Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ünlü ülkücüler
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ultrAzrail
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Çar Oca 07, 2004 9:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

o bu su Ülkücüymüs ne fayda

örnek mi Baris Manco diyorsunuz ne zaman imaa etti ülkücü oldugunu ????
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
ulkudas_nl
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 24

İletiTarih: Cum Oca 09, 2004 8:54 pm    ileti konusu: selamun aleykum Alıntıyla Cevap Gönder

Baris manco her zaman ima etti milliyetci oldugunu cocuklarinin ismi bozkurt isaretini her zaman yapiyordu.konusmalari.daha ne yapmasi lazim
dun solcular ve komunistler dusmanken bugun sahip cikiyorlar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mdemir51
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Cmt Oca 10, 2004 11:53 pm    ileti konusu: ülkücü boş işlerle uğraşmaz Alıntıyla Cevap Gönder

adı geçen tüm şahısların ülkücülükle uzaktan yakından alakası yoktur... ülkücü; türklük ve islamın yüceliğinin bilincinde olup, bu davada üzerine düşen (nefer olarak) görevleri ifa eden kişidir. yoksa, masumun haklarına tecavüz eden;haraç(haram) yiyen mafyadan, gıçını başını sallayan sanatçıdan, para için herşeyini!!! verebilen türkücüden, olsa olsa GÖSTERİŞ (ŞOV) ÜLKÜCÜSÜ OLUR ANCAK... ARKADAŞLAR TELEVOLELERİN ETKİSİNDEN SIYRILIP TÜRKLÜK VE İSLAM UĞRUNA BİRŞEYLER YAPALIM, KÜLTÜRÜMÜZ BU DERECE VAHİM BİR DURUMDA İKEN!!! TÜRKÇE ELDEN VE DİLDEN GİDİYOR... NERDE TÜRKÇÜLER, TURANCILAR... BEN FAKÜLTE MEZUNUYUM AMA BENİM ÜLKEMDE KONUŞULAN TÜRKÇE BANA YABANCI GELİYOR...konsept,konjonktür, patisseria, fast-foot,exchange, polemik, narsist, kelimelerini anlayan bir adım beri gelsin.. bunların ve sayamadığım daha nicelerinin yerine GÜZEL TÜRKÇEMİZDE O KADAR ÇOK KELİME VARKİ... buyrun, TÜRKÇEMİZİN YOK OLMASINI VE BOZULMASINI ENGELLEMEK ADINA BİRŞEYLER YAPALIM... TELEVOLELERİN % 1 İ kadar eğitici-kültürel-türk tarihi ile alakalı program varmı.. hangi kanalı açarsan aç, iki baldırı çıplak manken... bunlar bize ne verebilir... YOZLAŞIYORUZ, TÜRKLÜKTEN UZAKLAŞIYORUZ...BUNLAR ÇOK TEHLİKELİ OYUNLAR ARKADAŞLAR... EN DİNDAR GEÇİNEN KANAL 7, TÜRKLÜKTEN UZAK Bİ ŞEKİLDE KÜRT VE KÜRTLÜK PROPAGANDASI YAPMAKTADIR... BU TEHLİKELİ VE DE SİNSİ OYUNLARA KARŞI YAPACAĞINIZ HERTÜRLÜ GİRİŞİMDE BEN VARIM, HEMDE SONUNA KADAR.... SELAMLAR....
Bilgin
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 70

İletiTarih: Per May 27, 2004 10:07 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selam ülküdaslarim..

Yanlizkurt´un göndermis oldugu iletiyi okudum, ve gercekten söylediklerine katiliyorum. Bizler harbi ülkücüysek eger, o zaman zamanimizi hangi ünlü ülkücü diye gecirmenin yerine, ülkücülügü bir zahmet kavrayalim ve onun icin caba sarf edelim...
Lütfen bos seyler hakkinda tartismayi keselim, bu bizlere yakismaz..
Saygilarimla, Allah´a emanet olunuz..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
zafershn
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Cum May 28, 2004 2:51 pm    ileti konusu: kimmi Alıntıyla Cevap Gönder

memleketi seven herkez ülkücü arkadaş.
KEMİYET VE KEYFİYET
yani çokluk ve kalite.
bu cümlenin sıırını bulmaya çalış isimleri değil.
dark_shadow
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 47

İletiTarih: Cum May 28, 2004 11:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Burada yaşanan tartışma tabiki gereksizdir. Ama bazı arkadaşların yanlış kişileri ülkücü olarak tanımlaması ve ünlü oldukları için (sürekli göz önünde olduklarından) onları örnek almaları söz konusu olabilir.

Öncelikle örnek alınması gereken bir çok türk büyüğü vardır. Fatih Sultan Mehmed, Atatürk, Sayın Başbuğumuz ve daha adını zikredemediğimiz bir çoğu..Örnek alacakları kişileride televizyondan değil kitablardan seçmeleri daha doğru olacaktır bence.

Tartışmayı onaylamadığım halde adı geçenlere yanıt vermek istiyorum. Bir arkadaşımız "Ercan Saatci" milliyetcidir demiş... Ercan Saaci ŞEREFSİZİN TEKİDİR... Bu tür fikirlere nerden kapılıyorlar bilmiyorum!!!Fatih Kısaparmak'a gelince kendisi demekrat solcudur. Ama hem kendisi hemde hanımı son derece saygın insanlardan. Olaya başka bir pencereden baksalarda baktıkları yer bizimle aynıdır. Barış Manço da ülkücülüğünü bilmem ama milliyetci bir insandır.

Dediğim gibi bu tür şeyleri televizyondan değil kitaplardan takip ederlerse daha sağlıklı bilgi alacaklarını düşünüyorum...

Saygılarımla..
turanturan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Cmt May 29, 2004 11:38 am    ileti konusu: ! Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdaşım %8 lere düşmemizin sebebi içimizde Ülkücülüğün anlamını bile bilmeyip camiamız içinde bulunan keneler ülkücülük şanını kullanıp bazı yerlerde kirletmeye ve çamur atmaya başlamalarıdır.Yüce başbuğumuz Alparslan TÜrkeşin zamanında bunlar önümüzde bile bulunamazlardı .;) veya gerçek Ülkücüyüm diyen şahıslar bile bu gün turan için ne yaptim ben diyip sorabiliyormu acaba kendine bu önemli! camiamızı böyle kullanırsak bize sonsuza kadar hapsedilmeye bırakılan tabutlukları ve çirkefliklere en büyük cevabı vermiş oluruz belkide sizde öyle düşünüyorsunuz ülküdaşlarım?maneviyatlı ülküdaşların ve kardeşlerimisterseniz benim Bu Gün Turan İçin Ne Yaptın Konulu forumumu yapıştırayım belki daha iyi kavramanıza sebebiyet verebilir .

Konu:Bu Gün TuRAn İçin Ne Yaptık?

Biz türk gençliğinin kafasının artık karanlıklardan kurtulup aydınlığa ulaşması icin 'Bugün Turan İçin Ne Yaptık'başlığı konulu altında bir yazı yazmak istiyorum ülküdaşlarım ..
Türkiye ve Türk dünyasının Şu sıkıntılı günlerinde yaşamış oldugum sıkıntıyı sizlerle paylaşarak azaltma düşüncesindeyim.
Duyarlı ,maneviyatlı ülküdaslarımızın vermiş olduğu milli refleskler bir Türk milliyetcisine yakışır boyutta olması ,üzüntümüzün kat sayısını azaltacak bir durumdadır.
1991 yılına kadar tek bağımsız Türk yurdu olan Türkiye,demir perdenin yıkılmasıyla yedi bağımsız Türk yurdu ile tanışmış ve bu durum Türk :!: milliyetçilerini sevindiren bir hadise olmuştur.Fakat bağımsızlını kazanmamış kültür erozyonuna uğraması için mücadele edilen,benliklerin kaybolması için Arap atı gibi koşturan dış güclerin aşıları yavaş yavaş tutması bizleri hüsran eden bir olay olmuştur, Bunu hepimiz biliyoruz çilekes soydaşlarımızın benliklerini kaybetmemeleri uğruna Kerkük te,Musul da ,Doğu türkistan da verdikleri onurlu mücadele sevindirici ama bizlerin ona gösterdiği sadakat ve hassasiyet geçmişimize yakışmayan ve aciz yetimizi gösteren acı bir durumdur.
Osmanlı torunları şunu bilmelidirki Dünyanın hoşgörü merkezi olarak yıllarca görev yaptığımız Hristiyan ,Musevi ayırmadan zor zamanlarında yanlarında olduğumuz tarihi bir gerçektir.Dünyanın hamisi olarak yüzyıllarca görev yapan Osmanlı sorumluluğunu yerine getirmiş fakat Osmanlı torunları yıllarca orta asyada ki kardeş kardeşlerimizin bağımsızlık acısını dindirememiş,kardeşlerimizin en kötü zamanlarda bile ellerini tutmamış onlara yüz cevirmişiz.
uyuyan dev Rusya'nın Türk-i cumhuriyetlere yapmış oldukları derin propagandalar sonucunda ''ben özbeğim,ben kırgızım ,ben kazağım ''diyen yeni nesil bir kimlik bunalımına girmiş fakat devletimizin bu olaya da ''Boşveeeeeer''diyerek Rusya saflarındaki iyi bir taraftar olmuş ve Rusya nın attığı tüm gollere tabiri caizse ne yazıkki alkış tutmuştur
Ebulfeyz elçibey'in (Ruhu Şad Olsun)Türkiye'ye bağlanalim referandumuna Azerbaycan halkının %82si evet cevabını vermiş,Elçibeye ''olmaz böyle şey'' diyebilen süleyman demirel,Azerbaycanlı kardeşlerimize bir sille atmıştır
Bir Türk Milliyetcisi olarqak 70 milyonluk Türkiye'den önce 400 milyonluk Türk dünyasını düşünüyor ve bu ayrılığa son verilmesini istiyorum.Yüzyıllardır ayrı kaldığımız öz be öz kardeşlerimizle aynı toprak larda aynı dili konusmak aynı bayrağa adeta aşık olmak istiyorum.Avrupa'nın kahpe ve kirli elini tutmak değil TÜrk-i cumhuriyetlerdeki kardeşimizin saf ve temiz elini tutmak istiyor,400 milyonluk Türk dünyasını ile birlik olmak istiyorum.
Ülkücü camianaın bir neferi olarak vatana,bayrağa,orduya... sevdalı kardeşlerimize,ağabeylerimize sesleniyorum ;yıllarca kendi içimizde sıkıntılar,problemler yaşadık.GElenek bozukluğuna yol açarak, hattimiz olmayarak genel başkanımızı eleştirmeye kalktık.Camiamızın içerisinde yaşanan problemleri kapatacağımıza üstüne gittik,nice yalnışlar yaptık.Ülkücü camia olarak her birey kendisine şu soruyu sorduğunda cevap ne verebilecek:Bugün Turan için Türklük için Ümmet-i muhammed(s.a.v)için,Allah-u Teala (c.c)için ne yaptık?haydi kardeşler yüce ülkümüze doğru hızla yürümemizin zamanı değil mi?Milliyetciliğin canlandığını artık tam anlamıyla görelim önümüzdeki engelleri bir bir yıkalım,bizleri birbirimize karşı kırdıran ve iftira yaftasi vurarak çamur atanlara ışığımızı ,gücümüzü göstermeliyiz
Haydi ülküdaşlar haydi!!!
SAYGILARIMLA HÜSNÜ EREN METİN
Reis_26
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Cmt May 29, 2004 6:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ÜLKÜDAŞLARIM;

Herkes kendine bir baksın.Hal hareketiyle,sözüyle sazıyla ben adamım,ben delikanlıyım,ben bu davanın adamıyım diyebiliyosa NE MUTLU ONA.Kimimiz evde kimimiz sokakta,kimilerimiz işyerlerinde Ne mutlu bu dava diyebiliyosak en ünlü ülkücüleriz biz.
KALPLER,GÖNÜLLER BİR OLSUN YETMEZMİ????

ALLAH_Ü TEALA DAVAMIZDA YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
dutar
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Sal Haz 22, 2004 2:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaşlar

Ne güzel demişler
İNANDIĞI GİBİ YAŞAMAYANLAR,YAŞADIKLARINA İNANIRLAR,

çoğu ülkücüyüm diyenler bu durumda adları ülkücü niçin bu hale geldik zannediyorsunuz hep yaşamadiğimızdan.Ben inanıyorumki biraz davamıza
sahip çıksak ogün iktidarız ALLAHIN izniyle
idealistturk
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 106

İletiTarih: Sal Haz 22, 2004 8:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

s.a
ülküdslar o.su.bu ülkücüymüz bize ne biz kendi işimize bakalım
deli_mavi_kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 27

İletiTarih: Sal Haz 22, 2004 9:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ammada adamlarını bulmussunuz ülkücü olacak son yuz yılın en ıyı solcuları sızlerı tebrık edıyorum hem BAŞBUĞ bile kendıne ülkücü demezken sızın bu tur ınsanlara ülkücü demeniz hayret verici bir durum hem bu ınsanların bızım davamıza ben hiç bir katkılarını gormedım goren varsa solesın yok sa konusmanın annamı yok allaha emanet olun
turanturan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Çar Haz 23, 2004 5:36 pm    ileti konusu: Selamun Aleyküm Ülküdaşlarım Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeşlerim yiğenlerim ağabeyler düşüncelerinizi yazmaktan kaçınmadığınız için tsk ederim sizinde sölediğiniz gibi bu dava uğruna bir nefer olmya çalışan ülküdaşlarımızı anlından öpüyorum. Allahım vatana millete böyle fertler yetişmesini nasip eylesin arkadaşımızın dediği gibi bu memleketin Fatih Sultan Mehmed, Atatürk, Sayın Başbuğumuz ve daha adını zikredemediğimiz bir çok kişiye ihtiyacı vardır vede duyulacaktır unutmayalımki bu vatan gerektiği zaman ne baba yiğitler çıkarmasını bilmiştir.m demir arkadaşım cümlelerinden dolayı senide kutlarım .
Sağlıkla Emanetle Kalın ..
HÜSNÜ EREN METİN
Hareketci
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Sal Haz 28, 2005 4:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yanlış kişileri ülkücü olarak gösterenlere bende kızarım ama bu başlığa cevap olarak bazı ülküdaşlar biz bırakalım kimlerin ülkücü olduğunu demişler. Ama bu konulara fazla önem vermesekte ikinci üçüncü planda olarak
ilgelenebiliriz hangi ünlü ülkücü hangisi değil sorusu bana çok mantıksız bir soru gibi gelmiyor. Ama yanlış kişilere ülkücü dememeli.
Burda sayılan isimlere gelince :

Uğur Dündar , Rüştü ve Ogün'ün ülkücülüğü hakkında bilgim yok.
Barış Manço : Bir Türk Milliyetçisi olduğu kesin. Japonyadaki konserlerinde bozkurt işareti yapar ve seyircilere bozkurt işareti yaptırırdı. Çocukların isimleri tam Türk Milliyetçisi isimleri. Giyim tarzı Eski Türkler gibi. Şarkılarında Eski Türklerle ve Türklükle ilgili bir çok söz var. Orta Asyada program yaparken burdan benim dedemin dedesi gelmiş derdi.Ayrıca kendisi 20. yüzyılda yaşayan bir Türk olduğunu ve 20.yüzyılın Türk Müziğini yaptığını söylerdi. ALLAH(C.C) rahmet eylesin.
Fakat ülkücü olup olmadığını bilmiyorum. Ülkücü olup olmadığını kendide söylememiş ama Barış Manço ülkücü olabilir. Fikirleri bir ülkücünün fikirlerine uyuyordu.
Fatih Kısaparmak : Fatih Kısaparmağında Eski Türklerle ilgili türküleri vardır ve bunları kendi yazmıştır. Geçenlerde televizyonda bir konuşmasında Orta Asya ülkelerini dolaştığını ve oralarda yaşayanların bizimle aynı dili aynı kültürü paylaştığını söyledi. Ben iki kere ağladım isimli albümünde Necip Fazıl üstadımızın şiirini okudu. Diyanet Vakfının kitabevinde ülkücü sanatçıların çoğunun kasetleri bulunur. Fatih Kısaparmağında bir kasetini görmüştüm Diyanet'in kitabevinde.
Fatih Kısaparmak Vatansever bir insandır ve Türk milliyetçisidir. Ama ülkücü olduğunu kendi ağzından duymadım. Geçenlerde üniversite konserinde bozkurt işareti yapıp slogan atan gençlere konserimde siyasi slogan attırmam demiş. Ülkücü olmayabilir. Ama kürtçülüğü ve solculuğuda yoktur. Milliyetçidir. Kendisi benim dinlediğim bir sanatçıdır o ayrı konu.
Ercan Saatçinin ülkücülüğü hakkında bilgim yok ama ülkücü olduğunu belli eden
bir şarkısı bir türküsü bir konuşmasını duymadım.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Sal Haz 28, 2005 6:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlarım bizim işimize yaramaz bunlar
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız