Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - AHISKA TURKLERI AMERIKA'DA!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Cmt Ağu 27, 2005 11:52 pm    ileti konusu: AHISKA TURKLERI AMERIKA'DA! Alıntıyla Cevap Gönder

Amerikan-Turk Derneklerin Baskaninin dedigine gore, 50,000 Ahiska Turku Rusya'dan Amerika'ya yerlestirilecekmis. Benim oturdugum sehir, Atlanta'ya, 5,000 Ahiska Turku gelecekmis. Dun ilk gelenlerle tanisma firsatim oldu.

50 BIN Turk Amerika'ya yerlesiyor arkadaslar.

Bu Turkler neden TURKiye'de yerlestirilmiyor? Gecenlerde Van'in Ulupamir Kirgiz koyu hakkinda yazi aktarmistim foruma. Baska tartismalarda da devamli Guneydogu sorunu veya Kurt sorunu hakkinda konusup duruyoruz.

Devlet keske Ahiska Turklerini Diyarbakir, Bingol, Urfa...yani Dogu ve Guneydogu Anadolu bolgelerine neden yerlestirseydi...arsa verip oradaki Turklugunu boylelikle kuvvetlendirmis olurduk...

Ama bu 50 BIN Ahiska Turku Turkiye'ye degil, Amerika'ya yerlesiyorlar. Anayurtlari Rus isgalinde kaldigi gibi, zamanla bu Turklerinin Amerikan toplumunda eriyeceklerinden korkuyorum...

Uzgunum...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pzr Ağu 28, 2005 12:09 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Emperyalist güçlerin tarih boyunca yöntemi parçala,asimile et ve yok et mantığı ile olmuştur.
Direnen olursa bu yönteme, ikinci plan uygulamaya konuyor.Buda soykırım...
Kızıldereliler,boşnaklar,makedonyada ki Türkler,... hep bu plan dahilinde hareket edilerek sonuçta direndikleri içinde soykırıma tabii tutularak sindirilmeye çalışılmıştır.
Maksat bellidir yoketmek.
Bir noktada Kafkasyada egemenlik sağlayabilmeleri için o toprakların sahiplerini rüya ülke amerika(?)ya yerleştirmek; hem bölgeyi kontrol altında tutmak, hemde ahıskalıları asimile etmek için uygulamaya konmuş olabilir.
Mes'eleyi tam bilmediğim için bu şekilde yorum yaptım,hatamız var ise affola...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
drmfk
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 361

İletiTarih: Pzr Ağu 28, 2005 12:15 am    ileti konusu: Re: AHISKA TURKLERI AMERIKA'DA! Alıntıyla Cevap Gönder

sevgihan demiş ki:
Bu Turkler neden TURKiye'de yerlestirilmiyor? Gecenlerde Van'in Ulupamir Kirgiz koyu hakkinda yazi aktarmistim foruma. Baska tartismalarda da devamli Guneydogu sorunu veya Kurt sorunu hakkinda konusup duruyoruz.

Devlet keske Ahiska Turklerini Diyarbakir, Bingol, Urfa...yani Dogu ve Guneydogu Anadolu bolgelerine neden yerlestirseydi...arsa verip oradaki Turklugunu boylelikle kuvvetlendirmis olurduk...

Bu noktada söylediklerinize katılmıyorum.Zira Türk yurdu sadece Türkiye topraklarından ibaret değildir.Bu gün Türkiye ne kadar kutsalsa kafkasya da, orta ve doğu asyada o kadar kutsaldır.Kutsalı terketmek yerine oradaki kardeşlerimize maddi ve manevi destek en doğru yaklaşım olur kanaatindeyim...
kurtoglu1919
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 940

İletiTarih: Pzr Ağu 28, 2005 1:05 am    ileti konusu: Re: AHISKA TURKLERI AMERIKA'DA! Alıntıyla Cevap Gönder

drmfk demiş ki:
sevgihan demiş ki:

Bu noktada söylediklerinize katılmıyorum.Zira Türk yurdu sadece Türkiye topraklarından ibaret değildir.Bu gün Türkiye ne kadar kutsalsa kafkasya da, orta ve doğu asyada o kadar kutsaldır.Kutsalı terketmek yerine oradaki kardeşlerimize maddi ve manevi destek en doğru yaklaşım olur kanaatindeyim...

Bir hatirlatma benden
Eger biriler durmun farkindaysa ilk körfez savasin,dan sonra abd kuzey iraktan 3000 kürt alip ta bilmem ne adada egitimden gecirmis ti !!!
gerisi yoruma acik birakiyorum !!!
saygilar
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
sevgihan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 226

İletiTarih: Pzr Ağu 28, 2005 1:20 am    ileti konusu: Re: AHISKA TURKLERI AMERIKA'DA! Alıntıyla Cevap Gönder

drmfk demiş ki:
sevgihan demiş ki:

Abi, tabiki haklisiniz, Turkistan sadece Turkiye'den olusmuyor. Rus isgaline topraklarini birakmis oluyorlar orayi terketmekle. Zaten amac senin bahsettigi gibi, Ahiskalilari Amerika'da daha iyi bir hayat vaat ederek, atayurtlarini terketmeye yoneltmek icin yapilan bir hesaplanmis hamle. Amerika 'insani yardim' adinda bu kadar Ahiskali Turku davet etmiyor, elbette kendi cikarlari dogrultasinda Kafkaslari kontrol etmek icin yapilmistir. Bu kadar cok insan gocuyle, Ahiska Turkleri kendi yurtlarinda nasil haklarini koruyacaklarini bilmiyorum...

Ancak, benim soylediklerim daha cok su acidandi: Eger bu Ahiskali Turkler biryerlere gidecekler ise, yani secim Amerika veya Turkiye arasinda olmus olsa...onlarin Amerika'ya degil, Turkiye'ye gelmelerini isterdim. Cunku en azindan Turkiye'de cocuklarinin benliklerini, Turkluklerini kaybetme, asimule olma ihtimalleri yoktur...

Amerika'da bu Turklerin eriyip kaybolmalarindan korkuyorum. Belki ikinci nesil'de olmaz, belki cocuklari da bir nebze olmaz...fakat Ahiskalarin atayurdunu hic gormemis cocuklar, anadilleri artik Ingilizce olmus, Amerikan pop-kulturunde buyumus cocuklar...nasil atayurdunu koruyabilecekler, ne kadar kendi Turkluklerini koruyabilecekler?

Dediginiz gibi, birinci tercih Ahiskalilarin atayurtlarinda kalmalaridir ve bizim onlara destek vermemizdir. Ikinci tercih Turkiye'ye gelmeleri... En istenmeyen, ve bence en zararli gelisme onlarin Amerika'da yerlesmeleridir...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 855

İletiTarih: Pzr Ağu 28, 2005 2:23 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben sahsen karsiyim abd ye gitmeleri icin,
bu 50,000 kisinin icinden mutlaka benligini yitiren bazi kisiler olacaktir. ilk kusakta olmasa bile 2. veya 3. kusaklar da olur.

bunun ornekleri cok var
tolgakaraca
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 116

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 1:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

50000 türk daha heba oldu yazık oldu oysaki türkiyeye yerleştirilmeleri daha iyi olrdu ama olmuyor...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 474

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 1:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kerkuk-turk ne yazikki benliklerini kaybedecekleri malum.
tolgakaraca
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 2:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kerkuk_turk çok haklısın ayrıca ahıska türkleri gönül bağı olarak türkiyedeki terekeme lere bağlı oldukları dolayısıylada türkiyeye bağlı oldukları malumdur ama bu insanlar koca koca amerikan metropollerinde eriyip gidecekler.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 2:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sevgihan bacim 1998'de USA'den Dogu Turkistani temsil eden gonuldasimiz misafirimiz olmusstu. ABD senatosundan iyi destek adiklarindan bahsetmisti. Dogrumu?
tolgakaraca
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 2:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

aslında bir çok konu gibi bundada haklılık payı vardır.özellikle kerkuk_turk un görüşleri hiçde fena değil eğer böyle yerleşseler toprak satın alsalar oradaki olaylarda dehap da daha temkinli davranır.millet sokağa dökülür valla...
AlpTurkTegin
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 61

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 3:06 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Evet Arkadaşlar Sevgihan arkadaşımız güzel düşünmüş.50.000 Ahıska Türk'ü Doğuya entegre edilmeliydi çok güzel olurdu. van batman bitlis tunceli buralarda Türklük bilmiyorum ne derecede ama bu Türkler oraya yerleştirilmeliydi.
AmERika'da tükenecekler ne yazık ki?
adigek
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 3:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

50000 bin Turku yurda yerlestirecek ne yurek nede akil yok AKPde. Akpniniktadarta durduguher saniye Turke zarar.
abijet
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 15

İletiTarih: Pzr Eyl 11, 2005 3:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ahıska türk ünü o tarihsiz conilerin ülkesine yerleştürmeyiz.kökenlerini karıştırmamalıyız.akp çok pasif davranıyor.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Sayfa: 1, 2  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız