Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Milliyetçi Partilerin Birleşmesi Hakkında
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 7 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ZeuS
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 2

İletiTarih: Cum Kas 19, 2004 6:03 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun aleykum ...

Arkadaşlar bizler için en hayırlısı bir birleşme olacaksa eğer MHP çatısı altında ayrı bi lider..(Muhsin Yazıcıoğlu HAriç.)MHP den kopan partiler arasında BBP hariç geri kalan partiler davamızdan sapmamış aksine daha da sağlam sarılmışlardır.DEvlet Bey artık köşesine çekilsin ve yeni yüzlere bıraksın koltuğu... Vaad edilenler yerine getirilmedi, hala ne için bu koltuk sevdası anlamadım....
Kısacası ; MHP çatısı altında başka bi lider altında....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Sungurtekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Cum Kas 19, 2004 3:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Milliyetçi partilerin birleşmesinin gerekliliği son günlerdeki siyasî gelişmelerle iyice anlaşılmış olmalı. Haberi olmayan arkadaşlar için DYP'deki gelişmeleri hatırlatalım:

DYP ve ANAP'ın birleşmeleri konusu her iki partinin kurmaylarınca görüşülürken DYP gençlik kolları yeni bir yapılanmaya gidiyor. En büyük yenilik vatan milliyetçiliği söylemi... Türklük ve Türkiye sevdalısı olan gençleri hedeflediklerini gizlemiyorlar. Ayrıca Ülkü Ocakları benzeri bir örgütlenmeyi başlatmış durumdalar. Bozkurt gibi birleştirici bir simge arayışında olan DYP'nin niyetini anlamak kolay olosa gerek. Belki basında pek yer bulmuyor ama arazide DYP kendini hissettirmeye başladı. Zaman geçmeden birleşmezsek ilk seçimlerde bir de DYP tehlikesi baş gösterebilir.

Maalesef milliyetçi gençlerin kafası milliyetçi camiadaki parçalanmışlık karşısında karışıyor. Bu kargaşadan yararlanmayı amaçlayan partiler içinde DYP çabuk davranan oldu. Ancak AKP ve hatta İşçi Partisinde benzer çalışmaların başlatılması gündemde. Biz birleşmezsek gençliğin milliyetçiliğini istismar etmek isteyen partiler, kokarım bunda pek zorlanmayacaklar.
tegin_42
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Cmt Kas 20, 2004 7:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

dark; yazdıklarından hangi yaşta olduğunu anlamak çok zor değil ama sana son bir kez daha bazı açıklamalar yapacam. Artık senin gibi dünkü çocuklara ayıracak fazla vaktim yok.

Bir it, Bir Çakal; hiçbir bozkurt'un Milliyetçilik ve Ülkücülüğünü sorgulayamaz. şu mantığı kafana iyice sok; Geçmişte Türlü cefalara eziyetlere davası için katlanmış biri bugün 3 hilal'in böğrüne evet diyemeyecek kadar cesareti yoksa ülkücülüğü tartışılır.(olmazsa olmazlardan birisi olmasına rağmen ülkücülük sadece MHP'ne oy vermeyle olmaz tabiki) ama inandığı dava için hiçbir fedakarlık yapmamış biri kendini bu uğurda can vermeye hazır hissediyorsa o kişinin ülkücülüğü tartışılmaz.

dark:
Alıntı:
Senin dediğini göre madem bu insanların hepsi ülkücü peki ülke neden bugünkü durumunda.5 milyon kişi bir ülkenin gidişatına yön veremiyor mu?

Çocuk sen hiç gazete ok. tv izlemezmisin? Şuanda o insanlar merkezden aldığı direktifler doğrultusunda her fırsatta tepkilerini gösteriyorlar. sen gibi bilgisayar başında bölücü faaliyet göstermiyorlar.

o insanlar ki; her türlü savaş, çatışma vs direktifi alsalar hemen gereğini yaparlar. nerde senin gibilerde o fedakarlık?

fikir üretmek konusunda da şurda anlaşalım; ülkücüler senin gibiler uyurken kom.,emp.,kapt.,vs zararlı fikirleri yokedecek fikir akımını oluşturmuş ve bu sayede dünyanın süper güçlerinin etkileyen başarılar kazanmışlardır. Şimdi; tekrar söylüyorum bu kutsal davanın savunduğu görüşü yargılayacak hiçbir fikir faydalı değildir. İşte ben buna karşıyım. bu amaçla üretilen hiçbir fikir karşımızda tutunamaz. anladın mı?

Sen bırak bu mantıksız ve hain yolları da adam gibi MHP'nin arkasında dur. Bozkurt'un seni götüreceği gerçek uygarlık ve adalet izini sür.

zafershn, dark için söylediklerim senin içinde geçerli. laf kalabalığı yapma!! gerçi bu yapabildiğiniz tek şey ama...
tegin_42
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 20

İletiTarih: Cmt Kas 20, 2004 7:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gazibaba; daha önce de defalarca söyledim, söylemeye devam edeceğim. MHP hakkında medya büyük karalama kampanyaları yapmıştır. Bunları görmezden gelmeyin.

Diyelim ki MHP hakkındaki karalamalar doğru; Bunların Hiçbiri Ülkücü olmayı engellemez. Bizim ruhumuzun tam anlamıyla anlaşılması demek yapılan hataların davamıza zarar veremeyeceğini anlamak demektir. Çünkü bu uğurda MHP; geçmişte, bugün ve gelecekte de hertürlü fedakarlığa hazırdır. İster kabul et İster etme ama sizin hizmet verdiğiniz oluşumlarla hiçbiryere varılamaz. Biri bu memleket için gerçekten faydalı hizmetler vermek istiyorsa bunu yapabileceği tek yer gücüyle kuvvetiyle MHP'dir.
cCc_komando_cCc
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Kas 20, 2004 7:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gazibaba ben ergün sazak hakkında yazdıklarımı h.baş'ın başyazarlığını yaptığı bir gazeteden yararlanarak yazdım. eğer şu anda MHP'nde görev yapıyorsa ya bu gazete yalan haber yazıyor yada haber zamanaşımına uğramış. neyse buna fazla takılmak mantıksız. benim orda anlatmak istediğim şuydu; 3 kasım seçim kararı basit bir partiyle ilgili raporla sınırlandırılamaz. o seçim kararı çok fazla değişken değrlendirilerek akıllıca alınmış bir karardır. tabi halk bunu sermayesini yahudilerden sağlamış olan medya sayesinde kötü değerlendirmiş, MHP'nin oy kaybına sebep olmuştur.

ancak şundan eminim ki MHP yarın seçimlerde mecliste öbür günde iktidarda olacak. MHP'ni yerden yere vuranlar ''biz yuvaya döndük '' edasıyla kapımıza gelecekler.
dark_shadow
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 47

İletiTarih: Pzr Kas 21, 2004 1:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim yazdıklarını hiçbir zaman anlayamadığını düşünürsek kimin akıl yaşının ne kadar olduğu ortaya çıkar.

Ben hiç kimsenin milliyetçiliğini sorgulamadım.Haddim de değil zaten.Ama ortada milliyetçiyim diye gezenlerin kendi kendilerini sorgulamadıklarını görüyorum.Benim tepkim bu insanlaradır.Bir insan her zaman yaptığı şeyleri sorgulamalı inandığı değerleri ve yaptığı haraketliri karşılaştırmalıdır.Ülkü ocaklarına gittiğim zamanlarda açıkcası bu insanlardan çok gördüm.(bu forumda da çok var) Bir seminerde reis'in "ülküc ocaklarına neden geliyorsunuz" sorusuna 40-50 kişiden ancak bir kaç kişi cevap verebilmişti.Bir insanın ülkücü haraket için çalışması hatta canını ortaya koyması güzel tabi.Ama bunun kutsallığını tam olarak anlayamaması üzücü.Ayrıcaklı görünmek ya da kendine menfaat sağlamak için ocaklara giden bir sürü insan tanıdım.Bu insanlar 9 ışığı ezberkemekten başka bir iş yapmadılar.Bence önemli olan papağan gibi o sözleri tekrarlamak değil gerçekten özünü anlamak ve benimsemektir.

80 döneminden birkaç tanıdığım var.Davasını gerçekten benimsemiş onun için herşeyden vazgeçmiş girdiği çatışmada yaralanmış bir büyüğüm BUGÜN KÜ yaptığı siyaseti, izlediği yolu beğenmediği için Mhp ye oy vermiyorsa o insanı dışlamak, eleştirmek hatta kötü sözler söylemek bence doğru değil.Mhp nin yönetiminde yer alan bütün büyüklerimiz ülkücü olabilir ama her ülkücü Mhp'de olur anlayışı bana göre doğru değil.

tegin_42 : "sen hiç gazete ok. tv izlemezmisin? Şuanda o insanlar merkezden aldığı direktifler doğrultusunda her fırsatta tepkilerini gösteriyorlar."
Ben gösterilen hiç bir ciddi tepki göremedim?Sayın Bahçeli'yi eleştirdiğim konu da budur.Kendisi bence pasif siyaset izlemektedir.Bence daha ses getiren adımlar atmalıdır kendisi.

tegin_42 : Sen bırak bu mantıksız ve hain yolları da adam gibi MHP'nin arkasında dur.
Ben Ülkücü Hareketin arkasındayım, Mhp'nin arkasında değil.Her partinin izlediği siyaset dönem dönem farklılıklar gösterir.Bundan 5 sene önce olsa Mhp'ye oy verirdim ben.Ama bugün izlediği siyaseti beğernmiyorum.Onun için başka bir milliyetçi partiye verebilirim oyumu.Bu benim kişisel görüşüm.

Ayrıca her yazında "bırak bölücülüğü" gibi saçma sapan sözler söylüyorsun.Biz burada birleşmenin hayırlı olacağını söylüyoruz.Her yazımızda birleşelim diyoruz.Bunu da anlayamıyorsun?Daha ne şekilde anlatabilirim?Nedir senin bu bölücülük dediğin?

En son dark_shadow tarafından Pts Arl 13, 2004 1:01 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Pzr Kas 21, 2004 10:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayıların azlığı bizi yanılmaması gerekir. Unutmayınız davalarda keyfiyet önemlidir kemmiyet değil. Rahmetli Başbuğumuz yıllarca mücadele etti ama bu millet onu son demlerinde anlayabildi. 7 Milletvekili çıkardığı zaman "Elhamdulillah başardık" dedi.
Birilerimiz biryerlerde takılıyor.
Bakınız gardaşlarım ben şahıslarla uğraşmıyorum. Benim anlatmak istediğim yapılan yanlışlar olmuştur ve buda şuandaki hükümetin yanlışlarına zemin oluşturmuştur.
Kaldıki Sn. Devlet Bahçeliyi şu anda MHP kurmaylarından bir kısmı dahil nice ülkücüler yanlış yapmakla suçlamaktalar.
Eskiden bir deyim vardı "Davadan dönen vurulur" diye. Peki davayı hor kullananları ne yapmalı.
Ben size Haydar Baş'ın reklamınıda yapmıyorum. Sadece niçin siyasete girme ihtiyacı hissettiğini anlatmak istiyorum.
Bu insanın yaşı 58. biliyorsunuz ki siyaset 30 ile 50 yaş arası mükemmel bir şekilde yapılır bu yaştan sonra torun sevilir.
Peygamberimiz sav. "vatan sevgisi imandandır" buyurmaktadır. Ülkenin bu kötü gidişi neticesinde Haydar Baş bey olayları çok iyi tahlil lettiği için ve kadrosuna güvendiği için mecbur kaldı siyasete girdi. Yoksa diğer insanlar gibi oda Kılar namazını oturur bir köşede tesbihini çekerdi. Ama durum olağanüstü şartları göstermektedir. Bunun için her vatanseverin yapması gerekenleri Haydar Baş yaparak mitinğler düzenledi. Ama ne hazin tecellidir ki bu mitinglere hiç bir siyasetçi itibar etmedi, anlatmak istediklerini anlamak istemedi, göstermiş olduğu hedefi Kaf dağının arkasındaki zümrüd-ü anka zannettiler. AB hedefinin bölücülük İMF programının kölelik olduğunu anlattı ama ne hikmetse hiç bir siyasetci oralı bile olmadı.
Bütün bunlar olurken Türkiye adım adım bölünmenin eşiğine geliyordu, imralıdaki şerefsiz kilo almaya devam ediyor, ülkemiz tefecilerlin eline biraz daha düşüyordu.
Haydar Baş'ın bu mücadelesi yanlışmı haksız mı
"Gökkubbe çadırımız, Güneş bayrağımızdır" diyen Oğuz Kaan'ın bu mücadelesini sürdüren insanı anlamak bu kadar zor mu???
Bakalım zaman neyi gösterecek....
cagriguler
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pzr Arl 12, 2004 5:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tek yol 1.s1k digerleri kabul edilemez ya
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
zafershn
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Per Arl 16, 2004 10:41 am    ileti konusu: laf kalabalığı tegin46 a Alıntıyla Cevap Gönder

arslan bulutun yeniçağda başlayan yazı dizisini okumanızı tavsiye ederim.orsa çok güzel bir cümle kurmuş arslan bey ülkücü bu oyunu gördü ve bu oyuna bir daha düşmeyecek.tegin46 arkadaş daha dün yazılan ve söylenenleri ezberleyip burda bizlere ülkücülük dersi vermeye kalkma.ne haddine nede bilgine sığmaz bu tavrın.laf kalabalığı diyorsan bu kelimeyi düşünelim bakalım.belki haklısındır.yeter ulan bu kutsal harekete çektirdiğiniz deyip kısa kesmek belki daha hayırlıdır.artık senin gibilerle konuşurken uzun cümle yazmayacağız.yeter ulan bırakın sevdamızı........
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Per Arl 16, 2004 10:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

zafershn

Kardeş siteye takılalı 3 5 gün olmadı nerdeyse 24 saat baglıyım. Burda dikkatimi çeken ve beni yazılarıyla bu sevdaya dahada baglayan taktir ettigim kişilerdensin. Bence herkeze uzun yazılar yazıp açıklamaya devam etmelisin etmeliyiz. Ki dava arkadaşlarımızla tek vücut olalım
selamlar kardeş Allaha emanet ol.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
sahinturk
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 5

İletiTarih: Cmt Arl 25, 2004 7:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sungurtekin
merhaba sungur kardeş tespitlerin çok doğru ama devlet bahçeli başkanlığı altında birleşmek milliyetçilerin zararına olur.çünkü bahçeli koltuğa öncelik veriyor
ata_ocaklari
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Per Arl 30, 2004 2:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Şüphesiz A.T.P çatısı altında toplanılmalı
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
gazibaba
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 10:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nazlı Türk bayrağının yanında avrupanın teslis bayrağını asanlara karşı
Bağımsız Türkiye Partisi tarafından düzenlenen ne AB ne ABD tek çözüm Bağımsız Türkiye mitingi 2 ocak pazar günü çağlayan meydanında. Tüm ülkücü kardeşler davetlidir...
unutmayın saflar netleşiyor.
sahinturk
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 5

İletiTarih: Pzr Oca 02, 2005 6:58 am    ileti konusu: Yeni Parti Yeni Lider Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli arkadaşlar,
Bu sayfada bulunan çoğu kişi belli bir partiye mensup.hepimiz mevcut partilerle iktidara gelip amaçlarımızı iktidar yoluyla halledeceğimizi düşünmektedir ve bunda birnevi dehaklı yanları vardır.Ancak görünen o ki bu düzenle ne ülkemizi doğru dürüst bir yere getirebiliriz nede milliyetçi partiler iktidara gelebilirler.
Üzülerek söylüyorum ama ne milliyetçi partilerin ne de diğer partilerin ülkenin geleceğine katkı yapacak bir etkileri bulunmamaktadır.Çünkü herşeyden önce,mevcut partilerin ekonomik planları yoktur.Günümüzde herşey ekonomiye bağlı hale gelmiştir.ekonomiyi yönetemeyen hiç bir şeyi yönetemez.Ve böyle sürdükçe milliyetçi partilerin,ne ekonomiye ağırlık vermeye ne de çok çok üzülerek söylüyorum ki,koltuk sevdasından vazgeçmeye niyetleri yok.
Bu ve daha onlarca sebebten dolayı hepinize yeni bir parti ve de yeni bir lider etrafında toplanmaya davet ediyorum.biz millet olarak yüzlerce Atatürk çıkarmaya sahip özellikte bir milletiz.
Türk'ler tarihte de haksızlığa suskun kalmamıştır ve bundan sonra da kalmayacaktır.
Saygılarımla
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız