Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Türk-Kürt = TÜRK
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 28. sayfa (Toplam 29 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  

Aşağıdaki yazının içeriğine katılıyor musunuz? (lütfen ilk önce okuyunuz)
Evet
60%
 60%  [ 90 ]
Hayır
30%
 30%  [ 46 ]
Kısmen
9%
 9%  [ 14 ]
Toplam Oylar : 150

Yazar İleti
Erol_21
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 12:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Byonur demiş ki:
Erol_21 demiş ki:

Lafları çarpıtma ben Diyarbakırlıyım Bana Kimseyi Anlatma BEn Kimin Ne Olduğunu İyi Biliyorum Dikkat Edersen Alttaki Yazıma Birşeyler Daha Yazmışım '(pkklı şerefsizler değil)' diye ve bu yazıları senden önce yazmışım ha bu arada tartışma konusu yaratıp demogoji yapmak istiyorsan o ayrı emin ol benim köküm Orta Asya Türk!

Benim demogoji fln yapmaya calıstığım yok Sen Diyarbakırda nerde oturursun Dur tahmin ediyim 'Ofis' mi ?... Bak bilader Benim kimseyle tartışmak gibi bi amacım yok .. Felsefi dille konusupta Kimsenin kafasını karıştırmana gerek yok ... Kim Seyi Aşşalamak Kimseyi Kücük Düşürmek gibi bi ne senn nede benim bi lüksünde var ...

Şu konuya gelincede Abilerimiz Herseyi Güzel uslupla Acıkladı .. Bilmedimiz bişey varsa öretmeye calıstılar..

Ortadaki sorun hafife alınacak bi konu diil...
eyvallahım var Ülkücü kürt kardeşlerimiz bizimle öldüler bizimle öldürdüler..
mekanları cennet olsun...
peki şimdiki Kürt Ve Pkk sorunu nolucak Gecmişimize bakıp yaşarız eywallah geleceğimizi öle belirleriz.... Şerefsiz Köpekler Senin Oturduğum yer dediğin Diyarbakır'a Kürdistanın Başkenti Diyolar..
Bu vatan için şehit olan Türküm Dien Kürtlere KEFENİM feda olsun,CANIM feda olsun..
Ama şunu unutmaki erol kardeş Bu vatan da yaşıyan herkes KARDEŞ deildir... SAYGILARIMLA....

ÜLKEN İÇİN BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASIN DİYEMESSİN....
ÜLKEN İÇİN O YILANLARIN BAŞINI KESERSİN..[/quote]

Valla Kardeş Benim Kimseyi Küçük Düşürmeye İhtiyacım Yok Ben BUrda Felsefi Dillede Konuşmuyorum Sen Birşeyler Yazdın Benim Hakkımda Bende Cevap Verdim
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 7:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

muhafazakar demiş ki:
kursad88 demiş ki:
Bi kaç gündür şehir dışında olmadığımdan yazamadım.Ben yokken yazılanları gördüm.Bazıları o kadar saçmalımış ki!Bugüne kadar elimizden geldiğince anlatmaya çalıştık ama birileri anlamamakta ısrar ediyor.Bence bunlar ya çok aptal ya da dışardan gelen ve bizi provoke etmek isteyen şerefsizler.Başbuğ'un sözünü yazdık Seyyid Ahmet Arvasi hazretlerinin o malum soruya cevabını yazdık.Bunun üstüne aykırı fikir yazan kişiler bence Ülkücü olamaz.benim için bu davanın en büyük iki önderi merhum Başbuğ ve Arvasi'dir.Atsız,Ziya Gökalp,Necip Fazıl,Serdengeçti gibi büyüklerimde onlardan sonra gelir benim için.Burada bile dikkat ederseniz Atsız dışında hepsi benimle aynı şeyi savunmuştur.Kürt Milleti yoktur.Türkistanlı Türk Boyu Kürtler vardır.Kimse aksini söylemesin!Okudunuz mu,araştırdınız mı?Bu fikir tarihçilerce de ispatlanmıştır.Kürtler bir Türk boyudur.Kürtlerin bizden ayrı olduğunu iddia eden dangalaktır,faşisttir ve Ülkücü olamaz.Başbuğ'a ve Arvasi'ye zıt düşünen Ülkücü olamaz.Şimdi birileri bana yine şehit analarını anlatıp yaramı tazeleyecek!Ama aynı şey değil biz dağdaki çakallara,batmanda ''polise taş atacağım'' diyen p.ç kurularına sizden fazla düşmanız.Bizim bahsettiğimiz ülkesini seven ve kendini Türk gören daha doğrusu Türklüğünü unutmamış Kürt kökenli KARDEŞLERİMİZ.Ayrıca bi arkadaş kırmızıyla yazmış nefret gördüm diye.Ben tüm Kürtlerden değil bu ülkeye ihanet edenlerden nefret ediyorum sadece.Birisi de Ziya Gökalp'in ''Türk'ü sevmeyen Kürt olamaz,Kürtü sevmeyen Türk olamaz'' sözünü saçma diye nitelemiş.Bre cahil daha mı iyi biliyorsun Ziya Gökalp'ten ki onu saçmalamakla itham ediyorsun!
Bir kez daha madde madde yazı yorum herkes okusun anlasın:
-Dağda Mehmetçiğime kurşun sıkan,polisime taş atan yada bu vatana ihaneti aklından geçirmiş olan ermeni kırması itler asla kardeşimiz değildir.Türk de olsa başka bişey de olsa kardeşimiz değildir!
-Bunun dışında bu ülkeyi seven ve kendini Türk hisseden herkes kardeşimizdir.Kürt asıllı da olsa,Laz,Boşnak,Çerkez de olsa kardeşimdir.Hatta bizim Boşnaklarla ırk olarak akrabalığımız yok(yinede hepsi kardeşimdir) ama Kürtlerle aynı soydan geliyoruz.
-Bu yazdıklarım benim saf düşüncelerim değil Başbuğ'dan,Arvasi'den öğrenip de inandığım fikirlerimdir.Yani kafadan atmıyoz burada...

VE bidost adlı üye,
Seni adamakıllı biri sanırdım ama bütün Kürtleri kalleş ilan etmen ve diğer faşist düşüncelerinden sonra seninle işim olmaz.Bence sen yanlış yerdesin Kemal Aksungurmudur nedir onun ırkçı siteleri tam senlik.BU sitede ırkçı fikirleri yazma!

Alıntı:
ergenekon kardeşim bugün laz arkadaşıma sorsan önce türküm lazım çerkez önce türküm derler ama bir kürde sorarsan ben kürdüm der arap arabım der aradaki fark bu

Bütün Kürtlerin hakkını alıyorsun.Hepsine sordunmu sen?Ben çok gördüm Kürt asıllı olupta sorulunca Türküm diyeni.Bunun hesabını ahirette zor verirsin

Alıntı:
asil kan sen kürtmüsün eğer kürtsen ülkücü olamazsın çünkü ülkünün yolu turandan yaşını bil konuşurkende işkembeden atma senin eğilimin kadar bizim 1980 öncesinde dirilişimiz var terbiye sınırını aşma sen eğer güneydoğu doğu lafını alırsan arkanı ben tüm türkiyeyi alırım burası fikir dünyası çoluk çocuk vıyaklamsı değil haddini bil

Tabi Ziya Gökalp de Ülkücü değildi o zaman!Sen kimsinki insanları ırklarına göre değerlendiriyorsun.Turan Oğuzuyla,Kürtüyle,Kırgızıyla... kurulacaktır.Ayrıca lafları çarpıtma.Doğudaki kürt asıllı Ülkücü kardeşlerimize dil uzatan bütün Ülkücülere dil uzatmıştır.Benim senin yaşınada 80de yaşadıklarına da saygım vardır ama 80 de hapis yatıp sonra dönenleri de gördük.Yanlış anlama seni kasdetmiyorum

Alıntı:
NERDE KALDI SİZİN TURAN BUDUN ÜLKÜNÜZ KÜRTLERLE ORTAK OLUP TURAN ÜLKÜSÜNEMİ KOŞACAKSINIZ

Evet!Gelen gelir gelmeyen kendi bilir

Alıntı:
BUNU BÖYLE KARDEŞLİK VARTAVALLIKLARINLA GÖRECEKSİNİZ

Yavaşşş!Başbuğun fikri belli doğru konuş

Yani böyle bi sürü şey.Bence kendine biraz çeki düzen ver.Çizgileri aşıyorsun.80 de çile çeken yalnız sen değildin.Bizim babamız,amcamız da çekti ve yanlarında Kürt asıllı Ülküdaşları vardı!

Cahil sensin ilk önce terbiye takın
Çok büyük bir yanlışın var insanları yanlış yere sevk ediyorsun.Demişsinki "Türkistanlı Türk Boyu Kürtler vardır".Bu dünyanın en büyük yalanıdır.Yapılan bilimsel araştırmalara göre kürtlerin kökeni tam olarak bulunamamıştır.Bu konuda bilimsel bir kayıt yok.Kürtlerin farslar ile arapların bir kolunun karışımı olarak tahmin edilmekte.Eğer kürtler bir Türk boyu olsaydı kürtçe ile Türkçe arasında benzer yakınlıklar olurdu.Fakat kürt dili ile Türk dili arasında hiçbir ortak kelime bile yok.Bir insan kürt kökenli olabilir.Fakat o kişi ben kürt değil Türk'üm diyorsa kürtlüğü kabul etmiyor, kürtçeye karşı tavır alıyorsa benim o kişiye sonsuz saygım vardır.O kişiyi ülkücü Türk milliyetçisi olarak kabul ederim.Fakat ben kürdüm diyenede asla sen benim kardeşimsin demem...

Kürtlerin Türklüğüne yalan diyerek hem saçmalamış hem de haddini aşarak bana yalancı demiş oluyorsun.Merak etme haddin bildirilir bu dünyada olmazsa öbür dünyada.İftiranın günahını herkes bilir heralde.
Cehaleti kabul edebilirim ama kendini bilmezliği asla.Şu anda iyiki karşımda değilsin çünkü çok kızdım.Sana Ülkü Ocakları tarafından tavsiyeli ve benim de çoğunu okuduğum kitap isimleri vereyim de daha fazla ötme:
Taneri, Aydın; Türkistanlı Bir Türk Boyu: Kürtler; Kürtlerin Kökeni, Siyasî, Sosyal ve Kültürel Hayatları, 2. Baskı, Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü, Ankara 1983.

Başbuğ, Hayri; Kürt Türkleri ve Fanatik Ermeni Faaliyetleri, Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü, Ankara 1984.

Eröz, Mehmet; Kürtlerin Menşei ve Türkmenlerin Kürtleşmesi, Türkiye Harsî ve İçtimaî Araştırmalar Derneği, İstanbul 1966.

Parmaksızoğlu, İsmet; Tarih Boyunca Türkkürtleri ve Türkmenler, Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü, Ankara 1983.

Seferoğlu, Ş., Kaya ve H. Kemal Türközü; 101 Soruda Türklerin Kürt boyu, türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü, Ankara 1982.

Bu kitapların hepsi Ülkü Ocaklarından tavsiyelidir.Bilip bilmeden atma oradan bak hepsinde Kürtlerin Türk olduğu söyleniyor.Sen bu adamlardan,Başbuğdan,Arvasiden daha mı iyi biliyorsun?Eğer daha iyi biliyorsan söyle de herkes Ülkücülüğü bırakıp senin peşinden gelsin!!!!

Ayrıca Kürtçe diye bir dil yoktur.Kürt Lehçesiyle Türkçe arasında birçok benzerlik ve ortak kelime vardır.Bu kitapları ve Seyyid Ahmet Arvasi'nin Doğu Anadolu Gerçeği(Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü) kitabını oku ondan sonra karar ver.Ben sana bu kitaptan biraz alıntı yapayım da gör:

Kürtçe diye bir dil(!) yoktur!

Tarihte içinde Kürtçe kelimesi geçen tek belgeYenisey'de bulunan anıtmezardır ve kitabesi Türkçe olup Göktürk alfabesi ile kaleme alınmıştır.Bu kitabeden de anlaşıldığına göre de Kürt diye anılan bu boy Turani olup Türk soyundan gelmektedir.Emperyalistlerin ve bölücülerin bu belge karşısında artık susması gerekmezmi?

Seyyid Ahmed Arvasi

Daha fazla konuşma gerçek bu!Kürtler bir Türk boyudur ve Turanı onlarla kuracağız.Mehmetçiklerimizi şehit eden itler ise ermeni kırması p.çlerdir.Siz önce bunlara cevap verin bana maval okumayın!Arvasi'den fazla biliyorsunuz bu sitede ne işiniz var!?Siz ülkede iç savaş çıkartmak isteyen ve bunun için Türk-İslam Ülkücülerini kışkırtmaya çalışan faşistler yada onların maşalarısınız.Bu sitede faşistler yer yok!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Bozkurt_net
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 166

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 9:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Konu maksadını aştığı için kilitlenmiştir...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 28. sayfa (Toplam 29 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3 ... , 27, 28, 29  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız