Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kürtleşen Türkmenler (lütfen okuyunuz)
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 6 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 10:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ulkucu_reis demiş ki:
Selçuk üniv.den bir hoca görevli gittiği Azerbaycan'da Büyük Türk tarihi derslerinden bahsetmişti Elçibey zamanında. Okutulan eser baya kapsamlı ama yazarını şu an hatırlamıyorum. Orada kürtlerin ermenilerle soyca bir ortaklığı olduğundan bahsediliyor. Günümüzde kürtçülere bakarsanız da sürekli bunu ispatlamaya çalışırlar. Kökenlerini eski bir mezopotamya uygarlığı olan Urartu ve Medlere dayandırırlar. Ermenilerin kökeni bunlara dayanır, ama kürtlerinkini kesin bilemiyoruz. Çünkü bulunan belge veya tabletlerde bunlarla ilgili bir bulgu yok.

Dogru soyluyorsun abi, Kurtlerin soylerini eski Mezopotamya uygarliklara baglamaya calismalari tamamen politik bir hamledir. Turkleri surrekli isgalci olarak gostermeye calisiyorlar, sanki biz onlarin topraklarini ellerinden almissiz.

Ne yazik ki bu beyni yikanmis insanlar onemli bir noktayi unutuyorlar: Medlerden Turkler Anadoluyu fethetmeye baslayinca kadar TEK BIR KURT BEYLIGI YOKTUR. Cok sevdikleri Diyabakir bile MS 1100 kadar hic bir Kurt beyi tarafindan yonetilmedi. En uzun vadeli Kurt beyligi Mervaniler idi ki onlar 100 yil civarinda hukmettiler sonra da Selcuklulara baglandilar. Buveyhogullari Kurt gosterirler ama onlar esasen Sii bir beylikti. Eyyubiler de hakim oldular ama, Eyyubiler de en azindan yari Turk devleti olarak gorulebilir, Selahattin yari Turk, yari Kurt oldugu icin ve cogu askeri Turk oldugundan dolayi. Yani, birnevi TURKLERI SAYESINDE Kurtler daha cok guclendiler ve genisleyebildiler hem nufus hemde cografya acisindan. Eger Turkler gelmeseydi, belki bugun Kurtler Ermeni yada Bizansin yonetimin altinda kalacaklardi, ve bakalim Musluman olarak bir Hristyan devleti altinda yasamak nasil bir sey olacakti...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 10:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Vallahi bazilarin dan bile indo german ari irkindan olduklarini duydum ,yani daha dogrusu kendilerini Alman -iran-Anglo sakson a yakin buluyorlar ve dilleri kök olarak da bunlara dayaniyormus !!!

kaynak i göstermem icin baya arayip arastirmam gerek ama bu zamete girmek isteyen varsa ben link göndereyim ve Alman ÜNI-versiten in server de arastima yapsin !!!

ARama motoru bence google bunun yanin da sifir !!!

www.metager.de arama yaparken google de gibi msl,iki kelime de + kullanirsiniz burada bu olmuyor sadece - eksi isaret gcereli ,arti orada bütün baska server de tiklayip google nin bulamadiklarini burasi buluyor !!!

saygilar
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Eyl 14, 2005 11:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birbirinden değerli araştırmalar ve düşünceler dinledik.Çoğunlukla görüşler,kürtlerin Türk soyu ile ilgisi bulunmadığı şeklinde.Geriye ihtimaller kalıyor.Fars kökenli,ya da farsların başka kavimlerle karışmış bir soyu.Bir gerçek de Bazı Türkmen boylarının da kürtleşmesi.Ki bunda hemen hemen ittifak sağlandı.Ama kim oldukları,nereden geldikleri bizim sorunumuz değil.Bizim sorunumuz şu.Ortada kurulmuş ve hepimizin tabi olduğu bir Türkiye Cumhuriyeti var.Bu cumhuriyetin bir anayasası var.Burada bir Türk milleti tarifi var.Bu tarif ırken bir Türk tarifi değil.Bir sözleşme ile, vatandaşlık bağıyla bu ülkeye bağlı olan herkesi Türk kabul ediliyor.Burada iki yol var.1-Bu anayasayı kabul edeceksiniz ve burada yaşayan herkesi Türk kabul edeceksiniz,ki bu kanunlara ,Tc anayasasına sadık vatandaşların uyacağı yoldur
2-Irken bir Türk ya da başka bir kavim tarifi tarifi yapıp,dışında kalanları dışlayacak yani anayasaya karşı geleceksiniz.
Açık ve net olarak söylüyorum.Benim yolum birinci yoldur.
Anayasada kişileri boğan,vatandaşlara kan kusturan maddeleri eleştiririm,ama devletin temel yapısını tarif eden ana maddeler hakkında tek yorum yapmam.Ama bu konuda Türklüğü kabul etmeyen,kendini ırken kürt olarak,başka bir millet olarak görene de bu yorumu yaptırmam.Bu ister öz be öz kürt vatandaş olsun,isterse kürtleşmiş Türk boyu olsun hiç farketmez.Bu birinci düşüncem.
İkincisi madem bu anayasa ile bir tarif yapılmış,bir millet ortaya konulmuş,ben bu ülkede ikinci bir dil,ikinci bir bölge,ikinci bir bayrak,ikinci bir sınırı asla kabul etmem.rte nin de kararları beni hiç bağlamaz.Anayasayı çiğneyen adamı ben başbakan olarak tanımam.
Üçüncüsü dilini töresini kaybetmiş adam benliğini de kaybetmiştir.Anayasaya bağlı ise eyvallah.Değilse benim için o da diğerleri gibi ayni guruptadır ve düşmanımdır.
Dördüncüsü bu anayasayı kabul etmeyip de özel haklar isteyenler,hangi etnik kökenden olurlarsa olsunlar bu ülkeden defolup gitmelidir.Nereye canları isterse oraya.
Beşincisi,devletin bunlarla pazarlığa girmesini kesinlikle çok vahim bir olay olarak görüyorum.Devleti bu duruma düşürenler bu ülkenin başında kalamazlar.Bu vatana ihanet suçudur.Bu konuda hiç bir ülke,Tc ye dayatmada bulunamaz,yaptırım uygulayamaz.Benim anayasamı tanımayan devleti ben hiç tanımam.82 yıl önce Türkiye Cumhuriyetini tanıyanlar,bizim böyle bir anayasamız,böyle bir dokumuz,böyle bir sınırımız olduğunu biliyorlardı.Şimdi zaafiyet içinde görüp de bu edepsizliği yapmalarının bir manası yok.Ne Tc,ne de lozan artık tartışılamaz.Bu tartışmalara hiçbir Tc hükümeti,millet aleyhine taraf olamaz,bu yapılan terbiyesizlikleri ve teslimiyeti devrim olarak bu millete dayatamaz.saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 474

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 12:48 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgihan bacim cok kiymetli arastirmalar ve yorumlar sundun. Allah razi olsun.
Biz Kingston &London universitesi olarak bu konuyu 1.5 yil arasrdik, genel sonuclari verecegim, ayrintiya girersem mahkemelik olurum, cunku kitap cikacak yakinda.
!) Kurtleeri millet olarak tanimliyamiyoruz, cunku hicbir teory kanitlanamamistir. Tarh biliminde kanitlanmazsa theory yalnizca iddia olarak kalir.
2) Dunyada yuzlerce tarihten silinmis insan topluluklari var, kurtler listenin basinda gelir. Tarih boyunca devamli baska milleterin hiimayesinde olduklarindan zaten genleri, kulturleri, dilleri ve dinleri degistirmistir. Kurtleri millet olarak tanima tarih ilminde yapilamaz, ancak ve ancak millet cikarmak isteyen veya farkli olmayi isteyenler bu hayali benimser. Ornek vereyim, kuzey Ingilterede halkin genleri Norvec, Danimarka yani Viking genlerikanitlandi. Malumunuz Vikingler yerlesti halki goc etti,fakat hic duydunumu kuzey ingiltere halki biz Ingiliz degiliz dediklerini?
3) Simdi Cerkes arkadaslar kizacak bana, ama bilime vetarih ilmine gore Cerkes milletide silinecek, eger Gabarte, Osety boyle giderse. Bunu bilen Cerkes bilimciler koklerini Persiana baglamaya hatta Yunanlilara baglamaya calisir.(Moskova kutuphanesinde 210 kitab var bu iddialar hakkinda. Bunu yapmanin sebebi ne? Yok olcaklarini bildiklerinden bir an simiti bulmak. Kurtler millet seviyesine dahi erisememis yuz yillar once yok olmustur.
3) Kurtlerin kesinlikle ve kesinlkle bizimle alakasi yoktur. FAKAT bugrrahan diyorki "Kırgız, Türkmen, Kazak, Azeri, Özbek, Gagauz, Uygur Türktür. Kürtler Türk değil FARSİ dir. buda bütün ciddi ve önemli tarihçiler tarafından kabul edilmiş, ispatlanmistir" bu tarihcelerin isimlerini lutfen lutuf edermisin bize, cunku hemen baglanti kurcaz o ciddi ve onemli tarihcilerle.(Isin acigi isimler alcagimi sanmiyorum.)
konunun politik tarafini Kadir abimiz yorumlamis, benimde yorum yapmam gereksiz, herseyi net sekilde aciklamis.
Affiniza siginarak uzun yazdim, kusuruma bakmayin.
Bugrrahan kardes cevabini bekliyorum.
Saygilar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 12:58 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgihan bacim cok kiymetli arastirmalar ve yorumlar sundun. Allah razi olsun.
Biz Kingston &London universitesi olarak bu konuyu 1.5 yil arasrdik, genel sonuclari verecegim, ayrintiya girersem mahkemelik olurum, cunku kitap cikacak yakinda.
!) Kurtleri millet olarak tanimliyamiyoruz, cunku hicbir teory kanitlanamamistir. Tarih biliminde kanitlanmazsa theory yalnizca iddia olarak kalir.
2) Dunyada yuzlerce tarihten silinmis insan topluluklari var, kurtler listenin basinda gelir. Tarih boyunca devamli baska milletlerin himayesinde olduklarindan zaten genleri, kulturleri, dilleri ve dinleri degismistir. Kurtleri millet olarak tanima tarih ilminde yapilamaz, ancak ve ancak millet cikarmak isteyen veya farkli olmayi isteyenler bu hayali benimser. Ornek vereyim, kuzey Ingilterede halkin genleri Norvec, Danimarka yani Viking genleri kanitlandi. Malumunuz Vikingler adaya yerlesti halki goc etti,fakat hic duydunuzmu kuzey ingiltere halki biz Ingiliz degiliz dediklerini? Cunku 500 yildan fazladir inleri, dinleri, kulturleri degisti. Kuzey Ingiltere Ingilizcesi cok farklidir.
3) Simdi Cerkes arkadaslar kizacak bana, ama bilime vetarih ilmine gore Cerkes milletide tahminen 400 yil sonra silinecek, eger Gabarte, Osety boyle giderse. Bunu bilen Cerkes bilimciler koklerini Persiana baglamaya hatta Yunanlilara baglamaya calisir.(Moskova kutuphanesinde 210 kitab var bu iddialar hakkinda. Bunu yapmanin sebebi ne? Yok olcaklarini bildiklerinden bir an simiti bulmak. Kurtler millet seviyesine dahi erisememis yuz yillar once yok olmustur.
3) Kurtlerin kesinlikle ve kesinlkle bizimle alakasi yoktur. FAKAT bugrrahan diyorki "Kırgız, Türkmen, Kazak, Azeri, Özbek, Gagauz, Uygur Türktür. Kürtler Türk değil FARSİ dir. buda bütün ciddi ve önemli tarihçiler tarafından kabul edilmiş, ispatlanmistir" bu tarihcelerin isimlerini lutfen lutuf edermisin bize, cunku hemen baglanti kurcaz o ciddi ve onemli tarihcilerle.(Isin acigi isimler alcagimi sanmiyorum.)
konunun politik tarafini Kadir abimiz yorumlamis, benimde yorum yapmam gereksiz, herseyi net sekilde aciklamis.
Affiniza siginarak uzun yazdim, kusuruma bakmayin.
Bugrrahan kardes cevabini bekliyorum.
Saygilar.
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 2:50 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

_cCc_ demiş ki:
Sevgihan, değerli araştırman için teşekkür ederim Ülküdaşım. Sorular güzel, cevabı da bence bir o kadar basit: Tanıdığım kişilerden de kıyasla kanı, kökeni ne olursa olsun insan kendini nasıl görüyorsa, o kimliğe sahiptir.

Abi, kesinlikle katiliyorum cevabiniza. Herkezi kendilerini tanittiklari, gorduklerine gore kabul edersin. Olaya noktayi koyan budur zaten.

Ancak, Kurtculerin propagandalara karsilik vermemiz cok onemlidir bence. Kurtculer hem tarihi uyduruyorlar, hemde kokenlerini. Yanlis bilgilendirme de yanlis secimlere yol acar....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Alparan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 9:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gardaşlarım ben forum yazıların izliyorum ama az-az yanıt yazıyorum. bu konuyu da izledim. İnanın ki kürtlerin istediği bizimle savaşmak değildir. ben Nahcivanlıyım burada Türkiyeden gelen ve yerli kürtler var bunların cahil ve kışkırtılmış olanı bize duşman gibi bakıyor. Soruyorum hangi sebeble duşman olduk tutarlı bir cevap yok. Bunların Turk soyundan olması kanıtlanmamış bir düşünce. Kabol edilen Hint-Avrupa kökenli olmaları. Ama ne olursa olsun bir gerçek var ki bunlarda (bazılarını çıkmakla) biz Türklere ait hususiyetler var. mesela; Namus anlayışı, Kisas anlayışı, Ölümün gözünün içine bakmak ve s.
Bu da asırlardır beraber yaşayışımızda ileri gelen bir şey ola biler. tabii ki bu hisleri tüm Kürtlürde aramak doğru değil.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder YIM MSNM ICQ
buggrahan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 9:44 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Adigek, daha yeni girdim internete otuz kez sormuşsun ama yeni gördüm. Benim amacım ayrımcılık yapıp Kürtleri dışlamak değildir. Kürtler kardeşimiz, yurttaşımız hatta ülküdaşımız olabilirler ama sen inatla Kürtlerin Türk soyundan geldiklerini söylüyorsun. Kürtlerin KÖKENİ farklıdır. Sorduğun sorular komik kim demiş Özbeklerin Türk olduğunu diyorsun. Yani bir Özbeğin Türk olma olasılığıyla bir Kürdün Türk olma olasılığını mı karşılaştırıyorsun kardeşim? =) Burada Özbeklerin, Azerilerin, Kırgızların Türk olmadığını söyleyecek bir tek insan var mı? Sen bu söylediklerine göre sen zaten TURANA inanmıyorsun ki! Sana göre bir biz bir de Kürtler Türk! Bir de kim söylemiş diyorsun sanki çok kez ispatlanmış yaygın bir fikir de ben burda antitez üretiyorum! Kürtleşmiş Türkmenler Türktür ama gerçekten Kürt olanlar Türk kökenli değildir.

Kürtlerin kökeni araştırıldığında Carduchilerin devamı olduğu söylenir ama modern araştırmalar onların çok daha önceye Yunan dönemindede var olduklarını gösterir nitekim Antik Yunan tarihçisi XENOPHON onlardan KHARDUKHİ diye bahseder. Daha önce Tel Halaf ta yaşayan ırkla karşılaştırılsalarda bu ırkın çanak çömlek gibi özellikleri belirleyici olmaya yetmez çünkü Kaşke türkleri, Luric mamasani, Arap Baseri kavimleride aynı çanak çömleği kullanırlar (Valla kökenleri ile ilgili Türk kelmesi geçen tek yer burası hemen koydum).
Gerisi çok uzun ama Urartularla ve Ermenilerle bir kan bağı olabileceğine dair bir sürü bilgi var. Ama araştırdıklarım bir çok sitede ortak nokta Hint-İran veya Hint-Avrupa kökenli oldukları bir tane bile Türk kökenli diyen yok senin dışında. İnşallah ingilizcen iyidir gerisi burda, illa isim istiodun ya.
Mehrdad R. Izady (published in the Kurdish Life, Number 7, Summer 1993).
buggrahan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 9:52 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Adigek Yok olan bir ırk nasıl yaşatılıyor o zaman bu sekilde ben orasını anlayamadım. Kürtler çok karışmış olabilirler. Türkiye'dekiler Türklerle, Irak'takiler araplarla, İrandakilerle İranlılar karışmış olsun. Hepsinin Türk olduğunu nasıl söylüyorsun? Hani burdakiler karıştı diye Türk diyelim Ordakilerdemi Türk? Eğer değilse ve Kürt halkı yoksa 3 ülkeden toprak koparmaya çalışıp büyük Kürdistanı kuracak Kürt halkı kim?
buggrahan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 10:10 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kadir dediklerin tamamen doğru artık kökenlerini kurcalayacak, saf kan Türk arayıp ırka göre yeni bir anayasa çıkaracak halimiz yok. Bu tartışmanın amacıda yeni bir yol veya yöntem bulmak değildir yanlış anlaşılmasın sadece bir konuda hem fikir olmaya veya bir şeyleri açıklığa kavuşturmaya yanlış biliyorsak düseltmeye çalışıyoruz.
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 10:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

buggrahan demiş ki:
Adigek Yok olan bir ırk nasıl yaşatılıyor o zaman bu sekilde ben orasını anlayamadım. Kürtler çok karışmış olabilirler. Türkiye'dekiler Türklerle, Irak'takiler araplarla, İrandakilerle İranlılar karışmış olsun. Hepsinin Türk olduğunu nasıl söylüyorsun? Hani burdakiler karıştı diye Türk diyelim Ordakilerdemi Türk? Eğer değilse ve Kürt halkı yoksa 3 ülkeden toprak koparmaya çalışıp büyük Kürdistanı kuracak Kürt halkı kim?

kardesim
tamam mantikli konusuyorsun da dikkatini cekereim sevre kim dayatoyir??

saygailar
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 11:41 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bugrrahan yazdiklarini iyi oku, sonra yaz. SEN YAZDINKI bugrrahan diyorki "Kırgız, Türkmen, Kazak, Azeri, Özbek, Gagauz, Uygur Türktür. Kürtler Türk değil FARSİ dir. buda bütün ciddi ve önemli tarihçiler tarafından kabul edilmiş, ispatlanmistir"
ben dedimki kurtlerin bizle kesinlikle ve kesinlikle alakasi yoktur.
Oku sonra yaz.
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 11:51 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

buggrahan demiş ki:
Kırgız, Türkmen, Kazak, Azeri, Özbek, Gagauz, Uygur Türktür. Kürtler Türk değil FARSİ dir. buda bütün ciddi ve önemli tarihçiler tarafından kabul edilmiş, ispatlanmıştır..

bugrrahan bunu yazan Sen.
kurtlerin bizle kesinlikle ve kesinlikle alakasi yoktur. yazan BEN!
Gardas kusura bakma Turk boylarinida Turk degildir yazdin sandim. Ondan asiri sinirlenip senden kaynak istedim. Turan'a laf edene insafim yoktur.
KURTUN TURKLE HIC BIR BAGLANTISI YOKTUR.
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 11:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

buggrahan demiş ki:

Ben hangi yazimda Kurtlerin hepsi Turktur dedim? alinti yap goster.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız