Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - OSMAN ÖZTUNÇ ALEVİ Mİ?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
aslanbey42
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 33

İletiTarih: Cum Mar 11, 2005 6:12 pm    ileti konusu: sana ve senin gibilere cvp Alıntıyla Cevap Gönder

SAYGIDEGER KARDEŞİM OSMAN ABİ ALEVİ OLABİLİR AMA O VE ONUN GİBİ BİRCOK ÜLKÜ DAVASINA İNANMIŞ KARDEŞİMİZ BU KUTLU YOLDA YÜRÜMEKTEDİR ONUN SARKILARINDA BU SORUNUN CVABINI BULABİLİRSİN SU AN KENDİSİ MENZİLİ ZİYARET ETMEKTEDİR ALLAHA EMANET OLUN. :?:
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
bounbozkurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Cum Mar 11, 2005 6:43 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu konuda cevabı Osman Öztunç'un ve Ülkücü Hareketin ağabeyi Erhan Öztunç Osman Öztunç'un web sitesinin forumunda vermiştir.

"Elhamdulillah müslüman ve sünniyiz ama ülkesini sevip onun için ölen herkesi bağrımıza basarız ayrıca OSMAN tasavvufçudur.İntisablıdır.N.Yıldırım Gençosmanoğlunun bir siirini şarkı yaptığı için öyle bir söylenti çıkmış olabilir biz alevileri de seviyoruz yeterki vatan sevgisi olsun"

daha ayrıntılı bilgi için
http://www.osmanoztunc.net/forum

direk konuya ulaşmak için

http://www.osmanoztunc.net/forum/display_topic_threads.asp?ForumID=35&TopicID=494&SearchPagePosition=1&search=alevi&searchMode=allwords&searchIn=Topic&forum=0&searchSort=dateDESC&ReturnPage=Search
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Cum Mar 11, 2005 8:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli kardeşlerim,
bir konuda affınıza sığınarak,sizlere düşüncemi paylaşmak isterim,
bu forumlarda dini konuların ön plana çıkması bazen bizim türklüğümüzün,milliyetçi vatanseverliğimizin önüne geçiyor hissine kapılıyorum.
ben şimdi örnek vermem gerekirse ,hala şamanizme inanan,veya kafkaslardan gelen bir gagavuz türkü olsam bu sitede barınamayacakmıyım..
BU söylediklerimi kesinlikle bir eleştiri olarak değil sizlere gönül veren,destek veren bir ağabeyiniz olarak, konuya daha geniş açıyla bakılması amacıyla yazıyorum.
bence din insanların günlük sosyal yaşantı sonrasında ''ALLAH''ile başbaşa kalma durumunda ortaya çıkan bir olgudur.
bence ülkücü hareket sadece bir dine bağlı olan bir mezhep hareketi olmamalıdır. böyle olduğu takdirde ,o çok eleştirdiğimiz ''f. gülen ''cemaatinden ne farkımız olacaktır....
konuya birde şu açıdan bakılması gerekmektedir. bu camianın bir de siyasi partisi mevcuttur. Eğer biz bazı keskin hatlar ile bu çizgiyi çekersek
bu partiye olumlu bakan kişileride üzmüş oluruz.
NE yazıkki son zamanlarda ülkenin daha önemli gerçekleri varken;
bugünlerde sen daha iyi müslümansın ben daha iyi müslümanım diye bir çekişme yaşanmaktadır.
bana kalırsa,hiç birimiz, ALLAH'ımızı kandıramayacağımıza göre günü gelince bizim hakkımızdaki kararı RABBİMİZ verecektir.
değerli fikirlerinizi bekliyorum...
Saygılarımla.....
leyliguzel
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 75

İletiTarih: Cmt Mar 12, 2005 4:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

derli kardeslerim
acizane kardesiniz olarak , su sozu hatirlatmak isterim,,

turkluk kanimiz...islam canimiz...

yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Cmt Mar 12, 2005 5:36 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaganos kardeş:

Bir ülküdaşımdan asla beklemeyecegim bu sözleri umarım başka maksatlar veuya bulundugun ruhi delalet içinde yazmışsındır. İnsanların bir yaratılış gayesi vardır . Allaha kulluk müslümanım diyen herkezin yapması gereken 600 üzerinde farz ve binlerce sünnet vardır. Kuru kuru müslümanım demekle Bir şey elde etmek çook güçtür. Tabiki din kul ile Allah arasındadır ama müslümana düşen din kardeşlerine bildigini ögretmek ve yanlış gördügü yerlerde uyarmaktır. Türklük benim için müslümanlık dan daha ehemmiyetli olamaz Allahıma binlerce kere şükür olsun ki müsliman bir türk üm sordugun soruya bir de şu açıdan yaklaşmak zorundasın bir ingiliz müslüman olursa onu dışlayacakmıyız hayır bunu yapma hakkımız yok....

İlk olarak bu konuda düşünülmesi gereken nokta 60 70 senelik ömürden sonra ne olacagımızdır. Ozan arifin dedigi gibi doktorum türk ilaç islam olacak bunun başka yolu yokk. İman gücünün türklerde olmadıgı düşünülürse türklügümüzün gücündeki kayıp çook büyük olacaktır .Ayrıcana seksen döneminde onlarca binlerce abimiz şehit olmuştur bir araştıralım davamızın bu noktaya gelmesi için canını verenler bizden neler ümit etmişler onlar dinlerini nasıl yaşamışlar. Azerbeycanda ihtilal yapanlar sabahlara kadar kılınan namazlarlamı yoksa içki sofralarındamı dolaşmışlar. Asala yı ortadan kaldıranlar her başarı arkasından rablerine nasıl niyaz etmişler. Bu dava Allahın davasıdır amerikanın avrupanın türkiyenin düşmanlarının bizim için kurdugu hain seneryoları kendimiz bari kurmayalım

Unutmayalım ki kurtuluş savaşında elinde kuranlar okuyup on dakika sonra şehit olacagını bilen o mert askerleri gören bir ingizliz subayı. Bunlar resmen ölüme gidiyor demiştir. Daha sonra bunun nasıl mümkün oldugunu araştırdıgında islam dinindeki şehitlik anlayışını görünce bu türk lerden inançlarını almadan bu ülke fethedilmez dedigini unutanlar bence vatan hainlerinin en büyük yardımcısıdır

Kaganos burada her yazdıgımı üstüne alma yine konu aracılıgıyla genelleme yaptım ama lütfen bu davayı bilip bilmeden konuşmayı kesin kulaktan dolma sözler özünü bilmeden Rahmetli başbugu araştırıp ögrenmeden Allah yolundan giden ülkücüler hakkında inançlarına dokunucak şeyler yazmayalım

Allah türke dininden uzaklaşmayı nasip etmesin eger dinimi yaşamayacaksam vatanıma faydam olmayacaksa dinime hizmet etmeyeceksem Allah ilk önce beni kahretsin
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cmt Mar 12, 2005 5:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Inandigim dava Türk Islam Ülküsüdür. Baska gayelere gönül vermislerle ancak siyasi zeminde anlasmalar ile yasam sürerim.

TÜRK ISLAM ÜLKÜSÜ Ülkücülügün temelidir. Dünyaya bu sekil nizam getirmeyecek miydik?
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Mar 13, 2005 1:34 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yahyaoğlu kardeşim,

yazıma başlamadan önce farkındaysan affınıza sığınarak diye başlamıştım.
Eğer yanlış anlaşıldıysam hassas olduğunuz bu konuda özür dilerim.
Asla bu konuyu yazmamda bir art niyet yoktur. eğer bugüne kadar yazdığım yazıları takip ettiysen buna inanıcağına inanıyorum.
BU konuyu neden açtığıma gelince;benim yıllardır ailecek görüştüğüm bir arkadaşım hakikaten dinine bağlı iyi bir müslüman kendisini yıllardır tanıyorum, yıllardır hanım, çoluk çoçuk arkadaşlık ediyoruz.şimdi en esas can alıcı konuya gelelim; bu arkadaşımdan ben hayatta vazgeçemem ,ancak arkadaşım AKP oy vereni ve sempatizanı ne yapalım onun siyasi takdiridir. ancak arkadaşımbu sitede yazılanlara çok alınmış.
bak kaganos, sen yıllardır arkadaşımsın , din ayrı bir konudur,politika ayrı bir konudur,camiye giden belki üç yol mevcuttur;biri enkestirmeden gider,diğeri yan yoldan ,bir diğeride arka yoldan neticede hepsi namazda aynı yerdedirler. politikada ise birbirinden ayrıdır yollar ;bu bir tercih meselesidir,biri liberal ekonomi der,biri karma ekonomi, bir diğeri devletçi ekonomi der. bunun için din konusu ile politika birbirinden apayrı şeylerdir der arkadaşım,..
şimdi sevgili yahyaoğlu , ben bu en yakın arkadaşıma karşı biaz mahcubum, ve bu mahcubuyetim üzerine bu yazıyı yazmıştım.
farkında isen ben orada dinimizi bir kenara bırakalım demiyorum,sadece sen iyi müslüman ,ben iyi müslüman olayını bir kenara bırakıp,müslümanların birbirlerini kırmaması gerektiğine inanıyorum.
namazımıza beraber gidelim.ama namazdan sonra ayrı parti binalarına dağılıp giden kardeşlerimize bundan sonra daha bir anlayışla yaklaşacağımı ben buradan beyan etmek isterim.tamam arkadaşımda kendi partisinin bazı yanlışları olduğunu kabul ediyor. ama ben ülkenin bu yönetim ile düze çıkacağına inanıyorum ne yapayım diyor! ben de sizin gittiğiniz yol yanlış diyorum.ama bu sohbetimizi aynı dernek çatısı altında aynı masada çay içerek yapıyoruz.
kısacası benim anlatmak istediğim ;bu olay neticesinde yazılmış bir yazıdır, asla dini bir kenara bırakalım diye yazılmamıştır,yanlış anlaşılmışsam AFFOLA::::
Saygılarımla....
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Mar 13, 2005 11:25 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazımda sadece sana hitap etmedim zaten kimsenin yazıları kötü niyetlerle yazdıgına inanmıyorum eger ülkücü olmaya çalışıyorsak böyle bir çaba sarf edemeyiz. Lakin saygı deger kaganos akp li olmak için bir şey bilmene belli bir inanç ve ya fikirlere sahip olma zorunlulugun yookk admların aasında chp den dsp den anaptan dyp den hatta mhp den refahtan bbp den btp den vs millet vekili belediye başkanı falan dolu. YAni adamların belli bir ideolojisi fikir akımı yok sadece iktidara oynadılar bunu başardıkları için şuan iktidardalar...

Ama ülkücülügün temelleri var bu temellerin dışında hareket edenler 9 ışık doktirinini bilmeyenler başbugun hayatını okumayanlar . O mükemmel şahsiyetin dine yaklaşımını bilmeyenler var olmamalı varsa derhal kendini geliştirmeli gayenin din oldugu yerde dinden uzak durmamızı isteyenlere haddini dinimizi yaşayarak sahip çıkmalıyız. Ülkücülük denen nazlı çiçegin sevdalıları bir şey hatırlamanızı bilmek ve yaşamak adlı şiiri iyi okumanızı tavsiye ediyorum.

bu forumlarda dini konuların ön plana çıkması bazen bizim türklüğümüzün,milliyetçi vatanseverliğimizin önüne geçiyor hissine kapılıyorum

Kaganos eger bu sözler tanımadıgım birinden çıksaydı onun ülkücü olmadıgını söyler ve agzının payını en agır şekilde veriridim ama senin 1.5 aylık yazılarını okudugum için acizane yazdıgın yazılarda bir kötülük aramadım Allah türk islam ülküsünü korusun ve yüceltsin

ahlakçılık
hürriyetçilik ve şahsiyetçilik
gelişmecilik
endüstiri ve teknikçilik
milliyetçilik
ilimcilik
köycülük
ülkücülük
toplumculuk
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Mar 13, 2005 1:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yahyaoğlu kardeşim,
önce beni yanlış değerlendirmediğin için teşekkür ederim.dediğin gibi okumanın sınırı yok, ben dahil ,hepimiz mümkün olduğu kadar çok okuyup kendimizi her bakımdan geliştirmeliyiz,sende hak verirsin ki ben siyaset yapılamayacak bir kurumdan geliyorum,sizin değer verdiğiniz kitapları daha yeni yeni okumaya başladım. Aslında bu ülkemizde bir eksikliği gösteriyor,bence tüm insanlara memurlara,esnafa ,işçiye siyaset yasağının kalkması lazım,gerçek demokrasi budur.
18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ NEDENİYLE TÜM ÜLKÜCÜ ,MİLLİYETÇİ,VATANSEVERLERİN YAPILACAK ANMA TÖRENLERİNDE EN ÖN SAFLARDA YERLERİNİ ALARAK KENDİLERİNİ GÖSTERMELERİNİ DİLER, AZİZ ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLERİM. RUHLARI ŞAD OLSUN...
SAYGILARIMLA
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pts Mar 14, 2005 4:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

orkun_bozkurt:

Allah razı olsun. Gönüldaşım agzına yüregine saglık .
anteplimg
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 21

İletiTarih: Sal Mar 15, 2005 2:26 pm    ileti konusu: lafım yahyaoglunadır!!! Alıntıyla Cevap Gönder

sayın yahyaoglu bey beni sanırım hatırlamışsındır. Ben "Gönüllüller Hareketi" ne gönül vermiş bir ülkücüyüm. Bizim malum başlık altında yazılanlara bir cevap vermemiştim çünkü o gün üyeliğimi aktif edememiştim(uimşallah bu bir kasıt değil aksilikti...her neyse) ben asıl söyleyeceklerime geleyim;
bu platformda bulunan tüm yazını okudum ve bir yerde geçiyordu ki 'şimdi müslüman olmuş bir ingilizi dışlayacakmıyız, tabi ki böyle bir şeye hakkımız yok'diye bir ifade geçmişti sanırım...
Hem böyle diyor böyle düşünüyorsun,hem de Dünyada ki tüm insanlığın imanıyla dertlenmiş onların imanını kurturma adına ne gerikiyorsa, fedakarca çalışmış çabalamış bir insanı taşlıyor, çamur atıyor; masonlukla sıçluyorsun.. bu arada bu kunuyu biraz daha aydınlatacak bir kanıt geldi aklıma;
Peygamber efendimiz (s.a.v) Ebu cehilin yanına belki elli belki yüz defa o inasanın imanını kurtarmak için Allah(c.c.)'ı anlatmak için gitmiş,kovulmuş yine gitmiş ,kovulmuş yine gitmiş;çünkü O biliyordu ki dünyada en büyük mesela en büyük ve ulvi dava bu idi.(başkalarının imanını kurtarmak)...
şimdi ey kendini dinini davasını bilmez insan! sence peygamber efendimiz (haşa) yanlışmı yapmıştı;tabi ki değil...
peki bu insanın niye bu amaçta yaptığı bu uygulamaları kınıyor ve yanlış görüyorsunm
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Çar Mar 16, 2005 7:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bizans´in fitne ve fesata iyice daldigi bir zamanda Sultan Mehmet Istanbul´u söktü aldi.

Fethin iki boyutu var;
Din inanci insana güc verir. Ben olmaktan biz olmaya iter.

1-)Batil da olsa Bizans´in bir inanci vardi. Fitne, fesat, zulüm, zevk-ü safa vb.. sahsi cikar hesaplari halki birbirine veya halki devlete düsman etmisti. Kaleleri ne kadar saglam olursa olsun halki saglam degilse maglubiyet kacinilmazdi nitekim de öyle oldu.

2-)Hayatinda ikindi namazini kazaya bile terk etmemis Fatih ve onun ne yaptigini ve niye yaptigini bilen kahraman ordusu fethe ermislerdi. Bu orduya güc veren elbetteki atalarindan aldiklari kahramanlik ruhu ve dinlerinden aldiklari sehitlik müjdesidir. Sefere giderken gectikleri tarlalara zarar vermekten itina eden ordu ve onun kumandani elbetteki Allah´a (c.c.) verecekleri hesaptan korkmuslardi.

Dünya üzerindeki Türk´lügünü kaybetmis topluluklara baktigimizda dini inanclarindaki yozlasmalari görüyoruz.

Malesef Ülkücüler olarak bizler bazi oyunlara geliyoruz. Türk müsün, müslüman mi? Veya hangisi daha öncelikli? Bizim imanimizi sorgulamaya kalkanlar ise imani bugz etmekte sinirli tutan, yesil dolarli ve herkes ile isbirligi yapmaya müsait olan örnekleri cogalttikca cogaltilacak kesimler.
Biz baskalarina imansiz demekten hep kactik cünkü zerre kadar iman sahibi iseler bizim imanimiz tehlikeye girer diye... Bu bizim Allah (c.c.) korkumuzdandir.

Dini inanci bosaltilmis bir Ülkücü Hareketi kim nasil bir arada tutacak? Hedefimiz ne olacak? Dünya üzerindeki Türk kardesligi. Türklügünü unutmus o kadar kardesimiz var ki temeline inersen dini inancin yozlasmasi. Zarar yok onlar da olsun ama hedefim önce Islam´i kendim yasayacagim sonra onlara yasayarak örnek olacagim.

Viyana kusatmasinda Osmanliya ihanet eden, kuzeyden gelen akinlari önlemeyen Giray Han zihniyetinde Islam Ahlaki olabilseydi tarihin akisi degismez miydi? Estagfurullah onun din anlayisini sorgulamiyorum. Sadece kardesine ihanetini anlatmaya calisiyorum. Allah (c.c.) korkusu olan vatanina ihanet edemez.

Rahmetli Basbugumuz hayatiyla örnek teskil etmistir. Dini vecibelerini hertürlü riyadan uzak tutan Basbugumuz Erbakan´a tavsiyesinde Hilalin güclenmeden hacin önüne atilmasinda bir yarar olmadigini bunun müslümanlara zarar verecegini anlatmaya calismistir.

Türk Islam Ülkücüleri bugün yine ayni sekilde sapmalardan uzak sade din inancinin arzusundadir. Iki rekat kilmadan ucan tarikatcilara ve ardindaki cikar hesaplarina ibretle bakmaktadir.

Türk Islam ülkücüleri dini ön planda tutup iktidar hesaplari yapmamistir. Ölümüne sevmis oldugu vataninin evlatlarindan kadir kiymet bilen bazilari MHP´ye oy vermis, bu sekilde TBMM de temsil hakki kazanmistir. Kimsenin dini inanci suistimal edilerek kollarindan bilezikleri alinmamis, kimseye altin dagitilmamistir.

Türk Islam Ülkücüleri dinini en iyi sekilde ögrenip yasamak zorundadir. Ancak bu sekilde görevlerini ifa etmis olurlar. Ölmeden ölebilenler Ülkücülügün hazzina varirlar. Keske ben de ölümden önce ölebilsem.

Bu forumlarda dini konular mutlak olmali, ögretici ve heveslendirici olmali... Cehennemle korkutana kadar cennetle azimlendirmek var.

Islami yüceltmeye gelince; Islam zaten yücedir. Bizler ancak Islam inanciyla kurtulusa erebiliriz. Hedefimiz Islami yasayip dogru temsil etmek olmalidir. Bilmeyenler bize bakipta Islam hakkinda yanlis hükümlere sapmamalidir.

Allah´im (c.c.) son nefesimi Türk Islam Ülkücüsü olarak vermemi nasip etsin insallah...

Selam, saygi ve dualarimla....
mezud
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 16

İletiTarih: Çar Mar 16, 2005 8:56 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

arkadaslar, nedir bu alevi kavgasi? alevileri sanki Türkiye düsmani olarak gösteriyorsunuz. ama ben burda sadece Türk Alevilerinden bahsediyorum. (yani kürt alevileri dahil degildir, onlar PKK nin cekirdegini olustururlar.) Bu kisiler vatanini seven insanlardir. ben kendim sünni olmama ragmen, camiye gelip namaz kilan alevi arkadaslarim var. sizin yaptiginiz simdi bizim birligimize uyarmi? nerde bizim birlik ve beraberligimiz? alevi-sünni kavgasiylar nereye varabiliriz. Bu ülke vatanini seven, sayan insanlarin ülkesidir. NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE!
neslihan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 32

İletiTarih: Çar Mar 16, 2005 11:27 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kim demiş osman abimin alevi olduğunu nerden çıktı bu saçmalık.
Onu yaradana kurban olurum ben....
Allah onu başımızdan eksik etmesin.
diğer ozanlarımızıda
onlar olmasa biz sesimizi,duygularımızı,haykırışlarımızı nasıl duyururuz.
bırakın artık öküz altında buza aramayı...
bir arada ozan arife laf atıyodu herkes şimdi sıra osman öztunç tamı?
bırakın bu işleri artık lütfen!
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız