Ülkemizde hep batı müzikleri dinlenmektedir, batı tarzı elbiseler vardır, asıl yenmemiz gereken şu batı özenticiliğidir ve gençlerimizi kurtarmalıyız bu bataklıktan... İşte bir Türk'çünün asıl görevi budur...
cift_yuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Sal Oca 04, 2005 4:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nurculuğu en iyi dile getiren yazı bence Hüseyin Nihal Atsız'ın yazdığı "Nurculuk Denen Sayıklama" ile bir köminist olan Dr. Necip Hablemitoğlu'nun yazdığı Fetoş Ablanın Nursuzlar adındaki yazılarıdır her ikisini okumanızı tavsiye ederim isteyen yollayabilirim
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
segopeko
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Çar Oca 05, 2005 7:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba arkadaşlar, ben yeni üyeyim, herkesi selamlarım. Bu siteye üye olma nedenim SİYONİZM-MASONLUK- SABATAİLİK- VE YAHUDİLİK hakkında sizlere bilgi vermek içindir. Bu konuda bilgi alış verişi yapmaya hazırım...

Yalnız, bu başlığı gördüm ve buraya da bir şeyler yazayım dedim. Arkadaşlar benim kimseden gizlim saklım yoktur. Ben Nurculara yakınlığıyla bilinen bir dersaneye 3 yıl gitmiş bulunmaktayım. Sizin de dediğiniz gibi, Said Nursi'nin kitaplarını çok ağır buluyorum. Ancak bunda ne bir Türkçe düşmanlığı, ne de diğer herhangi bir milletin propagandası var. Bilakis, Said Nursi'nin yazdıkları Öz Türkçe ile kaleme alınmış eserlerdir. Bu konu hakkında bilgilenmenizi istedim. Ancak bugün neden bunlar sadeleştirilmiyor bunu bende bilmiyorum. Said Nursi'nin Kürt Teali cemiyetinin kurucu üyeleri içinde gösterildiği belirtiliyor. Evet bu doğru olabilir. Ancak bir şeyleri yargılarken, bu şeylerin haraketlerine de bakmak gerekir, mesela bu günkü nurcular ne yapıyor???

Ben Said Nursi'nin kürt yakınlığını ve kürtçü düşünmesini sevmem. Ancak Fethullah Gülen'i severim. Çünkü yaptıklarında yanlış bir şey göremiyorum. Yaptıkları ne laikliğe nede milliyetçiliğe aykırı. Aksine dünyanın hemen hemen hertarafına Türkçülüğü yayıyorlar, açtıkları okullarda istiklal marşı okunuyor. Bu tarikat (aslında tarikat ağır bir sözcük) dünyanın her tarafına yayılması sebebiyle bir çok örgütün baskısı altında olabilir. Ancak Masonluk gibi pagan bir kültüre karşı gelecekte ona karşı savaş verecek bir cemaat, bir topluluk neden olmasın?

Yazının başında, nurcuların Said nursiyi haşa Allah , Gülen i ise peygamber gördükleri söyleniyor, ancak ben böyle birşeye dürüst olmak gerekirse rastlamadım. Böyle bir şeye rastlasam da şiddetle karşı çıkarım. Bu konuda bunun sadece b.r "söylem" ve "iftira" da kaldığını belirtmeliyim.

Bunlar benim bu cemaat hakkındaki görüşlerim. Biz milliyetçiyiz, kültürümüzü korumayı severiz ancak böyle bir cemaatin altında da başka şeyler aramayalım lütfen. Öküz altında buzağı aramayalım. Çünkü bu cemaat ileride fikirleriyle tüm dünyaya yayılacaktır. Fethullah gülen bir din adamı sıfatıyla ABD de bulunmuyor onu da söyleyeyim, gelmeme sebebi ise Türkiye de bir karışıklık çıkmaması içindir. Elimizi vicdanımıza koyalım, bu ülke ne tarikatlar gördü sözde islam uğruna (aczmendicilik, hizbullahçılık) gibi, ancak Nur cemaati bu gibi gruplardan değildir. Bunlar tabii ki benim görüşlerim. Her türlü eleştiriye açığım.
cift_yuz
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Cmt Oca 08, 2005 8:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

nurcular hepinizin bildiği gibi bu ülkeyi bölmek isterler ve ülkücü düşmanlarıdır fetullah gülen ise amerikanın kuklasından başka birşey değildir artık onun demesiyle seçimlerde bir kere DSP ye verdiler böyle bir topuluktan ne beklersin? ülkeyi bölmek istemesinden başka hiç bir şey bekleyemezsin nurcularda kürtler ve koministlerden daha beterdir bence...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 12. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız