Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Islamiyet Olmadan Ulkuculuk olmaz..!! (Sadece Hatirlatma)
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
seda
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Cum Oca 09, 2004 9:56 pm    ileti konusu: islamiyet Alıntıyla Cevap Gönder

tabiki turkluk ve ulkuculuk islamiyetten ayrı duşunulemez.dertli kurt kardeş sana katılmıyorum.turkler ta eskiden berı tek tanrıya inanmışkendilerıne gelen peygamberlerı kabul etmişlerdir.ve Allah ta turkelrı dinlerıne baglı kaldıkça dunyaya hakim kılmıştır.nitekim osmanlıyı goruyoz 600 sene saltanat surmuş.osmanlı degişik dinlere mensup insanlardan oluşyodu ama musluman bi devlettı ve amacı islamiyetı ve hoş goruyu yaymaktı.inş bizlerde atalarımızın izinden gideriz dinimizn emrettıgı hoş goruyu sunarız bizimle aynı duşunceyı paylaşmayan insanlara da.ama bazı ulkucu arkadaşların ozelllikle ramazan aylarında oruç tutmayanlar sert davranmaları(bazen şiddete varıyo)uzuyo beni.Allahla kul arasına kimse giremez bi insan oruç tutmuyo diye ona şiddet uygulayamayız.kuranda Allah hz musaya hitaben firavuna git ona yumuşak soz soyle diye emrediyo.firavun ilahlık iddiasında bulunan cok berbat bi insanken Allah hz musa ya oyle merediyo.ki gunumuzde ne kimse ilahlık iddiasında bulunuyo nede bilzer hz musadan ustunuz.onun için lutfen dinimizn emrettıgı cerceveden hoş goruden çıkmayalım arkadaşlar.gazi unviversitesinde okudugumdan dolyı ramazan aylarında cok tatsızlıklar goruyom.neden boyle oluyo anlayamıyom.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
ultrAzrail
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Pzr Oca 11, 2004 9:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamin aleyküm Ülküdaslar

bende kisa bir fikrimi yazayim dedim;
benim düsüncem ve fikrim,Elhamdüllilah Müslümanim fakat Ülkücülükle Dini karistirmayalim yani bir arkadasimiz yazmis müslüman olmayan ülkücü olarak kabul edemezmis hatta müslüman olan arabi tercih edermis.

ne demek yani bu kutlu davada Türkcü düsünceye sahip oldugum icin yanlismi yapiyorim ??????

o zaman Nihal Atsizida red etmeniz gerekir !!!

Tanri Türkü Korusun
YigidTürk
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Cum Nis 09, 2004 9:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ultrAzrail;

Ben bircok konudaki yazilanlari okudum bununla birlikte kitaplarda okudum.. Ülkücü ve Türkçü birbirinden farklı..
Ülkücü olmak için müslüman olmak yeterli.. Kürt çerkez arap farketmiyor..
Türkçü olmak içinse Türk olmak yeterli..Musluman hristiyan farketmiyor..
Netice itibari ile Ülkücüden Türkçü,Türkçüden ülkücü olmaz.. Bir Türkçü ülkücüyüm diyorsa yalan soyluyordur.Ayni sey ülkücüler içinde geçerli..

Ben uzun uza düşündükten sonra bu farki kati suretle ortaya cikardim ve yolumu çizdim..
MariaTokmakci
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Pzr Nis 10, 2005 9:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gagauzlarınn lafetmäk dili - Türk dilidir, benzeer Osmannı türklerin dilinä, ama gagauzlar bilmeerlär Osmannı Türklerin literaturasını hem yazılarını.

...Bulgarlar hem urumnar arasında çok duşmannık Gagauzlar için, zerä bulgarlar savaşêr gagauzları kendisinä çekmää, hem da onnarı bulgarlamaa, ama urumnar da çalışêrlar gagauzları kendi tarafına çekmää, hem da onnarı urumnamaa. Gagauzlar etmez kabul içbi zaman tarihte hem bilir Türk olduunu er zaman.

Kimisi deerlär hem sanêrlar ki gagauzlar Kumannarın (Uzların, Oguzların,Peçeneklerin) evlatlarıdır, angıların dili hakikat Türk dili soyundandır.

Sizä göra diil Türk erhalde Gagauzlar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pts Nis 11, 2005 6:36 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tartisilan konu..: Ülkücülük ve Islamiyet
Tartisanlar .......: Türk Islam Ülkücüleri

Fikrini, teskilatini, liderini tanimadan, bilmeden ortaya atilan konuda kendi bildiklerini siraliyor arkadaslarimiz. Belki medeni cesaret adina güzeldir yanlis da olsa fikrini medenice dillendirmek. Fakat is davaadamligi konusu olunca ve burada yanlis anlayabilecek yeni kardeslerimizin kafasini bulandirmamak olunca durum degisiyor. Normalde herkesin bir fikri olmasi güzeldir. Fakat Davaadamliginda esas herkesin bir fikir etrafinda toplanmisligidir. Etrafinda toplanilan fikir benimsenmistir. Bunun artik bencesi kalmamistir. Ya o fikirdensin ya da degilsin. Aksi takdirde kolayca fitne tohumlarina yem olmak hic te öyle uzak degildir.

Adi.: TÜRK ISLAM ÜLKÜSÜ

Bunun daha acik nasil izahi olabilir ki? Hersey adinda var zaten. Türklük gurur ve suuru Islam ahlak ve fazileti. Bunu kabul etmissen ve damarlarinda bunu yasiyorsan mesele kendiliginden yavas yavas cözülüyor. Geriye sadece davan adina yazilmis eserlerden yararlanmak kaliyor. Ha davani bilmeden savunacaksan kardes uyaridir bu bilerek veya bilmeyerek fitne tohumlarina sebebiyet veriyorsun haberin olsun. Bu eserleri okumak zor ve zaman aliyorsa tartismayacaksin. Bilmedigin birseyi nasil tartisir ve nasil korursun? Korumak adina verebilecegin zarari da ancak fikrini, teskilatini, liderini bilirsen bir nebze olsun kestirebilirsin.
Ilim isteyene verilir ve Ülkücüler ilme taliptir.

Adi.: Turan

Osmanlinin baslangictaki yapisini incelediginizde sorunuza ve merak ettiklerinize cevabi bulacaksiniz. Merkez Türk Islam olduktan sonra Turan topraklarinin isterse bir ucu Avusturalya´da diger ucu dünyanin öbür tarafinda olsun zarar mi olur? Hani Allah´in (c.c.) nizamini dünyaya yaymayacak miydiniz? Bu tartismalari yapan arkadaslara soruyorum. Farzedin ki Afrikaya sefer etme fikri hasil oldu. Bu baslangicta zaten yanlis söylediklerinize göre onlar Türk degil ve onlarla beraber yasamamiza gerek yok. Turan topraklarini sadece Avrasya ile sinirli tutmali der gibi birsey cikiyor ortaya. Hadi tamtamlarin arasinda oralari fethettiniz. Müslüman olmayanlara nasil davranacaksiniz? Amerika´yi kesfe ne hacet. Bakarsin Hz. Peygamberin sünnetine, okursun mukaddes kitabini, bir de tarihine danisirsin tecrübelerinden yararlanmak icin hükmedersin Türk Islamin adaletince...

Arkadaslar bizler " Yaradilani Yaradandan ötürü severiz" Dinimizi, tarihimizi tanimak bizi, kendimizi tanimak demektir. Insanin olgunlasmasi ham iken has olmasi belirli bir zaman ve tecrübelerin akabinde mümkün hale geliyor. O yüzden simdiden kendimize ve birbirimize ipotek koyarcasina acelecilik yapmayalim. Birbirimize tahammülümüz olsun. Kirmadan vereceginiz yanitlar daha etkili olacaktir.

Allah´in (c.c.) selami, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Allah (c.c) Türk´ü korusun ve yüceltsin
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Pts Nis 11, 2005 7:03 am    ileti konusu: Türklük bedenimiz, İslamiyet Ruhumuz Alıntıyla Cevap Gönder

Tanrı dağı kadar türküm,
Hira dağı kadar müslümanım (Elhamdülillah)

Türk bayrağını sevip ve koruyan, dinini savunan ve uğrunda ölebilen herkes kabulumdur.
Bunlardan birinin düşmanı da düşmanımdır.
Saygılarımla
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
neslihan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 32

İletiTarih: Pts Nis 11, 2005 7:17 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ES SELAMÜN ALEYKÜM ÜLKÜDAŞLARIM,
ÖNCELİKLE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM BİZİM DAVAMIZDA İSLAM-TÜRKLÜK AYRI DÜŞÜNÜLEMEZ.İKİSİDE BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZ DEĞERLER.BİZ BU İKİ DEĞERİN TEK SAVUNUCULARIYIZ BİZİM FARKIMIZ BU BUNU ASLA UNUTMAYIN.BUGÜN DİĞER SAVUNUCULARA BİR BAKIN SÖZÜM ONA İSLAMI SAVUNANLAR TÜRKÜM DEMEK YERİNE ÜMMETÇİYİZ DİYORLAR ,TÜRKLÜĞÜ SAVUNAN SOSYALİST GRUP İSE MÜSLÜMAN KİMLİĞİNİ AÇIKLAMAKTAN ACİZLER VE İSLAMİYETİN İ SİNİ KULLANMAZLAR.BU İKİ DEĞERİ AYIRMAK YANLIŞ BENCE.NE MÜSLÜMAN KİMLİĞİMDEN VAZGEÇERİM NEDE TÜRKLÜĞÜMDEN...

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN...
SELAM VE DUA İLE...
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Pts Nis 11, 2005 7:18 pm    ileti konusu: Re: islamyet türke sartmidir? Alıntıyla Cevap Gönder

dertlikurt demiş ki:
selamin aleyküm ve aleyküm selam..
ALLAH ile kul arasina kimse giremez....
[http://www.yalnizkurt.net][/url]

Sevgili kardeşim işte bu soylem yüzünden bu hallere geldik..Osmanlı Devleti zamanındaki İslami şuur ve disiplinden bu söylem yüzünden uzaklaştık.''Ey inanalar,Allahtan korkun ve O'na yaklaşmak için vesile arayınız''buyuruyor yüce Mevla..Maide Suresinin 35.Ayetinde..
bu söylem öyle sloganik bir söylem olduki malesef(sizi tenzih ederek soyluyorum)halkımızda hep bu soylem var..bir düşünelim bakalım hergün 5 vakit namaz kılıyoruz elhamdülillah..defalarca tahiyyata oturuyoruz...tahiyyatta otururken söyledigimiz ''ettahiyyatü vesselavatü ...seklinde giden dua nın anlamı ne.bakalım o duada Allah(c.c) ile aramıza kimseyi sokmuyormuyuz..Kaldıki sahabenin ve ehli beytin hayatındada bu konuda verilebilecek birsürü delil vardır..Peygamber efendimiz öldükten sonra onun amcasından dua etmesini talep edenler olmuştur..Peygamber efendimize kan yakınlıgından dolayı..Onlar bilmiyormuydu Allahla kul arasına girilmez..Sevgili Hocamın verdigi bir orneği sunmak isterim sizlere...''Evlat diyor karanlık bir ortamda elektrikler kesilirse gidip şehir trafosundanmı açarsın yoksa yanındaki elektrik düğmesindenmi..''selametle...Allah gönül erlerini başımızdan ayırmasın..Şefaatlerinden mahrum etmesin..
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Sal Nis 12, 2005 5:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

elif20 demiş ki:

Ben Türk birliğine inanıyorum.. Türk birliğine engel olmak isteyen ErhanHan zihniyetindeki etnik özürlü yobazlardan kurtulmalıyız artık..

Ya Elif 20 kardeş nerede İslam ve iman konuşulsa muhalefet ediyorsun...desene acık acık ben musluman deilim diye..ben musluman olmayan,ahirete inanmayan,yaptıklarından dolayı hesap verecegine inanmayan biriyle aynı safta savaşamam..Heran beni arkamdan vurabilir..Ülkücülüğün İslami temelinden bahsetmedilermi sana..sen hala Nazilik yapıyorsun burada...Senin dediğin olsaydı Naziler gebermezdi..hersey Tevhid üzerine kurulur..aklını başına topla biraz..Neden Türklüğü yüceltiyoruz...Çünkü bu millet senelerce Haç/Hilal savaşında Hilalin savunuculuğunu yapmıştır...Haçlılarla mücadeleyi,toprakları genişletmeyi niçin yaptık..Allaha imanımızdan yaptık..İslamı yaymak ve korumak adına yaptık..O yobaz dediğin kardeşlerdir (ErhanHan gibi) bu vatanı savunan..seninkisi sadece lafta kalır..ama bizimki şehadet duygusuyla kara toprakta biter..
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Sal Nis 12, 2005 5:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
İŞTE BU KAFA YAPISI TÜRK BİRLİĞİ İÇİN EN BÜYÜK ENGELDİR.. TÜRKLERİ DİNLERİNE GÖRE AYIRMAKTAN VE MÜSLÜMAN OLMAYAN ÖZ BE ÖZ TÜRKLERİ DIŞLAMNAKTAN NE ZAMAN VAZGEÇECEKSİNİZ?

çok haklısın...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız