Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kürtleşen Türkmenler (lütfen okuyunuz)
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 6 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
tolgakaraca
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 116

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 12:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TERÇRİSTLER KÜRDLERİ TEMSİL ETMİYOR.ONLAR BOP PROJESİNİN KÖPEKLERİDİR....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 12:56 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Baska bir baslik altinda bu not aktarilmisti. Eskisini bulamadigim icin, ve bu baslikla ilgili oldugu icin o eski yaziyi aktariyorum:

"Iyi günler size önemli bir konuda yazacagim... Ben Beritanli Asiretine mensup bir gencim... Biz tam bir konar göçer Türkmen yörük asiretiyiz... her yönümüz yörük kültürüdür... bizlere dedemin de anlattigi gibi yillardir batili istihbarat örgütlerinin diger türkmen asiretlerine de yaptigi gibi kürtlük propagandasi sonucunda insanlarimizin önemli bir kismi kendini Türkten ayri birsey zannetmektedir... ayni sey Karakeçili Türkmenlerine de yapilmistir fakat insanlar tarihini arastirdikça Türklük gerçegi ile karsilasmistir... suan 3 arkadasiz... birimiz Karakeçili birimiz Badilli yani Begdili Türkmeni bende beritan Türkmeniyim... Karakeçili arkadasim sirf bunun için Kirikkale'ye ve Kütahya'ya gitti ve oradaki Karakeçililerle her seylerinin ayni oldugunu v e dokuduklari kilimlerin motiflerinin bile ayni oldugunu gördü... Söylenenlerin propaganda degil koskoca bir gerçek oldugunu gördü... Arastirdi ve Kayi boyuna mensup olduklarini ve Osmanlinin kurulusunda var olduklarini gördü... Ve gözümüzün önünde Türkçeden baska bir dil konusmayacagina yemin etti... Badilli arkadasim Türk oldugunun zaten farkindaydi ama arastirmamisti... Arastirdiginda 24 Oguz boyunun oldugu ve onlarinda Begdili boyunun ta kendisi oldugu gerçegini gördü... Akrabalarinin soyadlarinin Beydili Beydilli Baydilli Baydil ve Badilli oldugunu zaten biliyordu... Bir an dogunun üzerinde nasil bir oyun oynandigini konusmaya basladik... Türk olmamiza ragmen nasil Türkten ayri bir sey zannettirdiler bize diye düsündük... Ve o gün bizlerde Türkçeden baska bir dil konusmamaya yemin ettik... Ve haril haril Türk tarih i okumaya basladik... Kürt sözünün tarihte ilk defa Orta Asya'da Eleges yazitlarinda geçtigini ögrendik.. Alp Urungu Begleri idi ve öz be öz Türk idi... sonra düsündük Kürt ne demekti... Ilk defa farkettik ki konustugumuz Kürtçe dedigimiz dilde Kürt diye bir kelime yoktu... Bunu neden daha önce düsünmedigimize yandik.. Anlastigimiz dil ise Türkçe . Ben Zazaca konusuyorum hiç anlamiyolar... Onlar Kürtçe konusuyolar ben anlamiyorum... Anlastigimiz dil tabii ki Türkçe... Beritan sözünü arastirdim tamamen Türkçe bir kelime... Göçer göçebe anlaminda...Yörükleri arastirdim. Her seyimiz ayni... Çok yasli dedelerimize danistim, çok önceleri yalnizca Türkçe konustugumuzu söyledi... Anladik ki bizler öz be öz Türküz... simdi ise y eminimizde oldugu gibi Türkçeden baska bir dil konusmuyoruz... Vatanimiza simsiki baglandik milli kimlige simsiki baglandik... Bekliyoruz ki vatansever gazeteciler üniversite hocalari bu konuyu ele alsinlar... Biz insanlarimizi uyariyoruz... Ve inanin insanlarimiz Türk olduklarini duymak istiyorlar... Koskoca Avsar boyunu Kürt yaptilar... Ama onlar bunu yemiyorlar artik gençleri arastiriyorlar Avsarlarin Oguz Türkünün genis bir boyu oldugunu ögreniyorlar... Sizleri gazecilige davet ediyorum... neden gidip Türkan asiretinin üyeleriyle yaslilari ile röportaj yapmiyorsunuz neden kendine Kürt denmesinden hoslanmayan zaza dedeleriyle röportaj yapmiyorsunuz... Neden Karakeçili Türkmenleriyle röportajlar yapmiyorsunuz... Neden Kürt sözünün Türkçe oldugunu ve ilk defa Türk yazitlarinda geçtigini söylemiyorsunuz... Neden Hakkari'ye adini ver en Türk asiretinden Saka Türklerinden Akari asiretiyle konusmuyorsunuz.. Neden Gur Türklerinin Asireti olan Guran Türklerini üniversite hocalarindan dinlemiyorsunuz... Fatihin hocasi Molla Gurani'nin asiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz... Neden ayni asiretin Azerbaycan'daki kolu kendini Türk biliyorda Kürtçe tek kelime bilmiyorda Türkiye'deki kolu kendini Türkten ayri bir sey saniyor... Arastirmak bir vatan görevidir.... Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir demis Peygamberimiz...Bu arastirmalar terörü bitirir... Çünkü hepsi öz be öz Türk.. Kaynak bir sürü... Korktugunuzu aklima bile getirmek istemiyorum Inanmiyorum da.... Allah askina arastirmaya degmez mi?.... Devletin dikkatini neden bu noktaya çekmiyorsunuz...lütfen."

-

Iste bugunku Milliyet'te de baska ilgili bir yazi cikti:

Karakeçili aşireti ve Kürtler

EYÜP Karakeçili eskiden PKK'lı idi, ayrıldı; şimdi siyaseten yine radikal ama davranış olarak teröre karşı çıkan bir Kürt siyasetçi.
"Karakeçili" aşiretinden olduğuna göre, Ertuğrul Gazi'nin, Osman Gazi'nin akrabası!
PWD adlı Kürt milliyetçisi topluluğun (belki de yeni bir örgütlenmenin) internet sitesinde makaleler yazıyor. PKK terörüne kesinlikle karşı çıkıyor ama gerekçesi, "ilke"den ziyade 'taktik' nitelikte: "PKK terör yapmakla Türkiye'de ordunun elini güçlendiriyor" diyor özetle...
Kendisini tanımıyorum ama yazdıklarına bakarak sanıyorum ki; "beraber yaşama"yı çok benimsemiyor.
Doğrusu, bu kadar kan böylesine bir etnik milliyetçilik ateşi karşısında bazen ben de "Peki, ayrılalım; evli evine, köylü köyüne" diye feveran etmek istiyorum ama hemen aklım ağır basıyor: Bu kadar iç içe geçmişken bu mümkün değil!
* * *
KARAKEÇİLİ aşireti nedir? Merhum Cevdet Türkay, bir ömür boyu Osmanlı kayıtlarını inceleyerek "Osmanlı İmparatorluğu'nda Oymak, Aşiret ve Cemaatler" adlı 700 sayfalık muhteşem bir eser yazdı.
Oradan öğreniyoruz ki, Osmanlı zamanında, "Karakeçilü" aşireti "Türkman Yürükânı taifesinden"dir ve aşiretin bir kısmı o zaman Diyarbekir eyaletine bağlı olan Siverek sancağında yaşıyor; Eyüp Karakeçili bugün onlardan biri olmalı... Aşiretin diğer kısımları ise, yine Osmanlı kayıtlarına göre, Söğüt dahil, Bandırma ve Aydın'a kadar tam 12 ilimizde yaşıyordu. (Sf. 92)
Aşiretler tarihimizin büyük ismi merhum Prof. Faruk Sümer, Sultan Abdülhamid'in Karakeçili aşiretine "akrabalarım" diye hitap ettiğini, onların Sultan'ı ziyaret etmelerini resmi protokol haline getirdiğini ve onlardan oluşan bir "Ertuğrul Alayı" kurduğunu anlatır.
"Ertuğrul'un ocağında uyandım / Şehitlerin kanlarıyla boyandım" marşı, Sultan Hamid zamanında yazılıp bestelenmiştir. (Faruk Sümer, Oğuzlar, sf. 221)
Abdülhamid, tartışmalı "Hamidiye Alayları"nı da aynı şekilde bir aidiyet oluşturmak ve Doğu Anadolu'yu savunmak için Kürt aşiretlerinden kurmuştu.
* * *
ZAMANIMIZDA her yıl "Ertuğrul Gazi Şenlikleri"nin yapılması, güzel bir geleneğin modern bir devamıdır. Bu sene Bingöllüler "Söğüt'ten doğan güneşe Bingöl'den selamlar" pankartı ile katıldılar.
Bütün bunlar nasıl iç içe geçtiğimizin bir yığın örneklerinden birkaç tanesi.
Karakeçililerin Siverek'te Kürtçe konuşmasına Ziya Gökalp de dikkat çeker. Tarihte belirli sosyolojik şartlara göre, bazı Kürt ve Türk aşiretleri, hatta bazen bir aşiretin bir bölümü, diğerine dönüşmüştür.
Bitlisli Şeref Han "Şerefname" adlı eserinde, modern araştırmacı Faruk Sümer de "Oğuzlar" adlı eserinde bunun pek çok örneklerini anlatır.
Karakeçililer gibi, yine Urfa'da "Dögerlü" adlı Türk aşireti Kürtleşmiştir, Kürt kökenli "İgirmi-Dört" Türkleşmiştir. (Sf. 254, 292)
Hele zamanımızda, Doğu ve Güneydoğu'da doğan her üç vatandaşımızdan biri batı illerimizde yaşıyor; ev bark, iş güç kurmuşlar, sosyal çevre edinmişler.
"Nasıl ayrılacağız?" Bunun insani ve akli bir cevabı olsa ben de "Evli evine, köylü köyüne" diyeceğim, ama mümkün değil.
Öcalan'ı bile "Türk ajanı" sayan nevzuhur "Federasyoncu Kürtçüler" bunu hiç düşünüyor mu?

t.akyol@milliyet.com.tr
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 8:26 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

adigek demiş ki:
Kürtlerin cahili de, tahsillisi de, şeriatçısı, komünisti de ayrı birer problemdir. Ama hepsinin birleştiği nokta ise onları en tehlikeli kılmaktadır: PKK / KONGRA-GEL.

Bu resmen iftira adigek kardeşim bilmiyorum yazan kim ama saçmalamış.Tüm Kürtler Pkklı mı?

Alıntı:
kürt türk kardeş diye kendimizi avuttuğumuz için başımıza bunlar geliyor.kardeş kardeşin askerini katletmez

Evet kardeş kardeşin askerini katletmez fakat bizim askerlerimizi şehid eden tüm Kürtler değil ermeni kırması pkklı köpekler

Alıntı:
bir Arap-Kürt melezinin, TÜRK Milliyetçiliği hakkında fikirler üretip, TÜRK Milliyetçiliği hakkında kendini yetkili görmesi ve bu adamın arkasından binlerce kişinin koşması, biz TÜRKÇÜ'leri oldukça güldüren bir nüanstır. Bunun gibi traji-komik örnekler çoğaltılabilir.

Kimi kastettiğini anlayamadım adigek kardeşim

Alıntı:
Sonuç olarak; kürt varlığı, Türkiye'nin bir İç güvenlik sorunudur.

Büyük oranda katılıyorum fakat çözüm üretmemiz lazım.Soykırım yapacak halimiz yok bizim faşist hitlerden farkımız olmalı
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Silver
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 62

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 9:25 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir babanın feryadı

Fuat Becene, Batmanın Beşiri İlçesi kırsalında çıkan çatışmada öldürülen bir PKKlı terörist.
Kars; Kocabahçe köyünde doğmuş, PKKya Kars;tan katılmış.
Cenazesini Batmandan alıp Kars;a getiren baba Halis Becene isyan ediyor. PK;ya ateş püskürüyor.
Oğlumu dağa çıkaranlaran Allah belasını versin; diyor.
65 yaşındaki baba Becene, Kocabahçe köyündeki cenazede bütün Türkiye;nin duyması için haykırıyor adeta
;Benim 8 çocuğum var5i erkek, 3ü kız... Fuat 3üncü çocuğumdu. Onu kandırarak dağa çıkardılar. Biz vatanımız olan Türkiyede yaşıyoruz. Onların dediği gibi ikinci sınıf insan muamelesi görmüyoruz. Oğlumu dağlara çıkaranların Allah belasını versin. Baba olarak ciğerim yanıyor. Cenazesini ortada bırakamadım, gidip alıp getirdim. Köyümde toprağa verdim.
Oğlumu dağlara çıkaranların Allah belasını versindiye haykıran Halis Becenenin feryadı dalga dalga Türkiyenin her yanına yayılması gereken bir haykırış.
Burası vatanımız. Biz ikinci sınıf insan muamelesi görmüyoruz diyen bir terörist babası, aslında bütün dünyaya ve de Başbakan Erdoğana ders veriyor.
Halil bey, Türkiyedeki bir Kürt sorunu olmadığını& haykırıyor, dili döndüğünce.
Diyarbakıra gidip birkaçyüz kişiye Kürt sorunu vardır ve bu herşeyden önce benim sorunumdur diye konuşan Sayın Başbakanın duyması için Vallah Başbakan ben Kürdüm, burası vatanımdır. Ben birinci sınıf vatandaşım, benim için Kürt sorunu filan yohtur, bunlar uydurmadır diyerek haykırıyor.
Oğlunu toprağa vermiş bir terörist babasının daha mezarı başında Oğlumu dağlara çıkaranların Allah belasını versin. Bu ülke benim vatanımdır diye göz yaşları içinde feryad edişi yüreğimizi dağlarken, Başbakan;ın Kürt sorunu vardır teraneleri de bir başka hançer saplıyor yüreğimize.
Karslı Halil Becene, Batının Türkiyeyi bölmek için, KürtTürk, Doğu Batı gibi etnik ve bölgesel ayrılıkları öne çıkararak, fitne tohumları ortaya saçtığını çoktan fark etmiş.
Fark etmiş ve bir Kürt baba olarak, oğlunun cenazesinin başında Kürt sorunu vardır diyenlerin yüzüne şamar gibi inecek bir şekilde vatana sahip çıkıyor.
Ülkenin Başbakanı ise Kürt sorunu vardır diyerek Türkiyeyi parçalama senaryosunu devreye koyanlara bayram ettiriyor.
Bütün televizyonlar bu babayı bulup konuşturması, bütün gazeteler bu babanın sözlerini manşete taşımaları gerekirken -tıs- yok.Asıl acı olan da budur.

not:ALINTIDIR

Bunu bi kürtün anlaması çok güzel bu pkk itleri masum insanların kanına girip şerefsizliklerine alet ediyolar.Ama kürt kesimi bunu hala anlamıyo veya anlamak istemiyo!!!!

(Lütfen konu dışına çıkmasın )

Saygılarımla..
Silver.

Türkiye Türklerindir..(TT)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
buggrahan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 10:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kürtleşmiş Türkmenler konusunda haklısınız da Kürt diye bir ırkın olmadığı onların Türk olduğu ise doğru değildir. Tekrar söylüyorum Kürtler Farsi kökenlidir. Dillerinde türkçe, arapça ve farsça etkileri görülür. Mezapotamya'dan gelmektedirler. Tabii ki bütün Kürtler kötü değildir kardeşimiz de olabilirler ama ırkdaş değildirler. Bunlar farklı şeyler karıştırmayalım.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Silver
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 62

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 10:26 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR..(TT)

Saygılarımla..
Silver
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
bozkurtum_06
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 74

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 11:21 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SELAMÜNALEYKÜM

TABİKİDE KERKÜK ÜN YAPISI DEĞİŞTİRİLMEKTE ŞU ANA KADAR 4 BİN CİVARINDA TELAFERE KÜRT YERLEŞİMCİ GÖÇ ETMİŞDİR VE ŞU AN DA BİLE HIZLA GÖÇLER DEVAM ETMEKTEDİR KUKLA BARZANİ NİN AÇIKLAMALARI EĞER AMERİKA GİDERSE İÇ SAVAŞ ÇIKAR DEMESİ SİZ CE KAFALARI KARIŞTIRMIYORMU TEK BİR TANE TÜRKMEN KARDEŞİM KALMAYANA KADAR DEVAM EDECEKLER NE ZAMAN DUR DİYECEĞİZ SAYIN ÜLKÜDAŞLARIM
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 12:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Atsız Ata demiş ki;
Alıntı:
Kürtler, Türk veya Turanlı değildir. Buz gibi İranlıdır. Konuştukları dil bozuk, ilkel bir Farsçadır. Tipleri de öyle. Aralarına karışmış az sayıda Türkler’in bulunması veya dillerindeki kelimelerin çoğunun Türkçe olması bu gerçeği değiştirmez. İngilizcedeki kelimelerden çoğunun Norman istilası hâtırası olarak Fransızca olması nasıl İngilizler’i Fransız yapmıyorsa, dokuz yüzyıllık Türk hâkimiyetinin Kürtçeye doldurduğu Türkçe kelimeler de onları Türk yapmaz. Dilin hangi aileden olduğu kelimeleriyle değil, yapısıyla ölçülür. Bu bakımdan Kürtler batı dağlarında kalmış bir takım Farslardır. Zaten birbirince anlaşamayan dört beş ağızla konuşan ve kendilerini Kırmanç ve Zaza diye iki grupa ayıran bu toplulukları “Kürt” diye birleştiren bizleriz.

Benim görüşüme en uygun görüş bu.Bu konuda zorlamalar yapılmasına,kürtlerin Turandan geldiğine,ayni ırktan olduğumuza dair şeyler icat etmeye kesinlikle karşıyım.Ama Türkmenlerin bir kısmının,devlet politikası gereğince aralarına yerleştirildiğini ve bunların da bazılarının kürtlerştirildiği tesbiti doğrudur.İşte Türk ismi taşıyan insanların durumu budur.Bu konuda zorlama yapmanın,tarihi ve gerçekleri saptırmak olduğunu düşünüyorum.Kürtler benim nazarımda vatandaşımızdır.Vatandaşlık'ın tanım ise anayasaya göre gayet açıktır.
Ayni vatanda yaşayan ve ayni tek bir devlete bağlı olan kişi demektir.
ŞİMDİ ANAYASAYA GÖRE KONUŞALIM.
1-TÜRK DEVLETİNE VATANDAŞLIK BAĞI İLE BAĞLI OLAN HERKES TÜRKTÜR.
2-TÜRK ANANIN YA DA TÜRK BABANIN ÇOCUĞU TÜRKTÜR.
3-VATANDAŞLIK YASA İLE KAZANILIR YA DA KAYBEDİLİR.
4-HİÇBİR TÜRK VATANA BAĞLILIKLA BAĞDAŞMAYAN BİR DAVRANIŞTA BULUNMADIKÇA VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILAMAZ.
ÇOK AÇIK BİR ŞEKİLDE GÖRÜLÜYOR Kİ,ANAYASAMIZA GÖRE VATANDAŞLIK HUKUKİ BİR BAĞDIR.(SN BAHÇELİ BÖYLE DEDİ DİYE BAZILARI KIYAMETİ KOPARDI,BEN O ZAMAN DEDİM Kİ ANAYASAYA GÖRE DOĞRU KONUŞUYOR).
Bu kadarı da yeterlidir.Artık bunları ırken Türk diye ispatlamaya çalışmanın manası yok.Şimdi vatandaşımız olan bir ermeniyi,bir rumu alıp da Türk demek ne kadar doğruysa,kürdü ya da başka bir unsuru da Türk ilan etmek o kadar doğrudur.
Ama hemen belirteyim ırkçılık başka bir olaydır.Anayasanın vatandaşlık tarifini kabul etmeyen kimse ırkçıdır.Gerçekleri söylemek ise ırkçılık değil dürüstlüktür.Aradaki farkı lütfen anlayalım.Bu konulara hiç girmek istemiyorum ama bazı yanlış tesbitler gördüm dayanamadım.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 12:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kusura bakma ama Kadir Abi yanılıyorsun bence.Türk-Kürt=TÜRK başlığında da defalarca yazdım.Seyyid Ahmed Arvasi'nin Doğu Anadolu Gerçeği kitabından küçük bir alıntı yapayım:

Kürtçe diye bir dil(!) yoktur!

Tarihte içinde Kürtçe kelimesi geçen tek belge Yenisey'de bulunan anıtmezardır ve kitabesi Türkçe olup Göktürk alfabesi ile kaleme alınmıştır.Bu kitabeden de anlaşıldığına göre de Kürt diye anılan bu boy Turani olup Türk soyundan gelmektedir.Emperyalistlerin ve bölücülerin bu belge karşısında artık susması gerekmezmi?

Seyyid Ahmed Arvasi

Yeterince açıklayıcı oldu herhalde.Yani Kürtler Orta Asyalı bir Turan-Türk boyudur.Ama tabi Güneydoğuda kendini Kürt sanan ama aslında özbeöz Oğuz olan bir çok aşiret var bunların durumu ayrı.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 1:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

Yeterince açıklayıcı oldu herhalde.Yani Kürtler Orta Asyalı bir Turan-Türk boyudur.Ama tabi Güneydoğuda kendini Kürt sanan ama aslında özbeöz Oğuz olan bir çok aşiret var bunların durumu ayrı.

sevgili kurşad88,bence yeteri kadar açıklayıcı olmadı.Bu konuda kaç kere yazdığını biliyorum ama bunlar benim düşüncemi değiştirmedi.Ahmed Arvasi din bilgisi olan bir zattır.
Ülkücülere olan yakınlığını,ülkücülerin de ona olan saygısını bilirim.Ama zat,Türkçe uzmanı değildir.O ayrı bir ihtisas alanı.
Benim örnek verdiğim büyük insan,Türkçenin uzmanıdır.Kendisine haksızlık yapılmasaydı muhtemelen Türkoloji professörü olacaktı.Şimdi kürtçe diye bir dil yok deniliyor?Peki bugün konuşulan ne o zaman?Sen bu dili anlıyormusun?Bu dil bizim ırkdaşlarımızın diline benziyor mu?
Yahu bir insan bu kadar asimile olur,tek kelime kalmaz mı belleklerinde?Bu gün bir sürü düzmece belgeler konuluyor ortaya.İşte evrimcilerin getirdiği delilller.Tarih tahrif ediliyor.
Peki şeklen bize neye benzemiyorlar,bize hangi töreleri uyuyor.Olmaz güzel kardeşim.Bu kadar da asimile olunmaz.
Senin bahsettiğin kişiler hakiki oğuz.Bunları kabul ediyorum.Bunlar kürtleşmiş.Ama hepsini de bir araya koyup Türk demek yanlış.Ben ırken böyle konuşuyorum.Yoksa iş anayasaya geldimi,bu ülkenin kim vatandaşı ise alayı Türk'tür.
Yoksa buna karşı çıkarsan anayasaya muhalefet olur.
Şimdi kızılderiliyi de Türk ilan ediyorlar,Bulgarı da,ermeniyi de yunanı da italyanı da.Dünyada herkesi Türk ilan etmeye başladılar.Ben inanmıyorum kardeşim.Herkes bildiği alanda,uzman olduğu dalda konuşsun.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 4:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar,

Kurtler hakkinda butun arastirmalarim onlarin Farsi kokenli olup, Zagros daglarindan gelip, Turkler ve Araplarla karisarak ve iclerinde eritip Mezopotamya'ya yayildiklarini gostermektedir. Turkiye'de ise, bazi ozebeoz Turkmen kavimler Kurtlesmistir, onlarin kokeni saf Turktur - ama bunlari diger Kurtlerle karistirmayalim, Kurtlugun cekirdegini olusturan insanlar Zagros daglarindan gelme ve bir Turk boyu yada kavmi falan degiller.

Ancak bu gercekte Turkiye'deki Kurtlerin kendilerini Turk olarak gormelerini engellemez ki! Bazi arkadaslar sasiyorlar, "bir Arap-Kurt melezi kendisini nasil Turk olarak gorup, Turk milliyetcisi olabilir" diye soruyorlar....

Arkadaslar, biz yuzyillardir bir cok milleti OSMANLI adi altinda toplamissiz, Turk dilini yaymissiz. Cumhuriyet doneminde ise, biz tum Osmanlilara dedik ki: NE MUTLU TURKUM DIYENE. Yani, bizim milletimize bagli olup, kendisine Turk diyen herkezi Turk kabul ettik. Okullarda ne soylettik cocuklarimiza? "Turkum, dogruyum caliskanim" dedirttik.

Bu egitimden gecmis bir cocugun kendisini TURK olarak gormesi, o sekilde hissetmesi son derecede NORMALdir.

Osmanli padisahlara bakacak olursak, hepsi "saf kan Turk" degil. Bazilarinin analari Bizanstir, Rumdur, Ermenidir, ama hepsi Musluman olup oyle Padisahla evlenmisler ustelik cocuklari - yani sehzadeler - daima bir MUSLUMAN TURK egitimi almislardir.

Turklugu sadece kana baglayip, "9 gobekten Turk olmayanlar Turk degildir" demek dupeduz irkciliktir ve Turkiye halkini bolecek, yabancilarin oyununa gelecek bir dusuncedir.

Ayni zamanda, bu Turkiye'nin bir MOZAIK oldugu manasina GELMEZ. Cunku dedigim gibi, kokenler karisik olsa bile, insanimizin hepsi MUSLUMAN TURK kulturunu yasatiyorlar, MUSLUMAN TURK kulturunu benisemisler, ve ulkemizin yuzde 90i TURKUM diye haykirmaktadir.

Simdi bir avuc Kurt cikmis "ben Turk degilim" demis. "Eyvallah" derim! Kendisini benden gormeyen bir insan, kendisini Turk olarak gormeyen insan Turk degildir arkadaslar - irki soyu sopu Turk olsa bile, Turk degildir. "Kurdum" diyen kisiyi Kurt kabul edip gececeksin.

Devlet politikamizda ise, bir avuc Kurt Kurtculuk yapiyor diye de cikip tum Kurtleri azinlik ilan edip, halki bolmezsin. Adil bir sekilde yonetmeye baksak, vallah Kurtculuk iki saniye'de biter.

Torpil, Rusvet, Yolsuluk...bunlar mevcut yasalarin aykiri bir sekilde uygulanmalarina yol acmaktadir, sadece Guneydogu halki degil, butun Turkiye'ye aci vermektedir. Bunlarin yok edilmesi lazim.

Mahkeme sistemini kolaylastirip modernlestireceksin ki, en az emekle vatandaslarimiz haklarini arayabilsin.

Adaleti yerine getireceksin: kapkaccilari, teroristleri, katilleri, hirsizlari...hepsini yakasindan tutup zindana atacaksin. Makamini kotuye kullanan polisleri de zindana atacaksin.

Asiret reislerin baskisini, Guneydogu'da hala mevcut olan feodal sistemini kiracaksin.

Avrupa'ya yalakalik yapacagina, gidip kendi ekonomini duzeltmek icin calisacaksin...

Turkiye bunlari yapsa, goreceksinizki Kurtculer artik halkin huzursuzlugundan istifade edemeyecekleri...ve en fazla yuzde 1 oyu alabilecek marjinal parti olarak kalacaklar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
buggrahan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 5:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KÜRŞAD inatla Kürtleri Türk boyu yapmaya çalışma artık tarih bir kişi tarafından yazılamaz. Türklerin Truvalılar olduğunu söyleyen tarihçiler bile var ama kim ciddiye alır? Yazıtta yazması neyi gösterir? Kürt adı ilk kez orda kullanılmış olsun ne yazar? TÜRKlerdende ilk kez ÇİN resmi kayıtlarında bahsedilir. O zaman Çinlilerde Türklerin Çinli olduğunu söylesin ne biçim mantık bu?.. Kırgız, Türkmen, Kazak, Azeri, Özbek, Gagauz, Uygur Türktür. Kürtler Türk değil FARSİ dir. buda bütün ciddi ve önemli tarihçiler tarafından kabul edilmiş, ispatlanmıştır. Sen hala ne yapmaya çalışıyorsun amacın nedir? Kardeşin olabilir, arkadaşın olabilir vatandaşımızdır ama Türk ırkından değildirler. Sen Kürtleri bize sevdirmek için kan bağı kurmaya çalışma seviyorsak seviyoruz zaten..
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 474

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 5:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

buggrahan demiş ki:
KÜRŞAD inatla Kürtleri Türk boyu yapmaya çalışma artık tarih bir kişi tarafından yazılamaz. Türklerin Truvalılar olduğunu söyleyen tarihçiler bile var ama kim ciddiye alır? Yazıtta yazması neyi gösterir? Kürt adı ilk kez orda kullanılmış olsun ne yazar? TÜRKlerdende ilk kez ÇİN resmi kayıtlarında bahsedilir. O zaman Çinlilerde Türklerin Çinli olduğunu söylesin ne biçim mantık bu?.. Kırgız, Türkmen, Kazak, Azeri, Özbek, Gagauz, Uygur Türktür. Kürtler Türk değil FARSİ dir. buda bütün ciddi ve önemli tarihçiler tarafından kabul edilmiş, ispatlanmıştır. Sen hala ne yapmaya çalışıyorsun amacın nedir? Kardeşin olabilir, arkadaşın olabilir vatandaşımızdır ama Türk ırkından değildirler. Sen Kürtleri bize sevdirmek için kan bağı kurmaya çalışma seviyorsak seviyoruz zaten..
Hangi ciddi ve onemli tarihciler "Kırgız, Türkmen, Kazak, Azeri, Özbek, Gagauz, Uygur Türktür. Kürtler Türk değil FARSİ dir." yazdi veya soyledi.
Tarihcinin ismi?
Kitabinin ismi?
Seminarda duyduysan nerde hangi tarihte seminer ve kim tarafindan?
Sabirsizlikla cevabini bekliyorum.(Ama cevabinda isimler olcagini sanmiyorum.)
tolgakaraca
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 116

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 5:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kürtlerin çoğu farsidir kabul etmek zorundasınız.fakat bize benzeyen yönleri çok.bunu kabulenmek gerekir artık.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız