Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - DAVAYA KUL KÖLE OLMAK VAR SÜTÜNÜ DÖKEN INEK OLMAK YOK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 11 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
zafershn
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Pts Kas 01, 2004 2:14 pm    ileti konusu: DEPRESYON Alıntıyla Cevap Gönder

Toplum içinden bir kaç kişinin depresyonda olması çok önem teşekkül etmez taki bu ruh hali toplumu sarmaya başladığında veya sadece toplumun bir kesiminde devamlılık arz etmeye başladığında.Şimdi dahi iyi anlıyorumki hiç bir milli olay karşısında ERKEK çe konuşamayanların kendinden olan insanları nasıl deprsif gördüklerini.KADİR 21 sana soruyorum ???
Ozan arifin harbiye konserini protesto edip aynı mekanda bir hafta önce yapılan KÜRTÇÜ konser hakkında bir kelime bile etmiyorsa ve bu insanlar kendilerine TÜRK milliyetçisi diyorsa ki OZAN ARİF bu konserinde genel merkez hakkında bir kelime etmemiştir kimdir paronayada olan.
VE kelimelerindeki alışkanlığından doğan hayasızlıkla demişsinki HZ ÖMER
saçmalamış.çok biliyorsun ya İSLAMI sana ikinci sorum şu??????
islami konuda saçmalayan biri nasıl İSLAMIN 2.HALİFESİ olmuştur.Desene ALLAH bizi sizin gibi peyugamberden bile daha fazla islamı bilenlerden koruyor.
VE diyorsunki AKP nasıl saçma bir propaganda ile iktidar gelmişse arkadaş AKP propagandasını insan üzerine yoğunlaştırdıda kazandı.ama sizler insanı hatta İNSANINI unuttuğu için başarısızlığı hala başkalarında arıyorsun.sana bir soru daha???????
Miting alanında slogan atan gencini deşifre eden ve kovan bir siyasi parti başkanı seçimlerden nasıl sonuç alabilir.???????EEE kazanmanın yerini KOVMA-KAÇIRMA alıyorsa oyların nerey gittiğini ve nasıl gittiğini anlamamak BEYİN EREZYONUNDAN başka bir şey değildir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pts Kas 01, 2004 3:21 pm    ileti konusu: zafershn'ye Alıntıyla Cevap Gönder

Aslan kardaşım.Sen gene de anlamayacak saçmalamaya devam edeceksin ama ben gene de yazayım.Senin bu anlamama hastalığın,ya da bir olayı kendi kafanda yorumlayıp,başkasına maletmek suretiyle hem yargıç hem de cellatlığa oynadığını bilmeyen yok.Şimdi kalkıp kürt bilmem ne burada konser verdi neden ses çıkarmadın diyorsun.bu LAF MI?Benim orada konser olduğundan bile haberim yok.Sen herkesi İstanbullu sanıyorsun galiba.O herifler hain.Zaten tavırları belli.Günü geldiğinde hakettiklerine kavuşacaklar.Ama bizim fitne çıkaranlarla işimiz var.İçimizdeki bu fitne yatışmadan da bu ülke kurtulmaz.İkincisi Ömer hakkındaki sözlerim.Ben küfür etmedim.Rasulullah öldüğü zaman,söylediği sözler ve davranışları,gerçekten saçmalıktır.Hudeybiye anlaşması sırasında,anlaşmayı mağlubiyet olarak yorumlayıp Rasulullaha söyledikleri de saçmalıktır.Yahu doğruları neye konuşmayıp da beni halifeye dil uzatmış gibi gösterip açık hedef haline getiriyorsun?Getirsen ne yazar getirmesen ne yazar o da ayrı ya.Muaviye ile Hz Ali arasındaki olaylar da saçmalıktır.Bunları konuşmaktan korkmayın.Sadece birkaç olaydaki hataları söylendi.Yoksa adaletin terazisi halifeye dil uzatmak hangi sersemin haddine?Ben islamı falan bildiğimi iddia etmiyorum.Ama senden farklı bir yönüm ben düşünüyorum.Ben slogan atmıyorum.Şimdi ne alakası var ömerin o anda ,o şok halinde yaptıkları ile,sonraki islamı mükemmel yönetimi arasında.Bu sana tuzak sorusuydu.Sazan gibi hemen atladın.İşte senin büyük insanlara,ya da büyük olduğunu sandığın kişilere bakış açın bu.Ozan senin Ömerin olmuş,daha bunun bunun bile farkında değilsin.Senin Ramiz Ongun ile ilgili düşüncelerin de böyle.Yani senin inandığın insanlar hiç hata yapmazlar,bunların hepsi fizikteki sürtünmesiz sistemler gibi ideal kimselerdir,ve hareketleri de öyledir.Zafer bak ;belki iyi niyetli olabilirsin ama yorumların yanlış.Hissi olmayı bir tarafa bırak.Olayları iyice süzgeçten geçir ve en önemlisi,peşine takıldığın insanlara dikkat et.Bak Zafer benim bu işlerde sistemim şu.Ben insaanların içerisinde sadece peygamberleri eleştirmem.Çünkü onlar vahye muhatap olmuşlardır.Onun dışında yanlış yapanı eleştiririm.Kim olursa olsun.Bir de sakın ihtilalciliğe soyunma.Hele bu işi mhp de yapmaya hiç yeltenme.Başkana itaat et.İleri geri sağda solda eleştrip durma.Ozanı da fazla gözünde büyütme.Ozanın senden fazlalığı yok zafershn.Benden de fazlalığı yok.Baştaki lider dahil herkes bu davaya hizmet eden bir erdir yanlızca.Kimsenin bir ayrıcalığı yoktur.Ama madem liderdir,bize gereken onu dinlemek,emirlerine uymaktır.Ha süresi bitti mi;Tamam o zaman çıkar ne söyleyeceksen söylersin.Ama mühür elinde olduğu sürece,ona dil uzatmak,ortalığı karıştırmak,edpsizliktir.Bu partinin tüzüğü kuralları var.Genel başkan nasıl seçilir bellidir.Ha bunu da içine sindiremiyor,bu tüzükle bu bilmem ne ile olmaz diyorsan,çeker gidersin canının istediği partiye.Bir sürü insan bunu yaptı.Onlara laf da eden yok.Ama hem içerdeyim hem uymam dersen zafershn bu olmaz.Sen partiyle 66.yeniçeri ortasını birbirine karıştırıyorsun.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
12Eylul
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 142

İletiTarih: Pts Kas 01, 2004 4:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamunaleyküm
deferli gardasim kadir 21
yasta benden büyüksen ellerinden kücüksen gözlerinden öpüyorum iste bu ya nihayet arada bir fark olan cikti ozanin genel baskandan kücük oldugunu bilen biri biz demedikki ozan yok olsun biz demedikki ozan ciksinda birilerine masa olsun biz dedikki ozan ozan olsun bu dava icin gecesine gününe takan genel baskana hic kimse birileri diye hitap etmesine ülkücü hareket izin vermedi vermezde zafer gibi gardaslarimiz olsa bile sunu kimse unutmasin genel baskanimiz ozandan büyük kimseninde beyninden bazi kahramanliklar gecmesin.kadir kardesim kim ne derse kutlu yolumuzda turana yürümeye devam.allaha emanetsin gardas
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1042

İletiTarih: Pts Kas 01, 2004 6:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ozan Arifin bir buyuk hatalarindan birini yazin da bizde bilelim neymis.
Ama sakin Bahceliyi elistirdi bilmem soyle yok boyle oldu diye degil.
En buyuk hatasi neymis yazin gorelim beyler.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pts Kas 01, 2004 9:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

as. 12 eylül kardeşim.Açtığın güzel başlık için ben de teşekkürlerimi iletirim.Ülkücüler,herzamanki ağırbaşlı halleri,duyarlıkları ile partisinin ve liderinin arkasındadır.Sütü döken inek olmayacağız.Davanın ise kölesiyiz.Dışarının oyunları tutmayacak ve ülkücüler artık bölünmeyecek.Şahıslar hiç önemli değildir.Parti ve teşkilat dimdik ayaktadır.Zamanı geldiğinde hepimiz daha iyisi için görüşlerimizi söyleyeceğiz.Ama bu davada,bazı insanların artık yeterinden fazla söz sahibi olmasına,ön plana çıkmasına izin verilmeyecektir.Parti ve ocaklar artık onu ekibi bunun adamı diye fokur fokur kaynatılmayacaktır.Bir davada,yüzlerce başkomutan olmaz.Herkes yerini,komutanını bilecek ve disiplin içinde ülkesi için çalışacaktır.Burada herkes bir baş olmaya kalkışır,yerli yersiz eleştirilerde bulunursa bu işin içinden çıkılmaz.Dış güçler mhp nin başında derin devletin bir adamını görmeye pek meraklı.Ama bu oyunlar tutmayacak.DEvlet Bahçeli'ye adeta davayı satmış muamelesi yapan bazı çevreler,sıralamada 86.sırada bile olmayan bazı insanlara toz kondurmuyor.Bu adalet değildir.Biz başımızda derin devletin adamını lider olarak görmek istemiyoruz.Bunu tüm gücümüzle engelleyeceğiz.Biz akepe,anap,dyp olmak istemiyoruz.Biz farklıyız.Biz, az ama çok değerliyiz.Biz abd den icazet alan,onların kirli paraları ile baş olmaya hazırlanan,onlara hizmet edecek adam istemiyoruz.Mevcut şartlar içerisinde,bu gemiyi sağ salim yüzdürecek lider,partinin başındadır.Gelecekte mhp nin ülkeye yapacağı çok hizmetler vardır.Belediyelerde müthiş muvaffak olunmuştur.Kaç il,ilçe ve belde başkanı,gırtlağına kadar borç içinde aldıkları belediyeyi,çoğunda artı rakamlarla devretmiştir.Ne yazık ki millet uyutuldu ve halk hizmete oy vermedi.Aralığı bekleyin diyoruz.Şu takkesi düşsün hele akepenin.Bu millete;bir kaç yıl içinde avrupa kapılarını açıp iş güç sahibi yapacağı yalanlarıyla,utanmadan yalancı cennet vaad eden akepenin,keli bir görünsün.Amerikanın ortadoğu ve kürtler hakındaki planları biraz daha ortaya çıksın.O zaman göreceğiz el mi yaman ,bey mi?
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal Kas 02, 2004 4:04 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Delikanlı66 kardeşim.OZAN tabakası delindi adlı başlıkta gerekçelerini açıklamışlar.Ben bu konuda tamamen aynı düşünüyorum.Şenol uğurlu imzasıyla yayınlanan yazıya da aynen katılıyorum.Bu konuda daha fazla yazmanın da bizi bir yere getirmeyeceğine inanıyorum."biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik" cümlesi,herkese birşey hatırlatmalıdır.
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Kas 02, 2004 5:11 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kadir21 kardes ne diyeyim bende fazla yazmak istemiyorum bu konuda.
Ama Ulkudaslarima bir ricam olacak birbirmize daha saygili olalim.
O kadar.
12Eylul
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Kas 02, 2004 6:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

delikanli66

selamunaleyküm

hatami istiyorsun güzel gardasim bir teskilat baskanina silah cekti´rmek hata degilmi kahve köse bucak gezip milleti davasina küstürmek hata degilmi türk federasyona sirt cevirme onun izni olmadan milletie konser verme hata degilmi izmir ülkü ocaklarindan 10bin euro karsiligi geceye cikarim yoksa cikmam diye tuttururken bu hata degilmi hani beyler davaya hizmet icin vardi hic bir zaman para ön planda degildi davaya hizmet bumu delikanli66 kardesim halada hata gösterin diyorsan pes vallahi ayiptir beyler verilen 5500 sehidimin analari babalari evlatlari esleri hic bise istemedi makbul olan davasi ugruna sehit olanmi yoksa ozanmi hic duyan oldumu ozanin dilinden su geceyide bedava düzenliyelim ordan gelen gelir sehitlerin evlerine dagitilsin diye delikanli gardasim gel ozana degil davana hizmeti borc bil ozani degil davani savun cünkü bize lazim olan davamiz birakin birileri yanlis yapti ise yanlisni anlasin aha önümüzde as bise kaldi secimlere yoksa alkisladiginiz ozaniniz yine bir kaset yapar oylar yine akp ye kayar sizlerde alkis tutarasiniz. saygilar kardes
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Delikanli66
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Kas 02, 2004 9:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

12eylul

ALEYKUM SELAM.

Ben elbette davami savunuyorum bu savunmami Ozani ve Bahceliyi bir tutmak icin ugrasiyorum elestiri olur ozanin hatasini bende goruyum ve duyuyum bende elstiririm ama altini cizerek soyluyorum dislamam.
Ceviz kabugunda ben bedavada giderim diyen ozanin kendisi fakat ekibi ile geldigi icin sahneye bokslar cihazlar yerlesimi icin para aldigini soyledi.
Obur turlusu ben sazimi alir bedava giderim diyor hem alsa ne olur.
Gidip elin artosuna tarkanina nezine gulbenine para verilecegine Ozanimiza ve diger degerli Ulkucu sanatcilarimiza verilse ne olur.
Eger Ozan Arif dedigin gibi gercekten 12eylul kardes bu anlatiklarini birini olsun yapiyorsa evvela ben karsisinda dururum merak etme.
AMA YAPAMAZ INANMAM,BOYLE BIRSEY YAPARSA HEPINIZIN
HUZURUNDA OZUR DILEYECEGIM DELIKANLI SOZU.

Not:Dislamam derken vay siz disliyorsunuz ben dislamiyorum anlamda soylemiyorum.
ALLAH EMANET OLUN.
kafkasefe
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Sal Kas 02, 2004 9:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merkezmiş–herkezmiş bilmem ne derken,
/ Erken unuttular Türkeş’i erken /
Ülkücülük, ülkü elden giderken /
Hoplayıp, zıplayıp coşmak değildir /
Seneden seneye mezar ıslatıp /
Türkeşçilik yapmak ayıptır ayıp /
Sırf bununla, ülkücülük taslayıp /
Bozkurt’un derdini deşmek değildir.”
Ozan Arif ŞİRİN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder ICQ
12Eylul
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Kas 03, 2004 3:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

delikanli66
selamunaleyküm gardasim

degerli gardasim nerdensin bilmiyorum ama senin agzindan bu verdigin sözü tutmani istiyorum bu beni memnun eder bana nerden oldugunu yazarsan sana verecegim e mail adresinden sahislara yapilani kendi agizlarindan duycaksinsaygilar kardas
12Eylul
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Kas 03, 2004 3:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kafkasefe

selamunaleyküm

bak ne güzel yazmisin vatan elden giderken ülkücüyü bölmekte ülkücülük degil hele o ozana bir sor en son ne zaman basbugumu ziyarete gitmis kuru lafa ülkücünün karni tok kardes laf degil icraat lazim sende bosuna siir yazip durma ülkücüler kimin ne oldugunu ögrendi artik.
12Eylul
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Kas 04, 2004 5:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

berna baran

selaminaleyküm

aslinda sana cevap yazmak bile cayiz degi ama neyse sen bir ozanla genel baskanin arasindaki farki görmiyorsan yazik sana bozkzrtlar bassiz kalmadi senin icin rahat olsun bozkurtlarin basinda DR DEVLET BAHCELI BEY var berna kardes kusura bakma ozan kendine calisiyor cok yakinda aday oldugunu duyarsan hic sasma sakin kalkip deme ozan davaya calisiyor diye yalan söylersin acaba ozan birilerinden ne vaadlar aldi yoksa yine yatlar katlar limuzinler devrinimi özledi. hic ugrasmayin kardesim genel baskanimiz basta oldugu müdettce ya seveceksiniz ya seveceksiniz baska yolunuz yok.ALLAHA EMANET OL
zafershn
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Cum Kas 05, 2004 3:21 pm    ileti konusu: KIRIKLIK ALIŞKANLIK OLUNCA Alıntıyla Cevap Gönder

saçmalıklar karşısında cevap verme alışkanlığına kapılanların bu alışkanlığa kapılmalarının asıl sebebi hayatlarını SAÇMALIKLARLA GEÇİRMİŞ olmalarıdır.ALLAHA hamd ederek senin saçmalıkılarına cevap vermeme hakkımı artık kullanıyorum ve inanıyorumki hayatında bir işi adam gibi başaramamış kadir 21 gibler alışkanlıklarına devam edeceklerdir.
çok isterdim burda genel merkez goygoyculuğu yapan arkadaşların OZAN ARİFE gösterdiği şiddeti RAHŞAN TEYZELERİNE-BÜLENT AMCALARINA-PERİNCEK ABİLERİNE göstermelerini.ammaaaaaaa bu saydığım insanlara karşı her türlü fiili aktivitede bulunmanın bazı donanımlar gerektirdiğini (CESARET-DOKTRİN BİLGİSİ-BAŞBUĞU TANIMAK-İNSANINI TANIMAK-ÇIKARLARDAN KURTULMAK) bildiğimizden ve bu donanımların sizler tarafından yanlış yerlerden alındığınıda bildiğimizden eleştirilerimiz sizi değil sizi bilerek kendilerini korumak için başkalarının önüne atanlara yapıyoruz aslında.SİZİ MUHATTAP ALMIYORUZ işin özünde.sizler adam yerine koyulmamaya ve dinlenilmemeye verdiğiniz tepkiler yüzünden başkarının koruması gereken hakkı korumaya çalışıyorsunuz.
KIRIKLIK ALIŞKANLIKTANDA ÖTE RUH HALİ OLMAYA BAŞLIYOR.
sizin gibilerden hükümet yapıncada bu son iktidar oluyor.MUKTEDİR olamıyorsunuz çünki.
bizler bu olayların sadece İSTANBULDA olduğu değil tüm türkiyede yaşandığını biliyoruz.bizler at gözlüklerini sizler gibi hiç yaşamadıkki.polyannayı oynamamayı darbeler çekenlerden öğrendik.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız