Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ALLAH(cc)'A "TANRI" DEMEK CAİZMİDİR?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 5. sayfa (Toplam 6 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
_kendim
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 130

İletiTarih: Sal Oca 31, 2006 8:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

fazladan kurt demiş ki:
Tanrı araplarında islamiyetten önce kullandığı hatta putlara bile denen bi isimdir

Tanrı kelimesi kökü Tengri kelimesine dayanan Türkçe bir sözcüktür.

fazladan kurt demiş ki:
atalarımız tanrı derken kımız içiyolardı kendilerinin de tanrı olduğununa inanıyorlardı

Atalarımız kendilerini Tanrı olarak görmüyorlardı.Osmanlı Dev.'deki halifeliğe benzer bir sistem vardı.

fazladan kurt demiş ki:
yeni toprak fethettikleirnde üzerindeki yabancı insanları ya öldürüyor ya da köle yapıyolardı

Bunu derken toptan bütün atalarımızı kastediyorsun ama hepsi öyle değildi.Ki yapanın da iyi yaptığına inanıyorum...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
yalnizkurt32
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 34

İletiTarih: Sal Oca 31, 2006 8:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alperen2005 demiş ki:
Yuce Allah'a tanri demek benim gorusumce caiz degildir. Esma_ul Husna nin icinde bu kelime gecmedigi icin!

Bazi ulkucudaslar bu kelimeyi cok olarak kullaniyorlar bu da onlarin kalplerindeki iman eksikliginden kaynaklaniyor herhalde.

Allah Turk'u korusun!!!

selamun aleykum
gardasim aynen senin gibi düsünüyorum. ALLAH c.c, ya tanri deyecegine isi saglama alip da ALLAH deyiver ne olacak

saygilar

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN (amin)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Oca 31, 2006 9:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tanrı ismi kullanılmaz diyenlerin hepsinin değil ama bir kısmının neler yazdığını hayretler içerisinde okuyorum.Kullanılmaz diyenlerin çok büyük bir bölümü,saygıda kusur etme endişesi içinde.Bunu da saygıyla karşılıyorum.Ben Tanrı ismini çok fazla kullanan bir insan değilim.Forumları takip edenler bunu bilirler.Kuran-ı Kerim'e baktığımızda,ismin Allah olduğu çok açık bir şekilde görülüyor.Bunun tartışması bile olmaz.Ama Allah'ı kastederek Tanrı kelimesini kullanan kimselere de bir itirazım yok.Bakın Allah ismini ağzından düşürmeyip de,vatan satmak dahil ,yolsuzluk,hırsızlık,uğursuzluk peşindeki bir adam mı makbuldür,yoksa Allah'a tanrı diyen,ama bu dinin birinci şartı olan "emrolunduğun gibi dosdoğru ol"ayetine itaat eden,dürüst,samimi,milliyetçi bir insan mı?Önce buna bir karar vermek lazım.Bu tartışmaların olacağını ezelde çok iyi bilen Allah;bu tartışmaların çok daha genelini ayetlerin yorumu konusunda misal olarak gösterirken;insanların muhkem yani kesin emir ihtiva eden ayetlerden yan çizeceğini,müteşabih adı verilen,yoruma ihtiyaç gösteren ayetlerini ise tartışarak sapacağını da bize yüce Kitap'ta bildirmiştir.Bir başka ayetinde ise bu tartışmaların önünü kesmek için"hangi isimle hitap ederseniz edin,isimlerin en güzeli onun ismidir"demiştir.Ve biz hala daha bunun üzerine tartışıyoruz.İçki içilir,su gibi zina edilir,en muhafazakar tanınan illerde en fazla faizcilik yapılır.Allah'a adeta harp ilan edilir(Faizi kastediyorum).Ondan sonra da Allahın ismi üzerine hassasiyet gösterilir,tartışılır.Bu ne ikiyüzlülüktür anlamak mümkün değil.Keşke bu isim konusuna gösterilen hassasiyet,O'nun(Allah'ı kast ettiğim için büyük harfle yazıyorum baş harfini)emirlerine karşı da gösterilseydi.Ama O'nun emirlerini sadece kafayı örtmek,ya da başka şekli hareketler olarak anlayan kafalara bunu izah etmek çok zordur.Kafana sarığı sararsan,ayağına meshlerini giyerse,ya da başını örtersen senden iyi müslüman yok.Maşaallah ne kadar kolay bu müslüman olmak değil mi?
Bu işin birinci cephesi.
Gelelim ikincisine.Beni dehşete düşüren bir yorum.Beraber okuyalım.
[/quote]atalarımız tanrı derken kımız içiyolardı kendilerinin de tanrı olduğununa inanıyorlardı yeni toprak fethettikleirnde üzerindeki yabancı insanları ya öldürüyor ya da köle yapıyolardı ama osmanlı da böyle değildi ÇÜNKÜ OSMANLI ALLAH A ALLAH diyodu.Allah(cc)gönderdiği kitabında kendisine allah demiş sen kimsinde aksini iddaa ediyorsun sende bizim gibi bi aciz kulsun bu konuyu kapatmakta fayda var gönüldaşlar yoksa aramızdaki antimüslüman bazı ırkçı arkadaşlar rahatsız olabilir keşke olsalar LAFIM MECLİSTEN DIŞARI KİMSEYE LAF ATMAYA YETECEK KADAR NE YETKİM NE DE VİCDAN IM VAR
ALLAH(CC) TÜRK'Ü(CcC)KORUSUN VE YÜCELTSİN
[quote]
Nasıl bu kadar yanlış bir yorum yapılır.Bu yorumun anlamı şudur."Türkler islamiyetten önce çapulcuydu"Evet resmen bu söyleniyor.Ya bu arkadaş meramını anlatamıyor,ya biz yanlış anlıyoruz.Bu görüş,Türk'ün şerefli tarihinin bir bölümünün hem de çok büyük bir bölümünün inkarı,nesebi reddetmek demektir.Bir arap bedevisi,puta tapan hem de yüzde yüz tapan geçmiş kavmi hakkında bu şekilde bir beyanda bulunmaz.Türk'de,ar,namus,haya dümdüzmüş eskiden;bunu söylüyor.Bunu söyleyen şahsa diyorum ki,o reddettiğin şanlı tarihteki,ahlak ve insanlık anlayışı,aile yapısındaki mükemmellik;senin bu gün ülkende yok.Hem de İslam denilen bir ülkede yok.Ne demek kendisini tanrı sayması,ne demek çapulculuk?O şerefli Tarih Başbuğun da söylediği gibi kesintisiz bir bütündür.TÜRK TARİHİ BİR BÜTÜNDÜR.İLK DEVLETTEN SON DEVLETE KADAR HEPSİ YAŞADIKLARI SÜRECE TÜRK'Ü TEMSİL ETMİŞLERDİR.Hem de şan ve şerefle.BU SİTEDE SELÇUKLU VE OSMANLIYI İNKAR EDENLERE NASIL MUAMELE EDİLMİŞSE,SADECE OSMANLIYI SAYIP GERİSİNİ REDDEDEN BİR ANLAYIŞ DA BARINAMAZ.
exTRakurt ADLI ÜYENİN ÜYELİĞİ İPTAL EDİLMİŞTİR.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Sal Oca 31, 2006 10:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Kardeşim Kadir21,

Bazı yorumları ne yazık ki bende üzülerek okumaktayım..

Bunları yazanların milliyetçi -ülkücü -vatansever olduklarına inanmıyorum..

Bu hareketin yükselişinden rahatsız olanların piyonları siteye yeni üye adı altında gelip...

Sözde ''Şark Kurnazlığı'' yapıp ortalığı karıştırmak istiyorlar..

Acaba yazdıklarına kendileri inanıyorlarmı? onu merak ediyorum...

''Türk Örf ve Adetlerinin tarihi, Türklük tarihi ile başlar..

Bencede tam tersi Türk Örf ve Adetlerinden uzaklaşmamız...

Arap medeniyetinin ve Arap kültürünün ülkemizdeki hakimiyeti ile zedelenmiştir...

Burada her kimki Arap aşıklığı ile Benim öz benliğimin Örf ve Adetleri ile alay etmeye kalkarsa karşısında bizleri bulur ve karşılığını da alır...

Buradan defalarca kardeşlerimizi uyarıyoruz..

Bu müslüman kisvesi altındaki soysuz... Arap aşıkları Türk milletinin yükselişinden rahatsızlar...

Onun için ikide bir bu İslam ve Türklük konusunu ağızlarına çiklet yaptılar....

Din ve Irk (millet) konusu birbirlerinden farklı konulardır...

Gördüğüm kadarı ile buradaki genç kardeşlerimizde bu soysuzlara Dini yönden ayıp olmasın diye tam bir karşılık verememekteler.

Bundan sonra ben bu soysuzların Din kardeşliğini falan da kabul etmiyorum..... (kendi payıma)

Kendi ırkını küçük gören hangi topluma ait olduğunu bilemeyen mahlukatların.....

Dini islam olsa ne olur... olmasa ne olur....

Bunlar ülkemizde de örneğini gördüğümüz şekilde Vatanlarını, Bayraklarını ,Milletlerini önemsemeyen herhangi topraklarda asalak gibi yaşayan mahluklardır....

Belki ifadelerim biraz sert oldu..

Kusura bakmayın ama ...

Benim Vatanına ,milletine ,bayrağına düşman olan mahlukatlara...

bundan sonra tavrım budur...

Bunları da diğer bölücüler ile aynı görmekteyim...

Saygılarımla.
metingt
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 7:01 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili tüm arkadaslar bu sacmalik ne kadar devam edecek tutdurmus kimliksiz kimlik bunalimli sözde dinde hos görü yapiyorlarmi birisi gidip papanin etegini öptü simdi abd yan gelmis yatiyor bazen bana diyorlar ölünce sana türkmüsün müslümanmisin adamlar gaye türkü kimliksiz yapi atini oynatmak eger dinde hos görü diyip papazla irakdaki dunyadaki ezilen sömürülem irzina gecilenleri seyretmek sonrada gidip amarikada kef catmak caizse allaha tanri demekte caiz dir eger bunlar yahudiyle bir olup müslümana zulmediyor diyip sonra ikdidar olunca kucaklasmak caizse oda caizbenim türk olmam müslümanligima bir zarar vermiyor
türküm müslümanim vatanima sahip cikiyorum dinimin hür ibadetimin saglikli olmasi icin devleti olmayan köle köleninde ibadeti sayilmaz dua etsin bu bize hikaye okuyan arkabahce dusuncesiyle dinde hos görü yalaniyla müslümanlari sömüren sahtakerlar begenmedigi mustafa kemal atatürk bunlari bu topraklara almis bunlari adamsaymis demogociye meyil vermeyin eger devlet olmasa ibadet olmaz aklinizi basiniza alin bu sahta duzen bazlara inanmayin türk müslümandir ve tanrider allahi kasseder cünkü gölü ruhu islamin nuruyla barlar ama ekmeyimizi yiyip türkü begenmeyen a.caklara ihtibar etmeyin saygilar türküm turhanciyim ülkücüyüm eger sizi onlari memun edecekse fasittim ülkem icin kullanildi diyorlarsa evet vatan icin kullanildik yalakalik icin deyil
saygilar
1) bir tanri türkü korusun
2) rabbim türke zaval ve zarar verenlerden korusun
3) türkü cekemeyen bos laflarla burada beyin karistiranlar hasedinden catlasin inadina türküm inadina tanri inadina yüce rabbim inadina büyük allah duysun bu sablanmis arkadaslar
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder AIM YIM MSNM
baskurtkut
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 10:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kadir 21 ve Kaganos adlı arkadaşlara yazılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum.Benim yazılarımı hemen ülkücüleri dinsizleştirmek istiyorsun diyenler bu arkadaşlarıda iyice okusun.Gerçek Ülkücü ve Türkçü Türkün dini ile ilgilenmez,ilgilendiği şey Türklük olmalıdır.Elbetteki dinimiz olacak,emrettiği şeyleri yapmaya çalışacağız ama başkasına karışmadan,bu bizim kendimiz ile ilgilidir. Toplumsal olaylarla ile ilgili olarak,siyasetle ilgili olarak kaygımız bu milletin daha mutlu ,daha güçlü nasıl olabileceğidir.Dünyada tüm topluluklar ,milletler kendilerini tarif ederken; hristiyan ingiliz,hristiyan alman,müslüman arap diye tanımlamaz..ben alman,ben ingiliz,ben arabım der....Ama ben bakıyorum devamlı ve maksatlı bazıları müslüman Türküm ,müslüman Türküm deyip duruyor..Bir kere daha yazıyorum din başka siyaset başka....Ülkücüyüm diyen arkadaşlar; Ülkücülükte siyasi bir olgu,eğer devamlı dini olguları bunun içine sokarsanız hiçbir şekilde siyasi başarı olmaz tam tersi ayrıştırma ve kutuplaştırma yaratırsınız.Türkün asırlar boyunca nasıl yaşadığı ortadadır.İnsanlığa insanlık,dürüstlük,mertlik,güvenilirlik,kahramanlık gibi kavramları öğreten Türklerdir.Bu öğeleri içinde taşıyan Türkün dini ne olursa olsun benim için önemli değildir.Siz hiç Hristiyan olan Gagavuz Türkü gördünüzmü saf tertemiz,hiç musevi olan Türkü gördünüzmü saf,dürüst insan gibi insan,hiç müslüman olan Tatar gördünüzmü yüreği bembeyaz..Evet ben bunların hepsini gördüm hepside TÜRK.....dini ne olursa olsun...anlamak istemeyenler hala anlamamakta devam etsinler ama Ülkücülük,Milliyetçilik gibi kutsal kavramların arkasına sığınıp Türke laf söylemesinler..Bizler biliyoruz arapçıları,ümmetçileri,arabın askerlerini......
Demez; taş kaya yürürüz yaya
Türküz gideriz Kızıl Elmaya....

Tanrı Türkü Korusun........
TC-Kurt
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 88

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 1:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Be Hey Dürzü
Ne ararsin TANRI ile aramda!...
Sen kimsin ki orucumu sorarsin?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Basi açiga niye türban sorarsin?

Raki, sarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararim, içerim.
Ikimiz de gelsek kildan köprüye,
Ben dürüstsem sarhosken de geçerim

Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatip kalkip ATATÜRK'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soguyacak bu millet

Isgaldeki hali sakin unutma.
ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çikardin amma
Baban kimdi bilemezdin serefsiz
eksioglu
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 50

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 2:36 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

osmanlidan da daha önce bizim nenelerimiz dedelerimiz ne diyordu allah mi tanriu diyordu
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
TCPOWER
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 100

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 3:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ONCE TÜRKLÜK TÜRKCÜLÜK
hakanarslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 27

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 3:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TCPOWER kardeşim,

bir metreküp toprağın altına girdiği zaman sana lazım olacak olan nedir?

elbette önce türklük, türkçülük diyebiliriz ancak bunlar Allah rızası için bir vasıtadır. İlayı kelimatullah yöntem olmalıdır. Şanlı atalarımız ilayı kelimatullah uğrunda cihadla dolu şanlı bir tarih bıraktılar bizlere.

bulgarlarda macarlar da türk.. türklüklerinden geriye isimleri dışında ne kaldı?
metingt
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 5:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TC-Kurt demiş ki:
Be Hey Dürzü

okumaya bile degmez sacma türkcülük böyle birsey emretmiyor türkcülük ve islam bagdasamaz diye birsey yok ben türk ve muslümanim elhamdurillah hicte zorlanmiyorum türkleri türkiyeyi seviyor gereginde gerekeni yapip savunuyorum benim toplandigim oldugum hic bir yerde kimse türkiyecumhuriyetine söz edemez ettirmem ayni sekilde kimse benim inancima söz söyleyemez her kimolursa türk irki müslümanligi arzusuyla girmis tek yegane millet ha türk olup müslüman olmayanda var oda bizim irkdasimi nasil dinkardesimiz varsa oda vazgecilmez kandasimiz kanimiz ama senin ickin sana türklerin hepsik alkolik olacak diye birsey yok bu siire ne saygi duyarim nede tavsiye ederim sacmaligi sacmaligi kendin bile okusan gülersin haline rahmetli mustafa kemal atatürk olsa simdi inan seni mason hocalar gibi asardi
saygilar
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 5:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Kardeşlerim,

Dinimizi siyasete alet edenlere...

Bu konuda siteye gelip karıştırıcılık yapanlara gerekli cevaplar verilmiştir...

Ancak sizlerden ricam ...

Bundan sonra bu konularda hiç polemiğe girmeyelim...

Ülkemizde çok daha önemli sorunlar bizleri beklemekte...

Aynı zamanda yüce DİNİMİZİDE bu konularda yıpratmayalım....

Bu konuları inatlaşmaya götürmeyelim...

Kİm neye inanırsa inansın...

Biz Türk Milliyetçileri olarak...

Türk- İslam sentezini en iyi yorumlayan ve yaşatan kişileriz...

İsteyen gelir bizimle ortak hareket eder isteyen etmez...

Bizlerin ağabeyleriniz olarak , sizlerden ricamız burada daha derin konuların ele alınmasıdır..

hergün böyle sığ konuları ortaya atan ''Şark Kurnazları'' burada zaman kaybına neden olmaktalar...

BU kurnazlara en güzel cevaplar ...zaten ''Kadir21 '' Ağabeyiniz tarafından

Verilmektedir...

Ağzının payını alanda bir daha siteye uğramamaktadır....

Hele ki bu konularda birbiriniz ile tartışmayı kabul etmiyorum....

Ufak tefek görüş ayrılıkları olabilir...

Bu da bu sitenin tuzu biberidir...

Bizler ,Vatan ,Bayrak ,Millet veDinimizin etrafında toplanmış....

Bu Devletin neferleriyiz..

Bu birlik ve beraberliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir...

Yettirmeyiz.....

Çünkü;

BİZ BU VATANI KARŞILIKSIZ SEVDİK...

Saygılarımla.
metingt
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 5:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

baskurtkut demiş ki:
Kadir 21 ve Kaganos adlı arkadaşlara yazılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum.Benim yazılarımı hemen ülkücüleri dinsizleştirmek istiyorsun diyenler bu arkadaşlarıda iyice okusun.Gerçek Ülkücü ve Türkçü Türkün dini ile ilgilenmez,ilgilendiği şey Türklük olmalıdır.Elbetteki dinimiz olacak,emrettiği şeyleri yapmaya çalışacağız ama başkasına karışmadan,bu bizim kendimiz ile ilgilidir. Toplumsal olaylarla ile ilgili olarak,siyasetle ilgili olarak kaygımız bu milletin daha mutlu ,daha güçlü nasıl olabileceğidir.Dünyada tüm topluluklar ,milletler kendilerini tarif ederken; hristiyan ingiliz,hristiyan alman,müslüman arap diye tanımlamaz..ben alman,ben ingiliz,ben arabım der....Ama ben bakıyorum devamlı ve maksatlı bazıları müslüman Türküm ,müslüman Türküm deyip duruyor..Bir kere daha yazıyorum din başka siyaset başka....Ülkücüyüm diyen arkadaşlar; Ülkücülükte siyasi bir olgu,eğer devamlı dini olguları bunun içine sokarsanız hiçbir şekilde siyasi başarı olmaz tam tersi ayrıştırma ve kutuplaştırma yaratırsınız.Türkün asırlar boyunca nasıl yaşadığı ortadadır.İnsanlığa insanlık,dürüstlük,mertlik,güvenilirlik,kahramanlık gibi kavramları öğreten Türklerdir.Bu öğeleri içinde taşıyan Türkün dini ne olursa olsun benim için önemli değildir.Siz hiç Hristiyan olan Gagavuz Türkü gördünüzmü saf tertemiz,hiç musevi olan Türkü gördünüzmü saf,dürüst insan gibi insan,hiç müslüman olan Tatar gördünüzmü yüreği bembeyaz..Evet ben bunların hepsini gördüm hepside TÜRK.....dini ne olursa olsun...anlamak istemeyenler hala anlamamakta devam etsinler ama Ülkücülük,Milliyetçilik gibi kutsal kavramların arkasına sığınıp Türke laf söylemesinler..Bizler biliyoruz arapçıları,ümmetçileri,arabın askerlerini......
Demez; taş kaya yürürüz yaya
Türküz gideriz Kızıl Elmaya....
Tanrı Türkü Korusun........

ya gardasim ben biz türk müslümanim baskasi türk alevi öbürü tük ama hiristiyan bunlar normal benim icin türk irkim milliyetim onlar icnde ben camiye öpürü cem evine ama ortak noktamiz türküz türk olmak müslüman olmayi engeller diyen zihniyet sacmalayan bizden olmayip ama öyle yazandan baska olamaz ben sana senin oldugun gibi saygi duyuyorsa hos görülüysem sende bana bu sekilde hos görülü olmalisin YINE TEKRAR ÜSTÜNE BASA BASA YAZIYORUM TÜRKÜM MÜSLÜMANIM TÜRKCÜYÜM TURANCIYIM ALEVI VATANDASIM BENIM GIBI TÜRKTÜR MAMALEVILIGE INANIR KAN BAGIMIZ IRKIMIZ AYNIDIR INANCIMIZ ALLAHLA KENDI ARAMIZDADIR BEN CAMIYE O CEM EVINE AMA TÜRK BAYRAGINA IKIMIZDE CAN VERIRIZ CÜNKÜ TÜRKLÜK IKIMIZINDE KANINDADIR ICIMIZDE HAIN OLABILIR ONLARIDA MAVI BERELILER MEHMETCIKLER HALLEDER
metingt
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Şub 01, 2006 6:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TC-Kurt demiş ki:
Be Hey Dürzü

KENDISINE SAYGISI OLAN INSAN BASKASINI SEVER KENDINE LAIK OLMAYAN SÖZÜ BASKASINA SÖYLEMEZ EGERKI BU SIIRIN SÖZLERINDE
BENI KASEDIYORSAN BU SIIRIN SÖZLERI SAHIBINE AYNEN IYADEDIR KENDIMI SEVDIGIM IRKIMA SAYGI DUYDUGUM ICIN BU KADAR CEVAPLIYORUM
SAYGILAR DEYIL
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 5. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız