Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - kürtler kardeşimizmidir sizce?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 5. sayfa (Toplam 7 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ber_reis
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 32

İletiTarih: Cmt May 07, 2005 8:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşlarım bence bütün kürtleri aynı kefeye koyamayız türk kürt kardeş değildir bölücülük yapan kürt benim düşmanımdır saygılarımla..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
journalist_67
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 9

İletiTarih: Sal May 10, 2005 2:07 pm    ileti konusu: Kürt-Türk farkı Alıntıyla Cevap Gönder

Selamunaleykum!Bu Türk-Kürt meselesinin çok uzadığını düşünüyorum.Yukarıda kardeşlerimin ve abilerimin de belirttiği gibi Türk çok ayrı bir ırk,Kürt ayrı bir ırktır.Ama bir şey daha varki,onu da söylemeden geçmek
istemiyorum.Elbette,her kürt aynı değil.Ama aynı olmayan şey sadece düşünce.Burayı iyi ayırt etmek gerekir.Zaten bir çoğu göçlerden,evliliklerden v.s içimize karışmışlardır.Dolayısıyla bunların bir çok düşüncesi ve ya geleneği,göreneği değişmiştir.Biz Türkler okadar aptal değiliz.Bizi bölmek gibi düşüncelerle içimizde barındırmayız.He barındıranlar yok mu?Tabiki var,zaten onlar aptal dan ziyade Türk değildir ve onlar kullanılabilecek en ağır hakaretleri hak eiyorlar.Kardeşlerim,biran önce uyanmalıyız.Bu sorunun temeline inilmeli.Benim bu konuda şöyle bir düşüncem var,bilmem katılırmısınz?Bizim yurdumuz asırlardır istilaya uğramıştır.Vatanımızın ne kadar önemli bir yere sahip olduğu açıkca ortadadır.Dolayısıyla bölmek-parçalamak isteyenlar olacaktır elbette.1970 ylılardan yaklaşık 2-3 sene öncesine kadar SAĞ-SOL tartışmları vardı.Şimdi en azından eskiye oranla biraz durdu.Bu arlarda bu Türk-Kürt meselesi çok tartışılmaya başlandı.Yani onların sesleri çok çıkmaya başladı.Bunu yapanlar zaten bizim bahsettiğimiz o namussuzlardır.
Son olarak şunları söylemek istiyorum,oratada nelerin döndüğünü az çok bütün halkımız biliyor.Benim umutlarım,beklentilerim büyük.Bir gün bunlar da sona erecek ve ayakta sadece canım Türkiyem'in o güzel insanları kalacak.Herkes akıllı düşünmeli,sabırlı olmalı,gerçekleri görmeli ve en önemlisi umudunu yitirmemeli.Hadi kardeşlerim ve abilerim hepiniz Allah'a emanet olun.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
alpartur_
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 31

İletiTarih: Sal May 10, 2005 2:19 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ATATÜRK BU VATANI KURTARDIGINDA İSMET PAŞAYAŞÖYLE DEMİŞ.
''KÜRTLERİN ÇOĞUNLUĞU BİZE SAVAŞLARDA YARDIM ETTİ.İÇLERİNDE HAİNLER VAR.YOK DEĞİL.DİLERİM İLERDE O HAİNLER DİĞERLERİNİ KANDIRMAZ VE YANLARINA ÇEKMEZLER.''

BU SÖZDEN ŞUNU ANLIYORUZ Kİ M.KEMAL ATATÜRK HERŞEYİ ÖNCEDEN GÖRMÜŞTÜR VE KORKTUGU BAŞINA GELMİŞTİR.
semobozkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 10

İletiTarih: Sal May 10, 2005 6:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kardeşlerim herşey tamam güzel katılıyorum ama şu konu hariç belki beni çok katı bulucaksınız ama yine söylemek istiyorum: bilmiyorum bana mı denkgelmedi yoksa gerçekten mi ben bu adamların bölücü düşünce barındırmayanı yok. hepsinin içinde azda olsa birşeyler var. en iyisine bile pkk'yı kötülesen hemen sana "ölenlerde kürt halkıydı, onlar çok zor koşullarda yaşadılar, Türk askeride şöyle yaptı böyle yaptı"gibi bahaneler yaratırlar.ben böyle düşünüyorum.bunların iyisi yok.sadece kötüden ibaretler.

HERŞEY VATAN İÇİN...
ALP-TUR
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 277

İletiTarih: Sal May 10, 2005 8:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Birkaç ay önce gazete ve televizyonlarda şahane bir haber vardı. Diyarbakır'da bir Kürt dişisi 6 yavrusundan sonra, bir 7.sini ikiz olarak peydahlarken, çocuklar ölüm tehlikesine giriyor, ve Türk askeri tabipleri gelip bebeleri kurtarıyor, hastanede kuvöze koyuyor.

Bu sefer Van'dan, yine süper bir haber var. 68 yaşında bir Kürt, 26 yaşındaki ikinci karısından 13. yavrusunu peydahlamış. Toplam 13 çocuğu, 100 kadar torunu varmış, artık başka çocuk istemiyormuş, yorulmuş. Gazeteci, "bu kadar çocuğa bu fakirlikle nasıl bakıyorsunuz?" dediğinde, Kürdün cevabı harikaydı. "Kaymakamlık gerekli her tür yardımı yapıyor, hiç bir sorunumuz olmuyor!!!"

Sakın kimse bunu insanlıkla, hümanizmle, devletin vatandaşının hayatını koruma ilkeleri ile falan açıklamaya kalkışmasın. Benim ülkeme göz dikmiş bir halkın, benim vergilerimle beslenip daha çok üremelerini sağlayıp on milyonlarca asalak yaratmanın hiç bir ilke ile ilgisi yoktur.

Gayet açıkça Türkler özendirilip en sıkı şekilde nüfus planlaması uygulanırken, Kürtler'den elektrik, su parası bile alınmayıp, nüfuslarını iyice arttırıp Türkleri geçebilmelerine çanak tutulmaktadır. Hükümetin ve sağ-sol çevrelerin Kürtçe eğitime karşı olmalarına bakmayın. Hepsi sadece beş-on sene içinde Kürtler Türk nüfusu geçip resmen Türkiye adının Anadolu cumhuriyeti olarak değiştirilmesini talep edecek güce ulaşana kadar Türkleri uyutmak içindir.
turknogay
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Sal May 10, 2005 8:39 pm    ileti konusu: kürtler öz be öz türktür Alıntıyla Cevap Gönder

kürtler öz be öz türktür
arkadaşlar doğuda kürt diye bir sorun nasıl yapıldı biliyomusunuz..adında türk ve türklükle ilgili binlerce köy ve belde ismi1940 lı yıllardan sonra düzenli olarak değiştirildi...çünkü bunu yapanlar biliyorlarki kürtler öz be öz türktür...kürt adının kendisi bile türkçedir..aşiretler türk boylarının devamı yada onlardan kopma oymaklardır...dillerini nedn farsça ve arapça ile karıştırdıkları zaten ispatlı..kürtçede arapların iskan edilmemiş türkler anlamındada kullandığı ekrad sözü kullanılıyor kürt adı olarak...söylermisiniz hangi milletin adı kendi dilinde yoktur...neden kürtlere ata bulamadılar..3000 den fazla kitap yazıldı bu konuda misyonerler tarafından..ama ata bulanadılar...hatta bazıları türk soylu olduklarını kabul ettiler..doğuda herkeze kürt demeyi alışkanlık haline getirdi..gazete ve televizyonlar bilerek yada bilmeyerek buna alet oldular..herkezi s.a arvasi hocanın doğu anadoluyu analatan kitabını okumaya çağırıyorum..özellikler doğudaki herkezi kürt olarak adlandırdılar ve bizlerde bu oyuna düştük...şimdi bizim yapacağımız..kendine kürt diyen herkeze hadi be öz be öz türksünüz işte...kürt sözü bile türkçe...başatan sona türk kültürü yaşıyorsunuz...demek...bunu milyonlarca insanın sürekli demesi gerek...başta da ülkücülerin hepsinin..böylece onlar tarihini araştırma zahmetine girişecekler ve türk gerçeği ile karşılacaklar...fatih sultan mehmetin hocası molla gurani nin aşireti bile kendini kürt zannediyor...guranlıların türk olduğunu bilmeyenmi var ama bilmiyorlar işte...dillerini bir zamanlar osmanlının maalesef alevi türkmenlere karşı yaptığı baskıdan dolayı irana kaçtıklarında farsça ve arapça ile karıştırdılar..24 oğuz boyundan biri olan beğdili boyunun devamı olan badıllı aşireti allaha şükür türk olduğunun farkında...karakeçililer türkiyenin her tarafındalar..ertuğrul gazinin akrabalarım diye tanıttığı aşiret daha osmanlının kuruluşunda varlar..türk kültürünü araştırma enstitüsü nün bu konularda harika yayınları var..ama piyasada bulunmuyor..herkez okumalı...okumasıyla yetmez okutmalı...çok şaşıracaksınız...hakkariye adını veren akari aşireti saka türklerinden..zaten hakkaride 6-7 bin yıllık türk tarihi eserleri çıkmadımı...herkez okusun lütfen..ve kürt arkadaşlarımıza onlarn türk olduklarını anlatalım
turkiyem20
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 301

İletiTarih: Sal May 10, 2005 8:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

HAYIR KESİNLİKLE VE NET OLARAK HAYIR
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
turkiyem20
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 301

İletiTarih: Çar May 11, 2005 4:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KÜRTLER BİZİM KARDEŞİMİZ OLAMAZ...

ONLAR BİZİMLE ALIŞVERİŞ YAPARKEN BİLE AYRI FİYAT UYGULAMASINA GİDEN KİŞİLERDİR...

BU SADECE BİR ÖRNEK...

BEN ONLARI KARDEŞ SINIFINA SOKMUYORUM.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ozanhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 40

İletiTarih: Per May 19, 2005 12:28 pm    ileti konusu: vatan hepimizin Alıntıyla Cevap Gönder

Türkiye cumhuriyeti topraklarında sadece kürtler ayrımcılık yapıyor devletin yıllar önce uzanan eline kendileri bıçak vurdu devlet gelirseokul gelicek çocuklar çalışmayacak devlet gelirse jandarma gelecek kaçakcılık önlenecek eşkıyayı dağdan alacakve dış güçler anadoludaki planları bunlar ve daha nice neden bunlar bölgedeki ağa ve aşiret rejiminin işine gelmemekteydi devlet orda yinede varlığını gösterince asala arkasından pkk bu olayların hepsi kürtlerin kürdüz demesiyle çözülmez amerika savaşa girmeden önce ülkelerde iç savaş çıkartıp yıprattığını unutmamız lazım bu olaylar birlik ve beraberlikle çözülür Türk ben Türküm diyenle olur ve Türklüğe aykırı hareket etmez ve vatana sadakati devam ederse türk sayılır ATATÜRK Ne mutlu Türküm demedi Ne mutlu Türküm diyene dedi bunlar kürdüm dedikleri sürece ayrımcılık oluyor lazlar lazcada tatarlar tatarcada ve daha bir çok insan türkiyede yaşayıp ayrımcılık yapmazken kürtler ayrımcılık yapmakta korkumuz daha ileri gitmesinler Türküm dedikleri sürece kardeşimizdir üst kimliğimiz TÜRK ama kürdüm olabilir devlete kafa tutmayı bırakın pkk karadenize inemedi niçin milliyetçilik ön plandadır batıya inemedi milliyetçilik ön plandadır hizbullah satırlarla pkklıları doğramadılarmı yakın tarihten ders almıyorlarsa geçmişe baksınlar ders alsınlar kürtler kardeşimizdir ama kardeşlerimiz pkknın ermenilerin tarihte ingilizlerin şimdide amerikalıların oyununa gelmekteler bu vatan çatısı altında birlik olursak kardeşiz unutmayınki kurtuluş savaşında omuz omuza çatıştıklarımız kürtlerdi vatanı gene kürtlerle koruruz bizi satan rus ordusuna asker olup bizim ekmeğimizi yiğip bize saldıranlar koministlere uşaklıp yapan vatan hainleri kürt değil ermenilkerdir yakın tarihte apoda ermenidir dış kuvvetlerin yıpratma oyunllarına gelmeyelim saygılar
ahmet1071
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Per May 19, 2005 2:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaslar su konuya dikkat cekmek istiyorum:Turkiye'de bu konuya kimse dikkat etmiyo özellikle biz ülkücüler.Arkadaslar Türkiye tarihinden bu yana dusmanimiz tabiki avrupadir!Türkiye ne zaman kendini toparlasa ve gelismeye baslasa hep bir sorun cikarttilar ve bizim gelismemizi engellediler.kürt sorunuda bunun bir örnegidir.ondan önce alevi sünni,sag sol gibi birsürü sorun bulastirdilar bize.fakat biz sunu hiç düsünmedik bu bizrbirimizi vurdugumuz insanlar bizle kurtulus savasina girmis onlarda bu cografyayi sonuna kadar savunmus tarihte hep baris içinde yasadigimiz insanlar asil düsman tarihin her safasinda bize kalleslik yapan avrupadir!onlarin nifak tohumlarina kanip hep birbirimiz vurduk artik gözümüzü acalim ve birlik olalim!sonuçta ulu önder Atatürk türkiye cumhuriyetini kurarken türk kürt çerkez ayirmamis ve beraber her türlü zorlugun altindan kalkacagimizi söylemistir bende buna inaniyorum!kiskirtilmis cahil olan kürtleri bilgilendirerek kendi yanimiza cekip asil düsman olan avrupa karsi birlik olmak bence en dogru cözümdür.biz kendi ülke topraklarimizda birlik kuramazsak disardan bir saldiri oldugunda sonuclarinin cok kötü olacagi cok acik dolayisiyla bence ülkücünün kürtleri yanina cekip asil düsamana karsi birlik olmasi gerekir!kürt türk kavgasinin avupanin türkiyeyi cökertme planlarindan biri oldugunu hatirlatirim bu firsati kazandirmiyalim arkadaslar!
Allaha Emanet olun...
ahmet1071
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Per May 19, 2005 2:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadalar soyle tarihe bakarsak aslinda bizim küretlerle bi sorunumuzun olmadigini göreceksiniz fakat avrupa bizi kurtulus savasinda savas yoluyla yenemiyecegini anlamis ve bizi bize düsman ederek bizi içten çökertmeye calisamkatadir.tamam acikcasi bende kürtlerin olmadigi bi türkiye isterdim fakat ne onlara bagimsizlik veririz nede onlar bu topraklardan gider bunun aksini istemek ütopyadan baska bsey degil dolayisiyla biz bereber yasamayi ögrenmeliyiz ve birleserek daha güçlü ve gercek dusman olanlara yönelmeliyiz!unutmayalimki avrupa usagi olan leyla zana hapisten ciktiktan sonra yaptigi acklamalardan sonra bi grub kürt leyla zanaya karsi olduklarini TC vatandasi olmaktan mutlu olduklarini ve kürdistani istemediklerini söylemislerdir yani anlatmaya calistigim kürtlerin hepsi bölücü degil kürtlerle olan davamizda zarali cikacak yine kürtler ve türkler yarali cikacak avrupadir bunu görürsek türkiye için en iyisi olucak.tamam ben kardes olalim demiyorum sadece kavgamiza son verelim onlari reddetmiyelim ve onlar Türklerin ne kadar ulu bir devlet oldugunu görsünler!bu en iyi ve en hayirli çözüm olucak inanin!...
Allaha emanet olun
Kommando
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 88

İletiTarih: Per May 19, 2005 4:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRK KÜRT KARDESTIR PKK KALLESTIR
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder AIM YIM MSNM
DOLGAN
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 135

İletiTarih: Per May 19, 2005 4:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeş Demek, Atası bir, tarihi bir, vatanı bir demektir. En önemlisi de kanı bir demektir. Bu kansızların içinde iyisi var mıdır yok mudur diye kafa yoramayacağım bu nedenle diyorum ki, benim kardeşim değillerdir olamazlar da !
ber_reis
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 32

İletiTarih: Per May 19, 2005 5:53 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

her kürtü aynı kefeye koymayalım arkadaşlar
çok ii olan bçülcülük yapmayan kürtler de var
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız