Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - AKP de milyon dolarlık yolsuzluk!
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 12:40 pm    ileti konusu: AKP de milyon dolarlık yolsuzluk! Alıntıyla Cevap Gönder

YA DIGER YOLSUZLUKLAR?

AKP de milyon dolarlık yolsuzluk!

AK Parti teşkilatı, dolandırıcılık iddiasıyla çalkalanıyor. Eski bir ilçe yöneticisi, partililerden işleteceği vaadiyle 1 milyon YTL para topladı. Başkan Mehmet Müezzinoğlu olayı doğruladı. AKP, müthiş bir dolandırıcılık iddiasıyla çalkalanıyor. Eski AKP Beyoğlu İlçe Başkan Yardımcısı Resul Yardım’ın, aralarında örgüt yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda partiliyi dolandırdığı öne sürüldü.

Yardım, partili arkadaşlarının savcılığa hakkında yaptıkları suç duyuruları üzerine polis tarafından aranmaya başlandı. Beyoğlu İlçe Başkanlığı da, Başkan Yardımcılığı görevinden istifasını isteyerek görevden aldığı Yardım’ı, partiden de ihraç istemiyle İstanbul İl Disiplin Kurulu’na sevk etti.

AKP kaynakları, Yardım’ın, aralarında bazı örgüt yöneticisi arkadaşlarının da bulunduğu çok sayıda partiliyi, paralarını işleteceği vaadiyle dolandırdığını söyledi. AKP çevrelerinde, Yardım’ın bu yolla dolandırdığı öne sürülen para miktarına ilişkin ’en az 1 milyon dolar’ tahminleri yapılıyor.

16 OCAK’TAN BERİ KAYIP
Seher Akın, Gürkan Kırıcı, Kemal Akın ve İrfan Çelik adlı partililer, kendilerini dolandırdığı gerekçesiyle Yardım hakkında Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bu partililer dilekçelerinde, Yardım’ın kendilerinden, "yaptığı ticarete ortak olmaları teklifiyle" para alıp dolandırdığını öne sürdü. Dilekçede, paralarını aldıktan sonra ortadan kaybolan Yardım’dan 16 Ocak’tan bu yana da hiç haber alınamadığı ve kimsenin de kendisine ulaşamadığı bilgisinin yer aldığı kaydedildi. Dilekçede "Hakkında icra takibi ve dolandırıcılık gibi suçlardan dolayı davalar açılmıştır. Bu kişi partinin üst düzey kişilerinin adını kullanarak hem partiye zarar vermiştir, hem de kendine çıkar sağlamıştır. Çok sayıda kişiyi mağdur etmiştir" denildi.

İSTİFASINI ALMIŞLAR
AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, olayı doğrulayarak, şu açıklamayı yaptı: "Yaklaşık bir ay kadar önce teşkilata bu kişiyle ilgili şikayetler gelmiş. Bunun üzerine kendisinin yönetimden istifasını almışlar. Üyelikten ihracı için de disiplin kuruluna havalesi yapılmış."

Yardım hakkında, partilileri dolandırmanın dışında İzmir’de bir otopark işiyle ilgili de şikayetler geldiğine dikkat çeken Müezzinoğlu, "Hiçbir arkadaşımız yanlış yapamaz demiyoruz. Mutlaka çıkar. Ama yapan olursa da biz onun hakkında siyasi gereğini yaparız, hukuk da hukuki gereğini yapar" dedi.

Kaynak; Etikhaber.com
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
muzaffer44
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 6

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 2:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

işte erdoğanın gerçek yüzü. evet erdoğan diyorum. nasıl mı? milleti soydukları özelleştirme ile milleti nasıl sömürdüklerini telekomu nerdeyse 12 kat aşagısına sattıklarını görmedikmi... erdoğan büyük vuruyor yandaşları küçük. bunların hepsi böyle... enflasyon düştü milletin alım gücü yok elbette düşer. bir maliye bakanızmız var. Allah düşmanımın başına versin. oğlunu ihya etti kimse ses etmedi. mısır şekeri gümrük vergisi yok ve bu ülkeye sokan tek kişi maliye bakanının saygıdeğer oğlu... bunların tek derdi ceplerini doldurmak ister milletvekili isterse parti üyeleri hiç farketmiyor.

gelelim erdoğana kendisi mal varlığını açıklamamak için 50000 tane takla attı ve sonunda açıklamamayı basardı. neden açıklamadı. mal varlığını açıklamak ayıp mı? yoksa hesap sorulmasından mı korkuyor... parti içindeki üyeyi cezalandıran disiplin kuruluna gönderenler genel başkanlarınıda göndersinler. çünkü en büyük vurgunu kendisi yapmıştır. yok yapmadım diyorsa mal varlığını açıklasın. eğer açıklamıyorsa ve ak parti bir hukuk ve adalet partisi ise baskanlarının mal varlıgının hesabını sorsunlar...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
polat_38
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 641

İletiTarih: Sal Şub 07, 2006 3:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akpede yepsi hirsiz bunlar seresfiz YÜCE TÜRK MILLETI bu cakalardan kutulmasi lazim
saygilarimla

NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
Bozkurt-68
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 348

İletiTarih: Per Şub 09, 2006 11:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Haksiz kazandiklari Bütün Paralar Zehir Zikkim olsun...
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cum Şub 10, 2006 5:04 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

VURGUN....

AKP GRUP BAŞKAN VEKİLİ SADULLAH ERGİN'İN İLGİNÇ 'İHALE NOTLARI'

DYP'li Eraslan, AKP'li Ergin'in bir ihalede hangi işin kime verileceğini el yazısıyla yazdığı notları basına verdi. İsimlerin hepsi de AKP'li...

DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan, AKP Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin'i, "ihale baskısı" yapmakla suçladı. Eraslan, Ergin'in el yazısıyla bir kâğıda Antakya Doğumevi'nin onarım işleri konusunda düştüğü notları basına dağıttı.
Eraslan, notta çatının yaptırılması işinin karşısına Mahmut Boncuk adının yazıldığını, bu kişinin AKP il disiplin kurulu üyesi olduğunu, hidrofor sistemi yenilemesi işinin karşısında adı yazılan Mahmut Açıkgöz'ün de AKP il genel meclisi üyesinin kardeşi olduğunu söyledi.
Eraslan, ikinci katın yenilenmesi işinin karşısında da AKP il yönetim kurulu yedek üyesi Mustafa İnan'ın adının olduğunu belirtti.
Eraslan, ihale işlerinin bu kişilere verilmesi için notu hastane müdürüne veren kişinin Ergin olduğunu açıkladı. Ergin'i Erdoğan'a şikâyet eden Eraslan, "Belgeyi kriminal inceleme için hazır tutuyorum" dedi.

Karşı atak
Ergin de "müsvedde" olarak nitelediği kâğıttaki el yazısının kendisine ait olduğunu, hastane müdürünün bu işleri almak isteyenlerin adlarını söylediğini, kendisinin de bunları not aldığını söyledi.

Kaynak; haberturk.com
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Şub 11, 2006 3:49 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Noter Tasdikli AKP Yolsuzluğu

Şok iddia: AKP Milletvekili ihalenin kimlere verileceğini el yazısıyla tek tek yazıp gönderdi. İşte ayrıntılar..
Skandal Belgeyi Notere Onaylattı

'Rüşvetin belgesi' olur mu, olmaz mı bilmeyiz ama; DYP'li Mehmet Eraslan 'adam kayırma'nın belgesini açıkladı. Eraslan'ın noter onaylı belgesine göre; AK Partili Sadullah Ergin, Antakya Doğumevi Hastanesi işlerinin kime verileceğine ilişkin 'el yazısıyla' talimat vermiş.

Müdür Vekiline İhale Talimatnamesi!

Belgeye göre; Sadullah Ergin, Antakya Doğumevi Hastanesi Müdür Vekili'ne, hastanenin yapım ve satın alma listesini çıkarttırmış. Ardından, bu listede ihalesi yapılacak işlerin karşısına, hangi işin hangi müteahhide verileceğini kendi el yazısıyla yazmış. Ergin, vekile sıkı sıkı tembihte bulunmayı da unutmamış.

Yolsuzluğun belgesi

DYP'li Eraslan; AK Parti yöneticilerinden Sadullah Ergin'in, Antakya'da bir hastanenin ihalelerini talimatla yönlendirdiğini savundu... Ergin'in el yazısı olduğunu ileri sürdüğü 'talimat metnini' de gösteren Eraslan, 'Bakalım Erdoğan ne yapacak?' diye sordu.

'Tek tek elle yazdı'

Başbakan'ın "Kötü kokular var" diyerek yaptığı "yolsuzluk" uyarısının ardından, Başbakan'a en yakın isimlerden biri hakkında ağır iddialar gündeme geldi. DYP'li Mehmet Eraslan, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'in, "Antakya Doğumevi işlerinin kime ihale edileceğine" dair "el yazısıyla" talimat verdiğini iddia etti.

Sıkı tembih etmiş!

Ergin'in, yapım ve satın alma listesi çıkarttırdığını, ihalesi yapılacak işlerin karşısına "hangi işin hangi müteahhide verileceğini eliyle yazdığını" ileri süren Eraslan, "Bunu, sıkı tembihle, Hastane Müdür Vekili'ne vermiştir" dedi.

'Başbakan ayıklasın'

Vekillerin, yandaşlarına çıkar sağlamak için iktidar gücünü akçeli işlerde kullanmasının, Anayasa'ya ve yasalara aykırı olduğunu vurgulayan Eraslan, şunları söyledi: "Başbakan, 'Yolsuzluğa bulaşanları ayıklayın' demişti. Kendi milletvekilinin bu usulsüz eylemine karşılık gereğini yapmasını, tüm kamuoyu gibi ben de bekliyorum.''

'İddialarım doğru'

İddialarının kesinlikle doğru olduğunu belirtirken, "Aksini iddia eden varsa, bu noktada hesaplaşırız'' diye konuşan Eraslan, geçen yıl gerçekleşen söz konusu ihalenin kimlere ve ne şekilde verildiği yönünde araştırma başlattıklarını da kaydetti.

Kaynak; Etikhaber.com
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Sal Şub 21, 2006 4:18 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

akp'li başkana 27 yıl istendi

Adana’nın Yüreğir İlçesi’ne bağlı Havutlu Beldesi’nin AK Partili Belediye Başkanı Mesut Ekici hakkında, “Zimmet ve görevi kötüye kullanmak” suçundan 27 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Havutlu Belde Belediye Başkanı Mesut Ekici’nin zimmetine para geçirdiği ve görevini kötüye kullandığı ihbarı üzerine İçişleri Bakanlığı müfettişleri inceleme yaptı.

Araştırma sonucunda Başkan Ekici’nin Büyükşehir Belediyesi tarafından yardım amacıyla verilen 30 bin YTL’yi zimmetine geçirdiği ve 14 gün kullandıktan sonra bu parayı bankaya geri yatırdığı tespit edildi. Ayrıca, Başkan Ekici’nin bütçe emanetleri hesabında kayıtlı 2 bin 500 YTL’yi alacaklı firmanın talebi olmadan kendi hesabında tuttuğu da belirlendi.

Başkan Ekici’nin ihalesi yapılmayan işleri de ihalesini yapılmış gibi göstererek belediye bütçesinden ödeme yapılmasını sağladığı ortaya çıktı. Adana Cumhuriyet Savcılığı’nın başkan ve iki belediye çalışanı hakkında 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Davanın ilk duruşmasında Başkan Ekici savunma yapmadı, 2 belediye çalışanı ise suçsuz olduklarını iddia etti.

Kaynak; internethaber.com
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cum Şub 24, 2006 2:55 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bir "Yüce Divanlık" Daha

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 'ın oğlu Abdullah Unakıtan 'ın ardından, bir başka ''trilyonluk teşvikin'' de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 'ın oğlu Erkan Yıldırım 'a verildiği ortaya çıktı.

infosolbirlik isimli web sitesinin yayınladığı haber şu şekilde:

Ulaştırma Bakanı'nın oğlunun ortağı olduğu şirkete CD-DVD yatırımı için 7.2 trilyonluk teşvik verildi

Yıldırım'ın oğluna da teşvik

* Yönetim kurulunda Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ın da bulunduğu şirkete, yeni yatırım yapması için 7.2 trilyon lira teşvik verildi. Yüzde 100 gümrük vergisi muafiyeti olan teşvik için ayrıca KDV ve vergi resim harç istisnası da uygulandı.

- Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 'ın oğlu Abdullah Unakıtan 'ın ardından, bir başka ''trilyonluk teşvikin'' de Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 'ın oğlu Erkan Yıldırım 'a verildiği ortaya çıktı.

Yıldırım'ın yönetim kurulu üyesi olduğu ''inşaat şirketine'' , 7.2 trilyon liralık ''CD-R ve DVD-R üretim teşviki'' verildi. Yüzde 100 gümrük vergisi muafiyeti olan teşvik için ayrıca KDV ve vergi resim harç istisnası da uygulandı.

Resmi Gazete'nin 29 Aralık 2003 Pazartesi günlü sayısında, 1 Kasım 2003 ile 30 Kasım 2003 tarihleri arasında verilen yatırım teşvik belgelerinin sektörel dağılımları yayımlandı. Listede, Ulaştırma Bakanı Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ın da ortağı olduğu ''Nemus İnşaat Turizm ve Elektronik Sanayi Ticaret Anonim Şirketi'' de yer aldı.

Yıldırım'ın, ''Kadıköy Bahariye Caddesi Nihal Sokak 13 numaralı'' adreste faaliyet gösteren şirketine, İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'nde komple yeni yatırım yapması için toplam 7 trilyon 200 milyar lira teşvik ödendi. Şirket, yatırım çerçevesinde, yılda 5 milyon 400 bin adet CD-R ve DVD-R üretimi yapmayı taahhüt etti. Yüzde 100 gümrük vergisi muafiyeti olan teşvik için ayrıca KDV ve vergi resim harç istisnası da uygulandı.

1559/8 ticaret sicil numaralı şirketin, 200 bin YTL sermaye ile kurulduğu, şirketin anasözleşmesinin 6 Ağustos 1992'de tescil edildiği öğrenildi. Şirketin yönetim kurulunda, Erkan Yıldırım'ın yanı sıra Nedim Yıldırım, Rihan Yıldırım, Yavuz Yıldırım ve Erhan Yıldırım 'ın da yer alması dikkat çekti.

''Tanrı 'Yürü ya kulum' dedi''
CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu , ''Sayın Binali Yıldırım'ın oğlu ve Kemal Unakıtan'ın oğlu arasında fark yok, ikisi de siyasal erki kullanarak gelir elde ediyorlar'' dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

''Kaldı ki, Binali Yıldırım'ın, bakan olmadan önce Almanya'daki bir şirketin genel müdürü olması, o şirkete Türkiye Denizcilik İşletmeleri'nden bir geminin ihalesiz kiralanması ve o şirketin Binali Yıldırım'ın oğluna 200 bin Avro'luk bir para ödemesi, bir anlamda AKP'nin saadet zincirini gösteriyor.

Burada önemli olan şu; Binali Yıldırım'ın oğlunun bugüne kadar ödediği vergilere baktığınızda bu kadar büyük yatırımı kısa sürede gerçekleştirmesi, her zaman soru işareti yaratıyor. Bu kadar büyük bir yatırım yapıyorsunuz ama geçmişe baktığınızda mütevazı bir şirket.

Sayın Binali Yıldırım'ın da geçmişte öyle parlak başarıları söz konusu değil. Ama iktidarla beraber Tanrı 'Yürü ya kulum' diyor.

Bu ve benzeri olaylar geçmişte siyasetin kirlenmesine yol açtı, siyasetçinin saygınlığını yitirmesine yol açtı. Aynı uygulamayı, hiçbir şey olmamış gibi AKP'li bakanlar aynen sürdürüyorlar.''

Kaynak: Etikhaber.com
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Sal Mar 07, 2006 8:03 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

100 metre yürüyen Tünel!!!

Dudullu tüneli AK Parti'li vekil İbiş'in de sahibi olduğu tıp merkezinin önünü kapatınca plan değiştirildi. 2 yıldır yapımı süren Dudullu Tüneli, AKP'li milletvekili Ali İbiş ve AKP Beykoz İlçe Başkanı Ahmet Batu'nun sahibi olduğu tıp merkezi binasının önünden geçen yolu ikiye bölünce yıkıldı. Tünelin çıkışı 100 metre ileriye alınacak.

İstanbul'daki trafik sorununu çözmek için Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 116 kavşak ile tünelden, inşaatları bitenler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenlerle hizmete sokuldu. Ancak Dudullu'da kavşağıyla birlikte 40 trilyon lira harcanarak bitme aşamasına gelen tünel, AKP'lilerin ortağı olduğu tıp merkezinin önündeki yolu ikiye bölünce dün yıkılmaya başlandı. Tünel, biri milletvekili diğeri ilçe başkanı iki AKP'linin ortağı olduğu tıp merkezinin 100 metre ilerisine taşınacak.

İKİ YILDIR SÜRÜYOR

Dudullu Kavşağı ve Tüneli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ali Müfit Gürtuna döneminde 17 trilyon liraya ihale edildi. GAP İnşaat tarafından ihalesi alınan Ümraniye-Dudullu Kavşağı Köprülü Kavşak ve Yan Yollar İnşaatı'nın temeli 12 Mart 2004 tarihinde atıldı. İnşaat çerçevesinde yapımına başlayan tünel ile Çekmeköy Sapağı-Dudullu'nun birbirine bağlanması ve bir saatlik yolun 35 dakikaya indirilmesi amaçlandı. TEM Otoyolu'nun Çekmeköy Sapağı'ndan yolun altına giren tünel, Dudullu'nun merkezinde yer alan Alemdağ Caddesi'nden yerin üstüne çıkarıldı.

Kaynak; Etikhaber.com
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cmt Nis 22, 2006 3:39 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eğer daha önce bir ülküdaşımız yazmış ise peşinen özür dilerim.Bir süredir seyahatte olduğum için biraz uzak kaldım.Şöyle bir kısaca taradım rastlayamadım.Son yılların en büyük vurgunlarından birisi de Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın seçim bölgesinde yaşandı.Bir valinin de başının yenmesine neden olay kısaca şöyle.
Alıntı:
Arsa rantı için sermaye oyunu

Manisa Ortak Girişim Grubu, Özelleştirme'den satın aldığı Manisa Pamuklu Mensucat'ın sermayesini 58 milyon YTL'den 2.9 milyon YTL'ye indirerek, fabrika arazisinin satış gelirini ortaklar arasında paylaştırdı

YELDA ATAÇ Ankara

Satışında sağlanan arazi rantı Milliyet tarafından gündeme getirilen Sümer Holding'e bağlı Manisa Pamuklu Mensucat skandalında, söz konusu rantı paylaşmak için sermaye indirimi yapıldığı da ortaya çıktı.
Özelleştirme İdaresi Başkanı Metin Kilci'nin imzasıyla 21 Kasım 2003'te şirketin sermayesi 59 bin YTL'den 58 milyon YTL'ye çıkarıldı. Sermaye artışının 57 milyon 940 bin YTL'lik kısmı, Sümer Holding tarafından yüklenildi. Holding, sermaye borcunu, Manisa Pamuklu Mensucat'tan alacaklarını mahsup yoluyla ödedi. Şirketin borç sorunu, kamuya yüklenildi.
13 Temmuz 2005'te şirketin yüzde 99.99 hissesi, Manisa Ortak Girişim'e (OGG) 3 milyon 751 bin dolara satıldı. Şirket 58 milyon YTL ana sermaye üzerinden Manisa OGG'ye devredildi.
Manisa OGG, 4 Ekim 2005 tarihli bilirkişi raporuna dayanarak, olağanüstü genel kurul ile sermayeyi 58 milyon YTL'den 2 milyon 900 bin YTL'ye indirdi ve 5 ay önce tamamını 3 milyon 751 bin dolara aldığı arazinin bir bölümünü 13 milyon 750 bin dolara sattı.
58 milyon YTL'lik sermaye, 2.9 milyon YTL'ye indirildiği için satıştan elde edilen rantın ortaklar arasında paylaşılması sağlandı. Sermaye indirimi yapılmasaydı elde edilecek gelir ortaklar tarafından paylaşılamayacaktı.

İş Yatırım'a fark attılar
Manisa Pamuklu Mensucat'ın satışı için Özelleştirme İdaresi tarafından İş Yatırım'ın değer tespit rakamları da ortaya çıktı. Manisalıların metrekaresine 250 dolar değer bulduğu araziye, İş Yatırım'ın değerine uygun olarak devlet, metrekaresi 30 dolardan Manisa OGG'ye satmış oldu.
Şirket, tasfiye değerinin altında olan 3 milyon 751 bin dolara Manisa OGG'ye satıldı. İş Yatırım, şirketin 92 bin metrekarelik özel koşullu ticaret alanı için metrekare birim fiyatını 15-30 dolar olarak belirledi. Tespit Komisyonu raporu 29 Mart 2005 tarihini taşıyordu. Manisa OGG'nin şirkete verdiği para ile arazinin metrekaresi 30 dolara geldi. Aralık 2005'te Manisa OGG'nin yaptığı satışta ise arazinin metrekaresi 250 dolara gitti.

Kaynak milliyet ekonomi.
Olayın aslını ben Manisa teşkilatımızla temaslarım sonucu biliyorum.Bu alıntıyı kaynak için koydum.Yukarıda vurgunu yapan girişimci kurup,akepenin Manisalı yandaş ve yalakaları.Her bir ortak 100 milyar koyarak bu hortum çetesi kuruluyor.Parası olmayanlar bankadan kredi çekerek bu girişime katılıyorlar.Önce sermaye indirimi yapıyorlar.Ardından Manisa Mensucat özelleştirilmesi ile 3.5 milyon dolara tamamını alıyorlar arsanın.Şimdi dikkat edin,özelleştiren mensucatın makinalarını devlet kuruluşlarına 2 milyon dolara satıyorlar.Hurdaları da 0.5 milyon dolara satuyorlar.Etti 2.5 milyon dolar.Yani bu araziye sadece 1 milyon dolara sahip oluyorlar.Bunlar milliyette yok.Sahip olunan arsanın yaklaşık %13 ünü bir süpermarkete 13.5 milyon dolara satıyorlar!
Tabii bu işler tesbit vilayetin tesbit ettiği komisyon tarafından yapılıyor.Vali burad devreye giriyor.Vali dürüst,Para işinde yok.Onu da Ankara valiliği karşılığı kandırıp kullanıyorlar.Millet ayağa kalkınca da valiyi görevden alıp merkeze çekiyorlar.Bu meclisin başkanı da kendi bölgesinde olan bu rezaleti temizleyeceğine,üstüne vazife olmayan konularda yorumlar yapıyor,gül muhabbeti ediyor.Biz de buradan üç yıldır bağırıyoruz.Bunlara yolsuzluk yapıyorlar diye.Bu anlayış,devletin mallarını tüm vatan sathında yağmalıyor.Tabii özelleştirmeyi isterler.Amaçları bu.Malı buradan götürüyorlar.Tüm bu olanlara karşı bunların hala %25 oyları varsa,bu ülkede en az,%25 ahlaksız ve vurguncu ve sempatizanı insan var demektir ki;bu ülkenin yıkıma gidişine hayret etmemek lazım.İşte bu noktada artık demokrasi falan sökmez.Demokrasiyi vurgunlarına karşı zırh olarak kullanan bu adamlara,anladığı dilde cezalar verilmedikçe,ve kafaları koparılmadıkça,her yapanın yanına bu işler kaldıkça,bu ülke düzelmez;kendimizi kandırmayalım.Ülkenin ciğerinin her gün bir parçası sökülüyor.Özaldan beri oturan bu rezalet anlayışın sona erdirilmesi lazım.Bir rezalet de sefa sirmenin kocaelisinde.Onu da mahkeme tescil etti.Bu olayı da üç 5 yıl öncesinden biliyorduk.O yolsuzluk işine bulaşmış barajı incelemeye almıştık.Ayrıca Kocaeli Türkiyede vatandaşa en pahalı satan şehriydi!Milli görüşcüsü böyle,solu böyle.sağı böyle bir ülke.Biz de oturmuşuz konuşup duruyoruz.Yarın gene millet iradesi nutukları atılacak,hakimiyet milletin denilecek!Beyler neşter lazım neşter!Bu organ çürümüş.Bekliyoruz ki yeni bir Mustafa Kemal çıksın!İnanın başka yolu yok!
mustafa1995
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Cmt Nis 22, 2006 4:09 pm    ileti konusu: YENİ MUSTAFA KEMALLER Alıntıyla Cevap Gönder

Kadir 21 kardeşimiz yazısının sonunda bir Mustafa KEMAL çıksın demiş,bence yeni bir Mustafa KEMAL çıkmasını beklemeden onun GENÇLİĞE hitabesinde bilertmiş olduğu ve bu gün aynen o hitabedeki gibi gerçekleşen sözlerine sahip çıkarak zaman geçirmeden uyanıp hepimiz birer MUSTAFA KEMAL OLABİLİRİZ .Yoksa beklemekten dolayı çok geç kalmış olabililiriz.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız