Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Cine kim dur diyecek
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Haz 30, 2005 5:04 am    ileti konusu: Cine kim dur diyecek Alıntıyla Cevap Gönder

SINIR ÖTESİNDE DOĞU TÜRKİSTANLI AVI BAŞLATAN ÇİN HÜKÛMETİNE KİM DUR DİYECEK ?

Dünya pazarlarına sahte ve kalitesiz mallarını ucuza(!) sınırsızca ihraç eden ve dünya kamuoyuna yönelik olarak ta sözde “Entegrasyon” nutukları atarak şirin görünmeye çalışan Çin işgalcileri insanlık dışı entrikalarına her geçen gün yeni bir halka ilave etmektedir. Ne yazık ki; bu iğrenç gidişatı ile de kimi ülkelerin hayranlıklarını kazanarak yoluna dolu dizgin devam eden Çin hükûmeti bu defa da Çin hayranı devletlerden de aldığı cesaretle işgali altında tuttuğu Doğu Türkistan halkını tarih sahnesinden tamamen yok etme girişimlerine hız vermiş bulunmaktadır. Doğu Türkistan’da, tarih boyunca dünyanın hiçbir yerinde rastlanmayan zulüm, işkence, gizli ve aleni soykırım, asimilasyon gibi insanlık suçlarını işlemeye 1949 yılından beri devam eden Çin hükûmeti Doğu Türkistan’daki Müslüman Türk varlığına tamamen son verme kararlılığındadır.

İşgalci Çin hükümetinin işgali altında tuttuğu Tibet ve İç Moğolistan halklarından Doğu Türkistan halkını ayrı tuttuğu ve özellikle de Doğu Türkistan halkına karşı her an teyakkuzda olmak mecburiyetinde olduklarını belirten sayısız resmî beyanları da bulunmaktadır. İşte bu beyanlardan biri de ve Doğu Türkistanlı’ların özgürlük mücadelesinden müthiş derecede korkmakta olan Çin hükûmetinin Doğu Türkistan’da görevli Çin Komünist Partisi Genel Sekreteri Gang Leçuan’ın açıklamalarıdır. 29 Mayıs 1996 tarihinde yaptığı bir açıklamada Gang Leçuan şunları söylemektedir; “Tibet konusu dünyaca biliniyor. Sinkiang (Doğu Türkistan) Tibet kadar bilinmiyor. Ama Tibet “Bölücülük” eyleminden tecrit olmuş durumda. Sinkiang’(Doğu Türkistan)da ki durum bunun tam tersi. Çünkü Sinkiang (Doğu Türkistan) halkının komşu ülkelerde soydaşları var. Eğer Sinkiang’(Doğu Türkistan) da bölücülük hareketleri güçlenirse komşu ülkelerdeki soydaşlarının, Sinkiang’(Doğu Türkistan)da ki soydaşlarının yardımına gelmeleri mümkün…”

Ne yazık ki; Çinli yetkili Doğu Türkistan halkının özgürlük mücadelesinde ne kadar kararlı olduğu konusunda haklı iken, “Komşu ülkelerde soydaşları var onların yardıma gelmeleri mümkün” ifadesinde yanılmaktadır... Zira bu güne kadar gerek Kazakistan ve gerekse de Kırgızistan hükûmetleri Doğu Türkistan Türklerine moral olabilecek hiçbir icraatta bulunmamış, tam tersine Çin hükûmetine yaranabilmek için ihanet derecesine varan her türlü tutum ve davranışın da içinde olmuşlardır.

Güneyden de Pakistan’ı dindaş olarak ele aldığımızda Pakistan hükûmeti’ de dindaş olmanın gereklerini yerine getirmek şöyle dursun, Doğu Türkistanlılara karşı gayri Müslimlerin bile takınmayacağı tavırlar içindedir. Nitekim 1996 yılının Mayıs ayında Doğu Türkistan’dan öğrenim için gelen 13 Doğu Türkistanlı öğrenciyi (Bu öğrenciler durumun vahameti üzerine Pakistan hükûmetin den siyasî sığınma talebinde bulunmasına rağmen) Çin hükûmetinin isteği üzerine Çin’e iade etmiş, Çin hükûmeti ise bu 13 öğrenciyi ele geçirir geçirmez oracıkta kurşuna dizmişlerdir…Bu gün bile Pakistan’da bulunan Doğu Türkistan kökenliler kendilerinin Doğu Türkistanlı olduklarını açıkça söylemekten çekinmektedirler. İşgalci Çin hükûmeti bölgesinde ve dünyada güçlendikçe dünyanın diğer ülkelerinde bulunan Doğu Türkistanlılarında varlıkları tehdit altına girmiştir. 2000 yılının Mayıs ayında “Kazakistan Uygur Kadınları” ve “Nazugum Vakfı”nın Başkanı olan kadın siyasetçi Dilberim Samsakova esrarengiz bir şekilde öldürüldü… Elbette ki Çin hükûmetinin baskısından korkan kardeş ve dindaş olarak kabul ettiğimiz devletlerin Doğu Türkistanlılara karşı uyguladıkları haksızlıklar bunlarla sınırlı değil…

Yine, Mayıs 2005’te Rusya’da Almanca yayınlanmakta olan bir gazetenin haberine göre, “Şanghay Altılısı”nın aldığı karar gereği Çin hükûmeti Kırgızistan’ın Oş şehrine Kırgızistan’da yaşayan Doğu Türkistan kökenlilerin sindirilmesi amaçlı bir askerî birlik gönderecek ve Çin’in bu askerî harekatına’ da Kırgızistan’ın yeni Devlet Başkanı Kurmanov Bakiev açık destek verecek.

Kuvvetli bir ihtimaldir ki; Çin hükûmeti elindeki sözde turist potansiyelini ve ticarî gücünü kullanarak dünyanın diğer yerlerinde yaşayan Doğu Türkistan kökenlilerin huzur ve varlıklarına yönelik olarak ta bir takım girişimlerde bulunabilir.

Çin devletinin Doğu Türkistan’ın içinde ve dışında başlattığı insan(Doğu Türkistanlı) avına hangi devletler ve milletlerarası insan hakları örgütleri karşı çıkabilecek bekleyip göreceğiz…

Mehmet Emin Batur

Kaynak; Istiklal Gazetesi
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
reisim25
Özel Üye
Özel Üye

İletiler: 779

İletiTarih: Cum Tem 22, 2005 2:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İnşallah Kardeşim şu sırtımızdaki kamburdan bir kurtarır ve belimizi bir doğrultursak, İnşallah Çinin de hakkından geleceğimiz günleri de görürüz.
Dünyada Türk'ün belini büken kamburları saymakla bitmez.

Ancak bir "bölünme ve birleşememe" hastalığımız yüzünden bu durumlara muhatap oluyoruz.
Örneği içimizden vermek istiyorum; bir takım eski ve sımsıkı Ülkücülere bakıyorsunuz, şimdi başka yerlerde ve davaya muhalif yaşıyorlar.
Bir kısmı eski yaptıklarından dolayı hala saygı bekliyor, ve maddi karşılık göremediği için kenarlarda dolaşıyor.
Bir kısmı seçim zamanlarında adaylık için gelip, 3-5 gün çalışıp, ön seçimi kazanamayınca küsüp gidiyor. (bunlar Bayrak isimlerdir, sıradan değiller)

İçimizde bu konu halldilip eski gücümüzü yakaladığımızda ilk hedef TURAN'dır.

Lokma büyük oldumu, herkesin gücü yetmez.

Çin, Rusya, ermeni, Rum, Bölücülük konusunda çok aşırılığa girmiş kürt, ABD, AB ve daha daha başka kim varsa, TURAN 'la cevaplarını bulurlar.
Bugün Azarbaycan'ı bin kere tebrik ediyorum ve artık TURAN'ın ayak seslerini duyar gibi oluyorum.
Belki de biz o erkekliği yapamazdık. Onun için slogan olarak kullanmıyorum ama, Türkiye'yi sadece ve sadece TÜRK idare etmelidir.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ceyhanli
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 174

İletiTarih: Cum Tem 22, 2005 3:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cin'e kim dur diyecek....?

uzulerek soyluyorum,sunu sindirelim kardaslar, Turkiye'den devlet olarak belki kucuk bir tepki gelir, belki o bile gelmez.

basucumuzdaki kerkuk mevzusunu seyrederken dogu turkistan icin birsey yapilacagina hic inanmiyorum.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Tem 22, 2005 3:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne yazık ki hiçbir insan hakları örgütü ya da kuruluşu karşı çıkmaz.Biz burnumuzun dibindeki Türkmenlere sahip çıkamıyoruz.Türkiye böyle bir konuyu birlrşmi milletlere götürecek bir siyasi güç değil.Bırak bunu götürmeyi,en haklı kıbrıs davamızı bile doğru dürüst savunmayıp,mücahit Denktaş'ı çözümsüzlük nedeni olarak karaladık ve oradan indirilmesine yardım ettik.Geçenlerde eski Türkistan Cumhurbaşkanına yapılanları da gördük.Şu an için ne yazık ki yapılacak bir şey yok.Böyle bir hükümetle yok en azından.İçimiz kan ağlıyor,biz Turan türküleriyle avunuyoruz.
Bazen bu çaresizliğimiz içimizi daraltıyor.Allah yardımcıları olsun.İş sahibinin takdirine kalmış.Duadan başka şu an için yapacağımız bir şey yok.O zaman gelin bu silahı kullanalım.Hiçbir şey yapmamaktan iyidir.
ozbeken
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 566

İletiTarih: Cum Tem 22, 2005 6:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

.......

En son ozbeken tarafından Cum Şub 01, 2008 1:28 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
can_dadas
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 19

İletiTarih: Cum Ağu 19, 2005 4:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BENCE ÇİN İÇİN PEK DE BİR YORUM YAPILAMAZ.ZATEN 2 MİLYAR NÜFUSU VAR.

ONLARA DUR DİYEBİLECEK BİR MİLLET TANIMIYORUM..

ALLAHA EMANET OLUN..
tolgakaraca
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 116

İletiTarih: Pts Eyl 12, 2005 8:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

DİKKAT DİKKAT BİR SONDAKKA HABERİMİ SİZE BELİRTİYORUM.TECAK ONLİNE SİTESİNDE BİR SÜRE CASUSLUK YAPARAK SİZLERİ UYARMAYA BAŞLACAĞIM İLK UYARIMŞU:BİR GRUP PKK LI SİTEMİZİ TAKİP ETMEK VE TECAK A BİLGİ SIZDIRMAK İÇİN ÜYE OLACAĞINI DUYDUM.ADAMIN PKK(TECAKTAKİ ADINI VERİYORUM(SERBESTİ)LÜTFEN BUNA BENZER NİCK LERE DİKKAT EDİN.BENİM RİCAMDIR.PAROVAKASYON İÇİN GELECEKTİR BU KİŞİ EĞER BU PRAVAKASYONA KAPILIRSANIZ ÇOK BİLGİ TOPLAYACAKLARINDAN VE HADDİNİ AŞARAK SİTEYE VE HADDA ÜLKÜCÜ HAREKETE ZARAR VEREBİLİR BU YAZIMI MUTLAKA OKUYUN VE OKUTUN!!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pts Eyl 12, 2005 8:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

1.soğuk savaş ABD-Rusya arasındaydı
şimdi 2.si başladı Rusya biraz geri planda kaldı.Şu anki İki kutup ABD ve Çin.
ÖZellikle eski maoist-komünistlerden oluşan bazı gruplar Türkiye Çİn arasında, aynı ABD ile olduğu gibi örtülü sömürü düzenine dayanan ilişkiler kurulmasını öneriyor.Bu yağmurdan kaçarken doluya tutulmak gibi birşey olur.
Bence Türkiye'nin yapması gereken Türkistan devletlerini yanına çekebilmektir.Bunun için de şanghay işbirliği örgütü(ŞİÖ) ne girmemiz gerekir.Çünkü Türk devletlerinin genel dış politikasını bu örgüt çiziyor.Bu örgüte girip kardeş Türk devletlerini yanımıza çekmemiz gerekir.Ondan sonra şiö ye filan gerek kalmaz zaten...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pts Eyl 12, 2005 10:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

can_dadas demiş ki:
BENCE ÇİN İÇİN PEK DE BİR YORUM YAPILAMAZ.ZATEN 2 MİLYAR NÜFUSU VAR.

ONLARA DUR DİYEBİLECEK BİR MİLLET TANIMIYORUM..

ALLAHA EMANET OLUN..

Muhterem Necip Milletimizi tanımanızı tavsiye ederim.Sanırım yanılgıyla bu ifadeleri kullandınız.Uyarmak istedik,yanlış anlaşılmaya mahal bırakmamak istersiniz diye düşünüyor ve durumu düzeltmenizi bekliyorum.
Selametle...
Alper_Tunga72
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 665

İletiTarih: Pts Eyl 12, 2005 10:33 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Amerikayi da cok rahat param parca ede bilecek güce sahipler.

Bence henüz değil.Çin'in en büyük dezavantajı enerji sıkıntısı çekmesi.Dışa bağımlılık oranı ABD'den daha fazla.Büyük petrol açığı var.
Askeri harcamaları yıllık 60 milyar dolar.ABD'nin harcamaları yanında pek birşey ifade etmiyor.
Ancak Tayvan konusunda bir şavaş çıkabilir.Geçen ay Çİn ve abd arasında nükleer saldırı konusunda hayli sert atışmalar olmuştu.
Türkiye'nin karıştı(rıldı)ğı bu dönemde dünya da karışıyor...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
cengizhan_333
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 472

İletiTarih: Sal Eyl 13, 2005 1:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ceyhanli demiş ki:
Cin'e kim dur diyecek....?

uzulerek soyluyorum,sunu sindirelim kardaslar, Turkiye'den devlet olarak belki kucuk bir tepki gelir, belki o bile gelmez.

basucumuzdaki kerkuk mevzusunu seyrederken dogu turkistan icin birsey yapilacagina hic inanmiyorum.

çok dogrudur gardaş günümüzün iktidarı MHP olsaydı elbet kerkük kan aglamazdı dogu türkistan çile çekmezdi ama elbet gün gelecek ozaman

ALLAH TÜRK'ÜN HÜKÜM SÜRECEGİ BAYRAMLARA ERİŞTİRECEK.
Silver
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 62

İletiTarih: Sal Eyl 13, 2005 1:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Çin i iyice abarttınız.Türklerin gücüyle kimsenin başa çıkamıcagını anlayın artık Çin'in nüfusu çok diye bu onların güçlü bir devlet haline getirmez..

Saygılarımla..
Silver

Türkiye Türklerindir.(TT)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
fevzy
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 80

İletiTarih: Sal Eyl 13, 2005 1:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TARİH BOYUNCA ÇİN `E DUR DİYEN VE BUNU BAŞARAN TEK MİLLET YÜCE TÜRK MİLLETİ OLMUŞTUR.BUNU UNUTMAMAK GEREKİR...ONUN İÇİNDİR Kİ BUNU BAŞKA BİR DEVLET VE TOPLULUK TAN BEKLEMEK SANIRIM HAYALPERESTLİK OLUR...
BU YÜZDEN TÜRKİYE YANİ TÜRK MİLLETİ ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAK ZORUNDADIR..
FAKAT BAŞUCUMUZDA Kİ TELAVİV DE BİLE ONU BIRAKIN DİYARBAKIR DAKİ SÖZDE PKK ŞEHİTLİĞİYMİŞ BEN PKK LEŞ YUVASI DİYORUM ORADA BİLE SÖZ GEÇİREMEZKEN DOĞU TÜRKİSTANDA NE YAPABİLİR BU HÜKÜMET BİLEMİYORUM.....
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız