Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - YENİ DECCAL FETHULLAH GÜLEN
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 2. sayfa (Toplam 24 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 11:25 pm    ileti konusu: Re: esselamünaleyküm ve Rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

yorukhasan demiş ki:
sevgihan cdler delil olarak TÜRK mahkemelerinde kullanılıyor ama unutma :))
Allah ( azze ve celleye ) emanet olun s.a

Delil olarak kullanmaya calisabilirler ama, bu da malzemenin sahteligini degistirmez.

Ayrica, bildigim kadar ile Fethullah Gulen hic bir mahkeme de SUCLU bulunmadi, aksisine, Fethullah Gulen'in bazi gazetelere ve kisilere karsi actigi mahkemelerde, onu karalamaya calisanlar OZUR DILEMEK ve yanlis yazilarini geri cekmek zorunda kalmislardir.

Ben ne Fethullah Gulen'i savunuyorum nede saldiriyorum. Ancak, baska arkadasin yazdigi gibi, dunya'da o kadar Turk okulu acmis, Istiklal Marsini ve Turk dilini Turkce'yi yaymis bir insan hakkinda daha dikkatli konusmamiz gerektigini dusunuyorum. Ben elestirmeyin demiyorum - arkadaslarin onun Islami yorumlari ve baska konularda elestireleri var, hakli da olabilirler. Benim dedigim tek sey, hangi iddialarin dogru hangilerin dogru olmadigini dikkat etmek lazim. Fethullah Gulen hakkinda bir cok yalan haberler mevcut. Sahtekar malzemeler onu yargilamak icin kullanilmamalidir. Bizim de neye inanip inanmadigimiz konusunda dikkatli olmamiz lazim.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kursadagardan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 5

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 3:04 am    ileti konusu: FETHULLAH GULEN VE SEYTAN ORTAKLIGI Alıntıyla Cevap Gönder

forma yeni uye olmus bulunmakla beraber fethullah gulene iliskin yazilara rastladim ve fethullah gulenin turk okullari actigi tum dunyada istiklal marsini dinlettigi ibarelerini hayretle okudum
kimdir bu fethullah gulende tum dunyada okul acabilecek kadar zengin ve kudretlidir . hemde dunyada catismalarin ic savaslarin yasandigi bolgelere bile cekinmeden gidebilmekte ve misyonunu yurutebilmektedir. ayrica turkiyeden kactiginda amerikaya siginabilmekte ve oturdugu konutu fbi tarafindan korunmakta ve cevresinde kus ucurtulmamaktadir.
peki ama amerika tum dunyada islama savas acmisken bir islami cemaat liderini neden korur. aciklamasi basit amerika esittir kapitalizm oda esittir faydacilik teorisi oda esittir fethullah gulen abd icin yaralidir ve abd bu sonderece yararli kisiyi koruyup kollayarak ortadoguda ve ortaasyada ilimli islam modeli adi altinda uydu okullarla istihbarat faliyetini yurutebilmekte KENDINE SEMPATIZAN BEYINLER YETISTIREBILMEKTE BUNUDA ORTA ASYADA VE ORTADOGUDA ITIBARI OLAN TURK MILLETININ SIRTINDAN SAGLAYARAK daha rahat hareket edebilmektedir.ayrica islam dunyasini kucuk dusuren ve papanin ayagina giderek elini open ve gozyaslarina bogulan fethullah gulen ve ekibi hilali hacin golgesinde ezdirmis ve boynumuzu bukuk birakmistir. neden papa denilen seytan ve seytanin dergahi vatikana kadar bu zat gitmistir bunun ardinda yatan nedenler nelerdir bunlari daha sonra yazacagim
ama asla unutulmamasi gereken bir sey var bir insan inancinda kalem gibi dik olamiyor ve gerektiginde kirilamiyorsa bana gore o insan yamuk bir insandir . bana gore fethulleh gulende inancinda dik duramamis papanin elini ayagini opmus ve davasini savunamayarak amerikaya kacmis ve yamuklugunu gostermistir.
HEPINIZ ALLAHA EMANET OLUNUZ
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 9:46 am    ileti konusu: esselamün aleyküm ve Rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan kardeşim madem hiç bir mahkemede yargılanmadı ve şu anda da suçsuz durumda neden VATANINA dönmüyor.. Bunu açıklayın bana NEDEN.......

Allah ( azze ve celleye ) emanet olun kardeşlerim s.a
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 9:50 am    ileti konusu: esselamün aleyküm ve Rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

kursadagardan evet krdeşim tüm dünyaya okullar açıyor o tüm dünyaya açtığı okullardan bir taneside benim şirin ilçemde bulunmakta ve ben özel okullar arasında bu kadar ayrımcı bu kadar paraya düşkün okul görmedim.. şükür o okula muhtaç değiliz ve olmayızda Rabbim doğru yoldan ayırd etmesin. Allah ( azze ve celleye ) emanet olun kardeşlerim s.a
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
crosswise01
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 11:17 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben o okullardan birinden mezun oldum..tam tersi içlerindeb bazıları Fettullah Hocayı turancı diye eleştiriyordu...hatta hepside milliyetçi insandı...içlerinde kürtlerde vardı ben hiç ters bir durumla karşılaşmadım........
Yurttta kalırken Türkiye-isveç maçında İsveçi tutan Diyarbakırlı çocuklarla kavga etmiştim...benim tarfımı tuttular..o çocukları başka yurtta göndermişlerdi...
Ben şahsen yurtdışında açtıkları okulları özbe öz Türk çocuğu olarak hoşuma gisiyor...
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 11:32 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Her şey, her şey şu tek müjdede;
Yoktur ölüm, Allah diyene
Canım kurban, başı secdede,
İki büklüm, Allah diyene

Akıl, kırık kanadı hiçin;
Derdi gücü 'nasıl' ve 'niçin'...
Bağlı, perçin üstüne perçin,
Benim gönlüm Allah diyene...

NECİP FAZIL KISAKÜREK
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 2:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Mehdiyi buldum : İskender Evrenosoğlu. Hem Mehdi Hem Resul . Üstelik Vahiy de alıyor. Hem Allah'ı da görmüş.

Tevbe estağfirullah. Sümme sümme estağfirullah.
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 2:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ozbeken demiş ki:
Arkadaşlar Mehdiyi buldum : İskender Evrenosoğlu. Hem Mehdi Hem Resul . Üstelik Vahiy de alıyor. Hem Allah'ı da görmüş.

Tevbe estağfirullah. Sümme sümme estağfirullah.

BU CÜMLENİN TAM OLARAK MANASINI AÇARSANIZ DUACINIZ OLURUM.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 2:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Estağfirullah kardaşım.

Ahir zaman şahısları üzerinde muhtelif rivayetler olmuştur. Kimi alimler bu rivayetlerin garib (zayıf) olduğunu beyan etmişlerdir. Kimi alimler de bunu ciddiye almış ve bu hususta ciddi mana da eserler de vermişlerdir.

Bu eserler de Kahtani,Mehdi, Hz. İsa gibi ahirzamanın üç rabbani aliminin yanı sıra Deccal ve Sufyan gibi iki şeytani şahsiyette bulunmaktadır.

Bu rivayetler muhtelif zamanlar da suistimal konusu olmuştur. Kimisi bu rabbani şahsiyetleri birer şahıs olarak algılarken bir kısmı da şahs-ı manevi (cemaat) olarak telakki etmiştir.

Özellikle Mehdiyet konusu aşırı derece de suistimal edilmiştir. Günümüz de de halkımızın bu beklentisi İskender Evrenosoğlu tarafından suistimal edilmektedir.

Fethullah Gülen Hocayı tenkit edebilirsiniz ancak ona Deccal demek hakkı suistimal etmek olduğu gibi Ehl-i Sünnet itikadına da terstir.

Deccal uluhiyyet (ilahlık) iddia edecektir . Kendisinin sümme sümme haşa Allah olduğunu iddia edecektir. Bu hususların hiç birisi Fethullah Gülen Hoca da yoktur.

Kendisinin diyalog çalışmalarını zararlı bulmamıza rağmen Deccal ithamı ağır bir iddia olduğu gibi bu iddiayı dillendirenler de Ruz-u Mahşer de ciddi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalınabilir.

Netice itibariyle Deccal sahte olduğuna göre karşısına çıkacak Mehdi de sahte Mehdi olacaktır.
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 2:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ozbeken demiş ki:
Estağfirullah kardaşım.

Ahir zaman şahısları üzerinde muhtelif rivayetler olmuştur. Kimi alimler bu rivayetlerin garib (zayıf) olduğunu beyan etmişlerdir. Kimi alimler de bunu ciddiye almış ve bu hususta ciddi mana da eserler de vermişlerdir.

Bu eserler de Kahtani,Mehdi, Hz. İsa gibi ahirzamanın üç rabbani aliminin yanı sıra Deccal ve Sufyan gibi iki şeytani şahsiyette bulunmaktadır.

Bu rivayetler muhtelif zamanlar da suistimal konusu olmuştur. Kimisi bu rabbani şahsiyetleri birer şahıs olarak algılarken bir kısmı da şahs-ı manevi (cemaat) olarak telakki etmiştir.

Özellikle Mehdiyet konusu aşırı derece de suistimal edilmiştir. Günümüz de de halkımızın bu beklentisi İskender Evrenosoğlu tarafından suistimal edilmektedir.

Fethullah Gülen Hocayı tenkit edebilirsiniz ancak ona Deccal demek hakkı suistimal etmek olduğu gibi Ehl-i Sünnet itikadına da terstir.

Deccal uluhiyyet (ilahlık) iddia edecektir . Kendisinin sümme sümme haşa Allah olduğunu iddia edecektir. Bu hususların hiç birisi Fethullah Gülen Hoca da yoktur.

Kendisinin diyalog çalışmalarını zararlı bulmamıza rağmen Deccal ithamı ağır bir iddia olduğu gibi bu iddiayı dillendirenler de Ruz-u Mahşer de ciddi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalınabilir.

Netice itibariyle Deccal sahte olduğuna göre karşısına çıkacak Mehdi de sahte Mehdi olacaktır.

AĞZINA VE ELLERİNE SAĞLIK TATMİNKAR BİR AÇIKLAMA YAPMIŞSINIZ ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 5:30 pm    ileti konusu: Re: esselamün aleyküm ve Rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

yorukhasan demiş ki:
sevgihan kardeşim madem hiç bir mahkemede yargılanmadı ve şu anda da suçsuz durumda neden VATANINA dönmüyor.. Bunu açıklayın bana NEDEN.......

Allah ( azze ve celleye ) emanet olun kardeşlerim s.a

Ben Fethullah Gulen'in hastaliginin Turkiye'den uzak durmanin asil nedeni olduguna inanmiyorum. Bence, devlet yada ona karsi olan gruplar onu fiilen surgune zorladilar.

Abi, iddianamelerde gecen madeleri ispat edilebilseydi, F.G. iki saniye de tutuklayip zindana atilmistir. Devletin icinde onu seven ve de onu sevmeyen insanlar mevcuttur. Bence onu sevmeyen insanlarinin cogu Fethullah Gulen'e dusmanlik yapiyorlar cunku ayni zaman o insanlar Islam dusmanlardir.

Bu konu ile ilgili baska tartismada ben Atlantadaki Turklerin durumu ve Fethullahcilarin burada yaptiklari hizmetleri anlatmistim. Fethullahcilarin kurmus oldugu Istanbul Kultur Merkezini hazmedemeyen Turkler, en basta onlari basortu, dincilik, ve Ataturk dusmanligi ile suclarlar. Istanbul Kultur Merkezinin sundugu hizmetlere baktiginda, ama, kimseye basortu konusunda bir kural koymazlar. Ben basi acik bir bayanim. Bana basorutulu bir bayanla ayni sekilde davranirlar. Biri basortulu diye de "buraya giremezsin" yada farkli bir sekilde davranipta dislamazlar. Dinle alakali programlari da var - ama bu da gurbetci Turk toplumunun ihtiyaci oldugu bir seydir. Iftar yemekleri, Ramazan ve Kurban bayramini yabancilara aciklayan programlar, namaz kilabilecegin bir mescit...bunlar cok mu kotu seyler? DEGIL. Ataturk dusmanligi iddialara gelince de, ben tek bir defa Ataturku soven bir insan rastlamadim orada...bu da bos bir iddia. Yani, Atlantada yapilan sey bariz bir sekilde ISLAM dusmanligidir.

Peki, bu Islam dusmanligi yapanlar, Fethullah dusmanligi yapan insanlar, Turk toplumuna ne hizmetler sunmaktadir. Bayramlarda ickili programlar, ve Turkiye'deki Hristyan/Yunan kalintilari oven CDler dagitmaktadirlar. Rotaryan baglantili CDler ovmektedirler. Onlarin dagittigi Turk tarih CDlere bakarsan, tek bir camiden, veya Turk-Islam varligindan soz edilmiyor....

Yani YorukHasan Agabeyim, ben Fethullah Gulen hakkinda cok bir sey bildigimi iddia etmiyorum, fakat Atlantadaki durumuna baktigin zaman, onlarin vermis oldugu hizmetler YUZ BIN KAT daha Turk Muslumanlari destekleyen seylerdir...

Kanada'da dogumus buyumus fakat liseyi Fethullah Gulen'in bir lisesinde okumus olan bir gurbetci Turk taniyorum. O bana der ki, "Ben Fethullah Gulen'in okullarina gittikten sonra Turk milliyetcisi oldum, Turki devletlerinin birlige ihtiyaci olduklarina inanmaya basladim, ve namazimin onemini anladim." Amerika'ya gelmis, ve onun okullarindan cikmis baska Turkler de taniyorum. Ve burada tanidigim o kadar cok rezil Amerikan hayrani Turk varken, nedense onun "cemaaati" ile ilgili olan insanlar bu Amerikanciliga karsi direnip, Turk-Islam kulturlerini korumaya calisirlar...

Bu izlenimlerimden dolayi, bu Fethullah konusunda dikkat buyuruyorum.

Dikkat etmemiz lazim - neden bazi gruplar ona karsi cikiyorlar? Gercekten Fethullah Gulen'in bir "ihanetin" den dolayi mi? Yoksa Turkiye'de ISLAMIYETIN dirilisinden korktuklari icin mi?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
fergana
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 5:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir Hadisi Şerifte derki:"Bir yerde birisine kafir denirse orada mutlaka bir kafir vardır. Ya kafirlikle suçlanan gerçekten kafirdir yada onu haksız yere itham eden."
Bu tür suçlamalarda bulunurken biraz daha dikkat etmek lazım.Fethulah Gülen Türk Milleti için kim ne derse desin güzel şeyler yapmıştır. Tabi ki eleştirilecek yönleri vardır. Ama bunu yaparkende kantarın topuzunu iyi ayarlamak lazım.
Bugün Orta Asyadaki Okulları dolayısıyla cemaati eleştirirken Turan Ülküsüne bağlı bizler bu konuda neler yapıyoruz?Orta Asya ile ilgili bir çalışmamız var mı?İktidar olduğumuzda Türk Dünyası ile ilgili neler yapacağımızı halka anlatıyormuyuz? Avrupa Birliğine onurlu girişten mi yanayız(bu nasıl olacak bilen varsa açıklasın) yoksa Türk Birliğinden mi?
Fatih Üniversitesinin açılışında Başbuğ davetliler arasında.Fethullah Gülenle samimi bir tablo çizerek kucaklaşırlar.Aralarında aynen şu diyalog geçer:
Başbuğ: Çok Hayırlı işler yaptınız. Sizi tebrik ediyorum
F.Gülen: Estağfurullah efendim. O yolu sizler açtınız. Biz sizlerden öğrendik

Meseleye birazda bu yönüyle bakmak lazım. Biz bu ülkünün gerçek sahibiyiz. Ve söylemlerimizide başkaları üzerine kurmamız lazım.
Dündar Taşer deyimiyle:"Durum muhakemesine hasımdan başlanmaz"
fergana
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 6:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"söylemlerimizi başkaları üzerine kurmamamız lazım" doğrusu bu şekilde.Düzeltiyorum
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 9:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bunu söylemekten ben bıktım anlayın artık.fethullah gülen geçmişte yapmış bişeyler eyvallah.ama bize adam gibi adam lazım.neden nurcuları karaladı.neden dinlerarası diyalog adı altında hepimizi rezil etti.neden gaflet içinde yanlışlar yaptı.demek istediğim bu.demekki kansızlık varmış içinde ki bütün bunları yaptı.başbuğla arası cok iyiydi diyip duruyosunuz.bunu her fırsatta dile getiriyosunuz.o eskidendi güzel kardeşlerim.adam papayla da cok samimiydi.ne yapalım geçmişin hatrına onu baş tacımı edelim.yok bu kadarıda olmaz.dengesiz konuşmayalım.geçmişte bu vatan uğruna yapığı şeyleri ömrünün sonuna kadar yapsaydı o zaman başımızın üstünde yeri vardı.ama artık canı cehenneme.bu vatana ayak basamaz.papasıyla amerika başkanıyla mutlu yaşamlar diliyorum.yüz karası herif.
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 2. sayfa (Toplam 24 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 22, 23, 24  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız