Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Yararlı kitaplar
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 5 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Maurad
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 71

İletiTarih: Pts Mar 13, 2006 5:21 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Önce herkes Atamızın gençliğe hitabesini sonrada mutlaka Atatürk'ün Nutuk'unu okusun...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
yaban
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 23

İletiTarih: Pts Mar 13, 2006 7:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Doğan Cüceloğlu 'nun SAVAŞÇI kitabını okumamak eksikliktir. Daha ilk sayfalarda insan değiştiğini hissediyor .Keşke diyorum 10 yıl önce okusaydım.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
tksharmely
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 13

İletiTarih: Pts Mar 13, 2006 9:35 pm    ileti konusu: Selamû-n Aleyküm Kardeşlerim Alıntıyla Cevap Gönder

Hakikat Kitap evinin İngiliz Casusu Kitabını Herkesin okumasını tavsiye ederim. Kitapta bir ingilizin nasıl Müslümanları kandırdığı Kur'ân-ı Kerim'i ne kadar iyi bildiği ve nasıl misyonerlik yaptığı anlatılıyor

En son tksharmely tarafından Pzr Mar 26, 2006 7:24 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder ICQ
mustafa1995
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Çar Mar 15, 2006 11:33 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ÖZELLİKLE AHMET KABAKLI HOCANIN (ALLAH GANİ GANİ RAHMET EYLESİN)TEMELLERİN DURUŞMASI 1 ADLI KİTABINI OKUMANIZI ÖZELLİKLE TAVSİYE EDERİM
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Çar Mar 15, 2006 2:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bence Ülkü Ocaklarinda kütüphaneler açilmalidir !!! yeni çikan kitaplar gençlerimize okutulmalidir !! gerçek egitim ve kültür dernegi olmaliyiz !!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
thegreen_wolf
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 466

İletiTarih: Çar Mar 15, 2006 4:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgili ülküdaslarım

ben bır ülkücü olarak MEHMET KARANFİL agabeyin GÜLHÜZNÜ kitabını tavsıye edıyorum bu kitap MİLLİYETÇİ HAREKETin 80 ihtilalini anılarla anlatan bir kitap agabeylerimizin cezaevrenındekı cılelerını anlatıyor ÜLKÜCÜ agabeyim ve SAYIN HALİL ESENDAG ve SELCUK DURACIK agabeylerimi anlatıyor (Allah'ım ganı ganı rahmet eylesın )

ALLAH'A EMANET OLUN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM ICQ
mustafa1995
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Mar 21, 2006 2:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KANLA ABDEST ALANLAR=ERGÜN POYRAZ- ERMENİ İDDİALARI VE GERÇEKLER=NECDET SEVİNÇ- MİSYONERLİK FAALİYETİ=NECDET SEVİNÇ- BİTMEYEN OYUN=METİN AYDOĞAN- TARİHİ GERÇEKLER IŞIĞINDA M.KEMAL ATATÜRK BOZKURT=H.C. ARMSTRONG
mustafa1995
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Mar 21, 2006 2:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KIRMIZI KLASÖR=SAYGI ÖZTÜRK--İMRALIDAN STRAZBURG A, VE EMEKLİ BİR KURMAY YARBAY IN YAZDIĞI DAĞLARIN GÖZ YAŞI ROMANININ OKUNMASINI ÖZELLİKLE TAVSİYE EDERİM.
erzurumlu1987
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 11

İletiTarih: Sal Mar 21, 2006 9:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

CENGİZ AYTMATOV'UN CENGİZ HAN'A KÜSEN BULUT ADLI ESERİ MÜKEMMEL. SOVYET REJİMİNİN ÇARPIKLIKLARINI ANLATAN HARİKA BİR KİTAP. ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Pzr Mar 26, 2006 9:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kütüphâne değerinde eserler
NECDET SEVİNÇ
--------------------------------------------------------------------------------

DİYOR ki: “...Tarihimizi tetkik ediniz, Türk’ün çektiği bütün felâketler, mâruz kaldığı tehlikeler ve musibetler hep kendi özbenliğini, millî varlığını ihmâl ederek, nereden geldikleri ve ne oldukları, hangi nesile mensup bulundukları belirsiz bir takım kimseleri kendisine reis tanıyarak, onların şuursuz bir vasıtası olmak mevkiine düşmüş olmasıdır.”
Doğru mu söylüyor?
Osmanlı döneminde devşirmelerin, günümüzde de Etnik Çete’nin başımıza sardığı şunca belâ ile boğuşurken, aklı başında hiçbir Türk çocuğu, aynı zamanda engin bir tarih şuurunun da ifadesi olan bu sözlerin yanlış olduğunu söyleyemez.
Ben bu sözden yola çıkarak 700 küsur sayfalık bir kitap yazdım ama, her Türk’ün millî bir amentü gibi iman etmesi ve ilahî bir emir gibi de uyması ve uygulaması gereken bu tesbitler bana ait değil.
Ya kime aittir?
Türk Milleti’ne “başına getireceği insanların kanındaki ve vicdanındaki cevher-i aslîyi tahlil etmekten bir an bile feragat etmemesini vasiyet eden, yani “Türk Devleti’nin Türk kanını taşıyandan başkasına emanet edilmemesini” emreden Atatürk’e aittir.
Türk Milleti’nin “haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasını esas kabul eden” Atatürk’ün; Selanik dahil, Batı Trakya’yı ve adaları Türkiye sınırları içine katmak, Musul ve Kerkük’ü almak istediği genellikle bilinir. Düşman elinde bulunduğu sürece Anadolu’nun ikmal yollarının kesileceğine işaret ederek, Kıbrıs’ın yeniden fethini arzu ettiği de bilinir.
“Ben milletime söz verdim, Hatay’ı alacağım” diye Fransa’ya meydan okuduğu falan da bilinir. Bilinmeyeni, sevgili Yusuf Koç ve Ali Koç kardeşlerin “Tarihi Gerçekler Işığında Belgelerle Mustafa Kemal Atatürk” adındaki iki ciltlik eserden öğreniyoruz.
“Gençliğin ideali ne olmalıdır?” sorusuna bakın Gazi ne cevap vermiş:
- Türklük’ten büyük ideal olur mu? Bugün sınırlarımız dışında bunca Türk yaşıyor. Bunların arasında bir kültür birliği kurmalıyız. Aynı tarihten geliyoruz, geçmişimizi yeterince bilmiyoruz. Aynı dili konuşuyoruz, birbirimizi anlamıyoruz, İstanbul’da konuşulan Türkçe, burada yayınlanan dergi Kırgız’da, Kıpçak’ta, Özbekistan’da, Azerbaycan’da bizim anladığımız gibi anlaşılmalıdır. Her tarafta İstanbul lehçesi konuşulmalıdır.
Koç Kardeşler’in kitabında, Gazi’nin diplomatik zekâ şaheseri bir cevabına da rastlıyoruz. şu millî şuur yüceliğine dikkat buyurun lütfen:
Mussolini, Habeşistan’ı işgal ettikten sonra İtalyan elçileri, kendi devletlerinin aleyhine kurulan Balkan Antantı’nın bozulması için kapı kapı dolaşmaya başlarlar. İngiltere’nin İtalyan elçilerine verdiği cevap şudur:
- İtalya, Türkiye, Yunanistan ve Yugoslavya’ya herhangi bir tecavüzde bulunmayacağını taahhüt ederse ittifak feshedilebilir.
Atatürk, Türkiye’yi sanki İngiltere himâyesinde bir devletmiş gibi gösteren bu cevabı öğrenince, Balkan ittifakının bozulmasını isteyen İtalyanlar’a şu cevabı verir:
- İtalya eğer İngiltere’ye tecavüz etmeyeceğini taahhüt ederse ittifakı feshedebiliriz!
Hem Koç Kardeşler’in eserini, hem de yine belgelerle Atatürk’ü anlatan sevgili İbrahim Candan’ın “Seni Anlasaydık Bu Hâle Gelmezdik” isimli kitabını hararetle tavsiye ediyorum. Üçünün de eline sağlık, üçü de kütüphânemize, kütüphâne değerinde eserler kazandırdı.
Bu yazı, Atatürk’ün bir sözü ile bitmelidir.
Bu memleket tarihte Türk’tü, hâlde Türk’tür ve ebediyyen Türk kalacaktır! Türk evladının Türkiye’yi muhafaza etmek için muhtaç olduğu kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Koç Kardeşler’in kitapları 0533.558 31 20-0533.354 72 44, İbrahim Candan’ın eseri de 0312.431 51 42 numaralı telefonlardan temin edilebilir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Aysel27
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 39

İletiTarih: Pzr Mar 26, 2006 6:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamün Aleyküm Ülküdaslarim

Yararli kitaplari birbirimize anlattigimiz bu yazida bende sizlere daha iki gün okuyup bitirdigim bir kitap dan bahsetmek istedim.

Eminimki bu kitabi cogumuz okumussunuzdur ama ben okumayanlar icin tokumalarini tavsiye etmek istedim.

DESTANLASAN CANAKKALE (MUSTAFA TURAN)

Sizlerin tavsiye ettigi bir cok kitapi okumus biri olarak okumayanlar varsa lütfen okuyun. Inanin ALLAH a Türk ve Müslüman dünyaya geldiginiz icin binlerce defa tekrar tekrar sükredecek ama gene ne kadar sükretsem az diyeceksiniz.

Kitapi aslinda bir forum yazip detayli anlatacaktim ama su an öyle bir imkanimiz yok. Yine de bir iki örnek vermek istiyorum.
Aysel27
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pzr Mar 26, 2006 6:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

"Yil 1928. Osmanli"nin son dönem alim,arif ve zarif hocalarindan biri , Alasonyali Cemal Ögüt hacca gider. Cünkü davet bizzat Efendimizden gelmistir.

Hoca efendi Medine-i Münevvere de , cok degerli bir insanla tanisir ve konusma firsati bulur. Iste bu zaatlardan biri de Efendimizin türbedaridir.

Bu Pir-i fani olmus nurlu adam Osmanliyi cok sevmektedir. Hoca efendi bunun sebebini sorar ve su cevabi alir" Osmanliyi Islam namina sevmek icin bir hatiram bile bana yeter de artar!"

Hoca efendinin israri üzerine bu gercekten tek ve essiz hatirayi söyle aciklar:

1915 yili haccina Hindistan Ulemasindan bir Zaat da gelmisti. Bu Zaat, hem alim, hemde deruni dünyasi zengin bir ALLAH dostu idi. hac dan evvel Resullallah i ziyarete gelmisti. kendisiyle tanisdik uzun sohbetler ettik ama gözünün yasi bir türlü dinmiyordu sebebini sordum. Burasi Cennet bahcesi, Resulullahin makami, burayi ziyaret ettigine neden sevinmiyorsun yoksa bunlar sevinc gözyaslarimi?
O mübarek Zaat gözyaslari daha da artarak su cevabi verdi:

Keske gözyaslarim sevinc gözyaslari olsa ama malesef öyle degil. Bunca yil sonra nasip oldu o Güzeller Güzelini ziyarete geldim. Yaninda yakininda özlem giderecektim. Fakat müsade ettimki Resulullah burada degil.öyleyse neden Resulullah nicin burada degil , yoksa benim kalp gözümmü körelmis, neden varligini hissedemiyorum, hangi hatam, hangi günahim onunla olmaya ,onunla dolmaya engeldir. Iste geldim geleli bu düsüncelerle perisanim.
Aysel27
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pzr Mar 26, 2006 7:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yasli Türbedar, bu ifadelerden sonra ne diyecegini bilemez.Ama onunda kafasi karisir. Cünkü bu mübarek zatin duygu ve düsüncelerinde samimiyeti gayet aciktir.

Öyle ise Güzeller Güzelini yanibasina iken görememek, duyamamak, hissedememek nedendir?

O gece yasli Türbedar bu düsüncelerle yatagina uzanir. sabah namazina dogru , rüyasinda Güzeller Güzelini görür. Tabi cok sevinir,heyacanlanir.
Hindistanli alimin anlattiklarini hatirlar ama sormayi edebe aykiri bulur soramaz. fakat Allah in Resulu onu merakta birakmaz ve buyururki:

"Evet hissedilen dogrudur. Ben su an Medinemde degilim. Canakkale deyim. Cok zor durumda olan asker evlatlarimizi yanliz birakmaya gönlüm razi olmadi. Simdi onlara yardim ediyorum."

Bu yazdigim örneklerden sadece biri Ülküdaslarim. Lütfen arkadasiniza, ailenize,akraba, tanidik, anne, baba, cocuk kim varsa elinizden geldigince anlatin , anlatinki adini bile bilmedigim sehitlerimize herkes en azindan bir dua bir Fatiha yollayarak tesekkür edelim.[/b]
emre442
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 76

İletiTarih: Pzr Mar 26, 2006 7:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun Aleyküm Ülküdaslarim

Aysel Ablamizin Anlatdigi Kitap Çok Güzel Bir Kitap Mis Gerci Kitaplarin Hepsi Güzeldir Okmasini sevene Ben Bu kitabi mutlaka Okuyacam

Allaha emanet olun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız