Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - DİNLER ARASI DİYALOGLA NE HEDEFLENMEKTE
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 2. sayfa (Toplam 6 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 46

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 7:38 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın Yunus Atmaca,

Buraya yazı kopyalıyorsun acaba hiç doğruluğunu araştırdın mı? O yazın kime iat olduğunu çok iyi biliyorum ben. Kasıtlı bir biçimde iftira amacıyla yalan eklenmiş bir yazı. Kaynağı yenimesaj gazetesinden Mehmet emin koç. İnsanda Allah korkusu olmayınce işte böyle iftira atmaktan çekinmiyor.

http://www.yenimesaj.com.tr/index.php?sayfa=yazarlar&haberno=7734&tarih=2005-03-23

Buyur 10 Mart 1998 Selçuk Gültaşlı imzalı yazının orjinali Zamanın arşivinde duruyor.

http://www.zaman.com.tr/1998/03/10/guncel/22.html

Hiç bahsettiğiniz ifadeler geçiyormu yazıda. Bu nasıl insaf bu nasıl iftira.

Ortada ne böyle bir kitap var nede FG kitap bittiğinde insanların hizmetine sunacak gibi bir kibir dolu bir laf eder. Bunu Fg yi az çok tanıyanlar bilir. Ama gözlerini hırs bürümüş Allah korkusu olmayan kişiler böyle iğrenç yollara başvuru ve uydurur işte.

Şimdi böyle bir iftiraya maruz kalanların mı sütübozuk yoksa bu iftirayı tek bir harf değiştirmedim diyerek insanın gözüne baka baka yalan söyleyenler mi?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Hakan_Kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 46

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 8:02 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 demiş ki:
Hakan bey Peygamberimiz bu tebliği yaparken, tevhid inancından taviz vermedi.Siz,peygamberimizi reddeden adamlarla anlaşma yapmaya çalışıyorsunuz. Onlara hoş görünmek için, adamların sapıklıklarını hoş görüyorsunuz. Sizin bu dialog dediğiniz şey tek taraflı, onlara yaranma, dinimizden taviz vermektir. Yarın getirip onların sapık fikirlerini Kuran'ın meal ve tefsirlerine monte edeceksiniz. İş bu noktaya gidiyor. O adamlar size tek konuda taviz veriyorlar mı?
Bakın bu ısrarınızı sürdürüseniz tüm iletilerinizi sileceğim. Ülkücü camia bu dialog konusuna karşıdır.Bundan böyle bunu savunan tek kelime ederseniz iletileriniz silinecektir. Saygılarımla.

sayın Kadir bey o zaman isteğiniz üzerine bende bu konuyu fazla uzatmayacağım. Ama şunu söylemek istiyorum.

Diyalog faaliyetlerinde dinimzden hiç bir taviz verilmemektedir. Zaten böyle bir hareketin vebali çok büyüktür. Böyle bir hareketten dolayı Allaha sığınırız. Eğer böyle düşündüğünüz bir durum var ise bunları memnuniyet ile dinler kusurumuzu düzeltmeye çalışırız. En azından ben elimden geleni yaparım.

Kimseye kimseyi sevdirme durumunda değilim. Reklam yapma amacındada değilim. Ama bazı yanlış olduğunu düşündüğüm bilgilerden dolayı müslüman kardeşler arasında suizan edilmesine ve kin beslenmesine gönlüm razı olmaz. Sadece buna açıklık getirmek istedim.

Ayetler ortada. Dinler arası diyalog, dinlerin birleştirilmesi veya bir potada eritilip yeni bir “din “ üretme teşebbüsü değildir. Bir taviz verme veya taviz koparma hareketi değildir. Bir misyonerlik faaliyeti olmamakla beraber, bir mümin muhatabının hidayetini ümit etme teşebbüsü olabilir. Günümüzdede ilahiyatçı profesörlerden bu faaliyetlere açıkça cephe alıp karşı duran birilerinide tanımıyorum. Diyanetin bu konudaki görüşlerini diğer yorumlarında belirtmiştim. Teşekkür ederim.
yunusatmaca
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 24

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 8:18 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hakan_Kurt nickli arkadaş

Papaya siz Hazret demeyi içinize sindiriyormusunuz?
Peygamber efendimizin hadisi şerifi ve beyanı ortada ne buyuracaksın merak ediyorum.

Ayrıca önceden şiddetle karşı çıktığınız şimdide savunucusu olduğunuza ne demeli bu bir ikiyüzlülük değilde nedir? hemde 7 ay gibi kısa sürede...

Bir arkadaşla internette tartışıyordum. bana dediki papazları iftara davet etmek günahmı?

Peki size söylüyorum ey ülkücüler siz olsanız iftara kimleri çağırırsınız. Ben söyleyeyim fakirleri, eş, dost ve arkadaşlarımı, komşu ve akrabalarımızı çağırmazmıyız.

Peki onlar papazları davet ediyorsa hangi kategoriye giriyor. ya dostları veyahut arkadaşları ?

Peki bu ayet onlarla olan dostluğuna ne diyor ?

"Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez." Maide Süresi 51. Ayet

Şimdi anladınız mı ne olduğunu? Demekki sizlerde onlardan oluyorsunuz.

Bunca inadınız nedir anlamıyorum ALLAHU TEALA NECİSTİR DİYOR Bunlar iftarlarına necis olan insanları getiriyor. Utanmadanda papazlara dua ettiriyorlar.
yunusatmaca
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 8:30 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hakan_kurt nickli arkadaşa
Diyalog faaliyetlerinde dinimzden hiç bir taviz verilmemektedir
diyorsunuz hangi tavizi vermediniz ki?
Saysam bitmez
Şu anda müsait değilim ama size hepsini yazacağım.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 8:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birbirine denk gücte olmayan iki kisinin girdigi dialogda belirleyici unsurlar genelde kiyafeti düzgün, maddi meselesi bulunmayan, rahat ve bakimli kisinin avantajlaridir.

Hal böyleyken ve bu yüzyilin ortadoguyu hiristiyanlastirma fikrinde faaliyetlerin yogun yasanacagi bilinirken bu ne dialogu?

Su an ezici güc olarak bati medeniyeti görünüyor. Hergün müslüman kani akiyor. Birileri kalkmis dialog veya bilmem ne. Neyi temsil ettiginiz önemli. Girisilen dialogun Islam dünyasindaki yerini göz ardi etmemek gerekir. Toplanir bütün Islam dünyasi. Konular belirlenir. Kimin nasil calisma yapacagi tartisilir, bir yol bulunur ve cikarsiniz hiristiyanin karsisina illa dialog mecbur ise. Orda da dini teblig edersiniz. Hak yola cagirirsiniz ve görevinizi yaparsiniz.

Ya degilse bu neyin pazarligi?

Birileri kimi nasil temsil edebiliyor ve bu hakki ona kim veriyor düsünmek gerekir. Ortada var olan Islam dünyasi adina konusma hakki. Bu suna benzer. Biri cikacak Ülkücü camia adina birileri ile pazarlik yapacak. Kimsenin meselenin özünden haberdar olmasini istemeyecek ve bunun adi dialog olacak. Iyi de kim buna müsade eder? Gecerliligi nedir?

Iyi bakacak olursaniz ve kendinizi biraz geri cekip meseleye tekrar göz gezdirirseniz müslümana yaramadigini görürsünüz. Müslümana yaramayacak isle kim ugrasirsa ugrassin, ve hatta zarar görecek islerle mesgul olsun durumu Allah (c.c.) katinda ne olur siz daha iyi bilirsiniz.

Dialogda maksat Türk´ü biraz daha etkisizlestirmek ise acilen vazgecilmeli. Inanc turizmi de buna dahil. Vatanimiz üzerine milletin istahi iyice kabardi.
yunusatmaca
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 9:23 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HAKAN_KURT NİCKLİ ŞAHSA
Kur’an- Kerimde Diyalog BAŞLIKLI yazmışsın

merak ediyorum Kuranı Kerimi yorumlama selahiyat yetkiniz varmı ?
Kuranı Kerimi gerçek manada yorumlayanlar ALLAHIN VELİ KULLARIDIR. Bu veli kullar ALLAH KALPLERİNE NEYİ AKITMIŞSA ONLARI YAZARLAR KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ DAHİ KATMAZLAR. peki sen kim oluyorsunda böyle birşeye kalkışıyorsun? Yoksa sen veli kulsunda bizim mi haberimiz yok? Şu hadisi şeriften haberin yok galiba "Kim Kuranı kendi anlayışına göre yorumlarsa cehenneme girer."

Sizin yazdıklarınıza en iyi cevabı ALLAHIN EN BÜYÜK VELİ KULLARINDAN İMAMI RABBANİ HAZRETLERİ CEVAP VERİYOR.

MEKTUBATI RABBANİDE 163. VE 165. MEKTUBU OKUYUN CEVABINI ALACAKSINIZ.

Şimdi size soruyorum ey ülkücüler İMAMI RABBANİ GİBİ BİR GÜNEŞİN SÖZÜNE Mİ İNANIRSINIZ YOKSA ONUN KILI KADAR OLMAYACAK FETULLAH GÜLENE Mİ İNANACAKSINIZ?

SİZE BIRAKIYORUM
Bozkurt_net
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 166

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 9:47 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bozkurt.net kimsenin propaganda aracı değil bunu böylece kafanıza sokun...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
yunusatmaca
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 9:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bozkurt_net Forum_Yöneticisine

Bozkurt.net kimsenin propaganda aracı değil bunu böylece kafanıza sokun...

demekle kimleri kast ettiniz. Açık yazalımki meydan vermeyelim
Bozkurt_net
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 166

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 9:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
demekle kimleri kast ettiniz. Açık yazalımki meydan vermeyelim

Diyoruz ki bu site Fetullah Gülen'in propaganda sayfası değil herkes haddini bilecek!Gereken uyarı gereken üyelere verilmiştir...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ismailhanay
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 29

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 11:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

s.a

Dinler arasi diyalog hepsi yalan dolan bu cikaran zaten fetullahcilar
fetullah gülen diyorki:

1.kim la illahe illallah derse müslüman oluyor yani pegamberimize inanmaya lüzüm yok

2.efendim incilden tevrat´tan pasajlar okunarak namaz kilinir

3. gelin ibrahimin dininde birleselim
ucbeyi
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 1:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Allah için yiğidi öldür hakkını yeme demişler Fettullah Gülen ve Nur Cemaatine yıllardır her türlü ithamda bulunuldu İslam ı yok edecekler Türkiyeyi ele geçirecekler bilmemne say say bitmez.Allah için hangi birisini doğrulayabildiler.Bu adamlar zamanında coca cola şubu gibi ürünlere karşı durdular halada keyfiyeti yerinde olanlar kullanmazken sen kalk adama ABD uşağı de ben anlamıyorum.Burda şunuda ilave etmek gerek bazıları hala cola turkayı tayyip dağıtıyo diye içmiyor.Adamın Orta Asya daki okullarda rakibi ABD sen kalk Amerikan parasıyla kurdu de...Bu laf bu milletin emeğine küfürdür.Bu okullarda Boğaziçi mezunlarının amelelik yaptığını herkes biliyoken sen kalk bunu de nasıl bir insaf.Arkadaşlar bilmeyenler açıp tarih okusun bizi hep içimizden yıkmışlar.Senin davana senden daha fazla sahip çıkıyor adam sen bunu diyosun.Geçelim bunları.Adamlar İslam ı yok edecekler diyosun ama en kötüsü bile İslam ı senden iyi yaşıyor nasıl bi mantık kim İslam a zarar veriyo...oturup muhasebesini yapmak lazım.Bunları geçelim herkes işine baksın adam bunu beceriyosa bırakın işini yapsın.Burdan atması çok kolay....Biraz içinde takılan varsa bilir nasıl İslam ı yaşıyolar.Biraz insaf...Cumhuriyet gazatesi ve doğu perinçek bu adamların düşmanı bizdemi onların safındayız?
yunusatmaca
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 2:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ucbeyi

En büyük düşman münafıklardır. Kafirler değil. Çünkü kafirin cephesi belli tedbirini alırsın. Münafıklar aramızda o ise iyi analiz edenler için hemen belli olur. Münafık seni imanından eder kafir ise seni şehit eder. Aradaki farkı anlayabildin mi?

1- Kafir bir papaza Hazret diye hitap etmek nedir bilirmisin?

2-Aynı mektupta kendini rabbin aciz kulu olarak gösterip papazı yüceltip islamı küçük düşürmenin vebalini bilirmisin?

Ve aynı mektupta hristiyanlar değil 2 milyar müslümanı suçlamanın vebalini bilirmisin?

Kafirleri iftar sofralarına çağırmanın vebalini bilirmisin?

Papa cennete gitti deyip Arkasından yasin okumanın vebalini bilirmisin? (Biz müslümanlar dahi cennete gideceğimiz garanti değilken bunlar 2 dakikada cennetlik yaptı)

3- Onların durumu ortada sapıklıkları ayeti kerime ve hadisler ışığında çürütüldü.
4-Onlara en iyi cevabı imamı rabbaninin 163 ve 165. mektubu cevap veriyor. Fazla lafa gerek yok
5- Daha önceki yazılarıma bakarsan ikiyüzlü dönek olduklarını görürsün
6-Bir israil çocuğu öldürülğü için sabahlara kadar ağlıyan Fetullah Gülen aynı gün Iraktaki ölen müslüman çocuklar için ağlamamıştır. Bunun vebalini bilirmisin?

7-Peygamberimizi reddeden bir rahmet nazarı anlayışla yaklaşmanın vebalini biliyormusun?

8-Amentüde ittifakımız var deyip şirk ile hakkı aynı kefeye koymanın vebalini bilirmisin ?

9- söylermisiniz misyoner faaliyetlerine karşı bugüne kadar ne yaptılar koca bir hiç aksine övdüler durdular.

10-Müslümanın bu sebeple hristiyan olmasını sağlamanın vebalini bilirmisin?

Masumluk perdesine bürünmeyin ne halt yedikleri ortada.
Ömer Öngüt yeni kitabında Biz Küfrü Hoşgörenlerden değiliz kitabını al oku. Tüm gerçekler o kitapta çıplaklığıyla göreceksin?
Son olarak eğer imanın var ise bunlara uyarsan imanın gitmesinin vebalini bilirmin?
ucbeyi
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 2:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ömer Öngüt iyi tanırım kendisini Türkiyedeki tüm cemaat ve tarikatlara bir kulp bulan bir topluluktur kendileri...kimse kusura bakmasın ben bu insanı dikkate alanın aklını sorgularım tek doğru kendisi öylemi geçelim bunları güzel abim...İsraildeki çoçuğa ağladı Irak takine ağlamadı lafı kadar cahilce körü körüne yazılmış bir laf yok şu dünyada...Bu adamları tanımadığın çok belli Azerbeycan işgal edildi diye vaazında sen bayıldın demi Kabe baskını için bir cemaati sen ağlattın demi...Allah deyince sen ağladın demi Peygamber adını yaymak için sen okul açtın demi...Ben Müslümanım diyene sen ne hakla münafık diyebiliyosun git dinini öğren...Savaş sırasında kılıç havadayken Müslüman olan adamı öldürdüğü için Kalbini yarıpta baktınmı adam korkudanmı yoksa içinden gelerekmi Müslüman oldu diyen bir Peygamber Ümmetiyiz biz.Misyonerlere nasıl karşı çıkçaktı savaşmı açacaktı geç bunları sen ne yaptın adam kurdu evini yurdunu dinini öğretti sen ne yaptın atıp tutmaktan başka geçelim bunları yanlış hesap fizandan döner...Kimseye çamur atmadan herkes işini yapsın güzel abim Ömer Öngüt bir sürü laf attı tuttu hakkında sallamadılar bile geçelim güzel abim sen dinini öğren saldırmadan önce....
yunusatmaca
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Tem 04, 2005 6:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yukarda yazdıklarıma cevap alamadığım gibi Ömer Öngüt gibi şahsiyete saldırmayı marifet zanneden bazı cahillere diyecek tek lafım var?

İMAMI RABBANİN 163 VE 165. MEKTUBUNA CEVAP VERİN EĞER HAKLI İSENİZ?
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız