Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - KENDİN İÇİN TÜRKÇE KONUŞ!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Cum Nis 29, 2005 2:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İşte ABye girersek olacaklar bunlar.Bugün gurbetçi kardeşlerimizin gördüklerini biz burada göreceğiz.Türk olduğunu inkar eden -ki onlar gerçekten Türk değildir!- soysuz köpekler çıkacak meydana
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
_kizil_elma_
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 59

İletiTarih: Cum Nis 29, 2005 9:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BEN TÜRK'ÜM VE YAŞADIGIM SÜRECE DAMARLARIMDA AKAN KAN ŞAHİDİM OLSUN Kİ ANA DİLİM TÜRK'TÜR BAŞKA DİLE ASLAA İZİN VERMEM..

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
alperen79
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Sal May 03, 2005 12:52 pm    ileti konusu: KARAMAN'DA TÜRK DİL BAYRAMI HAZIRLIKLARI Alıntıyla Cevap Gönder

Karaman Belediyesi, Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre'yi Anma Törenleri'nin yapılacağı Sulu Park çevresinde düzenleme çalışmalarına başladı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkan Vekili Şuayyip Şenol Önner, Sulu Park alanında düzenleme çalışmalarını başlattıklarını belirterek, "Alanı, parkın ucundan itibaren Karamanoğlu Mehmet Bey heykelin bulunduğu seviyeye kadar çekeceğiz. Ayrıca alanın tam ortasında bulunan göbeği biraz daha geriye çekip ufaltıp, kenar taşlarını yenileyeceğiz. Buralara parke taşı döşenecek.

Sulu parkın tamamen kaldırılması diye bir şey söz konusu değil. Bilindiği gibi burası Aktekke Camii, Hacı Beyler Camii, İmaret Camii, Süleyman Bey Hamamı, Hatuniye Medresesi ve Karaman kalesinin aynı anda görebileceği tek yer. Burada törenleri yapmayı planlarken kutlamalara gelen misafirlerimize, Karamanımız'ın birçok kültür değerlerini göstermek istedik. İnsanların bu kültürle buluşmasını diledik.

13 Mayıs'ta kutlanacak olan Türk Dil Bayramı düzenleyen Karaman Belediyesine ve Karaman Kaymakamlığına Çok Teşekkür eder Bu bayramın tüm türk dünyasında kutlanmasını temenenni ederim
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Sal May 03, 2005 1:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türk Dilini siyasi oyunlar tanınmaz hale getiriyor.
İnsanlar birbirlerinin siyasi görüşlerini Dilinden anlıyorlar.
Okuduğum bazı kitaplarda ki dil beni rahatsız ediyor, öğrenmek istemiyorum, başka çıkış bulamıyorum.
Bir milleti katletmek için dilini katledeceksin, birbirlerini anlamasınlar.
Korkarım, torunumuz bizim konuştuğumuz dili anlamayacak. Ben Dedemin dilinden anlamadığım gibi.

Başka bir tehlike de Türkiye'de ilim dilinin resmen ingilizce olmasıdır. Ve ingilizceyi geçemeyen bir sürü değerli yrd. doç veya öğretim üyesi ilmi konularda çalışmalarını bırakarak üniversiteden ayrılmak durumunda bırakılmışlardır.

Bir ülkenin konuşma dili ve ilim dili aynı olmalıdır.
Bugün almanlar "tıp dilini" almanca olarak yeniden yazmışlardır. .Latince tıp dilini kullanmamaktalar. Tıp doktoru yetişmiyor mu Almanya'dan?.

Uzmanlığını tamamlamış tanıdığım bir sürü doktor, tıp ilmini bırakıp birkaç yıl dil çalışmışlardır. yazık değil mi en verimli dönemlerinde başka bir milletin dilini öğrenmek için üç- dört yıllarını sırf tercüme yapmak için kullanmaları.
Oysa bu zaman zarfında çok önemli ilmi sonuçlar elde edebilirlerdi.

Dilimizin komünist rejimlerce Türki Cumhuriyetlerinde değiştirilmeye çalışılması ve bizde de TDK sayesinde dilimizin uydurukçaya döndürülmesi Türkiye ile geçmişinin ve Türk Kardeşlerimizle irtibatımızın kopması anlamına gelmişitr.

Türkiye'de şiir yazmak neredeyse katledilmiştir.
Dilimizi koruyalım, Kardeşlerim, onu gözümüz gibi koruyalım.
Çünkü dil gerçekten önemli ve milli bir meseledir.

Rahmetli Ahmet Kabaklı Hocam, Yavuz Bülent Bakiler Büyüğümüz bu konularda çok çırpındı, ancak güçlü bir konusu ve güçlü bir politikası olmasına rağmen çok yol alamadılar.

Ben yinede genç Ülkücü Kardeşlerime dil ve zengin ifade kaynağı olarak "Türk edebiyat Dergisi'ni" tavsiye ediyorum.
Dilimizi güzel kullanıp, öğretelim.

Saygılarımla
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Sal May 03, 2005 5:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

türkün karizması dilinden ve geleneklerinden dolayı sevilir.sen türklük karizmasını başka milletlere benzemek için karalamaya calış.yok böyle bir şey.bu kadarda kansız olunmaz.
dünyadaki en zor ve en karmaşık dil türkcedir.sen bunu doğuştan ögreniyosun.ana dilin.ne büyük bir nimet.niye unutmaya calısıyosunki.niye türklüğünü inkar ediyosunki.böyle yapan türklerden utanıyorum.valla utanıyorum.onlar benim gözümde bir numaralı pkk...
Mehteran__
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Sal May 03, 2005 5:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türkçe'yi bozana güller sunanlardan olmayacağız..
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 1:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vuslat ağabeyim ben nerde ne şekilde kimi ne zaman "ok" "bye" ... görmüşsem uyarmışımdır.
Ama adamlara bi soru soruyorum Türk'müsünüz Amerikanmısınız İngilizmisiniz nesiniz kimsiniz adamlardan aldığım cevap şu : Türk'üm.
Türk'sen neden İngilizce konuşuyorsun?
internet dili böyle diyor.
bugün dilini unutan yarın ırkını da unutur.
Allah o günleri göstermesin.

Allah'a emanet olun!.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
erhaninfo
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 10

İletiTarih: Çar Tem 27, 2005 1:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BİZİM GENÇLİKTE BU ZİHNİYET, ENTEL İNSANLARİMİZDA BU AVRUPA MERAKİ OLDUKÇA ÖLDÜRECEKLER TÜRKÇE'Yİ
hilal_asena
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 199

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 10:44 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DİL YARASI

Büyük millet, büyük ve şerefli tarihe sahip olan milletdir. Türk milleti en şerefli, en büyük milletlerin başında gelir. Türk tarihine destan tarihte diyebiliriz.
Büyüklüğün kalıcılığını sağlayan yegâne unsurlar ise, ilim, sanat ve edebiyattır. Devamlılık, dünü bugüne ve bugünü yarına aktarmak ile mümkündür. Bu da ancak dil ile olur. Dil kültürün anahtarıdır.
Bizim maalesef tarih köprülerimiz yıkılmak üzere. Kültür abidelerimiz karanlıklara gömülüyor. Sanatımız edebiyatımız anahtarını kaybettiğimiz dehlizlerde çürüyor. Kendimize her bakımdan ters düşen yabancıları örnek almaya başladık. İzine düştüğümüz batı aleminin tozunu yuta yuta ciğerimiz kirlendi. Yine de arkalarından koşmak bedbahtlığını bırakmıyoruz.
Ahmet Yesevi'yi, Yusuf Has Hacib'i, Ali Şir Nevai'yi, ibni Sina'yı, Yunus Emre'yi, Şeyh Galip'i, Baki'yi, hatta Yahya Kemal'i, Necip Fazıl'ı okuyup tam mânâsıyla anlayacak kaç liseli gencimiz var?
Birileri çıkıyor uydurukça kelimeler üreterek beyinleri bulandırıyor. Gaye tarihi bağları koparmak. Eski eserlerimize tamamen yabancı yeni bir nesil yetiştirmek. Biz dedelerimizin eserlerini okumayacağız ve torunlarımız bizim eserlerimizi okumayacaklar. Okuyamıyoruz ve okuyamayacaklar zaten. Bozguncuların istediği gerçekleşiyor.
Bir de batıdan gelip dilimize yerleşen kelime ve isimler var ki istilaya uğradığımızın acı delilidir. Geçmişte kendi mührümüzü vurup, bizim ettiğimiz kelimeleri kullanmak tenkide tabi tutuluyor. Yazarımız, politikacımız, iş asamlarımız yabancı kelimeleri tercih ediyorlar. "Aydın" geçinen ukalalarımız hep geçmişimize düşman ve bizden olmayan şeylere sevdalı, dost ve yakın.
(R) harfiyle başlayan bazı yabancı kelimelerden bazılarını örnek olarak verelim. Her kesimden insanımızın yazı ve konuşma hayatında dilinden düşürmediği ve kimsenin itiraz etmediği kelimeler işte:
"Risk, radikal, referandum, reaksiyon, riziko, resepsiyon, rotasyon, rezervasyon, reform, revizyon, randıman, restorant, rötar, raunt, randevu, resital, rasyonel, realite, refleks, referans, rekolte, refüze, röportaj, ritim, rejim, repertuar, romantik v..s."
Bunları yazdığım için bazıları beni "eskiye özlem duyan bir gerici" olarak görecektir. Umrumda bile değil. Ben geçmişime özlem duyarım. Geleceğimi de kendi malzememle inşa ederim. Maymun taklitçiliği ilericilik ise orda yokum.
Ağaç kökünden uzakta yaşamaz sevgili okuyucularım. Bizleri kökümüzden uzaklaştırmak isteyenleri iyi tanıyınız ve oyuna gelmeyiniz
Tek başınıza kalsanız da...

Abdürrahim KARAKOÇ

Bu yazıyı daha öncede göndermiştim ama buraya daha uygun olduğunu düşündüğüm için tekrardan gönderme ihtiyacı duydum.Bence Türkiyede ki dil yozlaşması Almanyadan fazla.Ben kendim unutmuştum Türkçe sözcükleri.Hele hele ingilizce hazırlık okuduktan sonra evde unutup anneme ingilizce soru soruyordum!Bye bye ok. hala dilimde yerini koruyor ama babamın uyarıları sayesinde büyük oranda düzelttim konuşmamı.Yinede eski türkçe sözcükleri artık dilimde kullanamıyorum.Arkadaşlar iş ailede bitiyor.Eğer babam bu kadar uyarılarda bulunmasa ve konuştuğum her türkçe olmayan sözcük için (özellikle kuzen denmesinden nefret eder) belirli bir yaptırım uygulamasa ben bu durumuma dahi gelemezdim.Anne baba olan ülküdaşlarım da bu konuda dikkatli olmalıdırlar!Dilimiz çok güzel bir dil ve kendinden utanan, batı özentilerine uyup onu yozlaştırmayalım...
kafkas18
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 3:53 pm    ileti konusu: türk dili Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRK DİLİ KARAMANOGLUMEHMET HAN TARAFINDAN RESMİ DİL HALİNE GELMİŞTİR.BİZ BU ZAMANDAN BU YANA O AŞKLA YANMAKTAYIZ TÜRK DİLİ TÜRK DEVLETİ TÜRK MİLLETİ VE DALGALANAN KANIMIZIN RENGİNİ VERDİGİ TÜRK BAYRAGI UGRUNA YAŞAMAKTAYIZ........MOSKOF PİÇLERİNİN KONUŞMASINA İZİN VERMEMELİYİZ..TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ..TARİHİNİ BİLMEYEN HİÇTİR ASLINI BİLMEYEN PİÇTİR...
funda3307
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 712

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 4:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben sadece türkçe konuşma değil türk malı almadada titiz olmayı öneriyorum ve lütfen küfür bize yakışmıyor hakaret hakedene hakaret evet ama küfür..............
sancaktar
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 90

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 4:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alper tunga kardeşimi kutlamak istiyorum. meseleyi iyi açııklamış.buradan şunu haykırmak istiyorum: TÜRKÇEMİZİ İNGİLİZCEYE FEDA ETMEYECEĞİZ!
alperen79
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pzr Tem 31, 2005 2:40 pm    ileti konusu: TÜRKÇEMİZ Alıntıyla Cevap Gönder

ARKADAŞLAR İLGİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.YABANCI DİL ÖĞRENMEK İYİDİR FAKAT KENDİ ANADİLİNİ YOK ETEMEYE ÇALIŞILDIĞI ŞU ZAMANDA ÇOK DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKİR. DİLİMİZ ÖYLE BİR İSTALA İÇERİSİNDEKİ,

BU KONULARA DAHA FAZLA DİKKAT EDİP SES GETİRMELİYİZ ARKADAŞLAR...
turana_kadar
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Sal Ağu 02, 2005 2:11 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Muhterem kardeşlerim;
Bu başlık altındaki yazıları okudukça Necip Milletimizin Temiz ve uyanık evlatlarının aynı fikirleri paylaştıklarını görmekten inanılmaz bir mutluluk duydum.Bir milleti yok etmenin en kolay yolu öncelikle dilinden ve dininden etmektir.Bunu çok iyi bilen ingiliz müstemlekeler birimi tarafından
eğitilmiş bir çok ajan özellikle memleketimiz başta olmak üzere dünyanın değişik yerlerine gönderilmiş tohumlar serpilmiştir.
Bu gün bu tohumlar yeşermeye başlamış ve Necip Milletin gaflet içindeki evlatları öz dillerinden uzaklaşmaya ingilizce başta olmak üzere bir takım yabancı dillere yönelmeye başlamışlardır.
Bu söylediklerimiz sakın yanlış anlaşılmasın.Her gönüldaşım gibi ben de elbette yabancı dil öğrenmeye karşı değil aynı zamanda gerekliliğini savunan bir ülkücüyüm.Ancak bunu yaşam alanımızda her türlü işletmenin ve oluşumun adının gavurca(özel ismi önemli değil) olması şeklinde anlamıyor ve yabancı dille eğitimi ise bir ihanet olarak görüyorum.
Allah bizi hainlerden ve uyuyanlardan etmesin...
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız