Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - KENDİN İÇİN TÜRKÇE KONUŞ!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
alperen79
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 59

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 1:00 pm    ileti konusu: KENDİN İÇİN TÜRKÇE KONUŞ! Alıntıyla Cevap Gönder

Türkçe senin ana dilin!
İlk öğrendiğin dil!
Daha iyi ifade edemezsin kendini yabancı sözcüklerle!
Boşuna inkar etme, en iyi Türkçe'yi biliyorsun!
Başka bir dile özenmek yerine; sahip çık kendi diline!
Yerini tutar mı okuduğun güzel
Şiirlerin, annenin sana söylediği ninnilerin,
Ilk aşkından duyduğun "seni seviyorum"un?

"Enternasyonal" demeyiver bu seferlik, "uluslararası"nı dene! Kendin için dene!
Faydası olacak sana ve senden sonrakilere! İnan buna! Kalpten inan!
Yüzyıllar boyunca konuşulagelmiş, çok ayrıntılı ve kusursuz bir dilbilgisine sahip olan bu dile saygı duy!

Yabancılaşma kendine, kendi insanlarına...
Konuşamadığında kendi halkınla, farkedeceksin içler acısı durumunu!
Öyle bir dil yaratmışsın ki kendine İngilizce - Fransızca - Arapça... Ne sen anlarsın kendi insanını, ne o anlar seni...
Ve kimse kimseyi anlamadığında, millet de kalmaz ortada, vatan da...
Bu hayatının sonudur, kabul etmek istemesen de...

Son bir şansımız daha var Türkçemiz için, insanlarımız için, Türkiye için...
Baştan "hoşçakal" diyerek başlayalım "bye bye" yerine...

- - - - - - - -

Türkçemize sahip çıkmak; geleceğimize, benliğimize, bağımsızlığımıza Atamızın mirasına sahip çıkmak demektir...

"Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır."
M. K. ATATÜRK
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Bozkurt_Lady
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 105

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 1:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

KARDESIM ELINI DILINE SAGLIK COK GÜZEL YAZMISSIN..

AYNEN SANA KATILIYORUM TÜRKCEMIZDEN VAZGECMIYELIM.
BENDE ALMANYADA YASADIGIMDAN BIRAZ TÜRKCEM BOZULDU AMA INANKI KIMSE BENIM KADAR TÜRKCE KONUSMUYORDUR BURDA. BENLE ALMANCA KONUSANLARA BEN HEP TÜRKCE CEVAP VERIRIRM.TAMAM ONLARADA HAK VERIYORUM ALMANYA GIBI BIYERDE YASAMAK VE ANADILINI UNUTMAMAK DEGILDE ZORLANARAK KONUSMAMAK MÜMKÜN DEGIL.
BI KERE ANADILIMI UNUTTUM DIYENLERE ASLA VE ASLA INANMAYIN BI INSAN EVDE 24 SAAT BOYUNCA KONUSULAN DILINI NASIL UNUTUR. ONALR KENDINI YABANCILASMAYA ADAMIS INSANLARDIR. BU KONU HAKKINDA KAC KISIYLE TARTISDIM VE NEDENSE HEP BEN HAKLI CIKTIM. NEDEN?? CÜNKÜ ONLARIN NE YAPMAK ISTEDIKLERINI BILDIGIM ICIN?? BI KERE ANA DILINI OLAN TÜRKCEYI KONUSAMAYAN BIRI NASIL OLURDA BEN TÜRKÜM DIYEBILIR?

BU KONUYLA ALAKALI BIRSEY DAHA DEGINMEK ISTIYORUM, BURDAKI HERKES KENDINI YABANCILARA BEGENDIRMEK ICIN TÜRKLÜGÜNÜ GIZLIYOR.ALMAN VATANDASI OLAN TÜRKLERIN COGU ISE TÜRKLERE LAF ATILDIGINDA ACINI BILE ACMIYOR SADECE " BEN ARTIK TÜRK DEGILIM" DIYOR.. YA SENIN ASLIN NERDEN GELIYOR NEDEN TÜRK OLDUGUNU INKAR EDIYORSUN????

SIMDIKI GENCLIK ISTER TÜRKIYEDE ISTER YURTDISINDA OLSUN YABANCILARA ÖZENIYOR.BUNU INANINKI UTANARAK SÖYLÜYORUM.

BEN KANIMIN SON DAMLASINA KADAR TÜRKÜM VE BUNDAN GURUR DUYUYORUM....AY YILDIZIMI BOYNUMDA GURURLA TASIYORUM.. IYIKI TÜRKÜM..

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
ULKU_NEFERI
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 39

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 1:24 pm    ileti konusu: eyvallah Alıntıyla Cevap Gönder

eyvallah gardasim ulkudasim eline koluna saglik cok guzel yazmissin dilimizin yozlasmasina dur diyelim ozumuzu kaybedemeyiz.maocu ozgurluk budalalari batililasma yolunda soylesin yabanci kelimeleri ama biz turk ogluyuz ne frans. ne rusc. ne arapca bizi ilgilendirmez

NE MUTLU TURKUM DIYENE
alperen79
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Nis 22, 2005 2:16 pm    ileti konusu: TÜRÇEMİZİN HALİ Alıntıyla Cevap Gönder

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM ARKADAŞLAR.

BEN MARMARİSTE BULUNUYORUM GEÇİCİ OLARAK İŞİM GEREĞİ BURDAYIM. BAZEN DÜŞÜNÜYORUM GERÇEKTEN DE TÜRKİYE TOPRAKLARINDAMIYIM YOKSA BURASI YABANCI BİR DEVLETİN Mİ?
NEREYE BAKSAN YABANCI TABELA ÖYLE BİR HALE GELMİŞİZKİ TÜRKÇE BİR KELİME GÖRDÜĞÜMÜZ ZAMAN MUTLU OLUYORUZ.

BİZ SÜREKLİ TUTTURMUŞUZ YABANCI DİL ÖĞRENELİM. HERKESE ZORUNLU YABANCI DİL ÖĞRETİLİYOR. PEKİ TÜRKİYE YE GELEN YABANCILAR NEDEN KENDİ DİLLERİNİ KONUŞUP TÜRKÇE ÖĞRENMEK ZAHMETİNE KATLANMIYOR.

TÜRKÇEMİZ O KADAR MI DÜŞTÜ
Bortecine_HC
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 23

İletiTarih: Pts Nis 25, 2005 3:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

AGZINA SAGLIK GARDAŞIM.HERKES NERDE OLDUGUNU BİLSİN TÜRKİYEDEMİZ NERDEYİZ BİLELİM.BUNLAR ÖZENTİ CAHİL İNSANLARDAN BAŞKA BİRŞEY DEGİL.TÜRK SOYUNDAN GELMİŞ ÖZÜNÜ KAYBETMİŞ İNSANLAR.İNŞALLAH BUNLARA YOL GÖSTERİP GERÇEKLERİ GÖSTERECEGİZ HEP BİRLİKTE. SİZ ÇOK YAŞAYIN GARDAŞLAR
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Pts Nis 25, 2005 3:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bozkurt lady kardeşim başka bir ülkede oturuyor.kendilerini yabancılara begendirmek için bazı türklerin türk olduklarını inkar ettiğini söylüyor.ben daha önceki yazılarımda bunu belirtmek istemiştim.başka ülkelerdeki vatandaşlarımızın cogunlugu yabancılaşmış,batıyı örnek alan insanlardır.geri kalan vatandaşalrımızda vatan hasretiyle yanıp tutuşur.batıyı örnek alanların coguda kürttür zaten önemli değil yani.:)
_kizil_elma_
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Pts Nis 25, 2005 3:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BENİM TARİHİM OSMANLI TARİHİ
BENİM ADALETİM 9 IŞIK DONKRİNİ
BENİM NAMUSUM BAYRAN
BENİM ŞEREFİM VATAN
BEN TÜRK'LÜGÜN DESTANINI YAZMIŞ BİNLERCE
ATALARIMIZIN TORUNLARINDANIM

TÜRK'ÜM TÜRK DOGDUM KANIMIN SON DAMLASIN DA ECEL KAPIMI ÇALARKEN DE TÜRK OLARAK ÖLÜMÜ GÖZE ALDIM

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...
alperen79
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 3:57 pm    ileti konusu: yorumunuzu yazın Alıntıyla Cevap Gönder

.......
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 4:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çocuklarımıza daha anaokul çağında adam gibi Türkçe öğretmek yerine ingilizce öğretmek de dilimizi yıpratan en önemli etkenlerdendir diye düşünüyorum....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Çar Nis 27, 2005 4:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

millet türkceden önce başka diller ögretmeye calısıyor.ya biraz dilimize baglı olalım.iyice öğrenelim.ondan sonra hangi dili istiyosan ögren arkadaş.
Bozkurt_Lady
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 105

İletiTarih: Per Nis 28, 2005 9:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bugün gazetede okudugum habere sastim kaldim...ondan bu konuyu tekrardan acmak istedim.
almanyada önceden türkce dersleri vardi ve gitmek zorunluydu simdi o derslerik aldirmak icin ellerinden geleni yapiyorlar,hatta türkce dersinin yapilmasi icin velilerden ders basin apara aliyorlardi, bu kadarda olmaz ama.millet kendi dilini ögrenmek icin para ödüyor,türkce dersi kaldirilmak üzere artik hic bir ögretmen gönüllü degil türkiyeden getirttirilioyr ögretmenler ama geri yollaniliyor cünkü türkce dersi görmek isteyen kalmadi.yurtdisinda yasayan geclerin yüzde 66i sadece almanca konusuyor,bazilari anadilini bile unutmaya CALISIYOR dislanirlarmis diye. ben böylelerinin icinde yasamaktan utaniyorum..
türk olmaktan türkce konusmaktan utanan kisiler yerine ben utaniyorum ve onlari kiniyorum,yaziklar olsun onlara..
ve artik yurtdisinda ömür boyu kalacaklarini düsünüp anadiline ihtiyac görmüyorlar..bu kadarda olmaz diyorum yani. yarin öbür gün onlari burdan kovduklarinda ne yapacaklarini ONLAR YERINE BEN DÜSÜNÜYORUM. almanyada 3. nesil olarak yasiyorum ama gelecek nesillerin halini bile görmek istemiyorum.simdi hayatinda sadece almanca konusanlar yarin birgün anne baba olduklarinda cocuklarini nasil yetistirmeyi hangi dili ANA dili olarak ögreteceklerini cok merak ediyorum. ALLAHIMA SÜKÜR BEN ONLARDAN DEGILIM VE OLMAMDA COK SÜKÜR ONLARA BENZEMEDIM VE BENZEMICEMDE.. ALLAH BIZIM GIBILERIN GURBET ELLERINDEKILERIN YARDIMCISI OLSUN.... MILLETTE VATAN SEVGISI SAYGISI KALMAMIS !!!!! YAZIKLAR OLSUN ONLARA... INSALLAH ONLARIN YÜZÜNE TÜKÜRECEK BIRILERI CIKAR KARSILARINA, KI CIKACAKTIR...
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Per Nis 28, 2005 10:27 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Taktik belli,bir milleti yeryüzünden silmek için dilini ve dinini elinden alıcaksın...
Bu olaylar bu büyük taktiğin küçük bir parçası.....
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
karmanlikurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Cum Nis 29, 2005 11:03 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

eline agzina saglik ülküdas kardesim. ben almanya'da yasiyorum. gördügüm kadariyla almanya'daki TÜRK kardeslerimiz ne TÜRKCE'yi ne de almanca'yi düzgün konusabiliyorlar. zaten ana dilini mükemmel bir sekilde kullanamayan bir insan hic bir dil ögrenirken mükemmellige ulasamaz. hal böyle olunca bir türk icin ana dilini bilmemek türklügünü kaybetemenin yanisira "dil cehaleti"nin ortaya cikmasina da sebep oluyor. insan konusarak düsündügü icinde maalesef anadilini iyi bilmeyen insanlar düsünme kitligi icinde yasiyorlar.

ALLAH TÜRK MILLETI'NI DILINI KAYBETMEKTEN KORUSUN!!
vetenname
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 47

İletiTarih: Cum Nis 29, 2005 12:17 pm    ileti konusu: kisaca... Alıntıyla Cevap Gönder

başka bir toplumun bizim gibi bir ulusu ve bir dili olsaydı(ermenileri bir duşunun)onlar marsa köprü atmış, saturunun halkasını eridib yere bir abş sayağı duşunce mehsulu yapardılar
helel olsun sana...
ne mutlu turkum diyene
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et YIM
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız