Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Fuzuli Universitesi-Kerkuk-Turkmeneli
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 855

İletiTarih: Pzr Ekm 09, 2005 10:50 pm    ileti konusu: Fuzuli Universitesi-Kerkuk-Turkmeneli Alıntıyla Cevap Gönder

Fuzuli Üniversitesi adında özel bir üniversite kurmak çabasındayız .
Bu Üniversite bağış yolu ile toplanan para ile yapılacaktır .
Üniversite bağımsız olacak . kazanç aramayacaktır .
Üniversite bütün Iraklılara açık olacak .
Öğretim dili İngilizcedir .
Üniversitede Türkmenoloji merkezi olacak . okutma dili bu merkezde türkce olacaktır .
Üniversitenin diğer fakültelerinde minor çalışma kredi saatları için optional türk tarih ve dili de öğretilecektir .
Birinci aşamada sanayi mühendisliği, bilgi sayar,İşletime, edebiyat ve fen fakülteleri açılacaktır .
Bu gün 50 donüm yer almak için acil paraya ihtiyacımız vardır .
Bu elli dönüm arazi üniversitenin kampüsü içindir, bu arazi takdirimce 200 bin amerikan doları dolayında olacaktır .
Yurt dışı hemşeri dost yol arkadaşlarımızın himmetini bekliyoruz .
Kültürümizin, dilimizin korunması ve gelişmesi için bu üniversitenin değeri paha biçilmez .
Gönlinizden kopan bağışlarınızın toplamak ve bize göndermek mekanizmasını kurmaktayız .
Bildirimizin beklenmesini dilerim

sevgi ve saygılarımla.

Dr.Salim Doğramacı
M.D. American Board of Pediatrics
Fuzuli Üniversitesi
Kurucu Heyeti Başkanı
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Pzr Ekm 09, 2005 10:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fuzuli Üniversitesi için düşünelim

Kerkük Feneri

Değerli Türkmen Kardeşlerimiz

İlk olarak Fuzuli Üniversitesi’nin adının nerden geldiğine bir göz atalım. Fuzuli. Peki, bu kelime bizlere neyi hatırlatıyor, elbette büyük şairimiz Fuzuli’yi hatırlatıyor. Ancak kelimenin sözlüklerdeki anlamına bakacak olursak; fuzuli: fazladan olup boşu boşuna söylenen söz veya işe yaramayan bir olay veya nesne anlamına gelmektedir. O halde, neden, biz ve siz, aklımıza ilk gelen anlam ikinci anlam değildi, çünkü bir insan; yani büyük şairimiz Fuzuli; insanların hayalindeki bu kelimenin anlamını zekâsı, edebiyatı ve uğraşı ile değiştirebildi. İşte insanoğlu, bir şeyi istedi mi; Allah’ın izniyle; onu yapmaya kadirdir fakat azim, gayret ve sabır gerek. Dolayısıyla, bizden sonra gelen kuşaklara bu kelimenin; yani Fuzuli; anlamı sorulduğunda akıllarına ilk gelen büyük şairimiz ve üniversitemiz olabilir veya sadece büyük şair Fuzuli olabilir, işte bunu belirleyecek olan bugünkü 3,5 milyon Türkmen Toplumudur, asırlar önce bir insan Fuzuli adını dünyaya tanıtabildi ise eğer, bugün 3,5 milyon Türkmen Halkı bunu yapmak için güçlüdür, ancak azim, gayret ve sabır gerek.

Zorluklara karşı azim, olumsuzluklara karşı gayret ve zamana karşı sabrın açamayacağı kapı, kapatamayacağı müşkül ve saramayacağı yara yoktur.

Şehitlerimiz, o temiz ve mübarek kanlarını neden akıttılar, bugün sadece kitaplarda, dergilerde ve pankartlarda bir resim olsun diye mi, HAYIR, bu toplumun değerlerini, dinimizin ahlakını ve gelecek kuşakların aydınlık yarınları için, peki, bu nasıl olacak, işte aydın insanları bir araya toplayarak, düşünceleri paylaşarak, toplumu birleştirerek, yani üniversite aracılığı ile gerçekleşebilir. İşte o yüzdendir ki adı Cami'a dir (yani üniversite).

Zorluklar elbette olur ve olacaktır; olumsuzlukların da olmadığı hiçbir kurum veya kuruluş yoktur; zaman ise saatlerimizdeki zamanı gösteren millerin olduğunu sanıyorsak durdurulması kolaydır.

İnsanoğlu, ilkokulda okumayı ve yazmayı, ortaokulda anlamayı ve anlatmayı, lisede bilgi edinmeyi öğrenir. Üniversitede ise bilgiye dayanarak düşünce üretmeyi ve bu düşüncelerin hayatta nasıl uygulanması gerektiğini öğrenir.

Fuzuli Üniversitesi Türkmen Toplumu için sadece bir üniversite değildir, şanlı Türkmen tarihinde bir dönüm noktası olacaktır. Bütün insanlarımız, ister maddi ister manevi, bu üniversitenin başarılı olmasında katkısı olmalı. Aydın bir toplum olduğumuzu dünyaya tanıtmak istiyorsak, ilk önce bunu kendi aramızda görmeliyiz ve buna içtenlikle inanmalıyız ve ona göre yolumuzu çizmeliyiz.
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 1:59 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

TÜRKMEN ELÝNDE .. FUZULÝ ÜNÝVERSÝTESÝ

Uzun senelerin baský etkisi ile türkmenlerin bir kýsmý assimile olmuþ; baþka milletin þarkýsýný çaðýrmaya baþlamýþ, kalanýn dil ve kültüri sönme ve dejenere olma tehlikesindedir .

Türkmen eli coðrafya bakýmýndan iki ayrý etnik grubýn arasýnda sýkýþmýþtýr.

Türkmenler çoðunlukla þehirlerde yaþýyorlar coðrafyalarýnda çukurluk, derinlik yoktýr .

Dolayýsýyla bu etnik gruplarýn etkisi daha yoðun oluyor

Dilimiz kurallarýný koruyamýyor .

Edebýyatýmýz kelime oyunu üzerine kurulan horyatlarýmýza baðlý kalmýþtýr .

Bir kaç þairimizdenbaþka þiirlerimiz cýlýzdýr .

Bir kaç þarkýcý ve sanatkarlerimizin sayesinde muziðimiz az çok korunmýþtýr .

Ýki sene öncesine kadar devletin ileri südüði türkmen imlasi eski osmanlý ýmlasýnýn bozmasý kuþa çevrilmiþ halindedir .

Bizim latin harfleri ile yazýlan eserlerden ve eski osmanlýdan kalan yazýlardan faydalanamadýk . kültürümiz statik bir halda kaldý .

Assimilasyon tehlikesinde olan milletimizin moralýný yükseltmek ve gruruný okþamak ihtiyacýndadýr .

Ýyi bir þekilde organize olan yüksek kültür kuruluþlarýndan yoksul olan milletimizin özel bir üniversiteye muhtaç olduðý açýktýr

1960 larda Irakla, Türk Cümhüriyeti arasýnda yapýlan anlaþmada Kerbela da Fuzulinin türbesi üzerýnde býr yapýt kurulmýþtý, bunun karþýlýðýnda Türkiye de Imrul Kays için benzeri yapýlmýþtý.

Þovinist, faþist olan saddam rejimi 1970 lerin ortasýnda Fuzulinin türbesini yerden kaldýrmýþ ve yok etmiþtir.Þimdi arabalarýn geçidi olan bir sokaktýr.

Fuzulinin bu güne deðin okunduðu ve hakkýnda yazýlarýn yazýlmasý Fuzulinin deðerini gösterir.

Gazelleri, Leyla ile mecnuný, Ilahileri, her biri ayrý deðerdir.

Içimizde yaþayýp yazan milletimizin Bayat aþiretinden olan þairimizin adý ile tasarlanan üniversitemiz kývanç duyacaktýr.

Kurulacak olan bu üniversite özel ve baðýmsýz olacak.

Finansmaný baðýþ yolu ile olacak. Ücretli, kazanc aramýyacaktýr. Din ve etnik baðlantýsýna bakmadan bütün Iraklýlarýn öðretimi içindir.

Birinci aþamada Endüstri Mühendisliði, Bilgi sayar teknolojisi, Iþletme, Fen ve Edebiyat fakülteleri açýlacaktýr.

Edebiyat fakültesi çatýsý altýnda , Türkmenolojý enüstütüsü olacak.

Türkmenolojý enüstütüsinde, Türk dili, Tarih, Türkmen Folklor bilgýleri ve Osmanlý kültür hazinelerinden faydalanmak için osmanlý imlasý üzerinde durulacaktýr.

Ayrýca bütün fakültelerde mezün olamak için kredisi olan öðrencinin isteðine býrakýlan konular arasýnda Türk dil ve tarihkonularý da yer alacak.

Fakültelerin öðretim dili Ingilizce olacaktýr.

Üniversiteyi yöneten Mütevelli heyetin Iraktaki kurallara göre bir kýsmý yüksek öðretim bakanlýðýndan atanacaktir. Geri kalaný çeþitli örgütlerden seçilecektir.

Öðretim üyelerinin yetiþtirilmesi Türkiyede baþta gelen üniversitelerden doktora almak için öðrencilerimiz için kontenjan aranacaktýr, dört-beþ sene içinde genç öðretim elemanlarýmýz yetiþmiþ olur .

Bu güne deðin devletin yönettiði öðretim dogmatik , tolerans yaratmýyan bir öðretim olmýþtýr .

Üniversitemizde baþkasýnýn düþüncesine saygýsý olan dogmatik olmýyan bir düþünüþ yolu gösteren öðretim yapýlacaktýr .

Üniversitelerin baþarýsý öðrencilerini mezun etmekte kalmaz . baþarýlarýnýn en büyük tarafý üniversitede yapýlan araþtýrmalar ve bunlardan çýkan yayýmlardýr , buda bizim üniversitenin amaçlarýndan olacaktýr .

Avantajlarýmýzdan baþta gelen üniversitelerle ilgi kurmak potansiyelimizdir .

Hem öðretim hemde üniversitedeki kitablýklardan faydalanýlacaktýr .

Üniversitenin kampusuný içinde bulunduracak araziyi almak çabasýndayýz . külfeti adý geçen fakültelerin yapýlarý ile dört milyon American dolarý dolajýnda olacaktýr .

Yurt dýþý ve içindeki hemþerilerimiz ,dostlarýmýz ve soydaþlarýmýzýn yardýmý ile baþarýlmak ümidindeyim

Dr Salim Doðramacý

Kerkük

En son kerkuk_turk tarafından Per Oca 19, 2006 2:01 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi.
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 2:00 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

http://www.fuzuliuniversity.com/

kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 8:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu üniversiteyi destekliyorum.Ama şiddetle itiraz ettiğim bir ayıp var burada.FUZULİ GİBİ EDEBİYATIMIZDA ALEMDAR OLMUŞ BİR İNSANIN ADINA KURULAN ÜNİVERSİTEDE İNGİLİZCE ÖĞRETİM YAPILAMAZ.İNGİLİZCE OKUTULSUN.AMA ÖĞRENİM DİLİ İNGİLİZCE OLAMAZ.AYRICA BU ÜNİVERSİTEYE KİMLERİN KURUCU ÜYELİK ETTİĞİNİ BİLMİYORUM.ABD DE KÜRSÜSÜ OLAN ELEMANLAR İŞİN İÇİNDEYSE KALSIN KARDEŞİM.KURULMAMASI DAHA HAYIRLIDIR.BEN ABD DE YAŞAYAN İNSANLARIN,BU ÜLKEYE GELİP DOĞRU DÜRÜST BİR İŞE KALKIŞTIKLARINI GÖRMEDİM.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 8:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kadir kardesime dil konusunda katiliyorum ama yinede,

kerkuk_turk demiş ki:

Edebiyat fakültesi çatýsý altýnda , Türkmenolojý enüstütüsü olacak.

Türkmenolojý enüstütüsinde, Türk dili, Tarih, Türkmen Folklor bilgýleri ve Osmanlý kültür hazinelerinden faydalanmak için osmanlý imlasý üzerinde durulacaktýr.

bunlarin okutulacak olmasi cok iyi bir gelisme, turkmeneli'de olan insanlarimiz icin bir kazanc.

universitenin kurucu uyelerine gelince hepsi iyi turkmenler, bu universiteyle ilgili abd nin hicbir sekilde alakasi yoktur. tam aksine, kurt gruplari ve abd liler bu universitenin kurulmamasi icin ellerinden gelen bir cok zorluklari cikarmaktadilar uzun zamandir boyle. yer tahsisinden baska meselelere kadar.
heyet baskani dr. salim dogramaci, turkiyede olan turkmen ileri gelenlerinden prof. ihsan dogramacinin kerkukte olan kardesidir.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 4:18 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kurucu heyetin Türkmen olmasına çok sevindim.İnşaallah hayırlı olur ve iyi hizmetler verir.Fakat bir kez daha çekince koyuyorum.İnşaallah cia ajanlarının cirit attığı,Irakı karıştıran değil,çok sevdiğim Fuzuli'nin adına layık bir üniversite olur.Hak adalet diye,yanan aşık Fuzuli'nin adının pisliğe karıştırılmasına vicdanım razı olmaz.İnşaallah,bu işlerde çok yanlışlıklar görmüş bir insan olarak haklı çıkmam ve yanılırım.Tüm dileğim budur.Tekrar kutlar,Türkmen kardeşlerimiz için hayırlı olmasını dilerim.Aman dikkat.Fethullahçıları sızdırmayın,yoksa çok yanarsınız.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 228

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 10:47 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Abilerim Allah sizden razı olsun valla ne kadar mutlu olduğumu anlatamam.Allah yolunuzu açık etsin.Valla öğrenci olarak yine de elimden gelen yardımı yaparım ama ondan çok dualarımız sizinle
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 10:51 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben tıp fakültesindeyim.İnşallah ben bitirene kadar(ki hazırlıktayım yani yolum epey uzun:D) tıp fakültesini de açarsınız da doktoramızı orada yaparız
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Per Oca 19, 2006 11:57 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kadir kardesim siz yoreyi cok iyi taniyan biri olarak endiselerinizi anliyorum, insallah iyi olur.
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiTarih: Cum Oca 20, 2006 12:03 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aksu61 demiş ki:
ben tıp fakültesindeyim.İnşallah ben bitirene kadar(ki hazırlıktayım yani yolum epey uzun:D) tıp fakültesini de açarsınız da doktoramızı orada yaparız

bende tip fakultesindeyim, insallah ileride acilir.
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cum Oca 20, 2006 12:07 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

inşallah
buggrahan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 49

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 8:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Peki yardım edilmek istense nasıl yardım edilecek bir banka hesabı filan var mı?
aksu61
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Cmt Oca 21, 2006 8:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yazmışlar kardeş sayfalarına
türkiyeden henüz açılmamış hesap nosu
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız