Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - AVRUPADA TURKCE YASAGI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Pts Eyl 26, 2005 5:13 pm    ileti konusu: AVRUPADA TURKCE YASAGI Alıntıyla Cevap Gönder

Isvec Radyosu: ‘Türkçe, İsveç’teki Süryani ve Kürt grupları için çok hassas bir siyasi dil. Bu dilde yayın, bu kişiler üzerinde olumsuz etki yapabilir. Bu nedenle kaldırılması gerekir.’

IYI O ZAMAN DA BENDE TURKIYEMDE KURTCE YAYINLARI YASAKLIYORUM CUNKU KURTCE DE BIZIM ICIN BOLUCULERIN KULLANDIGI DIL DE OLDUGU ICIN, BAZI KURTLER MASUM OLSA BILE, BU DIL BENIM HALKIMIN PISKOLOJISINI BOZUP OLUMSUZ BIR ETKI YAPIYOR!!

BIR DAHA BANA INSAN HAKLARDAN BAHSEDIP BUNU AB'YE GIRMEK ICIN DE KOZ OLARAK KULLANMA!!

--------

Kürtlerin sinirini bozar diye Türkçe radyoya kilit

Tandoğan UYSAL / STOCKHOLM

İsveç’teki Türkler, 28 yıldır dinledikleri Türkçe radyo programı ‘Merhaba’ yayınlarını 15 Ocak 2006 tarihinden itibaren artık dinleyemeyecekler. Danimarka’dan sonra İsveç Devlet Radyosu (SR) de ani bir kararla Türkçe yayınların kaldırılacağını açıkladı.

İsveç’te yaşayan en büyük göçmen dilleri arasında yer alan Türkçe yayınının kaldırılması kararıyla ilgili olarak İsveç Radyosu Yönetimi şu açıklamada bulundu:

‘Türkçe, İsveç’teki Süryani ve Kürt grupları için çok hassas bir siyasi dil. Bu dilde yayın, bu kişiler üzerinde olumsuz etki yapabilir. Bu nedenle kaldırılması gerekir.’

İSVEÇÇE ÖĞRENSELERDİ

İsveç Radyosu’nun program şefi Kerstin Brunnberg yaptığı açıklamada, ‘Türkler 40 yılı aşkın bir süredir İsveç’teler. Şimdiye kadar İsveççeyi öğrenmeliydiler. Öğrenmediler ise bu onların sorunu’ dedi.

İsveç Devlet Radyosu, Türkçe yayınların son bulacağı 15 Ocak 2006 tarihinde Kürtçe yayınları artırma kararı aldı. Kürtçe yayınlarla Türkçe’nin karşı karşıya konulduğu izlenimi yaratan İsveç Radyosu’nun yayın politikası, Türkler arasında huzursuzluk yarattı.

Türkler bütün göçmenler gibi Kürtçe yayınlara da yer verilmesini çok doğal karşılarken, Türkçe’nin kaldırılmasının politik tercihten kaynaklandığı endişesini taşıdıklarını söylediler. Bütün bu gelişmelerden sonra Türk Federasyonu ve dernekler üyelerine çağrıda bulunup Türkçe yayının geri verilmesi için imza kampanyası başlattı.

Yedek Roj TV’nin onursal başkanı

PKK yanlısı Roj TV’yi kapatmayı reddeden Danimarka’nın eski başbakanı Anker Jorgensen’in, bu televizyonun kapatılma ihtimaline karşı yayın yaptığı belirtilen Mezopotamya TV’nin 2000 yılından bu yana onursal başkanlığını yaptığı ortaya çıktı. İki dönem başbakanlık yapan Jorgensen, kanalın açılış töreninde, ‘Mezopotamya TV’nin Danimarka’da yayına başlamasından memnuniyet duyuyorum’
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Pts Eyl 26, 2005 5:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Turkce dusmanligin bir ornegi daha:

Yazar: Sitki Zilan, DiyarbakirSoz Gazetesi

Türkçe ile ancak televizyon izlenir

Askeri erkânýn Doðu ve Güneydoðu illerini ziyaretleri ve bu ziyaret vesilesiyle Genelkurmay Baþkanýnýn birlik ve beraberliðe vurgu yapmasý hepimizi sevindirmiþtir. Ancak, 9.Kolordu Komutaný Korgeneral Hayri Kývrýkoðlu’nun Erzurum Ýlinde; kendisine Kürtçe hitap eden bir Kürt anneye karþý sarf ettiði sözler, Genelkurmay Baþkanýnýn söylemiyle çeliþmekte ve Kürt sorununa þaþý bakýþý bir daha su yüzüne çýkarmaktadýr.
Naime Kandil’in beyanýna karþý, Paþanýn; Türkçe öðren, televizyon izle! Yönündeki tavsiyesi gayet manidardýr. Paþanýn ve genel olarak yöneticilerimizin ruh halini iyi anlamak durumundayýz. Bunu anlamadan yanlýþý teþhis babýndan mesafe almamýz zordur. Paþam da biliyor ki; bizim yöneticilerimiz Dünya Bankasý, ÝMF ve benzeri kuruluþlardan yardým isterken Ýngilizce/gavurca konuþurlar. Hatta yardým alabilmek için tepeden týrnaða batýlýlaþtýk veya gavurlaþtýk. Naime haným da yardým istediðine göre, yardým elini uzatacak devletin dili olan Türkçe konuþmasý lazým geldiðini düþünmüþtür.
Yoksa Paþanýn Kürtçeye karþý bir alerjisinin olmasý veya Kürtçenin bir Avrupa dili olduðunu unutmasý mümkün deðildir. Atatürk hedef olarak muasýr medeniyeti gösterdiðine ve bu medeniyet de batý ve ziyadesiyle Avrupa olduðuna göre, batýlý bir dil olan Kürtçeye þaþý bakmak en baþta Kemalizm’in özüne aykýrýdýr. Çocuklarýmýza okulun her aþamasýnda Ýngilizce, Fransýzca ve Almanca öðretmekteyiz. Hazýr Kürtçe konuþan vatandaþlarýmýz varken, AB ve muasýr medeniyet yolunda bu sayede daha hýzlý ve çabuk mesafe almamýz iþten bile deðildir. Bu avantajý kullanmamak benze ahmaklýktýr.
Türkçeden bilim dili olmayacaðýný en etkili ve yetkili aðýzlar söylemektedirler. Olsa olsa Türkçeden ilim deðil de film dili olur. Bunu iyi bilen Paþa, Naime hanýma televizyon yani film izleme tavsiyesinde bulunmaktadýr. Özü itibariyle Türkçe ya tek heceli ya da iki heceli bir dildir. Yat, kalk, dön, gel, git vs. Bunu da en iyi askerler bilir. Daha uzun heceler ise askerliðe elveriþli deðildir. Türkler de asker olduðuna göre bu dil bizim için idealdir. Bilim yapmak ise baþkalarýnýn iþidir. Biz medeniyeti hazýr olarak, kanun zoruyla ve bazen de silah zoruyla batýdan alýr, halkýmýza benimsetiriz.
Nitekim ülkemizdeki geliþmeler ve Avrupai bir toplum oluþturma çabasý hep zecri tedbirlerle olmuþtur. Bu konuda tüm dünyanýn takdirini kazanmýþýzdýr. Eðer hala muasýr medeniyetin zirvesine çýkmamýþ veya zirveden aþaðý düþmüþ isek bu Türkçe konuþtuðumuz içindir. Eðer Avrupa dili olan Kürtçe veya Ýngilizce konuþuyor olsaydýk çoktan uzaya bile gitmiþtik. Japonlarýn, Yahudilerin ve Çinlilerin ise karmaþýk yazýlarý ve dilleri ile bu iþi nasýl baþardýðý ise hala muammadýr. Bu milletler Kemalizm ile aydýnlanmadýklarý için çocuklarýný heder ederek hayatlarýný zehir etmektedirler. Hazýr medeniyet varken alýr uygularsýn.
Paþamýzýn bilmediði bir gerçeði söylememe izin verin; artýk doðu ve güneydoðuda Türkçe konuþanlar azarlanmakta, evde ve çarþýda Türkçe konuþanlara iyi gözle bakýlmamaktadýr. Bu yörede en çok izlenen televizyon da Kürtçe yayýn yapan Roj TV , Kürdistan TV, El Cezire ve benzeri kanallardýr. Bu bölgelerde Türkçe konuþulmadýðý gibi, Adana, Mersin, Antalya, Ýzmir, Ýstanbul ve diðer illerimizde de yoðun bir nüfus Kürtçe konuþmakta ve kýsa bir zaman diliminde Kürtçe konuþanlarýn Türkçe konuþanlara sayýca galebe çalacaðý öngörülmektedir.
Bu hadise üzerine ben bile evimde Türkçe konuþmama kararý aldým ve çocuklarýma Kürtçenin Kýrdasi /Zaza lehçesini konuþacaðým. Zaten annemin konuþtuðu dildir. TV izlerken de Farisi, Arabi, Kürdi yayýn yapan TV’leri izleyeceðim. Senin dilin sana, benim dilim bana, yardým ve ihsan istemem, gölge yapma yeter! Bana annemi ve anne dilimin önemini hatýrlattýðýn için teþekkür ederim, sayýn Paþam!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pts Eyl 26, 2005 5:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki;
Alıntı:

Isvec Radyosu: ‘Türkçe, İsveç’teki Süryani ve Kürt grupları için çok hassas bir siyasi dil. Bu dilde yayın, bu kişiler üzerinde olumsuz etki yapabilir. Bu nedenle kaldırılması gerekir.’

IYI O ZAMAN DA BENDE TURKIYEMDE KURTCE YAYINLARI YASAKLIYORUM CUNKU KURTCE DE BIZIM ICIN BOLUCULERIN KULLANDIGI DIL DE OLDUGU ICIN, BAZI KURTLER MASUM OLSA BILE, BU DIL BENIM HALKIMIN PISKOLOJISINI BOZUP OLUMSUZ BIR ETKI YAPIYOR!!

BIR DAHA BANA INSAN HAKLARDAN BAHSEDIP BUNU AB'YE GIRMEK ICIN DE KOZ OLARAK KULLANMA!!

doğru söze ne denir.sevgihan'nın yorumuna ynen katılıyorum.
Çünkü kendimden biliyorum.En başta benim psikolojimi fena halde bozuyor.Bökücüler bu kürtçe lafını kaşıdıkça,bende bu uyduruk dile karşı iyice alleji başladı.Kırmızı görmüş boğa gibi oluyorum.Kürtçe şarkı duymaya tahammülüm yok.Bunların sanatçı bozuntuları fena halde beni hasta ediyor.Hele toplum içinde Türkçe bildikleri halde bunu konuşmaya kalkışanlardan iyice nefret ediyorum.Bu devletin radyolarında,ülkenin tv lerinde bu sesleri duymak istemiyorum.Ruh sağlığım bozuluyor.Benim gibi çok vatandaşımızın da ayni duygular içerisinde olduğunu düşünüyorum.Milletçe bunların yüzünden ruh sağlığımızı kaybetmek üzereyiz.O halde derhal bu yayınların ülkemde durdurulmasını rte den istiyorum.Benim ülkemin vatandaşının ruh sağlığı,avrupada Türkçe'den rahatsız olanlardan daha önemsiz değil.Buna derhal son versinler,yoksa elimize cezai ehliyetimiz olmadığına dair bir rapor da alırsak,vay bu ülkeyi satanların haline.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
cengizhan_333
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 472

İletiTarih: Pts Eyl 26, 2005 7:00 pm    ileti konusu: Re: AVRUPADA TURKCE YASAGI Alıntıyla Cevap Gönder

[quote="sevgihan"]Isvec Radyosu: ‘Türkçe, İsveç’teki Süryani ve Kürt grupları için çok hassas bir siyasi dil. Bu dilde yayın, bu kişiler üzerinde olumsuz etki yapabilir. Bu nedenle kaldırılması gerekir.’

ülküdaşım senin bu sözlerinin üzerine daha ne denirki
allah senin gibi asenaları başımızdan eksik etmesin.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kemal1923
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 1

İletiTarih: Pts Eyl 26, 2005 7:12 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu sanal kişinin iletisi yönetici tarafından silinmiştir.Verdiği referanslar ile ne mal olduğunu,atılmayı ne kadar hakettiğini de göstermiştir.İnşaallah bir gün elime düşer.
cengizhan_333
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 472

İletiTarih: Pts Eyl 26, 2005 7:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ülküdaşım çok dogru söylüyorsun ama yazılarında küfür kullanmamanı rica ediyorum lütfen bak asena arkadaslarımızda var burada onlara karşı ayıp oluyo.
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Pts Eyl 26, 2005 9:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdaslarim

Burada yasayan Bir TÜRK olarak AZINLIK HAKKIMI ISTIYORUM-MADEM;KI TÜRKIYEDE ÖNÜNE GELENE VERILIYOR DA BIZE NIYE VERILMIYOR ???

SAYGILAR SEVGILER
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Sal Eyl 27, 2005 2:42 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Son Güncelleme 16:27
27.09.2005
Roj TV'de eski Başbakan
Ekranı karartılan Roj TV, yayınlarını Danimarka’nın eski başbakanı Anker Jorgensen’in onursal başkanlığını yaptığı Mezopotamya TV üzerinden yürütmeye başladı.

PKK yanlısı yayınlarıyla dikkat çeken ve Türkiye’nin kapatılması yolunda büyük çaba harcadığı Roj TV’nin yayınlarının sonlandırılması ardından kanal yayınlarını Danimarka’nın eski Başbakanı Anker Jorgensen’in onursal başkanlığını yürüttüğü Mezopotamya TV üzerinden yürütmeye başladı.

Roj TV’nin kapatılma ihtimaline karşı yayın yaptığı bilinen Mezopotamya TV’nin (METV) fahri başkanlığını 2000 yılından bu yana, Danimarka’nın eski Başbakanlarından Anker Jorgensen yürütüyor.

Danimarka’da 1972-1973 ve 1975-1985 yılları arasında iki dönem Başbakanlık yapan Jorgesen’in fahri başkanlığı, Mezopotamya TV’nin resmi internet sitesinde de doğrulanıyor.

Kanalın 2000 yılındaki açılış töreninde de konuşan Jorgensen, "Mezopotamya TV’nin Danimarka’da yayına başlamasından memnuniyet duyduğunu" dile getirmişti.

Mezopotamya TV, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın bir dönem yayınladığı istihbarat yönergesinde de yer almış ve Roj TV ile birlikte bu kanala da "özel dikkat edilmesi" istenmişti.

KANALA GÖRE "TÜRKİYE’DEKİ KÜRDİSTAN’DA" 14 MİLYON KÜRT VAR

"Türkiye’deki Kürdistan’da" 14 milyon Kürt olduğu ifade edilen Mezopotamya TV’nin internet sitesinde dünya genelinde de 28 ila 40 milyon Kürt yaşadığı belirtildi.

Ticari bir kanal oldukları belirtilen sitede, Avrupa’da yaşayan Kürtlerin profili de çizildi. Kanalın internet sitesinde, "Ortalama 5 kişiden oluşan Avrupa’daki Kürt ailelerin, en az bir arabaları olduğunu ve en son model beyaz eşyalara sahip olduğu" ifadeleri yer aldı. Sitede, Avrupa’daki pek çok yeme şirketinin de Kürtler tarafından işletildiği belirtildi.

DANİMARKA YAYIN LİSANSINA BAĞLI YAYIN YAPILIYOR

Mezopotamya TV internet sitesinde ayrıca Danimarka Yayıncılık Lisansına göre yayın yaptıklarını ifade edildi.

(ANKA)

KAYNAK:HÜRRIYET
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 12:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Tabi canım neden olmasın... Bu başbakanla hepsi olur da
Alıntı:

* Ülkücüler ve tüm Türk Milliyetçileri, Türk Aydınları techir altında tutulsunlar, sindirilsinler!..

Bunu nasıl yapacaklar... Bak işte buna kimse yeltenemez...

HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM...
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 12:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

VE TELEF OLDULAR... YİNE OLACAKLAR EVVELALLAH....
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 12:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gelibolulu demiş ki:
Tabi canım neden olmasın... Bu başbakanla hepsi olur da
Alıntı:

* Ülkücüler ve tüm Türk Milliyetçileri, Türk Aydınları techir altında tutulsunlar, sindirilsinler!..

Bunu nasıl yapacaklar... Bak işte buna kimse yeltenemez...

HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM...

HELAL KAN KARDESIM

GELSIN;DE GÖRELIM --GELE;NIN DE GÖRECE;GI OLUR !!!

SAYGILAR SEVGILER
TurkPatriot
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 29

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 1:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Buda ülkemizde a.b diye yanip tutusanlara kapak olsun.!Bugün Türkiyede sanki issizlik kalkicak bir anda dünyanin en zengin ülkesi olucaz havasiyla insanlari kandiran sahtekar tayip bunada ses cikarmaz.!

17 aralikta müzakere tarihi alindiginda ülkeyi satarken yasanilan sevinc 3 ekimde kursaginda kalicak.!Hani o seni icine alan avrupa.!

Bugün avrupanin her yerinde Türklere irkcilik yapiliyor !dikkatinizi cekerim müslümanlara felan demiyorum sadece Türklere.!Türkler disari mitingleri topluca katliamlari düsünülüyor bumu bizi seven dost halk.!

Bugün A.B parlemantosu sözde soykirimi tanimamizi bir kosul olarak koyuyor.!Rum gemileri bayragini ceke ceke gelicek ve kibris tamamen rumlarindir diyor ve tanimamiz isteniyor.!

Üstelikte bütün bunlari yapsakta tam üye olmiyada biliriz.!Ucu acik.!Ebu tayipte zaten biz 17 aralikta ülkeyi satmistik bu yeni birsey degil canim deyip televizyonlarda siritiyor.!

Yakinda a.b kürtceyi resmi dil yapin okul dersine hizbullahi sokun kürdistan istiyoruz hatayida kudüs yapariz derse hic sasirmayin ülkeyi satmayi kendine borc edinmis tayip ve gül hazretleri zil takip verirler.!

Üstüne üstün halkimiz bu konuda cok cahil ve bu oyuna düsüyor.!is ekmek parasi vaatleriyle halkimiz kandiriliyor.A.B girsek bile ne tarimda nede serbest dolasimda kalici uygulamalar olucak bunun neresi ab neresi esitlik hala neden masadan kalkmiyoruz.!Yani a.b biz herseyimizi vererek giricez ama türk insani gene vize alicak.!

Yillarca emparyalis güclere karsi bir simge olan Türkler bugün savasla kazandiklarini kukla basbakan sayesinde geri veriyor.!

Atatürk'ün kemikleri sizliyor basbugun kemikleri sizliyor. bunca sehit 2 kurus icinmi verildi.Sözde birde Atamizin arkasina siginip Atamizin emparyalistlerle isbirligi yapardi havasi veriliyor.Acaba Atamiz yasaydi Türkiyeyi kendi gücüleymi ekonomisiyle milli gücüyleymi kalkindirirdi yoksa ingiltere fransanin oyuncagimi yapardi.!

Pasamizin tören konusmasi oldu.Cok güzel bir cümle söyledi.!

Ne Mutlu Türküm Diyene ve ekledi.Ne mutlu bu sözü anliyana.!

Atamizin resimlerini indirmemizi söyleme cüretinde bulunmaya kadar varan hakaretler bizi uyandirsin.!Türk askerin terörle mücadelesini vahsi av diye niteliyenlerin sesleri bizi uyandirsin.!

Atatürk diyorki;
Büyüklük odur ki hiçkimseye eğilmeyeceksin.!!!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
BOZKURT_POMAK
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 111

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 2:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Herkese bulgaristandan selam.Ben burada universite okuyorum ve buranin Turkuyum.Turkce konusmamiza kimse mani olamaz herkese saygilar.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Çar Eyl 28, 2005 2:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir21 demiş ki:
doğru söze ne denir.sevgihan'nın yorumuna ynen katılıyorum.
Çünkü kendimden biliyorum.En başta benim psikolojimi fena halde bozuyor.Bökücüler bu kürtçe lafını kaşıdıkça,bende bu uyduruk dile karşı iyice alleji başladı.Kırmızı görmüş boğa gibi oluyorum.Kürtçe şarkı duymaya tahammülüm yok.Bunların sanatçı bozuntuları fena halde beni hasta ediyor.Hele toplum içinde Türkçe bildikleri halde bunu konuşmaya kalkışanlardan iyice nefret ediyorum.Bu devletin radyolarında,ülkenin tv lerinde bu sesleri duymak istemiyorum.Ruh sağlığım bozuluyor.Benim gibi çok vatandaşımızın da ayni duygular içerisinde olduğunu düşünüyorum.Milletçe bunların yüzünden ruh sağlığımızı kaybetmek üzereyiz.O halde derhal bu yayınların ülkemde durdurulmasını rte den istiyorum.Benim ülkemin vatandaşının ruh sağlığı,avrupada Türkçe'den rahatsız olanlardan daha önemsiz değil.Buna derhal son versinler,yoksa elimize cezai ehliyetimiz olmadığına dair bir rapor da alırsak,vay bu ülkeyi satanların haline.

Aynen kadir abim, dogru söze ne denir? Bende sevgili sevgihan bacimin, degerli kadir abimin ve diger ülküdaslarimin yorumlarina katiliyorum!!!
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız