Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Türk-Kürt = TÜRK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 14. sayfa (Toplam 29 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  

Aşağıdaki yazının içeriğine katılıyor musunuz? (lütfen ilk önce okuyunuz)
Evet
60%
 60%  [ 90 ]
Hayır
30%
 30%  [ 46 ]
Kısmen
9%
 9%  [ 14 ]
Toplam Oylar : 150

Yazar İleti
selo52
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 227

İletiTarih: Pts Ağu 08, 2005 2:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ARKADAŞLAR NEDİR KÜRT SEMPATİZANLIĞI KÜRT-TÜRK KARDEŞLİGİ DİYE BİŞEY YOK. 1,5 AYLIK BEBEĞİ YETİM BIRAKAN,ELİ KINALI GELİNİ DUL BIRAKAN,ANALARI EVLATLARINDAN AYIRAN,ÜZERİNDE YAŞADIĞI ÜLKENİN BAYRAĞINI YAKAN SÖZDE VATANDAŞLARA ,BU İNSANLARA BU SEMPATİ NİYE?BENİM KERKÜKTE TÜRKMEN VURAN.TÜRKİYE'DE ASKER ŞEHİT EDEN BU İNSANLARLA KARDEŞLİGİ KABUL ETMİYORUM.

TÜRK-KÜRT =TÜRK

1-0=1

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
cCcECELcCc
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Pts Ağu 08, 2005 4:35 pm    ileti konusu: çatlak ampül Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşlar aslında bu kardeşlik zırvalarının bir amacı var.

Şuanda değerli!!! devlet adamları bütün azınlıklar adı altında kürtlere bir dizi ayrıcalıklar vermek istiyor.( verdi de) eee bunuda yapabilmek için bi kılıf bulmak lazım. en güzel kılıfta kardeşlik zırvaları.

yani benim ülkemde TÜRKİYEMDE elin çapulcuarı hem bana kurşun sıkacak hem de bir türkten daha fazla hakka, paraya ve değere sahip olacak. sırf gavurlar birliği istiyor diye.

yok öyle üç kuruşa beş köfte.kardeşlik sadece Türk milliyetçileri arasında olur. uyuşturucuyla geçinmeyen, elektrik su parası veren, vergi veren, Allah yolunda olan.

bu soysuzları kardeş belleyenler: kardeşlerinden rica etsinler de KERKÜKTEKİ TÜRKMENLERİN TAPULU ARAZİLERİNİN YAĞMALANMASINI ENGELLESİNLER.
ne yazıkki kürtler sadece Türkiyeye değil diğer Türk topluluklarına da zarar vermeye tüm hızlarıyla devam ediyorlar.
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Pts Ağu 08, 2005 5:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben o kürdün elinden öperim.türkiye için kendini feda eden bi kürtün elini öperim ben.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
UTKUN
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 10

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 12:21 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konularla ilgili emekli paşadan bir alıntı yapmak faydalı olacaktır...

kürt yoktur... dağda gezen insanların karda yürürken çıkarttıkları kart kurt seslerinden türemiş bir olay...

kart + kurt = kürt
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 12:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

UTKUN kardeşim bunlar ilim dışı şeyler.Mantıklı bakarsak Kürtlerin Orta Asya kökenli bir boy olduğunu görürüz.
Biz Kürt-Türk kardeştir derken bayrağı yakan bölücü köpekleri kasdetmiyoruz.Ülkesini seven Kürt asıllı kardeşlerimizden bahsediyoruz.Az sayıda olsa da onlar var.Ve bu pkk dan en çok zararı belki de onlar görüyor.
Lütfen faşistlik yapmayalım.Sırf anası babası Kürt diye ülkesini seven birini düşman ilan edemeyiz
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
bozkurt2005
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 8:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kurt = turke dusmandir
mavi_kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 8:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ne orta asyası ne boyu sen ne diyon yaa
ya bide ben anlamıyorum bız neden kürtlerle kardeş oluyoruz ben benım ulkemde yasayan bır ıngılızle kardeslık yapmak ıstıyorum belkı yav sız kardeş ne demek bılmıyorsunuzdamı böle konusuyorsunuz onuda anlamıs degılım
bide seven bır kürtvarsa elini öperim felan ne demek yaa tabi sevecek sevmeyen şerefsiz siktir olup gitsin
seviyor diye odullendırmenın anlamı yok zaten sevmek zorunda ama sevmezse cezasınıda cekmek zorunda
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 8:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRK KÜRT KARDEŞLİĞİ YOKTUR...

İSTİSNALAR KAİDE'Yİ BOZMAZ...

BİZİ HERZAMAN ARKAMIZDAN VURAN BİR HALKLA NİE KARDEŞ OLALIM Kİ?

GİDİN BİR KÜRTE SORUN BAKALIM(TABİ KONUŞMAYI BİLİYORSA) O SİZİ KARDEŞ OLARAK GÖRÜYOR MU?...
turknogay
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 9:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar aramızda ülkücü olmayan insanlar var kürt kardeşlerimiz hakkında kötü yazılar yazmış...bunları site yöneticileririnin siteden atması gerekir...kürt sözü ilk defa elegeş yazıtlarında geçmiştir..ve oğuzlara bağlı bir türk uruğu olarak geçer...yaşadıklarıda baştan sona eski ve yeni türk kültürüdür...dillerinde kürt diye bir kelime yoktur...konuştukları dil farsça arapça türkçe karışımı zayıf bir dildir...pkk lıların allah belasını versin ama kürtler asla terörist değildir...siyasi partiler dehapın kominist bir parti olduğunu yaymıyolar...yoksa bu kadar oy hayatta alamazlar...ülkücüler olarak kominizmle ne kadar mücadele ediyorsak faşisizmlede o kadar edeceğiz...yeminimiz var ağalar...
PusaT_KurT
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 162

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 9:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sokaktaki bir kürte senin dediklerini söylesek bize neresiyle güler acab bilmiyorum???
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Sal Ağu 09, 2005 11:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Siz nasıl Ülkücüsünüz kardeşim?Ya hiç okumuyosunuz burda sanal alem cengaverliği yapıyosunuz yada Ülkücü değilsiniz!

Ülkücü Yemini
Allah'a, vatana, millete, bayrağa, Kur-an'a ve silaha yemin olsun.

Şehitlerim, gazilerim ve Başbuğ'um emin olsun.

Ülkücü Türk gençliği olarak; FAŞİZME, komünizme, kapitalizme ve her türlü

emperyalizme karşı mücadelemiz son nefes, son nefer, son damla kana kadardır.

Mücadelemiz Milliyetçi Türkiye'ye, Turan'a kadardır.

Mücadelemizde hiçbir engel tanımayacağız.

Başaracağız, başaracağız, başaracağız.

Yılmayacağız, yıkılmayacağız.

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!..

Biz faşist değiliz.Sırf o soydan geliyor diye bir insanı suçlamak bize yakışmaz.Gidin biraz Başbuğ'un bu konudaki fikirlerini okuyun.Ben size yazıyorum Başbuğ'un Kürtler hakkındaki bir sözünü:
''Onlar ne kadar Kürtse ben de o kadar Kürtüm.Ben ne kadar Türksem onlar da o kadar Türk!''
Başbuğdan iyi mi biliyonuz lan!?Bu söz elbetteki bölücü köpekler için geçerli değil.Ama siz bütün Kürtleri düşman ettiniz.Bu davaya sizden çok hizmet etmiş bir sürü Kürt abimiz var.Siz önce onların gölgesi olmaya çalışın
Erboga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 27

İletiTarih: Çar Ağu 10, 2005 12:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kursad88 kardesim,konuyu carpitma.Ayrica,burada senden yasi buyuk olanlar ve bacilarimizda var,kimseye lan diye hitap edemezsin.Öncelikle bir ulkucu olarak bunu senin ogrenmeni diliyorum.
Tabiki rahmetli Basbugumuzu belki senden daha iyi taniyor ve belkide daha cok okuyoruz.Fasizm ile vatan savunmasini karistiriyorsun.Hic bir millet kendi sinirlari icerisinde ic savas cikartana yada bolmeye calisan grubun yada toplumun fertlerini kamu oyu yoklamasi yapmaz,Sen iyi kurtmusun sen kotu kurtmusun diyerek.Kolda kangren var ise saglam olan bes parmak icin yapacak bir sey yoktur.En azindan zaman bu kosullarda bunu gerektiriyor.
Ayrica sana katiliyorum,cogu Ulku Ocaklarinin onemli mevkilerinde kurt asillilarda vardir.Zaten o yuzden batidaki cogu Ulku Ocaginin durumu ortada.
Tanri Turku Korusun ve Yuceltsin!
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Çar Ağu 10, 2005 8:03 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

www.ulkucu.org'dan ALINTI;

---------------------------------------------------------------
Prof. Dr. Mustafa E. Erkal

Milleti birbirine düşürecek kışkırtmalara dikkat edelim. Her Kürdü PKK’lı gibi görmeyelim. İhanet yuvalarının ekmeğine yağ sürmeyelim.

Terör ve “Bazı” Aydınlar

Türkiye’de terör dönem dönem farklılaştırılır. Bir dönem silâhlı terör ve eylemler arttırılır ve terör örgütü ile devlet iki tarafmış gibi düşündürülmek istenir. Bazı sözde Türk asıllı Avrupalı milletvekillerinin Devletle terör örgütünü aynı kefeye koyması gibi... Bazen de silahlı terör ile bir yere gelinemeyeceği fark edilince; bu defa da kültürel ve siyasi haklar (silâhsız terör)öne çıkarılır.

Her iki durumda da Türkiye’de bölücü terörün demokratikleşme ve insan hakları gerekçelerine sığınan destekçileri vardır. Bunlar belirli ve dar bir grup da olsalar sanki Türkiye’deki geniş aydın kitlesini temsil ediyorlarmış gibi ortaya çıkarılırlar. Bunlar terörün sadece silâhlı olanına karşıdırlar. Demokratikleşme adı altında Devletin bazı adımları atarak sorunu hafifletmesini, yumuşatmasını doğrudan veya dolaylı tavizler vermesini beklerler. Kürtçe televizyon yayını yapılmadığını ileri sürerler. Kürtçe öğrenim isterler. Öyle çelişkili talepler ortaya çıkar ki; vatandaşın bu taleplerle hiç ilgisi yoktur. Nitekim, yapılan bir çok araştırmada Türkiye’de bir Kürt sorununun bulunduğunu ifade edenler; üstelik Kürt asıllı vatandaşlarımız arasında bile % 12- 14 oranı arasında oynamaktadır. Vatandaşa göre asıl sorun ne Kürtçe öğretim, ne de Kürtçe yayındır. Asıl sorun istihdam ve işsizlikle ilgilidir. Bu da bazı araştırmalarda % 65’ler dolayında seyretmektedir.

Yakın geçmişte AB’ye hoş görünebilmek ve AB üyeliği hayali uğruna Kürtçe dil kursları açıldı. Talep son derece yetersiz olunca bu kursların önemli bölümü kapandı. Kürtçe yayın da aynı şekildedir. Yarın TV yayını gerçekleşse; bu TV yayını PKK çizgisinde olamayacağından malûm çevrelerce ilgi görmeyecektir. Onun için bazı şeyleri birbirine karıştırmamak gerekir. Vatandaşın Hakkari’de yeterli okula kavuşamaması dolayısıyla okullaşma oranının düşmesi ile Kürtçe yayın ve öğretimi birbirine karıştırmamak lâzımdır.

Siyasetçinin hafızasının sağlam olması şarttır. Türkiye’yi yönetenler dünü kolay kolay unutmamalıdır. Türkiye’de terör yöreler arası dengesizlik var diye ortaya çıkmamıştır; ama bunu kullanmıştır. Ancak bugün bunu da kullanma ihtiyacını duymuyor. Mahalli yönetimlerin özerkleştirilmesini, federalleşmeyi ileri sürüyor ve T.C vatandaşlığını reddediyor. Türk milletine mensup olma düşüncesini kabullenemiyor. İngiltere, Fransa, İspanya gibi ülkeler üniter yapıyı parçalayıcı bölücü teröre nasıl bakıyorlarsa ve hangi tedbirleri getiriyorlarsa biz de bunları yapalım. Bu ülkelerdeki basın terör olaylarına nasıl yaklaşıyorsa bizdekiler de onlardan ibret alsınlar. Çoğu zaman teröristlerin ve terör örgütünün adı bile haber bültenlerinde geçirilmiyor. Sıcak havada mont giyen Brezilyalı genç içinde bir şey taşıyor diye haksız yere öldürülüyor. İşte insan hakları ve demokrasinin 2005 İngiltere modeli... 11 Eylül saldırılarından sonra ABD’de de insanlara dinlerinden ve renklerinden dolayı farklı muamele yapılmıyor mu? Onlar potansiyel suçlu görülmüyor mu?

Sözde müttefikimiz ABD Kuzey Irak’ta terör örgütüne gereğini yapmıyor diye kızmayalım. ABD terörü devlet politikası olarak kullanıyor. Habur kapısını kapatarak Irak ekonomisine darbe vurabiliyor musunuz? PKK’nın haraç almasını önleyebiliyor musunuz? Teröre karşı Afganistan’a gönderdiğiniz birliklerinizi geri çekebiliyor musunuz? Önemli olan bunlardır. Tabii bunlar da izinle yapılmaz. Artık Irak’ın Kuzeyine müdahale gayri nizami harp yoluyla olabilir. Önemli olan caydırıcı olabilmektir. Caydırıcı olamayacağınızı hissettirirseniz pazarlık gücünüz de kırılır.

Bir hayali AB yalan rüzgarının peşine takıldık. Uyum paketleri hazırladık ve taviz üzerine taviz verdik. Terörle başa çıkabilecek birliklerimizi dağıttık. İsimlerini kaldırdık. Özel harekatçı diye insanlarımızı neredeyse suçladık. Türkiye’ye karşı yöneltilen psikolojik savaşta bazılarımız malzeme oldu. 2003 yılında 6. ve 7. uyum paketleri içinde Terörle Mücadele Kanununun 8. Maddesini ve diğer bazı maddelerini kaldırdık. 1991’de teröre taviz vererek Eskişehir Cezaevini kapattık. Kendi elimizle terörle mücadelede kararlılığımızı zedeledik. Biz kendi kendimizi teröre karşı sınırlamadık mı? Sayın Genel Kurmay Başkanının bahsettiği sınırlılık herhalde bu ve benzerleridir. İyi de Sayın Genel Kurmay Başkanı ve diğerleri özgürlükleri ve demokratikleşmeyi arttırıyoruz diye devletin güvenliğinin zayıflatıldığı dönemlerde acaba gereğini yerine getirdiler mi? Güvenlik anlayışında bile değişmeler oldu.

Milleti birbirine düşürecek kışkırtmalara dikkat edelim. Her Kürdü PKK’lı gibi görmeyelim. İhanet yuvalarının ekmeğine yağ sürmeyelim.

------------------------------------------------------------------
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
mavi_kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Çar Ağu 10, 2005 6:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kursad88 demiş ki:
Siz nasıl Ülkücüsünüz kardeşim?Ya hiç okumuyosunuz burda sanal alem cengaverliği yapıyosunuz yada Ülkücü değilsiniz!

Ülkücü Yemini
Allah'a, vatana, millete, bayrağa, Kur-an'a ve silaha yemin olsun.

Şehitlerim, gazilerim ve Başbuğ'um emin olsun.

Ülkücü Türk gençliği olarak; FAŞİZME, komünizme, kapitalizme ve her türlü

emperyalizme karşı mücadelemiz son nefes, son nefer, son damla kana kadardır.

Mücadelemiz Milliyetçi Türkiye'ye, Turan'a kadardır.

Mücadelemizde hiçbir engel tanımayacağız.

Başaracağız, başaracağız, başaracağız.

Yılmayacağız, yıkılmayacağız.

Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!..

Biz faşist değiliz.Sırf o soydan geliyor diye bir insanı suçlamak bize yakışmaz.Gidin biraz Başbuğ'un bu konudaki fikirlerini okuyun.Ben size yazıyorum Başbuğ'un Kürtler hakkındaki bir sözünü:
''Onlar ne kadar Kürtse ben de o kadar Kürtüm.Ben ne kadar Türksem onlar da o kadar Türk!''
Başbuğdan iyi mi biliyonuz lan!?Bu söz elbetteki bölücü köpekler için geçerli değil.Ama siz bütün Kürtleri düşman ettiniz.Bu davaya sizden çok hizmet etmiş bir sürü Kürt abimiz var.Siz önce onların gölgesi olmaya çalışın

hayatım bayunca hıc bir kürte kardeş demedim bazıları bunu istiyor diyede demem sen ve senın gıbı bir ıkı kişi bizim ülkücülügümüzü sorgulamak istemıs ıyı yapmış
bızım bır ülkümüz var ve bu ülkü içinde 9 ışık doktirini var eger ben bir kürt e kardeş demeyerek bu doktirini çignıyor isem evet ülkücü degılım ama sızler onlara kardeş dıyerek bu doktirini çizgnıyor isenız siz ülkücü degılsınız
MİLLİYETÇİLİK
Her sey Türk milleti için, Türk milleti ile beraber ve Türk milletine göre sözleriyle özetlenebilecek, Türk milletine bağlılık, sevgi ve Türkiye devletine sadakat ve hizmettir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 14. sayfa (Toplam 29 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 27, 28, 29  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız