Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Tayip neyi pazarlık konusu yapsın
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ayvaz
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 60

İletiTarih: Cmt Arl 18, 2004 1:43 pm    ileti konusu: Tayip neyi pazarlık konusu yapsın Alıntıyla Cevap Gönder

(Bu olay tamamen gerçektir destan veya kahramanlık hikayesi değildir)

Asırlar önceydi yine Türk'ün çan eğrisi dibe vurmuştu.Türk yurdu dört bir yandan sarılmıştı, düşmanlar her yerden her an çıkıyorlardı.Kardeş bildikleri,yıllarca ekmeklerini paylaştıkları Tatarlar ve Moğollar Çinlinin tatlı sözlerine kanmışlardı ,Türk'ün üstüne yürümek için fırsat arıyorlardı.Ancak Türklerin başında iyi bir başbuğ olan Mete Han vardı.

Tatarlar kendilerinden bilirlerdi:Türklerin en önemli varlıklarından biri atlarıydı,at namustu ,yeri gelir at için binler cenke girerdi.Tatarlar Mete han'dan atını teslim etmesini yoksa bunu savaş sebebi sayacaklarını söyledi.Hemen Türk yurdunda kurultay kuruldu.Atalar,gaziler,erenler ve tüm tarkanlar oradaydı.Onlar tatarların çok olduğnu kimsenin Türk başbuğsunun atını alamıyacağnı söylediler.Mete karşı çıktı bu benim atımdır ,bu benim meselemdir.Benim meselem yüzünden bütün Türk milleti savaşa giremez buna izin vermem dedi.Atını büyük bir intikam arzusuyla tatarlara teslim etti.

Tatarların planı tutumamıştı Türkler savaşa girmemişti.Yeni plana göre Mete Handan hatununu istiyecekler ve Türkler kesinlikle savaşa girecekti.Tatar elçileri gelip Mete Han'ın hatununu Tatar hakanının istediğni hemen verilmesi gerektiğni söylediler.Kurultay toplandı kurultayda savaş naraları atılayordu.Mete Han hayır dedi vatanım için hatunumu veririm benim hatunum için koca Türk milleti savaşa giremez.Mete Han hatununu büyük bir yürek sızısıyla verdi ama önüne çıkan tüm Tatar erkeklerini öldürmeye and içti.

Tatarlar yine istediklerini elde edememişlerdi ama bu arada Türklerin iyice köşeye sıkıştıklarını zannetikleri için her istenilenin alınabileceğni sandılar.Bu sefer Tatar devletiyle Türk devleti arasında sınır olan bir toprağı istediler.Bu toprak çok verimsizdi,hayvan otalamazdı,bir damla suyu yoktu,Türk devletine hiç bir getirisi yoktu,tek önemi sınır olmasından dolayı biraz stratejik bir topraktı.

Kurultay kuruldu tüm atalar, tarkanlar toprağın verilmesinden yanaydı çünkü bir işe yaramıyordu.O toprak için savaşa girmek akıllıca bir iş olmazdı.

Mete Han hayır dedi benim atım,hatunum,anam,babam,çocuklarım ve tüm varlığım vatan için feda olsun ama hiç bir toprak parçası sonunda ölüm dahi olsa pazarlık edilip verilemez.Çünkü toprak kanla alınır,kanla verilir.Vatanın en küçük parçası tek bir kum tanesi olsabile o vatandır verilemez.O toprağı alırlar ama ilk önce canımızı almaları gerekecek dedi.Ve toprağın pazarlık konusu olamıyacağnı söyledi.

Türk milleti hemen savaş durumu aldı sanki savaşa değil bayram yerine gidiyorlardı.Karşılarına Moğol ve Çin destekli tatar çerileri çıktı, çarpıştılar.O gün değil tatarlar tüm dünya toplansa Türk milletinin önünde duramazdı.Küçük bir toprak parçası için çok kan döktüler ama bu savaşı kazandılar ve başbuğ Mete han öncülüğünde Tüm asyanın hükümdarı oldular.

Bugün o toprak parçasını Kıbrıs olarak görebiliriz.Türk milleti yine aynı, yeri gelince canını veren millet.Tatar,Moğol,Çin birliği AB'dir.Tek eksik ne biliyormusnuz Mete Han gibi bir Başbuğ.Erdoğan bir hiç olduğnu yine gösterdi ve kıbrıs için masaya oturdu.İki yıldır pazarlık konusu yapılan kıbrıs eilmizden bir iki yıl içinde alıştıra alıştıra alıncak.

Bana masadan kalkıyordu demeyin çünkü o masaya oturması hataydı.Erdoğan herşeyini pazarlık konusu yapabilir ailesini bile ama Türk askerinin kutsal kanıyla sulanmış,Peygamber Efndimiz tarafından müjdelenmiş bir toprağı asla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 10:28 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu vatan tayibin degil bu vatan Türkün müslümanın malı o etsin Pazarlıgı armızda bırakacak varmı sanki ülküdaşım daha önce bin defa savaştık bin defa öldük yine savaşır yine ölürüz...........yine alırız Kimse Türkün vatanını kan dökmeden alamaz!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 11:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yorumlara aynen katılıyorum.Ama diyorum ki vermeden önleyelim bu kez.
savaşır alırız.ama neden bunlar için tekrar binlerce şehit verelim.Bunların keyfi için.Direnelim sattırmayalım.Vekaleti iptal edelim.Bizi satan bu hükümeti neden düşürmüyoruz?Bunlar korkaktır.Halktan korkarlar.tÜM İNANÇSIZLAR GİBİ HALKIN TEPKİSİNDEN ÇEKİNİRLER.AMA BİZ SESİMİZİ YÜKSELTMELİYİZ.MEYDANLAR İNLEMELİ İSTİFA SESLERİYLE.BUNDAN ÇOK AMA ÇOK DEĞERSİZ ŞEYLER İÇİN OLMADIK GÖSTERİLER YAPAN HALKIMIZ TAVRINI NE ZAMAN ORTAYA KOYACAK?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 11:19 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konuda haklısın ne yapa biliriz. İstersen bir tarih belirleyip herkezi yürüyüşe çagıralım. Sen tarih ver ben tüm sitelerde bandır bangır duyururum.....
gurbetci_asena
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 11:45 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selam ülküdaslarim, bende aynen kadir ülküdasima katiliyorum, tamam tabiki birgün savas rüzgarlari eserse eyer tüm türk milleti kücüyünden büyügüne kadar herkes vatani ugruna canini vermeye hazir olacaktir. Fakat neden illa uyanmamiz icin kan akmasi gerekiyorki? Neden bu millet tamam hepsi deyil ama büyük bir kismi uyuyor? ab askiyla yaniyor? neden kendi öz kültürünün, topraklarinin bölünmek istendiyinin farkinda deyil?

TOPRAK NAMUSTUR
VATAN ISE CAN
FEDADIR BU UGURDA KAN!

Savas sadece silahla deyil fikirle de olur sinsice gizlice aynen simdi oldugu gibi. Bizde ülkücü olarak üstüme düseni yapmaliyiz evet sesimizi duyurmaliyiz gerekirse yeri gögü inletmeliyiz en azindan AB ye göz dagi vermek zorundayiz gerci türkün bir bakisi yeter ama illada Kendimizi göstermeliyiz yoksa bunlar bizleri avuclarini icine alabileceklerini sanirlar.
Haydi ülküdaslarim ne olur birseyler yapalim gecikmeden....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 12:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar ben eger iş oraya varırsa diye yazdım. Tabiki varmaması için de ne gerekiyorsa yapmalıyız? ben bir tarih belirleyip herkezi yürüyüşe çagıralım derim. destek alırsamda bunu yapabilecegimize inanıyorum. eyvallah...
ALPEREN_1944
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 121

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 1:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

GARDAŞ BEN NİĞDE DE DAHA ÖNCE DEDİĞİM GİBİ GEREKLİ TEŞKİLATLANMAYI SAGLAMAYA ÇALIŞIRIM
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 8:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

değerli ülküdaşım yahyaoğlu.Bunu ben de en çok isteyenlerdenim.Yanlız bu hareket ülkücü görüşü savunan,şu an konumları ne olursa olsun,bu davaya inanmış partilerin müşterek harekatı şeklinde olmalı.Münferiden yapılacak hareketlerde,ne kadar iyi niyetli olursak olalım provakatörleri tanıyamayız,tanısak da önleyemiyebiliriz.İş çığrından çıkar bir isyana dönüştürülür ki ondan sonra ne derdimizi anlatabilir ne de halkın bizden nefret etmesini önleyebiliriz.Zaten marjinalller diye bahaneyi hazırladılar,kafayı kaldıracakları bekliyorlar.Ama siyasi partilerin izinli şekilde organize bir hareketine tam katılımla hareket başarıya ulaşır.Ülke fiilen işgal edilip de coniler burada dolaşsa tamam.O zaman izine falan gerek yok.Kuşanır çıkarız zaten.Ama şu anda böyle bir durum yok.Türk ordusu hala dimdik,vakur ve ağırbaşlı.Onlar da bizim kadar bu durumdan rahatsızdır sanıyorum.Ülkenin şu anda bekçisi onlar tüm yetki ve sorumluluk onların.Allah korusun bu ordu terhis edilirse ancak o zaman iş başa düşer.Biz şimdi sakin olacağız.Hangi ülkücü partiye dahilsek,teşkilatlarımıza,hareketlenme yönünde yoğun telkinlerde bulunalım.Taban tavanı göreve çağırsın.İki üç ayda bir mitingle bu iş olmaz.İl,ilçe,köylere kadar bu hareketler yayılmalı,akla gelecek her yerde
bu toplantılar ve halkı bilgilendirmeler yapılmalıdır.Ben,buradaki yazılarım dışında,birebir,lokallerde,lokantalarda,halkla her ilişkim olan yerde bu konuşmaları yapıyor,ülkem için söz hürriyetimi kullanıyorum.Artık korkunun ecele faydası yok.Birileri bunları haykıracak başka yolu yok.Şimdi biz 2-3 bin kişi toplarız mesele değil.Ancak olay siyasi olmalı.Herkes hangi ülkücü gruba dahilse teşkilatlarına yoğun bir şekilde hareketlenme dileğini ifade etsin.Bu sözle olur,fax ile olur,mail ile olur.İmkanlar geniş.Bak benim rahatsız olduğum konulardan biri de şu.Ben mhp liyim.Bakıyorum birlik partisinden de ses yok.Ya da ben duymadım.Haydar hoca grubuna bakıyorum,meltem çok iyi şu anda 4 4lük yayın yapıyorlar.Ama millet gelinim olurmusunu izliyor.İzlemiyor oturumları.İzleseler uyanacaklar.Bir sürü emekli paşa çıkıyor bilmediğimiz şeyleri açıklıyorlar.Ama seyreden yok..Bu artık parti işi değil.Bu adamları onaylamayan her parti ile müşterek hareket edilmeli.Bu bir seçim değil.Ülkenin varolma yokolma savaşı.Onun için diyorum ki,ülkesini seven,teslim olmayı reddeden her şahıs bizim dava arkadaşımızdır.Nitekim sn Bahçeli bunu ifade etti.Ve bu görüşte birleşen herkesi kolundan tutup mhpye getirin dedi.Ben şu aşamada münferiden yapılacak bir harekete karşıyım.Başsız bir hareket çapula dönüştürülür.Umarım beni anladın.Bir kiş bir kişidir.Ulaşabildiğimiz her yerde buraya yazdıklarımızı konuşalım.En çok da aile içinde.aKRABALAR ARASINDA ÖZELLİKLE.Biraz daha beklemekte fayda var.Mhp sertleşecek.Bunu takip edelim.Ama hadi denildimi de evde oturmak yok. tam destek.Allah yardımcımız olsun.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Arl 19, 2004 9:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir kardaşım ülküdaşım

Evette çogu yönüyle haklısın. Ama benim amacım kendi şahsımın önderligini yaptıgı bir miting degil. Ben konyada hem ögrenci hemde esnafım bir kafem ve bir lokantam var. Bu sayede bir çok ögrenciyle muhattab oluyorum. Aynı zamanda aslen izmirde oturuyorum. Özellikle izmir ocak ve parti olarak en yüksek makamlarda tanıdıklarım var. Zaten bir şey yapılacaksa ya MHP yada ocak veya ATA toplulugu gibi Ülkücü topluluklarla baglantılı olur. Ve asıl amacımda şudur ki belki Türkiyenin her yerinde birileri senin benim gibi düşünüyor ama PArtilerden hareket bekliyor. Ben tepkiye ufak bir hareketle bir yerden başlarsak belki bu kar topu olur diye ümit ediyorum. Açıkçası maya tutmasa bile vicdanım rahat olur. Ve en azından sözle her zaman savundugum vatanım için bir kez daha aktif bir hareket yapmış olurum diye düşünüyorum. Şunun da farkındayım böyle bir olayı tertiplemek gerekli yerlerden izin almak zor oluyor ama benimki sadece bir düşünce . Eger gerekli destegi alabilecek olursam böyle bir işe girişmeyi düşünüyorum. Allahtan hayırlısı neyse o olsun inşallah.....

Ülküdaşım Allah Türkü korusun ve yüceltsin yar ve yardımcımız olsun
leyli
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Cum Oca 14, 2005 1:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kıbrısı niye vermemeliyiz?Bunu biraz açabilirmisin jeopolitik önemi nedir.Sırf kanla aldığımız için mi?Korumalıyız.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Oca 14, 2005 7:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sırf kanla aldığımız için değil tabii.
1-Orası akdenizin kalbidir.Dünyaya hakim olmanın en önemli yolu denizlere hakimiyetten geçer.Gidemediğin yer senin değildir.En ekonomik şekilde tüm dünyaya ulaşma yolu açık denizlerdir.Bu ada doğal bir deniz üssüdür.Kıbrısla birlikte,cebelitarık ve süveyşe hakim olan tüm okyanusları denetim altına alır.
2-orayı kaderine bırakmak,abd nin oraya yerleşmesi demektir.Bu da İsrailin dolaylı ya da açık,ortadoğuya en yakın deniz üssüne konuşlanıp ortadoğuyu denizden abluka altına alması demektir.Ortadoğuya en yakın deniz üssü İsrailin kontrolüne geçecektir.
3-Türkiye;burnunun dibinde;kendisini istenilen şekilde ablukaya aldıracak,gerektiğinde çok ekonomik bir şekilde saldırı ve düzenli bir baskıya aldıracak bir düşman üssü oluşmasına fırsat verecektir.Türkiye nefes alamıyacak kadar sıkıştırılacaktır.
4-Arkasından Ege meselesi gelecek,egede ne bir Türk uçağı ne de bir savaş gemisi hareket edebilecektir.Türkiye tam bir abluka altına alınacaktır.Türkiye ileride çıkaracağı petrolünü asla satamıyacaktır.
5-Türkiyenin dünyadaki itibarı büsbütün mahvolacak,Türk dünyasının birleşmesi,islam dünyasına liderlik etmesi yolları kapatılacaktır.
6-Bir kere toprak vermeye başladığınızda ,artık arkası gelir.Bu kez önüne gelen anadoluda hak talep edecektir.
7-Türkiye en haklı milli davasını kaybedecektir ki,bu da Türkiyenin artık masada ebediyen bir şey kazanamıyacağı anlamına gelir.Bundan sonra ARTIK tÜRKİYE cUMHURİYETİ hiçbir masada yer almayacaktır.Çünkü bu olayın arkasından gelen sonuçlarla;Türkiye diye bir devlet kalmayacaktır.
İŞTE BENİM ANA DÜŞÜNCELERİM BUNLAR.TÜRKİYE; KIBRISI VERMEK BİR TARAFA,TAMAMINI KONTROL ALTINA ALMAK ZORUNDADIR.VARLIĞIMIZ VE GELECEĞİMİZ BUNA BAĞLIDIR.TÜRKİYE BUNUN İÇİN 74 DE SAVAŞTI.HER ZAMAN DA SAVAŞMALIDIR.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Oca 14, 2005 8:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kıbrısta TÜRK kardeşlerimiz yaşadıgı müddetce kıbrıs konusunda savaş dahil hertürlü koruma hakkı islamın ve türkün Dünya lideri Türkiyededir. Atalarımız bir vatandaşı için bile savaş başlatmıştır. Bu arada bence sadece kıbrıs degil musul kerkük karabag bosna çeçenistan afganistan konularındada hamle yapılmalıdır. Eger kıbrıs verilirse diger konularda zaten konuşma hakkımız bile kalmaz.

Osmanlı imparatorlugunun çöküşü küçük kaynarca ant. etkisiyle baslamıştır. Bu antlaşmanın en önemli maddesi ise ilk kez halkı türk olan bir topragın kaybedilmesidir KIRIM . ...
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız