Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Papa'ya Allah'dan Rahmet Okuyanlar
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 10:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın sevgihan,

Alah(CC) İslam Dinini tanıtmak için Peygamberimizi ve Kuran-ı Kerim'i göndermiş.
İslamiyeti dünyada duymayan var mı?
İnançlar nasip meselesidir.
Cenab- Hak eğer kişinin kalbini mühürlemişse artık ona kimse hidayet edemez.
Peygamberimizin amcası ( Hz. Ali'nin Babası) Ebutalip, Efendimiz'e binlerce hizmet ettide hidayet nasip olmadı.
Ahirette geçerli son din İslam konusunda mutabıkız herhelde.
O halde soru ve sual ondan sorulacaksa biz başka şeylerle niçin uğraşalım?
Samimiyetinize inanıyorum. Sizden ricam konuyu derinine araştırarak gerçek ehli sünnet alimlerinden konuyu öğrenmeye çalışınız.
Bizler insanların müslüman olamsını kardeşimiz olsun da ahirette sıkıntı çekmesinler diye istiyoruz. başka bir menfaatimiz yok.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 11:04 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bozkurt_Lady, ben de size tesekkur ederim... tum cabalarinizda basarilar dilerim...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 11:10 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Reis, elbette dinimizi en iyi sekilde ogrenmemiz hepimizin gorevidir.

"İslamiyeti dünyada duymayan var mı?
İnançlar nasip meselesidir." demissiniz.

Zannederim herkez Islamiyet hakkinda "duymustur." Butun mesele, dogru tanidilar mi? Inanclar sadece bir nasip meselesi degil. Eger Islamiyet "teror dini" olarak taniniyorsa, bunun sucunun en azindan bir payi da bizim omuzumuzda. Bizim de kendimizi dogru tanitmaliyiz, dinimizi dogru tanitmaliyiz...Arastiran insanlar bilincli bir sekilde dinlerini karar verebilirler. Musluman aile'ye dogumak bir nimettir...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 2:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki:
Hayridede,

Hayir, yazdigimi yanlis okumadiniz. Dinimiz bize herseyden once insan olmayi ogretmistir. Allah yolunda olan herkez dostumdur. Ben Allah degilim, ben olen Papa iyi midir degilmidir boyle bir karar verme hakki alamam. Onu sorguya cekecek ve onun sevaplarini gunahlarina karsilik tartacak olan tek makam Allah'tir.

Musluman olmamak gunah degildir; belki Hz. Peygamberimizin mesajini almamistir, belki Islamiyeti yanlis tanimistir. Onemli olan tek sey bir insan kalbindeki samimiyet. Bunu da sadece Allah bilir.

Iyi dilekcelerde bulunmak suc degil, sevaptir. Vefat eden Papa bana degil, Allah'a hesabini verecek. Dini lider oldugu icin omuzunda cok sorumluluk tasiyor...verecegi hesap kolay olmayacak.

İslamın zahiri düsturları hakkındaki bilgilerinizin cok zayıf oldugunu üzülerek okuyorum..yazınızda İslama ters o kadar cok cumle varki..en başta şunları sormak isterim size...

Hristiyanlık diye bir din varmıdır..??olmayan bir dinin,hükmü kalkmış bir dinin lideri olurmu...(Ali imran Suresi 19.aytei okuyunuz..)

Haç çıkartmanın anlamı nedir...???Allaha şirk deilmidir...??boyle Allah dostluğu olurmu..??

Tevhid inancındaki Allah ile Teslis teki Allah aynı Allahmıdır..??

iyi dileklerde bulunmak suç deil sevaptır cümlesini nerden aldınızda İslamın içine soktunuz...küfür edene iyi dilekte bulunma hakkını kim veriyor bize..unutmayınızki Resulallah(s.a.v)şöyle buyurdular..''dua iki ucu keskin kılıç gibidir..''yanlış kişiye dua ederseniz sevap deil günah işlersiniz..Allah hidayet etsin demek başka şey Allah rahmet eylesin demek apayrı bişeydir..

Önemli olan insanın kalbindeki samimiyet deyip yine İslamı gönüllere hapsetmişsiniz..olmayan amelin,yapılmayan amelin,uygulanmayan amelin samimiyeti olurmu...Firavunda geberirken tevhide sarıldı ama olmadı..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 4:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hayridede,

"küfür edene iyi dilekte bulunma hakkını kim veriyor bize" demissiniz.

Zannederim o zaman Turk erkeklerinin coguna iyi dualar edemeyiz o cumlene bakacak olursak :)

Herkezin gunahi vardir. Gunahsiz insan var midir? Birinin gunahi var diye iyi dua etmeyecek miyiz? Sonuc olarak, birinin kasitli bir sekilde dunya'ya seytanlik yapmak icin gelmedigi taktir de, sakincasini ben sahsen gormuyorum. Papa'da ehli kitap'tan oldugu icin, kendisini Allah'a hizmet etmeye adamis birisi olmasi gerekiyor...Papa'nin gunahlari vardir, hemde cok ciddi gunahlari olabilir. Bunlarin hesabini verecek zaten. Fakat kendisinin seytana hizmet ettigini dusunmuyorum.

Neyse, konu baydi.
hayridede
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 5:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki:
Hayridede,

"küfür edene iyi dilekte bulunma hakkını kim veriyor bize" demissiniz.

Zannederim o zaman Turk erkeklerinin coguna iyi dualar edemeyiz o cumlene bakacak olursak :)

Herkezin gunahi vardir. Gunahsiz insan var midir? Birinin gunahi var diye iyi dua etmeyecek miyiz? Sonuc olarak, birinin kasitli bir sekilde dunya'ya seytanlik yapmak icin gelmedigi taktir de, sakincasini ben sahsen gormuyorum. Papa'da ehli kitap'tan oldugu icin, kendisini Allah'a hizmet etmeye adamis birisi olmasi gerekiyor...Papa'nin gunahlari vardir, hemde cok ciddi gunahlari olabilir. Bunlarin hesabini verecek zaten. Fakat kendisinin seytana hizmet ettigini dusunmuyorum.

Neyse, konu baydi.

Sizin Kuranı Kerim okumadıgınızıda üzülerek görüyorum..Küfür Kuranı Kerimin tabiriyle Allaha ortak koşmaktır..Yani şirk küfürdür...siz küfürden kasıt sinkaflı konuşmayımı anladınız...hem komiksiniz hemde bu konularda cok eksiksiniz..insallah bu halinizle İslamı iyi temsil edebilirsiniz A.B.D de...lütfen bol bol okuyun..ve yaşayın..Allah yar ve yardımcınız olsun...selametle...

en önemli sorumu atlamışsınız...hristiyanlık diye bir din varmıdır...veya öyle bir din gelmişmidir..hristiyan(lık) gelen dinin adımıdır yoksa inen kavmin adımıdır..bunları arastırın ve Kuran okuyun..artık İslamı hapis ettiğiniz gönlünüzden çıkarıp yaşamanızı temenni ederim..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiTarih: Per Nis 21, 2005 6:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın sevgihan;

İslamiyet kuralları Kuran ve hadisle belirlenmiştir.
Kuran vehadis hiç bir şekilde de tartışma konusu olamaz.
Bu kurallar dışına çıkan veya akaid kurallarını tartışma insanı Allah saklasın dinden çıkarır.
İslamiyeti terör veya anarşi dini olarak görme kimsenin haddi olamaz.

İslamiyeti terör dini olarak görenler, İslamların yaşadıkları ülkeleri işgal etmiş, elinden almaya kalkışmış, namusunu, iffetini hiçe sayarak yaşama hakkını da elinden alanlar tarafından yapılan propogandadır.
Yani, abd ırak'ı, israil filistini (örnekleri çoğaltmak mümkün) işgal etmiş ve onların meşru savunma haklarını da terör olarak tanımlamışlardır.

Sakın yanlış anlaşılmasın ben hizbullahın yaptığı bombalı hiç bir eylemi haklı bulmuyor ve şiddetlede kınıyorum.

Ancak işgal edilen yerlerdeki kardeşlerimizde kuzu kuzu teslim mi olsunlar?
Yarın Türkiye'yi de (Rabbim Saklasın) bu şerefsizler işgal etseler bize de terörist diyeceklerdir.

Lütfen olaya birde bu açıdan bakın.

Biz dinimizi doğru açıdan anlatmaya çalışıyoruz.
İslamiyete göre tebliğat (yaşayarak örnek olmak, göstermek) farzdır.

Nasıl ki İslam olarak doğmayı nimet olarak görüyorsanız, İslamiyetle sonradan müşerref olmayıda nimet oalrak görünüz.
tevhitgulseven
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 9:12 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"Ahirette geçerli tek din İslam'dır" ayet-i kelimesini iyi analiz ettiğimizde İslam olamyan bir kimsenin ne kalbi nede iyi niyeti bir işe yarar.
Kalp temizliği, insanlık, yardımlaşma gibi hayır hasenat işleri önemlidir. Ancak İslam olmayan bir insanın (Çünkü Allah'ın sözüne inanmıyor_haşa_)
hiçbir işinin kıymeti yoktur.
Papa Allah'a şirk koşan ve Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberime ve onun Mübarek Sözlerine inanmamış ve inkar etmiş ve hatta başkalarınında inkarı için çaba sarfetmişti.
Son halini yalnız Allah bilir, genede RAHMET inanaların hakkıdır.
"İnanıyorsanız üstünsünüz" Ayeti kelimesi bu konuyu açıklıyor.
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 9:33 am    ileti konusu: Bu Dua kabul olur mu?Cenabi Allah bilir !!!! Alıntıyla Cevap Gönder

Vatikan Temsilcisi: Erdoğan için her gün dua ediyorum

Vatikan'ın İstanbul Temsilcisi George Marovich, her gün Başbakan Tayyip Erdoğan için dua ettiğini söyledi. Harbiye'deki temsilcilik binasında her gün yapılan "Cevşen-i Kebir'' duasından söz eden Marovich, Cevşen-i Kebir kitabının arasına koyduğu Erdoğan'ın resmini göstererek, "Cevşen'i okurken, Başbakan'a da dua ediyorum. Çünkü dümen onun elinde. Hepimize barışı sağlasın'' diye konuştu. 15. Benediktus'un 1921'de dönemin Padişahı Vahdettin'in de bağışlarıyla heykeltıraş Quattrini tarafından yapılan anıtının Harbiye'deki Saint Esprit Katedrali avlusunda yer aldığını da hatırlatan Marovich, "15. Benediktus, bir barış ve sevgi papası olmuştu. Yeni Papa'nın da dünya barışı için aynı ideali devam ettireceğini sanıyorum'' dedi.
(AA)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 9:53 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer bir insan sana dua ediyorsa bir sevgi veya bir rant temini düşüncesi vardır.
Çünkü Marovich bize ve bizim gibi düşünenlere dua etmez.
Acaba Marovich RTE'e niye dua ediyor dersiniz?

Yeni papa veya Barthelamos'da dua ediyormu başbakanımıza.
Bence onlarında dua etmeleri lazım ve RTE hakeiyor onların dualarını.
ULKU_NEFERI
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 39

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 1:31 pm    ileti konusu: papadan bize ne Alıntıyla Cevap Gönder

biz muslumaniz biz turk ogluyuz
bu da demektir ki papa dan bize dost olmaz
sadece yuzumuze guler bunlar ona gore
kendimizi bilelim kendi islam buyuklerimize sahip cikalip
alperen7575
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 48

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 3:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar her yanımız çevrilmişş çok güzel yazıyorsunuz . onlar ne zaman bizim dini bir büyüğümüz öldüğünde bayrakları yarıya indirdi. soruyorum hiç oldumu olmaz çünkü onlar bizi yani müslümanı 2 .sınıf görüyorlar. alt ediyorlarbiliyorum çünkü asıl 2 sınıf muamelesi görmesi gerekenler onlar. Ama öyle biriktidar başımızda ki onların 2 sınıf muamelesini kabul eder şekilde onların eteklerinin dibinden ayrılmıyor. bu böyle oldukça biz daha çok papa ya saygı gösterir hatta gidipel pençe dururuz. allaha emanet olun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 3:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kardeşlerim gayet seviyeli bir şekilde tartışmışsınız.benim düşüncem müslümanların hemen hemen hepsiyle aynıdır.
düşüncem şudur;
''papa geberdi.ona rahmet dilenmez.bizim dinimiz islama inananları kandıran adama rahmet dileyenlerde büyük hata yapar.lütfen biraz düşünün.müslümanları dinden cıkartmaya,hristiyanlaşmaya calışanlara Allah rahmet eyler mi?
tevhitgulseven
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Pts May 02, 2005 9:32 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Rahmet ve Selam
Allah'ın Resulune
Al Ve Ashabına
Ona uyan, selat ve Selam okuyanların üzerine olsun.
Amin.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız