Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kürtleşen Türkmenler (lütfen okuyunuz)
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 6. sayfa (Toplam 6 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 7:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeşim Allah rızası için şu son iki yazımı tarafsız biçimde okuyun öyle karar verin.Bundan sonra hala Kürtler Türk değil diye ısrar etmek de biraz saçma geliyor bana.Kanıtları da sunuyoruz.Yanlış anlaşılmasın Ümit Özdağcı falan değilim.Ama doğru neredeyse onu alırım.O da bu yazıda bunu anlatmış o yüzden buraya ekledim
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 474

İletiTarih: Per Eyl 15, 2005 10:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayin gonuldasim,
madem tarihle ilgileniyorsun, eminimki bilirsin tarihte en azindan degisik 3 tarihcinin yorumlari alinir, sonra kendi arastirmani yapar, kanaatini sunarsin.
Senin butun verdigin kaynaklar camiamizin icinden tarihcelerin verdigii kanaatler. Yani tek tarafli gorus. Mumkunse iddiani destekleyen yabanci veya camiamizin disinddan tarihci verirsmisin?
Reha hocamz dikatini cektiyse bir konuda yorumunu sunarken, Fransiz, Alman vb degisik kaynaklar verir!
Isin acigi anliyamadigim, millet olmayi basaramamis bir toplulugu biz Turklere neden yamamak istiyorsun?
Hurmetler.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 474

İletiTarih: Cum Eyl 16, 2005 12:21 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

_cCc_ demiş ki:
Ülküdaşım adigek, kimsenin alelade bir topluluğu bizlere yamamak gibi bir niyeti yok. Amaç,"illa etnik kimlikten,kökenden mi bahsediyorsun, al sana köken, al sana etnik kimlik" demekten öte değildir. Böylece birilerinin "etnik azınlık" çığırtkanlığının yolunu da kesmiş oluyoruz.

Zaten "etnik" sözcüğünün kökenle beraber kullanımı da ayrı bir hata; dinlerle alakalı bir terim siyasi literatürde.

Kürtlere kin duyuyor olabilirsin belki, yorum senindir. Ancak bazı gerçeklere de sırt çevirmemek gerekir.
Bilimsel olarak 800 yil Turk kaniyla buyuyen topluluk etnik olamaz, demek istedigim basitce Kurtdiye birsey yok. Bu konu derin konu cok detaylara girmem lazim fikrimi acikliyabilmem ve kanitllayabilmem icin.
Fikrim kisaca Kurt yoktur sunni yapma birr iddiadir.
Anliyisina ve adabina saygilar
BayPipo74
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 5

İletiTarih: Cum Eyl 16, 2005 1:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

turk_neferi demiş ki:
kürt bölücüler dış güçlerin kuklalığını yapmasa kardeş deriz ama ateşle oynuyorlar.bizi kolay lokma sanıyorlar.türkiye topraklarına kürdistan kurmaya calışıyorlar.sen kardeşlerinle iyi geçin olurmu reis74.sen kovulmuşsun ama yine üye olup yazılanları kontrol edeceğinden adım gibi eminim.

Bak kardesim Reis74 gayet bariscil bir yaklasim göstermis ama bunu kaldiramayanlar olmus herhalde adamin üyeligini iptal etmisler.Ben de onun yazisini okudum ve cok etkilendim.Onun demek istedigi bölücü Kürtlerle alakali degil masum Kürt halkidir.Kürt halkinin Türk halkiyla kardes olduguna ben de katiliyorum ama senin gibi tas kafalilar bunu anlayamazlar.Saygilarimla
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Cum Eyl 16, 2005 7:59 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kursad88,

Alıntı:

Ama şunu baştan söyleyeyim ben tarihle çok yakından ilgilenen bu konuda çok okuyan bir insanım.Yazdığım şeyler kitaplardan öğrendiklerim burada çoğu kişi kendi mantığına göre araştırmadan yorum yapıyor.

Bende tarihe cok ilgileniyorum ve inanki oyle kafamdan keyfime gore atmiyorum, arastirmadan konusmam. Dolayisiyla lutfen birisi farkli dusunuyor diye hemen "ben arastirdim, siz arastirmadiniz" gibi soylemlerde bulunma, ne olur.

Ayrica, ben Umit Ozdag'yi ve yazilarini baya begenirim. Ancak, ne yazik ki bu konuda belkili bir Turk kesiminden baska hic bir kimse Kurtler Turk boyudur, Kurtce dil degildir dememektedir. Umit hocanin ve Taha Akyolun verdigi Karakecili PKKli ornegi de benim daha once bahsettigim gibi butun Kurtlerin ayni kokenden gelmediklerinden dolayidir. Bazi "Kurtler" aslen Turkmen olupta Kurtlestirilmis asiretler. Ama Kurtlerin cekirdigini olusan insanlar bir Turk boyu degildir, Zagros daglarinda degisik halklarin karisimindan olusan, baslangicta farsi kokenli bir toplumdur. Yani, bugun kendilerini Kurt olarak tanitan insanlarin tek bir kokeni yok. Bizim yapacagimiz sey de Kurtlestirilmis Turkmen asiretlerine gercek kokenlerini hatirlamak. Zaten Anadolu'da Kurtlestirilmis Turkmenleri ayirt ettigin zaman, cok fazla farsi kokenli Kurt kalmaz...onlarin cogunlukla Iran-Irak sinirin uzerinde yasamaktadirlar, yani Zagros daglarinda!

Ayrica hatirlatmak isterim ki Ruslarin yogun asimulasyon politikalarina maruz Turk toplumlar bile, NE KADAR BASKIYA UGRASALAR UGRASINLAR hic bir zaman Turkmenliklerini UNUTMUYORLAR. Aksiyon dergisinde "Kayip Turkmenler" yazisini aktarmistim foruma - oradaki Turkmenler artik Turkce dahi cogunlukla unutmuslar da TURKMENLIKLERINI unutmamislar. Karakeceliler bile her yil Siverekte TURKMEN FESTIVALI duzenlemektedirler.

Yani, Kurtler bir Turk boyu olmus olsa, emin olun ki onlar yabancilarin oyuna gelip Turkluklerini inkar etmezlerdi. Idris Bitlisinin yazdigi Kurt tarihinde bile Kurt kavrami var ki bu Turk'ten ayri bir kavramdir. Yani, "Kurt"ler Avrupali oyunlardan dolayi cikan yeni bir kavram yada irk degil.

Ama su farki Turkler ve Kurtler simdiye kadar hep ittifak icinde yasamistir, 1000 yili asan bir ortak siyasi ve toplumsal tarihimiz var. Avrupalilarin yaptigi is, ezelden beri iki dost toplumu, birbirine kaynasmis Turkler ve Kurtleri birbirine dusman etmeye calismak. Zaten bunu basardiklari zaman tum Ortadogu altust olup Avrupalilara yem olur, ki istedikleri de bu ya...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
buggrahan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Cum Eyl 16, 2005 12:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgihan'ın söylediklerini yeterince açık ve doğru. Kanıt ve delil sunmuş diyorsun madem bu kadar açık bir şekilde ortaya kondu neden tarihçiler ciddiye alıp evet onlar Türk soyundan gelirler demedi? Ayrıca tarih kolayca yorumlanabilen ve insanın istediği yöne çekebileceği unsurlar içerir. İlk kez Kürt adının geçtiğini söyleğin kitabede aslında ne yazıyor, senin söylediğin şahıs bunu nasıl yorunlamış bunlar çok önemlidir. Her tarihçi kendisine göre farklı sonuçlar çıkarabilir nitekim tarihte üzerinde uzlaşılamamış bir çok nokta vardır. Ayrıca senin dediğin iddiayı destekleyen insanların sayısı desteklemeyenlerin yanında bir hiçtir. İnsanın tezini kanıtlayacak şekilde, bulduğu şeyleri yorumlaması ve insanların önüne kanıt gibi getirmesi de çok kolaydır. Zaten Türklerin ortaya çıktıkları yerle Kürtlerin ortaya çıktıkları yerler bambaşka coğrafyalardır. Orta Asya'dan kimin ne zaman göç ettiğide bilindiğine göre inatla kan bağı kurmaya çalışmak yanlış ve anlamsız. Gerçekten kürtleşen Türkler olduğu gibi balkanlarda da rum ve bulgar etkisinde kalıp benliklerini unutma noktasına gelen hristiyan Türkler de vardır ama Rumlar Türk soyundan gelir diyemezsin heralde? Bütün bunların ortaya atılmasının bir sebebi de Kürtlere bir türlü bir soy bulunamaması, devamlı yakıştırma yapılıyor. Bu ülkenin bütünlüğünü korumaya çalışmalıyız ama zorla onları Türk olduğunu inandırmaya çalışarak değil yoksa bütün azınlıklara bir Türk soy bulmak zorunda kalıcaz o zaman ne yapacaksın?
YakupCemill
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 53

İletiTarih: Cum Eyl 16, 2005 10:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir demet Ozan Arif sözleri

"Oğlum ne değişti, şart mı düzeldi,
Milletin çektiği dert mi düzeldi,
Seni sürdülerde yurt mu düzeldi?...
Bitsin oğlum bitsin... Bitsin bu hasret..."

Ben Arif`im, baba bildim devleti.
Benim işim uyandırmak milleti.
Söylediğim bu destanın kıymeti,
Bugün bilinmezse, yarın bilinir.

Arif senin sütündür o,
Kemiğindir, etindir o,
Bölünmez bir bütündür o,
Bu memleket bizim, bizim!

Meydan sizin,... Onun bunun sözünü
Duyarsanız yazık olur vatana,
Kuru lafla memleketin gözünü
Boyarsanız yazık olur vatana,

"Hayal diyorlardı Turan Ülküsü
Hayaller gerçek oldu, çıktı türküsü"

Arif`im dileğim tek şudur Hak`tan,
Selamınız gelsin, yeter uzaktan,
Salsalarda beni, çıkmam Mamak`tan,
İçerde yatarken "liderim" ana...

Onsekizbin Alemleri yaratan
Allah`ın Aşkıyla yüreği atan,
Ey iman sembolü, ey ehl-i vatan,
Merhaba,... Merhaba,... Yine merhaba...

"Oğlum ne değişti, şart mı düzeldi,
Milletin çektiği dert mi düzeldi,
Seni sürdülerde yurt mu düzeldi?...
Bitsin oğlum bitsin... Bitsin bu hasret..."

Ben burdayım hemşerim,
Sorma başka yere sen.
Destanlarda bul beni,
Destanlarda ara sen.
kursad88
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 154

İletiTarih: Pts Eyl 19, 2005 9:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgihan Ülküdaşım o laf birine söylenmiş değil.Ortaya attım alınması gereken alınsın diye çünkü görüyorum adam üye olur olmaz ahkam kesmeye başlıyor.
Dediğim gibi Kürtlere meraklı değilim.Ben sadece gerçeği bulmaya çalışıyorum.Kürtlerin Türklükle hiç alakası olmadığını öğrensem sevinirim bile.Ama gerçek bu!Hoşumuza gitse de gitmese de...
Kürtler ne?Kilit soru bu aslında.Kürtler bir millet değil.Dilleri bile yok.Dediğim gibi Kürtçe bir lehçedir.Peki Kürtler millet değilse hangi milletin parçası?
Bu konudaki iddialar Fars ve Türk.Ama Kürtlerin İranlılarla hiç alakası yok.İranlılar ari ırk grubundandır.Kürtler ise Orta Asya kökenli Turani ırka mensuptur.İran dili Hint-Avrupa dil grubundadır(İngilizce,Hintçe gibi...) fakat Kürtçe nin bu dillerle hiç alakası yok.Evet birçok Farsça kelime var ama gramer olarak hiç alakası yok.İşi kafatasçılığa götürürsek Kürtler Turanidir.
Arkadaşlar bir Türkmen boyunun bu kadar bozulamayacığını söylüyor.Birincisi Kürtler zaten Oğuz-Türkmen değil!Özbek,Kazak,Başkurt gibi bir boy.İkincisi Türkler de bozulabilir.Tarih böyle örneklerle dolu.Bulgarlar yada Sovyet dönemi Orta Asya Türklerine bakarsan bunu görürsün.Ayrıca 11,12. yy.da Mısır,Arabistan gibi yerlerde yaşayan birçok Türkmen zamanla Araplaşmıştır.
Bir şey daha var.Türkler tarih boyunca kendi içlerinde savaşmıştır.Unutmayınki Göktürk Devleti Avarlara isyan ederek kuruldu.Karahanlı döneminde Karahanlılar,Gazneliler,Oğuzlar,Samanoğullar ve Selçuklular hepsi birbirine can düşmanıydı.Gazneli Mahmut henüz İslamlaşmamış göçebe Türkleri kafir,canavar mahluklar diye niteliyor ve onlara kin kusuyor.Yani bunlar olabilir.Bi kaç yüzyıl sonra hepsi unutulur Kürtler Türklüğünü hatırlar barış gelir.Ama bu zamanlar sancılı geçecek.
Verdiğim kaynakların da hepsi güvenilirdir.Nitekim dikkat ederseniz zaten Kürtlerin Türk olmadığını iddia eden tarihçiler %99 Komunist,Evrimci,sözde Ermeni soykırımını kabul etmiş,Emperyalist uşağı yada yabancı gibi özelliklere sahiptirler.Benim görüşümü savunanların karşıtların yanında devede kulak kaldığını yazmışsınız.Peki sizde isimleri verin okuyanlar karar versin.Benim yazdıklarımdan daha güvenilir biri çıkarsa ben size inanacağım!Ama unutmayın Seyyid Ahmed Arvasi ve BAşbuğ'da benimle aynı fikirde.Daha doğrusu ben onlarla aynı fikirdeyim.Bu meseleyle uğraşmamın tek nedeni günümüzdeki Ülkücülerin Başbuğ'u yanlış tanımasını önlemek.''Siz ne kadar Kürtseniz ben de o kadar Kürtüm'' diyen kişinin fikri açıktır!

_cCc_ Ülküdaşıma da katılıyorum.Biz böyle yaparak Emperyalistlerin ve Kürt Milliyetçiliği yapmaya kalkanların önünü kesiyoruz
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Sal Eyl 20, 2005 10:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BayPipo74 demiş ki:
turk_neferi demiş ki:
kürt bölücüler dış güçlerin kuklalığını yapmasa kardeş deriz ama ateşle oynuyorlar.bizi kolay lokma sanıyorlar.türkiye topraklarına kürdistan kurmaya calışıyorlar.sen kardeşlerinle iyi geçin olurmu reis74.sen kovulmuşsun ama yine üye olup yazılanları kontrol edeceğinden adım gibi eminim.

Bak kardesim Reis74 gayet bariscil bir yaklasim göstermis ama bunu kaldiramayanlar olmus herhalde adamin üyeligini iptal etmisler.Ben de onun yazisini okudum ve cok etkilendim.Onun demek istedigi bölücü Kürtlerle alakali degil masum Kürt halkidir.Kürt halkinin Türk halkiyla kardes olduguna ben de katiliyorum ama senin gibi tas kafalilar bunu anlayamazlar.Saygilarimla

sen zaten reis 74 sün.kansız yürekli, olda ben reis74 üm de.beni şutladılar.bende bu rumuzla girdim de.yine geleceksin başka rumuzla ve bu yazımı okuyacaksın.reis74 şutlandığındada geleceğini söylemiştim ve öyle oldu.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 6. sayfa (Toplam 6 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız