Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - “Dinlerarası diyalog” cemaat–memaat meselesi değil
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 5. sayfa (Toplam 7 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
cegizfar
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Sal Tem 12, 2005 4:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

linki tamamen alalım arkadaşlar, sonu bağlantıya dahil olmamış.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Sal Tem 12, 2005 5:11 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşım fetoşun sitesini ne diye verirsin ki burada.
'Gönül insanı'ymış külahıma anlatsın onu.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
cegizfar
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Sal Tem 12, 2005 10:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben başbuğun görüşleri için verdim o linki...
cegizfar
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Sal Tem 12, 2005 10:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ama tıkladığınızda direk sayfayı açmıyor ,verdiğim bağlantının sonundaki /a11222.html bölümünüde seçerek kopyalayıp yazın...Başbuğun görüntülü konuşmasını dinleyin.Mesele hakkında görüşünü dinlememiz gereken ilk insan...
ismailkagan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Çar Tem 13, 2005 9:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

diyalog mu bırakın bu masalı dinlemeyin artık ne diyalogu ne kardeşliği
bunların kardeşliği aynı masada oturdukları FBI lı korumaları olur ...
onların diyalogu ise hain papaz bartholomeos la olur ve ermeni lerle olur ....
neden mi ?
çünkü bu adamlar adeta vatanı bölmek için çalışan kim varsa onlarla diyalog kuruyorlar ki kendileri kurtulsun
geçin bunları geçin son söz yüce rabbimin :
"indallahi dini islam" ALLAH (c.c.) katında din islamdır ALİ İMRAN suresi
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
sonkurt45
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 33

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 6:25 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar diyalog diyenlerin ilk önce belirttiğim gibi
IMAMI RABBANİ HZ. Mektubatı Rabbanideki 163. ve 165. Mektubuna cevap versinler. Cevap veremiyorlarsa boşu boşuna tartışmanın bir alemi yok.

DİYALOĞU SAVUNANLARI KAFİR OLDUĞUNU BELİRTEN
IMAMI RABBANI HZ. 1560 yılından günümüzdeki olayları ALLAHU TEALANIN izniyle görmüş ve yazmıştır.

ŞİMDİ SİZE SORUYORUM İMAMI RABBANİMİ FETULLAH GÜLEN Mİ? BİRİ ALEMİN GÜNEŞİ DİĞERİ İSE ALEMİN YÜZ KARASI TERCİH SİZİN?
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 8:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Gönüldaşlarım;

Düşmanımız ırkımızın ve dinimizin düşmanları olmak üzere iki grup görünmesine rağmen, tek düşmanlıkları Müslüman-Türkedir. Açıkçası; biz Türk Milleti olarak hala anlayamadığımız konuların başında gelen ırkını veya dinini arka plana atma düşünce ve davranışları bizi düşman karşısında gülünç duruma düşürmektedir.
O, bizi Müslüman-Türk olarak görmektedir.
Yıkmak ve tahrip, tahrif etmek istediği bizim dinimiz ve ırkımızdır.
Bu planlarını başarmak için kılık kıyafet değiştirmekte olmasına rağmen Vatansevme usatası olan ÜLKÜCÜLER tarafından teşhis edilmekte ve oyunları açıklanmaktadır.
Ancak; işin kötü yanı uyuyan Müslüman Türk'ü nasıl ve ne zaman uyandıracağımızı başaramadık.

Diyalog konusuda gavurun üzerine giydiği önemli aldatma libaslarından birisidir.
Dinler arası diyalog sağlamaya çalışmak, İslamiyet ve Türklüğü başka din ve millet örf, anane, din ve kültürde asimile etme çalışmasıdır. Kısaca yabancıların en önemli misyonlarıdır. F: Gülenciler de gönüllü misyonerleridir.
Allah(CC) uyandıra.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 61

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 9:31 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dinlerarası diyalog ve hoşgörü mevzusu , dikkatlice araştırıldığında Nur cemaati haricinde büyük bir çoğunluğun buna az yada çok şekilde karşı olduğunu göreceksiniz.

Ancak bu karşı gelme , bazılarınca suya sabuna dokunmadan , bazılarınca bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile , bazılarınca Hocaefendi iyidir ama biz buna karşıyız tabirinden , bazıları tarafından sadece medya vasıtası ile yapılmaktadır.

Bir grup insan bunların içyüzünü 10 yıl kadar önce çıkarttıkları kitap ile , tüm türkiyeyi karış karış dolaşarak , edirneden karsa bizzat köy köy giderek basılan yüzbinden fazla kitabı tek tek yerlerine paralı , parasız dağıtarak ulaştırmıştır.

Peki neden ? Bu iş koltuğa sırtınızı yaslayıp, klavyenin ucundan nağmeler döktürerek olmayacak kadar ciddi , iman kurtarma meselesi haline gelmiştir.

Küffar küfrünü açıkça beyan etmesine karşın, küffarın elinde oyuncak olanlar , ve bunun içindeki saf müslümanlar bunları bilmeyerek yapıyorlar.

Yani benim aziz vatanımda imanlar yanıyor , genç beyinler kimlere hizmet ediyor farkında değillerdir

Bundan dolayı tüm ülkücüleri bu mesele hakkında kalben buğz etmekten sıyrılıp, bunların gerçek yüzünü belirten bir broşür bir kitap dağıtmaya davet ediyorum, Bunu dahi yapamıyorlarsa , bunu yapanlara mani olmayıp destek olmaya çağırıyorum..

Selam hidayete tabii olanlara olsun.

....
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 12:22 pm    ileti konusu: esselamün aleyyküm ve rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

dagdeviren adlı kişi...
Alıntı:
Dinlerarası diyalog ve hoşgörü mevzusu , dikkatlice araştırıldığında Nur cemaati haricinde büyük bir çoğunluğun buna az yada çok şekilde karşı olduğunu göreceksiniz

bak güzide kardeşim madem bir şeyi söylüyorsun madem bu kadar detaylı bildiğini zannediyorsun ozaman unutmaki senin o dediklerini yapan nur cemaati değildir ve bilmelisinki nur cemaati ehl-i
sünnet vel cemaattir.. sizin bahsettiğiniz konu hakkında ise zaten fetullah hoca ben nur cemaaitinden değilim diyor siz hala anlamaışsınız ve nur cemaatinin ismini kirletiyorsunuz bak güzide adam dikkatli olmak her zaman iyidir. fetullah hocanın bil ben nur cemaatinden değilim dediğine göre o zaman sen hala fetullah hocanın yaptıklarını nur cemati üzerine yıkamazsın çok önemli bir mevzudur atlanılmamalıdır. fetullah hoca bunu alenen sölemiştir ben nur cemaatinden değilim ozaman ne oluyor dersen fetullah hoca cemaati diyeceksin güzide adam ...

dagdeviren adlı kişi...
Alıntı:
Ancak bu karşı gelme , bazılarınca suya sabuna dokunmadan , bazılarınca bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile , bazılarınca Hocaefendi iyidir ama biz buna karşıyız tabirinden , bazıları tarafından sadece medya vasıtası ile yapılmaktadır.

bak kardeşim artık başkaları hakkında konuşmayı bırak bence siz kendinize bakıp kendi fikirlerinizi ortaya koyun o böle yapmışi şu şöyle yapmış demekle hiç bir şey elinize geçmez ve bu sitede de şahsen kendi adıma konuşuyorum bana rahatsızlık vermeye başladınız...

dagdeviren adlı kişi...
Alıntı:
Peki neden ? Bu iş koltuğa sırtınızı yaslayıp, klavyenin ucundan nağmeler döktürerek olmayacak kadar ciddi , iman kurtarma meselesi haline gelmiştir.

soruyu sormuşsun açıklamasınıda yapıver bi zahmet sence neden?

dagdeviren adlı kişi...
Alıntı:
Bundan dolayı tüm ülkücüleri bu mesele hakkında kalben buğz etmekten sıyrılıp, bunların gerçek yüzünü belirten bir broşür bir kitap dağıtmaya davet ediyorum, Bunu dahi yapamıyorlarsa , bunu yapanlara mani olmayıp destek olmaya çağırıyorum..

eyvallah kardeşim tamam anladım seni ama şunu sorarım sana kitabı kim yazacak boşürü kim yapacak bizde ona göre hareket edelim değil mi?
bilmek hakkımız....

sevgili ve saygılı gönüldaşlarım ülkücü kardeşlerim bir konuyu irdelerken lütfen dikkatli olalım biz bilmeden yapıyor olabiliriz ama bilinmelidir ki o söylenilen söz insanı batıracak kadar önemlidir araştırmadan kopyala yapıştur taktiği ile bu sitede bulunanların dikkatini çekmek için bir şey yapmayalım örneğin... fetullah hoca kabul etmediği halde biz onlara nur cemaati diyoruz ama bilinmlidirki fetullah hoca nurculuğu kabul etmiyorr ve bu geçek nur cemaatini ehl-i sünnet olan nur cemaatini rahatsız ediyor çünki isimleri kirleniyor yapmadıkları şeylerden yargılanmak istemiyorlar sizleri dikkatli okuyup dikkatli irdeleyip dikkatli cevap vermeye çağırıyorum

Allah ( azze ve celleye ) emanet olun Allah ( azze ve celle ) yar ve yardımcımız olsun s.a
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
sonkurt45
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 12:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Maalesef arkadaşlar bazı nur cemaatleride fetullah gülene sıcak bakmaya başladı. Bunlardan biriside Yeni ASYA cemaati
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 12:31 pm    ileti konusu: esselamün aleyküm ve Rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

sonkurt45 kardaşım senin sölediklerine gülmekten başka bi şey yapamıyorum.......
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 12:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah razı olsun kardaşım. Pek çok nur ekolü bu tür diyalog faaliyetlerini kabul etmemektedir. Gülen cemaatinden de bazı kimseler yanlış yaptıkları noktalara gelmeye başladılar .

Gerçi bazıları bunu inkar etseler de bişi değişmeyecek. Yeni Asya grubunda da hata yapan bazıları var. Ama Abdulkadir Badıllı gibi, Tillolu Said Özdemir gibi pek çok nur talebesi dinler arası diyalogu kabul etmemektedirler.

WWW.ittihad.com.tr sitesinde bu hususta detaylı cevaplar bulabilirsiniz.
sonkurt45
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 12:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yorukhasan kardeş
gülünecek vede acınacak olan sensin.
inanmıyorsan git incele yeni asya gazetesini bak nasıl bakıyorlar dinler arası diyaloga
hristiyanlara bakışını kendin oku. belki sana bir fikir verir.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Per Tem 14, 2005 12:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sonkurtcum yeni asya grubu koalisyondur. Koalisyonun bir parçası Mehmet EMin Fırıncı diyalogu savunur. Ama diğerleri savunmaz.
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız