Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - KÜRT AÇILIMI MI ?BÜYÜK İSRAİL PROJESİMİ ?
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 5. sayfa (Toplam 7 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Çar Kas 11, 2009 8:29 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Dun meclis de bu konunun on gorusmeleri tartisilirken;bunun bir bolunme projesi oldugu;akepeli konusmacilarin ve ozellikle içisleri bakanının laflarından belli oldu.
Ben muhalefeti;basta mhp olmak uzere,dun gösterdikleri başarılı gayret için kutluyor,gözlerinden öpüyorum.
Muhalefet,10 ve 12 Kasım konusundaki hassasiyetlerinde son derece haklılar.Bu niyet okuma falan degildir.Akepe ve dtp etegindeki taşları dökerek niyetlerinin ne oldugunu açıkça ortaya koymuşlardır.
Dün başta meclis başkanı olmak üzere,Atatürke sözde bağlılıklarını sunan akep konuşmacıları;samimiyetsizliğin ve ikiyüzlülüğün her turlusunu Türk milletine göstermişlerdir.Cumhuriyet ve onun kazanımlarını ballandıra ballandıra anlatan akepe konuşmacılarının;başından beri cumhuriyeti nasıl tepelemeye kalkıştıkları;Cumhuriyetin Turk milleti yaratma doktrini olan NE MUTLU TURKUM DİYENE"sözlerinden ne kadar rahatsız oldukları,Türk kimliğini yoketmek için bu meclise kanunlar yaptırmaya çalıştıkları ortada iken,trubunlere oynamaları rezaletin(komedi diyorum cunku konu çok hassas)en buyugudur.
Ben akepe gurubu içerisinde söylenenlerin aksine ;kalbinde zerre kadar vatan sevgisi taşıyan birisi olduguna inanmıyorum.Bu ,bir gurup degil;milletvekili falan degil,özenle seçilmiş ve teşkilatlandırılmış bir siyasi çıkar çetesinden başka bir şey degildir.
Bunlar akılları sıra kurucu meclis rolune soyunmuşlardır.Yeni bir anayasa yapmaya,başaramazlarsa,eskisini sulandırmaya kalkışmaktadırlar.
Ben 82 anayasasına hayır oyu vermiş bir insan olarak hatamı anlıyor,ve o anayasaya bazı dayatmaların neden koyulduguna artık hak veriyorum.Çünkü bu millete ne zaman demokrasi verilmeye kalkışılsa;bu millet tercihini hep kotu kullandı.Bunun da en buyuk nedeni cehaletdir!Milli eğitim bu şekilde devam ettiği surece,din hala daha bu şekilde algılandıgı sürece anlaşılıyor ki;ne akepeler ne rte ler bitmeyecektir.Bunu milletime hakaret olarak söylemiyorum.aMA BAZI ŞEYLER BUNU KANITLIYOR.Bugun rte ile birlikte gırtlagına kadar pisliğin içine batmış Abdüllatif Şenerler,Mustafa Sarıguller;ihanet görevi için yedekte bekletiliyorsa;bunların arkasındaki kuklacılar;Türk milletinin ne oldugunu bizden iyi biliyorlar demektir.
Dun gerek mhp gerekse chp 57 hukumetin teror konusundaki başarısını açıkça ortaya koydular.Akepenin de acziyetini ortaya serdiler.
Devlet gibi ayakta durmayı başaramayıp da,ülkeyi dışarıdan alan akılla idare etmeye kalkışanlar;cuvaldan bilmem neye kadar bir suru olaya neden olarak;milli onurumuzu ayaklar altına aldırıp çiğnettiler.
Ondan sonra utanmadan meclise gelip de masal anlatıyorlar millete.
Ulan eşkiya ile resmen pazarlık masasına oturdunuz,milletin özgüvenini mahvedip devletin pkk ya yenildigini ilan ettiniz,acziyetin,ihanetin bini bir para,şimdi gelmişler utanmadan;daha fazla demokrasi bilmem ne diye hiç yüzünüz kızarmadan masal anlatıyorsunuz!
Kendi partisi içinde bile demokrasi olmaksızın,üçlü bir cunta tarafından yonetilen bir yığın mı Türkiye ye daha fazla demokrasi getirecek.Diyeceksiniz ki,diger partilerde var mı,onlarda lider sultası yok mu sanki?Var,yok demiyoruz.Ama onlar böyle bir sözde daha fazla demokrasi diye bunlar gibi ortaya fırlamıyorlar.Hiç olmazsa,bu Cumhuriyet bağlı,bu devletin kırmızı çizgilerini tanıyıp bilen insanlar.
Neymiş,açılımı konuşalım mı konuşmayalım mı ön görüşmesi imiş.
Ya ne on görüşmesi?Görüşmeye ne gerek var.Getir kanun teklifini görüşülsün.
Ama art niyet var.Bakıyorlar ne tepki gelecek?Tepkiye göre doz ayarlıyacaklar.
Bu kanun teklifi akepenin falan olmayacaktır.Bu teklif,başta sayın gül olmak uzere,rte ve bülent arınç ıın teklifidir.Bunlar başta akepe gurubu olmak üzere,millet meclisini bu oyuna alet etmektedir.MHP BU OYUNUN PİYONU OLMAYACAĞINI AÇIKÇA İLAN ETMEKTE ÇOK HAKLIDIR!
tEK OPERASYON YOK PKK YA!BÖYLE REZALET OLMAZ.OPERASYONLARA KESİNTİSİZ DEVAM EDECEKSİN!BU ARADA ALINMASI GEREKEN EKONOMİK TEDBİRLER VARSA ORALARI İLE İLGİLİ ONLARI GETİR MECLİSE.
BUNU YAPMADIKÇA,BİR TARAFLARINIZI YIRTSANIZ,DEVLETİN PKK YA YENİLDİGİNİ VE ATEŞKES VE MÜZAKERE İSTEDİĞİNİ KABUL ETMİŞSİNİZ DEMEKTİR!
BURADAN TSK YA DA SESLENİYORUM.LÜTFEN İŞİNİZİ YAPIN!BU GORUŞMELER SİZİ ALAKADAR ETMEZ.SİZ SİYASİ BİR GÖRÜŞ VE PROJE ORTAYA KOYAMAZSINIZ.ALDIĞINIZ YETKİYİ KULLANIN!YOKSA BU,SİZİN,SİZİN ŞAHSINIZDA DA TURK MİLLETİNİN PES ETTİĞİ ANLAMINA GELİR.BİZ BUNU KABUL EDEMEYİZ!
TAM BU GORUŞMELER OLURKEN,İNDİRİN BU PKK NIN ÜZERİNE BALYOZU!
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
mustafa1995
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 151

İletiTarih: Çar Kas 11, 2009 5:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

MERHABA SEVGİLİ ÜLKÜDAŞLARIM,İŞLERİN YOĞUNLUĞUMDAN DOLAYI SİTEMİZİ ZİYARET EDEMEDİM,FAKAT GÜNDEMDEN TAKİP EDEBİLDİĞİM 2 KINUYU DİKKATİNİZE ÇEKMEK İSTİYORUM:1 .ABD NİN BAŞI BAŞBAKAN R.T.E'Yİ 29 EKİM GÜNÜ BEYAZ SARAY ADAVET ETTİ,FAKAT UFAK BAZI ELEŞTİRİLERDEN SONRA BU GİDİŞ ERTELENDİ,29 EKİM NEDİR,TABİİKİ KURTULUŞUMUZ VE BAĞIMSIZLIĞIMIZIN TEMELİ VE SON NOKTASI OLAN CUMHURİYETİN İLANI,ACABA BU DAVET NEDEN ÖZELLİKLE BU GÜNE GETİRİLDİ VE YAPLDI.AYRICA BİZİM BU GÜNÜMÜZÜ VE ŞU ANKİ SINIRLARIMIZ KABUL ETMEYEN VE TANIMAYAN ABD DEĞİLMİ,MAALESEF ÖYLE ? 2.CİSİ KÜRT AÇILIMI 10 KASIM A ISRARLA GETİRİLDİ ACABA BUNUNLADA ATATÜRK ÜN ÖLDÜĞÜ GÜN BU BAĞIMSIZLIĞINIZ ZATEN BİTTİMİ DENİLMEK İSTENİYOR, SONUÇ ARKADAŞLAR BÜYÜK İSRAİL PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR.AMERİKAYI SEVMEM AMA BİR ÖRNEK VERECEĞİM ONLARDAN,ORADA 72 MİLLETTEN İNSAN YAŞIYOR VE BENİM BİLDİĞİM KADAR RESMİ DİLLERİ VE EĞİTİM DİLLERİ SADECE İNGİLİZCE,VEYA DİĞER MİLLETLERDEN ÇİFTE RESMİ DİLİ OLAN BAŞKA BİR ÜLKE SÖYLEYEBİLECEK OLAN VARMI,KALDIKI KÜRTCE YAYGIN KONOŞULAN BİR DİL DAHİ OLMAYIP LEHCE İKEN,İNANIN DİYARBAKIRDAKİ BİR KÜRTLE HAKKARİDEKİ BİR KÜRT BİLE LEHÇE FARKINDAN DOLAYI DOĞRU DÜRÜST ANLAŞAMAZ İKEN,AMA OK YAYDAN ÇIKTI BİR KERE VE BÖLÜNMEYE DOĞRU HIZLA GİDİYORUZ,ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN,TÜM TÜRKLERİN UYANIP KENDİNE GELMESİNİ NASİP ETSİN
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 3121

İletiTarih: Per Kas 12, 2009 8:07 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Bazen az laf cok sey anlatir;

Güneydoguda bölücüler ile koyun koyuna pozlar veren, dincilikle Atatürkcülügü birbirine karistirip ortaya salata yapan, batida dinci olup doguda dincilige küfreden, yöre insanini ATATÜRKCÜLÜGE karsi kiskirtip atasina hizmet ettigini düsünen, her pozu koz kabul eden bir durusla firsatcilik esasina dayanan tarla faresi kimliginde siyasete özenen, gölgesinde daglar görerek poyraz misali esip gürleyen nemrutlari sandiga kadar Allah´a (c.c.) havale ediyoruz...

TANRI TÜRK´Ü KORUSUN VE YÜCELTSIN
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Kas 13, 2009 8:14 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

hürriyet den alıntı:
Alıntı:
İşte açılım listesi Paylaş

Zeynep GÜRCANLI- ANKARA 13 Kasım 2009

Hükümetin “Kürt açılımının” ilk adımları yarın TBMM’de, bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından anlatılacak.

Ak Parti kaynakları, Anayasa değişikliği ve yeni yasa çıkarılması gerektirmeyen, ancak yasalardaki kimi maddelerin değiştirilmesi, yönetmelik değişikliği ya da kararnameler ile atılacak adımlardan oluşan bu listeyi “güven arttırıcı önlemler” olarak nitelendiriyor.

Kimisi yönetmelik değişiklikleri ya da Bakanlar Kurulu kararnameleri ile daha şimdiden hayata geçirilmiş olan önlem
Zeynep Gürcanlı YAZIYOR

listesi şöyle;

KIRMIZI ÇİZGİLER

Hükümetin, Kürt açılımı konusundaki “kırmızı çizgileri” de var. Bunlar, genel af ve ana dilde eğitim. Bu çerçevede, Kürt alfabesinde yer alan harflerin, şu andaki mevcut alfabeye dahil edilmesi de düşünülmüyor. Kürt açılımı konusunda atılacak adımlar, Anayasa’nın ilk üç maddesine, aykırı olmayacak. Ayrıca üniter yapıya aykırı hiçbir adım atılmayacak.

İŞTE LİSTE:

• Cezaevlerinde Kürtçeye izin (Bu adım, Adalet Bakanlığı tarafından yapılan bir yönetmelik değişikliği ile zaten geçen hafta hayata geçirildi)

• Vatandaşlık hakkı- Silahlı eyleme karışmayan Kürt kökenli kişiler İçişleri Bakanlığı’nın önerisiyle Türk vatandaşlığını yeniden kazanabilecek.

• Kuzey Irak’taki Kürt yönetimiyle işbirliği yapılarak, Mahmur kampının boşaltılması sağlanacak. Kandil’in boşaltılması, burada silahlı militanların bulunması nedeniyle daha sorunlu. Bu konuda da Türk Ceza Kanunu'nun etkin pişmanlığı düzenleyen 221. Maddesinde değişiklik yapılarak, geri dönüşlerin kolaşlatırılması gündemde.

• Başta Diyarbakır Cezaevi olmak üzere tüm cezaevlerine AB standartları getirilecek. Diyarbakır cezaevinin boşaltılması da gündemde

• Taş atan çocuklar hapse değil, rehabilitasyona- Doğu ve Güneydoğu’daki gösterilerde polise taş attıkları için 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan 115 çocuk ile daha sonra bu duruma düşeceklere cezaevi yerine rehabilitasyon kapısı açılıyor. Hükümet, terör suçlarında cezaları artıran hükümlerin 18 yaşın altındaki çocuklara uygulanmamasını öngören yasa değişikliği taslağını TBMM’ye getirdi bile. Bu çerçevede, yargılanan çocuklar için istenen cezalar yarı oranında düşecek. Çocuk Koruma Kanunu’ndaki koruyucu hükümler, terör davalarında da uygulanacak. Tüm çocuklar, özel yetkili ağır ceza mahkemelerinde değil çocuk ağır ceza mahkemelerinde yargılanacaklar.

• Özel Televizyonlarda da 24 saat Kürtçe yayın- RTÜK yaptığı bir yönetmelik değişikliği ile, TRT şeş’ten sonra, özel televizyonların da 24 boyunca Kürtçe yayın yapmalarının önünü açtı.

• Yerleşim yerlerine Kürtçe isme izin- Bu konuda adımlar atılmaya başladı bile. Doğu ve Güneydoğu’da adı sonradan Türkçeye çevrilen yerleşim yerlerine eski isimlerini kullanma izni verilecek. Bu konuda yapılan değişikliklere mülki idare daha şimdiden itiraz etmemeye başladı. Bu çerçevede küçük yerleşim yerlerinde ilk isim değişiklikleri de yapılmaya başlandı.

• Yerel yönetimler güçlendirilecek- Açılımın en kapsamlı maddesi bu. Halen TBMM’de tartışılmayı bekleyen yerel yönetimlerde reform yasası gözden geçirilerek, merkezi yönetimin birçok yetkisi yerel yönetimlere geçirilecek. Böylece belediyeler daha güçlü hale gelecek.

• Yeniden yargılanma imkanı geliyor- Yine hükümetin TBMM’ye ilettiği yasa değişikliği taslağı ile daha önce Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın yeniden yargılanmasını engellemek amacıyla getirilen ve sonra başka dosyaları da etkileyen hüküm kaldırılıyor. Böylece Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin yeniden yargılama kararı verdiği 208 dosyanın mahkemelere gönderilmesinin önü açılacak.

• Açılım çerçevesinde, ifade özgürlüğünün genişletilmesi de gündemde. Hükümetin üzerinde çalıştığı bir başka madde, TCK’nın ifade özgürlüğünü düzenleyen 216. maddesi. Değişiklik ile, ifade özgürlüğünün sınırlarının geliştirilmesi planlanıyor.

• Kürtçe seçmeli ders olabilir- Hükümet, eğitim dilinin Türkçe olmasından hiçbir şekilde taviz vermeyecek. Ancak Kürtçenin de, tıpkı İngilizce, Fransızca gibi “seçmeli ders” olmasının önü açılacak.

• Üniversitelerde Kürtçe enstitüleri ya da Kürt Dili ve edebiyatı bölümlerinin de kurulmasını önü açılacak.

• Siyasetçilere, anadilde propaganda hakkı verilmesi gündemde. Bu konu zaten Avrupa Birliği ilerleme raporlarında da sürekli eleştiriliyordu. Şimdi hükümet, Siyasi Partiler Kanunu’nun, ‘Azınlık Yaratılmasının Önlenmesi’ başlıklı maddesi değiştirerek, bu durumu düzeltmeyi planlıyor. Böylece siyasetçiler, seçim propagandası sırasında
mitinglerdeki konuşmalaında, kullandıkları pankart, levha, broşür ve beyannamelerde Kürtçe’yi de kullanabilecekler.

• “Ortak tarih” adımı- Bu çerçevede, ilk ve ortaöğretimde tarih derslerinde müfredat değişikliği gündemde. Bu çerçevede tarih kitaplarında Kürtleri yok sayan ifadeler değiştirilecek.

İşte rezaletin son perdesi! Sözde açılım ;millete sızdırılarak hazmettirme operasyonu başlamış bulunuyor.
Şu maddeleri okuduktan sonra,bunların hayata geçmesi halinde,Anayasanın ilk 3 maddesinin kırmızı çizgi olarak kalacağını iddia etmek,ahmaklıktan,yalancılıktan ve Türk milletini enayi yerine koymaktan başka bir şey degildir.
Asıl niyetleri şu maddede gizli.
Alıntı:
Yerel yönetimler güçlendirilecek- Açılımın en kapsamlı maddesi bu. Halen TBMM’de tartışılmayı bekleyen yerel yönetimlerde reform yasası gözden geçirilerek, merkezi yönetimin birçok yetkisi yerel yönetimlere geçirilecek. Böylece belediyeler daha güçlü hale gelecek.

Bu federasyonun ayak sesleridir.Başından beri karşı çıktığımız,Özalın ülkemize bela ettiği guçlu yerel yonetim,tek bir amaç taşımaktadır.O da ilk aşamada Dirbakırı bir başkent yapmak,ayrı bir idareye kavuşturmak,ayrı bir bütçe tahsis etmek.....uzayıp gider.Bir gun bir de bayrak asma yetkisi verilir ve iş biter.Diyarbakırı başka iller ve bölgeler takip edecektir.
Degerli ülküdaşlarım getirilmek istenen bu taslak;demokratik açılım falan degil;sapına kadar
ADEM-İ MERKEZİYETÇİLİKTİR!
Bu yeni bir akım falan da degildir.Tanzimat dan sonra ;daha once avrupaya kaçmış ve Osmanlı devletini yıkım işleri ile uğraşan Prens Sabahattin in,gene batılıların dayatması ile ortaya attığı bir goruştür.Buna göre Buna göre merkezi hükümetin yetkileri azaltılacak, buna karşılık imparatorluktaki çeşitli unsurların yönetime katılma yetkileri artırılacaktı.
Ve bu iş ilk olarak o zaman osmanlı topraklarına dahil bulunan lübnan da uygulanmıştır.
Haziran 1861 tarihli Lübnan Nizamnamesi adem-i merkeziyetçiliğe doğru gidişin ilk somut örneği oldu. Dini ve etnik çatışmaların hüküm sürdüğü Lübnanda cemaatlerin yönetime eşit ağırlıkta katılmaları sağlandı.
Gok Sultan Abdulhamit Han,bu oyunu bozmaya çalışmış ve merkeziyetçi yönetimi güçlendirmeye çalışmıştır.
YUCE TURK MİLLETİ BU OYUNA GELME.SNA ABD Yİ,FRANSAYI ORNEK GOSTERECEKLER.
BUNA İNANMA!ABD VE FRANSA DA BİR EYALET KALKSIN DA DEVLET ALEYHİNE ÇALIŞSIN,KAFASINA GORE TAKILSIN,BAĞIMSIZLIK İSTESİN DE GÖRSÜN GÜNÜNÜ!İŞTE ABD İÇ SAVAŞI ÖNÜMÜZDEDİR.AYRILMAK İSTEYEN GUNEYE,KUZEY NELER ETMİŞTİ NELER!
Kaldı ki,yağma ve talanın tum hızıyla devam ettigi yerel yonetimleri guçlendirmek öyle mi?
Bu millet belirli bir kültür düzeyine ulaşmadıkça,bunun yapılması bir cinayettir!
ben adem-i merkeziyet projesi olan,ve ayni tanzimat daki gibi batının dayatması ile getirilen bu taslaga karşı ADEM-İ İTİMAT(GUVENSİZLİK)durumumu koruyorum ve çok ama çok kaygılıyım!
Şu yukarıdaki maddeler yaşama sokulursa,TÜRKİYE CUMHURİYETİNE BİR FATİHA OKUYUN İŞ BİTMİŞ DEMEKTİR!
cCcBilgecCc
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 326

İletiTarih: Cum Kas 13, 2009 11:56 pm    ileti konusu: Meclis'ten çarpıcı fotoğraf! Alıntıyla Cevap Gönder

Demokratik açılım oturumu çarpıcı anlara sahne oluyor. Genel Kurul'da objektiflere ilginç bir görüntü yansıdı..

DTP lideri Ahmet Türk'ün konuşmasını Başbakan Erdoğan alkışladı..

Oturum 10 Kasım'daki ön görüşme gibi gerilimli başlamadı, aksine sıcak görüntüler vardı..

Türk ılımlı mesajlar verdi kürsüden. Sert olmayan bir üslupla konuştu. Açılıma dair görüşlerini dile getirdikten sonra sırasına yöneldi..

İşte o sırada sürpriz yaşandı. Türk'ün konuşmasını alkışlayanlar sadece kendi partisinden milletvekilleri değildi.

Başbakan Erdoğa da Türk'ü alkışladı.. Bir dönem elini sıkmadığı, selam bile vermediği Türk'ü alkışlıyordu Erdoğan!..

Açılımla birlikte AK Parti ile DTP arasındaki aşılmaz duvarın tuğlaları yıkılıyor gibi!..
.....
.......
Degerli ulkudaslar buraya resim koymasini bilmedigim icin asagiya link i ekliyroum arzu edenler bakabilir

http://www.etikhaber.com/content/view/81039/1/
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Kas 14, 2009 1:14 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bilge ulkudasimiz demis ki;
Alıntı:
Demokratik açılım oturumu çarpıcı anlara sahne oluyor. Genel Kurul'da objektiflere ilginç bir görüntü yansıdı..

DTP lideri Ahmet Türk'ün konuşmasını Başbakan Erdoğan alkışladı..

Oturum 10 Kasım'daki ön görüşme gibi gerilimli başlamadı, aksine sıcak görüntüler vardı..

Türk ılımlı mesajlar verdi kürsüden. Sert olmayan bir üslupla konuştu. Açılıma dair görüşlerini dile getirdikten sonra sırasına yöneldi..

İşte o sırada sürpriz yaşandı. Türk'ün konuşmasını alkışlayanlar sadece kendi partisinden milletvekilleri değildi.

Başbakan Erdoğa da Türk'ü alkışladı.. Bir dönem elini sıkmadığı, selam bile vermediği Türk'ü alkışlıyordu Erdoğan!..

Açılımla birlikte AK Parti ile DTP arasındaki aşılmaz duvarın tuğlaları yıkılıyor gibi!..
.....
.......
Degerli ulkudaslar buraya resim koymasini bilmedigim icin asagiya link i ekliyroum arzu edenler bakabilir

http://www.etikhaber.com/content/view/81039/1/

Bugune kadar başta menderes olmak üzere,pek çok başbakani eleştirdim Ülkeye verdikleri zarar nedeniyle.Ancak rte nin meclisteki o laubali,pervasiz,sokak kabadayisi ağızlariyle konuşmalarını dinledikten sonra ÖZAL HARİÇ OLMAK ÜZERE GELMİŞ GEÇMİŞ TUM BAŞBAKANLARDAN OZUR DİLİYORUM!
Özalı ayrı tutup özür dilemememin nedeni;siyasete argoyu,sokak kabadayılığı agzını,karşıtlarını aşağılamayı,alaycı bir uslupla hakaretler yağdırmayı,yüce meclise O sokmuştur ilk kez!
Bir başbakan düşünün.Bir sözde açılım uyduruyor.Niyeti son derece pis.Ve buna destek vermeyeceklerini belirten ,hatta tum varlıkları ile engelleyeceklerini ilan eden muhalefete hakaretler yağdırıyor.Aşağılamanın bini bir para."bUNLAR BİLMEZ,BUNLAR ANLAMAZ,BUNLAR BİR ŞEY YAPAMAZ,.......VS.VS"
Bu da yetmiyor,milletvekilleri ile karşılıklı konuşmaya giriyor .Ve o bilmem kaç tane akepeli koyun;kalkıp da bunu ayakta alkışlıyor!
Ne söyledi 1.5 saate yakın konuşmasında başbakan!Hiç!Hiç bir şey söylemedi.Sadece saldırdı,aşağıladı ve seçim alanındaki toplantılardaki gibi,özendirme yapmaya çalıştı,şişindi,gerindi,kabardı,ve kendisini yüceltmeye çalıştı.Kendisinin nasıl yetiştiğini anlattı.Nasıl yetiştiğini,kimlerin önünde diz çöktüğünü biliyorduk zaten de;kendisi hiçbir yalanlamaya yer vermeyecek şekilde,ruhsal yapısını,eğitimini ve kalitesizlikle suçladığı muhalefet liderlerinin yanında asıl beş para bile etmeyenin kendisi olduğunu kanıtladı.
Yanlız o degil,özellikle "biz genç bir ekibiz,kaşarlanmış siyasetçi degiliz"diye milleti kandırmak için;kurup da eline metni verip meclis kürsüsüne çıkardagı yeni yetmeler,rte den de ileri gittiler!
Sn.Bahçeli bir devlet adamına yakışır bir vakar ve ağırbaşlılık içerisinde,ağızlarını payını verdi.Ama karşı taraf bu devlete isyan etmiş dersimin o zamanki dallamalarına neredeyse iade-i itibar yaptılar.Devlet Bey konusurken,dtp gurubunu gösterdi.Dikkat ettiyseniz,hepsinin yüzü sapsarı ve perişandı!Çünkü Devlet Bey kürt sorununun ne oldugunu,nasıl bir kandırmaca oldugunu mükemmel anlattı.Toprak reformu dedigi zaman Ahmet Türk ün yüzünü görmeliydiniz.
Devlet Bey tarihi çok iyi bildigini,bunları tarihi örnekler ile uyararak gösterdi.
rte ve yeni yetmeler ne yaptı?
1-Bol bol laf salatası!
2-Türkiye de yaşayan diğer etnik kokenli vatandaşlara nerdeyse"yahu siz neden ayaklanmıyorsunuz,siz neden kürtler gibi bir şeyler isteyip de bizi doğrulamıyorsunuz "dercesine kaşıdılar da kaşıdılar.
3-Devlete ayaklanmış o gunun dersim asilerini,mazlum gösterdiler!Bunu alevi sorunu ilan ettiler.Mezhep olayı olarak göstermek istediler.Özellikle o yeni yetme milletvekili,önce adam gibi tarih öğrensin,çıksın ondan sonra dersimden bahsetsin.
DERSİM OLAYI ALEVİ SORUNU DEGİLDİR!BÖYLE DİYENİ ALLAH DA,TARİH DE ÇARPAR VE LANETLER!DERSİM OLAYI,KIZIL KÜRTLERİN LİDERLİĞİNDE,DIŞ GÜÇLER TARAFINDAN TEZGAHLANMIŞ KANLI BİR KÜRT AYAKLANMASIDIR..BU AYAKLANMAYA ALEVİLİK ALET EDİLMİŞ,12 İMAM ADINA MUNZUR NEHRİNE 12 ADET TAŞ ATILARAK DERSİM HALKINA AYAKLANMA İÇİN ANT İÇİRİLMİŞTİR!
O YENİ YETME MİLLETVEKİLİ ,DEVLETE AYAKLANMIŞ YIĞINI MAZLUM GOSTERİRKEN;AYAKLANMANIN DAHA EN BAŞINDA;PUSUYA DÜŞÜRÜLEREK BAŞTA ALAY KOMUTANI OLMAK ÜZERE SON ERİNE KADAR TELEF EDİLMİŞ BİR ALAYIMIZDAN NEDEN BAHSETMEZ!SEN ORADA ASKER OLSAN,SENDEN ÖNCE GİDEN BİRLİĞİN BU HALİNİ GÖRSEN NE YAPARSIN?İŞTE BU OLAYDAN SONRA,UÇAKLAR KALKMIŞ VE SABİHA GÖKÇEN BAŞTA,ALAYININ EBESİNİ BELLEMİŞLERDİR.BU ACI HATIRA İSE,BİR YARA İSE;
O ZAMAN NE ATATURKU SUÇLAYIN NE DE ORDUYU!KAPATIN VE AÇMAYIN.BUNLAR YARIN BİR GUN MENEMEN SANIKLARINA DA İADEİ İTİBAR VERECEKLERDİR,KÜRT SAİT İTİNE DE!
mADEM BU KADAR ALEVİ DOSTUSUNUZ;ELİN OĞLUNA APARTMAN KATLARINDA KİLİSE RUHSATI VERİYORSUN DA,NEDEN CEMEVLERİNİ TANIMIYORSUN;NEDEN DİYANET DE BİR DAİRE İLE ONLARI TEMSİL ETTİRMİYORSUN A SAMİMİYETSİZLER?
DERSİM OLAYI ALEVİ SORUNU GİBİ GÖSTERİLEREK ALEVİLERİ KIŞKIRTMAYA KALKTILAR.KİM YAPTI BUNU?BAŞTA RTE OLMAK ÜZERE O ÇIKIP KONUSAN YENİ YETMELER!
4-Sosyal reformlardan tık yok.Ne var?Ayrı dil,ayrı okul,ayrı bilmem ne.Peki hani toprak refor mu?Yapabilir misin ?sıkar!
Türk diye bir kelimeleri yok.Tum etnik guruplar sayılıp dökülüyor,TÜRK ADI YOK!
5-Hızlı trenin,çifte otoyolların o konuşmada işi ne?Peki gap tan bi haber var mı?yok.Gap a kaç trilyon ayırdınız?7 yıldır % kaçını yaptınız?
Göçü önlemek için ne tedbirler aldınız?Yöre insanına,elektrik çalmasına göz yummaktan başka ne verdiniz?Lanet olası yandaşlarınızın midelerine aktardığınız o dar-ı harp yağması paraları neden oraya gap a ,toprak reformuna ayırmadınız?Neden bunlar konusulmuyor.
12 eylul sonrası kurulan askeri hukumet neden gap ı başlattı?Neden acele ettiler?
Bir taraftan terörle savasırken devlet,bir taraftan Ataturk barajını,urfa tunellerini yaptı.Boru degil bu 2*26.6 km-52 km dag delindi orada.Ataturk barajını Turk mühendisi ,Türk işçisi,Türk şirketleri yaptı.O barajın kaya dolgusu ile dunyanın çevresi 2 m yuksekliğinde duvar ile Çin seddi gibi örülür.Senin haberin var mı?Var mı böyle bir eserin?Sen kaç baraj yaptın 7 yılda?
Ataturk barajı gibi bir baraj 7 yılda bitiriliyor.Sen kaç baraj yaptın bu ülkeye?
6-Terore yenilirsin,teslim bayrağını çekersin,askerin başına çuval geçirtirsin ses çıkartmazsın;ondan sonra karşındakileri aşağılarsın.Neyinle öğünüyorsun?
Ekonomi ortada,asayiş ortada,dış borçlar ve milli onur ayklar altında;sen ne ile öğünüyorun?Bop un ne oldugunu bilmezmiş Devlet bey.Devlet BEY BOP UN NE OLDUGUNU,SENİ ÖNÜNDE DİZ ÇÖTÜRTÜP RAHLEYE; SANA ÖĞRETİR!
Kalkımış bop dan iyi bir şey miş gibi bahsediyor.
Buna benzer bir sürü laf salatası,gaf.Özalın öğrettiği,aşağılamalar,hakaretler.
sen kimsin?Seni rahleye diz çötürtüp,eline degneği alıp da,sana bilmediğin çok şeyi öğretcek kadrolar var ülkücü hareketin içerisinde.
Ya merhum Başbuğumuzu kullanmaya kalkışmak!
Leyla zana ile konuşmasını anlattılar.Peki ya televizyonlarda,o orhan denilen pkk lıya gürlemesini neden anlatmiyorsunuz?"ne kürtçesi ulan demesini!ya Demirle ile erdal inönüye koolisyon kurdurup,pkk ile savaşa girilmesini sağlamasını?
Bir devlet adamının,bir siyasi kadın ile nazik konuşması,yapıcı olmasında şaşılacak ne var?
Onu kazanmaya çaılşma gayreti;merhum BAŞBUĞUMUZUN,SİZİN GİBİ DEVLETİ KÜRTLERE TESLİM ETMESİNE ONAY VERDİGİNİ Mİ GÖSTERİR?
BİR TARİH ANCAK BU KADAR ÇARPITILIR.
Bu konuşmacıların o gun yemedigi herze kalmadı.Ama akepe gurubu denilen yığın;kalktı bunları ayakta alkışladı.Onun için diyorum ki;bu yığının içinde vatanını ve milletini seven tek milletvekili ve delikanlı yok!
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Kas 14, 2009 1:22 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Devlet beyin yaptigi isarete özellikle dikkat edin....

<embed src="http://www.dailymotion.com/swf/xb4zhr&related=0" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="389" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed><br /><b><a href="http://www.dailymotion.com/video/xb4zhr_bahceli-erdoyana-cok-kyzdy-www2023h_news">Bahceli rte´ye cok kizdi</a></b><br /><i>
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pzr Kas 15, 2009 11:20 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Devlet adamlığı zaten yok rte de onu geçtik.Ama siyasi nezaket de yok.Nasıl ağır bir tahriktir bu?Kurulu terkeden milletvekillerine seslenişine bakın.
"gidin gidin,ben kendi gurubumla rahat rahat konuşurum!"
Konuşursun tabii.Bu yaptığın nezaketsizliği,başta milli eğitim bakanı Nimet çubukçu olmak üzere;seni kayıtsız şartsız destekleyen koyunlara kolaydır konuşmak.Şu milli egitim bakanına bakın!Bu hanımefendi,eğitime çeki düzen verecek!Şunun haline bakın!
40 lı yaşlara gelmiş,bakanlık yapan bir hanımefendi;bu konuşmayı avuçları patlatıncaya kadar alkışlıyor.Ama ayni hanımefendi,gösteri yapmak için gittiği bir ilköretim okulunun açılışında;kendisin karşılıyan bırakın öğretmenleri;öğrencilere bir "merhaba çocuklar"demeyi akıl edemiyecek kadar idarecilikten yoksun birisi.O çocuklar ki,bir pazar gunu kendisini karşılamaya zorla getirilmişler.Bunu da geçelim.
Şu rte nin demokrasi anlayışına bakın.Sanki meclis onun gurubu.Muhalefet olmayacak,milletvekillerini azarlıyacak,meclis başkanını fırçalayacak.İstediği dikensiz gül bahçesi.
Böyle bir anlayış içindeki rte ,o kürsüde ne konuşuyor?Demokratik açılımı?Sevsinler senin demokrasini de demokrasi anlayışını da.Sen meclis başkanlığına kendi getirdigin bir yoldaşını,iki paralık edip fırçalıyorsun?Yoldaşını aşağılıyosun.Aslında aşağılanan meclisin ve o omeclisin başkanlık makamınıdır.Yazıklar olsun meclis başkanına!Bu kadar mı degerli o koltuk!İki laf da çık sen söyle ver agzının payını.Nerde bunlarad o yurek!
Şimdi bakın Sarıgul denilen,ve tehlikesine yıllardır dikkat çektiğim bir kişi;çıkıyor şunları söylüyor.
Hürriyet den alıntıdır.
Alıntı:

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, dün Batman’da, lideri olduğu Türkiye Değişim Hareketi’nin il merkezinin açılışına katıldı.

1000 araçlık konvoyla havaalanından kente hareket eden Sarıgül, yoğun ilgi nedeniyle 3 kilometrelik yolu yaklaşık 1.5 saatte aldı. Batman Turgut Özal Bulvarı üzerinde yaklaşık 2 bin kişiye hitap eden Sarıgül şöyle dedi: “Kürtçe bütün okullarımızda seçmeli ders olarak okutulmalı. Kürtçe özel televizyon yayınları olmalı. Köye geri dönüşle ilgili yasa teşvik edilmeli. Köy isimleri halkımızın gelenek ve göreneklerine göre isimlendirilmeli. Yurttaşımız kendi çocuğuna dilediği ismi mutlaka vermelidir. Türkülerimizi birlikte söyleyebilelim.”

Dikkat edin.Kürtçeyi tum Turk çocuklarına öğretecekler.Bundan ala kürtçülük olur mu?
Bugun seçmeli ders,yarın zorunlu ders;hazmettire hazmettire.
Şimdi herkes tutturmuş,biz oranın halkını eğitemedik diyor.Hayır.Mesele öyle degil.
Bunların okumuşları,cahillerinden çok daha kan kırmızı ve tehlikeli.Pkk nın alt yapısı,oralardaki bölge yatılı okullarında yetişmiştir.Kaç üniversiteli den;üniversitelerde kürt kökenli lerin,nasıl kürtçülük ve pkk özendirmesi yaptığını öğrendim.Asıl tehdit bu okumuş takımından gelmektedir.
BUNU ÖNLEMENİN DE TEK YOLU ORADAKİ FEODAL YAPININ YIKILMASIDIR!
ÇÜNKÜ ORADAKİ HALK,DEVLETE KARŞI FAKİRLİK,YOKSULLUK EDEBİYATI İLE KIŞKIRTILMAKTADIR.PKK ARTIK İŞVERENDİR.UYUŞTURUCUDAN ELE GEÇİRDİGİ PARALARLA,İNŞAAT ŞİRKETLERİ,BÜYÜK MAGAZALAR KURUYORLAR VE ONLARA EKMEK VERİYORLAR.PKK NIN NEFES BORULARI,PARA KAYNAKLARI KESİLMELİDİR.UYUŞTURUCU YOLGEÇEN HANI TÜRKİYEDE;ARTIK KAÇAKÇILAR YAKALANMALIDIR!
BUNLARI KONUŞAN YOK İKTİDARDA.VER GİTSİN NE İSTİYORLARSA!
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pts Kas 16, 2009 10:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

vatan dan alıntı:
Alıntı:
CHP'de büyük çatlak!

CHP Genel Başkan yardımcısı Onur Öymen'in tartışma yaratan sözlerine Kemal Kılıçdaroğlu ve Gürsel Tekin 'Gereğini yapmalı' diye tepki gösterdi. Öymen istifa etmeyeceğini açıkladı.

Chp nin içindeki çatlak bizi ilgilendirmez.Benim üzerinde durduğum mesele;akepe ve yandas medyanın sn Orsan Oymen saldırması,chp içinde de bir takım kişilerin buna çanak tutmasıdır.Oymenin kellesini isteyenler diyorlar ki;yarayı kaşımıştır.Hayır.Oymen yarayı kaşımamıştır.Öymen sadece doğruları anlatmıştır.Analar ağlamasın sözüne cevap vermiştir.Türkiye cumhuriyetine kanlı bir başkaldırı yapan,1 alay askerimizi tamamen şehit eden kanlı bir başkaldırı;asilerin teslim olmaya yanaşmaması üzerine kanlı olarak bastırılmıştır.Mesele bundan ibarettir.Ne yapacaktı Atatürk?Buyrun ne istiyorsanız vereyim mi diyecekti?Yanlız dersimlinin mi anası ağladı o isyanda?Asıl yarayı kaşıyan,saptıran,kürt basınının ve avrupadaki uzantılarının ağzı ile;ermeni soykırımından sonra bir de kürt soykırımı ortaya atanların avukatlığını yapan akepe sözcüsü yeni yetmedir. ( madem biz 40 yıllık parti olarak kaşarlanmışız öyle diyorlar,ben de bunlara yeni yetmeler diyorum)
Akepe sözcüsü yeni yetme,bu olayı ısrarla alei soykırımı olarak çarpıtmıştır.Oysa olaya alevi soykırımı degildir.Neden çorumdaki,Maraş daki,Manisa daki ,başka yerlerdeki aleviler degil de dersimliye?
İsyanın alevisi sünnisi olmaz.Menemen isyanında da bu mantıkla sunni soykırımı yapılmıştır.Olur mu böyle şey?Olay,dini ayaklanmaya karşı bastırma hareketidir.Sözde dini olaydır,ama aslı dış güçlerin kışkırtmasıdır.
Terör ile mücadele etmeyen,etmek istemiyen yan gelip yatan akepe;anaların gözyaşları meselesini kullanmaktadır.Devletin hukuknda hainlerin ne olacağı yazılıdır.Cezası bellidir.
Abd iç savaşında,ispanya iç savaşında olanlar bir şey olmuyor,Türkiye de laf oluyor.
Kaldı ki Örsan Öymen sadece dersimden değil,diğer savaşlardan da bahsetmiştir.
Acaip olan;o zaman iktidarda olan Atatürkün partisinin o günkü icraatına chp nin bugün karşı çıkmasıdır!Peki siz nasıl chp lisiniz?Nasıl Atatürkçüsünüz?Var mı böyle döneklik.
Oy uğruna partinizin asıl kurucusu Atatürk ü inkar mi etme aşamasına MI geldiniz?
BU ALÇAKLIKTAN VE İHANET DEN BAŞKA BİR ŞEY DEGİLDİR!
Menemen hadiseleri sırasında Manisa dan az mı insan cezalandırıldı?Bugun bir Manisalı kalkıp da,bir sünni soykırımından bahsediyor mu?Duydunuz mu böyle şey?Hiçbir Manisalının bunu kan davası haline getirdiğini duyup gören var mi?Bülent Arınç gibileri hariç tabii!"Biz ayaklandık,uyarıları dinlemedik,bize yol,okul yapıldı.Özel kanun çıktı meclis den.Biz isyan ettik.Suçluyduk,yapmamalıydık" diye pişmanlık duymaları gerekenler,bugun terbiyesizlik yapı zeytinyağı gibi üste çıkıyorlar.
Ben Örsan Öymen Beyi kutluyorum.Gerçek bir Atatürk çü olduğunu,ona sahip
çıkarak göstermiştir.Çünkü Dersim kaşımasının sonu Atatürke gidecektir.
Atatürk ne yaptıysa yapmış,bunları onlarca kez uyarmış;ama devletin bekası için gereğini yapmıştır.Bu o derece kanlı bir isyandır ki;ATATÜRK TÜRKLERİ SAVAŞA ÇAĞIRMIŞ,TÜRKLER DE BAŞKOMUTANIN BU DAVETİNE İCABET ETMİŞLERDİR!
Burada Örsan Bey in kellesini istemeye kalkışmak yanlıştır.Tebitleri ve tezi doğrudur!
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Sal Kas 17, 2009 11:00 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Grup Toplantisindan

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Birinin bizi ’şehit cenazesi gelsin’ diye beklemekle, şehit cenazelerinde çığırtkanlık yapmakla alçakça suçlaması haddi değildir. Ya haddini bilecek ve bu hayasızlıklardan nedamet duyacaktır ya da hak ettiği karşılığı misliyle görecektir" dedi.

<embed src="http://www.dailymotion.com/swf/xb6jay&related=0" type="application/x-shockwave-flash" width="480" height="365" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always"></embed><br /><b><a href="http://www.dailymotion.com/video/xb6jay_bahceli-erdoyana-sert-cykty_news">Bahceli Erdoğan´a sert cıktı</a></b><br /><i>
Vuslatim
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiTarih: Çar Kas 25, 2009 8:15 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Açılım tam gaz ilerliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, köy tabelalarına Kürtçe isimlerini yazdı

Demokratik açılım ile birlikte bölgedeki yerleşim birimlerinin eski isimlerini kullanması ile ilgili tartışmalar sürerken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, daha önce İl İdare Kurulu’nun aldığı bir karar ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın, “Eski köy isimlerinin kullanılmasına sıcak bakıyoruz” açıklamaları doğrultusunda harekete geçti.

Belediye merkez ilçelere bağlı olan köylerin tabelalarını yeniledi ve tabelalara hem köylerin Türkçe, hem de Kürtçe isimlerini yazdı. Köylerin Türkçe ve Kürtçe isimlerinin bulunduğu tabelalar köy girişlerine asılırken, Kürtçe ismin yazılmasında Türkçe alfabede yer almayan ‘x, q ve w’ harflerinin de kullanıldığı görüldü.

KÖYLÜLER YENİ TABELALARDAN MEMNUN

Diyarbakır Büylükşehir Belediyesi'ne ait atölyelerde yaptırılan Türkçe-Kürtçe köy tabelaları köylüleri de sevindirdi. Köylüler, bölgelerindeki köy isimlerinin daha önce tabelalarda Türkçe olarak yer almasına rağmen köylerin hep Kürtçe ismi ile bilindiğine dikkat çekti.

BAZI KÖY TABELALARI ŞÖYLE

Yeşildallı (Hewarê xas), Talaytepe (Gırbelık), Çölgüzeli (Gozeliyeçolê), Cücük (Cucuk), Körtepe (Kortepe), Çiçekliyurt (İngici), Develi (Develi) Kabahıdır (Qubaxıdır), Pirinçlik (Qırxali), Gömmetaş (Sirim), Topraktaş (Heste Qa Bahrê), Kolludere (Qud)"

2023haber
altaylar
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 262

İletiTarih: Per Kas 26, 2009 8:03 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Selamun aleyküm ülküdaslarim,

Yukaridaki haberi okuyunca biraz kafam karisti.
Ben bir seyi anlayamiyorum, siz bana yardimci olurmusunuz...

Ben bir gurbetciyim. Izine arac ile gelirken Yunanistan ve Bulgaristan dan
gecen kardeslerimiz bilirler. Tabelalarda sehirlerin isimleri önce kendi dillerinde yazar,
hemen altinda ise Avrupali yolcularin anlayacagi bir dilde yazar.

Dikkatinizi cekerim: Önce ana dilde, sonra diger yolcularin anlayacagi dilde.

Simdi benim kafami karistiran konu su:

Diyarbakirdan cokmu gurbetci Kürt yolcu geciyor!....

Yoksa Diyarbakirda yasayanlarmi Türk degil ve Türkce bilmiyorlar!....

Diyarbakir anavatana aitse, oarada yasayanlar nereye ait?

Ikinci bir dil, oradan gecmekte olan yabancilar icin yazilmis ise, orada yasayanlar kim?

Lütfen biri bana izah etsin.....

Bence amac farkli biraz:

AKP...... siz bölmeye calissanizda beceremiyeceksiniz!
Vatan topragini bölemiyeceksiniz, böldürmeyecegiz!...
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cum Kas 27, 2009 12:29 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

altaylar ulkudas demis ki;
Alıntı:
Selamun aleyküm ülküdaslarim,

Yukaridaki haberi okuyunca biraz kafam karisti.
Ben bir seyi anlayamiyorum, siz bana yardimci olurmusunuz...

Ben bir gurbetciyim. Izine arac ile gelirken Yunanistan ve Bulgaristan dan
gecen kardeslerimiz bilirler. Tabelalarda sehirlerin isimleri önce kendi dillerinde yazar,
hemen altinda ise Avrupali yolcularin anlayacagi bir dilde yazar.

Dikkatinizi cekerim: Önce ana dilde, sonra diger yolcularin anlayacagi dilde.

Degerli ulkudasim;sorun zaten anadilimizin Turkçe olmasından kaynaklanıyor.
Bu rte ve avanesinin,dtp nin kabul edemedigi ve hazmedemedigi de bu zaten!
rte;safdil yandaş ve yoldaşlarını anayasanın 1-2-3 maddelerine bağlıyız diye kandırıyor.
Nedir o maddeler kısaca?Dil,başkent bayrak.Başkenti istanbul yapmak istemiyor mu?İstiyor.Türk Bayrağından rahatsız degil mi?Rahatsız.Ana dile şirk koşup ikinci,ardından 3.4. dilleri ortak etmek istemiyor mu?İstiyor.
Cumhuriyeti ilga edip,islam cumhuriyeti kurmayı duşun muyor mu?Düşünüyor.Bunları kendi ağzı ile itiraf ediyor.Demokrasiyi ne olarak goruyor?Tramvay.
Peki bu ne samimiyetsizlik?Hem anayasaya bağlıyım diyor,hem anayasayı delik deşik edip
canına okuyacak,ve devletin niteliğini degiştirecek yasaları demokrasiyi tramvay olarak gören bir kafa sahibi olarak demokrasi adına çıkartmaya kalkıyor.
Binlerce yıllık geçmişi olan güzel Türkçemize;ilkel,bir hırıltıdan ibaret,dilden başka herşeye benzeyen bir lehçeyi ortak olarak sokuşturmaya kalkıyor.Sorun buradan kaynaklanıyor.
Bunları savunan birisi olarak,ben Türkiye Cumhuriyeti başbakanıyım demeye hakkı var mı?
Her gelen kafasına göre bu anayasanın kendisine uymayan taraflarını degiştirmeye kalkarsa bu iş nereye gider?
İnsanda biraz utanma olur.İngiltere de yazılı bir anayasa bile yok ortada.Ama İngiltere dünyanın en demokratik ülkelerinden birisi.Adamlar yüzlerce yıllık magna karta yı kullanıyorlar.
Bu rte ne yapıyor.Tapu senedi gibi yazılı bir anayasayı delmeye çalışıyor.İngiltere de kim gelirse gelsin,anayasa ile oynayan var mı?İngiltere nin çıkarlarını korumayan,ingiltereyi parselleyip satan bir başbakan,ingiltere de görevde kalabilir mi?İngiltere tarihinde hiç %47 alan bir başbakan ve parti çıkmadı mı?Onların bu tarz şımarıkılıklar içerisine girip de;yasaların orasını burasını çekiştirip,devletin idare sistemini değiştirmeye kalkanı nı gördünüz mü?Resmi dil ingilizceye ortak koşan bir anlayış ve yasa düzenlemesi gördünüz mü?Abd de var mı böyle bir şey?Almanya da var mı?
Nereden çıkıyor bunlar?Burada muhalefet de suçludur.Anayasa da demokratik olmayan maddeler var diye,rte nin eline zamanında koz verdiler.Sen o kozu verirsen bu da böyle eder işte!Bunlar akepe nin bu kadar azgın çoğunlukla iktidara geldiğinde,ve niyeti belli oldugunda konuşulacak konular mı?İşte o da böyle sömürür bu konuyu.
Bu ülkede başbakan olmak;seyyit rıza gibi bir dallamayı,bir vatan hainini,bir kışkırtıcı kalkışmacı,ingiliz-fransız itini yüceltmeyi ,ona iade-i itibar vermeyi,onu kerbela şehidi ilan etmeyi mi gerektirir?
Ne zaman dan beri vatan haini asiler,başbakanlarca korumaya alındılar?
bu rezaletdir!Bu suçtur!
Muhalefet hala daha yanlış yapıyor!Orantısız güç kullanmaktan,istenilmeyen olaylardan bahsediyor Dersim de.Ne demek ya bu?Eline silah almış,kalkışmış herifi nasıl orantılı güç kullanarak yola getireceksin?Chp nin de mhp nin de yaptığı oy kaygısı ile tarihi tahrif etmektir.
Ben o zaman muhalefete sorayım:Önce terörü bitireceğiz diyorsunuz.Haklısınız.Önce terör bitmeli.Peki o zaman,kalkışmacı pkk lıların üzerine hava kuvvetlerini göndermeye,cobra helikopterleri kullanmaya da orantısız güç mü diyeceksiniz?
Yarın,gelecek de rte nin ve apo nun torunları gene orantısız güçten bahsedecekler.O zaman sizin de gelecekteki partilileriniz,bu gun Türk silahlı kuvvetlerinin kullandığı güce orantısız güç,istenilmeyen olaylar mı diyecekler?
Yahu bu ülkede aklı başında adam kalmadı mı?
Biz ne zamandan beri vatan bahasına siyaset yapar olduk?
Böyle şey olmaz.Ben devletime şüphe ile bakmam.Bakamam.
Devletim ne yapmışsa,bekası için yapmıştır ve doğrusunu yapmıştır.İsyancılara teslim olmamıştır.Ebelerini bellemiştir.Benim devletimin geçmisinde zafer de vardır,yenilgi de.
Ama benim devletimin geçmişinde soykırım,mazlumu ezmek yoktur.Yapanlar belalarını ve layık olduklarını bulmuştur.İsterse tüm Tunceli,Tüm doğu,tüm güneydoğu bana düşman olsun!Oy vermesin!Dersim de,şeyh sait isyanında,bu devlete kalkışmalarda kim gebermişse,hakederek gebertilmişlerdir!Vatana ihanetin cezası budur!
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Cmt Kas 28, 2009 2:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

yenicag dan alıntıdır.
Alıntı:
Seyit Rıza'nın katliamlarının hesabı

Dersim’de olanların faturasını Seyit Rıza ödedi, yetmemiş ki. Sevr’cilerin bitini kanlandırdıkları ortalığa çıkıp, Türkiye Cumhuriyeti Devletine bedel ödettirme hayali kuruyorlar!..
Hesabı önce, bu kanlı katil Rıza’nın torunları ödesin bakalım.. Orada öldürülen Mehmetçiklerin kanını hiç hatırlamıyorlar...
Olayların sebebi kimdir, niye ona bakmıyorlar!!?
İsyanın en yakın tanıklarından, rahmetli İhsan Sabri Çağlayangil’in anılarındaa aktarıyoruz..
“Şükrü Sökmensüer, Atatürk döneminin ünlü Emniyet Genel Müdürlerinden.
Bir gün beni çağırdı.
‘Atatürk, Diyarbakır’da Singeç Köprüsü’nü açmaya gidecek’ dedi.
O tarihte Seyit Rıza, Dersim’in lideri. Aynı zamanda kendisi Peygamber sülalesinden geliyor. Seyit Rıza’nın bir de dini kimliği var. Fırat, Şeytan Köprüsü denen mevkide dört metreye kadar daralır. Derinliği de deniz gibi 17 metre olur. Burada bir köprü yapmışlar. Köprünün başında bir karakol. Karakolda da otuz üç askerimiz var. Askerlerin başında İsmail Hakkı adında bir yedek teğmen. Köprüye Dersimliler bir baskın düzenliyorlar. Baskında karakol yakılıyor ve otuz üç askerimiz şehit ediliyor.
İşte bu olay, Dersim İsyanı’nın başlamasıdır.”
Var mı sözü olan.. Sen genç cumhuriyetin askerini toplu halde katledeceksin, Cumhuriyet o kanı yerde mi bırakacak!!?
Bu olay ne etnik, ne tarikatla ilgili bir durum değildir... Türkiye’nin bugünkü durumundan yeni Sevr çıkarma peşindeki Batı’nın beslemeleri, Dersim’den de bir Kürtçü puan çıkarma peşindeler ama.!!
Konu ortada.. O dönemde Dersim ve havalisine yerleşmiş derebeylerinin, İngiliz, Fransız rüzgarları ile, yeni Türkiye Cumhuriyeti topraklarına konma hesapları ile geliştirilen isyandır mesele olan...
Kürt kimliği ve hatta Alevi kimliği kullanılmak isteniyor şimdi!!..
Geçiniz, mesele açık...
İsyan başlamış ve gelişmiş, nasıl gelişmiş?!! Seyit Rıza eşkıyası, yayıldıkça yayılıyor ve Mehmetçiği toplu katlederek ilerliyor, durmuyor.. Türk topraklarında, Anadolu’nun göbeğinde devlet ilan edecek..
Yapılması gereken yapılıyor...
Yapılan ne Kürt kimliğine, ne de tarikat kimliğine yönelik değildir, İngiliz destekli işgal hareketine karşıdır yapılmış olan... “Siviller katledildi!!” Bunu da geçiniz, sivil dediğinin eline kadın da olsa, silahı verip “Türk askerini öldür” diye yönlendirdin mi, o artık sivil değil, düşman askeridir...
Benim yazdıklarım “Kral çıplak” ifadeleridir... Seyit Rıza’nın çağdaş avanesi, kendi hikayeleri ile edebiyat yapmasın.. Biz de orada görev yapan subaylardan dinlediklerimizle olayı biliyoruz.. Bu hikayelerde, çalı dibinde bulup sahip çıktığı kadın tarafından bir süre sonra şehit edilen subayların hikayeleri de var..
Altmış yıl öncesinin hesabı ile Türkiye’yi kendi dümen sularına sokma peşindekilerin, bu ülkenin üst katmanlarında, üniversitelerinde matbuatında nasıl yuvalandıkları ortada.. Eğer soykırım olsa, bunlar nasıl yırtmışlardır acaba?!! Yırtmak ne kelime, gelişip memleketin krema tabakasına oturmuşlar, yetmiyor!...
Dikkatinize sunarım, Seyit Rıza’nın kimliği şaibelidir.. İsyancıların Kürtlüğü tartışmalıdır.. Ama hem isyan sırasında Baytar Rıza’nın terennümleri Kürtçülük üzerinedir, hem de çağdaş Seyit Rıza’ların yani PKK çetesinin bu işin kan davasını Kürtçülükle sürdürmesi dikkat çekicidir... PKK, iç savaşı kaşıyor ama bu olmaz.. Olacak olanın uç noktası, çağdaş Seyit Rıza’ların da sonunda belalarını bulacak olmasıdır.. Gereği şekilde...

İşte olayın da aslı budur.Rahmetli dedem ve gecen yıl kaybettigimiz ulkucu abim Sn Mehmet Bozkurt un ifadeleri de bu yazı ile bire örtüşmektedir.
Dedem; kasaba nın eşrafından ve tek hekimi olan birisi olarak ilçemize Dersimden tayini çıkmış bir kaymakam dan;üç aşağı beş yukarı bu bilgiyi almış kaymakam ilçemizden başka bir görev nedeni ile ayrılırken,dersim den getirdigi bir kız çocuğunu dedeme emanet edip gitmiştir.Bu kız çocuğu dedem tarafından büyütülmüş,gelin edilmiştir.
İşte biz buyuz!Türk budur.Bugun dersim için yazılan,söylenenler ve bazı kürtlerin hainliği
beni çılgına çeviriyor.Biz onlara böyle davrandık.Hiçbir zaman dışlamadık.Ama görüyoruz ki,kendilerine ekmek yedirdiklerimiz bugün elimiz ısırmaya kalkışıyor.Kanımıza dokunan,sindiremediğimiz,kabul edemediğimiz de budur!
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 5. sayfa (Toplam 7 sayfa)

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız