Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 1. sayfa (Toplam 42 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
aslanderen40
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 133

İletiTarih: Pzr Tem 11, 2004 4:15 pm    ileti konusu: NURCULUK VE FETHULLAH GÜLEN TARİKATI Alıntıyla Cevap Gönder

SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR BEN ÜLKÜCÜYÜM VE HAYATIMIN HER DÖNEMİNDE BU SIFATI GÖĞSÜMÜ GERE GERE AÇIKLADIM BU SIFATI TAŞIMAKTAN HİÇ UTANMADIM. SİTEMİZİN İÇİNDE NURCULUK TARİKATINA AİT BİR TAKIM İNSANLARIN OLDUĞU MALUMUMUZ BENİM ANLAMADIĞIM NOKTA İSE MADEM ONLAR HAK, BİZLER BATIL YOLDAYIZ(Kİ ONLAR SÖYLÜYOR BUNU) NEDEN BU SIFATLARINI AÇIKLAMAKTAN SAKINIYORLAR BENCE BU DURUM SAMAN ALTINDAN SU YÜRÜTMEK.

ARKADAŞLAR BEN BUGÜNE KADAR KİMSEYE ÖN YARGIYLA YAKLASMAM BEN SIRF BU NURCULUK TEŞKİLATINI ARAŞTIRMAK İÇİN ONLARIN İÇİNDE BİR YIL KALDIM VE ONLARI TANIMAYA ÇALIŞTIM. İLK ÖNCELERİ SAMİMİ MÜSLÜMAN GİBİ DAVRANIYORLARDI AMA SONRALARI DEĞİŞİKLİKLER FARKETTİM HELE BAZILAR NEREDEYSE (HAŞA) SAİDİ NURSİ HZ LERİNİ ALLAH, FETHULLAH GÜLENİDE PEYGAMBERİ YERİNE KOYUYORLARDI BUNA BİR TÜRLÜ AKIL ERDİREMEDİM VE EN İLGİNCİ SANKİ KENDİ TARİKATLARINDAN OLMAYANLAR MÜSLÜMAN DEĞİLLERMİŞ GİBİ DAVRANIYORLARDI.

EN BASİTİNDEN; O TARİKATLA İLGİLENENLER BİLİR ONLARIN KÜLLİYATLARI VARDIR ARAPÇA VE HER ÜYE BUNU OKUMAKLA YÜKÜMLÜDÜR AMA HER NE HİKMETSE DİLİ O KADAR AĞIRDIRKİ OKUYANLARIN HİÇBİRİ ANLAMAZ ÜSDAT NECİP FAZIL DAHİL BİR ÇOKLARI BU KÜLLİYATLARI SADELEŞTİRMEK VE ANLAŞILIR HALE GETİRMEK İSTEMİŞLERİDİR AMA HERNE HİKMETSEBUNA YANAŞMAMIŞLARDIR. ŞİMDİ BİZLERE BAKIYORUM NE SÖYLEDİĞİMİZ NE YAPTIĞIMIZ NE DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ HEDEFLERİMİZ HEPSİ AÇIK VE NETTİR AMA ONLAR AÇIK OLMAYI İSTEMİYORLAR BURADAN SORUYORUM MADEM SİZLERİN YOLU HAK PEKALA NEDEN BUNLARI AÇIKLAMAKTAN BU KADAR KAÇIYORSUNUZ. EĞER ORTADA BİR GERÇEK VARSA BUNLARI KENDİLERİ DAHİ BİLMİYORLARSANASIL BİR HAKİKATTİR ANLAYAMADIM LÜTFEN BUNU BİRİ BANA AÇIKLASIN.

BİLİNDİĞİ GİBİ AMERİKA'DA BİR İNSANIN DİNİ SIFATLA BULUNMASI İÇİN TÜRKİYEDEN ONAYLI BELGESİ OLMASI LAZIM FETHULLAH GÜLENDE BU YOK VE HANGİ SIFATLA AMERİKADA BULUNDUĞUNUDA BİLMİYORUZ EĞER AMERİKA GİBİ İSLAM DÜŞMANI BİR ÜLKENİN BU İNSANI BİLİNMEYEN BİR SIFATLA ÜLKESİNDE BULUNDURUYORSA BUNUN ARKASINDAKİ GİZEMİ TARTIŞMAKTA SANIRIM BİZLERE DUYARLI İNSANLARA DÜŞMEKTEDİR. BEN BUNUN ARKASINDA FETHULLAH GÜLENİN AMERİKA MANDACILIĞINI SAVUNDUĞUNU ÇIKARIRIM BİLMEM SİZLER NELER ÇIKARIRSINIZ?

TANRI TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSİN.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM ICQ
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Pzr Tem 11, 2004 4:52 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Teşhisin tamamen doğrudur kardeş.Sözü edilen zat,müritleri sakın gücenmesin ve gözlerini açsınlar,ABD nin;Türkiyede oluşturmaya çalıştığı Amerikan usulü İSLAM CUMHURİYETİ'NİN cumhurbaşkanı adayı idi.Benim üzüldüğüm,bu şahsı deşifre edenler,vatanseverler değildir.Bunu deşifre edenler,Alman mandacılarıdır.Ne yazık ki,ülkemiz alman mandacıları ile Amerikan mandacılarının tepişme alanı oldu.Palalarını bilediler,ağızlarından salyalar akarak,birbirlerine diş gösteriyorlar.Bugün devletin bir sürü kurumlarında bunların örgütlenmesi var.Üniversitelere de sızdılar.Siyaset alanından tut,bilime,futbola ne kadar aklına gelen kurum ve kuruluş varsa bunların militanlarıyla dolu.Zaten memleket bundan belini doğrultamıyor.Yoksa kürt meselesi diye feryat ettiğimiz konu bir gecede bitirilir.Bu oyun Anadoluda yüzyıllarca oynandı.Ama Osmanlı o zamanlar (son dönemi hariç)Almancı ABD ci diye bölünmediği için gereğini yaptı.Türke kafa kaldırmanın ne olduğunu gösterdi.Bizim gerçek islam alimileriyle bir sorunumuz yok.Bugün Ahmet Yeseviye,Muhittin arabiye,Geylaniye bir sürü ırkı ne olursa olsungerçek alime dil uzatan var mı içimizde?Bu memleketin alimleri,Çanakkalede sonuna kadar bitirildi.Bugün alim diye dolaşanlar,batan geminin defolu malları.Ben İmam-ı azamdan daha çok biliyorum diyen sapıklar cirit atıyor ortada.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
umay_kagan
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 170

İletiTarih: Pzr Tem 11, 2004 6:56 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bu araştırmayı yaptığın için seni kutlarım arkadaşım... Çok iyi yapmışsın... Maalesef tarihin her safhasında "sözde aşırı dincilik" ile dini bu şekilde saptırmaya çalışanlar oluyor. işin kötüsü bunlar kendini bilen zanneden cahiller. Ama ne bunları yapanlar ve ne de inananlar bizden değildir !!! Bu böyle biline !!!

Ben bu kadar diyecektim. "Kadir21" arkadaşım yeterince açıklama yapmış :wink:
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et ICQ
aslanderen40
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Çar Tem 14, 2004 8:41 pm    ileti konusu: NURCULUK Alıntıyla Cevap Gönder

NE OLU ARKADAŞLAR İLETİYİ OKUYAN 40 ARKADAŞTAN SADECE 2 KİŞİMİ DUYARLI BU ÖNEMLİ KONUYA. SONRADA ÜLKÜCÜ HAREKET NEDEN İLERLEMİYOR DİYE TARTIŞMALAR YAPILIR BENCE NEDEN GELİŞMİYOR BİLİYORMUSUNUZ İŞTE BU YÜZDEN YANİ ÜLKENİN MESELELERİ KONUSUNDA YORUM YAPMAKTAN, GÖRÜŞ BİLDİRMEKTEN KAÇTIĞIMIZ İÇİN. DEVİR NUTUK DEVRİ DEĞİL BEYLER DEVİR TARTIŞMA DEVİR BİLİM DEVRİ... HERKEZİ TÜRKİYENİN HASSASİYETLERİ KARŞISINDA YORUM YAPMASINI BEKLİYORUM.

EY TÜRK! HALA TİTREYİP KENDİNE GELME ZAMANI GELMEDİMİ, NEYİ , KİMİ BEKLİYORUZ BİZLER ŞAHLANALIMKİ MEMLEKET, MEMLEKETİMİZİN EVLATLARI ŞAHLANSIN.
UNUTMAYALIM; BİR MIH BİR NALI, BİR NAL BİR ATI, BİR AT BİR YİĞİDİ, BİR YİĞİTSE TÜM VATANI KURTARIR...

HERKEZ KENDİ ÇAPINCA BİRŞEYLER YAMADIKÇA BU MEMLEKETİ SEVİYORUM DEMESİN LÜTFEN GERÇEK MİLLİYETÇİ VATANI İÇİN GEREKİRSE TEK BAŞINA SAVAŞANDIR BİZLER SAVAŞMIYORSAKTA DÜŞÜNELİM BARİ.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Tem 14, 2004 9:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben de bu duruma çok üzülüyorum.Hep ayni arkadaşlar yazıyor.Halbuki burası fikir meydanı.Hiçbirimizin aklına gelmeyen bir konu,bir çare,her an bir başka arkadaşımızın aklına gelebilir.Geleneklerimizde,istişare dediğimiz olayın önemi çok büyüktür.İmparatorluk dönemlerimizde dahi,bu yola devamlı başvurulduğu halde,bugün bunun azalması,bence büyük eksiğimiz.İki kelime ile de olsa okuyan arkadaşlarımızın konuya katkıları çok önemli.Siteye giren özellikle üye olan arkadaşların katkılarını rica ediyorum.Bizleri düşüncelerinden mahrum etmesinler.
dagdeviren
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 61

İletiTarih: Çar Tem 14, 2004 9:24 pm    ileti konusu: Susmakta rıza göstermek sayılır....... Alıntıyla Cevap Gönder

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde buyurur ki:

“Sen onların dinine uymadıkça ne yahudiler ne de hıristiyanlar senden aslâ hoşnut olmazlar.” (Bakara: 120)

Yahudi ve hıristiyanlar hiçbir yerde, hiçbir tarihte müslümanlara dost olmamışlardır. Müslümanlarla savaşmakta her zaman için birbirine dost olmuşlardır. İnkâr ve sapıklıkta birleştikleri için, müslümanlara karşı bir el gibidirler.

Bu sert ve şiddetli hüküm, müslümanların onlardan uzak durmalarını ve sakınmalarını ihtar içindir. Bu ilâhî hüküm kesindir, bu böyledir, bunu böyle bilin ve onları öylece tanıyın.

Fethullah Gülen yahudi ve hıristiyanlarla on yılı aşkın hoşgörü-diyalog toplantıları yapıp, gerek Vatikan’a gidip Papa’yla görüştüğüne, gerek papaza hazret dediğine göre bunlar birbirlerinden hoşnutlar, memnunlar, birbirleriyle dostlar. Âyet-i kerime’ye bir bak, bunların durumlarına bir bak.

“Eğer onlar Allah’a, Peygamber’e ve ona indirilene (Kur’an’a) inanmış olsalardı, onları dost edinmezlerdi. Fakat onların çoğu yoldan çıkmış fâsıklardır.” (Mâide: 81)

Bu Âyet-i kerime’ler İslâm’a ve müslümanlara karşı küfrün tek millet olduğuna delildir.

Zira Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hadis-i şerif’lerinde “Küfürün tek millet olduğunu” haber vermişlerdir.

Allah-u Teâlâ mümin kullarına İslâm’ın ve müslümanların düşmanı olan yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyi yasaklamakta, onların birbirlerinin dostları olduklarını bildirmektedir.

“Ey iman edenler! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, o onlardandır. Şüphesiz ki Allah zâlimler gürûhunu hidayete erdirmez.” (Mâide: 51)

Yahudiler birbirlerinin, hıristiyanlar da birbirlerinin dostlarıdır. Ne yahudiler kendilerinden olmayana dost olurlar, ne de hıristiyanlar.

Bunun içindir ki zâhirde gösterdikleri sevgi ve ünsiyete katiyyen itibar edilmemesi gerekir, zira sahtedir. İçleri dışlarına uygun değildir.

Âyet-i kerime’de:

“Eğer onlara uyarsanız, siz de müşrik olursunuz.” buyuruluyor. (En’âm: 121)

Burada apaşikâr görülüyor ki, onlara meyleden onlardandır. Allah-u Teâlâ onları hidayetten mahrum ettiğini beyan buyuruyor, iman edenlere duyuruyor. Allah-u Teâlâ iman ile küfrü ayırmış, ayrı ayrı iki zümre olduğunu beyan buyurmuştur.(Hacc: 19)

Şu küfre meyledenler çok iyi bilsinler ki Allah-u Teâlâ’nın bir anlık azabı, bunların hayatı boyunca küfre çalışmalarına bedeldir. Âkıbetlerini görsünler.

Küfrü hoş gören, küfre kucak açanlar, müslüman halkımıza da küfrü hoş göstermeye çalışıyor ve böylece birçok kimsenin küfrün kucağına düşmesine sebep oluyorlar. Halbuki bu halk bu murdarlığı daha önce böyle hoş karşılamazdı, küffar bu İslâm memleketinde rahatça dolaşıp, milyonlarca incil dağıtamazdı.

Zira Hazret-i Allah nasıl ki küfrü ve küfür ehlini bize murdar olarak tanıtmışsa, bu müslüman halk da küfrü ve küfür ehlini murdar görürdü. Küfrü yaymaya kalkanlara husumetle bakardı.

Şu küfre heves edenler var ya; Hazret-i Allah Kur’an-ı kerim’inde küfrü ve küfür ehlini bize murdar (pis) olarak tanıtmıştır:

“Nihayet murdarı temizden ayıracaktır.” (Âl-i imrân: 179)

“Allah kime hidayet etmek isterse, onun göğsünü İslâm’a açar. Kimi de saptırmak isterse, onun da göğsünü göğe yükseliyormuş gibi iyice daraltır. Allah inanmayanların üzerine işte böyle murdarlık indirir.” (En’âm: 125)

“O, murdarlığı akıllarını kullanmayanlara verir.” (Yunus: 100)

“Müşrikler ancak bir (necis) pisliktirler.” (Tevbe: 28)

Küfrü Hazret-i Allah bize böyle tanıtmıştır.

Bu murdarlığı hoş görenler de murdar olmuyor mu? Zira, kendileri küfrü hoş gördükleri gibi halkı da murdar yapmaya çalışıyorlar.

Hazret-i Ömer -radiyallahu anh- Efendimiz, Kudüs halkına verdiği Emannâme’nin hutbesinde sözlerine şöyle başlamıştır:

“Hamd olsun O Allah’a ki bizi İslâm dini ile aziz etti. İman ile şereflendirdi. Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem- hürmetine bizi rahmetine nâil kıldı. Dalâletten kurtardı. Dağınık iken onun sayesinde bir araya getirdi. Kalplerimizi birbirine ısındırdı. Düşmanlarımıza karşı muzaffer kıldı. Memleketler ihsan etti. Bizi sevişen kardeşler haline getirdi.

Ey Allah’ın kulları! Bu nimetlerden dolayı Allah’a hamd ve senâ ediniz.”

İşte bu ilâhi lütfu idrak edenler böyle söylemiştir ve bununla övünmüşlerdir. Bu bir şükürdür.

Bu nimete küfranlık yapmak ne kadar kötü bir şeydir.

Allah-u Teâlâ yarattığı, yaşattığı halde, yüce Yaratıcı’yı bırakmış, şeytana uymuş.

Nitekim bir Hadis-i kudsi’de şöyle buyuruluyor:

“Benim cinlerle ve insanlarla önemli bir hadisem var! Ben yaratıyorum, benden başkasına ibadet ediliyor! Ben rızıklandırıyorum, benden başkasına şükrediliyor.” (Taberânî)

İslâm dini nezafet dinidir. Küfür ise necaset dinidir, pislik dinidir.

Çünkü onlarda hiçbir nezafet yok, taharet yok, abdest yok, gusül yok.

Nezafeti bırakıp murdarı seçene ne dersiniz?

Cennet-i alâ’yı bırakıp cehennemi seçene ne dersiniz?

Nuru bırakıp nârı seçene ne dersiniz?

İmandan soyulup kâfir olana ne dersiniz?

Allah-u Teâlâ iman şerefiyle müşerref, İslâm ile müzeyyen ettiği halde, bu şerefi arkaya atana ve ebedî olarak mahrum olana; Allah-u Teâlâ onları necis olarak tanıttığı halde o safa girene ne dersiniz?

Bunlar bu beyanları arkaya attılar ve küfrü hoş gördüler.

Ve fakat bu diyalog toplantılarının zararı önce müslüman halkımıza ve vatanımıza olmuştur.

Fethullah Gülen Vatikan ziyaretinde: “Papalık Konseyi misyonunun bir parçası olmak üzere burada bulunuyoruz. Bu misyonun tahakkuk edişini görmeyi arzu ediyoruz.” demişti. (10.02.1998)
Tahakkuk edişini, gerçekleşmesini arzu ettiği bu misyon; dinlerarası diyalog yoluyla bütün insanları kiliseye döndürme amacı taşır.

Papa’nın yayınladığı genelgede şöyle denilmektedir:

“Dinlerarası diyalog, kilisenin bütün insanları kiliseye döndürme amaçlı misyonunun bir parçasıdır. Bu misyon aslında Mesih’i ve İncil’i bilmeyenlere ve diğer dinlere mensup olanlara yöneliktir. Tanrı Mesih vasıtasıyla bütün insanları kendine çağırmakta vahyinin ve sevginin mükemmelliğini onlarla paylaşmak istemektedir...” (Redemistoris Missio: “Kurtarıcı Misyon” Papa Paul ll, Roma 1991)

Fethullah Gülen’in Papalık misyonunun bir görevlisi, bir ajanı gibi hareket etmesi akıllara: “Bugüne kadar narcılık için çalıştı, şimdi hıristiyanlık için mi çalışıyor?” sorusunu getiriyor.

Uyan be kardeş! Düşmanını tanı. Bunlar daha evvel de kazancınızdan aldılar ve sizi imanınızdan ettiler. Bir bak ipin ucu kimin elinde. Küfür diyarından kumanda ediyor, küffara yaranmak için peşkeş çekiyor. Din-i İslâm’dan ve güzel vatanımızdan seni mahrum etmek için çalışıyor. Şu amaçlarına dostluklarına bir bak. Dine vatana ihanetlerini gör.

Küfür ve kâfirlere dair bunca Kur’an-ı kerim âyetlerini dinleyip emir ve nehiylerini dikkate almazlar. Hükümlerindeki hikmetleri idrak etmezler.

“Onlar Kur’an’ı düşünmüyorlar mı?Yoksa kalplerinin üzerinde kilitler mi var?” (Muhammed: 24)
Kalpleri katılaşmış ve kararmıştır. Küfür kilitleri ile kilitlenmiş ve kapanmıştır. Artık o kalplere ne nur girebilir, ne de iman.

Kalpler hakikati aramak, Hakk’ı bulmak için yaratılmıştır. Onda bu hususiyet kalmayınca yok gibi olur.

“Hidayet kendilerine apaçık belli olduktan sonra arkalarını dönenlere, yaptıklarını şeytan hoş göstermiş ve onları uzun emellere düşürmüştür.” (Muhammed: 25)

Hidayet yolu açıkça görüldükten sonra İslâm’dan ayrılıp küfre dönenlere, şeytan bu işi güzel göstermiş, emel ve arzularını uzattıkça uzatmış, onları aldatıp kandırmıştır.

“İşte böyle. Zira onlar Allah’ın indirdiğinden hoşlanmayanlara: ‘Biz bazı işlerde size itaat edeceğiz.’ dediler. Oysa Allah onların gizlediklerini bilir.” (Muhammed: 26)

Huzeyfe -radiyallahu anh-: “Bugün münâfıklar Resulullah Aleyhisselâm zamanındakilerden daha kötüdür.” dediğinde: “Nasıl olur?” diye sordular. Bunun üzerine: “O zaman nifaklarını gizliyorlardı, bugün ise âşikâr yapıyorlar.” cevabını verdi.

“Allah hiç şüphesiz ki iman edenleri de bilir, münâfıkları da bilir.” (Ankebût: 11)

“İbrahimî dinlerde buluşma”, “Üç büyük din” gibi teklif ve tabirler bugünkü hıristiyanlık ve yahudiliğin de hak olduğu düşüncesini doğurarak İslâm’ın hayat bahşeden nimetlerinden mahrum bırakılmış gençlerimizin hıristiyanlığa meyletmesine sebep olmaktadır.

Halbuki Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde:

“Dinini bütün dinlere üstün kılmak için Peygamber’ini hidayet ve hak din ile gönderen O’dur. İsterse müşrikler hoşlanmasınlar.” buyuruyor. (Tevbe: 33)

Diğer bir Âyet-i kerime’sinde ise yahudi ve hıristiyanlara cevap veriyor:

“(Yahudi ve hıristiyanlar müslümanlara): ‘Yahudi veya hıristiyan olun ki doğru yolu bulasınız!’ dediler. De ki: ‘Hayır! Biz hanif olan İbrahim’in dinine uyarız. O müşriklerden değildi.’” (Bakara: 135)

Dikkat ederseniz hıristiyan misyonerler yüzyıllardır hiç bu kadar rahat müslümanların üzerinde ve bilhassa ülkemizde ellerini kollarını sallayarak çalışmamışlardı. Saf, temiz ve nezih halkımıza hoşgörü ve diyalog adı altında yahudi ve hıristiyanlar hoş gösterilmeye çalışıldı.

Şu kesindir ki; diyalog misyonerlik faaliyetidir. 1964 yılında ll. Vatikan Konsilinde bu maksatla “Hıristiyan Olmayanlar Sekreteryası” kurulmuş ve diyalog, hoşgörü yoluyla misyonerlik dönemi başlamıştır. 1973’te sekreterlik görevine gelen Rossano gerçek niyetlerini şöyle dile getirmiştir:

“Diyalogtan söz ettiğimizde, açıktır ki bu faaliyeti, kilise şartları çerçevesinde misyoner ve incil’i öğreten bir cemaat olarak yapıyoruz...

Bu sebeple diyalog, kilisenin İncil’i yayma amaçlı misyonunun çerçevesi içinde yer alır.” (Bulletin)

1973’te, 1984’te, 1990’da, 1991’de yayınladıkları resmi dökümanlarda diyaloğun, kilisenin misyonunun ayrılmaz parçası, temel unsuru olduğu açıkça ifade edilmiştir.

“Dinlerarası diyalog misyonerliğin bir parçasıdır ve tüm hıristiyanlar tarafından yukarıda ifade ettiğimiz, tanrının misyonu olarak misyonerlik bağlamında ifade edilmelidir.” (Chistians in Dialoque with Men of other faiths)

Müslümanları hıristiyanlaştırma çalışmalarını ve tarihten beri süregelen misyonerlik faaliyetlerini bu ortamda daha rahat yapıyorlar. Sonuçlarını her gün ilgili bakanlıklardan, Diyanet’ten, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, askerî makamlardan duyuyor, gazetelerden okuyoruz. Emniyet Türkiye’de sekiz milyon bedava incil dağıtıldığını, korsan kilise sayısının hızla arttığını belirledi. Adapazarı-İzmit depreminde Vatikan’ın 13 milyon dolar yardım yaptığı, depremzedelere, arasına 50-100 dolar konularak incil dağıttığı, ikibinbeşyüz depremzedenin hıristiyanlaştırıldığı söylendi. Yine Trabzon’da 60 üniversiteli genci hıristiyan yaptıkları ifade edildi. İslâm’a karşı seksenbeşbin papaz, dörtyüzellibin misyonerin İslâm dünyasında hıristiyanlaştırma faaliyetleri yaptığı Almanya’daki bir gazetede yayınlandı.

Ankara Ticaret Odası’nın yayınladığı rapor da çok önemlidir:

“Başlangıçta hıristiyanlığı yayma amaçlı görülen misyonerlik faaliyetleri etnik ve dini ayrımcılığı körükleyerek, devletin üniter yapısını hedef alıyor...

Misyonerler Türkiye’de elini kolunu sallayarak propaganda yapıyor. Adeta cirit atıyor. Türkiye’de yaşanan ekonomik istikrarsızlıklar ve krizler, bu işin tuzu biberi oldu. Geleceğe umutsuz bakan insanlar, özellikle de genç nesiller kolayca kandırılıyor. Evlere, dükkânlara kadar girip mürid arıyorlar. Ceplerine para koyup gençlerin beyinlerini yıkıyorlar.

Türkiye şu anda tam anlamıyla misyonerlerin istilâsı altında...” (05.06.2004)

Nice müslüman genç para karşılığı veya yurtdışına gitme vaadi ve başka vaadlerle kandırılmaktadır. Türkiye’de birçok eski kiliseler onarılmakta, apartmanlarda kilise evler açılmaktadır.

Hıristiyanlığın gerek katolik, gerek protestan, gerek ortodoks kolu Türkiye’de çok ciddi hıristiyanlık propagandası yapmaktadır. Bilhassa protestanların genişleme, kilise açma, incil dağıtma faaliyetleri, halkı sinsice para, iş vaadiyle kandırma yöntemleri korkutucu boyuttadır.

Önce dinden imandan uzaklaştırdılar, boğazlarından helâl lokmayı aldılar. Ahlâksızlığı, fuhşiyatı yaydılar. Sahipsiz gençleri kandırdılar.

Ey müslüman halk! Siz susuyorsunuz, başınıza bir musibet gelmeden, çoluk-çocuk elden gitmeden uyanın. Gerçekten fitne ve kâfir olanca gücüyle hücum etmekte, dinimize, imanımıza saldırmakta, vatanımıza büyük zararlar vermekte, birlik beraberliğimizi bozup derin yaralar açmaktadır.

Alman Welt Am Sonntag gazetesi 30 Mayıs 2004’de Vatikanın gizli raporunu açıklamış “Milyonlar Muhammed’e Karşı” manşetiyle çıkmıştı. Raporda Congregotion Forthe Evangelzation of Peoples adlı örgütün Vatikan tarafından misyonerlik amaçlı kurulduğu, dünyanın değişik bölgelerinde onbinlerce okul, yardım kuruluşu, sivil toplum örgütü adı altında hıristiyanlaştırma çalışmaları yaptığını yazdı. Hazret-i Muhammed’i karalamak, İslâmiyet’i yıkmak için Vatikan’ın bu örgüte milyar dolar yardım ettiğini yazdı.

Raporda asıl dikkati çeken husus, fakir ülkelerdeki müslümanlara bedava sağlık hizmeti verilerek hıristiyanlaştırılmaları, diğer bölgelerde ise (Türkiye’de) hıristiyan-müslüman diyaloğunun desteklenmesi adı altında çalışmalar sürdürülmesi tavsiye edilmektedir. Bu maksatla 65 bin papazın görevlendirildiği, 1 milyon kişinin de hıristiyanlaştırma faaliyetlerine katıldığı, 42 bin okul, 1.600 hastane, 6 bin ilkyardım ekibi, 780 AIDS yardım merkezi ve 12.000 ofis ile hıristiyanlaştırma çalışmalarının devam ettiği belirtilmektedir. Bu raporu okuyunca küfrü hoş görenlerin, hoşgörü ve diyalog adına küfre kucak açmış olduklarını, kimin niyet ve amacına hizmet ettiklerini şimdi anladınız değil mi?

Hazret-i Allah Kelâm-ı kadîm’i, Beyân-ı hâkim’inde onları bize ne güzel tanıtıyor, açıkça tarif buyuruyor:

“Ey iman edenler! Sizden olmayan kimseleri sakın sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten aslâ geri kalmazlar. Size sıkıntı verecek şeyleri isteyip dururlar. Öfkeleri ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinin gizledikleri ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz, âyetleri size açıklamış bulunuyoruz.” (Âl-i imran: 118)

Hıristiyan olmayanlarla diyaloğa girmenin esasında kilisenin asli görevi olan İncil’in mesajını tüm dünyaya yaymak olduğunu bizzat Papa ll. John Paul 24.12.1999 yılında yayınladığı mesajında şu ifadelerle belirtmektedir:

“Birinci bin yılda Avrupa hıristiyanlaştırıldı. İkinci bin yılda Amerika ve Afrika hıristiyanlaştırıldı. Üçüncü bin yılda Asya’yı hıristiyanlaştıralım.”

Artık çalışmalarını İslâm ülkelerine yoğunlaştırmışlardır.

Allah-u Teâlâ küfrün birbirleriyle dost olduğunu, inananların onlarla dostluk kuramayacağını beyan buyuruyor:

“Kâfir olanlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Eğer siz bunu yapmazsanız yeryüzünde fitne ve büyük bir fesat (kargaşalık) olur.” (Enfâl: 73)

Kâfirlerin arasındaki dostluk, kâfirlik bağından ileri gelmektedir. Müminlerin arasındaki dostluk da iman bağından kaynaklanmaktadır. Bunların birisi aydınlık, diğeri ise karanlıktır. Kâfir Allah’ın düşmanıdır, mümin ise Allah’ın dostudur. Öyleyse arayı iyice ayırmak gerekir. Eğer kâfirlerle bağlar koparılmazsa, yeryüzünde çok büyük bir fitne meydana gelir, o da imanın elden gitmesi ve küfrün açığa vurmasıdır.

İlâhi hükümlere, bunca Âyet-i kerime’lere rağmen diyaloğa devam etmektedirler. Mardin’de küfürle toplantı yaptıklarının aynı günü Papa tüm hıristiyanları müslümanlarla evlenmemeye, eğer evlenirlerse çocukları hıristiyan yapmaya çağırdı. Düşmanlıkları ortada iken, hâlâ onlarla hoşgörü ve diyaloğu görüşmek İslâm’ı ve müslümanları baltalamaktan başka bir şey değildir.

“Doğrusu birçokları bilmeden hevâ ve heveslerine uyarak halkı şaşırtıyorlar.” (En’âm: 119)

Âyet-i kerime’lere ve Allah-u Teâlâ’nın hükümlerine ters hareket ettikleri, nefis arzusunu ilâh edindikleri için şirke düşmüşlerdir.

Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde:

“Resul’üm! Gördün mü o nefis arzusunu ilâh edineni? Artık ona sen mi vekil olacaksın? Onu şirkten sen mi koruyacaksın?” buyuruyor. (Furkân: 43)

Bütün insanlar ve cinler Hazret-i Kur’an’ın bir hükmünü, bir harfini inkâr etseler, hafife alsalar, hepsi kâfir olurlar. İsterse emir ya da hüküm Peygamber -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz’in son nefesinde inmiş olsun. Artık o kesin hükümdür, emirdir.

Âyet-i kerime’de:

“İşte böyle, çünkü onlar Allah’ın indirdiğinden tiksinip hoşlanmamışlardır.” buyuruluyor. (Muhammed: 9)

Bunun içindir ki hak sözleri ve uyarıları kabul etmezler, takip ettikleri bâtıl yoldan geri dönmezler.

Ömer Öngüt (Hakikat Dergisi Temmuz 2004) www.hakikat.com.tr
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
idealistturk
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 106

İletiTarih: Per Tem 15, 2004 12:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

s.a
gardaslar hepinize katılıyorum. içlerinde vatan evladı insanlar var ama beim gördüğüm fazla yok.
bozkurt44
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 17

İletiTarih: Per Tem 15, 2004 12:17 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Nurculuk denen sözde dini nitelikli olan aslında dini istisimardan başka bişey olmayan ve dini istedikleri tarafa çeken bu akım insanların dini duygularını sömürmekten başka bir işe yaramamaktadır.İnsanlara sözde din öğretme amacıyla başka faaliyetlerde bulunmaktadırlar.Bugün Fetullah Gülen neden bir müslüman ülkede değilde Amerikada yaşamaktadır?Ben bu sorunun cevabını gerçekten çok merak etmekteyim. Nurcuyum diyen insanların maddi durumlarının çok iyi olması ve adamların para içinde yüzmesi gerçekten çok ilginç. Bu adamlar bu kadar parayı nereden buluyorlar acaba? Milletten milyonlarca dolar bağışlar toplayıp bu kadar parayı hangi amaçlar için kullandıkları apaçık ortada. Adamlar kendilerinden olmayan müslümanlara dahi müslüman değilmiş gibi bakıyorlar.Soruyorum size hiç böyle müslümanlık olur mu?
Bilgin
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 70

İletiTarih: Sal Tem 20, 2004 2:48 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SELAMÜN ALEYKÜM :wink:

ARKADASLAR KESINLIKLE HAKLISINIZ.
BEN NURCULARA SASIYORUM DOGRUSU. TÜRK OLARAK DOGUPTA, BUNUN KIYMETINI BILMEYENLERE DIYECEK SÖZ BULAMIYORUM. VE SAHSI FIKRIM: ONLARIN DINIMIZI MALESEF KULLANDIKLARINI DÜSÜNÜYORUM, TABI GENEL ANLAMDA. BELKI ICLERINDE TEMIZ IYI INSANLARDA VARDIR, AMA OZAMAN YANLIS YOLDADIRLAR BANA GÖRE.

BEN BIRKERE NURCULARIN DÜZENLEDIGI BIR GECEYE KATILDIM. BIR SEMA GÖSTERISI DÜZENLENMISTI, COK GÜZEL BIR GECEYDI. SAZ CALINDI VE KURAN OKUNDU. ANCAK EKSIK BIRSEYLER VARDI, NEYMI? O AN AKLIMA BIZIM ÜLKÜ OCAGIN DÜZENLEDIGI BIR DIGER GECE GELDI. O GECEDE OZANLARIMIZ SAZ CALIYORDU, KURAN OKUNUYORDU VE HERSEY COK NEFISTI. TÜRK BAYRAKLARI DALGALANIYORDU VE BOZKURT ISARETLERI YAPILIYORDU.
VE ANLADIMKI NURCULARIN GECESINDE EKSIK OLAN SEY MILLIYETCILIKTI...

VE GERCEKTENDE EGER DOGRU OLANI ONLAR YAPIYORSA, BUNU ACIKLASINLAR. DIN ÜZERINE SIYASET YAPIP, VE KIMLIGINE SAHIP CIKMAMANIN NERESI DOGRU?

TEK GERCEK VARDIR: ODA MERHUM BASBUGUMUN YOLUDUR...

ALLAH´A EMANET OLUNUZ.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
aslanderen40
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Tem 20, 2004 2:59 pm    ileti konusu: cevap Alıntıyla Cevap Gönder

ÜLKÜDAŞ KUR'AN-I KERİMDE AKLIN YOLU BİRDİR BUYURUYOR H.Z. ALLAH AMA BUNU ANLAYACAK KAPASİTE ÇOĞU İNSANDA YOK.
SORUYORUM BURADAN BEN MÜSLÜMANSAM DİNİ KULLANMA HAKKINI BANA KİM VERİYOR Kİ MÜSLÜMANSAM HAYATIMI DİNİMİN GEREKTİRDİĞİNCE YAŞARIM AMA ONU KULLANMAM.

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
leyliguzel
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 75

İletiTarih: Sal Tem 20, 2004 3:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
ÜLKÜDAŞ KUR'AN-I KERİMDE AKLIN YOLU BİRDİR BUYURUYOR H.Z. ALLAH AMA BUNU ANLAYACAK KAPASİTE ÇOĞU İNSANDA YOK

demis arkadas...

sanirim o kapasite sizded hic yok maalesef...
Bilgin
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Tem 20, 2004 4:01 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BEN YANLIS ANLASILDIM GALIBA BURDA...
DINIMIZI KULLANIYORLAR DERKEN, ISTISMAR ETTIKLERINI DEMEK ISTEDIM. HATTA "BOZKURT44" KARDES DE YAZMIS, DINIMIZI ISTEDIKLERI TARAFA CEKIYORLAR. OLAY BUDUR...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM ICQ
Bilgin
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiTarih: Sal Tem 20, 2004 7:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BIRDE SU "KAPASITE" LAFINA BIR ACIKLIK GETIRSENIZ IYI OLUR...
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Sal Tem 20, 2004 8:08 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Etraf bu kadar gören kör,işiten sağır,söyleyen dilsiz dolu iken;biz daha çözüm üretme değil,boyuna Fethullah hocayı konuşuruz.Bu konuda şu forumlara yazılan yazının haddi hesabı yok;ama hala anlamayanlar var.Şu anlattklarımızdan bir belgesel dizi çekilecek kadar malzeme oluştu;hala birbirimizi kapasite ile suçluyoruz.Ne yazık ki elimizde hidayet neviinden bir şey yok.Bir de menfaat baskın çıkıyor.Ah ülkücü kardeşlerim;bunlar kadar dayanışsaydık şimdi Türkiye ayağa kalkmıştı.Adamların kemikleşmiş dayanışmasına bak;bizim birbirimizi yememize.Ondan sonra da bu siteye gelip dalgasını geçiyorlar.Bunların amacı ne biliyorum.Herhalde bu saatten sonra ülkücüleri Fethullahcı yapacak değiller....
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz 1. sayfa (Toplam 42 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız