Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kurtlar vadisi:Pusu
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Pts Mar 24, 2008 3:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21:
Alıntı:
Sonunda Büyük İskender ile tanışmak kısmet oldu dün gece.
Kurtlar vadisi pusu gerçekten büyük işler yapıyor.İstihbaratdaki rezaletleri ibret ve dehşet içerisinde seyretmeye devam ediyoruz.
Maşaların Polat Alemdar tarafından tek tek tasfiye edilmesi üzerine,maşanın ucundaki birinci el geçen bölümde ismi ile ortaya çıkmıştı.Dün geceki bölümde kimliği ortyaa çıktı.
Şimdi İskender Büyük ün kim olduğunu açıklıyorum.
iskender büyük,ya da Büyük İskender kot adlı kişi FETHULLAH GÜLEN dir.
Beni bu düşünceye iten ,ve dizide bazı özellikleri verilen adamın;hangi haine ait olduğunu düşünmek içi;dün geceki bölümde ortaya çıkan bu adamın özelliklerini düşünürseniz;FETHULLAH GÜLEN ile birebir uyuştuğunu göreceksiniz.
İŞTE BÖYLE DÜŞÜNMEMİN NEDENLERİ:
1-mit tarafından daha önce kullanılmış,fakat kontrol altından çıkarak vatana ihanet etmiş bir kişi olması.
2-Yabancı servislerin maşası olmuş,onlarca kullanılmış bir kiş
3-Geçmişte bir iki yararlı işine karşı,neredeyse 40 kez zararlı olmuş bir kişi.
4-Abd de yaşaması,oradan; devlete ihanet eden kışkırtıcı çetelerin çalışmalarını,dağınık ve başarısız görerek,komutayı bizzat almak üzere yurt dışından gelmesi.
5-Türkiyeyi idare etmeyi düşünecek kadar ihtiraslı bir insan olması.
6-Her türlü pis işlerden;uyuşturucudan tutun pkk ile işbirliğine kadar,iktidarı ele geçirebilmek için kaçınmayan bir tip.
7-Arkasında yabancı güçlerin desteği,çok büyük parasal kaynaklar,ve sahip olduğu büyük servet.
8-Eski bir istihbaratçı olduğu için,bildikleri nedeniye tasfiye edilememesi,ama etkisiz kılınarak yurt dışında yaşamaya zorunlu bırakılması ve Türkiye ye dönmesine izin verilmemesi.
9-Kişilerle konuşmalarındaki yumuşakça hareketler,o yumuşaklığın arkasında,kompleksli ve hasta bir ruh taşıması.He rtürli kötülük ve ahlaksızlığı yapabilecek bir hain.
10-Farklı bir giyiniş tarzı.Bir hristiyan din adamı ya da misyonere benzer;bir istihbaratçı değil,bir din adamı olduğunu çağrıştıracak bir kıyafet.
11-Ülkeyi yönetme ihtirasının ancak çok büyük bir mali güç ile gerçekleşebileceğini düşünen,ve sürekli maddi imkanlarını,yasa dışı,kayıtsız,pis işlerle büyüten bir sermaye gurubunun başı olması.
Herhalde bu kadar ip ucu yeter.Dizide bir tek FETHULLAH GÜLEN demedikleri kaldı bana göre.

Kadir abimize katiliyorum ayrica kutluyorum kendisini.

Burda ki yazisini daha yeni görüyorum ve sunu belirtmem gerek AYNISINI BENDE düsünmüstüm. Dizide ki iskender´in Fettullah Gülen oldugu kanaatine bende varmistim ve suan Kadir abimizin de ayni düsünce icinde oldugunu okuyunca bu düsüncem daha da saglamlasti.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
cCc_OzguR_cCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 260

İletiTarih: Sal Mar 25, 2008 2:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında Kadir Ağabey'in yürüttüğü mantık uygun ama, ben aklımdaki soru işaretini de paylaşayım Ülküdaşlarımla:

Kurtlar Vadisi'nin senaristleri, gerçek hayattaki isimlerle ilişkilendirdikleri her karakterde, adlarda bir benzerlik düzenlemesi yaparlar. Örnek vermiyorum bile, hemen hemen hepsini biliyorsunuzdur.

İskender Büyük ismini duyunca da benim aklıma ilk olarak Veli Küçük gelmişti.

Malum, dizideki karakter ile, Veli Küçük hakkında kamuoyuna yansıtılan-doğruluğuna şüphe ile baktığım, inanmadığım, inanmak istemediğim- bazı bilgiler söz konusu. Bu bilgilere(?) göre Veli Küçük Paşa'nın bazı terör örgütleriyle birtakım ilişkiler içinde olduğu ima edilmiş ya da direkt vurgu yapılmıştı. Türkiye'yi karıştırma iddiaları filan da malumunuz.

İskender Büyük karakteri ortada, onu da anlatmama gerek yok. Karakterin diyabetli olması, Veli Küçük ile ilişkilendirmenin bir başka yolu.

Açıkçası ben, Kurtlar Vadisi'ne şüphe ile bakıyorum. Ülkemiz istihbarat personeli hakkında da hoş olmayan bir imaj çiziyorlar, daha önce de söylemiştim. Bir yandan Milliyetçilik vurgusu, bir yandan Milli kurumlarla ilgili hoş olmayan yaklaşımlar...

Dizi bazen gerçek güzellikleri yakalıyor. Bazen-ki, özellikle son zamanlarda- "derin konularda" saçmalıyor. "Çetecilik" vurgusu yapılıyorsa, hakkaniyetli bir çalışma olması için diğer istismarlar da göz önüne serilmeli; başta din istismarı olmak üzere.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Per Mar 27, 2008 2:25 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Büyük Iskender adli karakterin Veli Kücük olabilecegi zaten bircok sitelerde tartisiliyor. Ayni anda Mehmet Eymür ismide bircok sitelerde geciyor. Ben ama halen Feto´da israrliyim. Elbet tam olarak bilemeyiz bunu senarist bilir. Belkide yaniliyoruz ve tamamen baska biriside olabilir yada bu üc isimden biriside olabilir.

Özgür Ülküdasimin deyindigi konuya ise kismen katiliyorum. Cünkü bende zaman zaman Kurtlar Vadisi dizisinden süphe duymustum ama yinede iyi niyetli ve Milliyetci yapim oldugunu düsünüyorum. Simdi Milli kurumlarin durumu, istihbarat, emniyet vs hakikaten kismen ele gecirilmis durumda. Her yere sizmalar oldugu acik ve net ortada. Bu tür kapismalarin olabilecegi en azindan buna benzer mutlaka oluyor ve yasaniyordur. Dizi ile hic sanmiyorum ki bir yandan Milliyetci vurgular yapilsin diger yandan Milli kurumlar kücük düsürülsün zedelenmek istenilsin. Buna ihtimal bile vermiyorum, cünkü durum böyle olmus olsa RTÜK dolayisiyla AKP ve dinciler habire bu diziye yildirma politikasi uygulamaz, sürekli bu diziye cezalar verip imajini kirletmek istemez. Malumunuz Kanal 7 ve Samanyolu sürekli Vatan, Millet ve Milliyetci vurgusu yapilan diziler cikartiyor bunlarin bu konuda samimi oldugunu hicbirimiz düsünemeyiz. Milliyetci kesimi kendilerine cekme pesindeler ayni anda kendilerine yapilan elestirileri cürütmek ve vatansever, milliyetci görünümü elde etme pesindeler. Bir yandan din istismari diger yandan Milli duygularin istismarini yapiyorlar. Bunlari yapanlar kesinlikle ayni düsüncede olanlarin yoluna tas koymaz. Eger ki bu dizinin ekibi de aynisini yapmis olsa dedigim gibi kesinlikle yildirma politikasi uygulamazlar. Nitekim devlet kurumlari zaten kismen ele gecirilmis durumdadir. Bence baya bir gerceklik payi vardir bu dizide. Üc asagi bes yukari abartili olabilir ama dahada hafife indirilmis olabilir. Evet benimde bekledigim din istismari olayinida mutlaka dizide isleseler cok iyi olur!

Gecen hafta Kurtlar Vadisi Pusu´nun 31. Bölümün yayinlanmamasinin sebebi ise bu yüzdendir:

Alıntı:

25 Mart 2008 Salı 19:27

Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni bölümünün geçtiğimiz hafta yayınlanmamasının gerçek sebebi ortaya çıktı. RTÜK ceza kesti...

Kurtlar Vadisi Pusu'nun yeni bölümünün geçtiğimiz hafta yayınlanmamasının gerçek sebebi ortaya çıktı. Diziye, şiddet içerikli sahneleri yüzünden, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK) 250 bin YTL para cezası verildi.

Kararın uygulanmasından önce Üst Kurul, Show TV'den savunmasını istedi. Gelen savunmanın değerlendirilmesinin ardından kanala büyük para cezası verildi. Dizi, yine aynı gerekçelerle, Show TV'nin 2006 yılında da 311 bin YTL ödemesine sebep olmuştu. Yeni para cezalarından çekinen Show TV ile yapım şirketi Pana Film yöneticileri, dizinin şiddet görüntülerinden arındırılması kararı aldı. Bu hafta ve takip eden haftalarda yayınlanacak bölümlerde dizide şiddet görüntüleri yer almayacak. Kanal yöneticileri böylece yeni cezalardan kurtulmayı hedefliyor. Çünkü daha önce sırası ile, uyarı, program durdurma ve iki kez para cezası alan kanal, üçüncü kez para cezası alıyor. Bir dahaki ihlalde de para cezası katlanacak.

İŞTE YAYIN İHLALLERİ

RTÜK üyeleri, 22 Kasım 2007 tarihinde "Kurtlar Vadisi Pusu" ile ilgili hazırlanan uzman raporunu inceledi. Uzmanlar, raporlarında, "Filistin askısı" olarak adlandırılan yöntemle 'Abdülhey' isimli karakterin işkence sahnelerinin 9 dakika boyunca gösterildiğini, ayrıca aynı görüntülerin belirli aralıklarla 6 bölüm boyunca ekrana getirildiğini belirtti. Uzmanlar raporlarında, dizide, RTÜK Kanunu'nun "Yayınların şiddet kullanımını özendirici veya ırkçı nefret duygularını kışkırtıcı nitelikte olmaması" ile "gençlerin ve çocukların fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimini zedeleyecek türden programların, bunların seyredebileceği zaman ve saatlerde yayınlanmaması" şeklindeki iki yayın ilkesinin ihlal edildiği yönünde görüş bildirdi. Raporda, kanala aynı dizi sebebi ile daha önce de iki kez para cezası verildiği, son olarak da 2006 tarihli yayınları dolayısı ile kanalın 311 bin 830 YTL para cezası aldığı bilgisine yer verildi.

RTÜK CEZAYI KESTİ

Raporu inceleyen Üst Kurul üyeleri, yayıncı kuruluşun, yeniden para cezası alması gerektiğini oybirliği ile kararlaştırdı. Show TV'den savunma isteyen Kurul üyeleri, gelen savunmayı yeterli bulmayarak, para cezasının uygulanması kararını hayata geçirdi. Kanal, RTÜK'e 250 bin YTL vermek zorunda kaldı. RTÜK'ün verdiği ceza geçtiğimiz hafta uygulandı ve dizinin yeni bölümü de bu sebeple, şiddet görüntülerinin kesilmesi için yeniden ele alındı. Geçtiğimiz hafta yeni bölümü izlemek için televizyonlarının başına geçen dizinin takipçileri ekranda eski bölümle karşılaştı. Dizinin yapımcısı Pana Film, Kurtlar Vadisi Pusu'nun geçmiş bölümlerinde yayınlanan bazı sahnelere RTÜK tarafından ceza uygulandığını, bu yüzden dizinin 31. bölümünün yeniden revizyona girmesi gereğinin doğduğunu duyurdu.

Internethaber

Bunlarin bu sebeblerine güler gecerim. Yildirma politikasindan baska birsey degil. Siddet görüntüleriymis! Bundan daha da kötüsünü diger dizilerde hatta filmlerde izliyoruz. Baska bir konu ise, onlarca dizi var örfümüze aykiri, serefsz ve namussuz diziler, cift iliskili, teklif dizileri, aldatma dizileri aile huzurunu bozacak birsürü dizi, yanisira töre cinayetleri isleyen diziler ve güneydogu asiret cetelerinin siddet icerdigi diziler vs vs vs vs...peki bunlara RTÜK neden ceza vermiyor neden sansürlemiyor neden bu kadar üzerine gitmiyor? Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde ki siddet bütün dizilerde var! Hic siddet istemiyorlarsa o zaman hepsine saldirsinlar ama böylece art niyetlerini ortaya koymus oluyorlar!

Bende diyordum gecen hafta neden birden bire yayinlanmadi cok kizmistim demekki asil nedeni buymus!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Çar Nis 02, 2008 7:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Din istismari olayina gelecekler diye düsünüyorum.
Cünkü dizide iskender büyük isim'li sahis hapishane'den yanlis hatirlamiyorsam el nizam'ci isim'li örgütü hapisten kacirmisti.
Önümüz'deki bölümler'de bu örgüt Polat ve ekibi'nin karsisina cikacak...
o zaman din istismari olayini dizide anlatirlar.

Iskender Büyük'ü Veli Kücük'e benzetiyor bâzi cevreler ama Iskender Büyük'ün tavri,davranislari ayni fethullah gülen'inki gibi.Mesela el öptürme sahneleri.Belki yaniliyorum'dur.
Önümüz'deki bölümler'de her'sey daha iyi belli olur.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız