Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - Kurtbasi
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
MrDragon
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 4

İletiTarih: Pts Eyl 25, 2006 11:31 am    ileti konusu: Kurtbasi Alıntıyla Cevap Gönder

merhaba arkadaslar.. sizden bir ricam olacak..

bana acilen bi kurtbasi resmi lazim!!..

yalniz bu kurtbasi ocaklarda veya türkcü etkinliklerde kullanilan sembol haline gelmis bas olmasi lazim. genellikle mavi zemin üzerine siyah renkle yapilmis bir kurtbasi olur. neyi kastettigimi anlayan arkadaslar lütfen bana bu resmi e-mail yoluyla göndersinler. resmi internette aradim ama bulduklarim ya cok kücüktü ya da kalitesizdi..

yardimlariniz icin tesekkürler..

e-mail adresim: dragonheart02@gmx.de
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
ZaferTurk
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 23

İletiTarih: Pts Ekm 23, 2006 12:37 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Mister ve Dragon gibi yabancı isimlerin hayranı biri için kurtbaşı ne anlam ifade edecek ki. Önce kendine bir Türk ismi seçsen iyi olmaz mı.

Entel bir isim, keçi sakalı, yabancı ve yerli pop ve topcu hayranlığı gibi vasıflara sahip olununca kendilerini medeni olarak görenler, Türk örf- adetleri ve Türkçe isimleri koyunca aşağılık kompleksine mi düşüyorlar acaba.

Forumda defalarca uyarıldığı halde yabancı isimde ısrar edenleri anlamak mümkün değil.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
MrDragon
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar Ekm 25, 2006 1:58 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sayin ZaferTurk!
benim ne yabanci isim hayranligim var ne de asagilik kompleksine sahibim. benim sakalimdan ve müzik zevkimden nasil haberdar oldugunuzu düsünürsünüz anlayamadim! alayci konusmak istemiyorum ama herhalde uydu hizmeti gören organlara sahip oldugunuzu saniyorsunuz.
MrDragon nicki benim 8 senedir her sitede kullandigim bir nick haline geldigi icin bozkurt.net icin de ayni nicki kullandim. bir eglence sitesinde de ayni nicki kullanirim bir haber sitesinde de. belki biliyorsunuzdur, Büyük Hun Devletinin bayraginda da bir ejderha resmi var.
insanlarin zevklerine karisarak, yok pop müzigi dinleme, futbola merakli olma gibi seyler söylerek, baskalarinin ülkücü genclige geri kafali olarak bakmasina neden oluyorsunuz. ülkücü olmak demek, takim elbise giyinip, kaslari catarak kahve önlerinde gezmek demek degildir.

ben almanya'da hukuk okuyorum, türkcem sizinkisi kadar düzgün olmasa da, almanya'da yasasam da, cok nadir sinek kaydi trasi olsam da, yabanci ve yerli müzik dinlesem de, fanatik bir galatasaray hayrani olsam da, ben bir türk milliyetcisiyim!!
siz beni bir ülkücü olarak görseniz de görmeseniz de benim düsüncelerimi ve fikirlerimi cevremdeki herkes biliyor. ve bunu hicbir zaman saklamam. sanal alemde bile.

kurtbasina gelince.. o bana burda bastirmak istedigim t-shirtler icin gerekliydi..
ZaferTurk
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar Ekm 25, 2006 2:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın MrDragon;

Öncelikle kibar bir şekilde cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Ben sizi sıradan bu siteye girenlerden zannettiğimden, böyle bir yazı yazdım. Çünkü bu forumda yabancı isimlerin kullanılmayacağına dair site yetkililerince uyarı bulunmaktaydı.

Müzik dinlemeniz ve şekliniz şahsınızı ilgilendirir. Fakat biz mi biraz yaşlandık ki, gençlere böyle tepkiler veriyoruz işte. Eskiler de bizim favüllerimizin uzunluğuna bozulurlar, kızarlardı. Niyetim seni kırmak değildi.

Diline gelince, Almanyada oluşun ve hukuk okuman çok güzel. Tebrik ediyorum. Allah (C.C.) zihin açıklığı versin. Sizin gibi ilim tahsilinde bulunan insanlara bu milletin ihtiyacı büyüktür. Bu konuya şu yüzden tepkiliyim:

Bir spor antrenörü herkes bilir anlattığımda. İtalya'ya gitti. İtalya'da bu arkadaşın ilk işi "İTALYANCA" öğrenme oldu. Bizim basın, medya vay efendim çok büyük bir marifet etmiş gibi yere, göğe koymadılar adamı İtalya'nca öğrendi diye. Fakat gelelim bir Alman antrenörüne bu da yıllarca Türkiye'de kaldığı müddetçe yanında bir "TERCÜMAN" bulunduruyordu. Sizce hangisi doğru.

Yukarıda bahsettiğim gibi biz de eskiden büyüklerimize darılır ve kızardık. Lakin şimdi yeni yeni anlıyoruz ki, bizden olmayan, bizim gibi olmayan, bize benzemeyenlerin bize hiç bir faydası olmuyormuş. (İLİM ÖĞRENME KONUSU BUNA DAHİL DEĞİL)

ALLAH RAHMET ETSİN BİZE DOĞRU YOLU GÖSTEREN BÜYÜKLERİMİZE, BUGÜNDE EĞER DOĞRU YOLU GÖSTERECEK OLAN KÜÇÜKLERİMİZE.

Yanlış anlama niyetim seni kırmak değildi. Sözlerim, bazı konularda bize öğretilen değerlerimiz gereğince, bize mahsus bir hal olduğundan, sizin de bu isminizi görünce birkaç lakırdı ettik işte.

Alıntı:
insanlarin zevklerine karışarak, yok pop müzigi dinleme, futbola merakli olma gibi seyler söylerek, baskalarinin ülkücü genclige geri kafali olarak bakmasina neden oluyorsunuz.

Bu sözlerine katılmam mümkün değil. Biz başkalarının bize ne diyeceklerine bakarak bir dava peşinden koşmuyoruz. Bizim davamız bellidir. Her yönüyle ve yöntemiyle belli prensipler içerisindedir. Kendimizi başkalarına beğendirelim diye, davamızdan taviz veremeyiz.

Bu dediklerinden hiç biri Osmanlılar zamanında yoktu. O asırda Osmanlılara geri kafalı gözüyle mi bakılıyordu. Birileri trilyonlar kazanacak diye futbol fanatiği mi olalım. Müzik tüccarları daha çok kazansınlar diye falanca sözde sanatçıya rabıta mı edelim. Avrupa bizi medeni görsün diye kendi örf, adet, geleneklere göre kılık kıyafet ve traşımızı bile onlara mı benzetelim. Kusura bakma, biz yıllar önce batıya ilim adamı yetiştirsin diye gönderdiğimiz kişiler, bu mantıkla hareket etmediklerinden batının bilmem hangi uygunsuz adetini alıp getirdiler. Sen hukuk okuyorsun güzel. Bugün gelinen noktaya bak, Osmanlılar zamanında en üst noktaya çıkmış olan hukukumuzu bu batı bugün beğenmiyor ve bir sürü dayatmalarla hukuk sistemimizi sözde kendi hukuk anlayışına benzetmeye çalışıyorlar. Onun için değerlerimizi gereğince koruyamazsak, birileri ta hukukumuza kadar değiştirmeye kalkarlar. Başkalarına kendimizi beğendireceğiz diye diye NEYE BENZEYECEĞİMİZİ bile şaşırırız.

Akif'in dediği gibi:
İLMİ YUTTURSA DA HAYIR GELMEZ BU MUSİBETLERDEN
BIRAKIN OĞLUMU, CAHİLLİĞE RAZIYIM BEN

BİZ KİMSENİN ÜLKÜCÜLÜĞÜNÜ MUHASEBE ETMEK NİYETİNDE DEĞİLİZ. İNSAN KENDİSİNİ ÜLKÜCÜ HİSSEDİYOR VE BU ŞEKİLDE YAŞIYORSA ÜLKÜCÜDÜR.

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

HAKKINIZI HELAL EDİN.
MrDragon
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar Ekm 25, 2006 3:54 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

büyüklerime saygim sonsuzdur. özür dilerim yazimin basinda kullandigim üslup icin. kac yasinda oldugunuzu bilemedigim icin nasil bir tavir takinacagimi bilemedim.

ben öyle bir uyarinin oldugunu bilmiyordum. dogrusunu söylemek gerekirse bana biraz fuzuli geliyor böyle uyarilar. neden diye sorarsaniz: bu siteye üye olan bir kisi türk milliyetciligine ya ilgi duyuyordur ya da onu seviyordur. sonucta gönüller ve (cogu) fikirler bir. bu yüzden bana göre kullanici isminin hangi dilde olup olmadigi önemli degil.

ben MrDragon nickini bir alman sitesine kayit olusum sirasinda secmistim. aslinda ilk tercihim MrWolf olmustu ama malesef biri benden önce davranmisti. :) benim de aklima hun devletinin bayragindaki ejder geldi..
o sitede bir cok politik tartismalara girdim bu nickle ve biraz da olsa cevre edindim. bu yüzden diger sitelerde de ayni ismi kullandim.

sizin degindiginiz diger konulara katiliyorum. özellikle türk diplomatlarinin yurt disindaki basin toplantilarinda türkce konusmalari benim icin cok önemli. ve türkiye'de calisan insanlarin türkce konusabilmesi gerekli, buna sporcular da dahil.

benim demek istedigim de sizin degindiginiz gibi yüksek tahsilde bulunan genclerin ufak tefek kültür farkliliklari olamsina ragmen vatanlarini canlarindan cok sevmeleri. benimle birlikte okuyan bir cok milliyetci hukuk ögrencisi var ve devletlerine hizmet edebilmeyi iple cekiyorlar. yalnizca hukuk dalinda degil, bir cok dalda artik cok sayida türk gencleri görülmekte. bence bu ilerisi icin, en azindan yurt disinda daha fazla etkili olabilme acisindan, umut verici..

büyüklerimizin genclere dogru yolu göstermesine ihtiyacimiz var, her zamanki gibi.. gencler kirilsa da üzülse de bu olmasi lazim.. ama büyüklerimizin de genclere söz hakki vermesi ve onlari dinlemesi gerekli.. o yüzden ben de size tesekkür ediyorum..

saygilarimla..
ZaferTurk
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Çar Ekm 25, 2006 4:46 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sağol Allah (C.C.) razı olsun.

Öncelikle uslubun ve ince ve nazik oluşundan iyi bir aile yapısı ve terbiye gördüğün anlaşılmaktadır. Çok teşekkür ederim. İnşaallh gurbet biter ve vatanına ve sevdiklerine kavuşursun.

Kullanıcı adının neden Türkçe olmasının istendiğine;

Yöneticilerin ne niyetle böyle bir karar aldıklarını bilemiyorum. Onlar belki açıklarlar. Fakat benim kanaatim şudur:

Rusya esir ettiği Türk ülkelerinde (diğerlerinde var mı bilmiyorum) öncelikle uğraştıkları tek konu bu İSİM DEĞİŞTİRME idi. (kusura bakmayın yabancı dil bilmiyorum buna ASAMBLE mi ne diyorlar)

Bildiğim kadarıyla Bulgaristandaki Türklerin isimlerinin arkasına OF, Diğer Kafkasyadaki Türk ülkelerindeki kardeşlerimizin isimlerine de OV eki getirdiler. Sence bu masumane bir davranış mıdır. Çok önemsiz midir. Şu an Azerbaycanlı kardeşlerimizden duyuyoruz şuurlu olanlar hemen nüfustan bu isimlerini değiştiriyor ve bundan büyük haz duyuyorlar. Yani şunu demek istiyorum. Bunlar yeniden HÜRRİYETİNİ KAZANMIŞ gibi seviniyorlar.

Gençlere söz hakkı her zaman verilmeli, gençler doğruları iyi bilmeli, doğru düşünmeli, doğru görmeli ve doğru yaşamalıdır.

Dün Osmanlı, hakimiyeti ele geçirmiş istediğini yaptırmıştır. Fransa'da dansın ilk çıktığında Kanuni'nin ferman yollayarak

"BU MENEM ŞEYDİR, TEZ OLA BU ADET KALDIRILSIN. YOKSA BİZİM ÜLKEMİZE DE SİRAYET EDER. YOKSA BİZ GELİR KALDIRIRIZ"

diyerek men etmiştir. Demek ki, Hakim olan, etki de edebilmektedir. Bugün Amerika'nın yaptığı budur. Her konuda etki etmeyi istemektedir.

İLİM, SADECE ÖĞRENMEK, BİLGİYİ ÇOĞALTMAK İÇİN DEĞİL, İNSANLIĞA DAHA ÇOK HİZMET EDEBİLMEK İÇİN ÖĞRENİLİR.

ALLAHA EMANET OLUN.
----------------------------------------------------------------------------------
NOT : Ben aslında bu siteye bir şeyler yazmak niyetiyle değil de, Bedii Hoca, Vuslatım ve Kadir21 v.b. gibi şahısların bilgilerinden istifade etmek ve yazdıklarını okumak için giriyorum.

Birşeyler yazmak anlatmak her kişinin harcı değil. Hele hele düşündüklerini, fikirlerini kaleme dökmek oldukça zor. Yazmak yerine okumayı tercih edişimin nedeni;

"KAŞ YAPAYIM DERKEN GÖZ ÇIKARMAK"

tabirinde olduğu gibi. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemeyişimden kaynaklanmaktadır.
ZaferTurk
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiTarih: Cmt Ekm 28, 2006 10:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında yazmak istemiyordum.

Konuyla ilgili olarak belki ben düşüncelerimi tam ifade edememişimdir, acaba insanları yanlış mı yönlendiriyorum diye düşünürken, aşağıdaki bu formda açılan "SİYASET MEYDANI" başlığı altında "RAHATSIZIM" adlı bir konuyu okuduktan sonra yanlış anlaşılmaya yol açmamak için değerli abi ve kardeşlerimizin konuyla ilgili fikirlerini ilgilenenlerin okumalarını tavsiye ediyorum.

Yanlış bir söz sarf ettiysek affola. Yanlışlarımızı düzeltenlerden de ALLAH RAZI OLSUN.

Teşekkürler.

http://www.ulkuocagi.net/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3181&highlight=
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız