Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - İSLAM ADINA ORTAYA KONULAN CEHALET VE ÇİRKİNLİKLER!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 12:09 am    ileti konusu: İSLAM ADINA ORTAYA KONULAN CEHALET VE ÇİRKİNLİKLER! Alıntıyla Cevap Gönder

Üç gündür,din adına yapılan olumsuzlukları sabırla izledik.İstedik ki,herkes eteğindeki taşı döksün.Kimseyi susturmadık.Sadece küfürleşmelere engel olmaya çalıştık.Sonunda bazı kişileri yasaklamak durumunda kaldık.
Bu tartışmaların en şaşırtıcı olan tarafı,aynı Allah cc. ve ayni Peygamber ve Kitab'a inanan insanların birbirlerini lanetleşmeye çağırmaları oldu benim için.Evet,Rasulullah Efendi'mizin tevhid inancını saptıran hristiyanlara karşı yaptığı teklifi,burada bazı insanlar,şeyhlerini tanımayanlara karşı,ya da daha doğru islamı yaşadığını kanıtlamak için kullanmaya kalkışarak,onu ne kadar anladıklarını bize gösterdiler.
Daha da ileri giden bazıları,kendilerine inanmayanların öldüklerini iddia ettiler.Yani eceli elinde tutan,onu takdir eden Allah'ın iradesine dahi dolaylı olarak ipotek koymaya kalkıştılar.Kafiri dahi rızıklandırıp yaşatan yüce Yaradanı hiç tanımadıklarını gösterdiler bize.Varsa yoksa önderleri.
Bir tarafta kıyamet kopsa dahi elindeki fidanı dikmeye tavsiye eden bir Peygamber,diğer yanda yangın yerine dönmüş bir ülkede,olaylara hiç değinmeden,sen doğrusun ben haklıyım kavgası yapan Bizans görüntüleri veren ümmet.Karşısındakini kafirlikle suçlayan ,islamın sözde kurtarıcıları.
Bütün bu edepsizliklerden sonra içlerindeki bir yüzsüz,bana özel ileti atarak nikini geri istedi.3 kez atılmış bir yüzsüz.Bir tanesi de,burada karşı tarafı alabildiğine suçlayıp,diyeceklerini dedikten sonra,bir de utanmadan alçakgönüllükten,ve kendisinin bir hiç olduğundan bahsederk demagoji yaptı.Bir de ülkücülük dersi vermeye kalktılar utanıp sıkılmadan.Ülkü adına ne söylediklerine,tek kelime dahi etmelerine bakmadan.İçi nefret dolu,sevgisiz bir islam.Ve bu adamlar akıllarınca tebliğ yapıyorlar.Görevli olduklarını iddia ediyorlar.Firavun gibi bir azgın'a dahi"git ona güzel bir lisan ile söyle belki yola gelir"diyerek peygamberine yol gösteren Allah'ın dediklerine bakın,bir de bu sivri dilli insanların yaptıklarına.İşte cehaletin en büyük örneği.İslamı anlamamış,hazmedememiş adamların,insanı utandıran davranışları.İçimizde bu fitne odakları dururken,bize düşman gerekmez.İslam onurludur.Akıllıdır.Merttir.Korkusuzdur.İslam atıldığı yere defalarca gelmeye kalkışan yüzsüz değildir.İslam kendisini dinlemek istemiyene,sakız gibi yapışıp kalan değildir.İslam boş tartışmalarla uğraşan adam değildir.Ünlü Elif noktaları teoremini bulan ve ardından islamla şereflenen arjantinli matematikçinin,,tüm islam ülkelerini gezdikten sonra en son İstanbul'dan ayrılırken söylediği"Alemlerin Rabbine hamdolsun ki,ben islam ülkelerini gezmeden önce islamla tanıştım"demesi çok anlamlıdır.İşte bu gibi insanların temsil ettiği bir islam
onun bütün güzelliğini ve ihtişamını zedelemektedir.Bir şey üretmeden,ilmi yanlızca din bilgisi olarak gören,pozitif bilimlerden nasipsiz alimlerle islamın geldiği nokta ortadadır.Bunun için haç hep zirvede iken,hilal yerlerde sürünmekte,oluk gibi müslüman kanı akmaktadır.
Siz uyarsanız ne olur,uyarmasanız ne olur?Önce kendi halinize bir bakın.
Yüzlerce ayet yazıldı.İş o ayetleri yazmak değil.Onları doğru değerlendirmiyor,çene yapacağınıza çalışmayıp bir şey üretmiyorsanız,batının karşısında acziyete düşüyorsanız,sizin taşıdığı yükten habersiz merkeplerden hiçbir farkınız yoktur.Bu ayeti herhalde duymuşsunuzdur.İslamın kurtarıcılığına soyunmuş bu kaba akıllı zır cahil insanları hayret ve esefle izledim.Teyp gibi dönüp dolaşıp insanları kabaca tehditten ve korkutmaktan başka bir iş yapmadılar.Korkuttukları da Cehennem.Siz cehaletle daha dünyada yanıp belanızı bulmuş iken,cehennemle ne işiniz var?Cehennemi anlatmak size mi kaldı?
Bir dikkati çeken husus da,ülkücülerin olaya tepki vermemeleriydi.
Değerli ülküdaşlarım ,bu siteyi temiz tutmak,yönetimden çok sizin görevinizdir.Çünkü burası sizin yeriniz.Bu adamların dinen imtiyazlı olduklarını mı düşünüyorsunuz ki,iki üç kişi dışında tepki veren olmadı.
Hadi biz katlandık,demokrasi yok niye konuşturmuyorsunuz demesinler diye?Peki siz nasıl seyretiniz bu olayları?Bu kirliliğe nasıl tavır koymadınız.
Bu siteden çok insan gönderildi.Hemen hemen üzerlerinde zararlı olduklarına dair ittifak vardı.Bunları yönetimden önce sizlerin yapması ve bu tür insanları konuşturmaması gerekmezmiydi?
Burada yetkili ya da üye olduğum sürece bu seviyesiz,yol yöntem bilmez insanları bin kere gelseler,bin kere silecek ve konuşturmayacağım.
Önce insan olacaklar,adam olacaklar,buraya hır çıkarmaya,uçkur deşifre etmeye değil,fikir yazmaya gelecekler.Burada yazmalarının başka bir yolu yok.Durumu takdirlerinize bırakıyorum.Saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 12:36 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yarim doktor candan, yarim imam dinden edermis.

Bu hep böyle olmustur. Ne zaman fikri muhabbetleri yapsak karsimizdakiler Islam dinini korur gibi davranmaya kalkarlar. Sanki biz Islam disiymisiz gibi. Aslinda savunduklari Islam degil, hiziplendikleri idi.

Böylesi tartismalarin gercek noktasi rant kavgasi gibi oluyor. Evet karsimizdakiler dini suistimal ederek, dini liderlerinin emrinde kullanmaya kalkiyorlar. Karsinida söylediginiz hersey sizi dinden uzak, batil göstermek icin sebep kabul ediliyor.

Ben kendi payima, haddimi bilme yönünde ayet ve hadisleri vererek birilerinin yararina sunma yoluna gitmedim. Böylesi bir davranisin benim bildigim Islam icinde yeri yoktur.

Daha önce yazdigim bir yazida ÜLKÜCÜ OLMAYANLARIN YAZILARINA ITIBAR ETMEDIGIMI belirtmistim. Su an hala Ülkücülerin disinda her hangi birinden din dersi almayi düsünmüyorum. Benim ölcüm bu.

Gönüllerinde iki veya daha cok lider olanlar gün geldiginde hangisini sececek?

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 12:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 1:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 12:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sözümüzden Ülkücü olanlar alinmasin lütfen.

Yazilari ve ortaya koyduklari benlikleri ile bize yol gösterici olan agabeylerimiz mutlak üzerlerine düseni yapmakla mükelleftirler. Bildiklerini bana ögretmiyorlarsa zaten hakkimi isterim.

Burada isim vermek zannederim kargasaya mahal verecektir.

Hocam sadece su kadarini söyleyeyim. Basbug´umuzun tarikatlerin kontrol altinda olmasi yönünde beyani vardi. Su an baktigimizda Ümmetin kac parcaya ve neden bölündügünü görüyorsunuz. Bunun sebebini arastirdiginizda aramiza sokulan nifaklari görüyoruz. Tarikat Allah (c.c.) yoludur. Rant kapisi degil.

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 1:17 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 1:51 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 1:57 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Yazilari ve benlikleri kisinin aynasidir. Burda inaniyorum ki cok az insan gercekte birbirini taniyor. Tanimak icin gercekte araci olan bu forumlardaki iletiler.

Kimin ne yapmak istedigi yazilarindan belli oluyor. Bunu anlayabilmek icin biraz ocak kültürü lazimdir. Ocakta yetismis ülkücüler, ocak atesi ile pisenleri secmekte zorlanmazlar.

Ülkücüler saygida kusur etmezler. Allah (c.c.) yolunun yolculari her türlü saygiyi haketmislerdir. Kendileri istemese de bu saygi onlarin hakkidir. Ilim yerde olmaz.

Sözümüz Bozkurt.neti ve Ülkücüleri direkt hedef alan kimseleredir. Bunlar cesit cesit, dönem dönem geliyorlar. Üye oluyorlar. Ileti gönderiyorlar. Pesinden hemen bir diger yeni üye destekliyor. Bunlarin baska sitelerden planli geldiklerini anlamamak icin cok asiri iyimser olmak gerekir. Bir dönem Türk´ü anlayamamis Türkler geliyordu, simdi ise Islami anlamamis veya kafasi karismislar geliyor. Bunlarin yazilarina itibar etmiyorum ama mutlaka okuyorum. Kafalari karistirmak, bulandirmak icin geliyorlar. Bazilari da burayi reklam arenasi saniyor. Bilinmesi gereken tek sey aslinda Burda Türk-Islamin yararina fikirler yazilir ve bu fikirlerden yararlanilir.

Burda bilenlerin konusup bilmeyenlerin okumasi gerekir diye bir kural konmali desem biraz yasakci zihyinet olacak ama herkes herseyi cok iyi bilemez ki. Ya Hocam Resul-Veli tartismasini hatirlayin. Artik bu kadari da olmaz. Insanlar kücücük ilimleri ile neleri yorumlamaya kalkiyor.

Karsi oldugumuz bunlardir. Yoksa tarikatlere karsi önyargim yoktur. Iki kiz kardesim de hoca ve Mahmud Efendi Hz. lerini seyh olarak görmüslerdir. Yalniz herkesin ilmi ayni olmuyor tabiki. Kendilerini Türk Milliyetcisi olarak yeniden kendilerine döndürmek kolay olmadi. Bu tabiki onlarin eksigi idi. Ama onlari yetistirenlerin hic mi sucu yok? Bütün derdim Türk Islam Ülküsü.

Fethullah Gülen hakkinda yeteri kadar yazi yazildi. Bu konuya girmeyelim isterdim ama, bir sekilde bize empoze edilmeye calisiliyor. Bunlari görüyoruz.

Anlasilmasi gereken biz Türk Islam Ülküsü sevdasindayiz. Kapsayicidir. Buna tarikatleri de dahil edenler vardir. Önemli olan niyetleridir. Niyetlerini anlamamak icin kör veya sagir olmak gerekir.

Allah (c.c.) Türk´ü korusun ve yüceltsin...
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 2:56 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 3:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Carsaf giydiler.
Zina konusunda hafife alan bir ifade olmadi. Karsiligi agir olurdu.

Evde Haremlik-Selamlik uygulamasi oldu. Eve hickimse gelmez olmustu.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 3:20 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 3:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bozkurt.nete geldigimde bekledigim, okudugum her konu Türk Islam sevdasi atesinde beni biraz daha yaksin. Biz olmus gardaslarimla hasbihal edip dertleserek, mümkünse careler arayarak Hareketimize bir nebze olsun yetismis insan noktasinda bize yol gösterecek büyüklerimizin tembihlerine itaat etsek gayretidir.

Tabiki hatalarimiz ve yanlislarimiz vardir, ki beseriz.

Hatalarimizdan Allah´a (c.c.) siginmak en güzeli.

Hakkinizi helal edin..
sonkurt45
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 33

İletiTarih: Cum Tem 15, 2005 6:04 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ozbeken kardeş
Herkesin sizi sevmesi sizin cemaatinizin doğru yolda olduğunu göstermediği gibi herkesin nefret etmeside yanlış olduğunuzu göstermez.
TARİKATLARDA ŞU SÖZ MEŞHURDUR
"ALLAHI SEVEN NEYI KAYBETMİŞTİR ALLAHI KAYBEDEN NEYİ KAZANMIŞTIR"

Bu söz hepimizin kulağına küpe olsun.
Artık Tarikatları tartışmayalam derim. Nede olsa öbür dünyada herkesin ne yaptığını haber verecek ALLAHU TEALA.
OGÜN EĞRİ İLE DOĞRU AYRILACAK. HAK İLE BATILDA AYRILACAK.
(Bu sözlerimdende inşallah yanlış anlaşılmam)
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız