Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - AKEPE YE KAPATMA DAVASI NİHAYET AÇILDI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 6 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 416

İletiTarih: Per Tem 24, 2008 9:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Size oy verenin’ diyen çiftçiye 1 yıl hapis
24 Temmuz 2008
Nurettin KURT/ANKARA
’Size oy verenin’ diyen çiftçiye 1 yıl hapis
Elektronik posta yoluyla AKP’nin internet sitesine "Size oy verenin ..." diyerek mesaj gönderen ve Başbakan Erdoğan’ın şikáyeti üzerine hakkında dava açılan çiftçi Mahmut Acar’ın davası dün Ankara 3. Sulh Ceza Mahkemesi’nde ilk celsede karara bağlandı.

Çatalca İnceis Köyü’nde ikamet eden ve 15 Temmuz 2007’de ’Size oy verenler vatan hainidir’, ’Sizin devlet yönetiminizi ...." diye mesaj gönderen Mahmut Acar, talimat yoluyla alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek, "Köyün gençleri benim bilgisayarımı kullanır. Onlardan birisi mesaj yazmış olabilir" dedi. Duruşmaya katılan Erdoğan’ın avukatları sanığın cezalandırılmasını talep ettiler.

Acar’ın ifadesini inandırıcı bulmayan Hakim Güntaç Değer, "kamu görevi yapan kişiye hakaret" suçundan Mahmut Acar’ı 1 yıl hapse çarptırdı. Hakim, Acar’ın cezasını ertelemedi. Yargıtay cezayı onarsa Mahmut Acar hapse girecek.

Gidişat iyi değil, herkesle kavga halindeler, Milletin içinde bunları savunanlarda birer birer bitiyorlar, çünkü savunalacak tarafları kalmadı, çöküyorlar, çökerkende yapabilecekleri herşeyi yapmaya çalışıyorlar, bir zamanlar chp nin elit kesmi temsil ettiğini söyleyenler, şimdi kendi elitlerini ortaya çıkardılar, millete tepeden bakıyorlar, jiplerle, son model arabalarla geziyorlar, sonrada çıkıp biz milletin yanındayız, biz onlar için hizmet ediyoruz diyorlar, HADİ ORDAN BE !!! HADİ ORDAN !!! KİME HİZMET ETTİĞİNİZ AÇIK VE NET ŞEKİLDE GÖRÜLÜYOR ARTIK !!! İHALELER HAVADA UÇUŞUYOR, YANDAŞLARINIZI İHYA ETTİNİZ!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Tem 24, 2008 9:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vatan dan alıntı:
Alıntı:
Kapatmaya karşı kıyak emeklilik atağı

AKP’li Yiğit’in bir gün önce ‘yok’ dediği, 2 yıl parlamenterlik yapma şartını taşımadıkları için “milletvekili emeklisi” olamayacak vekiller için yapılacak düzenleme teklifi, TBMM’ye sunuldu

Milletvekillerini erken seçim zorlayabilmek için bir rüşvet.
Milleti mezarda emekli edecek kanunları çıkartanlar;şimdi 1 günlük milletvelinin dahi milletvekilliğinden emekli olabileceği bir düzenleme getirmeye kalkışıyorlar.
Demek ki,b,c planları hazır ve işleme konuldu.
Kapatma kararının çıkacağını öğrendiler,hemen ardından güya baskın seçime gidecekler ve tekrar gelecekler.
Bu kanun eğer kuruldan geçerse;artık iyice rezilliği çıkmış siyaset çok büyük bir yara daha almış olacaktır.
Bu meclisi,bu kutsal çatıyı kirletmenin artık ne boyutlara ulaştığı ortadadır.
Böyle bir meclisin olsa ne olur,olmazsa ne olur.
Siyasetin,demokrasinin kutsallığından bahsedip de orduya sataşan ve burunlarından kıl aldırmayanların bu yasa taslağına ne diyeceklerini çok merak ediyorum.Öyle bir şeytanlık ve hinoğluhinlik ki;akepe bu teklife sahip çıkmıyor,bireysel bir kanun teklifi gibi işleme aldırıyor.Üstelik basının bu konudaki haberini yalanlayan akepe istanbul vekili İbrahim yiğit in imzasıyla meclise geliyor bu teklif.
Bu kadar rezalet de hiç görülmedi bugüne kadar.
Adamlar milletvekili mi,yoksa teşkilatlanmış çıkar şebekesi mi?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Tem 26, 2008 9:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Akepe sözde çete olayını gündeme getirmekle zaten defalarca kapatılmayı haketmiştir.Akepeye hiç bir zaman ak parti demedim.Onun adı A-KE-PE dir.Ak ismini hiçbir şekilde haketmemiş;şaibeli,yolsuzluklara bulaşmış,üç kuruş maaşlı adam iken;kendi şirketlerini ve çoluk çocuklarının imparatorluk şirketlerini kurup ihya edenlerin aklıkla ilgisi olamaz.
Dokunulmazlık kaçkını,servetinin hesabını vermeyen adamlar temiz eller operasyonu yapamaz!
Ne demek hem temiz eller operasyonu?
Uluslararası sahada;devletini,yargısını,ordusunu mır mır sürekli dışarıya şikayet etmiş adamların sözüne mi inanacağız?
Bir devletin varlığına kastedenlere karşı aldığı tedbirler;onun savunma refleksleridir.Bu; devleti bir gladyonun yönettiğini göstermez.
Bu çok doğal ve yasal bir şeydir.ÖRTÜLÜ ÖDENEK DİYE BİR ŞEY VAR.
NEREDE KULLANILIR BU ÖDENEK?İŞTE BU TÜR İŞLERDE.BUNUN MUHASEBE KAYITLARI OLMAZ.BUNUN HESABI SORULMAZ.
BU ÜLKEDE NE BAŞBAKANLAR NE CUMHURBAŞKANLARI GÖRDÜK.
BUNLARIN BİLDİKLERİ HİÇ BİR ŞEY YOK MU?
Ne Demirel,ne Çiller,ne geçmişteki diğer devlet adamları,iktidar olmuş olanlar;bunları uluorta milletin önünde konuşmazlar.
Bugün örnek aldıkları abd nin,ingiltere nin,İtalya nın,ya da İsrail in;gizli kapaklı işleri yok mudur?Bunların hangisi toplum önünde konuşuluyor?
Bu tür faaliyetlerin uluorta ,herkesin gözü önünde tartışıldığı nerede,hangi ülkede görülmüştür?Korkut eken,kahraman,efsane subay ne dedi mahkeme de ?.DEVLET SIRRI!BUNU HAKİM DEŞEBİLİR Mİ?
HAYIR!Bunlar insanın karısına dahi anlatmayacağı,anlatmaması gereken işlerdir.Başbakanlık bütçesinde örtülü ödenek varsa,bu tür çalışmaların da olması gerktiğini kabul etmek zorundasınız!
Bugün müteahhit firmaların bile muhasebe dışı örtülü ödenekleri vardır.
Bunlar muhasebe kayıtlarına geçmez.Çok rahatsız olduğumuz rüşvet ve hediyeler,bu fasıldan ödenir.O yasal değil ,ama devletin ki yasaldır.
Bu devletin istihbarat çalışmaları var.Şu var bu var.Bunlar açık açık uluorta tartışılmaz.Meclis de bile gerektiği zaman kapalı oturum yapılır.
Bunun da şartları ve kuralları vardır.
Bu adamlar devlet değil aşiret yönettiklerini zannettiklerinden;böyle uluorta şeffaflık lafları ederler.
Ama abd ile yapılan görüşmelerde;dışişleri görevlileri olmaz,tutanak da tutulmaz.O zaman gizli oturum!
Ondan sonra da başlar,Iraka girmek için 1.5 milyar dolar aldın mı,almadın mı muhabbetleri!
Bugün bu yapılanlara kim alkış tutuyor;ona da bakalım.
En başta pkk nın siyasi kanadı dtp!Dolarla yazı yazan,yabancı dini vakıflardan para alan ,maaş alan,sözde köşe yazarları.
Ordu ile problemi olan dinci takımı.
Bizim safımız bu adamların tarafı mıdır?
Neden bu devlet sürekli şikayet ediliyor dışarıya?Neden içişlerimize yabancılar müdahil yapılıyor?Bu nasıl vatanı sevmek?Bu nasıl milliyetçilik?
Akepe Türkiye için,hiçbir konuda iyiniyet taşımamaktadır.
İşsizliğe,hayat pahalılığına,enerjiye,eğitime,hiçbir ülke meselesine çözüm getirememişlerdir.Sadece satıp,talan etmişler;yandaşlarını beslemişlerdir.
Kürtçülük yapmışlardır.Böyle adamlar ondan sonra kalkmış,ülke için çalıştık diyorlar.Çalışmaz olaydınız keşke!
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 30, 2008 6:39 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vatan dan alıntı:
Alıntı:
Önceki gün Anayasa Mahkemesi’nin toplantıya başladığı saatlerde, çok güvendiğim, bugüne kadar kritik gelişmeler konusunda önceden verdiği hemen her bilgi doğru çıkan bir haber kaynağım telefon etti. “Duyum değil, kesin bilgi. Ama yazabilir misin bilmem” diye söze girdi:

“Anayasa Mahkemesi’nin 11 üyesi AKP’nin, laiklik karşıtı eylemlerin odağı haline gelip gelmediği yönünde uzun tartışmalar yapacak. Ve sonuçta kapatma eğilimi ağır basacak ve oylamaya geçilecek. Oylama sonunda da karar, 6’ya 5 kapatma yönünde çıkacak. Ama tabii ki Anayasa gereği nitelikli çoğunluk olan 7 oy çıkmadığı için AKP kapatılmayacak. AKP kapatılmayacak ama ciddi bir imaj ve prestij kaybına uğratılacak. Toplum ve kamuoyu nazarında sicili zedelenmiş olacak. Çok ciddi bir uyarı almış olacak. Bundan sonraki süreçte iktidar partisi imajını düzeltebilmek, laikliğe duyarlığı kesimlerin güvenini yeniden kazanabilmek için daha dikkatli hareket etmek, imajını düzeltmek zorunda kalacak...”

Ne bir bağımsız ülkede,ne de hukuk sisteminde;yargının böyle bir değerlendirme yapma durumu olamaz.
Ne ekonomik ne de siyasal kaygılarla böyle bir ısmarlam karar verilemez.
Buna inanamıyorum.Geçenlerde abd büyükelçisi de bu anlama yönelik açıklamalar yaptı.
Burada bir hukuk davası görüşülüyor.Bu parti laiklik karşıtı görüşlerin odağı oldu mu olmadı mı?Mesele bu!
Mahkeme raportörünün bu konudaki raporu bir defa anayasaya aykırıdır.
Tamamen kişisel yorum,dilek ve temenniden ibarettir.Senin ülkende parti kapatılması yasalar gereği ise;sen kalkıp da parti kapatılması ab ye,uluslararası hukuka bilmemneye aykırı olduğu şeklinde görüşler yazamazsın.
Ben bir anayasa mahkemesi üyesinin ,korumakla görevli olduğu anayasayı çiğnediğine ilk kez tanık oluyorum.
rte başta olmak üzere,abdullah gül,hele hele bülent Arınç ın sözleri ve yaptıkları ortadadır.Dengir efendinin ,ali babacan ın söyledikleri ortadadır.
Milli eğitim bakanının icraatları ve hayata geçirmeye kalkıştığı işler açık kanıtlardır.
Ne demek sezerin atadıkları,özalın atadıkları,demirel in atadıkları hakimler?Böyle rezalet ve ön yargı olur mu?
Burada baz alınacak,kırmızı kaplı anayasa kitabıdır sayın yargıçlar,gazeteciler,parti liderleri!
Mhp nin de parti kapatma değil,kişi cezalandırma sistemi istemesi de çok ama çok feci bir hatadır.
Ya nerde görülmüş "örgüte değil,suçluya ceza verin demek ;bir hukuk sisteminde?"
Emsal olur kardeşim yapmayın ya!Pkk militanına ceza verceksin,onun örgütlendiğ odağı dağıtmayacak ve mahkum etmeyeceksin!
Bu ne biçim dalga,ne biçim suç ve ceza anlayışı?
YA BU AKILLARI KİM VERİYOR BİZİM TEŞKİLATA MERAK EDİYORUM?
Şimdi basın,abd ,iş adamları,borsa ve ab kulubü hep birden bastırıyor.
Akepeyi kapatmak kötü değil ve çok yerinde bir davranış olur.
EĞER KIRMIZI KAPLI ANAYASA KİTABI ÖLÇÜ ALINACAKSA;YARGIÇLAR SEZERİN,DEMİRELİN,ÖZALIN BİLMEM KİMİMİN ADAMLARI OLMADIĞINI GÖSTERMEK İSTİYORLARSA,BU KARAR 6-5 DEĞİL 11-0 AKEPENİN KAPATILMASI YÖNÜNDE ÇIKMALIDIR!HELE REFAH PARTİSİNİN EYLEMLERİNİN TASARIDA,AMA AKEPENİN SUÇA TAAMMÜDEN YELTENDİĞİ
BU KADAR AÇIK SEÇİK ORTADA İKEN!'
ANAYASA MAHKEMESİNİN VE SİYASİ PARTİLERİN GÖREVİ;MİLLETİN HOŞUNA GİDECEK VE ONA YARANACAK KARARLARI ÇIKARMAK VE ONLARI SAVUNMAK DEĞİL;ANAYASAYI VE YÜRÜRLÜKTEKİ SİSTEMİ KORUMAK VE KOLLAMAKTIR!
orhan3307
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 241

İletiTarih: Çar Tem 30, 2008 11:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Günün ilk yarısında borsa %4 arttı.Türk'ün o kadar parası olmadığına göre yükselten yani alan yabancılar.Son 10 gündür akp nin kapatılmayacağı haberleri eşliğinde borsada ciddi alımlar yapıyorlardı.Eğer spekülasyon değilse 6-5 banada inandırıcı gelmeye başladı.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 30, 2008 1:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer karar 6-5 çıkarsa ben de şaşırmam ve anayasa mahkemesine de asla gücenmem.
Bu ülkede bir değerli komutan görev başında şehit edildi.Eşref Bitlis!
Bu ülkede bir çok emekli komutan cinayete kurban gitti.Bu ülkede bir çok değerli yargı üyesi şehit edildi.Bu ülkede bir sürü bilim adamı katledildi.
Kim var anayasa mahkemesi üyelerinin arkasında?Sakarya da ordu geri çekilirken,cephe komutanı İsmet Paşa ya;ki onun yetkisini düşünün;bu sorumluluğu tek başına bırakmayıp göğüsleyen bir Atatürk vardı.
Sorumu tekrarlıyorum;kim var Anayasa mahkemesi üyelerinin arkasında?
Bir ülkede Türkçüyüm diyen insan dahi bunların yanında yer almıyorsa;bu kurumu eğer meclise şirk koşmak olarak alıyorsa;eğer bu milletin 2 gün önce yayınlanan anketlere göre %74 ü şeriat idaresini istiyorsa;bu davanın hiçbir anlamı da kalmamıştır,akepenin kapatılmasının da!
El sırtından kurban kesmek kolaydır.Bundan sonrası artık hesaplaşma ve kimin kime güç getireceğidir.Böyle bir karardan utanması gerekenler anayasa mahkemesi değil;başta işi buralara kadar getiren siyasiler ile bunların eline bu yetkiyi veren koyunlardır!
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Çar Tem 30, 2008 4:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Böyle bir karar çıkacağının haberini günler önce almıştım, belki burda yazdım belkide yazmadım ama şu var hiç şaşırmadım, hatta akepeli biriyle inatlaştım, kapatılmayacak dedim, çünkü bu iş günler hatta haftalar önce bitmişti, zaten son günlerde sayılarıyla gazetecinin biri belirtti bile, benim artık inancım kalmadı hukuk falan fasa fiso çıktı ve işin garip tarafı tek reddi mahkeme başkanı verdi? Herkese farklı hukukmu? sorusu kafama takıldı durdu, bundan sonra kimse bana Adalet Mülkün Temelidir, Hukuk vardır falan filan demesin..... Neyin ne olduğunu gördük işte... Gerisi hikaye.........
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 30, 2008 4:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet açıklamadan çok önce ilan edildiği şekilde karar 6-5 olarak çıktı.
Anayasa mahkemesi kararları tartışılamaz,ve dönüşü olmayan kararlardır.
Bu bakımdan karara saygı duyuyorum.
Ama üzerinde durulması gerken konu;bu 6-5 sonucunun açıklamalardan saatlerce önce ilan edilmiş olması,borsaların coşması,rte nin sonuçtan bu kadar emin olması,abd büyükelçisinin günler öncesinden yaptığı açıklamalardır.
Anayasa mahkemesi boyun eğmiştir ya da eğmemiştir.Bunu da tartışma konusu yapmıyorum.Ama her türlü ahlaksız baskı başta abd olmak üzere,ab,iş çevreleri tarafından yeteri kadar yapılmıştır.
Ülkenin zaten çökmüş olan ekonomisi,batırılmakla tehdit edilmiştir.
Kurtlar vadisi gibi dizilerde aylar öncesinden maaşların ödenemeyeceği pompalaması yapılmıştır.
Gazete okuyucu yorumlarına baktığınızda akepelilerin sevinç naraları attığını,%75 ile iktidara geleceklerini ,iktidar partisini kapatmanın sıkmadığı yönündeki yorumlarını da okuduk.
Ayni tehdit ve yorumları akepe yöneticileri dava soruşturma aşamasında ileri sürmüşlerdir.
Basına yapılan açıklamalar sırasında Haşim Kılıç Başkanın yaptığı yorum ve açıklamalara fevkalade üzüldüğümü söylemeden geçemiyeceğim.
Israrla,dili hiç sürçmeden akepe isimli partiyi ısrarla ak parti olarak söylemesi dikkatimden kaçmadı.
İkincisi anayasanın kendilerine verdiği bir yetkiden duydukları rahatsızlık,ve bu konunun uzlaşma ile üzerlerinden alınması dilek ve temennisidir.Bu da çok ilginç bir gözlemimdir.
Üçüncüsü,bu kararı yorumlarken akepe ye çok ciddi bir ihtar verildiği sözleridir ki;buna da katılmıyorum ve akepenin bundan gerekli dersi alacağına da inanmıyorum.Akepe şimdi daha da yüreklenmiş bir halde;artık bu sistemi delik deşik etmek için ne gerekiyorsa yapacaktır.
Elbet de karar siyasal dır.Davanın bizzat kendisi siyasal bir davadır.
Karara baktığımızda,ülkedeki kamplaşmanın,bölünmenin,ekonomi batar ,ülke biter tehditlerinin göz önünde bulundurulduğunu anlamak zor değildir.Yüksek mahkeme topu akepeye yuvarlamış,ve bundan sonra olacakların sorumluluğunu kendilerine yüklemiştir.
Zafer çığlıkları atacaklarına;bence akepenin kara kara düşünmesi gerekir.
Çünkü bundan sonraki aşamada ülkeye verecekleri zararın hesabını artık kendileri vereceklerdir.
Anayasa mahkemesi,endişeleri ve çekinceleri olmakla birlikte milletin isteğine uymuştur.
Bundan gerekli dersi alacaklarını ve ülkeye hizmet edeceklerini düşünmüyorum.Ama kendilerini tarihi hatırlatıyorum.Bu şımarıklık,ve küstahlık içerisinde yoluna devam ederlerse;bundan sonraki aşamada bu kadar ucuz kurtulamıyacaklardır.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Çar Tem 30, 2008 5:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yapilan yorumlari inceledigimizde "muhtemel kargasadan kurtulmak icin en iyi formül" aciklamalari zaten sonuca ulasmada ana maddeyi anlatti. Hele son dakikalara kadar yükselen borsa ki gercekten ilgi cekiciydi sanki kararin daha malumun ilani noktasinda bizi endiseye sürüklemistir.

Yüce Türk Milletinin adina karar vermislerse ki % 47 oranini göz önünde almis olmalilar saygi duymak gerekir. Lakin aylar önceden kiskaca alinmis baskanin dil sürcmeleri ile zaten bassavicinin basvurusundan epey rahatsiz oldugu anlasilmistir.

Danisikli bir dövüs ve baas partisi olma yolunda akp memleketin gercegidir. Buna göre yeni acilimlar MHP´nin önceligi olmalidir. Stepne olmadigini göstermekle yükümlüdür.

akp ihanetini MHP secim sandigina gömerek gündemden silmelidir.

TANRI TÜRK´Ü KORUSUN VE YÜCELTSIN
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 30, 2008 8:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hürriyet den alıntı:
Alıntı:
Başbakan Erdoğan Anayasa Mahkemesi'nin kararını partisinin genel merkezinde yaptığı konuşma ile değerlendirdi.

Başbakan konuşmasında 3 önemli mesaj verdi:

1. "Hiç bir zaman laiklik karşıtı hareketlerin odağı olmayan Ak Parti bundan sonra da Cumhuriyetimizin temellerini korumaya devam edecektir."

2. Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı geldiği zaman kurumlarımız kararı değerlendirip gereğini yapacaktır. Bu karardan herkes üzerine düşen sonucu çıkarmalıdır.

3. Türkiye'nin yolu bellidir. Bu yol Atatürk'ün sözünü ettiği çağdaş uygarlık yoludur. AB yolundan bizi kimse döndüremez.

rte nalıncı keseri gibi yontmaya devam ediyor.
1.maddede laiklik karşıtı hareketlerin odağı olmadıklarını söyleyen rte,
anayasa mahkemesinin;başkan Haşim Kılıç hariç 10 üyesinin akepenin karşıt laik odağı olduğunu tesbit ettiğini görmüyor mu?Yani rte ile ayni fikirde olan bir tek Haşim Kılıç var.Onun dışındaki 10 üyenin altısı tam odak,4 tanesi de odak ama suç ileyecek kadar değil görüşünde.
İkinci maddede herkes üzerine düşen sonucu çıkarmalıdır diyor.
İspanyada turban dipsiz kuyusunu ortaya atan sanki o değildi.Dengir fıratı ,bülent arınçı sanki her gün konuşturup ortamı geren o değildi.
Cumhurbaşkanı seçiminde uzlaşacağım deyip kıvıran;ve görüş arkadaşını cumhurbaşkanı olarak atayan kendisi değildi.
Bir ülkede cumhurbaşkanı,bir sürü vekil,bakan,belediye başkanı ve başbakanın karşıt laiklik odağı oldukları iddiası ile iktidarda ve en güçlü döneminde boynunun yargının önüne uzatılması gibi berbat bir duruma düşmek bir insanı nasıl utandırmaz da hala daha kendi alması gereken dersi başkalarına önerir ;anlamak mümkün değil!Bu ülkede yapılacak sürü ile iş halledilecek mesele dururken neden anayasa,turban,sistem ve Atatürk ilkeleriyle uğraşır ;bunu da anlamak mümkün değil.Biz anlıyoruz neden olduğunu da.....
3.Maddede;varlığını ve iktidarını borçlu olduğu yola olan minnet ve şükranlarını ifade ediyor.Elbette edecek.Yoksa bugün düşürülmüş,dosyalarından dolayı yargıya hesap veriyor olacaktı.
Atatürk ün yolu çağdaş uygarlık yoludur.Hristiyan kulübü üyeliği değil!
Senin verdiğin tavizleri bu millet yıkılmış Osmanlı enkazında bile kabullenmedi de onbinlerce şehit ve sönen ocakların bedeli olarak,ya istiklal ya ölüm sözü ile bu Cumhuriyeti kurdu.
Seni tabii o ab yolundan kimse döndüremez.İstersen bir dene bakalım.Sana daha ertesi günü kim olduğunu gösterip alaşağı ederler!
Yolun açık olsun rte!Durmak yok,yola devam!
Menderes de uçak kazasından kurtulduğunda,herkes ondan olağanüstü bir adammış gibi bahsedip,kutsallaştırmıştı.Ama Menderesin daha sonra uçak kazasında can vermeyi çok dilediğine eminim.
İktidardan bu kadar kolay bir şekilde alaşağı edilmen ve mağdurları oynamana tanrı da razı olmadı ki,buradan sıyırdın.
Bence sevinmen değil ,çok üzülmen gerekir.Sen bu şekilde ucuz kurtulmak için her şeyi yaptın;doğru dürüst savunma bile yapmadın,ek süre bile istemedin.Yani kapatılmak için sen ve adamların ne gerkiyorsa fazlasıyla yaptılar.Ama Tanrı razı gelmedi.İlahi adalet elbette yerini bulacaktır.Ben hala tanrı dan bunu bekliyorum.
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 641

İletiTarih: Per Tem 31, 2008 1:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

isin garipligine bakin 11 üyeden 10 akpyi suclu buluyor ama
sadece komik bir ceza veriyor
bu ülkede herkez mi satilmis olur kardesim
birileri mahkemeye baski yaptigi kesin ama bu baskilardan
niye korkuyorlar birseyleri düzeltmek icin ellerini gelen tarihi firsati kötü kunlandilar
ha birde aklima gelmisken söyleyim bazi yerlede gördüm
güngörende patlayan bombayi ergenekona mal etmeye kalkiyorlar
benimde aklima söyle birsey geliyor bu bombalar mahkemeye ve TÜRK DEVLETINE bir mesaj mi? kararin aciklanmasina bir kac gün kale
patlayan bu bombayla birilerine su mesaj verilmek mi isteniyor
bizim istedigimiz secdigimiz insanlari yok etmeye calisirsaniz
bu ülkeyi iraka ceviriz
haydi hayirlisi bu olaya bölye bakan bir tane gazeteci görmedim zaten

saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
hilalugruna1
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 178

İletiTarih: Per Tem 31, 2008 2:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

polat_38 demiş ki:
isin garipligine bakin 11 üyeden 10 akpyi suclu buluyor ama
sadece komik bir ceza veriyor
bu ülkede herkez mi satilmis olur kardesim
birileri mahkemeye baski yaptigi kesin ama bu baskilardan
niye korkuyorlar birseyleri düzeltmek icin ellerini gelen tarihi firsati kötü kunlandilar
ha birde aklima gelmisken söyleyim bazi yerlede gördüm
güngörende patlayan bombayi ergenekona mal etmeye kalkiyorlar
benimde aklima söyle birsey geliyor bu bombalar mahkemeye ve TÜRK DEVLETINE bir mesaj mi? kararin aciklanmasina bir kac gün kale
patlayan bu bombayla birilerine su mesaj verilmek mi isteniyor
bizim istedigimiz secdigimiz insanlari yok etmeye calisirsaniz
bu ülkeyi iraka ceviriz
haydi hayirlisi bu olaya bölye bakan bir tane gazeteci görmedim zaten

saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Tem 31, 2008 7:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Burada asıl garip olan durum şudur; 10 üye öyle yada böyle akepeyi suçlu buluyor ama her ne hikmetse 1 üye suçlu bulmuyor, hangi üye bu? Tabiki cumhurbaşkanı gül tarafından atanan üye hemde mahkeme başkanı üye, hemde hukukçu olmayan üye, hemde iktisatçı olan üye, hemde çıkıp birşeyleri, birilerini kurtarırcasına beyanatta bulunan üyedir vs vs vs ne söylesem boş.....
tamerr
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Tem 31, 2008 8:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Haşim Kılıç (d. 13 Mart 1950, Hacıhasanlı, Çiçekdağı, Kırşehir) Türk İktisatçı

İlkokul, ortaokul ve liseyi Yozgat’ta okuduktan sonra 1968 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ne girdi ve 1972 yılında mezun oldu. 1974 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda denetçi yardımcısı olarak göreve başladı. Denetçi, başdenetçi unvanlarını aldıktan sonra 1985 yılında Sayıştay üyeliğine, beş yıl süren üyelikten sonra da 1990 yılında Turgut Özal tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi. Anayasa Mahkemesi'nin 7 Aralık 1999 günkü toplantısında, açık bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliği'ne seçildi. 7 Aralık 2003 tarihinde yeniden Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliği'ne seçildi.

2007 yılında Tülay Tuğcu'nun yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na seçildi.

5510 sayılı Kanunun iptaline ilişkin davada, sosyal güvenliğin sürüdürülebilir olması ve kimi maddelerde devlet memurları için öngörülen ayrımcılığa karşı çıkması; özellikle sağlık katılım payı uygulamasında "önceliğin anayasanın 10'uncu maddesinden kaynaklanan "insan onuru" ile özdeştirmesi ve statü hukukunun "insan onurunun" önüne geçemeyeceğini vurgulamasını, sonuç itibariyle sigortalı, memur, esnaf ayrımı yapılmaması gerektiğini savunmuştur. Milli Görüş partilerinin ve terörü desteklediği iddia edilmeyen Kürt kökenli partilerin kapatma davalarında muhalif oy kullanmıştır. Terörü desteklediği iddia edilen Kürt kökenli partilerin kapatma davalarında kapatma yönünde oy kullanmıştır.

vikipedi den alıntıdır

Buda bilgi sahibi olabilmemiz için...
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 4. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız