Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - TÜRK DÜNYASI BİZİ NE KADAR KABUL EDİYOR???
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 4 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Hakanturan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 43

İletiTarih: Cum Şub 20, 2004 7:35 pm    ileti konusu: TÜRK DÜNYASI BİZİ NE KADAR KABUL EDİYOR??? Alıntıyla Cevap Gönder

Bugüne kadar Konuştuğum diğer Türk dünyasında arkadaşLar geneli bizleri kabul etmiyorlar biz ayrı siz ayrı diyorlar acaba bizler bir ağacın dalları değilmiyiz yoksa yanlışmı öğretiliyor dicema araştırdım hayır bütün türk dünyası bir ağaç ama bazı diğer ülke vatandaşları bunu kabul etmiyor hatta Türkiye' deki Türklere düşman olacak kadar değişmişler acaba sorun nerde çok üzüldüm çok.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
KutlukKan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Pzr Şub 22, 2004 3:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hemen tak diye olabilecek bir şey değil bu, onların bizlere yakınlaşması... Daha çok yol kat etmek gerekiyor, böyle laklakla da olacak şeyler değil aslında ama neyse, çalışmalar yapmalıyız, yazılar yazmalı, göndermeliyiz, uzun uzun sohbetler yapmalıyız, dış Türklerle, o kadar kolay değil...
Ama inşallah en sonunda başarırız...

Tanrı Türk'ü korusun...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kuzeyli61
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Sal Nis 06, 2004 12:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dikkat edersek sovyetlerin çöküşünden sonra bağımsızlığını kazanan Türk Devletleri tam olarak egemen toplum sayılmaz.% 50 yi geçen yok gibi,birde gençleri asimile olmuş.Zaten Türkiye de Türk kimliğini savunan sayısına bakarsak onlarıda pek suçlayamayız.İnşallah Türklüğüyle övünen insanlarımız çoğalır böylece bir Türk Birliği kavramından sözedebiliriz.
MualliM
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 59

İletiTarih: Sal Nis 06, 2004 1:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türk devletlerinin gercek TÜRK kimligini kaybetmelerinin sebeblerinden birisi dinlerine olan uzakliliklaridir. Tabii bu hususta genelleme yapamayiz, ama yinede manevi ruhun olmadigi yerde durum böyledir.

Dikkat edilirse, bugün hangi yolla olursa olsun TÜRKLÜK adina harekete gecenler daima Türkiye'li Türkler oldu.. Biz TÜRK MILLETI icin ÖNDER vasfi tasiyan bir halkiz. O halde onlari elde etmenin yollarini yine biz arastirmaliyiz.

Sultan II. Abdülhamid Han Hazretleri Türk devletlerine ilim heyetleri yollar, ahaliyi bilgilendirirdi. Bugün buna benzer bir harekette bulunan yok. Gidenlerin SIYASI amacla gittikleri cogu insan tarafindan biliniyor.

Zaten bu gidisle, bu Türk devletlerinin sonu macar ve finler gibi olacak. Bu sebeble bizlere cok is düsüyor aslinda. Sanal alem yetmiyor.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
buyuk_turkiye
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Çar Nis 07, 2004 9:34 am    ileti konusu: GELIPGORMENIZ LAZIM.... Alıntıyla Cevap Gönder

ULKUDASLAR HIC BIR ZAMAN GENELLEME YAPAMAYIZ...HER YERIN KOTUSU IYISI VARDI...MESELA BEN AZERBAYCNDA EGITIM GOREN BIR TURKIYELIYIM.MANEVI DUYGULARINI VE TURKLUGUNU KAYBETMIS INSANLAR TURKIYEYI SEVMIYORLAR.AMA HERKES BOYLEDIR DIYEMEM KESINLIKLE,,,O KADAR TURKIYE TURAN,ULKUCU SEVDASIYLA YANIP TUTUSAN AZERBAYCANLI KARDESLERIMIZI GORDUM KU ONLARIN HAKLARINI YIYEMEM...

SUNU SOYLELIYIM BUNU ANLAMANIZ ICIN ANCAK BURALARA GELMENIZ GEEKIR...GELIN SIZI MISAFIR EDEYIM...

BU HUSUSTAKI KISISEL GORUSLERI EGERLENDIRMEMELI,,,BUNU AHA BUYUK BOYUTTA DUSUNMELIYIZ..BURDAKI INSANLAR BIZIM KARDESLERIMIZ....

ONLAR BIZI SEVIYOR.....

BURDAKI TURAN.BOZKURT,MUSAVAT,HALK CEPESI PARTILERI BUNUN SIYASI ORNEKLERI.....

TURKIYE ADINA ORNEKLER VERSEM SAYFALAR YETMEZ...

BURDA KENDIMI TURKYEDEN UZAKTA HIC HISSETMIYORUM...

SANKI TURKIYEDEYIM GIBI..HIC YABANCILIK CEKMIYORUM...
karakedi
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 67

İletiTarih: Cum Nis 23, 2004 1:24 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslina bakarsaniz demokrasi olmadigi ichin, shimdi devletin bashinda oturanlarin chogu komunist. VE türk olduklarini unutturmak ichin halka her shey yapiyorlar. Eger halka kalsaydi (belki KAzakistanin dishinda) türk olduklarindan gurur duyuyorlar ve her sheyi göze alarak bu tip organizisyonlara katilanlar chok oldu ama (chogunlukla üniversite ögrencileri) öldürüldü. Daha ne yapsinlar ki? Ben bu ishleri chok iyi tanirim ve bununla büyudüm. O yüzden yanlish anlamayin!! eger shans verilseydi mutlaka türkiye ile iyi anlashmak isterlerdi. Gerchi türkiyede ne kadar kürt varsa özbekistanda o kadar tacik var. .... :cry:
zafershn
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 211

İletiTarih: Cmt Nis 24, 2004 2:11 pm    ileti konusu: dil devrimine dikkat Alıntıyla Cevap Gönder

ayný dili konuþmayan insanlar ayný þeyleri düþünemezler.atatürkün latin alfebesine geçiþinden sonra rusyanýn aldýðý tavrý incelemeni tavsiye ederim
azarmy
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 7

İletiTarih: Cum May 14, 2004 10:26 am    ileti konusu: ne kabul etmesi ? Alıntıyla Cevap Gönder

pardon,acaba hangi kabul etmeden bahsediyorsunuz? yillardir Cumhurbaskaniniz Demirelin lanet olasi H.Aliyev le olan ~kardes~ iliskisi yuzunden anamiz aglamaktaydi.Aliyev,Demirel destegine guvenerek tam anlamiyla Azerbaycanin ve halkin anasini aglatmaktaydi.Bunun disinda Azerbaycana tesrif eden sozde Turk isadamlarinin cogu PKK finansmani.PKK ile iliskisi olmayanlar da var ama onlar da sahte gida urunlerini Azerbaycana satmakla mesgul.Bunun disinda aranizda bircogunuz Azerbaycani ~fuhus icin uygun mekan~ olarak goruyorsunuz.Pardon ama sizin Turki Cumhuriyetlere yaklasiminiz bu iken siz ne tur bir kabullenme bekliyorsunuz? Kalkip alninizdan mi opelim?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et ICQ
serban
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Sal Tem 13, 2004 2:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar Allahın Bize Sunduğu fırsatı kaçırıyoruz.Ben Antalyada bir otelde çalışan fotoğrafçıyım,otelde 2 kazak birde özbek aile var.Hiçbiri Türk olduklarını kabul etmiyor.Birisi diyor ben kazak,öbürü diyor ben özbek.Diyorum sen Türksün yok diyor ben Kazağım,ben Özbeğim.Kazak aileler sadece rusça konuşuyor,özbek aile ise rusça biraz da Türkçe konuşuyor.Ne yapmalıyız,ne yapabiliriz bunları düşünmemiz lazım.Türk birliği falan diyoruz ama bu ülkü yalan olucak gibime geliyor.Bunları duymak beni çok üzdü,moralim sıfıra indi.İnşallah herşey düzelir,biz amacımıza ulaşırız.

ALLAHA EMANET OLUN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
karakedi
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Tem 13, 2004 2:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet haklisin Serban, bende özbegim, ve bunu digerlerine anlatmaya calistim..Ama olmuyor...ASlinda bana sorarsaniz böyle alcaklari yok etmek lazim derim ama...Böyle olmaz....
Birde Antalyayi basmish olan ruslar..Gercekten sinirime dokunuyorlar, ne türkce biliyorlar ne inglizce kalkmish rusca konusuyorlar Rusyaymish gibi...Orada calisanlardan bashediyorum tabiiki...Bir otelde calisan kadin, turkce bilmiyor , rusca bildigim halde inat olsun diye inglizce konustum bana rusca cevap verdi...Aslinda bana sorarsaniz onlar kirletiyorlar Türkiyeyi..Bilmem gercektenmi ama bana ruslarin cok oldugu yerlerde türklerde kabaymis gibi geliyor... :roll:
Bence ilkönce ben türk degilim diyen özbek cahillerine inandirmak lazim türk oldugunu, cünkü Sovyet birliginde büyumüs olanlara sen türk degilsin diye inandirilmis bir kere, bu kediye sen köpeksin demek gibi ama inandilar, ama kediye sen kedisin dersek ne kadar inanirlar... :?:
karakedi
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Tem 13, 2004 3:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.....yada yok, ben Aliyim yada Mehmetim, Türk degilim gibi bir sey olur onlarin dedikleri...
ayyüce
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 10

İletiTarih: Cum Tem 16, 2004 9:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

s.a. ... azarmy dedıklerınde muhakkak haklılık payı vardır ama bu gıbı kotu seylerı herkesın ustune yıkamazsın.. bız turan turan dıye mucadele edıyoruz, kızıl elmamız bu dıyoruz.. sende boyle sert ıtamlarda bulunup, bırkac yanlıs kısının yaptıgını butun hepımıze yukleyecegıne nasıl ıyıye goturebılırız, sızlerı nasıl kazanabılırız, nasıl bırlık olabılırız onlardan bahset.. oraların ortamını ruh halını dusunce yapısını cok ıyı bılen bır ınsan olarak bıze en ıyı sen yardımcı olabılırsın.. cvbını beklıyoruz.. a.e.o.
nazligul
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 138

İletiTarih: Cmt Tem 17, 2004 3:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Arkadaşlar bence herşey gene eğitimden geçiyor.
Türk ellerindeki okulların tarih ve Türkçe dersleri ne ölçüde :?:
Bu dersleri veren hocaların gerçek kimliği ne :?:
Bence bunları araştırmak ve daha sonra çözüm aramak lazım :!:
Hani bir Ata Sözü vardır ya; "Elma ağacının dibine armut düşmez" diye işte Turan elleri bugün bunun farkında değil.
Niye; çünkü kendi tarihinden, kendi kültüründen, kendi dilinden uzak yaşıyorlar ya da uzaklaştırılıyorlar.
avrupa ve diğerlerinin de amacı bu değilmi zaten :!:
Hepside biliyor Türklerin gücünü.
Biraraya geldiklerinde yeniden cihan hakimi olacaklarını.

Bu gerçeklerin onlar farkında da ne yazıkki bizler hala kendimize gelemedik.
Türkiye olarak kardeşlerimize ne kadar destek olduk ve olmaya devam ediyoruz :?:
Hoş zaten Türkiyede ki okullarda da tarih kapsamlı verilmiyor ya neyse.
Turan ellerle ilgili Milli bir politikamız olmadığı sürece raamızdaki uçurumlar giderek büyüyecektir.

Tek diyebileceğim;

EY TÜRK! TİTRE VE KENDİNE DÖN....!

Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
tuni
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 3

İletiTarih: Per Eyl 23, 2004 8:38 pm    ileti konusu: Re: TÜRK DÜNYASI BİZİ NE KADAR KABUL EDİYOR??? Alıntıyla Cevap Gönder

slm arkadash ben bulgaristandan bir turk
ben gezdim tyrk dyunyasinda kirgizistan ve kazkistan evet oyle tyrkleri sevmezler ama neden bilmiyormusun nedenler cok
tyrkiyeden arkadashlar vardi orada okuyorlar ve nele neler yapiyorlar o halka orada bir bilsen 10 dolara adam hangi kizi isterse aliyor yani seninle cok uzun zaman sohbet ede biliriz istersen sohbet ve nedenleri basit birinden yaz
isq 260988985
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız