Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 11. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Çar Arl 15, 2004 9:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fakülte bana samimi bir şekilde şunun cevabını ver MİCHAEL THOMAS KİM?

Ben devam edeyim; Nur talebelerinin semavi musibetler karşısında 15 yaşına kadar olupda hangi dinden olursa olsun ölenlerin şehit olduğuna, on beş yaşından büyük olanların iseler eğer masumsalar mükafatlarının büyük olacağına inanıyorsunuz . Yani senin Nur talebelerinin düşüncesine göre 11 eylül saldırılarında ikizkulelerde ölen kişilerin masum olduklarından dolayı cennetlik olduğuna inıyorsunuz değil mi?
Günümüzün İseviler için fetret dönemi olduğuna bunun için çok sıkıntı çektiklerine inanıyorsunuz,
Hristiyan dindarları ve ruhanileriyle Müslümanların ittifak etmelerinin kendileri için faydalı olacağına, Müslümanların hristiyan misyonerlerle işbirliği içinde çalışabileceklerine inanıyorsunuz değil mi?

Türkiye’yi dinler arası diyalogla nurcuların lideri ve uzun süreden beri Amerika’da konuşlanmış olan Fetullah Gülen tanıştırdı. Dinler arası diyalog kavramı Vatikan orijinli ve misyoner yaklaşımlı olmasına rağmen Gülen ve taraftarları tarafından hevesle kabul edildi.

Haddi zatında diyalog, ABD’nin İslam ülkeleri için planladığı Evangelist inanışın şekillendirip ortaya çıkardığı BOP projesi çerçevesinde ortaya çıkan bir kavramdı.

BOP’ un toplumsal planda kabul görebilmesi için İslam ülkelerinde uygun bir zemin hazırlamak için dinler arası diyalog kavramı ortaya atılmıştı. İşte bu kapsamda BOP’ ta daha sonra kilit ülke, merkez ülke ya da taşeronluk yapacak olan Türkiye diyalog kavramının ilk olarak ortaya atıldığı Müslüman ülke oldu.

BOP orijinli diyalog kavramına sahip çıkan Gülen ve yandaşları dinler arası diyaloga bu proje için yetiştirilmiş özel kadrolar gibi sahipleniverdiler. Çünkü belki de bu amaç için yetiştirilmiş ve görevlendirilmişlerdi.

Önce papazlarla ve hahamlarla iftar yemeklerinde bir araya gelmeye başladılar. İftar dualarını papazlara yaptırmaya başladılar. Yayınladıkları gazete ve yaptıkları televizyon programlarında papazlar ve hahamlar boy göstermeye başladı.

Değişimleri ve daha doğrusu gerçek yüzleri o kadar açık olarak ortaya çıktı ki, yılar önce kendi medya organlarında bölücülük yaptığı için eleştirdikleri papazlara “iyi bir mümin nasıl olmalıdır” sorularını yöneltmeye başladılar.

Başörtüsüne teferruat dediler ve Peygamber Efendimizin hadislerine dil uzatan çıplak uyarıcılara ödüller vererek ekranlarında zehirlerini daha geniş kitlelere akıtmalarına yardım ve yataklık ettiler.

Bu yapılan çalışmalarla hem Âlemlere Rahmet Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) dışlanmakta hem de Yahudi ve Hıristiyanlarla Müslümanlar aynı ve kardeş mesajları verilmekteydi.

İşi öyle azıttılar ki, “İman etmedikçe müşrik erkekleri, de (kızlarınızla) Evlendirmeyin.” (bakara 2/221) ayetinin hükmüne rağmen Haran’da tertip ettikleri bir düğün merasiminde Müslüman bir kadını Hıristiyan bir erkekler evlendirip, gazetelerinde bu düğünü, “bu bir devrim” manşetiyle ifade ederek amaçlarının ne olduğunu ifade etmişlerdir.

Bu çalışmalarla adım adım geldikleri noktada Hıristiyan ve Yahudilerin de cennete gireceklerini savunmaya başladılar. Bu tezlerini de Sait Nursiye kadar dayandırmaktaydılar.

Dinler arası diyalog ile Müslümanların Ehli Kitaba olan dirençlerinin kırılması hedeflenmişti.

Türk milletindeki bu direnme gücü olmasaydı Ehli Kitaba karşı verdiğimiz Kurtuluş Savaşında muvaffak olamazdık. Bundan dolayıdır ki dün kurtuluş savaşı verdiğimiz güçler önce bu direnci ortadan kaldırabilmek için içimizden buldukları işbirlikçilerle diyalog kavramını “hoşgörü ve sevgi” gibi kulağa hoş gelen süslü kelimelerle insanımıza kabul ettirmeye çalıştılar.
Evet kısaca diyalog ve hoşgörü çalışması adı altında yapılan sinsi misyonerlik çalışmasının gerçekte ABD'ninde ülkemizi (ortadoğuyu)işgal etme hareketinin bir parçası olduğunu anlatmak istedim.
Zaten Fetullah Gülen'in ABD'de Pansilvanya eyaletinde Kardinalin Çiftliğinde kalması ve korumalarınında CIA ve FBI görevlililerinin olması, verdiği demeçlerde hep müslümanları suçlaması, Iraktaki direniş hareketini terörist grupların işi olarak nitelendirmesi Filistindeki İsrail işgaline karşı yapılan mücadeleyide "Filistinli silah tüccarları bu saldırıların bitmesini istemiyor" diyerek Filistinli mazlumları terörist ilan etmeside kimin adına çalıştığını göstermektedir.
Ne enteresandır ki Diyalog ve Hoşgörü adı altında yaptıkları çalışmaları reddeden vatansever Müslüman kişileride "Kaldani, Harici,Anarşist" diye isimlendirende Fetullah Gülendir . Yani dostlarım Gayri Müslime göstermiş olduğu hoşgörüyü Müslümanlara gösteremeyen fetullah gülen ve Nur talebeleri bunun hesabını ne bu dünyada nede ahirete veremezler.
DİNİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZ MİLLİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN TEMİNATIDIR, MİLLİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZ DE DİNİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN TEMİNATIDIR.
Baki Hüdaya emanet olun...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Arl 15, 2004 9:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alın size bir alıntı...
"O Adam" gizli kardinal mi?
Yıllardan beri ülkeyi meşgul eden “o adam” hakkında çok şey söylendi, ama bunların en önemlisini gelişen olaylar istikametinde yeniden gündeme getirmek gerekiyor.
O adam kim? Adam kelimesi aslında bana ait bir ifade değil. Onun için “adam” kelimesinin, ilk defa CIA bağlantılı Georgetown Üniversitesi’nde yapılan
bir konferansta kullanıldığını belirtmek isterim.
“The man and his movement” (Adam ve Onun Hareketi) başlığıyla düzenlenen konferansa yığınla CIA elamanı, ABD’li diplomat ve uluslararası ilişkiler uzmanı katılmıştır.

Alan Makowsky’den George Harris’e Graham Fuller’den R. Suddarth’a kadar pek çok istihbaratçı o toplantıdaydı.

“O adamın” toplantısındaydı.

O adam yıllardan beri dinler arası diyalog çalışmalarını organize ediyor. Dünyanın her yerinden ciddi bağlantıları var.

Ama bu dinler arası diyalog sürecinde sinsice işleyen bir başka mekanizma ise, İslam’ın temel akaid kurallarının reddedildiği bir yeni din anlayışının da devreye sokulmuş olmasıydı.

Neler olmamıştı ki bu süreçte:

“Hıristiyanlarla amentümüzün aynı olduğu yazılmıştı.
Kur’an’ın bazı ayetlerinin bugün geçerli olmadığı söylenmişti.
Bu bağlamda bir Müslüman kız Hıristiyan bir erkekle evlendirilmişti “bu bir devrim” diye manşet atılarak, hadisler reddedilmeye başlanmıştı.
Ehl–i kitabın “kurtulmuş bir millet” olduğu deklare edilmişti. Müslümanlar diyalog adına kiliselere doldurulmuştu.
İmanın şartları arasında “Hz. Muhammed’e imanın şart olmadığı” söylenmişti. Vs. vs...
Kuşkusuz bunlar İslam akaidinin asla kabul etmediği, bunlardan herhangi birini savunan kişiye İslam’ın “müşrik” dediği de aşikardı.

Ama diyalog sürecinin “O adamı” ve “onun adamları” sürekli bu konuları işlediler. Sürekli insanları Hıristiyanlığa ısındıracak sinsi propagandaları soktular.

Acaba “O adam” gizli bir kardinal miydi?

20 yıl evvel Kadir Mısıroğlu “O bir kardinaldir” derken haklı mıydı?

Peki bu gizli kardinallik de nereden çıktı diyebilirsiniz. Anlatalım:

“Şubat 1998’de Papa 2. Jean Paul Vatikan Senatosu’na (Kardinaller Koleji) 20 yeni kardinal atadı. Böylece Papa’nın ölümünden sonra yapılacak olan seçimde oy kullanma hakkına sahip olan kardinal sayısı 122’ye yükseldi.

Ancak ilginç bir şey oldu bu atamalarda.

Papa 2. Jean Paul, neredeyse 100 yıldır kullanılmayan bir “Papalık hakkını” kullandı. Vatikan terminolojisinde “İn Pectore” olarak bilinen bu uygulamaya göre Papa, 20 kardinaline ek olarak iki de “in Pectore” yani “Gizli KARDİNAL” atamıştı. Bu sözcük lügatte “KİLİSENİN BAĞRINA BASTIĞI GİZLİ EVLADI” anlamına geliyordu.

Diğer bir anlatımla “gizli kardinal” ile yıllardır Vatikan’ın gizli hizmetinde çalışan, fakat kendi ülkesinde kimliğini gizleyen başka dine mensup iki kişi şu anda Vatikan tarafından kardinal yapılmış durumdalar.

Bu kişilerin isimlerini şu an 7 kişi biliyor. Geleneğe göre Papa’nın bu şahısların kimliklerini ölümünden önce açıklaması gerekiyor, yoksa bu kişilerin “in pectore” sıfatları açıklanamadan devam edecek.

Bu kişilerden birinin Çin Halk Cumhuriyeti’nde bir din adamı olduğu söyleniyor.” (A. Altındal, Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri)

Peki öbür “gizli kardinal” kim?

Bu kardinal “ o adam” mı?

Bu kardinal Türkiye’de mi?

Türkiye’de İslam’ın temel kaidelerinin altını boşaltarak, Hıristiyanlığı da makbul bir din olarak sinsice topluma enjekte eden “o adamın hareketi” bu gizli kardinal hareketi mi?

Vatikan’ın misyonun bir parçası “o adam” bir kardinalse bunu kim ortaya çıkaracak?

Ve bütün bunlardan habersiz olan Müslümanları gafletten kim uyandıracak?

Muharrem BAYRAKTAR yazısı 31-07-2004
www.yenimesaj.com.tr
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Per Arl 16, 2004 6:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Nurcuların içinde 12 senedir bir şekilde varım. Yani onların okulunda okudugum evlerine gittigim üni. yurdunda kaldıgım oldu. Genelde kovuldum

İZMİR YAMANLAR KOLEJİ
TURGUTLU GÜNDÜZALP KOLEJİ
MANİSA ŞEHZADE MEHMET LİSESİ

KÖRFEZ DERSANESİ

GAZİ ÜNİ DEYKEN MUTLU ERKEK ÖGRENCİ YURDU

SELÇUK ÜNİVERSTESİNDE IŞIK EVLERİNDE

KALDIM SON YAZDIGIM HARİCİNDE HEPSİNDEN KOVULDUM.

Bence Fettullah gülen iyi bir insan onun yaptıgı bir kötülük görmedim. Bence tek hatası üstad gibi habse girmeyip Amerikaya sıgınmasıdır. Kendini Türk adeletine bırakmalıydı ne kadar adaletsizlikler olsada . Ama arkadaşlar nurcuların yönetim kadrolarında bozulmalar olduguna ve sadece şahsi çıkarları için hareket edenlerin sayısının gittikçe arttıgına inanıyorum yinede Dünyada en az 150 ülkede istiklal marşımız onların sayesinde çalışıyor ben artık türkiyede onları fazla desteklemiyorum. Ama yinede karşı çıkmanında dine Türke zararı olacagına inanıyorum. Ve dünya ülkelerinde çok büyük şeyler yaptıklarına inanı yorum. birde para konusunda deger yargıları çok kötü....

www.fettullahgulen.com
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
fakulte
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Cmt Arl 18, 2004 5:16 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun Aleykum

Sevgili kardesim gazibaba kardesim,

Aslinda foruma katilimci olarak katilma gibi bir dusuncem yok , ilk mesajimdada belirttigim gibi bir rastlanti sonucu sayfayi incelerken forumdaki nurculik ve fethullah gulen tabirinin birlikte bulunmasi ve kendimce yanlis olan bu tabirin duzeltilmesi ve yanlis anlasilmalarin giderilmesi arzumdur. son mesajinizdaki sahsima sormus oldugunuz sorulara cevap vermem elzem oldugumdan tekrar affiniza siginarak bu mesaji atiyorum.

Sanirim ikinci yazimdaki bir husus nazar-i dikkatinizden kacti. bendeniz sizinle genelde farkli fikirleri tasimiyorum, forumun tartisma uslubunu begenmesemde icerik olarak fikirlerinizin bir coguna katilmaktayim.

Basortu meselesi, abd ye tasinma ve orada yasamaya baslama , dinler arasi doyalog benimde en bastan beri karsi ciktigim ve siddetle elestirdigim hususiyetlerdir. ayrica elestiri noktasinda sanirim sizden daha ileri gittigimde olmustur cogu zaman. para toplama meselesi, dinin hukumlerinden makam mevki adini zi konun daha bir cok sebep yuzunden taviz verilmesi, kisinin cebindeki paranin imanindan once gelmesi, ulfet vs vs. bunlardan belki en onemlisi ise yahudiye hiristiyana genislikle hosgoru dagitanlarin ayni hosgoruyu kendi insanindan anli secdeye giden din kardesinden esirgemeleri. ki bun en bariz ornegi Fethullah Gulen hocanin son roportajinda saklidir. ulkuculere terorist demistir sadece ulkuculer degil bu kapsamin icerisine selametciler o zamanki tabiri ile akincilarda dahil edilmistir. simdi ben soruyorum eli kanli yahudiye kalbinizde yer var da teferuatta ancak hedefte farkli dusunmeyen kendi insaniz mi yok??? iste ben burada samiyet gormuyorum...

Velhasil kardesim ben bu konulara aslinda pek girmek istemiyorum zira meslegimiz itibari ile elimizde nur var topuz degil.

Allahimiz Bir
Kitabimiz Bir
Peygamberimiz Bir
Dinimiz Bir
Bayragimiz Bir
Vatanimiz Bir

Bu kadar birlik icerisinde mesrep itibari farkliliklari bendeniz guzellik olarak algiliyor sadece sizi degil imanli butun Turk milletini bagrima basiyorum.

Kisilerin degisik dusunceleri olabilir, elestirileri de olabilir, onemli olan yikici degil yapici elestiri yapabilmektir. genelleremelere her zaman karsi olmusumdur, yanlis yapan nur talebesi olabilecegi gibi Fethullah hocanin talebesi, suleyman goca nin talebesi ulkucu de olabilir, onemli olan genel hareket tarzidir ki bu noktada yanlisliklar gordugumuz icin bendeniz acizane FEthullah hoca cemaatine yikici degil yapici elestiriler yoneltiyorum gerici dinlemiyorlar ama olsun :) Bendeniz Fethullah hoca cemaatinde gercekten cok samimi insanlar da gordum en azindan onlarin hakkina tecavuz etmemek icin uslubumu muhafaza ediyorum.

Sevgili kardesim Bediuzzamani begenirsiniz begenmezsiniz dusunceleri tasvip edersiniz etmezsiniz zat-i alinizin bilecegi bir sey, ancak ustadin en azindan tarihce-i hayatini alip bir okursaniz Fethullah hoca ve cemaati nurcu dememdeki haklilik payini gorebilirsiniz. ruslara karsi milis albayi rutbesi ile carpisan ve esir dusen bediuzzaman esir kampini gezen rus carinin yegeni nikola nikolovic in karsisinda ayaga kalmayan bediuzzaman nerede papanin karsisin da iki buklum olan Fethullah Gulen nerede?

27 sene medrese-i yusufiyede davasi icin cile cekip 17 defa zehirlenmeye calisilan bediuzzaman nerede hapise girme korkusu ile amerikaya kacan Fethullah Gulen nerede?

ittihad-i islam diyen bediuzzaman nerede amerikadaki en buyuk yahudi siyonist organizasyonu olan andi deformation leque ile kanka olan Fethullah Gulen cemaati nerede?

1000 senedir islam bayraktarligini yapan necip Turk mileleti diyen Bediuzzaman nerede, ethen mahcupyan gibi ermeni soysuzuna kose yazarligi veren Fethullah gulen cemaati nerede?

velhasil Fethullah gulen cemaati nurcu degildir, ancak ben onlari dislamiyorum da kendi benim gibi aciz olan baskasini elestiremez, elestirimiz milletimizin menfaati ve hassasiyeti olan noktalarda oldugu icin yapiyoruz yoksa belkide takva acisindan bendenizden on kat ustundurler.

15 yas dan onceki cocuklarin cenletlik olma meselesine gelince su an aklimda degil ancak sanirim risale-i nurlarda bu bahsi okumustum. malumunuz bulugu cagi ile birlikte sorumluluklar baslar bu nurcularin ortaya sonradan cikarttiklari bir sey degil tabiki. bulug cagindan once olmus ise takdir edersiniz ki sorumlu degildir.

Diger sorularinizin muhatabi sanirim bendeniz degil Fethullah Hoca Cemaatine mensup kardeslerdir. o kardeslerimizde bendenize hakkinizi helal etsinler zira elestirilerim sahsi degildir.

Sevgli liselim kardesiniz teveccuhunuz icin Allah razi olsun, ancak forumda yazi yazmak gibi bir dusuncem yok, yanlis anlasilmalar duzeltilsin istedim.

Allah a Emanet olun.

Not: Islamin son kal`a si olan bu mukaddest yurdumun insanlari yere dusen sancagi kaldiracak millet olacaktir yine insaallah.
fakulte
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Cmt Arl 18, 2004 5:22 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gazi baba kardesim bir soruma cevap vermeyi unutmusum

MİCHAEL THOMAS`i tanimiyorum.
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pts Arl 20, 2004 10:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Açıklamaların için teşekkürb ederim fakülte!...
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 61

İletiTarih: Çar Arl 22, 2004 12:06 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1973 yıllarında Hocaefendinin Kır sohbetlerine katılanlar , 1980 öncesi sohbetleri takip edenlerin gözlerinden kanlı yaşlar dökülmemesi elde değildi. Hazreti Allah lutfetmiş ihlas vermiş bir baba iki oğlunu teheccüde kaldıramaz iken O zat tüm cemaati teheccüde kaldırıyor Demişti bir muhterem zat Fethullah Hoca için.

Peki ne oldu da bu duruma gelindi. Neden Rahmeti ilahi çekildi , hal ve hareketler ahkama ters düşmeye başladı. Herşey finans kurumları ve faize bulaşarak başladı. Osmanlının çöküşü gibi büyük bir cemaat Huzuru Rahmandan adeta kovulur gibi uzaklaştı.

Daha sonra TesettüreTeferruat dendi Neden ? Çünkü bu saatten sonra küçülmek değil büyümek gerekli idi . Mevlana misali herkes gelmeli idi.

Büyümek o duruma geliyordu ki , Yurtdışı okullarının daralmaması için Hristiyanlarla da iyi ilişkiler kurulmalı idi. Bu nasıl olacaktı , Dinlerarası diyalog ile büyüme globalleşecekti.

Amaç gitgide yerine geldi ama verilen tavizler o kadar büyük idi ki , Birden Daire-i Saadet dışına çıkıldığı farkediliyordu ama geriye dönmek mümkün değildi. Nasıl olsa Hazreti Rahmanın çok affedici idi.

Neden dönmüyor ABD den ? Cevabı bilen çok iyi biliyor. Öyle vaatler verildiki , atılan her adım izin dahilinde idi. Cüz-i irade artık cemaat liderinin elinden çıktı.

Sevipte gözü kör olanların durumu. Bu kardeşlerin her yazdıklarına öylesine Hak veriyorumki kimisi Malını kimisi Canını vermeye Halen Hazırdırlar. Niyeti Halisanelerinden zerre kadar şüphem yok. Lakin onlar için duadan başka yapacak hiçbir şeyimizde yok maalesef.

Rabbimiz lütfuna nail olanlardan eylesin hepimizi , sevdiklerini bize de sevdirsin. Razı olduğu işleri bize kolaylaştırsın. Zatına Kul Habibine ümmet eylesin. Yoksa kendi aklımızla çözülebilecek mevzular değil bunlar. Herkes Nasibi kadar yol alıyor.

Sonuç olarak şu konuda taviz verilemez :

Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki şeref ve kudret tamamen Allah’a âittir.” (Nisâ: 139)
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Arl 22, 2004 12:11 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

helal olsun kardeşim sadece helal olsun.....
KurTuraN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Per Arl 23, 2004 8:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çok güzel bir açıklama..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
Hakanturan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 43

İletiTarih: Per Arl 23, 2004 11:20 pm    ileti konusu: DAĞDEVİREN KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN Alıntıyla Cevap Gönder

DAĞDEVİREN KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ÇOK GÜZEL AÇIKLAMIŞSIN .
ARKADAŞLAR BUNLAR O KADAR TEHLİKELİLERKİ DIŞ DÜŞMAN BİLE BU KADAR OLAMAZ ÇÜNKÜ O DIŞ CEPHE VE İÇ YÜZÜNÜ AÇIK AÇIK BELLİ EDİYOR BUNLAR KUZU POSTUNA BÜRÜNMÜŞ KURTLARDIR.
BUNLAR ŞUAN MİTİ EĞİTİMİ VE ŞUANKİ HÜKÜMET SAYESİNDE PEK ÇOK NOKTAYI ELE GEÇİRMİŞ DURUMDALAR VE BU KURUMLAR İÇERİSİNDE VATANIN SEVEN İNSANLARI EGALE EDİYORLAR AYRICA MİTİN İÇİNDE MOSAAD CİA VE BND VE DAHA NİCE KRUMLARIN TAŞERONLUĞUNU YAPIYORLAR NEDEN DÜNYADA MENFAATLERİ ÇAKIŞTIĞI İÇİN SİZ DÜŞÜNÜN KOLAYMI DIŞARIDA BU KADAR OKUL AÇABİLMEK YADA AMERİKADA BU KADAR UZUN SÜRE EMEKLİ İMAM MAAŞI İLE TEDAVİ OLABİLMEK.DAHA O KADAR ÇOK ŞEYLER VARKİ BUNLAR İÇİN ŞUAN SIRA TRT VE DİYANETİ ELE GEÇİRMEKTE DİKKAT EDİN SAMAYOLU TVDEKİ SUNUCULAR BİR BİR TRT DE BOY GÖSTERMEYE BAŞLADI .BUNLAR KENDİLERİNİ EN ÇOK ÜLKÜCÜLERİ DÜŞMA GÖRÜRLER NEDEN ONLARIN İÇ YÜZLERİNE KANMAYACAKLAR ONLARDIR O YÜZDEN NEDEN ÜLKÜCÜ ANALİZ EDER ÜLKÜCÜ TAHLİL EDER İYİ ARAŞTIRIN BU VATAN VE DİN BÖLÜCÜLERİN OYUNLARINA KANMAYIN ARKADAŞLAR BUNLAR AYNI ZAMANDA EMNİYETİDE ELE GEÇİRME EĞİLİMİNDELER ORDU EMNİYETİN ELİNDEKİ GELİŞMİŞ HELİKOPTER EV SİLAHLARI KENDİ BÜNYESİNE DAHİL ETTİ BİR DÜŞÜNÜN NEDEN ACABA İYİ TAHLİL EDİN BU VATAN VE DİN BÖLÜCÜLERİN KANMAYIN ARKADAŞLAR.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kaan_kahraman
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 97

İletiTarih: Pts Arl 27, 2004 8:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NURCU DEDİKLERİ VATANDAŞLARA SAYGIMIZ SONUZDUR AMA HADLERİNİ BİLECEKLER BİZİ BİZE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞAN DÜN ALPERENCİLERDİ BUGÜNDE NURCULAR MI OLDU YAZIK!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
asenayagmur
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 24

İletiTarih: Sal Arl 28, 2004 8:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaan kahraman kardeş nerden nereye atlamışsınız.nurcular kimseyi birbirine düşürmüyor.aksine en küçük müşterek noktaları bulup,birlik sağlamaya çalışıyorlar.incir çekirdeğini doldurmayacak şeylerle milleti bölüp parçalayan başkaları..... ben üniversitede okurken orta asya kökenli çok sayıda arkadaş edindim.tanıdıklarımın hepsi fethullah gülen cemaati aracılığıyla öz benliklerini bulmuş TÜRKİYE'ye okumaya gelmişlerdi.öyle klavye başında oturup ahkam kesmekle ülkücülük olmuyor...iki satır okumadan,kimi nasıl karalayabilirim diye vaktinizi israf etmeyiniz.(şahsınıza değil ,genele sesleniyorum)ülkücü,nurcu,süleymancı.....birbirimize değil;vatan düşmanlarına düşman olalım.memleketi soyanlara ,ilerleme yolunda önümüzü kesenlere kafa tutalım...ALLLAH'a emanet olunuz........
ata_ocaklari
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 1:07 pm    ileti konusu: Nurcular Turan Düşmanıdır... Alıntıyla Cevap Gönder

Kendilerine "nurcular" diyen bu insanlar, hiçbirşeyi düşünemedikleri ve muhakeme edemedikleri için herşeyi bir bilinmeze bağlayıp kurtulmayı en kolay yol buldukları için, Said Nursi denen, daha iki kelimeyi bir araya getiemekten aciz bir adamın peşine takılıp nereye gittiklerini bilmeden yürümekte ve hergün biraz daha soysuzlaşmaktadırlar...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 6:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bediüzzaman:

Arkadaşlar nurcuların bu gün bulundukları nokta bence kötü fakat bence ülkücü olan insan asla evliyaullaha kötü söz söylememeli birileri nurculugu kötüye kullanıyor olabilir. Onlar hakkında bugunler hakkında kötü bildigimiz bir şeyler varsa isbatıyla birlikte yazalım ama kulakdan dolma yada körü körüne yazmayalım bediüzzaman yani üstan ahmet ervasinin bile övdügü bir insandır onların din vatan aşkını tartışmayalım....

ataocakları

kardeş iki lafı bir araya getiremeyen biri demişsin ama bence yanılıyorsun. Üstadın yüze yakın kitabı var ve bunlardaki din edep tratışılamayacak boyutta biraz daha dikkat edelim kardeş bizim düşmanlarımız vatan hainleri ehli müslümanlar veya dini cemaatler degil....
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 11. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız