Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - tuncelide evlerin önüne incil bıraktılar
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 11:49 am    ileti konusu: tuncelide evlerin önüne incil bıraktılar Alıntıyla Cevap Gönder

Dün gece Tunceli merkezde 100 kadar evin önüne misyonerler tarafından poşetler içerisinde inciller bırakıldı.Sabah uyanan halk evlerinin önündeki incilleri şaşkınlıkla karşıladılar.Mısyonerlik faaliyetlerine hız veren hrıstiyan locası artık sınır tanımıyorum.Binlerce şehit verdiğimiz canım ülkemde çakallar kol geziyor.Evlerimizin önüne kadar gelebilen bu çakallar yarın evlerimizin içine kadar gireceklerdir.Avrupa hayaliyle geceleri konforlu yataklarında hulyalara dalan sözde yöneticiler kış uykusuna yatmış gibi daha uykudan uyanmaya muvaffak olamadılar.
Birilerinin bu olaya dur demesi için canım bayrağımın yerine başka bayraklarınmı çekilmesi gerekir.Bu durum Osmanlının ağılmasını hızlandıran lale devrini andırıyor.Öyle sanıyorumki bizimde sonumuz yakındır.Rabbim o günleri göstermesin bu millete.

''Sabah kalktığında kapısının önünde İncil’i gören SHP’li İl Genel
Meclisi üyesi Halil Ateş, “Bizim hiç bir dinle sorunumuz yok. Bizim
dünya görüşümüz, bütün dünya insanlarının kardeşliğidir. Açıkta
satılabilinen ya da dağıtılabilinen bir dinin kutsal kitabının
Tunceli’de gece yarısı evlerin kapılarına bırakılmasına anlam
veremiyorum. Bu iş biraz tuhafıma gitti'' dedi ''
İşte Türkiye gerçeği.Yorumu sizlere bırakıyorum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
tatvanbozkurt
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 512

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 11:59 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ağabeyim ben de tam emin değilim duyduğuma göre Tatvan'da 12 tane hristiyan varmış ama ben tam emin değilim evlerin önüne incil bıraktıkları doğru arkadaşların evlerinin önüne de bırakmışlar.
amaçları ne acaba bunu araştırmamız lazım.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM
reis269
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 180

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 12:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kardeşim yazını okuyunca elimde olmadan hem sinirlendim hemde çok üzüldüm.Ama beni bu kadar üzen ve sinirlendiren tam olarak bu olay sayılmaz.Beni sinirlendirip üzen asıl bu olay karşısında yapabileceğimiz birşeyin olmamasıdır.Seninde dediğin gibi canım ülkemi yönetenler(yönettiklerini sananlar) sessiz kaldıkça toplu olarak bir karşı çıkma pek beklenemez.İş halkte biter.Bu gerçektir.Tek başımıza bizim mücadelemiz biraz cılız kalır gibi geliyor bana.Ha ama bu mücadeleden vazgecmek ankamına gelmiyor,ölümüne kadar.Ama bu tür milliyrtimizi,dinimizi temelden ilgilendiren konularda halkımız biraz daha bilinçlenmeli.Ama bilinçlenmelerini engelleyen temel 2 sebep var:son derece sessiz ve etkisiz kalan devlet adamlarımızın umursamazlığı ve bu devlet adamlarının hükümetinin destekçisi olan basın.Ne diyelim Allah(c.c.) herzaman yardımcımız olsun.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 855

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 12:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yuh be, ne gunler goruyoruz. yuce islam dinine en cok hizmet eden ve yayan lardan olan biz turklerin sanli musluman topraklarimiza gelip misyonerlik, turke akil vermeye kalkisiyorlar.
bunlarin hepsinin ayaklarinin kirilmasi caizdir! pis kopekler!
bu cok buyuk sorun turkiye'de, mutlaka ustesinden gelinmelidir.
Erboga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 27

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 12:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bunlar daha baslangic!Ama beni asil uzen nokta,avrupa ulkelerinde yillardir camiler yakilirken,Muslumanlara kiyilirken biz hala bu hacli birligine girmeye calisiyoruz.Bo konuda birlik ve beraberlik icinde olamiyoruz.92-93 yillarinda almanyada Turk evlerine yapilan saldirilara karsi biz Antalyada birlik olmustuk.(ayrintilara girmeyecegim)ki o zamanlar daha lise cagindaydik.Bu gun cogu olayi gordugumuz halde neden bir birlik ve beraberlik yok?Butun dunya dinlerinin kitaplarini bende okudum.Butun bizans tarihinide okudum ve hatta bu kitaplara para verip aldim.Ama dusmanini tanimayan zafere nasil muhaffak olabilir?Ama kapimizin onune kadar gelinebiliyorsa varin gerisini siz dusunun!
Turk Dogdum Tasiyorum Turkluk Icin Bu Cani,Akitirim Her Zaman Vatan Icin Bu Kani!
reis269
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 12:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Erboga kardeşimin dediği gibi bu ülke birlik ve beraberlik sağlayamadığı sürece bunlar daha başlangıç.Ama birlik ve beraberlik içinde olabilmemiz içinde bu olayları basınımızın kamuoyuna en ince ayrıntılarına kadar anlatması lazım.Ama basınımızın malesef hükümetin yeni ve aslında hiçde gercekleşmeyen politikalarından başka kamuoyuna haber diye duyurduğu bişey yok.Üstüne bide ülkemi yöneten devlet adamları uyuyunca halkımızda da diriliş göremeyiz.Birlik ve beraberlik göremeyiz.Böyle bir durumda tüm halk sadece konuşur ama birlik beraberlik..bunlar şu an için uzak görünüyor.Ama bu Yüce Türk milletidir.Asil Türk milletidir.Bu millet ki 7 cihan devletinin,üstüne metal bir perde gibi kapandığı zaman metali paramparça eden milletdir.Bu millet ki bazıları "bu iş bitti artık" dediği zaman işin nasıl bitireleceğini gösteren milletdir.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 12:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kapı önüne incil bırakmalar, incilin arasına para koymalar, gazetelere verilen 'sizi ancak isa kurtarabilir' ilanları..
Hepsi büyük bir oyunun küçük parçaları:Türkleri Orta Asya'ya sürme planının...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
reis269
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 12:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Haklısın kardeş bu plan yüzyıllardır uygulanmaya çalışılıyor.Ama zannetmiyorum ki hiçbir dönemde bu kadar göz önünde,bu kadar açık ve bu kadar tepki almadan bu plana hizmet etsinler.
samsa
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 24

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 4:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BENCE BU OLAYI YAPMALARI HIÇBIR İŞE YARAMAZ ÇÜNKÜ GERCEK MUSLUMAN EVİNİN KAPISINA İNCİL KOYULSA DA İNCİLİN YANINA BIR CUVAL ALTIN KAYULSA YINE KABUL ETMEZLER HIRISTIYANLIĞI
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Per Tem 28, 2005 6:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tunceli cogunlukla Alevilerin yasadigi bir sehirdir. Ayrica, bu Alevilerin coguda solcudur. Tunceliden cok asiri solcu ve komunistte cikmistir. Son zamanlarda Aleviligi de Islamdan ayirt etmeye calisan kisilerde cikti, Aleviler de birnevi bu sebepten dolayi ikiye bolunmuslerdir: 1) Aleviligin ozbeoz Islam oldugunu savunanlar; 2) Aleviligin Islamdan ayri bir yerel din oldugunu savunanlar. Ikinci kesim genelde komunist veya asiri solcu egiilmlidir, bakarsan kendilerine Alevi derler ama Alevilige de cok bagli degillerdir.

Aleviligin bu yanlis dusuncelerle, komunizm ile de sapitilmasi da bazi Alevilerde bir manevi bosluk birakiyor. Aslinda Islam Alevilige sarilmis olsalardi, baska arkadasin daha once bahsettigi gibi, asla Hristyanliga yonelmezler. Fakat Aleviligini yasamayan, manevi boslugu olan Aleviler misyonerlerin hedefidir zaten - ve bu kesim Hristyanlasabiliyor. Tunceli deki olay bununla alakalidir bence.

Alevi Derneklerde bu akisa karsi cikmaktadir, yukarida verdigim sebepten bahsedip, hukumetten Alevi Islam'a destek istemektedirler. Mesela, cemevlerine ve okullarda Alevi din derslerin verilmesini istemektedirler.

Bu hussusta Alevi Musluman kardeslerimize destek vermeliyiz. Aleviligin sapitilmasi, insanlarin Islam Aleviliginden uzaklasmalari butun Turkiye icin zararli bir akistir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
mus25
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 473

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 7:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cami yada mescid genel ve bilinen anlamıyla toplanılan biraraya gelinen ve ibadet edilen yer anlamlarını ifade eder. Bektaşiler adına CAMİ yada MESCİD denilsin bu tür yerelere karşıdırlar. Bektaşi inançlarına göre cami yada mescid diye bir şey yoktur.Bektaşiler bu fikirlerini Anadolu da yaşayan Alevi toplumunada bulaştırmak için ellerinden geleni yapmışlar ve kısmende olsa Alevi toplumunu camiden soğutmayı başarmışlardır. Hatta daha da ileri giderek Alevileri camilerden nefret eder duruma getirmeye çalışmışlar ve alternatif olarak CEMEVİ anlayışını benimsetmeyi kısmende olsa başarmışlardır.

Bektaşiler bu oyunlarını oynarken iki olguyuçok iyi kullanmışlardır. BİRİNCİSİ Emevi ve Abbasi döneminin iktidar düşkünü sultanlarının camilerde Ehl-i Beyt’e saygısız davranmaları ve hatta küfür ettirmelerini, lahet yağdırmalarını, Mescid eşiklerine Ehl-i Beyt’in adlarını yazdırarak onların çiğnenmelerini sağlamalarını ve saltanatın çanak yalayıcısı din adamlarının Alevilerinin katline fetva vermeleri olaylarını çok iyi kullanarak Alevileri camilerden soğutmaya çalışmışlardır. İKİNCİSİ olarakda Bektaşiler her zaman yaptıkları gibi Kur’an ayetlerini çarpıtarak İslam’da cami yada mescid olmadığını ve hatta Hz. Peygamberin camileri yıktırdığını ispatlamaya çalışmışlardır. Bu nedenle de TEVBE S. 107. ve 108. Ayetleri kullanmışlar ve Peygamberimizin mescidleri yıkmasına bu ayetleri örnek vermişlerdir. OYSAKİ Peygamberimizin yıktırdığı ve ayette anlatılan DIRAR MESCİDİ bozgunculuk yapmak, inkarcılık yapmak, Allah’a ve Peygamberine savaş açmak için kurulmuş bir mesciddi ve Allah(cc) o mescide kimsenin gitmemesi için vahyetmişti nitekim sözkonusu ayetin son bölümünde ise “ALLAH’a KARŞI GELMEKTEN SAKINMAK İÇİN KURULAN MESCİDDE BULUNMAN DAHA UYGUNDUR.” denmektedir.

İşte Bektaşi dede ve babaları bu olayları çok iyi kullanarak Alevileri camilerden soğutmaya ve kendi çirkin emellerinin yaşatıldığı cemevlerine çekmeyi sağlamak istemişlerdi. Sonuçta Alevi toplumumuz CAMİ olayından soğur hale gelerek Oniki İmam yolunun bir temel taşından daha uzaklaşma eğilimine girmişti. ELBETTE anlatılanların bir bölümü doğruydu yani saltanatçılar camileri iktidarları için kullanmışlar hak sahibi olan Ehl-i Beyt’e saygısızlıklar yapılmış, sultanların uşağı din adamları para yada makam için dinlerini satmışlardı. Bunlar doğru şeylerdi. ANCAK bütün bunlar Cami yada Mescid olayının yokluğu anlamına getirilemezdi. Söz doğruydu fakat bu sözü söylemelindeki maksat yanlıştı, amaçları doğru bir sözle batıl şeyler yapabilmekti. Kur’an ayetlerini işlerine geldiği gibi çarpıtarak yorumlama konusunda ise Bektaşilerin diğer saltanatçılardan hiç farkları yoktu ve sonuçta Anadolu’nun her yanındaki MAZLUM VE MASUM ALEVİ toplumuna bu sapık fikirler ulaştırıldı. HALBUKİ Allah(cc) Kur’anın bir çok ayetinde Mescidler yapılmasını namaz kılınmasını istemekteydi. BAKARA S. 114. ayetinde, TEVBE S.17-18. Ayetlerinde çok açık ve anlaşılır dille bu bütün kullardan istenmekteydi.

“ALLAH’IN MESCİDLERİNDE O’nun isminin anılmasını yasaklayan ve oraların yıkılmasına çalışan kimseden ZALİM kim vardır?” , “Allah’ın mescidlerini onarmak MÜŞRİKLERE DÜŞMEZ... Allah’ın mescidlerini sadece Allah’a ve ahiret gününe inanan namaz kılan, zekat veren ve ancak Allah’tan korkan kimseler onarır ve işte bunlar doğru yolda bulunanlardan olabilirler” denmekteydi.
Yukarıdada anlatıldığı gibi bazı alevi akımları islama karşı bu tutm içerisine girerek gerçekler saptırılmıştır.
turk_neferi
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 869

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 1:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bir tane misyoner tespit ettim.aralarına katılmak istediğimi söyledim.bana neler vadettiğini sordum.bana ne kadar para harcarsam harciyim cekinmeden onlardan isteyebileceğimi söyledi.silah temin edebileceklerini,sigara,kontör,telefon,diskman vb.gibi bir cok şeyi ihtiyacım oldukça alabileceğimi söyledi.benden ne istediğini sordum.konferanslar düzenliyorlarmış,gizli olarak.o konferanslarda ücretsiz incil dağıtıyorlarmıiincil hakkında iyi şeyler söyleyip insanları islamdan soğutuyorlarmış.bende o konferansa güvenilir kişi getirecektim.düşün taşın yarın gel dediler.

bu kişiyle aynı sokakta oturuyordum.ünv.öğrencisi,top sakallı,küpeşi bişeydi.düşündüm taşındım.oraya girip ülkücü arkadaşlarımı oraya sokmak istedim.ordan belki canlı cıkamayacktım ama yinede büyük bi darbe vurabilirdim.gizli yerlerini ortaya cıkarabilirdim.

kabul ettiğimi söyledim.benimle 1 saat boyunca muhabbet etti.mülakata girdiğimi anlamıştım.incil hakkında fazla bi bilgim yoktu.hristiyanlığın inceliklerinide bilmiyordum.e doğal olarakta bana güvenmedi.yarın gel işimiz var dedi.mülakatı kaybettiğimden emindim.ertesi gün onu bulamayacağımıda biliyordum.vede öyle oldu.taşınmış şerefsiz.yani onları içten çökertmek imkansız.dek getirdiğimizi indirmek lazım.ancak yıpratabiliriz.
sancaktar
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 90

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 4:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu ülkenin evlatları Alevi olsun Hanefi olsun bütün Türk milleti tek bir vücut oalarak bir ordu olarak , aşağılık misyonerleri gördüğü yerde onlara müdahele etmelidir. mesele bu kadar nettir. misyonere geçit yok!
hayta
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Cum Tem 29, 2005 6:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tuncelide incil dagıtılması ne ki:
filmler,yarışmalar,sevgililer günleri falan....sorarım sözde bu ülkenin %99 müslüman.sorarım ben de dahil hangimiz HAKİKİ müslüman.dini bir öcü gibi gösteren zaten biziz.iki tane cenabet papaz incil dagatsa nolur.
BU GENÇLİĞİ DİNDEN,ÖRFTEN,TÜRK KÜLTÜRÜNDEN UZAKLAŞTIRANLAR
ÖZ BE ÖZ TÜRK DİİİL Mİ?
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız