Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kurt Sorununa Islami Cozum
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Per Eyl 01, 2005 6:22 pm    ileti konusu: Kurt Sorununa Islami Cozum Alıntıyla Cevap Gönder

Ilgilinze sunuyorum...
Yorumlarinizi beklerim.

-

KÜRD SORUNUNA İSLAMİ ÇÖZÜM
Sitki Zilan, DiyarbakirSoz

En yetkili ağızlardan, asayişin ötesinde sorunların bulunduğu; işsizlik, eğitimsizlik, adaletsizlik ve hukuksuzluğun şiddete, istenmeyen olaylara neden olduğunda hemfikirdirler. OHAL ve benzeri uygulamaların çözüm olamayacağı, sorunu daha da derinleştireceği de kabul görmektedir. O halde demokrasi ve hukuk çerçevesinde müşkülü çözme dışındaki seçeneklerin gündemden kalkması gerekmektedir. Son olayların mahiyetine ve rengine gelince;

Siyasetin çözüm mercii olduğu, şikâyet makamı olmadığı bilinerek konuşulmalı ve hareket edilmelidir. Tek devlet, tek millet ve tek bayrağa rağmen Kürt sorununu çözülebilir ve reçetenin aleni olarak telaffuz edilmesinde yarar vardır. Herkes karnından konuşur ve doğruları söylemezse mesafe almamız mümkün değildir. O zaman açıklayalım:

Bayraktaki Hilal İslamiyet'i, Yıldız bağımsızlığı, kırmızı renk de her etnik kökenden Müslüman şehitlerimizin temiz/pak kanını temsil eder. Bunda anlaşırsak ikinci adımı atmak kolay olur. O da şudur: Cumhuriyet dönemi ile beraber Millet kelimesine yüklenen anlam sakat ve ilmi olmaktan uzaktır. Eğer Milleten Türk'ü anlar ve Türk milleti derseniz anlaşmamız mümkün değildir. Akif'in deyişi ile Hani milliyetin İslam idi, var mı şeriatta yeri, küfr olur başka değil, kavmini sürmek ileri. Yani, Milliyetimiz İslam olmalı. İslami değerler etrafında kenetlenerek yekvücut olmalıyız. Türkiye'nin bir İslam ülkesi olduğu ve halkın ekseriyeti de Müslüman olduğuna göre İslami değerlerin korunması ve halka mal olası için azami gayret sarf edilmelidir.

Bunun tabii neticesi olarak; ekseriyeti oluşturan Türkler ve Kürtler ülkenin yükünü omuzlamalı ve diğer Müslüman unsurlardan da azami destek almalıdır. Bunun için de Kürtler resmen tanınmalı, dillerini serbestçe kullanmalı için destek verilmeli, resmiyette Türkçe mecburi, Kürtçe caiz olmalı, eğitim ve öğretim ile medyadaki kısıtlamalar tamamen kaldırılmalıdır. Eğer mesele böyle anlaşılmaz ve çözüm üretilmezse huzur ve asayişin sağlanması mümkün değildir. Hatta Kürtlerin tamamen yitirilmesi de mümkündür.

Eğer Milliyetimiz İslam değil de başka olursa Kürd'ün yanlış yapmasına da zemin hazırlamış oluruz. Eğer Arap milleti, Türk milleti, Alman milleti, Rus milleti varsa; şüphesiz Kürd Milleti de vardır. Nerededir diye sorsanız; belki mevzuat elvermediği için İran'da, Irak'ta ve Suriye'de diyeceğiz! Ama şüpheniz olmasın var olanı yok saymak daha da tahrik ve tazyik eder. Eğer bu milliyetlerin üzerinde ve üstünde İslam ortak paydasında buluşursak mesele biter. Aksi durumda Kürdlerin de yanlış yapma hakkı doğar. Çünkü dünyada mütekabiliyet kuralı geçerlidir.

Çok veya az olmak, toprak sahibi olmak devlet olmak için yeterli olmayabilir ve anladığım kadarıyla da Türkiye sınırları içerisinde yaşayan Kürdlerin ekseriyeti de böyle bir düşünceye sahip değildir. Ancak dil, din, kültür farklılıklarının korunması, bu değerlere hürmet edilmesi ve adil bir yönetim talebi her zaman Kürdlerin gündeminde olmuştur. Size desem ki; sırf Kürd veya Müslüman ( buna duyarlı Müslüman da diyebilirsiniz ) oldukları için gizli ayırıma tabi tutulan, bazı kurumlara alınmayan/istihdam edilmeyenler var, ne dersiniz? Acı ama gerçek! Sırf namaz kıldıkları için kurumlardan atılan, hanımları örtülü diye dışlanan, duyarlı Müslüman diye horlanan insanların varlığı görürsünüz de Kürtleri ( ırk ayrımcılığı) , Alevileri ( mezhebi ayrımcılık ), Yezidileri ( din ayrımcılığı ) neden görmezsiniz?

Eğer adalet istiyorsak; tüm ayrımcılık çeşitlerini ayaklarımızın altına almalıyız. Vatandaş Türkçe konuş, Türkiye Türklerindir, ya sev ya terk et mantığı ile bu sorunlar çözülmez. Peki, bizim önerdiğimiz yol garantilimidir? Elbette! Çünkü ekser Türk ve Kürd için İslamiyet ırkından önce gelir. Hatta Türk veya Kürd olmak Müslüman olmakla eşdeğerdir. Kemalizm denilen resmi ideolojinin uyandıramadığı etkiyi, aşkı, şevki, heyecanı, bütünleşmeyi, yardımlaşmayı, sükûneti İslam 'ın sağlaması işten bile değildir. İslam için bu konular çocuk uyunacağıdır! Çünkü İslam ayrımcı değil, bütünleştiricidir; inkârcı değil, farklılıkları lütuf olarak görür. Kısacası vardır ve birdir. O da İslami Çözümdür. Peki, resmi ideoloji ve Kemalizm ne olacak, vallahi onu bilmem, bilmek için de kafa yormam!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Per Eyl 01, 2005 7:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MÜSLÜMAN ÜLKELER HIC MI BIR BIR ILE SAVAS MADILR ???

EGER DINI YÖNDEN BAKILIR;SA OZAMAN NIYE BÜTÜN ISLMA ALEMI BIRLESMEDI SIMDIYE KADAR ???

SAYGILAR SEVGILER
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Eyl 01, 2005 7:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan hanım;
sen sakın alınma,aksine niyetlerini ortaya koymaları açısından dolayı bunu gündeme getirdiğin için çok çok teşekkür ederim.
Benim bu yazıya yapacağım tek yorum var.Şu anda içimden geçenleri söylüyorum.Ben yetkili olsaydım,bu adamı Diyarbakır'ın göbeğinde mahkeme kurup yargılar,ve aynı alanda asardım.Ben bu yazının neresine ne yorum yapayım?
Bu sapığın katli vaciptir.Hem de hiç geç kalınmadan.Şu küstahlığa,şu edepsizliğe bakın Allahaşkına!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 12:02 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 abi,
Alinmadim merak etme. Haklisiniz, zaten fazla yorum bekledigimden dolayi bu yaziyi aktarmadim - ben sahsen ilk defa birisinin Islamiyeti kullanarak Kurtculuk yaptigini goruyorum da...sasirdim kaldim...Eger benim ki gibi daha once bu yeni akimi gormeyen varsa bilgileri olsun diye dusunmustum...
Acaba AKP'nin icinde bu zihniyeti tasiyan kac vekil vardir?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
ulkucu_reis
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 160

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 12:37 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İslâm, insanî değerleri kavrayamamış ve bunu kendi çıkarlarına alet eden yamukların ağzına sakız olacak bir kelime değildir.

Aşağı yukarı 1000 senedir bu adamlarla beraberiz. Ortak payda İslâm olmasaydı zaten şu an çoğu dedeleri gibi ermenistanda yaşıyor olacaktı. Yatıp kalkıp dua etsinler. Ama o etki de yavaş yavaş kayboluyor. Yakında kaçacak delik arayacaklar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
atatolga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 32

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 1:32 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba Herkese,

Ben Bozkurt.Net'e yeni üye oldum.Bu yadıklarınızı da saygıyla karşılıyorum,ama bir yandan da isyan ediyorum.Atalarımız İstiklal Savaşında kan döktü ve bu kan araplara, ingilize, yunanlıya ve daha bir çok millete karşı döküldü. Arpalar değilmiydi Türk askerini ingilizlerden bir kaç altın alabilmek için arkadan vuran.Araplar değilmiydi yıllarca huzur içinde yanımızda yaşayan.Peki o zaman neden vurdular TÜRK'Ü. İstiklal Savaşında biz öldük atalarımız öldü hangi arap yardım etti. Ayrıca hilalin islamiyeti düşünerek yapıldığını düşünmüyorum. Orta Asya'dan bu zamana kadar gelmiş geçmiş en güçlü en muhteşem ordu Türk ordusuydu ve hep öyle olacak.Hilalimiz bizim savaş stratejimizdi. Düşmanını hilal içine alıp yok ederdik. Yıldızımız bağımsızlığı ve kırmızı renk de dediğiniz gibi bu vatan için kanını hiç çekinmeden döken Türk milletinin kanını gösteriyor. Araplar hiç bir zaman bizim yanımızda olmadı ve olmayacaklar da.Kusura bakmasın kimse.Benim ve hepimizin kanı Türk ve hep öyle kalacak. Kalbim tüm Türk kardeşlerime.
atatolga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 1:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kusura bakmayın ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim, yukarıda söylediğiniz.Sevilhan üyenin söylediği "Çünkü ekser Türk ve Kürd için İslamiyet ırkından önce gelir. Hatta Türk veya Kürd olmak Müslüman olmakla eşdeğerdir." bu söz içime bir kor gibi düştü. Hiç bir din, hiç bir millet Türk milletinin önüne geçmemesi lazım. Neden atalarımın binlerce yıldır savunduğu görüşürz bırakıp islami düşüncede birleşiyim?? O zaman onca akılan kan boşuna mı aktı,onca yürek boşunamı kırldı,onca Türk çocuğu boşuna mı öksüz kaldı? Bana bunu açıklayın lütfen. Bu sözüm kimseye değil ama ben Türk'üm ve Türk kalıcam ve benim çocuğumda ve onun çocuğu da. Şunu da söylemek isterim ki Benim dinim şamanizm tıpkı Orta Asya'da yaşamış ve inanmış olan atalarım gibi. İsterseniz bu din konusunu da tartışabiliriz.Herkese iyi günler tekrar
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 3:09 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Atatolga, oncelikle sitemize hosgeldiniz. Yazdiklariniz hakkinda bir kac diyecegim var.

atatolga demiş ki:
Sevilhan üyenin söylediği "Çünkü ekser Türk ve Kürd için İslamiyet ırkından önce gelir. Hatta Türk veya Kürd olmak Müslüman olmakla eşdeğerdir." bu söz içime bir kor gibi düştü.

Dogruluk adinda duzelteyim, bu soz bana ait degil, aktardigim makalenin yazari Sitki Zilan'a aittir.

Alıntı:

Hiç bir din, hiç bir millet Türk milletinin önüne geçmemesi lazım. Neden atalarımın binlerce yıldır savunduğu görüşürz bırakıp islami düşüncede birleşiyim?? O zaman onca akılan kan boşuna mı aktı,onca yürek boşunamı kırldı,onca Türk çocuğu boşuna mı öksüz kaldı? Bana bunu açıklayın lütfen.

Abi, Turk milleti yillardir Islamiyet ugruna savas vermis bir millettir. Biz Anadolu'yu fethederken, Bizanslari tarihe gomerken, Avrupa'nin kapilarini kirarken...bunu "Turkuz, herkezin onundeyiz" diyerek yapmadik. Bunu "Allah allah, Allahu ekber" bagirarak, Islam dunyasini gelistirmek icin, Musluman sayilarini artirmak icin, Avrupalilari Hak Dinin yoluna getirmek icin yaptik!

Ayrica, tarihin bir baska gercegi vardir ki, Musluman olmayan butun Turk toplumlar cogunlukla asimule olmuslar. Bunun tek istisnasi Gagauz Turkleri olabilir. Ama bunun disinda Turkler hep kulturlerini, kimliklerini, ve benliklerini Islamiyet ile korumuslardir. Mesela, Hunlar, Bulgar Turkleri hep Hristyan Avrupanin icine erimislerdir. Bugunku Bulgaristanli Turklerden soz etmiyorum (onlar Osmanli doneminde Bulgaristan'a yerlesmisler) - bin yil once orada Bulgar Turkleri de vardi, fakat Boris Kagan doneminde Hristyanligi kabul etmeleriyle birlikte Islavlasmislar, erimisler. Sonuc olarak tarih gosteriyor ki Islamiyet Turklugun onemli bir parcasidir.

"Atalarimizin binlerce yildir savundugu goruslerden" ayrildigimizi ima etmissiniz ama, Atalarimizin savundugu gorus neydi? Sadece Turkluk degil di ki - Turklukten cok Islamiyettir!

Alıntı:

Şunu da söylemek isterim ki Benim dinim şamanizm tıpkı Orta Asya'da yaşamış ve inanmış olan atalarım gibi.

Atalarimiza saygili olmamiz icin, yada miraslarina sadik kalmak icin, bizim onlarin inandigi ayni dinine inanmak zorunda degiliz. Sabit duran topluluklar olmeye mahkumdur - canli, saglikli toplumlar her zaman gelisir, degisir, kuvvetlesir. Turk milleti de bu sekildedir. Eski Turkler musluman degildi diye benim saygi yada sevgim azalmiyor - fakat Peygamber Efendimiz daha dogru bir yolu gosterdigi zaman, Hak yolunda yururmemek atalarimiza asil saygisizlik olurdu.

Son olarak sunu da belirtmek isterim ki, eski Turkler de bir cok inanclarda Islamiyet'e cok yakindir. Destanlari okursan, gorursun ki eski Turkler de cennet - cehennem kavramlari, iyi - kotu melek, kiyamet gunu, vs kavramlari vardir.
atatolga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 3:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki hemen son pargrafından başlamak isityorum,toplumlar gelişmek zorundadırlar demişsin.O zaman Türkiye'nin dini de değişecek mi ileride?Bunu mu demek istiyorsun. Ayrıca atamlarımız derken ben 800-900 yıl öncesinden bahsetmiyorum. Benim bahsettiğim uygur klanımız,hun,göktürk, bozkurtumuz... Peki onlar da mı savundu müslümanlığı.Dünyada Araplardan önce atalarımız vardı. Peki şunu sormak isterim sana.Atalarımızın diniyle,arapların dini benziyordu da neden araplar Şamanist olmadı??? Neden onlar kök tengri'ye inanmadı yani Gök Tanrı. Bu din tartışması (tartışma derken münakaşadan bahsetmiyorum) uzayabilir ama ben şuna inanıyorum ki yüzbinlerce milyonlarca belki Türk toplu halde müslümanlığa koşmadı. Ben şuna inanıyorum ve inanıcam da, Araplar bizi zorla müslüman yaptılar en azından atalarımın büyük kısmını... Tecavüz ederek ölüdürerek, katlederek. Türkler bağımsızdır ve hep öyle kalacak, ayrıca bizim ruhlarımız var. Ruhlarımızda yaratana geri dönecek.Cennet cehennem konusu daha farklıdır.Senden bir isteğim var eğer hoşgörürsen.Senden şamanizmle ilgili bir kitap alıp okumanı istiyorum.Tabiki karar senin...Neden tutup da başka bir millete inmiş bir kitabı kabul ediyim. Kuran'da müslümanlık iki hadiste bahsediyor.Bir tanesinde müslümanlık bize inmiştir(Arap) diğer hadiste ise tüm insanlara inmiştir diyor. Bizim kanımız Türk kanı ve biz Türk kalıcaz adetlerimizi artık atalarımız gibi yerine tam olarak getiremesek de...
atatolga
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 4:17 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer kırdığım kardeşlerim olduysa kusura bakmayın bu benim görüşüm ve bu görüşümü savunacağım...Atalarımızın özgür iradeleriyle inandıkları dine inanıyorum.Kanım buradaki ve tüm dünyadaki Türk kanı gibi.İnanıyorum ki eskiden olduğu gibi Orta Asya'daki atalarımız,Anadoludaki atalarımıza boyun eğdikleri, belki korkudan belki saygıdan olduğu gibi yine tüm dünya Türklere saygı gösterecek.En yakın örneği kurtuluş savaşımız.10 belki 15 milletle savaştık.İçinde bizansı da vardı,ingilizi de,arapı da, rumu da... Ama noldular hepsi boyun eğdi.Bu tekrar olacak buna tük kalbimle inanıyorum.İiyi günler kardeşlerim
Kibris74
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 150

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 6:34 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:

Eğer kırdığım kardeşlerim olduysa kusura bakmayın bu benim görüşüm ve bu görüşümü savunacağım...Atalarımızın özgür iradeleriyle inandıkları dine inanıyorum.Kanım buradaki ve tüm dünyadaki Türk kanı gibi.İnanıyorum ki eskiden olduğu gibi Orta Asya'daki atalarımız,Anadoludaki atalarımıza boyun eğdikleri, belki korkudan belki saygıdan olduğu gibi yine tüm dünya Türklere saygı gösterecek.En yakın örneği kurtuluş savaşımız.10 belki 15 milletle savaştık.İçinde bizansı da vardı,ingilizi de,arapı da, rumu da... Ama noldular hepsi boyun eğdi.Bu tekrar olacak buna tük kalbimle inanıyorum.İiyi günler kardeşlerim

kan kardesim atatolga bizim gibi düsünenler daha fazla olsa vatanimiz amerika bile tutamaz
laf olsun torba dolsun dusunenler gibi cökeriz ve bogun egeriz
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 6:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

atatolga demiş ki;
Alıntı:

Bu din tartışması (tartışma derken münakaşadan bahsetmiyorum) uzayabilir ama ben şuna inanıyorum ki yüzbinlerce milyonlarca belki Türk toplu halde müslümanlığa koşmadı. Ben şuna inanıyorum ve inanıcam da, Araplar bizi zorla müslüman yaptılar en azından atalarımın büyük kısmını... Tecavüz ederek ölüdürerek, katlederek. Türkler bağımsızdır ve hep öyle kalacak, ayrıca bizim ruhlarımız var. Ruhlarımızda yaratana geri dönecek.Cennet cehennem konusu daha farklıdır.Senden bir isteğim var eğer hoşgörürsen.Senden şamanizmle ilgili bir kitap alıp okumanı istiyorum.Tabiki karar senin...Neden tutup da başka bir millete inmiş bir kitabı kabul ediyim. Kuran'da müslümanlık iki hadiste bahsediyor.Bir tanesinde müslümanlık bize inmiştir(Arap) diğer hadiste ise tüm insanlara inmiştir diyor. Bizim kanımız Türk kanı ve biz Türk kalıcaz adetlerimizi artık atalarımız gibi yerine tam olarak getiremesek de...

Başa dön

Seni kınıyorum.Tarihi bilmediğin gibi,edepsizlik yapmakta da üstüne yok.Sen bu düşüncelerini burada biraz zor savunursun.
İzin verilirse savunursun.Ayrıca gelir gelmez nereden öğrendin kadir21 i de onda sarı kart yok diye ortaya çıktın?
Körü körüne din düşmanlığı yapmadan önce adam gibi otur zahmet et de tarihini oku.Nasıl müslüman olduğumuzu öğren.
Emevilerin kılıç tehdidiyle Türkler müslümanlığı asla kabul etmemişlerdir.Tek tük edenleri çıkmıştır.Ama çok büyük çoğunluk itaat etmemiştir.Türklerin İslamiyetle şereflenmeleri,ABBASİLER DÖNEMİNDE TALAS SAVAŞINDAN SONRA OLMUŞTUR.TALAS SAVAŞI DA ARAPLARLA ÇİNLİLER ARASINDA OLMUŞTUR.MİLLİ KİNLERİ İLE BU SAVAŞTA ARAPLARA YARDIM EDEN TÜRKLER BÜYÜK YARARLILIK GÖSTEREREK SAVAŞIN KAZANILMASINA SEBEP OLMUŞLAR,ABBASİLERİN BÜYÜK İLTİFATLARINA ULAŞMIŞLARDIR.BUNLARA YER VERİLMİŞ,KENDİLERİNE KARIŞILMAMIŞTIR.BİR ARADA YAŞAMAYA BAŞLAMIŞLAR,ABBASİLERDEN GÖRDÜKLERİ İNANÇ SİSTEMİ HOŞLARINA GİTMİŞ,MÜSLÜMANLIĞI BENİMSEMEYE BAŞLAMIŞLAR VE TOPLU HALDE İSLAMA GİRMEYE BAŞLAMIŞLARDIR.ORTADA KILIÇ ZORU FALAN YOK.
KUR'ANI-KERİM HAKKINDA YAZDIKLARIN İSE TAM BİR AKILSIZLIK.O BİR MİLLETE İNMEMİŞTİR.O TÜM İNSANLIĞA İNMİŞTİR BİR KAVME DEĞİL.SADECE PEYGAMBER DOLAYISIYLA ARAPÇA İNMİŞTİR.O KADAR AKILSIZSIN Kİ,HEM İNMİŞ DEYİP İNDİĞİNE İNANIYORSUN,HEM DE REDDEDİYORSUN.SEN ÖNCE BİR İSLAMI İNCELE SONRA KONUŞALIM.ortada ne katliam var ne tecavüz.Neye inanıyorsan inan bizi ilgilendirmez.Ama gelip Türk-İslam ülküsünü benimsemiş bu sitede bu terbiyesizliği yapma.Haddini aşma.
Bilmediğin konularda da ukalalık yapma.Hem tarih bilmiyorsun hem yalan yanlış şeylerle forumu işgal edip kirlilik oluşturuyorsun.Önce o içinin karasını yıka buraya öyle gel.Senden Türk falan olmaz..
Kibris74
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 150

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 7:18 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir kardesim hemen sert yanit verme kardesine

pkkcilar sevinir
vatan hayinleri sevinir

birtek biz uzuluruz

onun icin kardesce davranalim hic kimseyi kirmadan
muhafazakar
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 58

İletiTarih: Cum Eyl 02, 2005 8:03 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sayın sevgihan
sadece başbakanının tanımladığı kürt sorunu tanımlamasını biz kabul etmiyoruz.Böyle bir sorun yoktur.Bu teröristlerin,onları destekleyen siyasi grup ve kuruluşların ve sözde aydınların tanımlamasıdır.Siz herhalde son zamanlarda medyayı pek takip etmiyorsunuz.Bu konuda sayın Devlet Bahçeli MHP adına tepkisini koymuştur.Biz böyle bir tanımlamayı tanımıyoruz.Sıtkı Zilan adlı şahısta soyadından da anlaşılacağı gibi bir kürttür....
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız