Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Daha Neyi Savunuyorsunuz ?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 4 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Per Mar 02, 2006 11:39 pm    ileti konusu: Daha Neyi Savunuyorsunuz ? Alıntıyla Cevap Gönder

Anti-diyalogmasalı anasayfası
Zaman zaman, değişik medya organlarında, İslâmı doğru tanıtma adına diyalog yapanlar hakkında aslı astarı olmayan traji-komik iddiaları görünce gülüp geçmiş ve bu iddiaları dile getirenler için “Allah akıl ve iz'an versin, inşaallah ıslah etsin“ demişizdir! Demişizdir, lâkin iddiaları karşısında müsbet hareketi prensib edinen ve buna istinaden sessiz kalan muhabbet fedâileri hakkında, daha acımasız ve seviyesizce iftiralar devam etmiştir! Bunun sebebi de, iddia sahibleri, attıkları iftiralara sessiz kalanları, adeta iddialarına cevab verilemediği zannına kapılmış, hatta bundan cesaretle daha büyük iftiralara tenezzül edecek konuma düşmüşlerdir!

M.Fethullah Gülen Hocaefendi'ye göre, bir mümin başka bir müminle uğraşmamalı, dışarıdan İslâm düşmanlarının eline ”Bakın müslüman müslümanla mahkemelik, birbirleri ile uğraşıyorlar” kozunu vermemelidir. Buna istinade, mü'min olduğunu iddia eden kişi ve kuruluşlardan, kendisi hakkında ortaya atılan hiçbir iftiraya Hukuki bir süreç başlatmamayı da Muhammedî (SAV) ahlâkın gereği olarak görmektedir! İlmî delilden yoksun, Kur’an-ı Kerîm'i siyak ve sibak bütünlüğünde değerlendirmeden, yapılan Diyalog karşıtı yorumlar, aslında ilmî âcizliğin bir göstergesi olmuş ve iddia sahiblerinin Kur’an ve Efendimiz (SAV) ile çelişmelerine sebebiyet vermiştir! Dünyada 190 ülkede faal olan bu kutsî hizmetin müdâvimlerinin yegane düsturu “Biz muhabbet fedaileriyiz; husumetle,adavetle işimiz olmaz! Bizim aslî vazifemiz, Kalblere Allah (C.C.) ve Resûlü'nün (SAV) sevgisini yerleştirmektir!” olduğundan, inşaallah bahse konu tüm iddiaları, Ehl-i Sünnnet çizgisinde, hem Kur’an, hem sahih sünnet ve siyer-i Nebeviye perspektifinde ispat etme adına ilmi bir paltforum açmış bulunuyoruz!

Gayret bizden , tevfik Rabb-i Rahimimizden !

Editör

(Not: Sitemizin, herkul.org ve tr.fgulen.com siteleri ile gönül bağı dışında bir ilişkisi yoktur! Sitedeki tüm yazıların sorumluluğu yazarlara aittir! )

adamların sitesini inceleyin http://www.gencadam.net/content/blogsection/6/44/

bir de forumlarını inceleyin
http://www.nurforum.org

Allah ( azze ve celleye ) emanet olun selam ve dua ile Allah ( azze ve celle 9 yar ve yardımcımız olsun

En son yorukhasan tarafından Per Mar 02, 2006 11:48 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ilteris-kaan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 146

İletiTarih: Per Mar 02, 2006 11:43 pm    ileti konusu: ve a.s Alıntıyla Cevap Gönder

amin

bu sayfada daha evvelde bu zamanda cihad olmaz çünkü bu zamanın insanları medenidir denmiş idi.

lakin diyaloğa karşı çıkacam diye said i nursi ye merhumuda olmadık sözler sarfedenlerden de uzağız.

bu böyle bilinsin inşallah'u rahman.

bu konuşmanın devamını http://www.halidiye.com/forum/forum_posts.asp?TID=943&PN=1

bakabilirsin yorukhasan kardeş bana göre tüm açıklamalar yapılmış

selam ve dua ile Rabbim ( c.c) e emanet olun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Cum Mar 03, 2006 12:05 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Allah ( azze ve celle ) razı olsun ilteris-kaan abicim bakarım Allah ( azze ve celleye ) emanet olun inş. sa.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Cum Mar 03, 2006 1:28 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdasim, Vuslat olarak söylüyorum; Fethullah hoca meselesi her acilista ondan biraz daha uzaklasiyorum... Itici olmaya basladi. Buna da hakkiniz var mi bilmiyorum.

Ülkücü Hareket öyle bereketli bir hareket ki, herkes ondan birseyler koparmaya calisiyor.

Ülkücü olarak düsündügüm tek sey benim tek bir liderim var, yalniz ondan emir alirim. O da sn. Dr. Devlet Bahceli bey...

Iki lideri olanin iki dag arasinda kalmasi kuvvetle muhtemeldir.

Tarikat ise, yolumuz bellidir. O da Silsile-i aliyyedir...
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 6:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Tarikat ise, yolumuz bellidir. O da Silsile-i aliyyedir...

Allah azze ve celle razı olsun açıklamalarından dolayı selam ve dua ile
BasbugAtilla
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 447

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 6:41 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Silsile-i aliyye'nin anlamını söylerseniz sevinirim...
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 6:45 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben okuduklarımdan hiçbir şey anlamadım...

yörükhasan kardeşim, daha anlaşılır bir şekilde yazsan da biz de anlasak, bilmediklerimiz sayende öğrensek...
yalnizkurt32
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 34

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 8:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

selamun aleykum

ben sayin hoca efendi ve sayin bahceli yi nerdeyse ayni düzey de tutuyorum belki bana simdi sen ülkücü degil sin diye tepkiler gelir ama aynen basbugumuz türkes ilen said nursi hazretlerini ayni bir düzeyde tutuyorum.ve de bunun ilen gurur da duyuyorum hem candan ÜLKÜCÜ olmak ve de NURCU olmak.
VERECEGINIZ TEPKIYE DIKKAT EDIN LÜTFEN

SELAMLAR VE SAYGILAR

ALLAH C.C. TÜRKÜ KORUSUN
gelibolulu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 750

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 8:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aleyküm Selam yalnızkurt.

Senin de ne demek istediğini anlayamadım.

Bu akşam anlayışım iyice kıtlaştı sanırım...

Açık açık yazsanız da anlayabilsem, bir iki şey öğrenebilsem...
yalnizkurt32
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 9:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gelibolulu demiş ki:
Aleyküm Selam yalnızkurt.

Senin de ne demek istediğini anlayamadım.

Bu akşam anlayışım iyice kıtlaştı sanırım...

Açık açık yazsanız da anlayabilsem, bir iki şey öğrenebilsem...

selamun aleykum benim demek istedigim mesela baska forumlarda ben hem NURCU HEM ÜLKÜCÜYÜM dedigimde bana sen ÜLKÜCÜ FELAN DEGIL SIN diyorlardi. böyle bir sey olmaz ki yoksa ben ÜLKÜCÜLÜK ü yanlis mi anladim? hic sanmiyorum!!!

saygilar
sa
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 9:05 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dinlerarası diyaloğu bizimkiler iyi tanıtıp reklamını yaparken bakınız ölen papa ne diyor:Dinler arası diyaloğtan bizim kastımız isa mesihi bilmeyenlere anlatmak insanları kiliseye döndürmektir.
Biz papazlara kızıyoruz ama adamlar inandıklarını söylüyor siz bir tane papaza HZ.MUHAMMED peygamberdir dedirtemessiniz.ama bizimkiler isa gelecek diye aksiyon dergisinde reklam yapıyorlar.
fetullah gülen abdden açıklama yapıtor ve şöyle diyor:ölse bir araya gelemeyecek insanlar ulusalcılık yapıyor bence bunlar toplasan 100 bini bulmaz diyor.ULUSALcılık ne zamandan beri kötü.
Usame bin ladin hayatta en nefret ettiğim insan diyen hocanız bush hakkında tek bir söz demiyor canlı bombaları eleştiriyor ama MÜSLÜMAN çocukları bombalayan yahudi askerlerden söz etmiyor.
CENAB-I ALLAHIN insanlara en büyük nimeti akıldır.Lütfen biraz düşünün ingiliz vatandaşı cat stevens(yusuf İSLAM)sadece MÜSLÜMAN olduğu için amerikaya sokulmadı.
acaba MÜSLÜMANLIĞA hizmet ettiğini söyleyenler abdde ne yapıyor.

---------------------------------------------------------------------------------

“Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki, şeref ve kudret tamamen Allah’a aittir.” (Nisa: 139
Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Allah’ın aleyhinize apaçık bir ferman vermesini mi istersiniz?” buyuruluyor. (Nisa: 144)

“Allah’a ve ahiret gününe inanan bir milletin; babaları, oğulları, kardeşleri veya akrabaları da olsa, Allah’a ve Peygamberine muhalefet eden kimselere sevgi beslediklerini göremezsin.” (Mücâdele: 22)

“Onları ateşe çağıran imamlar kıldık. Kıyamet günü onlar yardım görmeyeceklerdir.” (Kasas: 41)

HADİS-İ ŞERİF
""İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelecek ki, İslâm’ın yalnız ismi, Kur’an’ın ise resmi kalacak. Mescidler dış görünüşü ile mamur, fakat içleri hidayetten mahrum olacak. Onların âlimleri gökkubbe altındakilerin en şerlileridir. Fitne onlardan çıktı, yine onlara dönecektir.” buyuruluyor. (Beyhaki)
“Ahir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini dünyalığa alet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden daha tatlıdır; amma kalpleri kurt gönlü gibidir.

Aziz ve Celil olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyuruyor:
Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki aralarında bulunan yumuşak başlılar şaşakalacaklardır.” (Tirmizî)
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
yalnizkurt32
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 9:10 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alperen3775 demiş ki:
Dinlerarası diyaloğu bizimkiler iyi tanıtıp reklamını yaparken bakınız ölen papa ne diyor:Dinler arası diyaloğtan bizim kastımız isa mesihi bilmeyenlere anlatmak insanları kiliseye döndürmektir.
Biz papazlara kızıyoruz ama adamlar inandıklarını söylüyor siz bir tane papaza HZ.MUHAMMED peygamberdir dedirtemessiniz.ama bizimkiler isa gelecek diye aksiyon dergisinde reklam yapıyorlar.
fetullah gülen abdden açıklama yapıtor ve şöyle diyor:ölse bir araya gelemeyecek insanlar ulusalcılık yapıyor bence bunlar toplasan 100 bini bulmaz diyor.ULUSALcılık ne zamandan beri kötü.
Usame bin ladin hayatta en nefret ettiğim insan diyen hocanız bush hakkında tek bir söz demiyor canlı bombaları eleştiriyor ama MÜSLÜMAN çocukları bombalayan yahudi askerlerden söz etmiyor.
CENAB-I ALLAHIN insanlara en büyük nimeti akıldır.Lütfen biraz düşünün ingiliz vatandaşı cat stevens(yusuf İSLAM)sadece MÜSLÜMAN olduğu için amerikaya sokulmadı.
acaba MÜSLÜMANLIĞA hizmet ettiğini söyleyenler abdde ne yapıyor.

---------------------------------------------------------------------------------

“Onlar müminleri bırakıp kâfirleri dost edinirler. Onların tarafında bir şeref ve kudret mi arıyorlar? Bilsinler ki, şeref ve kudret tamamen Allah’a aittir.” (Nisa: 139
Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Allah’ın aleyhinize apaçık bir ferman vermesini mi istersiniz?” buyuruluyor. (Nisa: 144)

“Allah’a ve ahiret gününe inanan bir milletin; babaları, oğulları, kardeşleri veya akrabaları da olsa, Allah’a ve Peygamberine muhalefet eden kimselere sevgi beslediklerini göremezsin.” (Mücâdele: 22)

“Onları ateşe çağıran imamlar kıldık. Kıyamet günü onlar yardım görmeyeceklerdir.” (Kasas: 41)

HADİS-İ ŞERİF
""İnsanlar üzerine öyle bir zaman gelecek ki, İslâm’ın yalnız ismi, Kur’an’ın ise resmi kalacak. Mescidler dış görünüşü ile mamur, fakat içleri hidayetten mahrum olacak. Onların âlimleri gökkubbe altındakilerin en şerlileridir. Fitne onlardan çıktı, yine onlara dönecektir.” buyuruluyor. (Beyhaki)
“Ahir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini dünyalığa alet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler. Dilleri şekerden daha tatlıdır; amma kalpleri kurt gönlü gibidir.

Aziz ve Celil olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyuruyor:
Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki aralarında bulunan yumuşak başlılar
şaşakalacaklardır.” (Tirmizî)

selamun aleykum

belli ki sen hoca efendinin dediklerinden birsey anlamamissin belki de anlamak istemedin.....

saygilar
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 9:28 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Necip Fazil Üstadin "O VE BEN" adli kitabini okumanizi tavsiye ederim...

Dialoga yumusak bakanlara birkac söz... Sözlerin büyügü, büyüklerin sözüdür...

Abdülhakim Arvasi Hazretlerinin kıymetli sözlerinden bazıları:

"Kur'an-ı kerimden ve Resul aleyhisselamın hadis-i şeriflerinden sonra en kıymetli kitab, İmam-ı Rabbani hazretlerinin (kuddise sirruh) Mektubat kitabıdır. Hanefi mezhebinde en mükemmel ve en kıymetli fıkh kitabı, İbn-i Abidin'in Dürrül-Muhtar haşiyesidir. şafiide Tuhfet-ül-Muhtac kitabıdır."

"İslam dini, Allahü tealanın, Cebrail ismindeki melek vasıtası ile, sevgili Peygamberi Muhammed aleyhisselama gönderdiği, insanların, dünyada ve ahirette rahat ve mesud olmalarını sağlayan, usul ve kaidelerdir. Bütün üstünlükler, faideli şeyler, İslamiyetin içindedir. Eski dinlerin görünür görünmez bütün iyiliklerini, İslamiyet, kendinde toplamıştır. Bütün saadetler, muvaffakiyetler ondadır. Yanılmayan, şaşırmayan, akılların kabul edeceği esaslardan ve ahlaktan ibarettir. Yaradılışında kusursuz olanlar onu reddetmez ve nefret etmez, İslamiyetin içinde hiçbir zarar yoktur. İslamiyetin dışında hiçbir menfaat yoktur ve olamaz."

"Son zamanlarda, tekkeler cahillerin eline düştü. Dinden, imandan haberi olmayanlara şeyh denildi. Din düşmanları da, bu şeyhlerin sözlerini, oyunlarını ele alarak dine hurafeler karışmıştır, İslam dini bozulmuştur, dedi. Halbuki bozuk tarikatçıların sözlerini, işlerini din sanmak, bunları tasavvuf büyükleri ile karıştırmak, çok yanlıştır. Dini bilmemek, anlamamaktır. Dinde söz sahibi olmak için, Ehl-i sünnet alimlerini tanımak, o büyüklerin kitablarını okuyup, iyi anlayabilmek ve bildiğini yapmak lazımdır. Böyle bir alim bulunmazsa, din düşmanları, meydanı boş bulup, din adamı şekline girer. Vazları ile, kitapları ile, gençlerin imanını çalarak millet ve memleketi felakete götürürler."
yalnizkurt32
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Per Mar 09, 2006 9:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

gardaslarim NURCULUK ilen sorun veya bilmek istediginiz birsey varsa özel mesaj yazip sorabilirsiniz
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız