Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - AMERİKANIN YENİ OYUNU....:
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 1:14 pm    ileti konusu: AMERİKANIN YENİ OYUNU....: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 2:32 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 7:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
10. Kadınlara saygı gösterilmesi, kadının İslam'dan doğan bir hakkıdır.

Bu kendini bilmez kadının hutbede okuduğu sadece 10.maddedeki cümlesi doğrudur.Tam bir provakasyon.İslamı yoketmeye yemin etmiş gurupların maşasından başka bir şey değil.Benim görüşüm bu.Bir de fethullah gülene soralım bakalım ne diyecek?Buna da teferruat deyip geçecek,barış ve hoşgörü çabalarına devam edecektir herhalde.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 7:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 demiş ki:
Alıntı:
10. Kadınlara saygı gösterilmesi, kadının İslam'dan doğan bir hakkıdır.

Bu kendini bilmez kadının hutbede okuduğu sadece 10.maddedeki cümlesi doğrudur.Tam bir provakasyon.İslamı yoketmeye yemin etmiş gurupların maşasından başka bir şey değil.Benim görüşüm bu.Bir de fethullah gülene soralım bakalım ne diyecek?Buna da teferruat deyip geçecek,barış ve hoşgörü çabalarına devam edecektir herhalde.

Niye :?: Bence hepsi doğru ama söyleyenin amacı farklı. :evil: O konuda haklısın bence :!:

8)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 8:38 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alper_tunga72demiş ki
Alıntı:
Niye Bence hepsi doğru ama söyleyenin amacı farklı. O konuda haklısın bence

?Biraz açarmısın konuyu.Hepsine katılıyorsan yaptıklarına da katılıyorsun demektir.Bu durumda amacı nasıl başka oluyor?Doğruları söyleyen bu kadın nasıl olup amacı farklı oluyor?Kadın doğru konuşuyorsa,yaptığı eylem de doğrudur o zaman.Ben itirazının maksadını pek anlayamadım.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 9:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 demiş ki:

Hepsine katılıyorsan yaptıklarına da katılıyorsun demektir.Bu durumda amacı nasıl başka oluyor?Doğruları söyleyen bu kadın nasıl olup amacı farklı oluyor?Kadın doğru konuşuyorsa,yaptığı eylem de doğrudur

alakası yok mesela bir siyasetçi konuşurken doğruları söyleyebilir ama bunları uygulamaz ya da tam tersini yapar
yani bir kişi doğruları söyleyebilir ama amacı farklı olabilir
esas amacı bu doğruları yavaş yavaş çaktırmadan kendi çıkarlarına alet etmektir.

8)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 9:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alper_tunga72 demiş ki
Alıntı:
alakası yok mesela bir siyasetçi konuşurken doğruları söyleyebilir ama bunları uygulamaz ya da tam tersini yapar
yani bir kişi doğruları söyleyebilir ama amacı farklı olabilir
esas amacı bu doğruları yavaş yavaş çaktırmadan kendi çıkarlarına alet etmektir.

sanıyorum iletileri iyi okumuyorsun.Kadının fikirleri ile yaptığı eylem arasında bir çelişki yok ki bana şu yukarıdaki cevabı veriyorsun.Kadın ne söylemde bulunmuşsa çıkıp uygulamasını da yapmış.Burada sakladığı bir şey ya da bir amaç yok ki.Kadın reformist.Bunun da uygulamasını yapmış.Sen bu görüşlere katılıyorsan bunu tartışmam.Neticede bu senin görüşündür ve seni bağlar.Ama kadın islami konuda otorite geçiniyor.Düşüncesi o bakımdan çok önemli.Sen, ben bu konuda binlerce şey söylesek dinlemez kimse.Ama bu kadının konumu böyle değil.Ben anlayacağımı anladım.Onun için sana sorduğum soruyu geri alıyorum.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 10:13 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sen sorunu geri alırken ben de şunu söyleyeyim
mesela şu erdoğan yolsuklar konusunda bunların üzerine gitmeliyiz,bunlar toplumun kanayan yarasıdır gibisinden sözler sarfeder bunlar doğrudur fakat
söylediklerini yapıyormu hayır :!:
şu imam konusuna gelince,esas amacını kabak gibi belli edicek değil, zaten
bilseydik gizli olmazdı...
başka bir örnek abd nin iran a demokrasi için bastırması doğrudur fakat sonuçta isteyen kim abd.Oraya gelecek demokrasi de (türkiye'de olduğu gibi)
biçimsel demokrasi olur. :arrow:
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 10:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TAMAMIYLE ABD'NIN kendi kontrolünde bir islam dünyası istemesinin bir sonucudur.
ABD bu hedefine adım adım ilerliyor,ABD'nin yıllardır hayali budur kendi kontrolünde yaşayan zararsız pasifize edilmiş bir islam dünyası.
sonra bu islam ülkeleri ABD'nin uydu eyaletleri gibi olacaklardır.(
(suudi arabistan,ürdün,bae,katar,kuveyt gibi )
Yalnız islamın kendi içindede bölünmelere başlaması ABD'nin bu hedefe ilerlemesini kolaylaştırmaktadır.(cemaatler,tarikatler,mezhep ayrımı)
Ne yazık ki kendi içinde bütünleşemeyen bir islam eninde sonunda ABD'nin bu oyununa gelecek gibi geliyor bana ...
böyle bir şey inşaallah olmaz ,olursa sonuçları çok ağır olur.çünkü bu oyunun bir aktörüde hangi dine mensup oldukları meçhul olan ''KÜRTLER''..
SAYGILARIMLA...
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pzr Mar 20, 2005 11:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alper _tunga72 demiş ki;
Alıntı:
mesela şu erdoğan yolsuklar konusunda bunların üzerine gitmeliyiz,bunlar toplumun kanayan yarasıdır gibisinden sözler sarfeder bunlar doğrudur fakat
söylediklerini yapıyormu hayır
başka bir örnek abd nin iran a demokrasi için bastırması doğrudur fakat sonuçta isteyen kim abd.Oraya gelecek demokrasi de (türkiye'de olduğu gibi)
biçimsel demokrasi olur.

Ben anlayacağımı anladım dedikten sonra,gene aynı anlamda açıklamaları genişleterek sürdürmek,tartışma ve forumların ruhuna aykırıdır.Ortak olduğumuz tek bir yön var.O da bu kadının amacının gizli olması,senin tabirinle kabak gibi belli etmeden başka bir amacı gerçekleştirmeye çalışması.Bunu anlatmak için bir sürü misal vermişssin.Benim sen yorum yapmadan attığım iletide zaten amacın bu olduğu yazılı.Aramızdaki fark şu,ben yalan söyleyerek,islamı bölerek bu işi yapmaya çalışıyor diyorum;sen doğru söyleyerek bu işi yapıyor diyorsun.Ben sorumu geri çekerken tartışmadan kaçıyorum diye bir ifade kullanmadım.Benim sana sorduğum soru,kadının doğru söyleyerek islamı nasıl parçalamaya muvaffak olacağı?Şimdi sen bu soruya kalkar da,islamın şimdiye kadar nesi doğru ki dersen işte kadın bu parçalamayı yapmış oluyor.Ayrıca bırak on maddeyi ,Allahtan bahsederken kasıtlı olarak,he,she,it gibi zamirleri de kullandığı orada yazılı.Yani erkeklik ve dişilik ifade eden zamirlerle,cansızlık zamirleri.Yani kadnı daha başta Allah'ı tanımlarken saptırma yapıyor.Ortada 1400 yıllık içtihatlar da var.Şimdi bu kadına mı güvenelim,bildiklerimize mi?Yoksa amacı tabii kabak gibi parçalamak,kapıştırmak,saptırmak.Amacın aynı olduğunu ikimiz de söylüyorsak mesele yok.Ama kadına doğru söylüyor dersen bu konu;başka bir şeyler bahane edip tartışma çıkartmak istediğin anlamına gelir.Bu konuda bir bilene sorarız o da durumu açıklar.Ama Allahın orjinal veya uygun adlarını bırakıp he,she,it diyen bir kadının her söyleyeceği laf geçersizdir.Herhalde sen de anlamışsındır.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 12:24 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 2:31 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 12:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
söylediklerini yapıyormu hayır

Ne alakası var?Tayyip doğruyu söylüyor yapmıyor.Kadın birşeyler söylüyor,ama lafta kalmıyor,söylediğini doğrulamak için imamlık yapıyor?Bu iki misalin arasında ne benzerlik var?
Alıntı:

Yanlış tanımlama.Nesi gizli ki.Cemaatin önüne durmuş namaz kıldırmış,hutbe vermiş.Son derece profesyonel ve meydan okuyor içtihatlara.Tam bir devrimci.Bunun niyetini anlamıyacak müslüman var mı?

Alıntı:
biçimsel demokrasi olur.

?Bir ülkenin başka bir ülkenin işine müdahale.Bunun nesi doğru?Bu dünyada demokrasi olmayan tek ülke iran mı?Peki amerikanın yıllardır desteklediği orta amerika diktatörlerine ne diyeceğiz?Biçimsel olarak demokrasi getirme! istediği doğru.Ama amerika dikta yönetimlerini de yıllarca destekledi.İşte şili,işte haiti,işte arjantin,işte filipin.Peki sana bir soru daha?İran devrimini! yapan humeyni.Şahtan kaçıp nereye sığındı?Hangi ülkenin hangi şehrinde ikamet etti.Abd ye kayıtsız şartsız teslim olan bu ülke buna nasıl izin verdi?Cevaplarını bilmiyorsan ben sana söyleyeyim.Türkiyede ağırlandı.Bursa da oturdu.Gitti oradan şahı devirdi.Bunlar hep abd nin bilgisi dahilinde oldu.Şimdi sen abd nin dediği olmuyor diye ,bu ülkeye müdahaleyi haklı görüyorsun?Ne iş?Nasıl demokrasi anlayışı bu?Anlayışın bu olursa sen türkiyedeki demokrasiyi nasıl eleştiriyor,abd nin bu günlerdeki dayatmalarına neden karşı çıkıyorsun o halde?Yahut da avrupa birliğinin daha demokratik ol demesine neden kızıyorsun?Fethullah gülenin bugün abd de oturduğu gibi,amerika,senin deyiminle kabak gibi belli olmasın diye bursada ağırlattı.Lafı uzatmaya gerek yok.Sonuç,bu kadının hareketleri,islam dünyasında reform yapmak suretiyle,müslümanları birbirine düşürmektir ve din birliğini zedelemektir.Bunun bir sonraki aşamasında yapacağını ben sana söyleyeyim.Kendini peygamber de ilan edecektir islam dünyasından taviz bulursa.Kendi olmazsa başkasını edecektir.Ayetleri,kuranı saptıracak,son peygamberlik kavramına da itiraz edecek,abd ci bir peygamberi getirip islam dünyasının başına musallat edecektir.Ve bunu yaparken diyecektir ki,kadın peygamber olmaz diye bir şey yok.Nerede yazıyor göster diyecektir.İşte kadın erkek eşitliği olarak çok hoş şeyler ileri sürmesinin asıl amacı bu.Biz kadın haklarına saygısız insanlar değiliz.Kadınlarımızın değerini bilecek kadar nimetşinasız.Onun için meseleye kadın erkek eşitliği olarak bakma.Gerçek müslüman,kadın erkek ayrımı asla yapmaz.Ama iki cinsin birbirlerine olan fiziki üstünlüklerini,zayıf ve kuvvetli yanlarını da bilir.Bu mutlak erkeğin üstünlüğü anlamında değildir.Yoksa kadının erkekten çok daha güçlü özellikleri ve yetenekleri olduğunu biraz anatomi ile ilgilenenler bilir.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 7:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
biçimsel demokrasi olur.

yav nasıl yorumlamışın bu lafı
Benim abd veya ab yi filan desteklediğim yok.Onların demokrasi anlayışlarını biliyorum.Ben 'gerçek' demokrasiden bahsediyorum.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 7:35 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadının imamlık yapmasını haklı bulan ve bu on maddeyi kabul eden insanın ülkücülügündende imanındanda şüphe ederim . Ya bulundugun davayı bilmiyorsun derim ya islamı bilmiyor ya saf uada düzen baz derim ................................................................................................................................................................................................................................................................................
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Mar 21, 2005 7:56 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de söylediklerimi 360 derece ters anlamışın derim.Ben kadını dolayısıyla da islamı yozlaştırmaya çalışan abd yi ya da her kimse onu desteklediğim filan yok

:!: :!: :!:
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız