Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Türk-Kürt = TÜRK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 12. sayfa (Toplam 29 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  

Aşağıdaki yazının içeriğine katılıyor musunuz? (lütfen ilk önce okuyunuz)
Evet
60%
 60%  [ 90 ]
Hayır
30%
 30%  [ 46 ]
Kısmen
9%
 9%  [ 14 ]
Toplam Oylar : 150

Yazar İleti
reis269
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 180

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 2:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamün aleyküm.Bence Kürt ler yokedilmelidir zihniyeti biraz faşistçe.Geçen ay ben teyzemleri ziyaret etmek için Sivas'a gittim.Ve Sivas Ülkü Ocağı'nın yarısı kürt.Milletimiz ve devletimizin çok çektiği doğrudur.Ama "terörist kürtler"den çekti.PKK dan çekti.Demek istediğim PKK daki tüm terörüstler kürt olabilir ama tüm kürt ler terörist değildir.Allah(c.c.)'ye emanet olun.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Kibris74
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 150

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 4:33 pm    ileti konusu: türk-kürt iki bakisdan Alıntıyla Cevap Gönder

selamunaleykum

bakiyorum bozkurt.net de türk-kürt meselesine cok büyük bir ílgi gösteriliyor.
Baskent Ankarada bile okadar bu meseleyi ilgi göstermiyorlar.
Af kanunu cikdi degsen birsey yok daglarda yine pkk teröristler istedi gibi geziniyor.
Van ve cervesi pkk kontrol altinda?
cesme ve kusadasi saldirilarisi yine gösteriyor ki pkk yine operasyon basinda.
ergenekon63
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 22

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 5:46 pm    ileti konusu: kürt türk meselesi Alıntıyla Cevap Gönder

ben urfalıyım.memleketin bütün illeri birdir ama benim memleketimin önemi bu meselede dahada artıyor.bizim yörelerde din 1 numaralı öğe dir kardaşlarım iki üç ilçemiz haricinde bölücülük yapan köpek yoktur.urfadan batıya okumak için giden kürt gençleri bölücülüğün birinci safası olun solcu akımları benimsemek yerine cemaat akımlarına kapılmaktadırlar.ama doğunun geri kalan bölümlerinde durum bozulmaktadır.adam diyarbakırdan geliyor türkçe konuşamıypor boynunda che nin madalyonları elinde stalinin kitapları.işte bu tip köpeklerden hayır gelmez bize.onların dış güçler tarafından bu hale sokulduğunu tabiiki bende biliyorum ama bu sonucu değiştirmez onlar artık ne türk milletinin nede islam ümmetinin bir parçasıdır onlar tasfiye olmuştur.GEREĞE DE YAPILIR
Kibris74
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 150

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 7:09 pm    ileti konusu: urfali kardesim Alıntıyla Cevap Gönder

zamani gelicek Türk ve Kürt irki bariscak cunku bizler bu vatani kurduk ve inssallah beraber koruruz.
Pkk olayi aramizi acdi.
urfa ve butun türkiyede el ele pkk teröristlere karsi.
bu problem biterse.
türk-kürt kardes dir derim simde desem yalan cünku savas var.
gelecek o zamanlar

inssallah
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 9:46 pm    ileti konusu: Dogru Bir Analiz Alıntıyla Cevap Gönder

Bence Umit Ozdag analizinde hakli, hele habur kapisini kapatma fikri bana mantikli geldi.

-

Ümit ÖZDAĞ - Yeniçağ 28.07.2005

"Ordular, İlk Hedefiniz "Boş" Kandil dağlarıdır:İleri"

PKK''nın Kuzey ırak''tan kaynaklanan terörist saldırıları devam ediyor ve Türkiye etkin önlemler alana kadar da devam edecek. Saldırının birkaç amacı var. Bunlardan bir tanesi ve kısa vadeli olanı Türkiye''nin gündeminden Kerkük''ü çıkarmak. KDP ve KYB, Ağustos ayı içinde Kerkük''te fiili durum yapmaya hazırlanıyorlar. Eğer 15 Ağustos 2005''de hazırlıkları tamamlanacak olan yeni Federal Irak Anayasası Kerkük''ü Barzani''nin denetimine bırakırsa Türkiye''nin muhtemelen söyleyeceği hiçbir şey olmayacak. Ankara biraz protesto ederek durumu kabullenecek. Ancak, Anayasa''da Kerkük Kürtlere bırakılmaz ise KDP ve KYB işgal altında tuttukları şehri "Kürdistan"a ilhak ettiklerini açıklayacaklar.
Her iki durumda da Ankara''nın "iç işleri" ile yani PKK ile oyalanması gerekiyor. PKK''nın eylemlerinin arkasındaki en önemli nedenin Kerkük olduğu görülüyor. PKK içinde A. Öcalan''ın yeniden otorite kurması, çarpışan fraksiyonların güç mücadelesi de diğer nedenler. Bundan dolayı, Ankara meseleye sadece PKK diye bakmadan olayı Irak bütünlüğü içinde görerek etkin önlemler geliştirmek ve hemen uygulamaya sokmak zorundadır.

Türkiye''de etkin önlem denilince akla ilk gelen veya bazı çevrelerin bilinçli olarak getirdiği ilk şey "Kuzey Irak''a düzenlenecek sınır ötesi askeri harekat" oluyor. Aslında bunun kulağa hoş geldiğini itiraf etmeliyiz Kuzey Ira!a düzenlenecek ve PKK''ya ağır bir darbe indirecek olan sınır ötesi bir operasyon Türk halkının "Süleymaniye Saldırısından" bu yana kabaran kızgınlığını biraz da olsa yatıştırır.

Böyle bir askeri operasyon, süvarilerin dediği gibi "indim-bindim ile olmamalıdır." Daha açık bir ifade ile mesele Türk Silahlı Kuvvetlerinin "Ordular hedefiniz boş Kandil Dağlarıdır. İleri" mantığı ile bomba atarak Türk kamuoyuna AKP''nin "hava atmasını" sağlayacak veya Kuzey Irak''ta boş bir PKK kampına düzenlenecek küçük bir komanda akını ile halk yatıştırılacak ise böyle bir operasyon hiç yapılmamalıdır. Ve mevcut şartlar altında bahsedilen operasyonun başka türlü olması da mümkün değildir.

Kerkük''ün Kürtler tarafından işgalinin ilhaka dönüştürülmesi durumunda Türkiye''nin bölgeye askeri müdahale de bulunması ise hiç gündemde değil. 2004 içi ve 2005 yılında bu konuda yapılan bütün tartışmalar durdu. Sanki görünmez bir el en acil duruma geldiği ve sonuca yaklaşıldığı günlerde Kerkük''ü gündemimizden çıkardı. Türkiye''nin Kuzey Irak politikasında tasfiye edilen Türkmenler ve Kerkük''ün yerine PKK oyalayıcı olarak konulmuş durumda.

PKK, Türkiye içinde terör eylemlerine uzmanlar tarafından yeni mayınlama teknikleri ile eğitildikten sonra yeniden başlarken diğer yandan da Kandil Dağı''ndaki merkezini tasfiye ederek terör unsurlarını Türkiye-Irak sınırına yaymıştır. 284 kilometrelik bir alanda bulunan 1800 PKK''lı böylece PKK için etkili bir şekilde vurulacak bir hedef olmakta çıkmıştır. 600 kadar PKK''lı ise Kandil dağı''nın derinliklerinde nokta dahi değildir. Özetle, PKK, 300 km''lik genişlik, 200 km''lik derinliğe dağılarak hedef olmaktan çıkmıştır.

Eğer, bu alanı tamamen işgal ederek, bölgede bir tampon bölge oluşturacak ve Kerkük''te işgali ve ilhakı engelleyebilecek isek sınır ötesi harekat yapılmalıdır. Mümkün değil ise bu tartışmayı artık bitirelim. PKK ile ilgili geliştirilecek olan her politikanın Türkiye''nin Kuzey Irak ve özellikle Kerkük ile ilgili menfaatlerine cevap vermesi gerekmektedir. Türkiye menfaatlerini savunmak için yeni arayışlar içine girmek zorundadır.

1963 senesinde Şemdinli''de Rubaruk bölgesinde sınır karakolu komutanı olan Seyyar Jandarma Yüzbaşı Kemal Altınay Irak ordusu ile Barzani yandaşları arasındaki bir çatışmayı izler. Barzani yandaşları gece yağ kandillerini yakarak eşeklerinin üzerine bağlamış ve eşekleri ormana salmışlardır. Irak topçu birlikleri sabaha kadar KDP''liler diye eşekleri öldürmüşlerdir. Mevcut yapısı ile sınır ötesi harekat tartışmaları Türkiye''yi sağlıklı ve daha etkili olacak seçenekler üzerinde düşünmekten alıkoyar hale gelmiş, "eşek öldürme" politikasına dönüşme tehlikesini içermeye başlamıştır.

Oysa, Irak''ta PKK''ya destek veren bütün unsurların canını yakacak, Kerkük''e yönelik ilhak planlarını durdurmak için bir adım olacak başka politikalar vardır.Bunların başında Türkiye''nin ekonomik gücü gelmektedir. Irak''a uygulanacak Kuzey Irak merkezli bir ekonomik ambargo kaçınılmaz olarak Türkiye''de istikrarsızlık yaratan KDP''nin bölgesinde istikrarsızlıklara neden olacaktır. Bölgede ekonomik kalkınma duracak, işsizlik artacaktır. Bölge halkı bu gelişmeden PKK''lıları sorumlu tutacak ve PKK ile Kuzey Iraklılar arasında gerilim başlayacaktır.

Habur''un kapatılması ABD''nin de bölgedeki hareketliliğine ağır darbe indirecektir. Türkiye''nin Telafer''in karşısında ikinci bir sınır kapısı açmasını KDP''yi ekonomik ve politik açıdan güçlendirmek için engelleyen Washington baskı altına alınacaktır. Türk ekonomisinin katkısı olmadan Kuzey Irak''ta yaprak kıpırdamaz. Bu ambargonun uzun sürmesi durumunda Kuzey Irak''ta Ermenistan''da olduğu gibi nüfus boşalması bile söz konusu olacaktır. Ancak, kısa süreli bir ambargonun dahi Kuzey Irak''ta Türkiye''den beslenen ve Türkiye''yi vuran yapıların belkemiğini kıracaktır.

Kerkük''ün Kürtler tarafından ilhakı durumda Türkmenlere yönelik bir katliamın başlaması ve kentte bir iç savaşın çıkması söz konusu olur ise Türkiye''nin gelişmeleri sadece diplomatik girişimler, ekonomik baskılar, politik protestolar ile engellemesi/izlemesi mümkün değildir. Sınırın ötesinde yapılan bir katliamı izleyen bir hükümet iktidarda kalamayacağı gibi izleyen bir ordu da saygınlığını yitirir.

Özet olarak, Türkiye, PKK-Kerkük ikilemini görerek, Kuzey Irak''a yönelik politikalarını hızla kademeli olarak yürürlüğe koymalıdır. Daha açık bir ifade ile Kuzey Irak''a sınır ötesi harekat PKK için yapılacak ise gereksiz ancak Kerkük için gerekebilir. Ancak en son yapılacak olanı elimizdeki tek çare olarak görmeyelim.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
hayta
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 7:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜKİYE Yİ içine sindiren ve hainlik etmeyen kim olursa olsun müslümansa kardesim,diilse yurttasımdır.ha su dogrudurki hristiyanların tamamı anadolunun türklerin hakimiyetinde olmasını içten içe istemez.onun içindir ki her daim dikkatli ve tedbirli olunmalı.hainleri beslemek yerine(imralı) sallandırmak sarttır.sallandırki niyeti olanlar görsünler sonunu.
axiska
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 11:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eğer bizler Türkçü isek kürt nasıl kardeşimiz olur. Oğuz kağanında dediği gibi insaniyet diye bir şey yok. ermenilerde millet-i sadıka diye biliniyordu ama ne oldu. bizi sırtımızdan vuruyorlar. bizim kardeşlerimiz şuan orta asyada zulüm görüyor. siz kürtleri savunuyorsunuz. ozaman ermenilerde macarlarda, yahudilerde bizim kardeşimiz. hep beraber yaşadık ne de olsa.. saygılar....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 10:13 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Iyi Kürt -kötü Kürt vardir Kendimizin icinden hic Vatanimiza Ihanet eden cikmadi mi ???

Ama artik toplum Kurunun yaninda yas da yanar hesapi düsünmekte!

Ben sahsen kan,a kan mücadeleye benimsiyorum ,ve bundan vazgecmem
ülkücler olarak daha Aktif bir eylem tarzina girmenin zamani gelmis -gecmis,tir diye düsünüyorum! Mhp -Devletin bizlere sahip cikmaya caginda yolla cikarak ve Mhp ,ninadini kulannmadan ama Istikameteinde olan Eylemler gerceklestir meliyiz!!!
Bu bizim Daglara cikmak demek tir ve netice ile öyle olcak !!!!
Bugün hangi Ülkücü kuzey Irak ,a gecip te niye oralarda pkk yöntem ile karsilik vermiyoruz ???

Birileri bunu Cevap,ini versin bana !!!
Hep naralar atiyoruz ama Icraat sifir !!!!

Saygilar

Zor Cevap verilen bir Soru !!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 5:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurtoglu1919 demiş ki:

Bugün hangi Ülkücü kuzey Irak ,a gecip te niye oralarda pkk yöntem ile karsilik vermiyoruz ???

Saygilar

Agabey, size katiliyorum, bende Kuzey Irak'a gitmeliyiz, ve sadece silahli bir kuvvet olarak degil, sosyal hizmet ve Turkmeneli halkina destek vermek icin. Ulkucu ogretmenler Kuzey Irak'ta ogretmenlik yapsalar guzel olmaz mi? Oradaki insanlarinin her turlu seye ihtiyaclari var...varligimizla bile yardimci olabiliriz aslinda...

Ama bunu yapmak, birey olarak ulkuculerin cok fedakarlik bulunmalari lazim. Gideceksin isini birakacaksin, Kuzey Irak'ta baska bir ise girmeye calisacaksin, ailene ne yapacaksin bu buyuk bir soru cunku orada guvenlik yok, aileni goturursen nasil koruyacaksin...vs. Ama Turkiye'den bazi Kurtler burada universite okuduktan sonra Kuzey Irak'a gidip is aramaktadirlar...yani bahsettigim seyin aynisini yapiyorlar...

Kan dokulmeden, fedakarlik yapilmadan toprak vatan olmuyor...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 6:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki:
kurtoglu1919 demiş ki:

Saygilar

Agabey, size katiliyorum, bende Kuzey Irak'a gitmeliyiz, ve sadece silahli bir kuvvet olarak degil, sosyal hizmet ve Turkmeneli halkina destek vermek icin. Ulkucu ogretmenler Kuzey Irak'ta ogretmenlik yapsalar guzel olmaz mi? Oradaki insanlarinin her turlu seye ihtiyaclari var...varligimizla bile yardimci olabiliriz aslinda...

Ama bunu yapmak, birey olarak ulkuculerin cok fedakarlik bulunmalari lazim. Gideceksin isini birakacaksin, Kuzey Irak'ta baska bir ise girmeye calisacaksin, ailene ne yapacaksin bu buyuk bir soru cunku orada guvenlik yok, aileni goturursen nasil koruyacaksin...vs. Ama Turkiye'den bazi Kurtler burada universite okuduktan sonra Kuzey Irak'a gidip is aramaktadirlar...yani bahsettigim seyin aynisini yapiyorlar...

Kan dokulmeden, fedakarlik yapilmadan toprak vatan olmuyor...

Sevgili Bacim

Evet ben senin dediklerine bakiyorum ve seni kinamiyorum ,senin hatta insanca yaklasimini icten desteklerim fakat gercekler bu degil ,bunu ikimiz de biliyoruz ama benim daha fazla deginmek istedigim konu suydu ,bunlar iraktan gecip Ülkemizi terör alana cevirmeye calisiyorlar ve biz karsilik veremiyoruz,biraz da onlarin analari aglasin !""

Saygilar
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 6:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

değerli kurtoğlu1919,
istersen şu ceza kanunun şu maddesini bir oku;
Alıntı:
Yabancı devlet aleyhine asker toplama
MADDE 306. - (1) Türkiye Devletini savaş tehlikesi ile karşı karşıya bırakacak şekilde, yetkisiz olarak, yabancı bir devlete karşı asker toplayan veya diğer hasmane hareketlerde bulunan kimseye beş yıldan oniki yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) Fiil sonucu savaş meydana gelirse faile müebbet hapis cezası verilir.

(3) Fiil, sadece yabancı devletle siyasal ilişkileri bozacak veya Türkiye Devleti veya Türk vatandaşlarını misilleme tehlikesi ile karşı karşıya bırakacak nitelikte ise faile iki yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası verilir.

(4) Siyasal ilişki kesilir veya misilleme meydana gelirse üç yıldan on yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(5) Bu maddede yer alan suçun kovuşturulması Adalet Bakanının iznine bağlıdır.

(6) Bu madde hükümleri, fiili savaş halinde ülke topraklarının tamamını veya bir kısmını işgal eden yabancı devlet kuvvetlerine karşı meşru müdafaa amaçlı direniş hareketleri hakkında uygulanmaz.

Oraya gidersek bu adalet bakanı zevkle bize bu maddeyi uygular dostum.Hiç şüphen olmasın.Bu ceza kanunu yeni maddesine göre.Bu ne demek biliyormusun.Vatana ihanet ile aynı ayarda bir ceza,bizim içimizde,devlete silahlı ayaklanma yapanlara verilen cezalardan çok daha ağır.Bu madde neden bukadar ağır biliyormusun?Birinci nedeni bizim kıbrısa'a gitmemiz ise,ikinci nedeni kuzey ırak için.Bundan korkuyorlar.
Oraları için savaşmayacak bir ülkücü göremiyorum ben.Ama bu hükümetin,bu adalet bakanı bize bu güvenceyi verir mi?Onun için dostum bekliyoruz 6.madde oluşsun da yararlanalım.Onun için diyoruz ki,ülkemizin savunması dışında,ülkücü beklemek zorundadır.İktidar devletin şefkatini bölücüye gösteriyor ama,bizi punduna getirip de bitirmek için nasıl iştahla bekliyor ben sana burada anlatamam.Hem niye acele ediyorsun?İş o noktaya geliyor.Biz inancımız gereği düşmanla karşılaşmayı temenni etmeyiz.Ama karşılaştığımızda, da topuğumuzun üzerinde geri dönüp kaçmayız.Sebatla azimle çarpışırız.Sen kendine iyi bak.Hazır tut.Gün gelecek böyle yazışmaya falan zaman kalmayacak.Hırsını o zamana sakla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 6:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili Kadir Agbi

Pür dikatle okudum göndermis oldugun Yaziyi
Bunun ne demek oldugunu simdi sormayacagim ,bunun ne demek oldugunu
iyi anladim ve daha fazla nefret besleyiyorum bunlardan !!!

Agbi yine de Senin dedigin gibi sabir edecegim ama artik bu kadar vurdumduymazliga dayanamiyorum Ülkemin ve Millettim in Cikarlari sözkonusu oldugu zaman hic ama hic taviz vermem her sey Vatan icin !!!

Saygilar Agbi
cCcECELcCc
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Cmt Tem 30, 2005 9:48 pm    ileti konusu: Vah Türkiyem Alıntıyla Cevap Gönder

değerli ülküdaşlarım uzun zamandır bu sayfalarda yazamıyordum.
Türkiyenin kanserli illerinden birinde askerdim.(DİYARBAKIR)

öncelikle burda fikirlerini yazmış olan bütün şehit yakınlarına sabırlar diliyorum. şunu iyi bilin ki Türk askeri şehitlerimizin kanının hesabını kanserli illerde tüm gücüyle sormaya devam ediyor.

ben bazı ülkücü kardeşlerimi kürtlerle ilgili aydınlatmak ve bu tartışmaya farklı bi açıdan bakmanızı sağlamak istiyorum.

öncelikle Türk tarihini bilmeyen ya da öğrenme cesaretini gösteremeyen biri hiçbirzaman Türkün dostunu düşmanını bilemez.

ülküdaşlar, ACABA BİRİNİN BU ÜLKEDE OLUP BİTENLERİ ANLAYABİLMESİ İÇİN ŞEHİİT AİLESİ Mİ OLMASI GEREKİR??
Türk tarihin hiçbir sahnesinde hiçbir ırktan savşta yardım görmemiştir. tam tersine hep arkadan vurulmuştur.
ÇÜNKÜ Biz türkler dostuz kardeşiz diyene hep kucağımızı açmış ekmeğimizi paylaşmışız ve karşılığında da hep sırtımızdan vurulmuşuz.

ülküdaşlar ''türk-kürt kardeştir.'' diye etrafa naralar atan zhniyetin yönetimi altında olduğumuzu unutmayın.

kürtler arasında milyonda bir olsada iyi niyetliler olduğunu inkar etmiyorum ancak. şunu her ülkücü gönlüne kazısın:
TÜRK'ÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR VE OLMAYACAKTIR.

kanserli bölgelerdeki yaşamı gören ülküdaşlarım bilirler, Milliyetçilerin vergilerinin buralarda nasıl çarçur edildiğini.

ŞUNU İYİ ANLAMAK LAZIM: PKK NEDİR? PKK YANDAŞLIĞI NEDİR?

PKK+PKK YANDAŞLARI=KÜRTLER.

SÖYLEYİN BANA HANGİ ÜLKEDE, O ÜLKENİN ASKERİNE KÜFREDEN BİRİ HİÇBİŞEY OLMAMIŞ GİBİ HAYATINA DEVAM EDİLEBİLİR?

HANGİ ÜLKEDE 6-7 YAŞLARINDA ÇOCUKLAR BAYRAĞI DALGALANAN ASKERİ ARACA TAŞ ATARLAR??

HANGİ ÜLKEDE CİĞERİ YANAN ŞEHİT ANASI KENDİ KADERİNE BIRAKILIR.
sakın bu yazıyı okuyupta bana onlar istisnadır onlar pkk'dır. kürtler böyle DEĞİL demeye kalkmayın. onların arasında yaşamak lazım onları tanımak için.

GERÇEK OLAN ŞUDUR:
1-kürtler k. savaşımızda dahi isyan çıkartarak hep bize köstek olmuşlardır. (yani bizle yan yana savaşmak yerine ingilizlerin maşası olmayı tecih etmişlerdir. tıpkı araplar gibi)
2-emperyalist güçler herzaman olduğu gibi kendilerine bir maşa buldular ve üstümüze saldılar.(pkk dağlarda ot yemiyor.)
3-bugün gerekli olan ilk şey osmanlının yaptığı gibi techir kanunudur.(tabiki bunu yapabilmek için şeref ve namus gibi duyguları bünyesinde barındıran yöneticilere ihtiyacımız var.)
4- EN İYİ KÜRT ÖLÜ KÜRTTÜR.

TÜRK MİLLETİ ZEKİ OLDUĞU İÇİN KARDEŞLİK PALAVRALARIYLA BEDAVA YAŞAMAK İSTEYENLERE HAİNLERE KANMAYACAKTIR. BU MASALLARI GİTSİN ABD'YE ANLATSINLAR BAKALIM ORADA BÖYLE RAHATÇA YAŞAYABİLECEKLERMİ?

ÜLKÜDAŞLAR ALLAHA EMANET OLUN.

En son cCcECELcCc tarafından Çar Ağu 03, 2005 8:09 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
KefereSavar
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Sal Ağu 02, 2005 3:27 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben kürtleri çok severim fakat sadece nefes almıyanlarını
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 12. sayfa (Toplam 29 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız