Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ARAP_KÜRT PARTİSİNİN SON NUMARASI...
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 4 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 6:24 pm    ileti konusu: ARAP_KÜRT PARTİSİNİN SON NUMARASI... Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Kardeşlerim,

Arap -kürt partisinin devşirme bir savcı bularak yaptığı numaraları izliyoruz...

Herhalde bir dahaki seçimlerde bu partiden adaylığını koyacak bu savcıyı kesin milletvekili yaparlar...

İmzasız mektuplar ile...

Duyumlar ile TSK aleyhinde dava açan bu savcının milliyetinin ne olduğunu çok merak ediyorum...

yedi göbek sülalesini araştırırsak ne olduğu ortaya çıkacaktır...

25 yıllık devlet görevi hayatımda bu ülkenin bu durumlara düşeceğini

hiç düşünmemiştim...

Ülkenin gidişatı belli olmuştur...

RTE KRALLIĞINA doğru gitmekteyiz....

Adamlar açıkça ve alenen TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ hedef almaktadır..

Bütün dertleri BU kurumumuzun yetkilerini kısıtlamak...

Ve bir rejim değişikliğinde elini kolunu bağlamaktır....

Yatıp kalkıp düşündükleri budur...

Artık olayın rengi belli olmuştur..

ARAP -KÜRT partisi ülkeye hızla bir iç savaşa sürüklemektedir....

Bunun lamı cimi yoktur bu artık iyice ortaya çıkmıştır...

Saygılarımla.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 6:34 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

NEYE SADIKSINIZ SİZ?

Geçtiğimiz günlerde bir devlet kurumuna, değer verdiğim bir kişi ile görüşme yapmaya gittim. Görüşmeyi beklerken, yan masada “milliyetçi” oldukları her halinden belli olan memurlar kendi aralarında, AKP’nin Türkiye’yi getirdiği noktayı ve bölücülerin, iktidarın tutumu yüzünden ne kadar rahat davranabildiklerini sorguluyordu.

İçlerinden biri “MHP’yi eleştirerek istifa edip, soluğu Tayyip’in yanında alan Sadık Yakut gibilerden niye ses çıkmıyor” diye soru yöneltiyor. Diğeri de “Ne yapacaklar, Tayyip Türkiye’yi pazarlıyor, bunlarda izleyerek destek veriyorlar” diye, cevap veriyordu.

Sadık Yakut, milletvekili seçildiği MHP’den “Ülkeyi müstemleke konumuna sokanlardan kurtulmak, devletle milleti barıştırmak, lider sultasına son vermek, ağızları kapatmamak, kalemleri kırmamak için”” açıklamalarını yaparak istifa edip, AKP’nin kurulma aşamasında soluğu Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında aldığında “Sadık Olmayan Yakut” başlıklı yazı yazmış birisi olarak, yan masadaki bu muhabbete sadece kulak misafiri oldum. MHP’yi acımasızca eleştirip, Türk milliyetçiliği düşmanlığını bir misyon telakki eden AKP gibi bir siyasi parti içinde yer alan birisi için, söylenecek fazla bir söz olduğunu da düşünmüyorum.

Sadık Yakut, AKP’ye geçtiği gün “Burada da Türk milliyetçiliği, Ülkücülük yapacağım” gibi komik bir iddiada bulunmuştu. Aynı gün, bir miting gezisinde olan Recep Tayyip Erdoğan, ‘kendi partisinde Türk milliyetçiliği yaptırmayacağına’ dair sert cevap vermişti. Recep Tayyip Erdoğan, sözünün eri davranarak, partisinin attığı hiçbir adımda Türk milliyetçiliği yaptırmadı, anlaşılan bundan sonra da yaptırmayacak kadar düşüncelerinde samimidir.

Pekala,Sadık Yakut ve benzerleri, bu durumda ne yapmaktadırlar? Ne yapsınlar, parti içinde “sus payı olarak verilen makamlar hatırına” Türkiye’nin küresel güçlere pazarlanmasını ‘susarak’ takip etmektedirler.

Milli konularda direnç kalesi olan MHP’nin milliyetçilik anlayışını eleştirerek istifa eden Sadık Yakut ve benzerlerinin, AKP, Türkiye’yi tüm milli davaları ile birlikte pazarlarken susmayı tercih etmelerindeki sebeb-i hikmet nedir acaba?

MHP’yi suçlarken aslan kesilip, Tayyip’in yanında kuzu kuzu duruşları, bunların neye “sadık” olduğunu da göstermeye yetmektedir.

Sadık Yakut ve benzerleri, parti içinde bir bildiri yayınlayıp, Tayyip Erdoğan’dan fırça yedikten sonra ortalıkta görünmemişlerdi. AKP ülkeyi bölme noktasına getirdi, hala da görünmemektedirler.

Recep Tayyip Erdoğan “10 tane efsaneymiş. Ne efsanesi? Efendim, ben milletvekiliyim açıklama yaparım!.. Bağımsızsan yaparsın. Bu marka adına, bu çatı altına gelmişsen yapamazsın kardeşim. Öyle bildiri mildiri tanımam. Cezaevine gireni de, çıkanı da ziyaret ederim kardeşim!..” sözleri ile bunları fırçalayıp,Leyla Zana ve diğer PKK’lılara sahip çıkmıştı.

“Lider sultasına son vermek, ağızları kapatmamak, kalemleri kırmamak için” MHP’den istifa ettiğini söyleyen Sadık Yakut, küçük dilini niye yuttu, partisi ve genel başkanı PKK’nın söylemleri ile siyaset yaparken ve onları muhatap alırken, niye geçmişte söylediği sözlerine sadık davranmıyor?

Sadık Yakut’la parti içinde yayınladıkları bildiriye aynı imzaları atan birçok kişi istifa edip, AKP’den koşar adım uzaklaşmış, ama Sadık Yakut ve benzerleri, halen Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarına canla-başla destek verdiği görülmektedir.

Türk Milleti’nin devleti, vatanı ve varlığı topyekün bu siyasi iktidar yüzünden büyük tehlikeler yaşarken, makamlar ve konumlar için susanlara da elbet bu millet gereken cevabı verecektir.

Makamlara, konumlara “sadık” olduğu belli olan siyasilerle Türkiye’nin içine düşürüldüğü tuzağın birbiri ile direkt bağlantısı vardır. Bunlar ülkesine, milletine “sadık” siyasiler olsa idi, Türkiye her türlü saldırıyı beraberinde yaşar mıydı?

Evet; sözlerinde, inançlarında, davalarında “sadık” olamayanlar, nelere “sadık” olduğunuzu çıkın, millete bir bir açıklayın ki, hesap günü geldiğinde millet zaman kaybı yaşamasın…

Sadık’lar unutmasın ki, sadakatle ihanet arasındaki çizgi, sandığınızdan daha incedir...

Yildiray Cicek

Kaynak; Yildiraycicek.com
erol74
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 6:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tayyipin hayalindeki rejim ne olursa olsun sonuç başkalrının güdümünde olmak değilmi?belki ona rejim değişikliği ümidi verilmiştir,o da kendini basın danışmanının dediği gibi hz.Davut gibi görüyordur ama nihayetinde o bir kukla!ordumuza yapılan yıpratma harekatının şiddetlendiğini görüyoruz savcınında satılmış olduğunun farkındayız.kısa vadede ilk amaç genelkurmay başkanlığında görev değişikliği olacağı zaman ki yakında özkök ün görev süresi dolacak Büyükanıt paşanın bu göreve gelmemesini sağlamak.istedikleri şahsı o makama otuttuktan sonra dediğiniz gibi umulan ya da vadedilen o yolda istedikleri gibi ilerleyecekler!İNANIYORUMKİ YÜCE TÜRK MİLLETİ BU OYUNU BOZUP HAİNLERİ GEREĞİNCE YARGILAYACAKTIR
erol74
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 18

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 6:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bazı kendini bilmezler akpyi savunurken parti içinde ülkücü milletvekillerininde olduşunu öne sürüp mhp yi eleştiriyorlar.akpye oy vermiş olabilirsin ama o partinin tapulu malımısın vatan satılıyor bazı insanlar hala partizanlık peşinde!kimseyi 3 kasımda akpye oy verdi diye suçlamam ama hala akpnin peşinde olanın ya hain ya da deli olduğunu düşünürüm.akp içinde mhp eski milletvekili varsa ve hala istifa etmemişse bu mhp nin akp gibi olduğunu göstermez aksine bir hainden kurtulmuş olduğu için sevinilir.mhp bu ülkende milletine kültürüne dinine sahip cıkan en dürüst partidir.
sinan37
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 558

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 7:35 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ağzına,yüreğine sağlık SN.Vuslatım ne güzelde anlatmışsın dönekleri.
sadık yakut Geçen sene Kastamonudan kendine mektup yazarak MHP yi terkederek gittin akp çokmu Millyetçi neden hala istifa etmiyorsunuz diyen bir öğretmenin cep telefonuna ulaşarak seni sürdürürüm diye tehdit etmiştir.Öğretmenin MHP'yi meclis başnkanvekilliğine ucuza sattınız dediği için beyefendinin gücüne gitmiş.
Ama öyle Milliyetçiler varki MHP genel merkezinin görevden aldığı adamlar harıl harıl MHP için köyleri dolaşıyor.MHP bir parti değil bir sevdadır ve BAŞBUĞUN emanetidir .Emanete ihanet edenlere yazıklar olsun.
-----------------------------------------------------------------------------------
PARTİM MHP BAŞBUĞUMTÜRKEŞ
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kaganos
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1034

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 7:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

alperen 3775 kardeşim,

Söylediğinizde çok haklısınız...

Dürüstlük ,mertlik ...Adam gibi Adam olma ...

Bunlar bir inanmışlık ..bir davadır...

Ne yazık ki ..bu ülkede bile sütü bozuklar varken...

çeşitli kurumlarımızdada bunların olmaması mümkün olmuyor...

İlla ki her yerde çıkıyorlar...

Olsun bir bakıma daha isabet olmuş ...

Öyle kaydırıkuppak adamlar olacağına hiç olmasın daha iyi...

Bu davada sanırım mert ,yiğit adamlar gerekiyor bizlere...

Layık olduğu en güzel partiyi bulmuş....

Bir ülke nasıl pazarlanır... Ağabeylerinden öğreniyor...

Saygılarımla.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 8:55 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

kaganos demiş ki:
Alıntı:
İmzasız mektuplar ile...

Duyumlar ile TSK aleyhinde dava açan bu savcının milliyetinin ne olduğunu çok merak ediyorum...

yedi göbek sülalesini araştırırsak ne olduğu ortaya çıkacaktır...

25 yıllık devlet görevi hayatımda bu ülkenin bu durumlara düşeceğini

hiç düşünmemiştim...

Ülkenin gidişatı belli olmuştur...

RTE KRALLIĞINA doğru gitmekteyiz....

Adamlar açıkça ve alenen TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ hedef almaktadır..

Bütün dertleri BU kurumumuzun yetkilerini kısıtlamak...

Ve bir rejim değişikliğinde elini kolunu bağlamaktır....

Yatıp kalkıp düşündükleri budur...

Artık olayın rengi belli olmuştur..

ARAP -KÜRT partisi ülkeye hızla bir iç savaşa sürüklemektedir....

Bunun lamı cimi yoktur bu artık iyice ortaya çıkmıştır...

Şu anda Türkiye çok büyük bir kriz ile karşı karşıyadır.Bu konuyu başlığa taşıyarak,bir kaç söz de benim söylemem için imkan veren ülküdaşımıza teşekkür ederim.Çünkü gerçekten Türkiye çok büyük bir krize girmiştir.
Ülke bu kritik durumda iken bu krizi nasıl taşıyacak bilemiyorum.
Sıradan bir olayı konuşmuyoruz.TSK nın kara kuvvetleri komutanı olan,kısa bir süre sonra da Genelkurmay başkanı olacak çok önemli bir insan hakkında,ağır suçlamalar içeren bir iddianame ile karşı karşıyayız.Ne hikmetse bu iddianame de Van'dan geldi.Orada bir şeyler oluyor.Ne oluyor bilmiyorum ama,devleti yıkma çalışmalarına Van'dan başlandı.Türkiye Cumhuriyetinin kaleleri,Van dan açılan yaylım ateşi ile tehdit altında.Önce 100.yıl üniversitesi rektörü hakkında bir iddianame,arasından silahlı kuvvetlerin aleyhine bir iddianame.
Bu ülkede laikliği savunan iki kurumun,Van dolaylarından taarruza uğraması hiçbir şekilde tesadüf değildir.Olay bir yolsuzluk suçlaması olsa,eh;insandır,beşerdir,şaşar diyeceğim.Ama kazın ayağı öyle değil.Kara kuvvetleri komutanının şahsında Tsk nın,çeteleşme,örgüt kurma,illegal işlere bulaşması gibi son derece ciddi ve çirkin iddialar var.
Ben şartlar ne olursa olsun,Türk Adaletinin bu iddiaları tarafsız olarak değerlendireceğine,ve herkesin hakkını teslim edeceğine inanıyorum.Peki ama bu iddialar kanıtlanamaz da(olay mahkemeye intikal ederse)bu savcının durumu ne olacak onu çok merak ediyorum. Türk hukukunda,insanlara haksız,mesnetsiz suçlamalar yapan savcılara;iddialarını kanıtlayamadıkları takdirde ne gibi yaptırımlar var onu da çok merak ediyorum.Böyle insanlara hala savcılık yaptırılacak mı?
Bir insanı karalıyorsunuz,mahkum ettiremiyorsunuz,ama onu yaralayıp öldürüyorsunuz.Hiç haksız yere iftiraya kurban gittiniz mi?Çok şükür gitmedik.Ama gitmeyeceğiz anlamına gelmez.Eline katran alıp,insanları boyamanın,eğer bu haksız yapılmışsa bir bedeli olmalıdır.Adalet önce buradan işe başlamalı.
Konuyu fazla uzatmayayım.Olayın basına intikali,iktidarın konuya bakış açısı tam bir felakettir.Bir Devletin Cumhuriyet savcısı,çok önmeli,özel kanunları bulunan bir kurumun en kıdemli kuvvet komutanı hakkında dava açıyor;hükümet sözcüleri diyorlar ki;"bizim bu işten haberimiz yok"Bu tam bir rezalet,tam akepeden beklenecek bir geri zekalılık örneğidir.Sen bostan korkuluğumusun?Senin savcın biliyor da,sen devletsin;emrinde her çeşit istihbarat ,kaynak var nasıl bilmezsin?Sen ülkede böyle önemli bir olayı bilmiyorsan ,orada ne diye oturuyorsun?Boy göstermeye mi geldin?Diyelim ki biliyorlar.İşin sonunda bir şey çıkmazsa,hükümet ile tsk nın araları açılmasın diye böyle konuşuyorlar.Bunun adı da riyakarlık,ikiyüzlülük,yalancılık değilmidir?
Daha genelkurmay başkanı ile görüşüp onu dinlemeden"hükümet bu işi adliyeye bırakmıştır.Ucu nereye kadar giderse gitsin"gibi açıklamalar yapmak ne büyük terbiyesizliktir?Sen işi nereye götüreceğini kafanda planlamışsın,o zaman neden görüşüyorsun?Bu kadar önyargılı olmaları,bu işin planlı bir hareket olduğunu gösteriyor.Ben burada kimseyi korumuyorum.Ama konuşulan;sıradan bir insan değil.Bu iddianame,pkk lıları ağzıyla,onların şikayetleri ile hazırlanmış bir iddianamedir.Sözde demokratik olma adına,ebemizi belletecek bir sürü dayatmaya evet demeleri yetmemiş gibi,şimdi de orduyu hizaya getirmeye çalışıyorlar.Biz biliyoruz.Türk adını sevmeyen,milliyetçiliği reddeden,İstiklal marşına ve Türk Bayrağının yakılmasına seyirci kalan bu insanlar;elbette Türk ordusunu da sevmeyecekler.Çünkü kafalarındaki düzenin önündeki en büyük engel Tsk dır.Bu ordunun en önemi bir makamını yıpratan iktidar,terörle nasıl mücadele edecektir.TABİİ Kİ EDİLMESİN DİYE BU İŞLERİ YAPIYOR.KOMUTANLAR YILSIN,POLİS YILSIN,MİLLET YILSIN,VE İSTEDİKLERİ OLSUN.
rte ORDUYA BAYKALIN DEDİĞİ GİBİ RESMEN DARBE YAPMIŞTIR.BU CÜRET,BUNUN ARKASININ NE KADAR KUVVETLİ OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR.
Artık burada iş TÜRK MİLLETİNE DÜŞÜYOR.
BEN TÜM VARLIĞIMLA TSK NIN YANINDAYIM VE ONUN ŞEREFLİ KOMUTANLARI İLE BİRLİKTE OMUZ OMUZA ÇARPIŞMAYA HAZIRIM.
KİMİNLE ÇARPIŞMAYA HAZIRIM?BU CUMHURİYETİ YOK ETMEYE UĞRAŞAN,İÇERİDEN YA DA DIŞARIDAN GELEN HERKESLE ÇARPIŞMAYA.
BU KONUDA AKLINIZA KİM GELİYORSA ONUNLA ÇARPIŞMAYA.
Türk milleti bağrından çıkardığı tsk ya sonuna kadar sahip çıkmak ZORUNDADIR.BU GÜNE KADAR TSK NIN BU BÖLÜCÜLERE UYGULADIĞI HER TÜRLÜ METODU ONAYLIYORUM.VATAN SEVMEK ÇETECİLİKSE,O ZAMAN BİZ ÜLKÜCÜLER HEPİMİZ ÇETECİYİZ.YETER ARTIK.DEĞERLİ ARKADAŞLARIM.SİZDEN DE TSK YA SAHİP ÇIKMANIZI İSTİYORUM.BU OYUNU LANETLEMENİZİ,VE BURADAN DEKLERE ETMENİZİ İSTİYORUM.BİR ORDUMUZ KALDI ONU DA GÖTÜRECEKLER.BUNA SEYİRCİ KALAMAYIZ.
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 9:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ordumuzu tanitim filmleri

Sanli Ordumuz

Dosta güven, düsmana korku

Zoru basaririz, imkansiz zaman alir
dagkomandosu
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 8

İletiTarih: Pts Mar 06, 2006 10:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bin tane kürt dogarsa
ONTANE VATANINI BAYRAGINI SEVEN TÜRK DOGSUN
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Sal Mar 07, 2006 10:15 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Asker gergin

Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile ilgili Van Cumhuriyet Başsavcısı'nın suçlaması Türk Silahlı Kuvvetleri'nde büyük rahatsızlık yaratırken kaygı ile karşılandı.

KARARGAHTA kuvvet komutanları ile toplantı yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Sezer ile de görüşerek askerin kararlarını iletti.

Büyükanıt'önünü kesme kampanyası

ASKERE ve siyasi çevreler, iddianamenin hukuki değil siyasi olduğunu ve Orgeneral Büyükanıt'ın Genelkurmay Başkanlığı'nın engellenmeye çalışıldığı görüşünde.

Ordu yıpratılmaya çalışılıyor

ASKER çevreler, Büyükanıt'la birlikte ordunun da yıpratılmaya çalışıldığını belirterek "Silahlı kuvvetler olarak bu olayı çok ama çok ciddiye alıyoruz" dediler.

Maksat ve Üslup aşıldı

KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı suçlayan ifadeler ve kullanılan üslup askeri rahatsız ederken, "Maksat aşıldı" değerlendirmesi yapıldı.

Büyükanıt'a destek yağıyor

"YARGILANMAKTAN gurur duyarım,biz bu yola hayatımızı koyduk. Neye mi? Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına. Bugüne kadar bu dava uğruna dağlarda çarpıştık. Mahkeme kürsüsünde de fikirlerimizi söyleriz. O gün bayraklar indirildi, askeri lojmanlara saldırıldı bunlar suç değil mi?" diye soran Büyükanıt'a destek yağıyor.

Van savcısının iddianamesi Türkiye'yi karıştırdı

Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'nın iddianamesine emekli generaller de tepki gösterdi Emekli generaller "Bugünlerde askerle oynuyorlar. Büyükanıt, o sözü söylediğinde, adı geçen kişi ne zanlı ne de sanıktı. Savcı abartmış" dediler.

Orduyu yıpratma kampanyası

Şemdinli iddianamesinde Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a yönelik "yargıyı etkileme" iddiası, komutanları rahatsız etti. Genel kanı TSK bu olaylarla yıpratılıp 30 Ağustos'ta Genelkurmay Baykanı olmasına kesin göyüyle bakılan Orgenerel Büyükanıt'ın önünün kesilmesine çalışıldığı.

Savcılığın maksadını aştığını düşünen Genelkurmay, Büyükanıt'a suç duyurusu yapan Başsavcı Ferhat Sarıkaya'yı, "görevinin sınırlarını aştığı" gerekçesiyle Adalet Bakanlığı'na şikayeti ve hukuki yollara başvurmayı değerlendirmeye aldı.

Van Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya, 100. Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın hakkında hazırladığı çete iddianamesinin ardından, Şemdinli iddianamesiyle de tartışma yarattı. Dün önce komutanlar Genelkurmay'da bir toplantı yaparak konuyu değerlendirdiler. Akşam saatlerinde Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Başbakan Recep Tayyip Erdoğanile biraraya geldi. Görüşmeye ilişkin talebin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök'ten geldiği bildirildi.

Ordu rahatsız

Şemdinli iddianamesinde Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a yönelik "yargıyı etkileme" iddiası, komutanları rahatsız etti. Sanık astsubayların avukatları, iddianameye ilişkin bilgi vermeleri için, Jandarma Genel Komutanlığı'na çağrıldı. Görüşmede, Büyükanıt'ın adının iddianamede geçmesinin yanı sıra, iddianamedeki üslup ve bazı ifadelerin de gündeme geldiği öğrenildi. Komutanların, savcılıkla ilgili hukuki girişim başlatılabileceği belirtiliyor. Genelkurmay Başkanı Özkök'ün soruşturma izni verme ihtimali ise düşük olarak değerlendiriliyor.

Büyükanıt'ı karalama kampanyası

Genel kanı bu olayla ordu yıpratılıp, 30 Ağustos'ta Genelkurmay Başkanı olacağına kesin gözü ile bakılan Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın önünün kesilmesine çalışıldığı. Şemdinli iddianamesinde Orgeneral Büyükanıt'ın suçlanmasını emekli Orgeneral Necati Özgen ise şöyle yorumladı: Genelkurmay Başkanı olmasın diye çamur atıyorlar.

Eski Harp Akademileri Komutanı emekli Orgeneral Necati Özgen, Van Başsavcılığı'nın Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı "yargıyı etkilemekle" suçlamasını şöyle değerlendirdi: "AKP Hükümeti Büyükanıt bu yıl Genelkurmay Başkanı olursa sıkışacağını düşünüyor olabilir. Yaşar Paşa yıpratılıp önü kesilmek isteniyor..."

"Orgeneral Özgen bu yaklaşımının gerekçelerini ise şöyle sıraladı:

* AKP hükümeti, Yaşar Paşa, Genelkurmay Başkanı olursa sıkışacağını düşünüyor olabilir.

* TSK bu olaylarla yıpratılmak isteniyor. İçerden ve dışardan yıpratılıyor.

* Yaşar Paşa ne demişti: 'Elimiz kolumuz bağlı.'AB uyum yasaları çıktı ve dağda teftiş yapamayacak duruma geldi asker. İşte Yaşar Paşa'nın sözü karşımıza bu şekilde çıkıyor.

* Harp Akademileri'nde Yaşar Paşa ile birlikte hocalık yaptık. Kendisini iyi tanırım. Adam gibi adamdır. Asker gibi askerdir. Çok bilgilidir. Son sözüm: Bugünlerde askerle oynuyorlar. Askerle oynamasınlar."

AKP "Savcı bizim yapamadığımızı yaptı"

Bir başka emekli general de "Büyükanıt'ı engellemeye dönük bir girişim. O sözü söylediğinde, adı geçen kişi ne zanlı ne de sanıktı. Savcı abartmış. Amaç başka" dedi. İnsan Hakları Komisyonu'nun AKP'li iki üyesi Ünsal ve Taşçı ise "Savcı bizim eksik bıraktığımızı tamamlamış, yapamadığımızı yapmış" dediler.

Dağlarda çarpıştık mahkemede savunuruz

Şemdinli olayları dolayısıyla, Van Başsavcısı tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da sessizliğini bozdu. Büyükanıt, "Bu nedene yargılanmaktan gurur duyarım" dedi. Büyükanıt, "" Madem öyle yargılasınlar. Ben bu nedenden dolayı yargılanmaktan gurur duyarım. Üstelik çıkar o mahkemede avukatlığımı bizzat kendim yaparım. Çünkü bu benim için bir gururdur. Biz bu yola hayatımızı koyduk. Neye mi? Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına. Bugüne kadar bu dava uğruna dağlarda çarpıştık. Mahkeme kürsüsünde de fikirlerimizi söyleriz. " O gün bayraklar indirildi, askeri lojmanlara saldırıldı bunlar suç değil mi?" diye sordu.

Genelkurmay'ın görüşü

Şemdinli iddianamesindeki Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ı suçlayan ifadeler ve kullanılan üslup askeri rahatsız ederken, "Maksat aşıldı" değerlendirmesi yapıldı. Savcılığın maksadını aştığını düşünen Genelkurmay, Büyükanıt'a suç duyurusu yapan başsavci Ferhat Sarikaya'yı, "görevinin sınırlarını aştığı" gerekçesiyle Adalet Bakanlığı'na şikayeti ve hukuki yollara başvurmayı değerlendirmeye aldı.

Meclis'teki tartışma

Van Başsavcılığı'nın, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt hakkında suç duyurusunda bulunması, Meclis'te de yankı buldu. Adalet ve Kalkınma Partisi Adıyaman Milletvekili Faruk Ansal, iddianamenin "gerçeği yansıttığını" söyledi. Şemdinli Araştırma Komisyonu'nun CHP'li üyesi Ahmet Ersin ise, AK Parti içinde bazı grupların, 30 Ağustos'a yönelik emelleri olduğunu ileri sürdü.

Meclis Şemdinli Olaylarını Araştırma Komisyonu'nun CHP'li üyesi Ahmet Ersin, Şemdinli İddianamesi için "savcılığın görüşü" değerlendirmesini yaptı. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, olaylara karıştığı iddia edilen bir astsubayla ilgili sözlerinin yargıya müdahale olarak değerlendirildiğine dikkat çeken Ersin, Başbakan'ın, Danıştay'ın türban kararına ilişkin açıklamalarının da yargıya müdahale niteliği taşıdığını savundu. Ahmet Ersin, Büyükanıt'a yönelik eleştirilerde 30 Ağustos'da kuvvet kademesinde yaşanacak değişikliğin de etkili olduğunu ileri sürdü.

Genelkurmay'da 'iddianame'zirvesi

Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları, Van Cumhuriyet Savcılığı'nın Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a yönelik suçlamalarını görüşmek ve tavır belirlemek üzere Genelkurmay Karargahı'nda toplantı yaptı. Daha sonra Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Başbakan Erddoğan ile buluştu. Daha sonra da köşke çıkarak Cumhurbaşkanı Sezer'e askerin kararlarını bildirdi. Askeri çevreler, Orgeneral Büyükanıt'ın Genelkurmay Başkanlığı'nın engellenmeye çalışıldığı görüşünde. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök başkanlığında Genelkurmay karargahında yapılan toplantıda, Orgeneral Büyükanıt'a yönelik suçlama ile ilgili, gerek hukuki, gerekse hükümet nezdinde ne tür girişimler yapılacağı konusundaki seçenekler değerlendirildi.

Yazı bekleniyor

Edinilen bilgiye göre, henüz Van Cumhuriyet Savcılığı'nın Büyükanıt ve diğer komutanlarla ilgili suçlamalarına ilişkin yazı, Genelkurmay Başkanlığı'na resmi yoldan ulaşmadı. Genelkurmay'daki hukuki süreç, bu yazının gelmesinden sonra başlayacak.

Genelkurmay Adli Müşavirliği'nin incelemesinden sonra, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök'ün soruşturma izni verip vermeyeceğine karar vereceği öğrenildi. Fakat askeri çevrelerdeki genel kanı, Orgeneral Özkök'ün soruşturma iznini vermeyeceği yönünde. Askeri çevreler, konunun hukuki olmaktan çok, Orgeneral Büyükanıt'ın Genelkurmay Başkanlığı yolunun kesilmesine dönük olduğunu belirterek, "Silahlı kuvvetler olarak bu olayı çok ama çok ciddiye alıyoruz" değerlendirmesinde bulundular.

kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Sal Mar 07, 2006 11:16 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kara kuvvetleri komutanım demiş ki;
Alıntı:
"YARGILANMAKTAN gurur duyarım,biz bu yola hayatımızı koyduk. Neye mi? Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına. Bugüne kadar bu dava uğruna dağlarda çarpıştık. Mahkeme kürsüsünde de fikirlerimizi söyleriz. O gün bayraklar indirildi, askeri lojmanlara saldırıldı bunlar suç değil mi?"

Bizde baş koyduk sayın komutanım.Bu Cumhuriyete uzanan elleri geçmişte nasıl kırdıysak,bugün de aynisini yaparız.Tehlikenin yönünün değişmesi bizi hiç etkilemez.Bu sefer de bunlarla döğüşürüz.Nereden gelirse gelsin,bu tehdide karşı;karada ,havada ,denizde,ovada,dağlarda,şehirlerde sizinle birkikte döğüşmeye hazırız.Biz askerlik görevimizi yaparken ettiğimiz yemini unutmadık.Bu yolda verilecek her emri tüm gücümüzle yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın.Kimse bu vatan için döğüşenleri yargılayamaz.Siz emredin ,bu Cumhuriyeti kollayıp koruyun,milli davalarımızda,ülkemizin menfaatlerine göre hareket edin.Bizim başımızı yere eğdirmeyin yeter ki.Gerisini Türk Milleti halleder.Bu arap aşıklarına,bu vatanı dar getiririz.
Sebas
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 510

İletiTarih: Sal Mar 07, 2006 7:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hedefleri belli Büyükanit çünkü Hilmi Özkök emekli oluncu Org. Büyükanit olacak Gen. Kurmay Bsk .

ve Büyükanit'ta Milliyetçiligi'ile belli olan bir pasamizdir o yuzden simdiden yildirmaya çalisiyorlar

Gen. Kurmaya baskani seçildiginde bunlar kaçacak delik arayacaklar !

ALLAH TÜRK ORDUSUNU KORUSUN !
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder MSNM
Bozkurt-68
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 348

İletiTarih: Sal Mar 07, 2006 7:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ülküdaslarim,Aranizda Arap Kürt Partisi denen Partinin Ambleminin anlamini bilen varmi? Kafam cok takildi,Bi anlam veremedim bi türlü o Ambleme!Cok sacma birsey...
mustafayaman
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 315

İletiTarih: Sal Mar 07, 2006 7:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Değerli Ülküdaşlarım
Bu yazıyı lütfen okuyun okutun

KELLE İCAP EDERSE SÖYLE PAŞAM EMRİN OLUR

Bu yazıyı konuda bahsi geçen şerefsiz oğlu şerefsiz,hain oğlu hainin yüzüne söylermiş gibi düşünerek bağıra bağıra okuyun..!

Ulan ali denen Diyarbakırlı şerefsiz..!.Sen kim oluyorsun bre alçak..!.Sen kim oluyorsunda bunlar ÇETE bunlar benden haraç aldılar diye zırvalayarak mesnetsiz iddialarla en güvendiğimiz PAŞA mızı zan altında bırakıyorsun..?.Satılmış MASONİK yargıya kendisi hakkında DAVA açıyorsun..?

VATAN ın selameti için ÇETE de kurar KELLE de alır it..Sanane..!.

Söyle ulan söyle amacın ney..?

Kandilde XXXXXXXX XXXXXXXX diye intikammı..?
Pkk ya destek çıktınız diye bunlar HAİN diyerek XXXXXXXX XXXXXX diye intikammı.?
Türkiyenin köküne dinamit koydunuzda,bu dinamitleri alıp XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX monte etti diye intikammı.?

Söyle ulan söyle hergelenin çocuğu söyle..?.Ne için açtın bu davayı..?.Sen kimsin bre alçak..Kimin TAŞERONUSUN..?.Mossadınmı,Cianınmı söyle.Kimin kapısında,kimin itisin..?.350 bin dolar pkk ya yardım eden sen değilmisin.Türkün kanını döken ÇAPULCULARI destekleyen sen değilmisin..?.Akıllı ol..

Bu vatanı biz kurduk..Biz yıkarız..Bir daha kurar döktüğümüz KANDA sizi boğarız..!

Biz sustukça……!

Çapulcular rahat durmuyor..!
Siyonistler rahat durmuyor...!
Masonlar arsızlıklarını daha da artırıyor...!

Biz sustukça üstümüze üstümüze geliyor,bizi tahrik ediyorlar.Kökten teslim olmuşuz gibi güpe gündüz kahpeliklerine yeni bir kahpelik ekliyorlar.Hainliklerini alenen yapıyorlar.Kudurdukça kuduruyor salyalı dişlerini TÜRK ün her yerine geçirmeye çalışıyorlar.Kimileri İSLAM a dil uzatırken,kimileri SİYASET e..Kimileride XXXXXXXXXXXXX dağ başlarında yokladığı için ORDU ya saldırıyor.!.Ordunun ASİL evlatlarına saldırıyor..!

Aldığı narkoz ile uyuşmuş beyinleri uyandırmak için bir iki kelle almak icab eder..İbreti alem için birkaç YAHUDİ ve aşağılık kölelerini sallandırmak icab eder..!.Diyarbakırı,Tunceliyi,Şemdinliyi şöyle bir temelinden oynatmak icab eder..!.Mason localarını kaldırıp içlerindeki MASONLAR ile beraber yakmak icab eder..!

En güvendiğimiz PAŞA olan YAŞAR BÜYÜKANIT gibi bir PAŞAYI tamda Hilmi Özkökün yerine getirmek üzereyken bu kirli oyunda nedir..?.Genel kurmay başkanı olmasına birkaç ay varken bu karanlık kişilerin karanlık oyunları ile ne hedefleniyor.Yaşar paşanın ORDU başkanı olmasını kim engellemeye çalışıyor.Bu paşa kimin işine GELMİYOR..?.Hangi TERÖRİST devlet bu PAŞA yı ORDU başkanı olarak görmek istemiyor..?.En önemlisi YAŞAR paşa değilse İSTEDİKLERİ PAŞA KİM..?

Siyonizm için 1960 yılında İHTİLAL yaparak SİYASİ idareyi eline alan YAHUDİ İSRAİL mi?

1995 yılında DELEGASYON yayınlayarak TÜRK ORDUSU Kürtleri,Ermenileri,Süryanileri ve bilimum azınlıkları ÖLDÜRÜYOR diyen VATİKAN mı..?

3 kasım 2002 de bizi (Dolayısıyla ORDUYU) temelinden ele alan ABD mi…?

TÜRK ORDUSU küçülmeli diyen MASONİK kurum AB mi.?

Yoksa bunların tümümü..?

Zaten sahipsiz kalmış bu VATAN..Sahip olmaya çalışan BÜYÜKANIT gibilerine saldıranları yedi sülalesiyle birlikte yok etmek icab eder..Kim olursa olsun,ne olursa olsun VATAN ın dibini yoklayanların,ORDUMUZU sarsmak amacında olanların,bizi MÜSTEMLEKE yapmaya çalışanların,İSLAM ı yok etmeye çalışanların tümünü yok etmek icab eder..!.Bir terörist için 40 bin eşkıya yanlısı bir araya geldiğinde bunların tümünü TOPTAN halletmek icab eder..

BU VATANIN KURTULMASI İÇİN KAN İCAB EDER..KAN..!

AND İÇTİK ULAN AND..!..KANINIZI DÖKMEYE AND İÇTİK..

O PİS CANINIZI ALMAK İÇİN AND İÇTİK..!

KAYNAK: azapaskerleri
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3, 4  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız